UA118854C2 - Спосіб та система для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів - Google Patents

Спосіб та система для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів Download PDF

Info

Publication number
UA118854C2
UA118854C2 UAA201602665A UAA201602665A UA118854C2 UA 118854 C2 UA118854 C2 UA 118854C2 UA A201602665 A UAA201602665 A UA A201602665A UA A201602665 A UAA201602665 A UA A201602665A UA 118854 C2 UA118854 C2 UA 118854C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sanctioned
list
payer
institution
assessment
Prior art date
Application number
UAA201602665A
Other languages
English (en)
Inventor
Дебора Кімберг
Шон Ерік Хагмайєр
Дерек Райан Рід
Original Assignee
Мастеркард Інтернешнл Інкорпорейтед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мастеркард Інтернешнл Інкорпорейтед filed Critical Мастеркард Інтернешнл Інкорпорейтед
Publication of UA118854C2 publication Critical patent/UA118854C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q20/00Payment architectures, schemes or protocols
    • G06Q20/38Payment protocols; Details thereof
    • G06Q20/40Authorisation, e.g. identification of payer or payee, verification of customer or shop credentials; Review and approval of payers, e.g. check credit lines or negative lists
    • G06Q20/401Transaction verification
    • G06Q20/4016Transaction verification involving fraud or risk level assessment in transaction processing

Abstract

Забезпечений комп'ютеризований спосіб обробки в режимі реального часу грошового переказу із застосуванням перевіряючої платіжної мережі, що має перевіряючий модуль, з'єднаний із можливістю зв'язку із серверним комп'ютерним пристроєм. Спосіб включає одержання запиту переказати грошові кошти із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем. Запит включає дані грошового переказу, що вказують на ідентифікуючу інформацію платника. Спосіб також включає визначення оцінки належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться принаймні в одному переліку санкційних суб'єктів. Спосіб також включає відправлення до установи-одержувача даних грошового переказу та оцінки належності до санкційного переліку, та відправлення до установк-відправника повідомлення-відповіді, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.

