UA112366C2 - Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах - Google Patents

Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах Download PDF

Info

Publication number
UA112366C2
UA112366C2 UAA201501123A UAA201501123A UA112366C2 UA 112366 C2 UA112366 C2 UA 112366C2 UA A201501123 A UAA201501123 A UA A201501123A UA A201501123 A UAA201501123 A UA A201501123A UA 112366 C2 UA112366 C2 UA 112366C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
coating
layer
tape
heating
heat
Prior art date
Application number
UAA201501123A
Other languages
English (en)
Inventor
Леонід Миколайович Шкарапута
Людмила Леонідівна Митрохіна
Інна Петрівна Морозова
Микола Іванович Ліцов
Original Assignee
Інститут Біоорганічної Хімії Та Нафтохімії Нан України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Біоорганічної Хімії Та Нафтохімії Нан України filed Critical Інститут Біоорганічної Хімії Та Нафтохімії Нан України
Priority to UAA201501123A priority Critical patent/UA112366C2/uk
Publication of UA112366C2 publication Critical patent/UA112366C2/uk

Links

Landscapes

  • Laminated Bodies (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі захисту металів від корозії і може бути використаний при отриманні захисного полімерного покриття на сталевих трубах в базових умовах, а також в трасових умовах при ремонті трубопроводів із заводським полімерним покриттям. Відповідно до винаходу спосіб отримання захисного полімерного покриття на трубі включає очищення поверхні труби, нанесення на неї термореактивної ґрунтовки без її підігріву, при цьому шар ґрунтовки висушують до стану "на відлип", і по ній спіральним намотуванням під натягом із 50 % перекриттям наносять двошарову термоусадкову поліетиленову стрічку, в якій як захисний шар використовують термосвітлостабілізовану композицію поліетилену високого тиску марки 102-10К або 153-10К, як адгезійний шар використовують термопластичну композицію із зниженою температурою плавлення.

Description

Винахід належить до галузі захисту металів від корозії і може бути використаний при отриманні захисного полімерного покриття на сталевих трубах в базових умовах, а також в трасових умовах при ремонті трубопроводів із заводським полімерним покриттям. Спосіб отримання захисного полімерного покриття на трубі включає очищення поверхні труби, нанесення термореактивної грунтовки, яку висушують до стану "на відлип", намотування під натягом із 5095 перекриттям двошарової термоусадкової поліетиленової стрічки з низькоплавким адгезивом на основі співполімера етилену з вінілацетатом (СЕВА). Після нанесення стрічки поверхню захисного покриття нагрівають до температури усадки поліетиленової основи за допомогою джерела променистого нагріву. Технічним результатом винаходу є формування монолітного покриття, що забезпечує високу стійкість покриття до зсувних навантажень по всій поверхні трубопроводу, включаючи зони поздовжніх і поперечних швів при зниженні енергоспоживання, підвищенні продуктивності процесу нанесення ізоляції при високій якості покриття.
Найбільш близьким аналогом розробленого технічного рішення можна визнати спосіб нанесення захисного покриття на сталеві труби (|, переважно в трасових умовах, який застосовується при будівництві і ремонті підземних трубопроводів, що включає механічну очистку сталевої труби, нанесення грунтувального шару епоксидного клею "ЕДП" товщиною 120 мкм, додатковий нагрів труби до 50 С в два етапи: до 20 "С нагрівання труби проводять відкритим полум'ям, а до 50 "С - з використанням індукційного нагріву. На грунтувальний шар наносять шляхом намотування термоусадкову ізоляційну стрічку з попереднім нагріванням адгезійного шару стрічки до 65 "С гарячим повітрям. Отримане ізоляційне покриття нагрівають для термоусадки полімерної основи до температури 120"С. Як термоусадкове стрічкове покриття застосовують радіаційно-модифіковану поліолефінову плівку. При реалізації способу можуть бути використані адгезійні шари будь-якого складу, нанесені на зазначену радіаційно- модифіковану плівку, здатні розм'якшуватися при температурі приблизно 45-55 "С. Необхідною умовою реалізації способу є використання саме термоусадкової полімерної плівки. Це дозволяє, в першу чергу, видалити повітря з-під плівки, не допускаючи його контакту з поверхнею металу, і, по-друге, посилити прилягання плівки до ізолюючої металевої поверхні, зменшуючи тим самим можливість проникнення вологи і повітря до ізольованої поверхні. При
Зо реалізації способу бажано нанести на грунтувальний шар мастично-бітумно-полімерне покриття з наступним твердінням його при температурі 80-85 "С. При цьому може бути використана практично будь-яке відоме мастично-бітумно-полімерне покриття, що застосовується в даний час при ізоляції трубопроводів, якщо температура його твердіння відповідає вказаній умові. До твердіння на мастично-бітумно-полімерне покриття може бути додатково нанесений армуючий матеріал, зокрема склотканина або її аналоги, які вживаються для цих цілей при ізоляції поверхні трубопроводів. Це дозволить збільшити механічну міцність ізоляційного покриття.
