UA112780C2 - Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену - Google Patents

Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену Download PDF

Info

Publication number
UA112780C2
UA112780C2 UAA201401713A UAA201401713A UA112780C2 UA 112780 C2 UA112780 C2 UA 112780C2 UA A201401713 A UAA201401713 A UA A201401713A UA A201401713 A UAA201401713 A UA A201401713A UA 112780 C2 UA112780 C2 UA 112780C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ethylene
stream
deethanizer
demethanizer
oxygenates
Prior art date
Application number
UAA201401713A
Other languages
English (en)
Inventor
Бабюа Дас
Манюела Аратіа
Катерин Бутрот
Original Assignee
Тотал Ресеарш Ет Текноложі Фелюї
Іфп Енержі Нувель
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тотал Ресеарш Ет Текноложі Фелюї, Іфп Енержі Нувель filed Critical Тотал Ресеарш Ет Текноложі Фелюї
Publication of UA112780C2 publication Critical patent/UA112780C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C7/00Purification; Separation; Use of additives
    • C07C7/005Processes comprising at least two steps in series
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C7/00Purification; Separation; Use of additives
    • C07C7/04Purification; Separation; Use of additives by distillation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C7/00Purification; Separation; Use of additives
    • C07C7/12Purification; Separation; Use of additives by adsorption, i.e. purification or separation of hydrocarbons with the aid of solids, e.g. with ion-exchangers
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P30/00Technologies relating to oil refining and petrochemical industry
    • Y02P30/40Ethylene production

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)

Abstract

Даний винахід належить до способу видалення насичених киснем забруднюючих домішок, оксигенатів, з потоку етилену, що включає: а) подачу потоку сухого етилену (А), що містить, в основному, етилен, до 1 мас. % оксигенатів, етан, CO, СО, Н, СНі вуглеводні С3+, b) спрямування вказаного потоку (А) у віддільник С2/деетанізатор для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні С+, головного погона, що містить решту компонентів, с) спрямування вказаного головного погона в зону адсорбції СОв нерухомому шарі для отримання на виході потоку, що переважно не містить СОd) спрямування вказаного потоку з істотно низьким вмістом СОв деметанізатор/десорбер СО для утворення головного погона, який містить Н, СНі CO, і донної фракції рідкого етилену. У іншому варіанті здійснення крок видалення СОможе бути виконаний з очищеним етиленом.

