UA116046C2 - Спосіб повірки побутових лічильників газу - Google Patents

Спосіб повірки побутових лічильників газу Download PDF

Info

Publication number
UA116046C2
UA116046C2 UAA201605643A UAA201605643A UA116046C2 UA 116046 C2 UA116046 C2 UA 116046C2 UA A201605643 A UAA201605643 A UA A201605643A UA A201605643 A UAA201605643 A UA A201605643A UA 116046 C2 UA116046 C2 UA 116046C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gas
error
flow rate
verification
meters
Prior art date
Application number
UAA201605643A
Other languages
English (en)
Inventor
Орест Євгенович Середюк
Тетяна Володимирівна Лютенко
Original Assignee
Орест Євгенович Середюк
Тетяна Володимирівна Лютенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Орест Євгенович Середюк, Тетяна Володимирівна Лютенко filed Critical Орест Євгенович Середюк
Priority to UAA201605643A priority Critical patent/UA116046C2/uk
Publication of UA116046C2 publication Critical patent/UA116046C2/uk

Links

Landscapes

  • Measuring Volume Flow (AREA)

Abstract

Винахід належить до витратовимірювальної техніки та метрології і може бути використаний для повірки, діагностування та перевірки метрологічних характеристик побутових лічильників газу. Спосіб повірки побутових лічильників газу включає подачу газу крізь послідовно встановлені досліджуваний побутовий лічильник газу і еталон об'єму газу, вимірювання температури і тиску газу, зняття отриманої інформації, збір, передавання і обробку цієї інформації. Згідно з винаходом, через побутовий лічильник газу безпосередньо на діючій лінії газопостачання пропускають реальне середовище, а саме природний газ, і при обробці інформації здійснюють побудову кусково-інтерполяційної залежності похибки лічильника газу від робочої витрати через нього. Похибку на двох витратах, які відповідають мінімальній витраті і витраті, яка становить 20 % від максимальної робочої, визначають експериментальним шляхом, а похибку за максимальної витрати лічильника газу розраховують шляхом зменшення значення похибки при витраті 20 % від максимальної робочої на попередньо статистично встановлену різницю між цими похибками за експериментальними даними періодичної повірки лічильників після закінчення їх міжповірочного терміну експлуатації з врахуванням типу, типорозміру і організації-виробника побутового лічильника газу. Пропонований спосіб забезпечує необхідну точність і достовірність повірки лічильників шляхом визначення їх метрологічних характеристик при одночасному спрощенні конструктивної реалізації способу, суттєвій економії затрат на проведення операцій повірки.