Description

зб. 306 ла В у Я 5о- г ди т сан УСТАНОВА- ЇЇ ОЛЕРЖУВАЧ плАТНИиК я; | ОДЕРЖУВАЧ плЛатижу
ПОРТАЛ к
З02. спр ла - 100- ЗОВ погане. 3310-х | і 312: чий соненчська| МОДУЛЬ - Депентсько ши 5 ца 114 па
ФІГ. 7
ПЕРЕХРЕСНЕ ПОСИЛАННЯ НА СПОРІДНЕНІ ЗАЯВКИ
І0001) Ця заявка просить переваг попередньої заявки на одержання патенту США Мо 61/879 463, поданої 18 вересня 2013 р., та звичайної заявки на одержання патенту США Мо 14/479 610, поданої 8 вересня 2014 р., які включені у цей документ за допомогою посилання у повному обсязі.
ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ВИНАХОДУ
І0002| Це розкриття відноситься в основному до обробки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів та, зокрема, до мережевих способів та систем для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів, ініційованих платником та здійснених через платіжну мережу. 0003) У сучасному діловому світі, платник, тобто, особа, яка відправляє грошові кошти, може забажати переказати грошові кошти одержувачу платежу, тобто, особі, яка одержує грошові кошти. Наприклад, батько може забажати переказати грошові кошти дитині на проживання або на інші витрати. В іншому прикладі, підприємство, таке як страхова компанія, може забажати переказати гроші своїм клієнтам, наприклад, за вимогами страхового договору.
У деяких відомих системах, платник може підписати паперовий чек одержувачу платежу, який потім пред'являє чек в місцевий банк. Однак, паперові чеки вимагають фізичної доставки, а також друкування та/або поштових коштів. В інших відомих системах, грошові кошти можуть бути переказані в електронному вигляді із рахунку, пов'язаного із платником, на рахунок, пов'язаний із одержувачем платежу. Переказані в електронному вигляді грошові кошти можуть швидко оброблятись, що дозволяє одержувачу платежу мати доступ до переказаних грошових коштів без потреби фізичної доставки паперового чеку. 0004) Однак, з причини легкості, з якою відомі електронні системи, як національні, так і міжнародні, можуть переказувати грошові кошти, злочинні організації намагались застосовувати їх для відмивання грошей. А саме, грошові кошти, одержані під час злочинної діяльності, можуть бути переказані, застосовуючи принаймні деякі відомі системи для розміщення незаконно одержаних грошових коштів знову на ринку. Для запобігання відмиванню грошей та полегшення відстеження переказаних в електронному вигляді грошових коштів, США та інші країни запровадили закони по боротьбі з відмиванням грошей, які вимагають, щоб установи, які
Зо переказують та/або одержують грошові кошти, збирали ідентифікаційні дані клієнта, генерували звіти, та/або іншим чином контролювали фінансові операції щодо грошових переказів. А саме, установи-відправники, що переказують грошові кошти, та установи-одержувачі, що одержують переказані грошові кошти, зобов'язані контролювати підозрілу діяльність, фінансові операції на значну суму, а також перекази конкретним фізичним особам або юридичним особам.
Ї0О00О5| З метою відповідності чинним законам по боротьбі з відмиванням грошей, відомі системи електронних грошових переказів дозволяють установі-відправнику перевіряти грошові перекази до формування грошового переказу за допомогою запиту стосовно платника, який має бути перевірений на належність до переліку осіб, що знаходяться під санкціями. В таких відомих системах, установа-відправник передає інформацію стосовно платника до системи та одержує індивідуальний номер операції, оцінку вірогідності знаходження платника у переліку осіб, що знаходяться під санкціями, та рекомендацію, чи затверджувати грошовий переказ. Потім установа-відправник формує грошовий переказ, та включає індивідуальний номер операції у повідомлення. Таким чином, відомі наразі системи є неефективними та не можуть бути виконані в режимі реального часу, тому що вони вимагають принаймні дві окремі фінансові операції для кожної фінансової операції щодо грошового переказу, а саме, перевірку фінансової операції та саму фінансову операцію щодо грошового переказу. Більше того, перевірка чеків, телеграфних переказів, та інших платіжних операцій, як правило, виконується в пакетному режимі, що не сприяє платіжним операціям в режимі реального часу. 0006) Відповідно, необхідний більш швидкий та більш ефективний спосіб перевірки та обробки фінансових операцій щодо переказу грошових коштів.
КОРОТКИЙ ОПИС ВИНАХОДУ
І0007| В одному аспекті, забезпечується комп'ютеризований спосіб обробки грошового переказу із застосуванням перевіряючої платіжної мережі, що має перевіряючий модуль, з'єднаний із можливістю зв'язку із серверним комп'ютерним пристроєм. Спосіб включає одержання запиту на переказ грошових коштів від платника рахунку, пов'язаного із установою- відправником, одержувачу платежу рахунку, пов'язаного із установою-одержувачем. Запит включає дані грошового переказу, що вказують на ідентифікуючу інформацію платника. Спосіб також включає оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на бо вірогідність того, що платник знаходиться принаймні в одному із переліків санкційних суб'єктів.
Спосіб також включає відправлення даних стосовно грошового переказу та оцінки належності до санкційного переліку до установи-одержувача, та відправлення повідомлення-відповіді до установи-відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів. 0008) В іншому аспекті, забезпечена перевіряюча платіжна мережа для обробки фінансової операції щодо грошового переказу, ініційованого платником. Перевіряюча платіжна мережа включає серверний комп'ютерний пристрій, що включає накопичувач та процесор, з'єднаний із накопичувачем, та перевіряючий модуль, з'єднаний із серверним комп'ютерним пристроєм.
Перевіряючий модуль виконаний з можливістю одержувати запит на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому запит включає дані грошового переказу, що вказують на принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума оплати, та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу. Перевіряючий модуль також виконаний з можливістю визначати оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться принаймні в одному переліку санкційних суб'єктів. Перевіряючий модуль також виконаний з можливістю передавати дані стосовно грошового переказу та оцінки належності до санкційного переліку до установи-одержувача, та передавати повідомлення-відповідь до установи-відправника, при цьому повідомлення- відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.
Ї0009| В іще іншому аспекті, забезпечений машинозчитуваний носій. При цьому машинозчитуваний носій містить машиновиконувані команди для обробки фінансової операції щодо грошового переказу, включені в нього, причому, при цьому коли команди виконуються за допомогою принаймні одного процесора, то машиновиконувані команди приписують принаймні одному процесору одержувати запит на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому запит включає дані грошового переказу, що вказують принаймні на одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума оплати, та
Зо індивідуальний номер рахунку одержувача платежу. Машиновиконувані команди також приписують процесору визначати оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться принаймні в одному переліку санкційних суб'єктів. Машиновиконувані команди також приписують процесору передавати дані стосовно грошового переказу та оцінку належності до санкційного переліку до установи- одержувача, та передавати повідомлення-відповідь до установи-відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.
КОРОТКИЙ ОПИС ГРАФІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ
ЇОО10О| ФІГ. 1 являє собою схематичне зображення, що ілюструє примірну багатокористувацьку систему платіжних карток, що дозволяє здійснювати звичайну сплату фінансових операцій за допомогою платіжних карток, де торгові точки та емітенти карток не обов'язково мають відношення один до одного.
ЇОО11| ФІГ. 2 являє собою схематичне зображення, що ілюструє примірну багатокористувацьку платіжну систему, що дозволяє здійснювати звичайні фінансові операції щодо переказу грошових коштів. 0012) ФІГ. З являє собою спрощену функціональну схему примірної перевіряючої платіжної мережі, що має перевіряючий модуль, відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу. 00131 ФІГ. 4 являє собою розвернуту функціональну схему примірного варіанту здійснення серверної архітектури платіжної мережі, показаної на ФІГ. 3.
І0014| ФІГ. 5 ілюструє примірну конфігурацію комп'ютерного пристрою платника, що керується платником, такого як комп'ютерні пристрої, показані на ФІГ. З та 4. 0015) ФІГ. 6 ілюструє примірну конфігурацію серверного комп'ютерного пристрою, такого як серверна система, показана на ФІГ. З та 4. 0016) ФІГ. 7 являє собою спрощену функціональну схему потоку даних стосовно грошового переказу, які обробляються за допомогою перевіряючої платіжної мережі, показаної на ФІГ. 3, відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу. 0017) ФІГ. 8 являє собою блок-схему, що показує грошовий переказ, який обробляються за бо допомогою перевіряючої платіжної мережі, показаної на ФІГ. 3.
ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ
І0018)| Варіанти здійснення способів та систем, описаних у цьому документі, включають платіжну мережу, що має перевіряючий модуль (які разом згадуються у цьому документі як "перевіряюча платіжна мережа"), що дозволяє системі пропонувати послугу грошового переказу принаймні одному із платників, установ-відправників, та установ-одержувачів, майже в режимі реального часу. Як його використовують тут, вираз в режимі реального часу відноситься до результатів, що з'являються через істотно короткий період після зміни вхідних даних, що впливають на результат, наприклад, одержання даних фінансової операції, перевірки фінансової операції та оцінки, що можуть бути використані для перерахунку грошових коштів або подальшої обробки. Період являє собою інтервал часу між кожним повтором періодично повторюваного завдання або між одним завданням та іншим. Період часу являє собою результат проектних параметрів системи в режимі реального часу, що може вибиратись в залежності від важливості результату та/або здатності системи здійснювати обробку вхідних даних для формування результату. Крім того, події, що виникають в режимі реального часу з'являються без істотної вимушеної затримки. В одному варіанті здійснення, платник, такий як страхова компанія, державне підприємство, суб'єкт підприємницької діяльності, фізична особа, та/або будь-який інший суб'єкт, що перераховує платіж, реєструється в установі-відправнику та надає дані грошового переказу до установи-відправника як частину запиту на переказ грошових коштів одержувачу платежу (наприклад, застрахованій особі, довірителю, клієнту, та/або будь- якому іншому суб'єкту, що одержує платіж). Перевіряюча платіжна мережа дозволяє установі- відправнику, що також згадується як банк-еквайєр, перевіряти платника та виконувати фінансову операцію щодо грошового переказу як частину окремої фінансової операції із допомогою застосування перевіряючої платіжної мережі. А саме, перевіряюча платіжна мережа одержує запит на дозвіл, що включає дані грошового переказу до, або в основному одночасно з визначенням оцінки належності платника до санкційного переліку на підставі даних грошового переказу. Оцінка належності до санкційного переліку вказує вірогідність того, що платнику заборонено здійснювати платіжні операції, такі як грошові перекази. Крім того, у примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа в основному одночасно відправляє запит на дозвіл та оцінку належності до санкційного переліку до установи-одержувача, що сприяє тому,
Зо що фінансові операції щодо грошових переказів обробляються майже в режимі реального часу.
Як описано у цьому документі, термін одночасно означає виникнення в безпосередній часовій близькості без вимушеної затримки.
І0019) У примірному варіанті здійснення, коли платник здійснює запит фінансової операції щодо грошового переказу, установа-відправник збирає від платника дані грошового переказу.