Description

Область винаходу
Даний винахід відноситься до способу видалення насичених киснем забруднюючих домішок з потоку етилену.
Олефіни традиційно отримують з нафтової сировини в процесі каталітичного або парового крекінгу. Продуктами крекінгу, особливо парового, різних видів вуглеводневої сировини є легкі олефіни, такі як етилен, пропілен і т.п. Етилен і пропілен - важливі продукти нафтохімії, вживані в технологіях виробництва пластмас і хімічних матеріалів. Обмеженість постачань і зростання ціни на сиру нафту спонукають до пошуку альтернативних технологій виробництва вуглеводневих матеріалів.
Олефіни можуть бути отримані дегідратацією відповідних спиртів. Етанол може бути синтезований ферментацією вуглеводів. Біомаса, що складається з органічної речовини і продуктів життєдіяльності живих організмів, - глобальний лідер серед поновлюваних джерел енергії. Ефлюент дегідратації етанолу містить етиловий спирт, що в значній мірі не прореагував, воду, етилен, оцетовий альдегід. Ацетальдегід може утруднити вихід етилену.
Крім того, ефлюєнт може містити дуже невеликі кількості етану, СО, СО2, Н2, СНА і С3 ях вуглеводні. Вагове співвідношення етан-СОо-СбО2-Н2-СН4і-СЗавуглеводні до етилену найчастіше складає менше, ніж 20/80.
Рівень техніки
У публікації 5 20030098281 Аї описаний спосіб контролю концентрацій води і/або оксигенатів в потоці олефінів. Спосіб включає контакт потоку олефінів з рідким абсорбентом.
Рідкий абсорбент вибирають з групи з'єднань поліолу, аміну, аміду, нітрилу, гетероциклічного азоту і їх сумішей. Газовий потік, що містить, в основному, пару, етилен, пропілен і менше 2 мас. 95 оксигенатів, конденсують в гартівній колоні. Верхній погон з вказаної гартівної колони промивають розчином каустичної соди для видалення СО2 і потім приводять в контакт з рідким абсорбентом для видалення оксигенатів.
У публікації МО 03 020670 Аї представлений спосіб видалення таких кисневмісних компонентів, як ацетальдегід, СО2 і/або вода, з потоку олефінів. Необхідність видалення таких кисневмісних компонентів пояснюється тим, що вони здатні отруювати каталізатори, призначені для подальшої обробки олефінових композицій. Додатково, присутність певних насичених киснем з'єднань, таких як оцетовий альдегід, може викликати засмічення інших апаратів очищення олефінів, наприклад, пристроїв очищення кислих газів. У спосіб входить отримання олефінового потоку, що містить етилен, пропілен, С4- олефіни і ацетальдегід. Олефіновий потік розділяють на першу фракцію і другу фракцію, з яких перша фракція включає, принаймні, велику частину етилену і/або пропилену, присутніх в потоці олефінів, а друга фракція включає, принаймні, велику частину С4-- олефінів і ацетальдегіду, присутніх в потоці олефінів. Потім, перша фракція проходить очищення кислих газів гідроокисом натрію (їдким натром) або гідроокисом калія (їдким калієм). Потік олефінів сепарують перегонкою, переважно, екстрактною перегонкою з використанням екстрагуючого агента. Переважним екстрагентом є полярне з'єднання, що має середню точку кипіння, як мінімум, 38 "С при 1 атм. Одним з переважних типів екстрагента є метанол.
Публікація М/О 03 020672 АТ описує спосіб видалення диметилового ефіру з потоку, що містить етилен і/або пропілен. Потік олефінів подають у водопоглинальну колону, де абсорбентом води служить метанол. Метанол і захоплювану воду з включенням деяких насичених киснем вуглеводнів відводять з потоком донних залишків водопоглинальної колони, а витягнутий олефін головного погона направляють в дистиляційну колону. У дистиляційній колоні диметиловий ефір розділяють на етилен і пропилен, а також - більш легкі і важчі компоненти залежно від точки кипіння, включаючи компоненти С4-- і метанол, що залишився від метаноловой промивки. У дистиляційну колону додатково вводять метанол для зниження утворення клатрату і/або вільної води. Потік, що містить етилен і пропилен, покидає дистиляційну колону як верхній погон, а важчі по точці кипіння фракції, що містять диметиловий ефір і компоненти С4-ж, виводяться з дистиляційної колони як донні залишки. Потім, етилен і пропілен направляють в колону промивки каустичною содою.
У публікації ММО 03 033438 Аї7 описаний спосіб обробки потоку олефінів, що містить оксигенати і воду, що включає: формування потоку олефінів, що містить оксигенати і воду; обезводнення потоку олефінів; стиснення зневодненого потоку олефінів; промивку потоку олефінів метанолом для видалення хоч би частини насичених киснем компонентів; контакт промитого метанолом потоку олефінів з водою; і фракціонування потоку олефінів, що проконтактував з водою. Потік витягнутих олефінів (послідовно промитих метанолом і водою) далі направляють на проходження стадій лужної промивки і висушування. Олефіновий потік із бо змістом оксигенатів і води являє собою ефлюєнт процесу МТО (перетворення метанолу в олефіни).
У патенті О5 6 444 869 описаний спосіб отримання етилену з потоку ефлюєнта конверсії оксигенатів (залишків крекінгу кисневмісних компонентів). Потік ефлюєнта конверсії оксигенатів включає водень, метан, етилен, Етан, пропілен, пропан і олефіни С4--. Цей ефлюєнт послідовно піддають стисненню, витяганню оксигенатів, абсорбція двоокису вуглецю в зоні контакту з розчином каустичної соди або з розчином аміну у поєднанні з розчином каустичної соди в звичайних умовах виділення вуглекислоти, сушці, після чого фракціонують пропусканням через деетанізатор і деметанізатор.
У публікації 05 2005-0283038 А1 описаний спосіб, при якому потік олефінів отримують з першого парового погона ефлюєнта реакції конверсії оксигенатів в олефіни |ОТОЇ, що містить олефіни С2 і С3, вуглеводні С4, і карбонільні з'єднання С2-С6. В ході процесу температуру і тиск першого потоку парової фракції ефлюєнта регулюють так, щоб сформувати другий потік парового ефлюєнта, що має тиск в діапазоні приблизно від 100 до 350 фунт/кв. дюйм інд. (фунтів на квадратний дюйм манометричних) (790-2514 кПа) і температуру в межах приблизно від 70 "Е до 120 "Е (21-49 "С), при цьому другий потік парового ефлюєнта містить близько 50 або більш за мас. 96 вуглеводнів С4 першого потоку парового ефлюєнта. Потім, другий потік пароподібного ефлюєнта промивають в потоці рідини, що містить спирт, формуючи третій потік пароподібного ефлюєнта, після чого третій потік пароподібного ефлюєнта промивають рідкою водою з виходом четвертого потоку пароподібного ефлюєнта, що містить олефіни С2 і с3 і приблизно 1,0 мас. 95 або менш карбонільних з'єднань С2-С6. Один з варіантів здійснення такої технології витягання передбачає контакт, щонайменше, частини четвертого потоку парової фракції з основним (лужним) реагентом, таким як каустична сода або амін, для витягання з четвертого потоку пароподібного ефлюєнта більшої частини двоокису вуглецю (видалення завдяки цьому ,кислого газу"), після чого потік, очищений від СО2, сушать.