Також на грунтовку (праймер) для поліпшення ізоляції металевої поверхні може бути додатково нанесено будь-яке відоме багатошарове армоване стрічкове мастично-бітумно-полімерне покриття холодного нанесення.
Недоліками способу є висока енергоємність нагріву ділянок трубопроводу, що ізолюються, та обмеження продуктивності процесу із-за повільного остигання металу труби, нагрітого по всьому об'єму, і тривалого перебування покриття в пластичному стані. Окрім цього цей спосіб не можна використовувати при ремонті ділянок магістрального трубопроводу, який заїзольований екструдованим поліетиленовим покриттям, тому що основні показники наведеного покриття не відповідають показникам покриття, що ремонтується, - вони нижчі за існуючими нормативами |ЗІ.
Відомий також, вибраний як найбільш близький аналог, спосіб нанесення ізоляційного покриття на сталеві трубопроводи, переважно в трасових умовах (|2)|, що включає очищення поверхні труби, її нагрів до температури плавлення адгезійної композиції, нанесення спіральною намоткою стрічки адгезійного термопластичного матеріалу армованого сіткою і по ньому захисного покриття із двошарової термоусадкової стрічки з термоплавким адгезійним шаром, прикочування роликом нанесених шарів покриття і наступний нагрів поверхні захисного покриття до температури усадки за допомогою джерела променистого нагріву. Армування адгезійного шару сіткою необхідно для надання стрічці рівної міцності по довжині і ширині, і можливості її мінімального натягу при нанесенні для виключення провисання.
Відомий спосіб передбачає, що адгезійний термопластичний матеріал при контакті з нагрітою поверхнею трубопроводу переходить в термопластичний стан і під зусиллям ролика, що прикочує, заповнює каверни і інші нерівності на його поверхні, перешкоджаючи утворенню порожнин в зоні зварних швів. Після прикочування здійснюється нагрів термоусадкового полімерного захисного покриття з зовнішньої сторони, що забезпечує його усадку і, як наслідок, нормативну адгезію покриття до металу труби і між його шарами.
Недоліками способу є подвійне використання коштовного термопластичного матеріалу (армованого сіткою), висока енергоємність нагріву ділянки трубопроводу, що ізолюється, і обмеження продуктивності процесу із-за повільного охолодження металу труби, яке приводить до тривалого знаходження покриття в пластичному стані.
В основу винаходу поставлена задача: у способі нанесення на трубопровід полімерного ізоляційного покриття, яке включає термопластичний шар з армованою сіткою, спірально нанесений з прикочуванням на попередньо нагріту ділянку труби, і термоусадкову двошарову стрічку з нагріванням до усадки, шляхом застосування термореактивної грунтовки і двошарової термоусадкової стрічки з низькоплавким адгезивом виключити попередній нагрів і наступне нанесення термопластичного шару з прикочуванням, при цьому спростити конструкцію ізолювальної машини, скоротити тривалість, вартість коштовних термопластичних матеріалів, трудомісткість і енергоспоживання процесу нанесення покриття.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі нанесення полімерного захисного покриття на труби, що включає очищення і нагрів ділянки труби, пошарове нанесення спіральним намотуванням стрічки адгезійного термопластичного матеріалу, армованого сіткою, і двошарової термоусадкової стрічки захисного покриття, подальше прикочування нанесених шарів покриття валком і нагріву поверхні захисного покриття до температури усадки, згідно з винаходом використовують рідку термореактивну клейову грунтовку, яку наносять на очищену поверхню ділянки трубопроводу без її підігрівання, сушать її до стану "на відлип" (від 1 до З хвилин в залежності від температури труби), і по ній спірально наносять двошарову термоусадкову стрічку з 50 96 напусткою з наступним нагрівом поверхні отриманого покриття джерелом променистого нагріву до температури 105-120 "С, забезпечуючи його усадку і, як наслідок, повну ізоляцію зовнішньої поверхні трубопроводу від негативної дії оточуючого середовища, в тому числі, гарантований захист зварних з'єднань.