Дані грошового переказу включають ідентифікуючу інформацію платника, наприклад, ім'я та прізвище платника, адресу платника, дату народження платника, та/або будь-яку іншу інформацію, пов'язану із платником. Дані грошового переказу також включають, наприклад, індивідуальний номер рахунку одержувача платежу, такий як первинний ідентифікатор рахунку (РАМ) та/або номер рухомого абонента цифрової мережі з інтеграцією служб (М5І5ОМ), що вказують рахунок одержувача платежу, на який грошові кошти мають бути переказані, суму оплати, та/або будь-яку іншу інформацію, що відноситься до фінансової операції щодо грошового переказу. Крім того, у примірному варіанті здійснення, установа-відправник аутентифікує платника, наприклад, за допомогою збору даних фізичної ідентифікації та/або за допомогою підтвердження ім'я користувача та пароля, що вводяться через інтернет-портал, та дебетує грошові кошти із рахунку платника. Відразу після аутентифікації, установа-відправник надсилає зібрану інформацію до перевіряючої платіжної мережі як частину запиту на грошовий переказ.
І0020| У примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа містить перевіряючий модуль, який одержує дані грошового переказу та визначає оцінку належності до санкційного переліку, що вказує на вірогідність того, що платник знаходиться у переліку санкційних суб'єктів, займається діяльністю по відмиванню грошей, та/або іншим чином підпадає під заборону здійснення фінансових операцій щодо переказу грошових переказів.
Наприклад, перевіряючий модуль може визначати оцінку належності до санкційного переліку за допомогою порівняння ідентифікуючої інформації платника, що включає принаймні одне із імені та прізвища платника, міста, країни, та дати народження, із відповідною ідентифікуючою інформацією із переліку санкційних суб'єктів, такого як перелік громадян особливих категорій та заборонених осіб (5ОМ) Казначейства США. Перелік санкційних суб'єктів являє собою перелік суб'єктів, що включає фізичні особи, підприємства, державні організації, і т.д. яким заборонено здійснювати платіжні операції. Переліки санкційних суб'єктів, як правило, складаються 60 державним органом, наприклад, ФБР, ЦРУ, та/або іншими органами, та вказують суб'єктів,
платіжні операції з якими заборонені, наприклад, особи, що відмивають гроші, терористичні групи, злочинні організації, країни, які підпадають під дію ембарго і т.д. До того ж, багато країн мають принаймні один перелік санкційних суб'єктів, пов'язаних із цією конкретною країною, що може включати різних суб'єктів. Принаймні в деяких варіантах здійснення, перевіряючий модуль може визначати оцінку належності до санкційного переліку за допомогою порівняння одержаних даних з рядом переліків санкційних суб'єктів, наприклад, із будь-якою комбінацією переліків санкційних суб'єктів у відношенні країни установи-відправника, країни платника, країна одержувача платежу, та країна установи-одержувача. Принаймні в одному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа формує проміжну оцінку належності до санкційного переліку стосовно кожного окремого переліку санкційних суб'єктів, який порівнюють із ідентифікуючою інформацією платника, та визначає оцінку належності до санкційного переліку за допомогою вибору найвищої проміжної оцінки належності до санкційного переліку. Оцінка належності до санкційного переліку може визначатись не тільки за допомогою безпосереднього порівняння, а може враховувати фактори прийнятних виправлень та/або змін в написанні найменувань та адрес.
І0021| У примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа перевіряє відправника та додає оцінку належності до санкційного переліку та дані стосовно грошового переказу до запиту на дозвіл, та відправляє запит на дозвіл до установи-одержувача. В інших варіантах здійснення, перевіряюча платіжна мережа в основному одночасно перевіряє відправника та відправляє оцінку належності до санкційного переліку та запит на дозвіл до установи-одержувача. Крім того, у примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа також відправляє оцінку належності до санкційного переліку назад до установи- відправника. Установа-одержувач аналізує запит на дозвіл, що включає оцінку належності до санкційного переліку, та відправляє повідомлення щодо дозволу до перевіряючої платіжної мережі, вказуючи при цьому одне із підтвердження дозволу або відмови в дозволі, що базуються принаймні частково на оцінці належності до санкційного переліку.
І0022| Перевіряюча платіжна мережа направляє повідомлення щодо дозволу до установи- відправника. Установа-відправник повідомляє платника про дозвіл або відмову, та, у випадку дозволу, перераховує суму платежу із рахунку платника на рахунок одержувача платежу. А
Зо саме, одержувач платежу одержує електронний платіж або за допомогою переказу грошових коштів безпосередньо на рахунок одержувача платежу, на роздрібну точку для видачі одержувачу платежу, та/або за допомогою переказу в режимі реального часу на передплачену кредитну або дебетову картку, який одержувач платежу може відразу ж використати.
І0023)| У принаймні деяких варіантах здійснення, перевіряючий модуль може додатково визначати чи відмовляти, чи дозволяти фінансову операцію щодо грошового переказу, базуючись на порівнянні оцінки належності до санкційного переліку із заданим діапазоном порогових значень. Наприклад, якщо оцінка належності до санкційного переліку представляє собою бали 1-100, що вказують на відсоток вірогідності того, що платник знаходиться у одному із переліків санкційних суб'єктів, то установа-відправник та/або установа-одержувач може запровадити заданий діапазон порогових значень, наприклад, 900-100, у випадку якого у фінансовій операції щодо грошового переказу має бути відмовлено. В таких варіантах здійснення, фінансові операції щодо грошових переказів, що не знаходяться в межах діапазону порогових значень, відхиляються, повідомлення про відмову в дозволі повертається до установи-відправника, та до установи-одержувача направляється інформаційне повідомлення.
Інформаційне повідомлення сповіщає установу-одержувача принаймні про те, що у здійсненні фінансової операції було відмовлено, та може при цьому включати подробиці стосовно фінансової операції. В інших варіантах здійснення, перевіряючий модуль може визначати чи відмовляти та/або чи дозволяти у здійсненні фінансової операції щодо грошового переказу, базуючись на порівнянні оцінки належності до санкційного переліку з рядом заданих діапазонів порогових значень. Наприклад, якщо оцінка належності до санкційного переліку вказує відсоток вірогідності того, що платник знаходиться у одному із переліків санкційних суб'єктів, як описано вище, то установа-відправник та/або установа-одержувач може визначити заданий діапазон порогових значень, у відношенні яких фінансові операції щодо грошових переказів мають бути дозволені, наприклад, 1-80, заданий діапазон порогових значень, у відношенні яких фінансові операції щодо грошових переказів мають бути відхилені, наприклад, 95-100, та/або заданий діапазон порогових значень, у відношенні яких формується запит відносно статусу очікування, для отримання додаткового дозволу, наприклад, 80-95. В одному варіанті здійснення, запити, яким присвоюють статус очікування піддаються перевірці на дотримання відповідності нормативним вимогам, для визначення того, чи фінансова операція має бути дозволена або 60 відхилена. Бали та діапазони, визначені вище, є просто примірними, та для будь-якого із наведених вище параметрів може бути вибрано будь-яке значення. (0024) Також у примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа фіксує ряд підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, які мають оцінку належності до санкційного переліку в межах заданого діапазону порогових значень, та генерує звіт відносно ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів. Наприклад, перевіряюча платіжна мережа фіксує ідентифікуючу інформацію платника та перелік санкційних суб'єктів, який застосовують при визначенні оцінки належності до санкційного переліку для кожної фінансової операції щодо грошового переказу, з оцінкою належності до санкційного переліку в межах заданого діапазону порогових значень, наприклад, 80-100. Кожна із зафіксованих фінансових операцій щодо грошових переказів потім включається у звіт, що надається до установи-одержувача. Звіт включає ідентифікуючу інформацію платника, імовірні збіги з переліком санкційних суб'єктів, та відповідні переліки санкційних суб'єктів, які застосовуються в процесі перевірки. (0025) Відповідно, перевіряюча платіжна мережа дозволяє платнику, такому як суб'єкт підприємницької діяльності, переказувати одержувачу платежу грошові кошти в електронному вигляді, 3 допомогою застосування перевіряючої платіжної мережі із рахунку платника на рахунок одержувача платежу або на передплачену платіжну картку, пов'язану із одержувачем платежу. Більше того, перевіряюча платіжна мережа дозволяє установі-відправнику швидко переказувати грошові кошти майже в режимі реального часу без виникнення часових затримок, зв'язаних із окремою перевіркою та запитами фінансової операції щодо грошового переказу. До того ж, перевіряюча платіжна мережа дозволяє установі-одержувачу швидко аналізувати оцінку належності до санкційного переліку, зв'язаного із платником, та дозволяти фінансову операцію щодо грошового переказу майже в режимі реального часу.
І0026| Наступний детальний опис ілюструє варіанти здійснення винаходу за допомогою прикладу, та при цьому не обмежує його. Опис дозволяє фахівцю в даній області зрозумілим чином здійснювати та застосовувати розкриття, при цьому описує декілька варіантів здійснення, адаптованих варіантів, варіацій, альтернативних варіантів, а також застосувань винаходу, в тому числі й тих, що наразі вважаються найкращим способом здійснення винаходу. Винахід описано по відношенню до примірного варіанту здійснення, а саме, стосовно систем та способів
Зо перевірки ідентифікуючої інформації платника за допомогою платіжної мережі фінансових операцій щодо грошових переказів. Однак, передбачається, що це розкриття має загальне застосування для комп'ютерних систем у промисловості, торгівлі, та в побуті.
І0027| Хоча перевіряюча платіжна мережа може бути описана тут у контексті застосування для запобігання відмиванню грошей, вона не обмежується цим конкретним застосуванням.
Відповідно, перевіряюча платіжна мережа може бути застосована у інших варіантах здійснення, що включають будь-які інші цілі, які включають перерахування грошових коштів між суб'єктами. 0028) Як його використовують тут, елемент або стадія, наведені в однині, мають розумітись як такі, що не виключають елементів або стадій в множині, поки таке виключення не буде явно вказане. Більше того, посилання на "один варіант здійснення" цього винаходу не повинно тлумачитись як таке, що виключає існування додаткових варіантів здійснення, які також включають наведені ознаки.
ІЇ0029| ФІГ. 1 являє собою схематичне зображення, що ілюструє примірну багатокористувацьку платіжну систему 20, що дозволяє здійснювати звичайні фінансові операції з платіжними картками. Цей винахід відноситься до платіжної мережі 28, такої як платіжна мережа карток, із застосуванням платіжної системи МазіегСагаФ. Платіжна система
МазіегСагаФ являє собою запатентований стандарт зв'язку, оприлюднений МавхіегСага
Іптегпайопа! ІпсогрогаїейФ для обміну даними фінансових операцій між фінансовими установами, що є членами МабвіегСага Іпіегпайопа! ІпсогрогаївдФ. (МаєегСага є зареєстрованою торгівельною маркою компанії МазіегСага Іпіегпайопа! Інсогрогаїєд, розташованої у Перчейзі, штат Нью-Йорк).
І0ОЗ0) В типовій системі платіжних карток, фінансова установа, така як емітент 30, видає платіжну картку, таку як кредитна картка, дебетова картка, талабо передплачена картка власнику картки 22, який застосовує платіжну картку для сплати платежу за покупку у торговій точці 24. Для прийняття платежу із платіжної картки, торгова точка 24 повинна зазвичай створити рахунок у фінансовій установі, що є частиною фінансової платіжної системи. Таку фінансову установу звичайно називають "торговий банк, " "еквайєр", або "банк-еквайєр". Коли власник картки 22 сплачує платежі за покупку платіжною карткою (також відомою як картка для фінансових операцій), торгова точка 24 запитує дозвіл від торгового банку 26 на суму покупки.