Головним недоліком описаних вище прикладів з попереднього рівня техніки є засмічення лужного скрубера. Газ на вході лужного скрубера містить активні оксигенати, такі як альдегіди і кетон. Ці альдегіди вступають в реакцію альдольної конденсації (взаємодії двох молекул альдегіду з утворенням альдегидоспирта) в середовищі колони лужної промивки з формуванням значних полімерів олеїнової кислоти. Це викликає відчутні проблеми із
Зо засміченням лужної колони, що впливають на терміни експлуатації установки. Переробка відпрацьованого лугу із значним змістом полімерів олеїнової кислоти також представляє значні технічні складнощі, як і переробка і утилізація відпрацьованого лугу. Виникають додаткові труднощі з переробкою і утилізацією полімерів олеїнової кислоти.
Розроблений спосіб видалення насичених киснем забруднюючих домішок з потоку етилену без використання промивки їдким лугом для видалення СО2 і промивної колони для видалення оксигенатів. Оксигенати є органічними сполуками, що складаються з вуглецю, кисню і водню.
Короткий опис винаходу
Даний винахід представляє спосіб видалення насичених киснем забруднюючих домішок - оксигенатів - з потоку етилену, що включає: а) подачу потоку сухого етилену (А), що містить, в основному, етилен, до 1 мас. 95 оксигенатів, етан, СО, СО2, Н2, СНЯА і вуглеводні СЗ3-- р) спрямування вказаного потоку (А) у віддільник С2/деетанізатор для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗж, головного погона, що включає решту компонентів с) спрямування вказаного головного погона в зону адсорбції СО2 в нерухомому шарі для отримання на виході потоку, переважно такого, що не містить СО2 4) спрямування вказаного потоку, переважно такого, що не містить СО2, в деметанізатор/десорбер СО для утворення головного погона, що включає Н2г, СНА і СО, їі рідкого етилену в донній фракції.
У іншому варіанті здійснення крок видалення СО2 може бути виконаний з очищеним етиленом. У названому варіанті здійснення даний винахід представляє спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену, що включає: а!) подачу потоку сухого етилену (А), що містить, в основному, етилен, до 1 мабс. 95 оксигенатів, етан, СО, СО2, Н2, СНЯА і вуглеводні СЗ3-- 01) спрямування вказаного потоку (А) у віддільника С2/деетанізатор для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні ССЗ, головного погона, що включає решту компонентів с1) спрямування вказаного потоку головного погона в деметанізатор/десорбер СО для очищення головного погона, що включає Н2, СНА ї СО, і донного рідкого етилену, що містить 60 Сбо2;
ат) спрямування вказаного етилену, що містить СО2, в зону адсорбції СО2 в нерухомому шарі для отримання етиленового потоку, переважно такого, що не міститьСо2.
При реалізації вагове відношення етаннСО-СО2-Н2-СН4і-С3- вуглеводні до етилену в потоці (А) складає менше, ніж 10/90.
При реалізації вагове відношення етаннСОнСО2-Н2-СНаАС3-- вуглеводні до етилену в (А) складає менше, ніж 10/90 і більше, ніж 0.1/99.9.
При реалізації вагове відношення етаннСОСО2-Н2СнН4і4-С3-- вуглеводні до етилену в (А) складає менше, ніж 5/95.
При реалізації зміст оксигенатів в (А) складає від 50 вмд (вагових мільйонних доль) до 7000 вмд.
При реалізації зміст оксигенатів в (А) складає до 3000 вмд.
При реалізації зміст оксигенатів в (А) складає до 2000 вмд.
При реалізації зміст Н2 в (А) складає від 5 до 1000 вмд.
При реалізації зміст Н2 в (А) складає до 800 вмд.
При реалізації зміст Н2 в (А) складає до 500 вмд.
Переважно, вираз ,потік сухого етилену" в описі кроку а) означає зміст води менше 5 вмд, переважно - менше З вмд і переважно - менше 1 вмд.
При реалізації, коли потік сухого етилену (А) отриманий дегідратацією етанолу, вказаний потік (А), в основному, не містить ацетилен.
Етилен, перероблений за способом даного винаходу, застосовний, зокрема, як сировина для отримання альфа-олефінів, етилбензолу/стиролу, окислу етилену/етилгліколя, дихлоретану і відповідних полімерів, таких як гомо- або сополімери поліетилену (ПЕ, ЕПК (етиленпропіленовий каучук), ЕПДМ (етилен-пропілен-дієновий мономер) і тому подібне), полістиролу (ПС), сополімерів стиролу з бутадієном, ізопреном, акрилонітрилом або їх комбінаціями (таких як СБС (полістирол-полібутадиен-полістирол), СИС (стирол-изопрен- стирол), БСЬК (бутадиен-стирольний каучук), АБС (акрилонитрилбутадієнстирол), САН (стиролакрилонитрил)), полієфиров (ПЕТФ (полетилентерефталата)) і полівинилхлоридів (ПВХ).
Докладний опис винаходу
Зо Що стосується насичених киснем забруднюючих домішок, званих оксигенатами, до них можна віднести: етанол, спирти С3; ефіри типу діетилового і метилетилового; карбонові кислоти типу оцетової; альдегіди типу оцетового; кетон типу ацетону; і складні ефіри типу складних метилових. Особливо проблематичними оксигенатами-забруднювачами є альдегіди при гідратації спиртів.
Що стосується потоку етилену (А) на кроці а), він може бути отриманий дегідратацією етанолу. Дегідратація етанолу може бути виконана в одному або більш реакторах. Процес дегідратації спиртів описаний в публікаціях УМО-2009-098262, МО-2009-098267, М/О-2009- 098268 ії УМО-2009-098269, матеріал яких включений у винахід, що заявляється. Пропонований винахід особливий ефективно для очищення етилену, отриманого дегідратацією етанолу.
Вихід реактора дегідратації включає переважно етилен і пару, а також незначні кількості оксигенатів, етан, СО, СО2, Н2, СНА і вуглеводні СЗж. "Незначні кількості" означає, що вагове відношення етан-СО-СбО2-Н2-СН4і-С3- вуглеводні до етилену складає менше, ніж 20/80, а найчастіше - менше, ніж 10/90.
Відгін реактора дегідратації спочатку охолоджують, зазвичай - в охолоджувальній колоні, де середовищем, що охолоджує, служить вода. У охолоджувальній колоні велика частина води, що міститься у відгоні реактора дегідратації, конденсується і відводиться з донної області колони як донний потік рідкої води. Частина донного водяного потоку охолоджується в теплообміннику і рециркулює як охолоджувач у верхню область охолоджувальної колони. Частина води донного водяного потоку, що не рециркулює як охолоджувач, може містити деяку кількість оксигенатів, головним чином, етанолу, що не прореагував. Такий потік води може бути перероблений в відгінній колоні з отриманням потоку чистої води. Етилен, оксигенати, етан, СО, СО2, Н2, СНА і вуглеводні ССЗ», звані зазвичай потоком забрудненого етилену, виводять через вершину колони охолоджування при абсолютному тиску від 1 до 16 бар. Переважно, вказаний потік забрудненого етилену послідовно стискають і охолоджують в один або більше етапів для видалення основної маси води, після чого направляють в зону сушки в нерухомому шарі і, нарешті, у віддільник С2/деетанізатор кроку Б).