Як грунтовку термореактивну клейову (ГТК) використовують композицію за наступним складом, мас. бо: хлоропреновий каучук 10,0-15,0 термореактивна фенолформальдегідна смола тк або. 10,0-20,0 алкілфенольна "Алрезен РА 321" оксид магнію 0,9-1,1 оксид цинку 0,3-0,6 бітум 3,0-5,0 полівінілбутираль 1,0-2,0 вуглець технічний П-234 0,5-1,1 толуол 5,0-10,0 суміш розчинників (етилацетатннафроз С2 решта, 80/120 в співвідношенні 2:1) як двошарову термоусадкову стрічку (ДТС) використовують поліетиленову двошарову
Зо стрічку з мінімальним ступенем усадки (10-15 Фо) і з загальною товщиною стрічки 1,0-1,5 мм (при співвідношенні товщин шарів 1:1), в якій як адгезійного шару використовують композицію клею- розплаву наступного складу, мас. 9о: термореактивна смола 10,0-25,0 полівінілбутираль 1,0-5,0 неорганічний дисперсний наповнювач 10,0-50,0 співполімер етилену з вінілацетатом (з показником - решта, плинності розплаву 150-200
Г/10 хв) як захисний шар використовують термосвітлостабілізовану композицію поліетилену марки 102-10К або 153-1ОК 41.
Новизною даного винаходу є те, що в способі отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах, що включає очищення поверхні сталевої труби, і на відміну від найближчого аналога очищену ділянку труби не розігрівають, а наносять грунтовку ГТК. По висушеній до стану "на відлип" грунтовці спірально з натягом, з напусткою 50 95, наносять двошарову термоусадкову стрічку з наведеною рецептурою адгезиву, після чого отримане покриття усаджують при температурі до 105-120 "С фенами чи полум'ям пропанового пальника з отриманням високої адгезії і захисних властивостей ізоляційного покриття.
Ефективність виключення операції розігрівання поверхні ділянки, що ізолюється, перед нанесенням грунтовки і термоусадкової двошарової стрічки пояснюється фізико-хімічними процесами, що відбуваються при такому способі створення захисного покриття, властивості якого знаходяться на рівні нормативних показників (3). Адгезійна взаємодія між грунтовкою та адгезивом стрічки при його плавленні в результаті його розігріву при усадці стрічки визначається процесами дифузії компонентів з реакційноздатними функціональними групами (в
СЕВА, смолах, хлоропрені, полівінілбутиралю) з шару грунтовки в клей-розплав і навпаки. На когезійну міцність шару грунтовки і адгезиву впливають головним чином процеси кристалізації і структурування поліхлоропрену, а також утворення хелатних сполук при взаємодії фенолформальдегідної смоли з оксидом магнію. Окрім взаємодифузії полімерів, при наявності в системі вулканізуючих агентів (оксиду магнію і цинку, термореактивних смол) і високої температури, відбувається часткова вулканізація в граничному шарі, а з часом, і повна. На користь такого пояснення механізму адгезійної взаємодії свідчить дослідження якості відриву покриття від поверхні металу. При дослідженні адгезійної міцності покриття видно, що відшарування покриття від металу відбувається по клею-розплаву, а не по границі розділу між шарами покриття. Поява такої когезійної взаємодії пояснюється утворенням поперечних хімічних зв'язків в системі метал - грунтовка - клей-розплав.
Крім того, грунтовка ГТК, маючи добру змочувальну здатність і адгезійну міцність до сталі та до адгезиву стрічки, при нанесенні на очищену холодну трубу заповнює каверни і інші нерівності на поверхні трубопроводу і фактично виконує такі ж самі функції, як у відомому способі адгезійний термопластичний шар, який армований сіткою і нанесений на розігріту поверхню труби.
Технічний результат, що отримується в результаті реалізації способу, є здешевлення покриття, скорочення часу на процедуру нагрівання і нанесення, енергозбереження і спрощення конструкції ізолювального комплексу (не має потреби в установці пристрою для нанесення
Зо стрічки термопластичного матеріалу і прикочувальних механізмів). Додатковим технічним результатом даного винаходу є зменшення швидкості корозії металу під шаром грунтовки.