Запит може бути виконаний по телефону, але звичайно здійснюються за допомогою бо застосування терміналу торгової точки, який зчитує інформацію про рахунок власника картки із магнітної смужки на картці сплати рахунку, та зв'язується електронним шляхом з комп'ютерами обробки фінансових операцій торгового банку 26. В якості альтернативи, торговий банк 26 може надати дозвіл третій особі на здійснення обробки фінансових операцій від свого імені. В цьому випадку, термінал торгової точки має бути виконаний з можливістю зв'язуватись з третьою особою. Таку третю особу звичайно називають "торговий процесор" або "процесор-еквайєр".
ІЇ0031| Застосовуючи платіжну мережу 28, комп'ютери торгового банку або торговий процесор будуть зв'язуватись з комп'ютерами емітента 30 для того, щоб визначати чи власник карткового рахунку знаходиться в стабільному положенні, та чи покупка покривається доступною кредитною лінією власника картки або залишком грошових коштів на рахунку.
Виходячи із цих визначень, запит на дозвіл буде відхилений або прийнятий. Якщо запит приймається, код дозволу надається торговій точці 24. 0032) Коли запит на дозвіл приймається, доступна кредитна лінія або доступний залишок грошових коштів власника карткового рахунку 32 зменшується. Зазвичай, списання коштів з рахунку власника картки не відбувається відразу, тому що платіжні системи, такі як МахїегСага
Іпегпайопаї! ІпсогрогаїедФ, оприлюднили правила, що не дозволяють торговій точці списувати кошти, або "фіксувати" фінансову операцію до тих пір, поки товари не будуть відвантажені або послуги доставлені. Коли торгова точка відвантажує або доставляє товари або послуги, то торгова точка 24 фіксує фінансову операцію, наприклад, за допомогою відповідних процедур введення даних у термінал торгової точки. Якщо власник картки скасовує фінансову операцію до її фіксування, то створюють "відміну". Якщо власник картки повертає товари після того, як фінансова операція була зафіксована, створюють "кредит".
ІЇ0033| У випадку фінансових операції з дебетовою карткою, коли запит стосовно РІМ- авторизації затверджується емітентом, рахунок на картці власника 32 зменшується. Зазвичай, оплата направляється власнику карткового рахунку 32 відразу ж. Платіжна система потім відправляє затвердження процесору-еквайєру для доставки товарів/послуг, або інформацію або готівку у випадку банкомату. (0034) Після того, як фінансова операція фіксується, фінансова операція врегульовується між торговою точкою 24, торговим банком 26, та емітентом 30. Розрахунок відноситься до передачі фінансових даних або грошових коштів між рахунком торгової точки, торговим банком
Зо 26, та емітентом 30, що відноситься до фінансової операції. Звичайно, фінансові операції фіксуються та акумулюються у "пакет, " що врегульовується як група. 0035) Картки для фінансових операцій або платіжні картки можуть відноситись до кредитних карток, дебетових карток, та передплачених карток. Всі вказані картки можуть застосовуватись як засіб платежу для здійснення фінансової операції. Як описано у цьому документі, термін "картка для фінансових операцій" або "платіжна картка" включає такі картки, як кредитні картки, дебетові картки, та передплачені картки, а також включає будь-які інші пристрої, що можуть утримувати інформацію про сплату рахунку, такі як мобільні телефони, особисті електронні секретарі (РОСА), та брелоки. 0036) ФІГ. 2 являє собою схематичне зображення багатокористувацької платіжної системи 40, що дозволяє виконувати звичайні фінансові операції щодо грошових переказів. В типовій платіжній системі 40, фінансова установа, така як установа-відправник 44, має Інтернет-сайт або фізичне розташування, де платник 42 може переказувати грошові кошти одержувачу 50 платежу. Коли платник 42 надає запит на переказ грошей до установи-відправника 44, установа-відправник 44 запитує дозвіл від установи-одержувача 48 на суму покупки. Запит може бути виконаний по телефону, але звичайно здійснюються за допомогою застосування комп'ютерних пристроїв в установі-відправнику 44, що зв'язується електронним шляхом з комп'ютерами обробки фінансових операцій установи-одержувача 48 через платіжну мережу 28.
І0037| Застосовуючи платіжну мережу 28, комп'ютери установи-відправника 44, що іноді згадується як банк-еквайєр, зв'язуються з комп'ютерами установи-одержувача 48 для визначення того, чи рахунок платника знаходиться в стабільному положенні, та чи покупка покривається за рахунок доступного залишку грошових коштів на рахунку платника.
Грунтуючись частково на цих визначеннях, запит на дозвіл буде відхилений або прийнятий.
Якщо запит приймається, код дозволу надається до установи-відправника 44. 0038) Коли запит на дозвіл затверджується, доступна кредитна лінія або доступний залишок грошових коштів на рахунку платника зменшується, та фінансова операція врегульовується між одержувачем 50 платежу, установою-відправником 44, та установою-одержувачем 48.
Розрахунок відноситься до передання фінансових даних або грошових коштів між рахунком одержувача 50 платежу, установою-відправником 44, та установою-одержувачем 48, зв'язаною з фінансовою операцією. Звичайно, фінансові операції фіксуються та акумулюються у "пакет, " 60 що врегульовується як група.
0039) ФІГ. З являє собою спрощену функціональну схему примірної перевіряючої платіжної мережі 100, що має перевіряючий модуль, та при цьому пропонує послугу перевірки відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу. Мережа 100 представляє собою платіжну систему, яка може бути використана платниками 42 (показано на ФІГ. 2) як частина способу ініціювання запиту на дозвіл та здійснення фінансової операції щодо грошового переказу, як описано нижче. До того ж, мережа 100 представляє собою платіжну систему, яка має перевіряючий модуль, який дозволяє перевіряти платника 42 (наприклад, торгову точку, суб'єкта підприємницької діяльності, фізичну особу і т.д.) за допомогою системи, та ініціювати електронний грошовий переказ одержувачу 50 платежу (показано на ФІГ. 2) (наприклад, клієнту, і т.д.), як описано нижче. 0040) А саме, у примірному варіанті здійснення, мережа 100 включає серверну систему 112, яка являє собою вид комп'ютерної системи, та ряд клієнтських підсистем (що також згадуються як клієнтські системи 114), з'єднаних із серверною системою 112. У примірному варіанті здійснення, клієнтські системи 114 являють собою комп'ютерні пристрої, пов'язані із установою- відправником 44 (показано на ФІГ. 2) та/або установою-одержувачем 48 (показано на ФІГ. 2). В одному варіанті здійснення, клієнтські системи 114 являють собою комп'ютери, що включають
Інтернет-браузер та накопичувальний пристрій, так, що серверна система 112 є доступною для клієнтських систем 114, застосовуючи Інтернет. Клієнтські системи 114 взаємозв'язані з
Інтернетом за допомогою ряду інтерфейсів, включаючи мережу, таку як локальна мережа (ГАМ) або глобальна мережа (МАМ), підключення по телефонній лінії, кабельні модеми, та спеціальні високошвидкісні ІБЮОМ-канали. Клієнтські системи 114 можуть являти собою будь-який пристрій, здатний взаємозв'язуватись із Інтернетом, що включає телефон, який використовує Інтернет- технологію, особистий електронний секретар (РОСА), або інше з'єднуюче обладнання, яке використовує Інтернет-технологію.
ІЇ0041| Мережа 100 також включає термінали 115 торгової точки (РОБ), які з'єднані із клієнтськими системами 114, та можуть бути з'єднані із серверною системою 112. РОБ- термінали 115 взаємозв'язані із Інтернетом за допомогою ряду інтерфейсів, включаючи мережу, таку як локальна мережа (ГАМ) або глобальна мережа (МАМ), підключення по телефонній лінії, кабельні модеми, бездротові модеми, та спеціальні високошвидкісні ІЗОМ-канали. РОБ-
Зо термінали 115 можуть являти собою будь-який пристрій, здатний взаємозв'язуватись із
Інтернетом, та які включають вхідний пристрій, здатний зчитувати інформацію від власника картки для фінансових операцій.
І0042| Сервер бази даних 116 з'єднаний із базою даних 120, яка містить інформацію стосовно різноманітних питань, як описано більш детально нижче. В одному варіанті здійснення, централізована база даних 120 зберігається в серверній системі 112, та може бути доступною платникам 42 на одній із клієнтських систем 114 за допомогою входу в серверну систему 112 через одну із клієнтських систем 114. В альтернативному варіанті здійснення, база даних 120 зберігається віддалено від серверної системи 112, та може бути нецентралізованою.
База даних 120 може зберігати дані фінансових операцій, створені як частина діяльності з продажів та/або грошових переказів, проведених через мережу 100, що включає дані стосовно торгових точок, рахунків власників, одержувачів платежу, платників, установ-відправників, установ-одержувачів, клієнтів, талабо покупок. База даних 120 може також зберігати дані рахунків, що включають принаймні одне із найменування платника, адреси платника, номеру рахунку, та інших індивідуальних номерів рахунку. База даних 120 може також зберігати дані одержувача платежу, що включають індивідуальний номер одержувача платежу, який ідентифікує кожного одержувача платежу, зареєстрованого для використання платіжної мережі.
База даних 120 може також зберігати команди для формування фінансових операцій, що включають інформацію про рахунок торгового банку. База даних 120 може також зберігати первинні ідентифікатори рахунку (РАМ-коди) або банківські номери рахунків різних осіб, що включають торгові точки, клієнтів, одержувачів платежу, та платників разом з індивідуальними номерами перевірки платежу, та інші дані, необхідні для здійснення систем та способів, описаних у цьому документі. (0043) В одному варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 знаходиться на зв'язку із серверною системою 112. Перевіряючий модуль 121 дозволяє мережі 100 пропонувати послугу перевірки, що дозволяє платнику 42 (показано на ФІГ. 2) переказувати грошові кошти в електронному вигляді одержувачу 50 платежу (показано на ФІГ. 2), та підтверджувати, що платник 42 не знаходиться у переліку санкційних суб'єктів. Зокрема, установа-відправник 44 завантажує дані грошового переказу у перевіряючий модуль 121. Перевіряючий модуль 121 визначає оцінку належності до санкційного переліку, пов'язаного із фінансовою операцією щодо бо грошового переказу, за допомогою порівняння ідентифікуючої інформації платника із принаймні одним переліком санкційних суб'єктів. Потім перевіряючий модуль 121 відправляє оцінку належності до санкційного переліку та дані стосовно грошового переказу до установи- одержувача 48 як частину запиту на дозвіл. Перевіряючий модуль 121 одержує повідомлення щодо дозволу від установи-одержувача 48, та при цьому вказує одне із такого як підтвердження дозволу або відмова в дозволі, та направляє повідомлення щодо дозволу до установи- відправника 44. Якщо повідомлення щодо дозволу являє собою підтвердження дозволу на розрахунок, то здійснюють спосіб перерахунку грошових кошів від платника до одержувача платежу. Грошові кошти переказують за вимогою платника, або на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із одержувачем платежу, або на передплачену платіжну картку. Принаймні в деяких варіантах здійснення, перевіряючий модуль 121 становить одне ціле з серверною системою 112. В інших варіантах здійснення, перевіряючий модуль 121 являє собою модуль, розміщений окремо від серверної системи 112.
І0044| Мережа 100 також включає принаймні один вхідний пристрій 118, який виконаний з можливістю зв'язуватись з принаймні одним із РО5-терміналів 115, клієнтськими системами 114 та серверною системою 112. В примірному варіанті здійснення, вхідний пристрій 118 пов'язаний із або контролюється платником здійснення фінансової операції щодо грошового переказу.
Вхідний пристрій 118 взаємозв'язаний із Інтернетом за допомогою ряду інтерфейсів, включаючи мережу, таку як локальна мережа (ГАМ) або глобальна мережа (УМАМ), підключення по телефонній лінії, кабельні модеми, бездротові модеми, та спеціальні високошвидкісні ІЗОМ- канали. Вхідний пристрій 118 може являти собою будь-який пристрій, здатний взаємозв'язуватись із Інтернетом, включаючи телефон, який використовує Інтернет-технологію, особистий електронний секретар (РОСА), або інше з'єднуюче обладнання, яке використовує