На попередніх етапах стиснення, витягнута вода містить в розчиненому вигляді деяку кількість забруднюючих оксигенатів і вуглеводнів. Потік вуглеводнів з домішковими забруднювачами також може бути охолоджений перед першим етапом стиснення і бо дегідратований. При реалізації способу воду, що регенерується на кожному етапі охолоджування після стиснення і після охолоджування, якщо таке застосовувалося, перед першим етапом стиснення, направляють у відгінну колону для формування потоку з верхньої частини колони (головного погона) із значним змістом забруднюючих оксигенатів і вуглеводнів і донний потік істотно очищеної води. Довільно потік головного погона може випалюватися для руйнування кисневмісних забруднювачів з виділенням теплоти.
Після етапу компресії (стиснення) потік етилену із забруднюючими домішками направляють в зону сушки в нерухомому шарі і, нарешті, у віддільник С2/деетанізатор кроку Б). Зона сушки нерухомого шару відома з існуючого рівня техніки.
Що стосується віддільника С2 / деетанізатора на кроці Б), він, переважно, є дистиляційною (перегінною) колоною. Головним погоном (з верхньої частини колони) є суміш етилену, СО,
СО2, Н2 і СНАУ.
Що стосується зони адсорбції СО2 в нерухомому шарі на кроці 3), у ній може бути використаний будь-який агент, селективно поглинаючий СО2. Для практичного прикладу використовували комерційно доступний тип адсорбенту нерухомого шару (РЗА - для адсорбції при змінному тиску або ТЗА - для адсорбції при змінній температурі) із застосуванням молекулярних сит або основних окислів, основних окислів на носієві, вуглецю з великою площею поверхні, компонентів з металорганічним каркасом (МОРЕ) або сумішей з них.
Молекулярні сита переважно являють собою цеоліти з низьким змістом двоокису кремнію, що мають 8- (серед яких цеоліт А), або 12-членні (серед яких цеоліт Х) кільця і що заміщаються лужними, лужноземельними або лантаноїдними (рідкоземельними) катіонами. Інші молекулярні сита є кристалічними титаносилікатами (сімейства ЕТ5). Оксидами основного характеру на носієві переважно є оксиди лугів, лужноземельних або рідкоземельних елементів на носієві з великою площею поверхні на основі вуглецю, глинозему, кремнезему, двоокису цирконію або двоокису титану. Видалення СО2 може виконуватися потоком рідини або потоком газоподібного етилену залежно від тиску і температури. Очищений потік в значній мірі вільний від СО2.
Оскільки видаленню з етилену підлягають лише нікчемно малі кількості СО2, переважним процесом є цикл типу адсорбції при зміні температури (Т5А). Внаслідок того, що адсорбуюча речовина нерухомого шару після насичення СО2, може бути відновлена, в процесі регенерації десорбцією формується потік, який так чи інакше підлягає утилізації. При проходженні циклу
Зо Т5А регенерація насиченого адсорбенту проходить в атмосфері інертного газу при збільшенні температури до здійснення десорбції СО2. Кінець кінцем, насичений адсорбент може бути замінений новим адсорбентом і підданий або вилученню або відновленню зовнішніми засобами для подальшого використання. Значення виразів ,в значній мірі / істотно / в основному / переважно" в світлі подальшого використання етилену вимагає пояснення. Якщо етилен буде використаний для полімеризації, зміст СО2 повинен складати 1 мільйонну частку за об'ємом або менше (ррт) або менше, переважно - 0,5 або менш.
Що стосується деметанізатора, його призначення відгін з головного погона наявних у ньому
Н2, СНЯА ї СО, і отримання рідкого етилену в донному потоці. За принципом дії це - переважно, дистиляційна колона.
Що стосується експлуатаційних умов, деметанізатор на кроці а) повинен бути розрахований на роботу при достатньо високому тиску в умовах не надмірно низьких температур.
Деметанізатор (метановідгінна колона) для регенерації верхнього погона колони, що містить Н2,
СНЯА ї СО, і рідкого етилену в донному погоні працює під тиском 40 бар ман. (манометричних / надмірних) при температурі верхнього погона від 0 до -10 "С і температурі донного потоку - біля 0 "С. У тому ж деметанізаторі при робочому тиску в 21 бар ман. температура верхнього погона складає -30 "С, а температура донного погона - біля -24 76.
Ці значення температури і тиску є функціями співвідношення На2г, СНА їі СО в етиленовому потоці (А), а головне - долі Н2. Пропорції Н2, СНЯА і СО в етиленовому потоці (А), і головним чином - Н2, впливає також на тиск і температуру у віддільнику С2/деетанізаторе, розташованому з живленого боку вказаного деметанізатора.
При реалізації тиск на кроці Б) у віддільнику С2/деетанізаторі вибирають з розрахунку такої температури донного потоку, при якій відсутні яка-небудь олігомеризація або полімеризація оксигенатів. На практиці ця температура не повинна перевищувати 150 "С, переважно, перевищувати 100 "С. Ця температура є функцією тиску і пропорції оксигенатів в суміші оксигенатинетаннвуглеводні СЗж. Чим вище пропорція оксигенатів, тим вище температура. Чим вище тиск, тим вище температура. При реалізації віддільник Сг/деетанізатор і деметанізатор працюють при однаковому тиску, не рахуючи перепаду тиску між віддільником
С2/деетанізатором і деметанізатором, необхідного для транспорту плинних середовищ.
Переважно, тиск знаходиться в межах 15-45 бар манометричних. бо При такому технічному рішенні потік етилену із забруднювачами, що поступає з гартівної колони, спочатку, переважно, стискають в два-чотири послідовні етапи стиснення (залежно від тиску в реакторі дегідратації), потім, осушують в сушарці і, нарешті, направляють у віддільник
С2/деетанізатор.
Таке конструктивне рішення описане з посиланням на фігуру 1 (Фіг.1), де (1) - віддільник
С2/деетанізатор, (2) і (3) - адсорбери СО2 і (4) деметанізатор/десорбер СО. Потік осушеного етилену із забруднюючими домішками з гартівної колони поступає у віддільника
