UA116014U - МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM - Google Patents

МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM Download PDF

Info

Publication number
UA116014U
UA116014U UAU201609561U UAU201609561U UA116014U UA 116014 U UA116014 U UA 116014U UA U201609561 U UAU201609561 U UA U201609561U UA U201609561 U UAU201609561 U UA U201609561U UA 116014 U UA116014 U UA 116014U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
receiving
transmission
blocks
router
wireless access
Prior art date
Application number
UAU201609561U
Other languages
English (en)
Inventor
Антон Валерійович Єрмаков
Теодор Миколайович Наритник
Валерій Якович Казіміренко
Олексій Віталійович Лутчак
Original Assignee
Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут" filed Critical Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Priority to UAU201609561U priority Critical patent/UA116014U/uk
Publication of UA116014U publication Critical patent/UA116014U/uk

Links

Landscapes

  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу UMDS-sapGM складається з центральної станції (ЦС) та абонентської станції (АС), де ЦС містить приймально-передавальні блоки, які підключені до маршрутизатора по інтерфейсу інтернет для передачі в магістральну мережу запиту чи приймання від інформаційної мережі, яка передається до АС по каналах мережі backhaul, а вихід передавального та вхід приймального тракту підключаються до передавальних та приймальних трактів відповідно, блоки обробки сигналів ЦС створюються на базі модернізованого формувача, а приймально-передавальні блоки - на базі інформаційного потоку, які формуються згідно зі стандартом 802.11n, причому мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу UMDS-sapGM за допомогою двох радіомодулів Mikrotik R52nM, які використовуються як модемні (приймально-передавальні) блоки, символьні потоки перетворюються в цифрові потоки, які по портах Інтернет підключаються до маршрутизатора Mikrotik RB800, де реалізується маршрутизація інформаційного потоку та модемні блоки каналу передачі, з сторони точки доступу вони також підключаються до порту маршрутизатора Mikrotik RB 800, а на протилежній стороні до порту абонентської мережі лінійні приймальні тракти забезпечують рівень сигналу на виході передавального тракту та перенесення частоти в діапазон, який використовується.