Інтернет-технологію. В одному варіанті здійснення, вхідний пристрій 118 виконаний з можливістю зв'язуватись з клієнтською системою 114, застосовуючи різні сигнали на виході, включаючи, наприклад, Вінефооїй зв'язок, радіочастотний зв'язок, зв'язок малого радіусу дії, мережевий зв'язок, та подібне. А саме, в одному варіанті здійснення, вхідний пристрій 118 зв'язується з клієнтською системою 114 за допомогою Інтернет-сайту, зв'язаного із клієнтською системою 114. 0045) У примірному варіанті здійснення, одна із клієнтських систем 114 може бути зв'язана із банком-еквайєром або установою-відправником 44; в той час як одна інша із клієнтських систем 114 може бути зв'язана із емітентом або установою-одержувачем; РОзЗ-термінал 115 може бути зв'язаний із торговою точкою або установою-відправником; вхідний пристрій може бути зв'язаний із платником або одержувачем платежу; та серверна система 112 може бути зв'язана із перевіряючою платіжною мережею 100. 0046) ФІГ. 4 являє собою розвернуту функціональну схему примірного варіанту здійснення серверної архітектури платіжної мережі 122, що має перевіряючий модуль 121, та при цьому пропонує послугу перевірки відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу. Складові частини мережі 122, ідентичні до складових частин мережі 100 (показано на ФІГ. 3), ідентифіковані на ФІГ. 4, із застосуванням таких же посилальних номерів, як застосовують на
ФІГ. 3. Мережа 122 включає серверну систему 112, клієнтські системи 114, РОБ5-термінали 115, та вхідні пристрої 118. Серверна система 112 додатково включає сервер бази даних 116, сервер фінансових операцій 124, Інтернет-сервер 126, факс-сервер 128, сервер-довідник 130, та поштовий сервер 132. Пристрій пам'яті 134 з'єднаний із сервером бази даних 116 та сервером-довідником 130. Сервери 116, 124, 126, 128, 130, та 132 з'єднані у локальну мережу (ГАМ) 136. До того ж, робоча станція 138 системного адміністратора, робоча станція 140 платника, та робоча станція 142 диспетчера з'єднані із І АМ 136. В якості альтернативи, робочі станції 138, 140, та 142 з'єднані із ГАМ 136, застосовуючи Інтернет-канал або з'єднані за допомогою внутрішньої мережі Інтранет. (00471) Кожна із робочих станцій, 138, 140, та 142 являє собою персональний комп'ютер, що має Інтернет-браузер. Хоча функції, які здійснюються на робочих станціях, як правило, ілюструються як такі, що здійснюються на відповідних робочих станціях 138, 140, та 142, такі функції можуть бути виконані на одному із декількох персональних комп'ютерів, з'єднаних із ГАМ 136. Робочі станції 138, 140, та 142 ілюструються як такі, що пов'язані із окремими функціями, лише для полегшення розуміння різних видів функцій, що можуть виконуватись фізичними особами, що мають доступ до ГАМ 136. (00481) Серверна система 112 виконана з можливістю бути з'єднаною із можливістю зв'язку з різними фізичними особами, включаючи робітників 144, та третіми особами, наприклад, власниками рахунків, клієнтами, аудиторами, і т.д., 146, використовуючи І5Р-Інтернет з'єднання 148. У примірному варіанті здійснення зв'язок проілюстровано як такий, що здійснюється із бо застосуванням Інтернету, однак в інших варіантах здійснення може бути використаний будь-
який інший зв'язок типу глобальної мережі (М/АМ), тобто, системи та способи не обмежуються тими, які здійснюються із застосуванням Інтернету. До того ж, замість УУАМ 150 може застосовуватись локальна мережа 136.
І0049| У примірному варіанті здійснення, будь-яка авторизована фізична особа, що має робочу станція 154, може отримати доступ до мережі 122. Принаймні одна із клієнтських систем включає робочу станцію 156 адміністратора, що розташована у віддаленому місці. Робочі станції 154 та 156 являють собою персональні комп'ютери, що мають Інтернет-браузер. Також, робочі станції 154 та 156 виконані з можливістю зв'язуватись із серверною системою 112.
Більше того, факс-сервер 128 зв'язується із віддалено розташованими клієнтськими системами, включаючи клієнтську систему 156, застосовуючи телефонний зв'язок. Факс-сервер 128 виконаний з можливістю зв'язуватись з іншими клієнтськими системами 138, 140, і також 142. 0050) У примірному варіанті здійснення, серверна система 112 знаходиться на зв'язку з перевіряючим модулем 121. Перевіряючий модуль 121 дозволяє мережі 122 пропонувати послугу перевірки, що дозволяє платнику 42 (показано на ФІГ. 2) переказувати грошові кошти в електронному вигляді одержувачу платежу 50 (показано на ФІГ. 2), та підтверджувати, що платник 42 не знаходиться у переліку санкційних суб'єктів.
І0051) ФІГ. 5 ілюструє примірну конфігурацію комп'ютерного пристрою 202 користувача, що керується користувачем 201, наприклад, платником 42. Комп'ютерний пристрій 202 користувача може включати, але не обмежуються ними, клієнтські системи 114, 138, 140, та 142, РОБ5- термінал 115, вхідний пристрій 118, робочу станцію 154, та робочу станцію 156 адміністратора (показано на Фіг. 3).
І0052| Комп'ютерний пристрій 202 користувача включає процесор 205 для виконання команд. У деяких варіантах здійснення, виконувані команди зберігаються у накопичувачі 210.
Процесор 205 може включати один або більшу кількість блоків обробки (наприклад, у багатоядерній конфігурації). Накопичувач 210 являє собою будь-який пристрій, що дозволяє інформації, такій як виконувані команди та/або інші дані, зберігатись та вилучатись.
Накопичувач 210 може включати один або більшу кількість машинозчитуваних носіїв.
І0053| Комп'ютерний пристрій 202 користувача також включає принаймні один вихідний компонент 215 носія для представлення інформації користувачам 201. Вихідний компонент 215
Зо носія являє собою будь-який компонент, здатний передавати інформацію користувачам 201. У деяких варіантах здійснення, вихідний компонент 215 носія включає вихідний адаптер, такий як відео адаптер та/або аудіо адаптер. Вихідний адаптер функціонально з'єднаний із процесором 205, та може бути функціонально з'єднаним із вихідним пристроєм, таким як дисплей (наприклад, рідкокристалічний дисплей (СО), дисплей на органічних світлодіодах (ОЇ ЕВ), електронно-променеві трубки (СКТ), або дисплей із застосуванням "електронного чорнила"), або вихідний пристрій звуку (наприклад, гучномовець або навушники).
І0054| У деяких варіантах здійснення, комп'ютерний пристрій 202 користувача включає вхідний пристрій 220 для одержання вхідних даних від користувачів 201. Вхідний пристрій 220 може включати, наприклад, клавіатуру, указку, мишку, стилус, сенсорну панель (наприклад, сенсорний планшет або сенсорний екран), гіроскоп, акселерометр, індикатор положення, або вхідний аудіо пристрій. Окремий компонент, такий як сенсорний екран, може функціонувати і як вихідний пристрій вихідного компоненту 215 носія, так і як вхідний пристрій 220. 0055) Комп'ютерний пристрій 202 користувача може також включати інтерфейс зв'язку 225, який може бути з'єднаний із можливістю зв'язку із віддаленим пристроєм, таким як серверна система 112. Інтерфейс зв'язку 225 може включати, наприклад, дротовий або бездротовий мережевий адаптер, або бездротовий приймач даних для застосування з мережею мобільного зв'язку (наприклад, глобальною системою мобільних комунікацій (З5М), 30, 40 або Віцетооїй) або іншими мережами мобільних даних (наприклад, технологія широкосмугового доступу в мікрохвильовому діапазоні (М/ІМАХ)). 0056) Такими, що зберігаються в накопичувачі 210, є наприклад, машинозчитувані команди для забезпечення для користувачів 201 інтерфейсу користувача за допомогою вихідного компоненту 215 носія та, необов'язково, одержання та обробки надходжень від вхідного пристрою 220. Інтерфейс користувача може включати, серед інших можливостей, Інтернет- браузер та клієнтські прикладні програми. Інтернет-браузери дозволяють власникам карток, таким як користувачі 201, відслідковувати та взаємодіяти з носієм та іншою інформацією, як правило, такою, що вбудовуються на Інтернет-сторінці або Інтернет-сайті із серверної системи 112. Клієнтські прикладні програми дозволяють користувачам 201 взаємодіяти з серверним додатком із серверної системи 112.
І0057| ФІГ. 6 ілюструє примірну конфігурацію серверного комп'ютерного пристрою 275, бо такого як серверна система 112 (показано на ФІГ. З та 4). Серверний комп'ютерний пристрій 275 може включати, але не обмежується ними, сервер бази даних 116, сервер фінансових операцій 124, Інтернет-сервер 126, факс-сервер 128, сервер-довідник 130, та поштовий сервер 132. 0058) Серверний комп'ютерний пристрій 275 включає процесор 280 для виконання команд.
Команди можуть зберігатись, наприклад, у накопичувачі 285. Процесор 280 може включати один або більшу кількість блоків обробки (наприклад, у багатоядерній конфігурації).
І0059| Процесор 280 функціонально з'єднаний із інтерфейсом зв'язку 290, так, що серверний комп'ютерний пристрій 275 здатний зв'язуватись з віддаленим пристроєм, таким як комп'ютерний пристрій 202 користувача, або іншим серверним комп'ютерним пристроєм 275.
Наприклад, інтерфейс зв'язку 290 може одержувати запити від клієнтських систем 114 або вхідного пристрою 118 за допомогою Інтернету, як проілюстровано на ФІГ. 2 та 3. 0060) Процесор 280 може також бути функціонально з'єднаним із пристроєм пам'яті 134.
Пристрій пам'яті 134 являє собою будь-який комп'ютеризований апаратний засіб, придатний для зберігання та/або вилучення даних. У деяких варіантах здійснення, пристрій пам'яті 134 інтегрований в серверний комп'ютерний пристрій 275. Наприклад, серверний комп'ютерний пристрій 275 може включати один або більшу кількість драйверів жорстких дисків в якості пристрою пам'яті 134. В інших варіантах здійснення, пристрій пам'яті 134 є зовнішнім по відношенню до серверного комп'ютерного пристрою 275, та може бути доступним за допомогою ряду серверних комп'ютерних пристроїв 275. Наприклад, пристрій пам'яті 134 може включати комплексні пристрої зберігання даних, такі як жорсткі диски або напівпровідникові накопичувачі в конфігурації масиву резервних недорогих дисків (КАІБ). Пристрій пам'яті 134 може включати мережу зберігання даних (5АМ) та/або систему мережевого пристрою зберігання даних (МА5).
І00О61) У деяких варіантах здійснення, процесор 280 функціонально з'єднаний із пристроєм пам'яті 134 за допомогою інтерфейсу зберігання 295. Інтерфейс зберігання 295 являє собою будь-який компонент, здатний забезпечити процесор 280 доступом до пристрою пам'яті 134.
Інтерфейс зберігання 295 може включати, наприклад, адаптер інтерфейсу периферійних пристроїв для АТ-сумісних комп'ютерів (АТА), адаптер послідовного АТА (5АТА), адаптер інтерфейсу малих обчислювальних систем (ЗС5І), контролер КА, адаптер 5АМ, мережевий адаптер, та/або будь-який компонент, здатний забезпечити процесор 280 доступом до пристрою пам'яті 134.
Зо 00621 Накопичувачі 210 та 285 можуть включати, але не обмежуються ними, оперативний запам'ятовуючий пристрій (КАМ), такий як динамічний КАМ (ОКАМ) або статичний оперативний запам'ятовуючий пристрій (ЗКАМ), постійний запам'ятовуючий пристрій (КОМ), програмований постійний запам'ятовуючий пристрій (ЕРКОМ), електрично програмований постійний запам'ятовуючий пристрій (ЕЕРКОМ), та енергонезалежний оперативний запам'ятовуючий пристрій (ММКАМ). Наведені вище види накопичувачів є лише примірними, та не є обмежуючими стосовно видів накопичувачів, придатних для зберігання комп'ютерних програм.
ІЇ0063| ФІГ. 7 являє собою функціональну схему 300 потоку даних стосовно грошового переказу, які обробляються за допомогою перевіряючої платіжної мережі 100 (показано на ФІГ.
З та 4), відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу. Складові частини на схемі 300, що є ідентичними складовим частинам, вже ідентифікованим на раніше наведених фігурах, ідентифікують, застосовуючи такі ж номери посилань, які застосовують раніше. (0064) У примірному варіанті здійснення, платник 42 контактує із запитом 302 фінансової операції щодо грошового переказу за допомогою інтернет-порталу 304, зв'язаного із установою- відправником 44 або із надавачем послуги, що фінансується установою-відправником 44. В різних варіантах здійснення, установа-відправник 44 не пропонує послугу перевірки безпосередньо платнику. Третя особа, така як, але не обмежуючись ними, 5дчаге "М, Раугаї "М, або компанія, що пропонує послуги надання коштів, може пропонувати послугу та фінансуватись установою-відправником 44. У примірному варіанті здійснення, запит 302 фінансової операції щодо грошового переказу включає дані грошового переказу, що включають принаймні ідентифікуючу інформацію платника та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу. Принаймні в одному варіанті здійснення, дані ідентифікуючої інформації платника включають принаймні одне із такого як найменування платника, адреса платника, та дата народження платника. Принаймні в одному іншому варіанті здійснення, платник 42 контактує із запитом 302 фінансової операції щодо грошового переказу безпосередньо, наприклад, у фізичному магазині установи-відправника 44. Більше того, у примірному варіанті здійснення, платник 42 надає ідентифікуючу інформацію 306, наприклад, найменування користувача та пароль або ліцензію водія, до установи-відправника 44. Установа-відправник 44 одержує запит 302 фінансової операції щодо грошового переказу та ідентифікуючу інформацію 306, та аутентифікує ідентифікуючу інформацію 306. Потім установа-відправник 44 відправляє бо повідомлення 308 про запит на дозвіл, що включає дані грошового переказу, до перевіряючої платіжної мережі 100 за допомогою клієнтської системи 114.