С2/деетанізатор (1) для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗж, і головного погона, що включає етилен, СО, СО2, Н2 і СНнА (конденсатор, декантатор і система зрошування деетанізатора/віддільника С2 на схемі не показані). Вказаний головний погон направляють в адсорбери СО2 (2) і (3) для витягання потоку, в основному, що не містить СО2, який потім поступає в деметанізатор/десорбер СО (4) для формування потоку головного погона, що містить Н2, СНА і СО, і донного потоку рідкого етилену. На схемі у складі деметанізатора/десорбера СО не відображені конденсатор (/укхолодильник), декантатор (/фільтр-відстійник), система зрошування, а також ребойлер (кип'ятильник у основі колони).
У типовому прикладі на фігурі 1 у віддільнику С2г/деетанізаторі при тиску близько 15-25 бар ман. температура у вершині цього віддільника/деетанізатора складає від -20 "С до -30 "С після конденсації при температурі від -20"С до -30"С, температура в донній частині цього віддільника/деетанізатора знаходиться в діапазоні 70-907С, одночасно, при тиску в деметанізаторі/десорбері СО близько 15-25 бар ман. температура в його вершині складає від - 157 до -35 "С після конденсації при температурі від -15 до -35 "С, а температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО складає від -15 "С до -35 "С.
Переважно, при тиску у віддільнику С2/деетанізаторі в діапазоні 18-25 бар ман. температура в його вершині складає від -18 "С до -28 "С після конденсації при температурі від -18 "С до - 28"С, температура в донній частині віддільника/деетанізатора знаходиться в інтервалі 75- 85 "С, при тиску в деметанізаторі/десорбері СО близько 18-25 бар ман. температура у вершині деметанізатора/десорбера СО складає від -20 "С до -30 "С після конденсації при температурі - 20 - -30"С, і температурі в донній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -20 "С до -30 "б.
Зо При реалізації тиск у віддільнику С2г/деетанізаторі нижчий, ніж тиск в деметанізаторі/десорбері СО. Переважно, тиск у віддільнику С2г/деетанізаторі знаходиться в межах 15-25 бар ман., і одночасно перепад тиску між деметанізатором/десорбером СО і віддільником С2г/деетанізатором складає 10-25 бар ман. При такому варіанті здійснення потік забрудненого етилену, що поступає з гартівної колони, спочатку, переважно, стискають в дві- три послідовні стадії стиснення, потім сушать і, нарешті, направляють у віддільник
С2/деетанізатор. Потім, верхній погон віддільника Сг/деетанізатора стискають і, пропускаючи через адсорбери СО2, направляють в деметанізатор/десорбер СО. По розсуду, в значній мірі вільний від СО2 потік, що виходить із зони адсорбції СО2 в нерухомому шарі, може бути охолоджений, направлений в декантатор для відділення рідкої фази, що рециркулює для зрошування у віддільник С2г/деетанізатор, і газової фази, що подається в деметанізатор/десорбер СО.
Таке конструктивне рішення відображене на фігурі 2 (Фіг.2). Потік осушеного етилену із забруднювачами з гартівної колони під тиском 15-25 бар ман. поступає у віддільник
С2/деетанцзатор (1) для формування донного потоку (кип'ятильник у основі колони не показаний), що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗ-- і головного погона, що включає етилен, СО, СО2, Н2 ї СН4. Сформований потік головного погона (у верхній частині віддільника С2г/деетанізатора) подають в компресор (6) для збільшення тиску на 10-25 бар ман. вище, ніж у віддільнику С2/деетанізаторе, довільно охолоджують (холодильник не показаний) і направляють в адсорбери СО2 (2) і (3) для отримання на виході потоку, такого, що переважно не містить СО2. Після цього, вільний від СО2 потік охолоджують (холодильник не показаний) і подають в декантатор (5) для відділення рідкої фази, що рециркулює для зрошування у віддільника С2/деетанізатор (1), і газової фази, що направляється в деметанізатор/десорбер
СО (4). У деметанізаторі/десорбері СО (4) утворюється головний погон (конденсатор, декантатор і зрошування не відображені), включаючий Н2, СНА і СО, і донний потік рідкого етилену (ребойлер не показаний).
Як конструктивний варіант конденсатор і декантатор (5) можуть бути вбудовані між верхнім відведенням віддільника С2г/деетанізатора (1) і компресором (6). Відокремлену рідку фазу направляють як флегму на зрошування віддільника С2/деетанізатора (1), а газову фазу подають в компресор (6). Іншими словами, потік сухого етилену із забруднювачами з гартівної бо колони поступає у віддільникові С2 /деетанізатор (1) для утворення донного потоку, що містить,
в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗ., і потоку головного погона, що містить етилен,
СО, СО2, Н2 ї СНА. Цей потік головного погона у верхній частині віддільника С2/деетанізатора (1) конденсують і направляють в декантатор для отримання рідкої фази, що поступає як флегма у віддільник С2/деетанізатор (1), ії газової фази, що подається в компресор (6). Потім, стислий потік поступає в адсорбери СО2 (2) і (3) для отримання очищеного потоку, з надзвичайно малим змістом СО2, після чого його подають в деметанізатор/десорбер СО (4) для очищення головного погона, включаючого Н2, СНА і СО, і донного рідкого етилену.
У типовому прикладі на фігурі 2 тиск у віддільнику/деетанізаторі складає близько 15-25 бар ман., температура у вершині цього віддільника/деетанізатора знаходиться в діапазоні від -25 С до -35 "С, температура в донній частині віддільника/деетанізатора - в діапазоні 70-90 С, при цьому тиск в деметанізаторі/десорбері СО складає близько 35-45 бар ман., температура у вершині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в межах від -10 "С до 10 "С, конденсація - при температурі від -35 до -45 "С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО - в діапазоні від -10 до 10 "С.
Переважно, при тиску у віддільнику/деетанізаторі близько 18-20 бар ман. температура у верхній частині цього роздільника/деетанізатора складає від -28 "С до -32 "С, температура в донній частині того ж роздільника/деетанізатора варіюється від 78 до 82"С, при тиску в деметанізаторі/десорбері СО близько 38-42 бар манометричних температура у верхній частині деметанізатора/десорбера СО складає від -5 "С до 5 "С, конденсація - при температурі від -38 до -42 "С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -2 до 2 76.
Що стосується варіанту реалізації, де крок видалення СО2 виконують з очищеним етиленом, він аналогічний описаному вище варіанту, де крок видалення СО2 виконують перед деметанізатором/десорбером СО.
При реалізації віддільник С2г/деетанізатор і деметанізатор працюють при однаковому тиску, не рахуючи перепад тиску між віддільником С2г/деетанізатором і деметанізатором, необхідний для транспорту плинних середовищ. Переважно, тиск знаходиться в межах 15-45 бар манометричних.