Description

Винахід належить до витратовимірювальної техніки та метрології і може бути використаний для повірки, діагностування та перевірки метрологічних характеристик побутових лічильників газу (ПЛГ).
Відомий спосіб діагностування та перевірки ПЛГ за зміною фактичних метрологічних характеристик ПЛГ безпосередньо на діючій лінії газопостачання шляхом порівняння величини об'єму газу, відміряного побутовим лічильником, з об'ємом газу, який розрахований за результатами вимірювань проградуйованого спеціального звужувального пристрою (Спосіб діагностування та перевірки побутових лічильників газу, деклараційний патент на корисну модель, Україна, Мо 64070 О, 201 25/00, Бюл. Мо 20, 2011 р.|.
Цей спосіб хоча і дозволяє перевіряти метрологічні характеристики лічильників газу без їх демонтажу з лінії газопостачання, однак є технологічно складним для реалізації у відповідності до чинних в Україні нормативних документів, які передбачають експериментальне визначення похибки побутових лічильників не менше ніж на трьох регламентованих робочих витратах (мінімальна витрата Я ів, 2095 від значення максимальної витрати 0,2 дах, максимальна витрата Ч ках ). Це пояснюється складністю відтворення через досліджуваний ПЛГ максимальної витрати, яка створюється будинковою мережею і повинна перевищувати витрату, яка може мати місце при одночасному функціонуванні всіх пристроїв квартирного газоспоживного обладнання.
Найбільш близьким за технічною суттю до способу, що заявляється, є спосіб повірки лічильників газу, який передбачає подачу газу крізь послідовно встановлені повірюваний лічильник газу і еталон об'єму газу з одночасним вимірюванням об'єму, температури і тиску газу, зняття отриманої інформації, збір, передавання і обробку цієї інформації, за яким обробку інформації здійснюють з використанням інтерполяційної залежності, яка дозволяє визначати кількість імпульсів на кубічний метр пропущеного газу через еталон об'єму для кожної необхідної досліджуваної витрати, що дозволяє експериментальним шляхом визначати похибку лічильників газу при їх повірці (Спосіб повірки лічильників газу і пристрій для його здійснення, деклараційний патент на винахід, Україна, Мо 35986 А, (301Е25/00, Бюл. Мо 3, 2001 р.|.
Однак цей спосіб і пристрій для його здійснення не можуть бути реалізовані за робочих умов
ПЛГ, оскільки вони стосуються використання інтерполяційної залежності тільки для робочих
Зо еталонів, а не досліджуваних лічильників газу, і не можуть бути застосовані в умовах функціонування лічильників на природному газі, так як практично відсутні еталонні установки на малі витрати природного газу. Робочим середовищем при повірці лічильників цим способом є повітря, а не природний газ, що знижує точність і достовірність повірки ПЛГ та ускладнює конструктивну реалізацію цього способу і пристрою для його здійснення. Крім того, що особливо актуально, таким способом неможливо провести бездемонтажну повірку ПЛГ за реальних умов експлуатації, оскільки реалізація пристрою для його здійснення вимагає дослідження метрологічних характеристик лічильників газу шляхом їх демонтажу і метрологічних випробувань на спеціальній еталонній установці, що є затратним у вартісному аспекті.
В основу пропонованого винаходу - Спосіб повірки побутових лічильників газу, що заявляється, поставлено задачу розробити новий спосіб повірки побутових лічильників газу за зміною фактичних метрологічних характеристик побутових лічильників газу безпосередньо на діючій лінії газопостачання, яка включає подачу газу крізь послідовно встановлені досліджуваний побутовий лічильник газу і еталон об'єму газу, які здійснюють вимірювання об'єму газу, що проходить, вимірювання температури і тиску газу, зняття отриманої інформації, збір, передавання і обробку цієї інформації за допомогою інтерполяційної залежності шляхом використання побудови кусково-інтерполяційної залежності похибки лічильника від робочої витрати через нього забезпечити можливість реалізації способу безпосередньо у газоспоживачів з суттєвою економією затрат на проведення операцій повірки без проведення матеріально затратних операцій монтажу-демонтажу ПЛІГ і їх транспортування до відповідних організацій по проведенню державного метрологічного нагляду за ПЛГ.
Поставлена задача вирішується тим, що реалізують спосіб на реальному середовищі, а саме на природному газі, і при обробці інформації здійснюють побудову кусково-інтерполяційної залежності похибки лічильника газу від робочої витрати через нього, при цьому похибку на двох нормованих для перевірки метрологічних характеристик витратах, які відповідають мінімальній витраті і витраті, яка становить 20 95 від максимальної робочої, визначають експериментальним шляхом, а похибку за максимальної витрати лічильника газу розраховують шляхом зменшення значення похибки при витраті 2095 від максимальної робочої на попередньо статистично встановлену різницю між цими похибками за даними періодичної повірки лічильників після їх міжповірочного терміну експлуатації з конкретизацією щодо типу, типорозміру і організації- виробника побутового лічильника газу.