І0О65)| Крім того, у примірному варіанті здійснення, перевіряюча платіжна мережа 100 одержує повідомлення 308 про запит на дозвіл та направляє запит на перевіряючий модуль 121. Перевіряючий модуль 121 обробляє повідомлення 308 про запит на дозвіл та визначає оцінку належності до санкційного переліку 310 на підставі даних грошового переказу, включених у повідомлення 308 про запит на дозвіл. А саме, перевіряючий модуль 121 порівнює ідентифікуючу інформацію платника із відповідною ідентифікуючою інформацією стосовно принаймні одного переліку санкційних суб'єктів, для визначення оцінки належності до санкційного переліку 310. У примірному варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 порівнює ідентифікуючу інформацію платника із рядом переліків санкційних суб'єктів, наприклад, переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною платника, переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною одержувача платежу, переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною установи-відправника, та/або переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із установою- одержувачем. В якості альтернативи, перевіряючий модуль 121 може порівнювати ідентифікуючу інформацію платника із будь-якою кількістю переліків санкційних суб'єктів, що дозволяє перевіряючому модулю 121 визначати оцінку належності до санкційного переліку 310, як описано у цьому документі. Принаймні в одному варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 формує проміжну оцінку належності до санкційного переліку для кожного переліку санкційних суб'єктів, які порівнюють із ідентифікуючою інформацією платника, та визначає оцінку належності до санкційного переліку 310 за допомогою вибору найвищої проміжної оцінки належності до санкційного переліку.
І006б| Також у примірному варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 відправляє повідомлення 308 про запит на дозвіл та оцінку належності до санкційного переліку 310 до установи-одержувача 48. У примірному варіанті здійснення, оцінка належності до санкційного переліку 310 та повідомлення 308 про запит на дозвіл передається до установи-одержувача 48 в основному одночасно. Наприклад, оцінка належності до санкційного переліку 310 може бути додана до повідомлення 308 про запит на дозвіл та передаватись як окреме повідомлення. У деяких варіантах здійснення, перевіряючий модуль 121 може передавати оцінку належності до санкційного переліку 310 до установи-відправника 44 для відстеження та/або перевірки.
Зо І0067| У примірному варіанті здійснення, після одержання повідомлення 308 про запит на дозвіл та оцінки належності до санкційного переліку 310, установа-одержувач 48 перевіряє стабільне положення рахунку, пов'язаного із одержувачем платежу 50 та вказаного у індивідуальному номері рахунку одержувача платежу. У випадку, коли одержувач платежу 50 зареєструвався на одержання грошового переказу за допомогою передплаченої картки, установа-одержувач 48 перевіряє, чи здатна установа-одержувач 48 видати запитану передплачену картку одержувачу платежу 50. Установа-одержувач 48 додатково перевіряє оцінку належності до санкційного переліку 310 в межах підходящого заданого діапазону порогових значень, наприклад, 1-70.
І0068| Після завершення процесу перевірки, установа-одержувач 48 відправляє повідомлення-відповідь 312 щодо дозволу до перевіряючої платіжної мережі 100, яка, в свою чергу, контактує стосовно повідомленням-відповіді 312 щодо дозволу із установою- відправником 44. У примірному варіанті здійснення, повідомлення-відповідь 312 щодо дозволу являє собою повідомлення про затвердження, якщо оцінка належності до санкційного переліку 310 знаходиться в межах підходящого заданого діапазону порогових значень. Однак, якщо установа-одержувач 48 визначає оцінку належності до санкційного переліку 310 як таку, що не знаходиться в межах підходящого заданого діапазону, наприклад, 71-100, то повідомлення- відповідь 312 щодо дозволу являє собою повідомлення про відмову та фінансова операція щодо грошового переказу скасовується.
І0069| Після одержання повідомлення-відповіді 312, що підтверджує дозвіл, установа- відправник 44 перераховує грошові кошти 314 із рахунку платника, пов'язаного із установою- відправником 44, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, наприклад на передплачену картку. В одному варіанті здійснення, переказані грошові кошти 314 визначаються сумою платежу, вказаного у даних грошового переказу.
І0070| Також у примірному варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 фіксує ряд підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, що мають оцінку належності до санкційного переліку 310 в межах заданого діапазону порогових значень, та генерує звіт відносно ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів. Наприклад, перевіряючий модуль 121 фіксує ідентифікуючу інформацію платника та перелік санкційних суб'єктів, який застосовують при визначенні оцінки належності до санкційного переліку для бо кожної фінансово операції з оцінки належності до санкційного переліку 310 в межах заданого діапазону порогових значень, наприклад, 70-100. Перевіряючий модуль 121 періодично надає згенерований звіт до установи-одержувача. 0071) ФІГ. 8 являє собою блок-схему 400, що показує фінансову операцію щодо грошового переказу, яку обробляє перевіряюча платіжна мережа 100 (показано на ФІГ. 3). У примірному варіанті здійснення, платник 42 (показано на ФІГ. 2) має доступ до Інтернет-сайту та/або до фізичної будівлі, пов'язаної із установою-відправником 44, або надавачем послуги, що фінансується установою-відправником 44 (показано на ФІГ. 2), та запитує 402 переказати грошові кошти одержувачу платежу.
І0072| Також, у примірному варіанті здійснення, установа-відправник 44 аутентифікує 404 платника 42 та відправляє 406 запит на дозвіл, що включає дані фінансової операції, до перевіряючої платіжної мережі 100, що має перевіряючий модуль 121. Перевіряючий модуль 121 обробляє дані фінансової операції та порівнює 408 ідентифікуючу інформацію платника із відповідною ідентифікуючою інформацією, пов'язаною із принаймні одним переліком санкційних суб'єктів. В залежності від результатів порівняння, перевіряючий модуль 121 визначає 410 оцінку належності до санкційного переліку 310, пов'язаного із фінансовою операцією щодо грошового переказу, та відправляє 412 оцінку належності до санкційного переліку 310 та дані фінансової операції до установи-одержувача 48. Установа-одержувач 48 аналізує 414 оцінку належності до санкційного переліку 310 та дані фінансової операції, та відправляє 416 повідомлення-відповідь щодо дозволу до перевіряючої платіжної мережі 100. Перевіряюча платіжна мережа 100 направляє 418 повідомлення-відповідь щодо дозволу до установи- відправника 44. Якщо повідомлення-відповідь щодо дозволу являє собою повідомлення про затвердження, то установа-відправник 44 перераховує 420 грошові кошти із рахунку платника на рахунок одержувача платежу, наприклад, на дебетову картку, пов'язану із одержувачем платежу, видану установою-одержувачем 48. В примірну варіанті здійснення, перевіряючий модуль 121 фіксує дані грошового переказу стосовно підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, що мають оцінку належності до санкційного переліку 310, вище заданого порогового значення, та генерує 422 звіт для ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів.
І0073| Термін процесор, як його використовують тут, відноситься до центральних блоків
Зо обробки, мікропроцесорів, мікроконтролерів, схем скороченого набору команд (КІЗС), спеціалізованих інтегральних схем (АБІС), логічних схем, та до будь-якої іншої схеми або процесора, здатного виконувати функції, описані у цьому документі.
І0074| Як їх використовують тут, терміни "програмне забезпечення" та "вбудоване програмне забезпечення" є взаємозамінними, та включають будь-яку комп'ютерну програму, що зберігається у накопичувачі для виконання процесорами 205, 280, що включають накопичувач
КАМ, накопичувач КОМ, накопичувач ЕРКОМ, накопичувач ЕЕРКОМ, та енергонезалежний накопичувач КАМ (МУМКАМ). Наведені вище види накопичувачів є лише примірними, та не є обмежуючими стосовно видів накопичувачів, придатних для зберігання комп'ютерних програм.
ІЇ0075| На підставі наведеного опису, необхідно розуміти, що описані вище варіанти здійснення винаходу можуть бути реалізовані із застосуванням комп'ютерного програмного забезпечення або інженерних методів, що включають комп'ютерне програмне забезпечення, вбудоване програмне забезпечення, апаратний засіб або будь-яку їх комбінацію або різновид, причому технічним результатом є (а) одержання, за допомогою перевіряючого модулю, запиту на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, його надавачем послуг, або іншим емітентом карток, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому запит включає дані грошового переказу, що вказують на принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума платежу, та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу; (б) оцінка належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, чи платник знаходиться принаймні в одному переліку санкційних суб'єктів; (в) відправлення, за допомогою перевіряючого модулю, даних стосовно грошового переказу та оцінки належності до санкційного переліку до установи-одержувача; та (г) відправлення повідомлення-відповіді до установи- відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів. В різних варіантах здійснення, рахунок платника може бути виставлений установою-відправником 44, іншим банком, або надавачем послуг, що фінансується установою-відправником 44, та може мати збережені значення. Рахунок не повинен відноситись до установи-відправника 44. Роль установи-відправника 44 полягає в здійсненні фінансової операції через мережу, а не в тому, щоб бути тримачем рахунку. бо І0076| Будь-яка така одержана програма, що має машинозчитуваний код, може бути включена або забезпечена в одному або більшій кількості машинозчитуваних носіїв, таким чином створюючи комп'ютерний програмний продукт, тобто промисловий виріб, відповідно до описаних варіантів здійснення винаходу. Машинозчитуваний носій може, наприклад бути, але не обмежується ними, фіксованим (жорстким) диском, дискетою, оптичним диском, магнітною стрічкою, напівпровідниковим накопичувачем, таким як постійний запам'ятовуючий пристрій (КОМ), та/або будь-яким носієм вводу/виведення даних, таким як Інтернет або інші мережі зв'язку або зв'язок. Машинозчитуваний носій однак, може не бути проміжним сигналом.
Промисловий виріб, що містить комп'ютерний код може бути виготовлений та/або застосований за допомогою виконання коду безпосередньо від одного носія, за допомогою копіювання коду із одного носія на інший носій, або за допомогою передачі коду через мережу.
І0077| Цей письмовий опис застосовує приклади для описання варіантів здійснення, що включають найкращий спосіб, а також дозволяє будь-якому фахівцеві в даній області виконувати варіанти здійснення на практиці, у тому числі створювати та застосовувати будь-які пристрої або системи, та здійснювати будь-які включені способи. Патентоздатний обсяг винаходу визначається формулою винаходу, та може включати інші приклади, які будуть очевидні фахівцям в даній області. Такі інші приклади призначені знаходитись в межах обсягу формули винаходу, якщо вони мають структурні елементи, що не відрізняються від буквального викладу формули винаходу, або якщо вони включають еквівалентні структурні елементи, що несуттєво відрізняються від буквального викладу формули винаходу