При такому технічному рішенні потік етилену із забруднювачами, що поступає з гартівної колони, спочатку, переважно, стискають в два-чотири послідовні етапи стиснення (залежно від тиску в реакторі дегідратації), потім, осушують в сушарці і, нарешті, направляють у віддільник
С2/деетанізатор.
Таке конструктивне рішення відображене на фігурі З (Фіг.3), де (1) - віддільник
С2/деетанізатор, (2) і (3) - адсорбери СО2 і (4) - деметанізатор/десорбер СО.
Потік сухого етилену із забруднювачами з гартівної колони поступає у віддільник
С2/деетанізатора (1) для формування донного потоку (кип'ятильник не показаний), що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗж, і потоку головного погона (конденсатор, декантатор і зрошування не показані), що включає етилен, СО, СО2, Н2 і СНА. Вказаний потік головного погона направляють в деметанізатор/десорбер СО (4) для утворення головного погона (конденсатор, декантатор і зрошування не показані), включаючого Н2, СНА і СО, і донної фракції рідкого етилену, СО2, що містить (донний ребойлер не показаний). Вказаний етилен, що містить СО2, подають в зону адсорбції СО2 нерухомого шару, адсорбери СО2 (2) їі (3), для отримання етиленового потоку з надзвичайно низьким змістом СО2.
У типовому прикладі на фігурі З при тиску у віддільнику С2г/деетанізаторі в межах 15-25 бар ман. температура у вершині вказаного віддільника/деетанізатора знаходиться в діапазоні від - 207 до -30 "С, конденсація - при температурі в діапазоні від -20 "С до -30 "С, температура в донній частині вказаного віддільника/деетанізатора варіюється від 70 до 90 "С, одночасно, при тиску в деметанізаторі/десорбері СО в межах 15-25 бар ман., температура у верхній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -15 "С до -35 "С, конденсація - при температурі в діапазоні від -15 до -35"С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО складає від -15 "С до -35 "С.
Переважно, при тиску у віддільнику С2/деетанізаторі в межах 18-25 бар ман. температура у верхній частині вказаного роздільника/дееєтанізатора складає від -187С до -28"С, при конденсації - від -187С до -28"С, температура в донній частині вказаного віддільника/деетанізатора складає 75-85 "С, при тиску в деметанізаторі/десорбері СО в межах 18-25 бар ман., температура у верхній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -20 "С до -30 "С, конденсація - при температурі від -20 до -30 "С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО складає від -20 "С до -30 "С.
При реалізації тиск у віддільнику С2/деетанізаторі - нижче, ніж тиск в бо деметанізаторі/десорбері СО. Переважно, при тиску у віддільнику С2/деетанізаторі в межах від
15-25 бар ман. перепад тиску між деметанізатором/десорбером СО і віддільником
С2/деетанізатором складає від 10 до 25 бар ман. При такому варіанті здійснення потік забрудненого етилену, що поступає з гартівної колони, спочатку, переважно, стискають в дві- три послідовні стадії стиснення, потім сушать і, нарешті, направляють у віддільника
С2/деетанізатор. Потім, головний погон 3 оввіддільника С2/деетанізатора стискають і направляють в деметанізатор/десорбер СО.
Таке конструктивне рішення відображене на фігурі 4 (Фіг.4).
У компоновку на фігурі З введено додаткове устаткування: компресор (6). Потік осушеного етилену із забруднювачами з гартівної колони під тиском 15-25 бар ман. поступає у віддільника
С2/деетанізатор (1) для формування донного потоку (кип'ятильник у основі колони не показаний), що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗ-- і головного погона, що включає етилен, СО, СО2, Н2 і СН4. Вказаний головний погон конденсують і направляють в декантатор для відділення рідкої фази, що рециркулює як флегма (1), і газової фази, що подається в компресор (6). (Названі конденсатор, декантатор і система зрошування не показані) У компресорі (6) тиск збільшується на 10-25 бар ман. в порівнянні з тиском у віддільнику С2г/деетанізаторі, і стислий потік поступає в деметанізатор/десорбер СО (4).
Головний погон вказаного деметанізатора/десорбера СО (4) (конденсатор, декантатор і зрошування не показані) включає Н2, СН4 і СО, а донний рідкий етилен містить СО2 (кип'ятильник не показаний). Вказаний етилен, що містить СО2, подають в зону адсорбції СО2 нерухомого шару, адсорбери СО2 (2) і (3), для отримання етиленового потоку з надзвичайно низьким змістом СО2.
У типовому прикладі на фігурі 4 при тиску у віддільнику/деетанізаторі близько 15-25 бар ман, температура у вершині вказаного віддільника/деетанізатора складає від -25"С до -35 "С, конденсація - при температурі від -25 С до -35 "С, температура в донній частині вказаного віддільника/деетанізатора складає 70-90 "С, одночасно, при тиску в деметанізатоії/десорбері СО в межах 35-45 бар ман. температура у верхній частині деметанізатора/десорбера СО складає від -10 С до 10 "С, конденсація - при температурі від -35 до -45 "С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -10 до 10 "С.
Переважно, при тиску у віддільнику/деетанізаторі близько 18-20 бар ман. температура в його верхній частині складає від -287С до -32"С, температура в донній частині цього віддільника/деетанізатора знаходиться в інтервалі 78-82"С, при цьому при тиску в деметанізаторе/десорбері СО близько 38-42 бар ман. температура у вершині деметанізатора/десорбера СО складає від -5 "С до 5 "С, конденсація - при температурі від -38 до -42 "С, і температура в донній частині деметанізатора/десорбера СО знаходиться в діапазоні від -2 до 2 76.
Приклад
Здійснювали спосіб відповідно до фігури 5 (Фіг.5). Фігура 5 є модифікованою фігурою 2 із зміною положення конденсатора і декантатора (5), які були встановлені з живлячого боку віддільника С2г/деетанізатора перед компресором. Результати зведені в таблицю нижче.
Мо потоку Од. фе в! 70231451
Завантажен-| Донна Парова . й - |Завантаження . Відходи ня фракція фракція : Вихід . віддільника Івіддільникаівіддільника деметаніза: етилену деметаніза:
Со Со Со тора тора ше |в лю» з вію ман.
ПНО - и НН НННЯ ВОНО НОСННЯ ВОНО НАННЯ ВОНО година
КГ/ соді 71111
КГ/ соді 71111 тн де 281 а
Етан 23 11 12 12 12 година не дна) зв | 03901 фев) година
Мо потоку Од. фе в! 70231451
Завантажен-| Донна Парова . й - |Завантаження . Відходи ня фракція фракція : Вихід . віддільника Івіддільникаівіддільника деметанва: етилену деметанва:
Со Со Со тора тора ееннй ШО НО ВОК ОО ВОНО ВОЛО НАННЯ ВОЛО гіди година
КГ/ сиро 750 10753011 саше де, пе | хо | ос |з; година