Застосування принципово нового методу побудови кусково-інтерполяційної залежності похибки лічильника від робочої витрати через нього дає можливість використовувати при повірці регламентовані нормативними документами тільки два значення витрати, що суттєво зменшує вартісні затрати при проведенні метрологічних досліджень ПЛГ з використанням більшої кількості досліджуваних їх робочих витрат.
Визначення експериментальним шляхом похибки ПЛГ тільки на мінімальних витратах і на витраті, яка становить 20 95 від максимальної робочої, дозволяє визначати реальну похибку
ПЛГ бездемонтажно за робочих умов експлуатації, чим зменшується тривалість проведення метрологічних досліджень і підвищується точність і достовірність отриманих результатів, оскільки повірку здійснюють без демонтажу і транспортування до еталонної установки, а також із застосуванням реального робочого середовища - природного газу.
Крім того, визначення похибки ПЛГ за максимальної витрати шляхом зменшення похибки від її значення за витрати 20 95 від максимальної робочої дозволяє суттєво спростити технічну реалізацію способу, оскільки відпадає необхідність у створенні додаткового пристрою, який повинен забезпечувати досягнення максимальної робочої витрати через ПЛГ при їх метрологічних дослідженнях. Поряд з цим врахування закономірностей зміни похибки в діапазоні витрат від " 4 тах до Я ах, за даними організацій-виробників при одночасному врахуванні експериментально визначеного значення похибки при 0,2 А ах ;» дозволяє досягнути необхідну і достатню для практики достовірність результатів визначення метрологічних характеристик ПЛГ.
Водночас, застосування попередньо статистично встановлених закономірностей зміни похибки ПЛГ при їх експлуатації дозволяє здійснювати реалізацію запропонованого способу практично для всіх типів, типорозмірів і організацій-виробників ПЛГ, що характеризує запропонований спосіб як універсальний щодо застосування для різних ПЛГ.
Таким чином, сукупністю відомих і пропонованих суттєвих ознак щодо способу повірки ПЛГ на винахідницькому рівні створено нове технічне рішення, яке забезпечує якісно новий технічний результат, достатній для вирішення поставленої задачі винаходу.
Зо Суть реалізації способу пояснюється кресленням.
На кресленні наведена графічна ілюстрація метрологічних характеристик повірюваного ПЛГ.
Креслення відображує графічне позначення замкненою пунктирною лінією 1 зони допустимої зміни нормативної похибки ПЛГ при їх первинній повірці в організації-виробнику. Крива 2 (суцільна лінія) відображає приклад похибки окремого ПЛГ при випуску йа резудьтатами
З5 первинної повірки в умовах організації виробника, яка проходить через точки 20? 80? со, Лінія
З відображає кусково-інтерполядійну залежність похибки, відображеної кривою 2, яка також проходить через точки 20780770, Лініями 4, 5, б відображені результати кусково- інтерполяційних залежностей повірки інших ПЛГ. Зокрема, лінія 4 стосується графічної ідюстрації похибки ПЛГ, умовно позначеного Мо 1, а лінії 5 і 6 - ПЛГ Мо 2 ї Мо 3, відповідно. Точки ло» во 7со відображають приклад конкретних значень похибки окремого ПЛГ на витратах
Фів» 0,2 б ках» Ятах, які отримані при його первинній повірці. Точки дл» Ов Ос (лінія 4), дб А» » Ов» Осо гці д уз» Овз»Ося гці : : (лінія 5), (лінія 6) відповідають конкретним значенням похибок при повірці досліджуваних лічильників, умовно позначених Мо 1, 2 і З, відповідно. Позначення похибки лінією, яка відображає значення похибки бів, характеризує мінімально допустиму похибку при періодичній повірці ПЛГ, яка, в свою чергу, регламентується нормативними документами на повірку ПЛІ і на даний час в Україні прийнята рівною мінус 6 95.
Початковою інформацією для реалізації запропонованого способу повірки ПЛГ є попереднє статистичне встановлення різниці між похибкою ПЛГ на витратах 2095 від максимальної робочої і на максимальній робочій витраті. Для цього випадковим чином вибирають не менше тринадцяти ПЛГ, демонтованих із лінії газопостачання однакового типу, типорозміру і організації- виробника, які підлягають періодичній повірці після міжповірочного терміну експлуатації. Наприклад, такими ПЛГ можуть бути лічильники мембранного типу типорозміру (14 організації- виробника САМГАЗ (м. Рівне, Україна). Далі використовують еталонну повірочну установку згідно з чинною в Україні методикою повірки ПЛГ (наприклад, викладеної в ДСТУ 3607-97: Лічильники газу побутові Правила приймання та методи випробувань).
Експериментальним шляхом визначають похибку кожного лічильника на витратах