В базовому варіанті заявлений спосіб здійснюється таким чином.
Відповідно до рекомендацій (5, приклад 2| готують термореактивну грунтовку ГТК, з тією різницею, що додають бітум у кількості 5 мас. 95.
Для отримання композиції адгезиву двошарової стрічки наважки компонентів беруть згідно рецептури і в закритій ємності ретельно перемішують, отриману суміш подають до бункера лінії грануляції полімерів ЛГІ-90. Далі композиції гомогенізують і гранулюють. Приготування композиції захисного шару двошарової стрічки здійснюють на тому ж обладнанні, що і адгезив.
Для основи стрічки використовують композицію термосвітлостабілізованого поліетилену марки 102-10К або 153-10К. Композиції адгезиву та основи двошарової стрічки засипають в бункера промислової співекструзійної лінії ЛРП 45/45-500. На виході отримуємо двошарову термоусадкову стрічку з рівною товщиною адгезиву і основи (від 0,5 мм до 1,0 мм). При отриманні стрічки загальною товщиною 1,0-2,0 мм швидкість відводу вгору рукава стрічки складала 0,5-1,0 м/хв., ширина полотна після обрізки кромки - 45 см, ступінь усадки - 10-15 95.
Отримання ізоляційного полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах здійснюється наступним чином. На відкриту ділянку трубопроводу після її очищення за допомогою щітки, розпилюванням або поливом наносять шар грунтовки ГТК (0,2- 0,3 мм) при температурі тіла труби від мінус 5 до плюс 50 "С. В умовах траси грунтовку наносять на поверхню трубопроводу серійними ізоляційними машинами при температурі тіла труби від мінус 10 до плюс 50 "С. Загрунтовану поверхню сушать до стану "на відлип" шляхом природного випаровування розчинника протягом 1-3 хв., або примусовим сушінням - до 10-15 секунд. Для попередження утворення пузирів та пустот у покритті грунтовка сушиться до "відлипання" при умові, що температура повітря для сушіння не повинна перевищувати плюс 60 "С. На просушений шар грунтовки шляхом спіральної намотки з 50 956 перекриванням і натягом біля 10 Н/см наносять двошарову термоусадкову стрічку. Після нанесення стрічки поверхню отриманого покриття нагрівають за допомогою пропанових пальників або інших нагрівальних пристроїв до температури усадки стрічки «- 105-120 76.
Суть заявленого способу отримання ізоляційного покриття пояснюється наступними прикладами. 60 Приклад 1
Термоусадкову двошарову стрічку отримують на промисловій співекструзійній установці
ЛРП 45/45-500. Підготовлену композицію адгезиву (100 кг) наступної рецептури, мас. Фо (наважки, кг): смола Е5соге; ЕІ 102 10,0 (10,0) полівінілбутираль 3,0 (3,0) тальк ММ-20 15,0 (15,0) співполімер етилену з вінілацетатом ЕМА Езсогеп 72,0 (72,0)
Ша 1502800 і 100 кгоснови (композицію поліетилену високого тиску марки 153-10К) подають до бункерів екструдерів, що призначені для отримання адгезійного і захисного шарів стрічки. Як смолу
Езсоге ЕЇ 102 беруть вуглеводневу смолу виробництва компанії ЕххоМОоБіЇ Спетісаї! (Бельгія), як співполімер етилену з вінілацетатом використовують ЕМА Ев5зсогеп ОПйга 150280 виробництва компанії ЕххоМобіїЇ Спетіса! (Бельгія), температура плавлення якого 66 "с, показник плинності розплаву 150 г/10 хв, в якості дисперсного наповнювача використовували тальк Іб| українського виробництва, застосовували полівінілбутираль за 7.
Напрацювання двошарової термоусадкової стрічки проводять за таких температурних режимів по зонах екструдерів і співекструзійної головки:
Композиція полімеру пи ПО ТЯ ПОН ТОНЯ ОН СОНЯ КОНОНКО соснова | 80 | 130 | 140 | 150 | 170 | 140150 Щ" адезив 7 | 70 | 100 | 130 | 140 | 150 | -:(:К (зуп
Для отримання стрічки загальною товщиною 1,2 мм (при товщині основи і адгезиву 0,6 мм) швидкість рукава стрічки складає 1,0 м/хв., ширина полотна після обрізки кромки - 45 см.