Claims (19)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену, що включає: а) подачу потоку сухого етилену (А), що містить, в основному, етилен, до 1 мас. 9о оксигенатів, етан, СО, СО», Н», СНе» і вуглеводні ССЗ, Б) спрямування вказаного потоку (А) у віддільник С2/деетанізатор для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗж, головного погону, що включає решту компонентів, с) спрямування вказаного головного погона в зону адсорбції СО» в нерухомому шарі для отримання на виході потоку, що переважно не містить СО», а) спрямування вказаного потоку з істотно нижчим вмістом СО» в деметанізатор/десорбер СО для утворення головного погона, що містить Н», СН» і СО, і донної фракції рідкого етилену.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що віддільник С2/деетанізатор і деметанізатор працюють при однаковому тиску в діапазоні від 15 до 45-105 Па манометричних, не рахуючи перепад тиску між віддільником С2/деетанізатором і деметанізатором, необхідний для транспорту плинних середовищ.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що тиск у віддільнику С2/деетанізаторі - нижче, ніж тиск в деметанізаторі/десорбері СО, при цьому тиск у віддільнику С2/деетанізаторі знаходиться в діапазоні 15-25-105 Па манометричних, а перепад тиску між деметанізатором/десорбером СО і віддільником С2/деетанізатором складає від 10 до 25-105 Па манометричних.
4. Спосіб за п. 3, який відрізняється тим, що головний погон на виході з віддільника С2/деетанізатора конденсують і направляють в декантатор для відділення рідкої фази, яку рециркулюють як флегму для зрошування цього віддільника С2г/деетанізатора, і відгону газової фази, яку подають в компресор, після чого стисний потік направляють в зону адсорбції СО».
5. Спосіб за п. З, який відрізняється тим, що головний погон на виході з віддільника С2/деетанізатора подають в компресор, довільно охолоджують і направляють в зону адсорбції Зо СО» для формування потоку, в основному, без вмісту СО», після чого вільний від СОг потік охолоджують і направляють в декантатор для відділення рідкої фази, яку рециркулюють як флегму у віддільник С2/деетанізатор, і газової фази, яку направляють в деметанізатор/десорбер СО.
6. Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену, що включає: а!) подачу потоку сухого етилену (А), що містить, в основному, етилен, до 1 мас. 905 оксигенатів, етан, СО, СО», Н», СНе» і вуглеводні ССЗ, Б1) спрямування вказаного потоку (А) у віддільник С2/деєетанізатор для формування донного потоку, що включає, в основному, етан, оксигенати і вуглеводні СЗж, головного погону, що включає решту компонентів, с1) спрямування вказаного потоку головного погона в деметанізатор/десорбер СО для очищення головного погону, який містить Но, СНа ії СО, і отримання донної фракції рідкого етилену, що містить СО», д1) спрямування вказаного етилену, що містить СО», в зону адсорбції СО» в нерухомому шарі для отримання етиленового потоку, що переважно не містить СО».
7. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що віддільник С2/деетанізатор і деметанізатор працюють при однаковому тиску в межах від 15 до 45-.105 Па манометричних, не рахуючи перепад тиску між віддільником С2/деетанізатором і деметанізатором, необхідний для транспорту плинних середовищ.
8. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що тиск у віддільнику С2/деетанізаторі - нижче, ніж тиск в деметанізаторі/десорбері СО, при цьому тиск у віддільнику С2/деетанізаторі знаходиться в інтервалі від 15 до 25-105 Па манометричних, а перепад тиску між деметанізатором/десорбером СО і віддільником С2/деетанізатором складає від 10 до 25-105 Па манометричних.
9. Спосіб за пп. 6-8, який відрізняється тим, що головний погон на виході з верхньої частини віддільника С2/деетанізатора конденсують і спрямовують в декантатор для відділення рідкої фази, яку рециркулюють як флегму в цей же віддільник Сг/деетанізатор, і відгону газової фази, яку подають в компресор, після чого стисний потік направляють в деметанізатор/десорбер СО.
10. Спосіб за пп. 1-9, який відрізняється тим, що масове відношення етан-СОСО2-Н»-СНавСЗ вуглеводні до етилену в потоці (А) складає менше ніж 10/90.
11. Спосіб за п. 10, який відрізняється /- тим, що масове відношення етаннбОжСО2-На-СНаСЗ вуглеводні до етилену в потоці (А) складає менше ніж 10/90 і більше ніж 0,1/99,9.
12. Спосіб за пп. 1-9, 11, який відрізняється тим, що масове відношення етан-СОСО2-Н».-СНавСЗ вуглеводні до етилену в потоці (А) складає менше ніж 5/95.
13. Спосіб за пп. 1-12, який відрізняється тим, що вміст оксигенатів в потоці (А) складає від 50 ммч (масових мільйонних часток) 7000 ммч.
14. Спосіб за пп. 1-13, який відрізняється тим, що вміст оксигенатів в потоці (А) складає до 3000 ммч.
15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що вміст оксигенатів в потоці (А) складає не більше 2000 ммч.
16. Спосіб за пп. 1-15, який відрізняється тим, що вміст Нео в потоці (А) складає від 5 до 1000
ММ.
17. Спосіб за пп. 1-16, який відрізняється тим, що вміст Не» в потоці (А) складає до 800 ммч.
18. Спосіб за п. 17, який відрізняється тим, що вміст Нео в потоці (А) складає не більше 500
ММ.
19. Спосіб за пп. 1-18, який відрізняється тим, що джерелом потоку сухого етилену (А) є дегідратація етанолу. ще со що Осушений газ І 2 з 4 і Щі І Рідкий ж. Етвн, С3ж, етилен оксигенати Фіг
Г7-А- - -т : сні ко фонтнлтнт нин ік Осушений газ 2 ---я ЩІ | 4 Н и Рідкий Етан, С3к, Ї дулю оксигенати фіг: зу ну сні со Осушений газ й ; Рідкий етилен І ох Ехан, сія, , оксигенати Ї Етиден Фіг ІЗ не сні со Осушений газ --о 4 й й І і Рідкий етилен наз Етан, С3ж, ; з акситенати і м Етилен Фіг4
UAA201401713A 2011-07-28 2012-07-13 Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену UA112780C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP11290349 2011-07-28
PCT/EP2012/063755 WO2013014003A1 (en) 2011-07-28 2012-07-13 Process for removing oxygenated contaminants from an ethylene stream