Description

Запропонована корисна модель належить до спеціальної техніки зв'язку, що забезпечує передачу та прийом даних по каналах радіозв'язку.
Відома мікрохвильова інтегрована телерадіоінформаційна система мультисервісного доступу, яка складається з центральної (Це) і абонентської станцій (АС), причому центральна станція містить один передавально-приймальний ствол, що включає в себе: передавач, вихід якого через дуплексер підключений до антени, та приймальний тракт, вихід якого підключений до блока подільника. АС містить дзеркальну антену, яка через дуплексер з'єднана з передавачем (ШР-конвертором) і приймальним трактом (й-конвертором). До складу абонентської станції введена базова станція МУі-Гі, яка з'єднана з внутрішнім блоком і забезпечує доступ до локальної мережі за стандартом ІЄЕЕ 802.11п, що значно підвищить швидкість передачі даних практично вчетверо в порівнянні з пристроями стандартів 802.1149 (максимальна швидкість яких дорівнює 54 Мбіт/с). Стандарт 802.11п здатний забезпечити швидкість передачі даних до 600 Мбіт/с, застосовуючи передачу даних одразу з чотирма антенами, за однією антеною - до 150 Мбіт/с, пристрої 802.11п працюють в діапазонах 2,4-2,5 або 5,0 ГГц, крім того пристрої 802.11 можуть працювати в трьох режимах: - успадкований (І едасу), в якому забезпечується підтримка пристроїв 802.1165/9 і 802.11а; - змішаному (Міхед), в якому підтримуються пристрої 802.11Б/9, 802.11а і 802.11; ---истому режимі" - 802.11, саме в цьому режимі і можна скористатися перевагами підвищеної швидкості і збільшеною дальністю передачі даних, що забезпечуються стандартом 802.11п.
Покриття зони обслуговування значного розміру послугами доступу до інформаційних ресурсів реалізується аналогом системи ОМО5-К ПІ.
Недоліками системи ОМО5-К є: - функціонування у вичерпаному частотному діапазоні; - використання в системі виду модуляції, яка потребує реалізації режиму прямої видимості між антенами АС і Це; - пропускна здатність прямого та зворотного каналу не дозволяє створити широкосмуговий доступ до інформаційних ресурсів.
Запропонована корисна модель ОМО5-зараМ складається з ЦС і АС.
Це складається з: - приймально-передавального стволу, що включає в себе передавач, вхід якого через дуплексер підключений до антени; - приймальний тракт, вхід якого через дуплексер підключений до антени, а вихід - до блока подільника.
АС містить дзеркальну антену, яка через дуплексер з'єднана з передавачем та приймальним трактом. До ЦС введена ПС (приймальна станція), що включає в себе а- конвектор, вихід якого підключений до блока подільника, виходи якого з'єднанні з блоком демодуляції. До АС додатково входить блок модуляції, вхід якого з'єднаний з виходом а- конвектора та ТС (термінальна станція). ТС включає в себе: конвектор, який на вході з'єднується з блоком модуляції та комп'ютером, до якого підключений блок демодуляції. Блок подільника ПС має 1-п виходів, а вхід передавача ЦС підключається до каналу зв'язку, який з'єднується через порт інформаційної мережі.
Кількість блоків демодуляції приймальної станції визначається кількістю зворотних каналів, кожен з яких займає одну частоту. Функціонування в цьому режимі реалізується при асинхронній роботі передавальних ТС. Для того щоб корегувати режим ТОМА використовується ресурс прямого інформаційного каналу, а зворотний канал може підтримувати різні стандарти.
ЦС через комп'ютер підключена до сервера вузла доступу інформаційної мережі, а блок модуляції АС може працювати в режимах: ЕОМА - множинного доступу з розподілом по частоті та ТОМА - множинного доступу з розподілом за часом.
Запропонована корисна модель ШМО5-зараМ компенсує вказані недоліки найближчого аналога за рахунок використання модернізованого приймально-передавального формувача.
Ефективність системи реалізується за рахунок надання швидкості передачі для прямого та зворотного каналу, що відповідає умові широкосмугового доступу.
Підвищення спектральної ефективності досягається використанням багатопозиційної модуляції. Подальше підвищення швидкості в каналі зв'язку досягається за рахунок створення блока, що виконує кодування та модуляцію потоку в форматі інтернет з розподілом по суміжних частотних смугах та об'єднанням їх в загальний багато частотний потік в передавачі та розподілу по вихідних частотних смугах із подальшою демодуляцією, маршрутизацією та формуванням інтерфейсу інтернет в приймачі. Перенесення частотного діапазону в бо неліцензійний та навпаки реалізується за рахунок лінійних трактів мережі бБаскпнаці.
Використання мережі Баскпаш спрощує процедуру отримання дозволу та знімає дефіцит частотного ресурсу.
Мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу з підвищеною щільністю покриття зони обслуговування ОМО5-ТН |21І, яка використовує мережу БбасКнаці в формувачі, що використовується в системі, мультиплексування складових несучих виконується в терагерцовому діапазоні, а число несучих визначається по результатах дослідження зони обслуговування. Введення лінійного тракту в кожен модифікований мультиплекс дозволяє підвищити енергетику в каналі. Створення мультиплексів меншого розміру ніж сумарний, дозволить підвищити ефективність використання наданого інформаційного ресурсу.
Оскільки сигнал міліметрового та субміліметрового діапазону при розповсюдженні зазнає значних втрат, то антени, які підключаються до лінійних трактів на стороні передачі і приймання, мають значення направленості 1"7...27. При використанні окремих антен для кожного мультиплексу та при співпадінні напрямку їх спрямованості сумарна територія покриття може бути збільшена на величину до двох раз.
Довжина каналу передачі обмежується значними втратами сигналу в терагерцовому діапазоні при недостатньому рівні потужності на виході передавача. При передачі мультиплекса потоків числом більше одного довжина каналу також буде зменшуватись при збільшенні числа потоків в мультиплексі.
В технічному рішенні пропонується до складу системи ввести канал передачі даних, склад якого такий же як і склад каналу мережі БасКНпацйі, що включає необхідний мультиплекс інформаційних потоків. Тобто в приймально-передавальному блоці введеного каналу передачі з обох кінців каналу використовується технічні рішення, що базуються на елементах в вигляді чіпу, що масово випускається в серійному виробництві і використовується в мережі УМі-Рі (Мікгоїк К52пМ). За допомогою лінійних трактів частота передавального сигналу підвищується до частоти неліцензійного діапазону, а приймального - зменшується до діапазону модемного вузла (52 чи 5 ГГц). Для випромінювання в трасу розповсюдження та приймання використовується антени з коефіцієнтом підсилення 50 дб. Такий канал підключається до порту точки доступу дислокованої на мінімальній відстані від абонентської мережі на віддаленій території та до точки доступу обслуговуваної абонентської мережі. Як порт підключення каналу
Зо передачі використовуються порти чипів МікгоїїК К52пМ, які створюють інформаційний потік на виході точки доступу в форматі 802.11п.
Мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу ОМО5-зароМ працює наступним чином: за допомогою двох радіомодулів МікгоїкК К52пМ, які використовуються як модемні (приймально-передавальні) блоки, символьні потоки перетворюються в цифрові (бітові) потоки, які по портах інтернет підключаються до маршрутизатора МіКгоїїк АВ 800, де реалізується маршрутизація інформаційного потоку та модеми і блоки каналу передачі. З сторони точки доступу вони також підключаються до порту маршрутизатора Мікгоїїк АВ 800, а на протилежній стороні - до порту абонентської мережі. Лінійні передавальні тракти забезпечують рівень сигналу на виході передавального тракту та перенесення частоти в діапазон, який використовується. Лінійні приймальні тракти забезпечують перенесення частоти в діапазон модемного обладнання та реалізацію потрібного рівня сигналу на вході приймального модемного блока. Об'єднання чи розподіл приймальних та перевальних потоків реалізується розподілювачем приймальних та передавальних потоків. Приймально- передавальна антена випромінює сигнал на трасу розповсюдження чи приймає сигнал з траси розповсюдження. Підключення каналу по цифровому порту реалізується для мінімізації накопичування шуму в каналі та для обслуговування абонентської мережі дислокованої на різних сторонах каналу передачі одним інформаційним потоком при невеликій потребі в послугах абонентів та для обслуговування на віддалених від центру територіях. Тобто, за рахунок чого збільшується відстань абонентської мережі з у 2 рази.
Джерела інформації: 1. Мікрохвильова інтегрована телерадіоінформаційна система мультисервісного радіо доступу з підвищеною пропускною здатністю ШМО5-К. Патент України на корисну модель Мо 719483, дата публікації 25.04.2013 р. Наритник Т.М., Ременець М.1І., Казіміренко В.Я., Войтенко
О.Г., Свириденко В.М. 2. Мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу з підвищеною щільністю покриття зони обслуговування ШМО5-ТН. Патент України на корисну модель Мо 109005, дата публікації 10.08.2016 р., Наритник Т.М., Казіміренко В.Я., Сайко В.Г., Бреславський В.О.,
Єрмаков А.В. бо