Я тів, 0,2 Я тах ? Я тах - - - При цьому перед процесом статистичного встановлення різниці похибок на 0,2 . . й... . витратах " Я тах » Я ах перевіряють, щоб похибка на витраті Я хіп не перевищувала трикратної допустимої похибки, тобто мінус 18 95. У випадку, якщо кількість ПЛГ з похибкою до мінус 18 95 на витраті 9 тів буде меншою від тринадцяти, то число досліджуваних ПЛГ збільшують до досягнення необхідної вибірки в кількості тринадцяти лічильників.
Гісля Чеую розраховують середні значення похибок за формулами
Ву Ві
М і-ї (1) 1 п дов - ба і-ї ; (2) б . . де дов, со - статистично розраховані середні значення похибок ПЛГ на витратах 0,2 . . "Я ахо Чех відповідно; бю б . о .
Ві сії - експериментально визначені за допомого еталонної установки похибки окремих і - тих ПЛІ із вибірки, яка характеризується кількістю М лічильників. 0?
Далі статистично встановлюють різницю між похибками на витраті "Я ах і на максимальній витраті Ч лах за формулою
Або, -ов-0, щі В Є, (3) де Адбп. статистично встановлена при повірці різниця зміни похибки ПЛГ за витрат 0,2 б тах Ї Я тах
Кількість лічильників (М-13), згідно з теорією похибок при метрологічному аналізі вимірювань забезпечує досягнення достовірності результату з довірчою імовірністю 95 95, яка є достатньою для більшості практичних вимірювань робочими засобами вимірювань, до яких належать побутові лічильники.
При необхідності з метою підвищення метрологічної точності реалізації запропонованого способу повірки ПЛГ здійснюють більш детальний метрологічний аналіз визначення різниці
Пп, при якому обчислюють інші метрологічні оцінки, наприклад середнє квадратичне відхилення, розмах, довірчу імовірність за результатами експериментальних досліджень похибки. Наприклад, за результатами опрацювання експериментальних даних статистичних досліджень мембранних ПЛГ типорозміру с4 організації-виробника САМГАЗ (м. Рівне, Україна) отримане значення зміни похибки п становить 2,509:20,235 95 при довірчій імовірності 95 Об.
Діядазон зміни значень похибки ПЛГ при їх повірці за трьома точками витрати
Зо 4 хів Я ах» У тах повинен знаходитися в межах, які сформовані замкненою пунктирною лінією . . 0. . 24 1. Зміна значення похибки у зоні, окресленої лінією 1 на витраті шах є нормативно регламентованим значенням для ПЛІГ і характеризує зростання діапазону допустимої похибки на витратах, менших від перехідної витрати, яка на кресленні позначена як Я кіп, З'єднання
ОА; ОвьО, . . . не трьох значень похибок 2787 для конкретних лічильників двома ділянками прямих ліній дає можливість отримати, як приклад, кусково-інтерполяційні залежності лінійними поліномами похибки ПЛГ.
Спосіб повірки ПЛГ здійснюють так.
Спочатку при закритому перекривному вентилі перед або після повірюваного ПЛГ від'єднують лінію існуючих газоспоживачів і в неї вмонтовують пристрій з еталоном об'єму газу, як приклад з еталонним лічильником газу або з обладнанням, яке дозволено до метрологічного застосування як еталонне, що містить засоби вимірювання температури і тиску природного газу.
В залежності від вибраного значення досліджуваної витрати, як приклад спочатку мінімальної Я тів, з використанням дроселюючого пристрою, задають вказаний режим функціонування ПЛГ. Далі відкривають кран подачі газу до обладнання, яким здійснюють пропонований спосіб, і запалюють пальник відповідного газоспалювального обладнання. При цьому природний газ, який проходить через повірюваний ПЛГ, технологічно може далі надходити в існуюче газоспоживне обладнання для спалювання або може спалюватися в спеціальному вузлі, який входить до складу еталонного обладнання.
Наступною операцією є проведення візуального або за допомогою спеціального пристрою відліків моментів початку і закінчення пропускання контрольного об'єму газу. хибка-йй його повірці обчислюється за формулою
Мох е І пркбо рц форму
Е ; (4)
У», У ' г. . . . де і ж - об'єми газу, виміряні повірюваним ПЛГ і еталонним лічильником або еталонним обладнанням, яке застосовується при повірці ПЛГ.
При Мьому робоча витрата газу через ПЛГ розраховується за формулою: 4-53 -- 7, (5) т : ' де 7 - тривалість пропуску контрольного об'єму газу через ПЛГ.
Далі з використанням дроселюючого пристрою, або спеціального технологічного обладнання, задають іншу витрату через ПЛГ, яка відповідає витраті 20 95 від максимальної робочої, тобто " Ч тах і повторюють операцію пропускання контрольного об'єму газу з обчисленням похибки ПЛІГ і робочої витрати через нього.
Після цього здійснюють розрахунок похибки ПЛГ за максимальної робочої витрати 4 тах через нього, її визначають шляхом зменшення експериментально визначеної похибки Ав лічильника при витраті 20 95 від максимальної робочої на величину Ад, яка є статистично встановлена за результатами періодичної повірки ПЛГ і розрахована за формулою (3).
При виконанні повірки ПЛГ, яка захищається пропонованим способом, здійснюють визначення похибки ПЛГ тільки на мінімальній витраті і витраті 20 95 від максимальної робочої, як це відображено за текстом при описі здійснення пропонованого способу повірки.