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112780C2 true UA112780C2 (uk) 2016-10-25

Family

ID=46516740

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201401713A UA112780C2 (uk) 2011-07-28 2012-07-13 Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену

Country Status (13)

Country Link
US (1) US9718746B2 (uk)
EP (1) EP2736862B1 (uk)
KR (1) KR101972755B1 (uk)
CN (1) CN103827062B (uk)
BR (1) BR112014001731B1 (uk)
CA (1) CA2842335C (uk)
CO (1) CO6960525A2 (uk)
DK (1) DK2736862T3 (uk)
EA (1) EA025291B1 (uk)
ES (1) ES2555457T3 (uk)
PL (1) PL2736862T3 (uk)
UA (1) UA112780C2 (uk)
WO (1) WO2013014003A1 (uk)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3007408B1 (fr) * 2013-06-25 2015-07-31 Technip France Procede de recuperation d'un courant d'ethylene a partir d'un courant de charge riche en monoxyde de carbone, et installation associee
US9517983B2 (en) * 2014-07-16 2016-12-13 Basf Corporation Regeneration loop clean-up
US9714204B1 (en) 2016-07-28 2017-07-25 Chevron Phillips Chemical Company Lp Process for purifying ethylene produced from a methanol-to-olefins facility
KR101867691B1 (ko) * 2016-09-09 2018-06-18 주식회사 효성 프로판 탈수소 반응을 이용한 프로필렌 제조 공정 내 에틸렌 제조방법
US10365038B2 (en) * 2016-09-15 2019-07-30 Lummus Technology Inc. Process for the production of dilute ethylene
CN107082733B (zh) * 2017-06-09 2019-08-20 中石化上海工程有限公司 分离甲醇制丙烯反应气中二氧化碳的方法
KR20230101838A (ko) 2020-11-09 2023-07-06 피디씨 머신즈 인크. 유압 구동식 다이어프램 컴프레서 시스템
US11407667B1 (en) 2021-06-06 2022-08-09 Christopher R. Moylan Systems and methods for removal of carbon dioxide from seawater
US11685673B2 (en) 2021-06-06 2023-06-27 Christopher R. Moylan Systems and methods for removal of carbon dioxide from seawater
US11867169B2 (en) 2021-11-08 2024-01-09 Pdc Machines, Inc. High-throughput diaphragm compressor
US20240246886A1 (en) * 2023-01-20 2024-07-25 Uop Llc Process for preparing an olefin stream for oligomerization with oxygenate removal

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1283627B1 (it) * 1996-04-22 1998-04-22 Snam Progetti Procedimento per rimuovere contaminanti ossigenati da correnti idrocarburiche
US6303841B1 (en) * 1999-10-04 2001-10-16 Uop Llc Process for producing ethylene
US6632766B2 (en) * 2000-12-08 2003-10-14 Uop Llc Composite adsorbents for purifying hydrocarbon streams
MY126258A (en) 2001-08-31 2006-09-29 Exxonmobil Chem Patents Inc Method of removing oxygenate contaminants from an olefin stream
BR0212157A (pt) 2001-08-31 2004-07-13 Exxonmobil Chemical Patentes I Separação de baixa pressão de dimetil éter de uma corrente de olefina
DE10150480B4 (de) 2001-10-16 2019-11-28 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Verfahren zur Aufbereitung eines olefinhaltigen Produktstromes
US6764602B2 (en) 2001-11-29 2004-07-20 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Process of removing oxygenated contaminants from an olefin composition
US6864401B2 (en) * 2002-07-29 2005-03-08 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Heat-integrated high pressure system for separation of byproducts from an olefin stream
US7332639B2 (en) 2004-06-18 2008-02-19 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Process for producing olefins
KR20080114817A (ko) * 2006-03-29 2008-12-31 바스프 에스이 프로판으로부터 프로펜의 제조 방법
US20080081938A1 (en) * 2006-09-28 2008-04-03 Schultz Michael A Absorption recovery processing of light olefins free of carbon dioxide
CA2713169C (en) 2008-02-07 2014-07-08 Total Petrochemicals Research Feluy Dehydration of alcohols on crystalline silicates
KR101227221B1 (ko) 2008-02-07 2013-01-28 토탈 리서치 앤드 테크놀로지 펠루이 에탄올로부터의 올레핀의 제조 방법
AU2009211370A1 (en) 2008-02-07 2009-08-13 Total Petrochemicals Research Feluy Dehydration of alcohols in the presence of an inert component
BRPI0908138A2 (pt) 2008-02-07 2015-08-11 Total Petrochemicals Res Feluy Processo para gerar olefinas a partir do etanol
CN101333144B (zh) * 2008-07-08 2012-09-05 中国石油化工股份有限公司 从烯烃物流中脱除二甲醚的方法
CN102040439A (zh) * 2009-10-13 2011-05-04 中国石油化工股份有限公司 从烯烃物流中脱除o2、n2和二甲醚的方法
EP2338865A1 (en) * 2009-12-22 2011-06-29 Total Petrochemicals Research Feluy Process for removing oxygenated contaminants from an hydrocarbon stream
CN102372559B (zh) * 2010-08-23 2014-03-26 中国石油化工股份有限公司 乙烯分离方法
EP2736861B1 (en) * 2011-07-28 2018-12-26 Total Research & Technology Feluy Process for removing oxygenated contaminants from an ethylene stream
EP2931688B1 (en) * 2012-12-13 2017-01-25 Total Research & Technology Feluy Process for removing light components from an ethylene stream
US9328297B1 (en) * 2015-06-16 2016-05-03 Siluria Technologies, Inc. Ethylene-to-liquids systems and methods

Also Published As

Publication number Publication date
CN103827062A (zh) 2014-05-28
DK2736862T3 (en) 2016-01-18
KR101972755B1 (ko) 2019-04-29
KR20140048951A (ko) 2014-04-24
US9718746B2 (en) 2017-08-01
EA201490295A1 (ru) 2014-07-30
ES2555457T3 (es) 2016-01-04
CA2842335C (en) 2019-02-26
EP2736862A1 (en) 2014-06-04
WO2013014003A1 (en) 2013-01-31
CA2842335A1 (en) 2013-01-31
EA025291B1 (ru) 2016-12-30
BR112014001731B1 (pt) 2019-06-25
PL2736862T3 (pl) 2016-03-31
BR112014001731A2 (pt) 2017-02-21
US20140323791A1 (en) 2014-10-30
EP2736862B1 (en) 2015-10-07
CO6960525A2 (es) 2014-05-30
CN103827062B (zh) 2016-05-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA112780C2 (uk) Спосіб видалення забруднюючих оксигенатів з потоку етилену
US11255604B2 (en) Process for removing light components from an ethylene stream
US10093596B1 (en) Process for removing oxygenated contaminates from an ethylene stream
JP2013515035A (ja) 炭化水素流から酸素化汚染物質を除去する方法
JP2013515034A (ja) 炭化水素流から酸素化汚染物質を除去する方法