Claims (20)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Комп'ютеризований спосіб для обробки в режимі реального часу грошового переказу із застосуванням платіжної мережі, що має перевіряючий модуль, з'єднаний із можливістю зв'язку із серверним комп'ютерним пристроєм, причому серверний комп'ютерний пристрій включає накопичувальний пристрій та процесор, при цьому вказаний спосіб включає стадії, на яких: зберігають, за допомогою перевіряючого модуля, один або декілька переліків санкційних суб'єктів, що включають інформацію, що ідентифікує кожний підданий санкціям суб'єкт, включений в один або декілька переліків санкційних суб'єктів; Зо отримують, за допомогою перевіряючого модуля, повідомлення запиту авторизації на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому повідомлення запиту авторизації включає дані грошового переказу, що вказують принаймні на одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума платежу та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу; порівнюють, за допомогою перевіряючого модуля, у відповідь на повідомлення запиту авторизації ідентифікуючу інформацію платника з ідентифікуючою інформацією кожного підданого санкціям суб'єкта в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; формують, за допомогою перевіряючого модуля, на основі порівняння проміжний показник санкції для кожного із одного або декількох переліків санкційних суб'єктів; визначають оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на проміжному показнику санкції, сформованому для одного або декількох переліків санкційних суб'єктів, і даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; вставляють показник санкції в повідомлення запиту авторизації; передають, за допомогою перевіряючого модуля, повідомлення запиту авторизації, яке включає в себе показник санкції, в одному повідомленні до установи-одержувача; та передають, за допомогою перевіряючого модуля, повідомлення-відповідь від установи- одержувача до установи-відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа- одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.
2. Спосіб за пунктом 1, який додатково включає в основному одночасне відправлення до установи-одержувача повідомлення запиту авторизації та оцінки належності до санкційного переліку.
З. Спосіб за пунктом 71, де повідомлення запиту авторизації отримують за допомогою перевіряючого модуля до, або в основному одночасно з визначенням оцінки належності до санкційного переліку.
4. Спосіб за пунктом 1, де ідентифікуюча інформація платника включає принаймні найменування платника та адресу платника. бо 5. Спосіб за пунктом 1, де визначення оцінки належності до санкційного переліку включає:
визначення ряду проміжних показників санкції за допомогою порівняння ідентифікуючої інформації платника з першою групою переліків санкційних суб'єктів, зв'язаною із країною платника, другою групою переліків санкційних суб'єктів, зв'язаною із країною установи- відправника, та третьою групою переліків санкційних суб'єктів, зв'язаною із країною установи- одержувача; та вибір найвищого проміжного показника санкції як оцінку належності до санкційного переліку.
6. Спосіб за пунктом 1, який додатково включає стадію, на якій: отримують заданий діапазон порогових значень від однієї із установ-одержувачів і установ- відправників, та порівнюють оцінку належності до санкційного переліку із отриманим заданим діапазоном порогових значень.
7. Спосіб за пунктом б, який додатково включає обробку ряду фінансових операцій щодо грошових переказів та формування звіту з ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, що мають оцінку належності до санкційного переліку в межах заданого діапазону порогових значень.
8. Спосіб за пунктом 7, де звіт включає принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, імовірні збіги з одним або декількома переліками санкційних суб'єктів, та відповідний один або декілька переліків санкційних суб'єктів, що використовували для визначення оцінки належності до санкційного переліку, для кожного з ряду підозрілих грошових переказів.
9. Спосіб за пунктом б, який додатково включає стадію, на якій передають повідомлення- відповідь, що базується на результатах порівняння між оцінкою належності до санкційного переліку та заданим діапазоном порогових значень.
10. Перевіряюча платіжна мережа для обробки фінансової операції щодо грошового переказу, ініційованого платником, при цьому перевіряюча платіжна мережа містить: серверний комп'ютерний пристрій, що включає накопичувач та процесор, з'єднаний із накопичувачем; та перевіряючий модуль, з'єднаний із серверним комп'ютерним пристроєм, при цьому перевіряючий модуль виконаний з можливістю: зберігати один або декілька переліків санкційних суб'єктів, які включають інформацію, яка ідентифікує кожний підданий санкціям суб'єкт, включений в один або декілька переліків санкційних суб'єктів; одержувати повідомлення запиту авторизації на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому повідомлення запиту авторизації включає дані грошового переказу, що вказують принаймні на одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума платежу та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу; порівнювати у відповідь на повідомлення запиту авторизації ідентифікуючу інформацію платника з ідентифікуючою інформацією кожного підданого санкціям суб'єкта в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; формувати на основі порівняння проміжний показник санкції для кожного із одного або декількох переліків санкційних суб'єктів; визначати оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на проміжному показнику санкції, сформованому для одного або декількох переліків санкційних суб'єктів, та даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; вставляти показник санкції в повідомлення запиту авторизації; передавати повідомлення запиту авторизації, що включає в себе показник санкції, в одному повідомленні до установи-одержувача; та передавати повідомлення-відповідь від установи-одержувача до установи-відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.
11. Перевіряюча платіжна мережа за пунктом 10, де перевіряючий модуль додатково виконаний з можливістю в основному одночасно передавати до установи-одержувача повідомлення запиту авторизації, що включає в себе оцінку належності до санкційного переліку.
12. Перевіряюча платіжна мережа за пунктом 10, де перевіряючий модуль одержує повідомлення запиту авторизації до, або в основному одночасно з визначенням оцінки належності до санкційного переліку.
13. Перевіряюча платіжна мережа за пунктом 10, де визначення оцінки належності до бо санкційного переліку включає:
визначення ряду проміжних оцінок належності до санкційного переліку за допомогою порівняння ідентифікуючої інформації платника з першим переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною платника, другим переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною установи- відправника, та третім переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною установи- одержувача; та вибір найвищого проміжного показника санкції як оцінку належності до санкційного переліку.
14. Перевіряюча платіжна мережа за пунктом 10, де перевіряючий модуль додатково виконаний з можливістю: обробляти ряд фінансових операцій щодо грошових переказів; отримувати заданий діапазон порогових значень від установи-одержувача; порівнювати оцінку належності до санкційного переліку кожної з ряду фінансових операцій щодо грошових переказів з отриманим заданим діапазоном порогових значень; та формувати звіт з ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, що мають оцінку належності до санкційного переліку в межах заданого діапазону порогових значень.
15. Перевіряюча платіжна мережа за пунктом 14, де звіт включає принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, імовірні збіги з одним або декількома переліками санкційних суб'єктів та відповідний один або декілька переліків санкційних суб'єктів, що використовували для визначення оцінки належності до санкційного переліку, для кожного з ряду підозрілих грошових переказів.
16. Машинозчитуваний носій, що має включені в нього машиновиконувані команди для обробки фінансової операції щодо грошового переказу, причому, коли вони виконуються за допомогою принаймні одного процесора, то приписують принаймні одному процесору: зберігати один або декілька переліків санкційних суб'єктів, що включають інформацію, що ідентифікує кожний підданий санкціям суб'єкт, включений в один або декілька переліків санкційних суб'єктів; отримувати повідомлення запиту авторизації на переказ грошових коштів із рахунку платника, пов'язаного із установою-відправником, на рахунок одержувача платежу, пов'язаний із установою-одержувачем, при цьому повідомлення запиту авторизації включає дані грошового переказу, що вказують на принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, сума Зо платежу та індивідуальний номер рахунку одержувача платежу; порівнювати у відповідь на повідомлення запиту авторизації ідентифікуючу інформацію платника з ідентифікуючою інформацією кожного підданого санкціям суб'єкта в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; формувати на основі порівняння проміжний показник санкції для кожного із одного або декількох переліків санкційних суб'єктів; визначати оцінку належності до санкційного переліку, що базується, принаймні частково, на проміжному показнику санкції, сформованому для одного або декількох переліків санкційних суб'єктів, та даних грошового переказу, при цьому оцінка належності до санкційного переліку вказує на вірогідність того, що платник знаходиться в одному або декількох переліках санкційних суб'єктів; вставляти показник санкції в повідомлення запиту авторизації; передавати повідомлення запиту авторизації, що включає в себе показник санкції, в одному повідомленні до установи-одержувача; та передавати повідомлення-відповіді від установи-одержувача до установи-відправника, при цьому повідомлення-відповідь вказує, чи установа-одержувач дозволяє чи відхиляє запит на переказ грошових коштів.
17. Машинозчитуваний носій за пунктом 16, де машиновиконувані команди додатково приписують принаймні одному процесору в основному одночасно відправляти до установи- одержувача повідомлення запиту авторизації що включає в себе оцінку належності до санкційного переліку.
18. Машинозчитуваний носій за пунктом 16, де процесор одержує повідомлення запиту авторизації до, або в основному одночасно з визначенням оцінки належності до санкційного переліку.
19. Машинозчитуваний носій за пунктом 16, де машиновиконувані команди додатково приписують принаймні одному процесору: визначати ряд проміжних показників санкції за допомогою порівняння ідентифікуючої інформації платника з першим переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною платника, другим переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною установи-відправника, та третім переліком санкційних суб'єктів, пов'язаним із країною установи-одержувача; та бо вибирати найвищий проміжний показник санкції як оцінку належності до санкційного переліку.
20. Машинозчитуваний носій за пунктом 16, де машиновиконувані команди додатково приписують принаймні одному процесору: обробляти ряд фінансових операцій щодо грошових переказів; порівнювати оцінку належності до санкційного переліку кожної з ряду фінансових операцій щодо грошових переказів з принаймні одним заданим діапазоном порогових значень; та формувати звіт з ряду підозрілих фінансових операцій щодо грошових переказів, що мають оцінку належності до санкційного переліку в межах заданого діапазону порогових значень, де звіт включає принаймні одне із такого як ідентифікуюча інформація платника, імовірні збіги з одним або декількома переліками санкційних суб'єктів, та відповідний один або декілька переліків санкційних суб'єктів, що використовували для визначення оцінки належності до санкційного переліку. 2 ВЛАСНИК КАРТКИ 20 п ФІНАНСОВА й ; КК ОПЕРАНІЯ І і пОЧчНнНАЄТЬСЯ ТОРГОВА ТОЧКА. - я ен: , і АУТЕНТНФІКАНІЯ Ноя а 26 - БАНК ТОРГОНОЇ ТОЧКИ на ЩІ т зАпИт ної 4 ФІНАНСОВОЇ ОПЕВАТНІ ех зв ; МЕРЕЖА ІН ПЛАТІЖ с "грроїнов тя ТОРГОВІЙ ТОЧНІ : ПЕОБІСНО КИ НЯ А ве ОО А, ЗАНИТ Де й | ФІНАНСОВОЇ ОПЕРАЦІЇ и ? плаАттж (я (ЕМНТЕНТ тОРГОВІЙЛОЧНІ еХ Ж ірис КУ зи урея: ж за плАтІЖ . ТахуУнНок власннНнкЕх х 5 ВЛАСНИКА КАРТКИ КкАВІКИ І о Фіг ит ч2- НпЛАТНиК АУТЕНТИЧФІКАЦНЯ УСТАНОВА- ВІДПРАВНИК в. і з ЗАПИТ - щу ! ХУ ФІНАНСОВОЇ ОПЕРАЦІЇ ШО ав МЕРЕЖА ВІДНОВІДЬ уч МА роза шеледозволу з Бвое ВЕ д-3і ЗАПИТ В Бате «ФІНАНСОВОЇ ОПЕРАЦІЇ Тори в «З ї мі г | УСТАНОВА ПЕРЕРАХУВАННЯ ВІДПОВІДЬ 00 ДЖеВУВАТ) ю грошових коштів щОододОозвОлУ 5 м нс : зи і й дк 5О- ОДЕРЖУВАЧ ПЛАТЕЖУ
ВИ. ;
БАЗА І ДАНИХ | КОМІ юЮТЕР |. ' і ! 1314 ДЕ СтщИ І ТЕРНЕКЕ Ше Й БАЗИ ЛАННХ І ! ! 1 СЕРВЕР ви, , 1 ; КОХМГЕ ЮТЕР ПЕРВЕНІРЯ- іп с 115 ючи - з РОБ- 1. МОДУЛЬ ; ТЕРАПНАЛИН ІВ
ФІГ. З пи иа я Є: ПИ В: ' з ! 7 щі І и т ПЕРЕВІРЯНОЧИЙ 121 ! З ! Тв 1 : ХюЛУЛЬ. ! --е і рені і Ї а! ! РОБ і Енн р12 А о дотннючня Гіннананан чі пет па тп де міру очах листи ючи зр іт ет лет оті чілі лети сли, Я б й 1 2 --- І і | ; Ч і й - І й мав Ї несе нвнй й І я | й ЕІтнтернет- Є ервер сире Б-- І : ЗІ сервер фінансових че 7" вза , І со КК гор ЧИ ШИ ЖК Й р операцій ре й . М. 5 - ї24 , з ше га ла 1 це Інтернет - |: і в 4 хі ! Пристрій І ' Соя хі пам'яті Й 54 і із ' Е 1 2 з и : Е : й і шк тт г і Пре фани | ' Паштовний Факт- Сервер- 7 ше В Е | хервер сервер ДОВІДННК і НЕ сн ШК Я. ро 1Ю і 425 136 і І іще ЯМ пора ех ит и ки пп аа і ни: кий кін ник зе нн кінний ис пакт яиеанктнтефт тр нледетюьх ож плтееятя члу оте МАМУ М за кави Й ! ши в і і С плн а осоон ї38 140 142 і І : ОК напр. власн. рахунків, |! Пааань клієнти, атдитерн 156 136 і ппттнтя 114 - З-
ФІГ.4 що кос яхідно | 0 процеєов |, і ЕКС гУВАЧ. АН. ; У'ЯЗКУ пПРИСТНІЙ ! ЛОВІй ж ния | ВІДДАЛЕНОГО есте А ВИХЕДН, й Й : г ком, лива Є и Мих ! ВОСТІ накотн- чУнУч
ЧІ. 2775
Кк. Я : ! ше 20 280 295 К з - - Е і нвомвин ї ееютнннняяи й я ' з шатЕжеКИС твір ге ФеИс ПРОПКСОК Те її Я пРИСТРІЙ дол мила Кх стен ЗБЕРІИСАННЯ ре я доща Зв'язку : і рот лам'ян і, пІдлАЛЕНОГО | песни - : пектнжнтятнтнутнтяхй : Н Пейн | 0 шля 285 іо нАКОПИ- ЧУВАЧ
ФІГ. 6 х- 306 зо6 най рт 4 о З04-5, | 50 дух цк БАНК. УСТАНОВ А- |, ОДЕЖУ вВАЯ платник НЕТЕРНЕТ- ВІДПРАВНИ ОДЕРЖУВАЧ ПЛАТЕЖУ нОогтАл Кк 302 3027 зі о о 100-- петешщея І З10-4 УНК " КОНІ 312 МОДУЛЬ ЕТе КлюЕСНІСЬК- свстєма | 1 Й МА Ди 308 08. пт 114 171 114 ФфІ1Г,7 ши 402 410 418 ПЛАТНИК ЗАПИТУЄ НА ОСНСН КЕЗУ ЛАТІВ пипипилишид ПЕРЕКАЗАТИ КОШТИ ІЗ поРІВНЯННЯ ПЕРЕВІРЯН ЧИЙ пкревазлозА паАТЕЖНА УСТАЦОНИ ВІДПРАВНИКА ДО МОДУЛЬ ВИЗНАЧАЄОЦІВ КУ | МЕРЕЖА НАІНАВЛЯЄ й УСТАНОВИ «ОДЕРЖУВАЧА і ВАЛЕЖНОСТІ ДО ПОВІДОМТЕ НТЯ відповідь САНЕШЙНОГО ПЕРЕЛІКУ, ус т виник х ам | поязаноОгОо їз інно вим УСРАНОоВи Ля І УСТАНОВУ -ІЛПРАВНИК ПЕРЕКАЗОМ чо АКТУ Є ЗД ЕЕРЕЧІНСТТЬ - "май. УСтТАНОИДА ВІДПРАВНИК плауннкА пермлуяючни МОДУЛЬ Кк ПЕРЕРАХОВУЄ КОШТИ НА основному одночАєнО РАХУНОК ОДЕРЖУВАЧА АБО «06 ВІДПРАВЛЯЄ ОЦІНКУ ПЕКЕЛІПЛАЧЕНУ КЛІЧНКУ, УСТАНОВА ВІЛПРАВНИК 000 0 МАЛЕЖНОСТІ ДО ЯкІВО ПОВІДОМЛЕННЯ - ВІДПРАВЛЯЄ ЗАПИК НА ДОЗВМЕ санки НОгОо пек У ТА ВІДПОВІДЬ ЗАТВЕРЛЖ УЄ дО ПЕЧЕНІ ЕЯюЮЧОЇ ПЛатІЖжнОїЇ дамі вінанСсовогопке зи ДеКНил МЕРЕЖІ ДО УСТАНОВИ «ОДЕРЖУВАЧА 7 . дод ще анАтчУЄЮ я і пе ха ПЕРЕВІРОЧНІ МОДУЛЬ ПЕКЕВІРЯКЧНИ МОДУЛЬ НАЛЕЖНОСТІ ЛО СЕНЕКУЄ ЗВЕР РО НЯ ОЗАІЛІ пОоРиННОЄ ДЕН ТНачКУВ ЧУ САЧКЦІЙНОГО ПЕРКОНКУ ТА ТРОЩОВІ ПЕРЕКАЗ Й, ІНФОРМАЦІЮ ПЛАЖНИКА З ВизначАЄ. ЧИ ДОЗВОЛИ ТИ ВКЛЮЧАЮЧИ випювиною наван я аентиФфісуючи ІДкнТИФІКУЮЧО о ГРОПШОВОМУ ПЕІЖКАЧІ МЕФОР МАЦІЮ ПЛАТНИКА, ІНФОРМАЦІЄЮ, ПОЖЯЗА МОЮ шо ПЕШШЕ: пісекініні спів АДАННЯ із пРАНАЙМНІ ОДНИМ - сни жа відповід ЕРДЕЛІ КИ пееелКкОоМ санкційних УСТАНОВА ОДЕРЖУВАЧ СсАШИЦЙНИХ СУБ'ЄКИ В СУБ вешРАВЛЯЄ ВІДОМА КАНЯ- Відтоиль НОДО ДОЗВОЛУ - ДО ВЕЯІРЯ ЧОЇ ПЛАТІЖНОЇ МЕЖІ
ЧІ. 8
UAA201602665A 2013-09-18 2014-09-15 Спосіб та система для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів UA118854C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US201361879463P 2013-09-18 2013-09-18
US14/479,610 US20150081549A1 (en) 2013-09-18 2014-09-08 Methods and systems for screening electronic money transfer transactions
PCT/US2014/055662 WO2015041982A1 (en) 2013-09-18 2014-09-15 Methods and systems for screening electronic money transfer transactions