За результатами визначення похибки, наприклад, для ПЛГ Мо 1, отримують значення похибок, які нанесені точками "41781, Значення похибки для цього ПЛГ Мо 1 за витрати Ч мах о) знаходять шляхом зменшення похибки Ов до С! на величину дл, яка вже є визначеною за с. ' б зб бо що результатами первинної повірки. З'єднання похибок прямими, які відображені ламаною лінією 4, характеризує кусково-лінійну інтерполяцію похибки досліджуваного ПЛГ Мо 1.
Оскільки похибка при мінімальній витраті не перевищує значення 4тп, а значення похибок д 0,2 . . г.
Ов 9 на витратах " Ч тах ; Ч лах знаходяться в межах зони, відображеної замкненою лінією
Зо 1, то ПЛГ вважається таким, що пройшов повірку і придатний до подальшої експлуатації.
Якщо при повірці, як приклад ПЛГ Мо 2, отримані значення похибок 742782 то будується кусково-лінійна інтерполяційна залежність 5, як це показаносна кресленні, тобто ці значення похибок з'єднують прямою лінією, а значення похибки (922 на витраті 4 тах отримують . . дю» Ов» О, зменшенням похибки Ов» на значення Адбл, Оскільки отримані значення похибок 22? 822762 знаходяться всередині зони замкненої лінії 1, то ПЛГ Мо 2 вважається таким що пройшов повірку і придатний до подальшої експлуатації.
У випадку отримання при повірці ПЛГ значень похибок, за яких хоча б одна із них виходить за межі регламентованих значень, наприклад, які кількісно становлять 3 або З і відображені кусково-лінійною інтерполяційною лінією б за результатами повірки ПЛГ Мо 3, то лічильник вважається таким, що не пройшов повірку і підлягає ремонту або заміні на інший, який є придатним до експлуатації.
Отримані значення похибок, які кількісно характеризують метрологічну характеристику ПЛГ, дають можливість зробити висновок про результати його повірки.
Пропонований спосіб, завдяки своїй реалізації на реальному робочому середовищі, а саме на природному газі, забезпечує якісно нову точність і достовірність повірки ПЛГ шляхом визначення їх метрологічних характеристик при одночасному спрощенні конструктивної реалізації способу, оскільки відпадає необхідність у створенні установок для забезпечення експериментальним шляхом бездемонтажного визначення похибки ПЛГ на максимальній робочій витраті.
Можливість реалізації способу безпосередньо у газоспоживачів сприяє суттєвій економії затрат на проведення операцій повірки, так як зникає необхідність проведення матеріально затратних операцій монтажу-демонтажу ПЛІГ і їх транспортування до відповідних організацій по проведенню державного метрологічного нагляду за ПЛГ.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Спосіб повірки побутових лічильників газу, який включає подачу газу крізь послідовно встановлені досліджуваний побутовий лічильник газу і еталон об'єму газу, які здійснюють вимірювання об'єму газу, що проходить, вимірювання температури і тиску газу, зняття отриманої інформації, збір, передавання і обробку цієї інформації за допомогою інтерполяційної залежності, який відрізняється тим, що через побутовий лічильник газу безпосередньо на діючій лінії газопостачання пропускають реальне середовище, а саме природний газ, і при обробці інформації здійснюють побудову кусково-інтерполяційної залежності похибки лічильника газу від робочої витрати через нього, при цьому похибку на двох нормованих для перевірки метрологічних характеристик витратах, які відповідають мінімальній витраті і витраті, яка становить 20 95 від максимальної робочої, визначають експериментальним шляхом, а похибку за максимальної витрати лічильника газу розраховують шляхом зменшення значення похибки при витраті 20 95 від максимальної робочої на попередньо статистично встановлену різницю між цими похибками за експериментальними даними періодичної повірки лічильників після закінчення їх міжповірочного терміну експлуатації з врахуванням типу, типорозміру і організації-виробника побутового лічильника газу. ро в В з деко що х Н іх сим шк ! я 4 і й Я Ода ї з ; ї й вай Ї й В Кох ан ЗИМ он поні и Ву ' г щі МК Що в ї Ні : МУ. й / я й дя СА З ! : Й : ХЕ вн а ря те в х зу ух Уже сн ккд чини сжжжх скккккнюткм покою юку Дх о | 0. То З рум є й аж нн и ї Ба їооижова ють : ТІ ши пк яву ША свя : дн ів Є ц. МКУ ЕК і ЩЕ С зар ї М З мини вена смннни ! й ші шини ши НН; ані Бе і СЯ Я м ВЗ ЩЕ зе Я Н пе й Й: в ун ка р і т ї ; Божу о АК ши Не и нн ен я ЕЕ і їі уж і я В, о; г: Її цк ; Ї і В й: ; 7 ї й і і й ї ї й де й У щк й ж в -К Км І й Зі 7 ! Я ї г Н їз дк кож Ї РАХ
    7 а.
UAA201605643A 2016-05-25 2016-05-25 Спосіб повірки побутових лічильників газу UA116046C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201605643A UA116046C2 (uk) 2016-05-25 2016-05-25 Спосіб повірки побутових лічильників газу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201605643A UA116046C2 (uk) 2016-05-25 2016-05-25 Спосіб повірки побутових лічильників газу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116046C2 true UA116046C2 (uk) 2018-01-25