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу ШМО5-зараМ, що складається з центральної станції (ЦС) та абонентської станції (АС), де ЦС містить приймально- передавальні блоки, які підключені до маршрутизатора по інтерфейсу інтернет для передачі в магістральну мережу запиту чи приймання від інформаційної мережі, яка передається до АС по каналах мережі раскпаці, а вихід передавального та вхід приймального тракту підключаються до передавальних та приймальних трактів відповідно, блоки обробки сигналів ЦС створюються на базі модернізованого формувача, а приймально-передавальні блоки - на базі інформаційного потоку, які формуються згідно зі стандартом 802.11п, яка відрізняється тим,
    що мікрохвильова система широкосмугового бездротового доступу ОМО5-зараМ за допомогою двох радіомодулів МікгоїїкК А5апМ, які використовуються як модемні (приймально-передавальні)
    блоки, символьні потоки перетворюються в цифрові потоки, які по портах інтернет підключаються до маршрутизатора МіКтоїкК АВ8О00, де реалізується маршрутизація інформаційного потоку та модемні блоки каналу передачі, з сторони точки доступу вони також підключаються до порту маршрутизатора МіКгоїїкК АВ 800, а на протилежній стороні до порту абонентської мережі лінійні приймальні тракти забезпечують рівень сигналу на виході передавального тракту та перенесення частоти в діапазон, який використовується.
UAU201609561U 2016-09-16 2016-09-16 МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM UA116014U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201609561U UA116014U (uk) 2016-09-16 2016-09-16 МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201609561U UA116014U (uk) 2016-09-16 2016-09-16 МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116014U true UA116014U (uk) 2017-05-10

Family

ID=74306564

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201609561U UA116014U (uk) 2016-09-16 2016-09-16 МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA116014U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10341880B2 (en) Telecommunication systems with distributed base station functionality
CN100484335C (zh) 在分布式无线电基站的内部接口上的独立传输的封装
US10045314B2 (en) Time synchronized routing in a distributed antenna system
US9049699B2 (en) Wireless backhaul
US8229347B2 (en) Base transceiver stations and method of operating thereof
CN102377470B (zh) 可重配置无线节点及与宏小区无线接入点协同工作的方法
US11323171B2 (en) System and method for a mobile communication coverage area
CN103477701A (zh) 用于无线接入网络中的负载均衡的概念
CN102547771B (zh) 一种多通道室内分布系统及其信号传输方法
TW201006155A (en) Remote distributed antenna
Zhang et al. Low latency integrated point-to-multipoint and E-band point-to-point backhaul for mobile small cells
CN110808769B (zh) 基于ofdm放大转发协作中继的无线携能通信方法
Mastrosimone et al. Moving network based on mmwave technology: a promising solution for 5g vehicular users
Artuso et al. Cloudification of mmwave-based and packet-based fronthaul for future heterogeneous mobile networks
Mastrosimone et al. A comparative analysis of mmWave vs LTE technology for 5G moving networks
Dat et al. Energy and deployment efficiency of a millimeter-wave radio-on-radio-over-fiber system for railways
UA116014U (uk) МІКРОХВИЛЬОВА СИСТЕМА ШИРОКОСМУГОВОГО БЕЗДРОТОВОГО ДОСТУПУ UMDS-sapGM
CN104485986A (zh) 一种基于lte中继通信的系统
CN110830407B (zh) 基于ofdm解码转发协作中继系统的无线携能通信方法
UA114590U (xx) Мікрохвильова система широкосмугового безпровідного доступу umds-pp
CN105072001B (zh) 一种基于分组微波的多点业务分布系统
Huang et al. Multi-gigabit microwave and millimeter-wave communications research at CSIRO
UA97537U (uk) Мікрохвильова інформаційна система надання послуг передачі даних із використанням терагерцового діапазону
UA109005U (uk) Мікрохвильова система широкосмугового безпроводового доступу з підвищеною щільністю покриття зони обслуговування umds-th
Maier et al. An Analog-only Small Cell Unit with Millimeter-Wave Wireless Backhaul for Mobile Communication