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA118854C2 true UA118854C2 (uk) 2019-03-25

Family

ID=52668894

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201602665A UA118854C2 (uk) 2013-09-18 2014-09-15 Спосіб та система для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів

Country Status (9)

Country Link
US (2) US20150081549A1 (uk)
EP (1) EP3047438A4 (uk)
AU (2) AU2014321503A1 (uk)
CA (1) CA2924508C (uk)
PH (1) PH12016500526A1 (uk)
RU (1) RU2644514C2 (uk)
SG (1) SG11201602083WA (uk)
UA (1) UA118854C2 (uk)
WO (1) WO2015041982A1 (uk)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9471920B2 (en) 2009-05-15 2016-10-18 Idm Global, Inc. Transaction assessment and/or authentication
US10346845B2 (en) 2009-05-15 2019-07-09 Idm Global, Inc. Enhanced automated acceptance of payment transactions that have been flagged for human review by an anti-fraud system
US10069837B2 (en) 2015-07-09 2018-09-04 Biocatch Ltd. Detection of proxy server
US10897482B2 (en) * 2010-11-29 2021-01-19 Biocatch Ltd. Method, device, and system of back-coloring, forward-coloring, and fraud detection
US20190158535A1 (en) * 2017-11-21 2019-05-23 Biocatch Ltd. Device, System, and Method of Detecting Vishing Attacks
US10949514B2 (en) 2010-11-29 2021-03-16 Biocatch Ltd. Device, system, and method of differentiating among users based on detection of hardware components
US10621585B2 (en) 2010-11-29 2020-04-14 Biocatch Ltd. Contextual mapping of web-pages, and generation of fraud-relatedness score-values
US10685355B2 (en) * 2016-12-04 2020-06-16 Biocatch Ltd. Method, device, and system of detecting mule accounts and accounts used for money laundering
US10728761B2 (en) 2010-11-29 2020-07-28 Biocatch Ltd. Method, device, and system of detecting a lie of a user who inputs data
US10834590B2 (en) 2010-11-29 2020-11-10 Biocatch Ltd. Method, device, and system of differentiating between a cyber-attacker and a legitimate user
US11210674B2 (en) * 2010-11-29 2021-12-28 Biocatch Ltd. Method, device, and system of detecting mule accounts and accounts used for money laundering
US11223619B2 (en) 2010-11-29 2022-01-11 Biocatch Ltd. Device, system, and method of user authentication based on user-specific characteristics of task performance
US10917431B2 (en) 2010-11-29 2021-02-09 Biocatch Ltd. System, method, and device of authenticating a user based on selfie image or selfie video
US11216815B2 (en) * 2014-05-27 2022-01-04 American Express Travel Related Services Company, Inc. Systems and methods for fraud liability shifting
GB2539705B (en) 2015-06-25 2017-10-25 Aimbrain Solutions Ltd Conditional behavioural biometrics
US9818116B2 (en) 2015-11-11 2017-11-14 Idm Global, Inc. Systems and methods for detecting relations between unknown merchants and merchants with a known connection to fraud
US9852427B2 (en) * 2015-11-11 2017-12-26 Idm Global, Inc. Systems and methods for sanction screening
US10885124B2 (en) 2016-03-04 2021-01-05 Giant Oak, Inc. Domain-specific negative media search techniques
US9888007B2 (en) 2016-05-13 2018-02-06 Idm Global, Inc. Systems and methods to authenticate users and/or control access made by users on a computer network using identity services
GB2552032B (en) 2016-07-08 2019-05-22 Aimbrain Solutions Ltd Step-up authentication
US20180089681A1 (en) * 2016-09-27 2018-03-29 Marie Fenimore System and method for compliance screening
US10187369B2 (en) 2016-09-30 2019-01-22 Idm Global, Inc. Systems and methods to authenticate users and/or control access made by users on a computer network based on scanning elements for inspection according to changes made in a relation graph
US10250583B2 (en) 2016-10-17 2019-04-02 Idm Global, Inc. Systems and methods to authenticate users and/or control access made by users on a computer network using a graph score
US10965668B2 (en) 2017-04-27 2021-03-30 Acuant, Inc. Systems and methods to authenticate users and/or control access made by users based on enhanced digital identity verification
EP3624042A1 (en) * 2018-09-14 2020-03-18 Deloitte AG System and method for verification of financial transactions
US20210312580A1 (en) * 2020-04-02 2021-10-07 Jpmorgan Chase Bank, N.A. Method and system for distributing information relating to sanctions
US11606353B2 (en) 2021-07-22 2023-03-14 Biocatch Ltd. System, device, and method of generating and utilizing one-time passwords

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7778934B2 (en) * 2000-04-17 2010-08-17 Verisign, Inc. Authenticated payment
US7801811B1 (en) * 2006-10-10 2010-09-21 United Services Automobile Association (Usaa) Methods of and systems for money laundering risk assessment
US8296232B2 (en) * 2010-04-30 2012-10-23 Visa International Service Association Systems and methods for screening payment transactions
RU106776U1 (ru) * 2011-02-16 2011-07-20 Михаил Викторович Мандрыгин Система для осуществления финансовых транзакций
US20120330819A1 (en) * 2011-06-21 2012-12-27 Early Warning Services, Llc System and method for locating and accessing account data
US8751399B2 (en) * 2011-07-15 2014-06-10 Wal-Mart Stores, Inc. Multi-channel data driven, real-time anti-money laundering system for electronic payment cards
US8527418B2 (en) * 2011-11-22 2013-09-03 The Western Union Company Risk analysis of money transfer transactions

Also Published As

Publication number Publication date
CA2924508A1 (en) 2015-03-26
CA2924508C (en) 2017-09-05
EP3047438A4 (en) 2017-02-22
PH12016500526A1 (en) 2016-05-16
EP3047438A1 (en) 2016-07-27
US20150081549A1 (en) 2015-03-19
SG11201602083WA (en) 2016-04-28
US20200097975A1 (en) 2020-03-26
AU2014321503A1 (en) 2016-04-07
WO2015041982A1 (en) 2015-03-26
AU2017245445A1 (en) 2017-11-02
RU2016114505A (ru) 2017-10-23
RU2644514C2 (ru) 2018-02-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA118854C2 (uk) Спосіб та система для перевірки фінансових операцій щодо електронних грошових переказів
US20200175496A1 (en) Systems and methods for facilitating fund transfer
US10776764B2 (en) Methods and systems for processing electronic disbursements
US20180293569A1 (en) Method and system for controlling access to a financial account
US9390410B2 (en) Automated transaction system and settlement processes
US20150371212A1 (en) Integrated transaction and account system
US20130218769A1 (en) Mobile Funding Method and System
US20150127527A1 (en) Payment processing system and method
US20110173122A1 (en) Systems and methods of bank security in online commerce
RU2662404C2 (ru) Системы и способы для проверки и подтверждения личности
US20140244499A1 (en) Off-shore money transfer transaction system and method
US20130253956A1 (en) Chargeback insurance
US20240078547A1 (en) System and method for facilitating transferring funds
US20200097968A1 (en) System and logic to convert an existing online bank transfer transaction
US11004063B1 (en) Intermediary payment method using interchange differential
US20220147955A1 (en) System and method for digital funds transfer and bill payment