Family

ID=61006394

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201605643A UA116046C2 (uk) 2016-05-25 2016-05-25 Спосіб повірки побутових лічильників газу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA116046C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110274669B (zh) 一种大口径电子水表在线检定方法
CN101578504B (zh) 流量测量装置和燃气供给系统
NO20101007A1 (no) En fremgangsmate og et apparat for sammensetningsbasert kompressorkontroll og ytelsesovervaking.
KR101597951B1 (ko) 유량계 시험 장치 및 이를 이용한 유량계 시험방법
CN105387339B (zh) Cng现场检定方法
CN105431715B (zh) 具有可选合法寄存器的耗量表
CN110197049A (zh) 一种基于瞬变反问题的非金属管道泄漏定位方法
WO2005071370A1 (en) Medium, method and system for proving a turbine meter
CN116007715A (zh) 自校验仪表系统及校验仪表的方法
KR101122987B1 (ko) 수도계량기 검사장치
KR101606057B1 (ko) 에너지 표시 가정용 가스미터 및 가스량 측정방법
RU135795U1 (ru) Установка для поверки и калибровки счетчиков, расходомеров и расходомеров-счетчиков газа
UA116046C2 (uk) Спосіб повірки побутових лічильників газу
CN110431496A (zh) 评估装置、评估系统和评估方法
KR101969046B1 (ko) 수도 미터기 성능 검사 자동화 시스템
RU2628657C2 (ru) Способ поверки и калибровки газовых счетчиков
US10240967B2 (en) Systems and methods to obtain diagnostic information related to a bi-directional prover
JP5957242B2 (ja) 超音波流量計簡易診断装置
US20140238147A1 (en) Fuel instrument determination device, flow meter device, gas meter and fuel instrument determination method
Guillou Uncertainty and measurement sensitivity of turbocharger compressor gas stands
KR20230021836A (ko) 디지털 계량기의 오차 보정방법
JP2009068956A (ja) 流量計測装置、流量計測システム、及び流量計測方法
RU149336U1 (ru) Устройство для определения технического состояния насоса
Silva et al. Flow4Link-the flow in the hand
RU2533329C1 (ru) Установка для поверки и калибровки счетчиков, расходомеров и расходомеров-счетчиков газа