Спосіб отримання ізоляційного покриття на сталевих трубах в базових умовах здійснюють наступним чином. Трубу після абразивоструминної обробки переміщають по рольгангу в зону нанесення покриття. На трубу, що обертається, наносять термореактивну грунтовку, сушать її до стану "на відлип", на загрунтовану поверхню труби спірально, з напусткою 50 95 і під натягом не більше 10 Н/см, намотують двошарову термоусадкову стрічку. Далі заізольована труба, рухаючись по тому же рольгангу, проходить вздовж нагрівачів (наприклад, галогенних або пропанових пальників), що забезпечують нагрів зовнішнього шару термоусадкової стрічки до температури усадки і сплавлення напусток стрічки. Потужність нагрівачів регулювали в залежності від швидкості обертання труби. Температуру нагріву контролюють пірометрами, що встановлені в контрольних точках. Продуктивність ізолювальних робіт таким способом складає біля 80 м/год. В результаті отримують труби з термоусадковим покриттям товщиною 2,4 мм.
Випробування отриманого покриття на основі запропонованої грунтовки ГТК і двошарової термоусадкової стрічки ДТС показали, що адгезія покриття до металу і в напустці стрічки
Зо складає 80-100 Н/см, характер відриву при відшаруванні - когезійний по адгезиву. Всі інші необхідні випробування покриття були проведені у відповідності з вимогами ІЗ, конструкція 51.
Якість покриття відповідає нормативним значенням покриття.
Приклад 2
Отримують двошарову термоусадкова стрічку загальною товщиною 1,5 мм за технологією прикладу 1 (при швидкості підняття рукава стрічки 0,8 м/хв.).
Спосіб отримання ізоляційного покриття на діючому трубопроводі, що підлягає ремонту в трасових умовах, здійснюють наступним чином. На підготовлену поверхню трубопроводу 0 530 мм (після видалення механічним шляхом старої ізоляції і очищення) наносять термореактивну грунтовку ГТК, сушать її до стану "на відлип" (до 1-3 хвилин в залежності від температури тіла труби і оточуючого середовища). На загрунтовану поверхню спіральною намоткою з напусткою наносять двошарову термоусадкову стрічку ДТС зі шпулі, яка встановлена на ізоляційній машині. Швидкість обертання стрічки і руху машини виставляють такою, щоб отримати при спіральній намотці 50 96 перекривання стрічки. Термоусадку покриття здійснюють розміщеною за ізоляційною машиною нагрівальною камерою (камеру можна замінити пропановими пальниками, які розміщені на протилежних сторонах труби). Зупинка процесу передбачена для зміни рулонів ізоляційних матеріалів. Адгезив стрічки має температуру розм'якшення 58 "с.
Нагрівання і термоусадку покриття проводять при температурі (їх 100-120 С), закінченням процесу термоусадки є поява з-під поліетиленового захисного шару розплаву адгезиву.
Продуктивність ізолювальних робіт таким способом на трасі складає біля 40 м/год. В результаті отримують труби з термоусадковим покриттям товщиною 3,0 мм.
Випробування отриманого покриття на основі запропонованої грунтовки ГТК і двошарової термоусадкової стрічки ДТС показали, що відшарування покриття по всій поверхні трубопроводу проходить по когезійному типу, адгезія покриття до металу і в напустці стрічки складає 80-100 Н/см. Основні випробування покриття проводять у відповідності з ДСТУ (ЗІ, в результаті отримані такі показники: діелектрична суцільність 18 кВ (при нормі 5 кВ/мм покриття), ударна міцність покриття при температурах випробування від мінус 15 "С до плюс 30"С складає 15 Дж (при нормі 4 Дж/мм товщини покриття).
Використання способу, що пропонується, і матеріалів для його здійснення дозволить гарантовано захистити поверхню труб при нанесенні захисного покриття при обмежених потужностях притрасової мобільної ремонтної бази, збільшити продуктивність і суттєво знизити вартість матеріалів та енерговитрати.
Джерела інформації: 1. Патент РФ Мо 2289061, опубл. 2006.12.10 2. Патент РФ Мо 2313720, опубл. 2007.12.27 3. ДСТУ 4219-2003 Трубопроводи сталеві магістральні. Загальні вимоги до захисту від корозії. 4. ГОСТ 16336-77 Композиции полизтилена для кабельной промьішленности. Технические условия. 5. Патент України Мо 63442 А, опубл. в бюл.Ме1 2004 р. 6. ГОСТ 19729-74. Тальк молотьій для резиновьїх изделий и пластических масс.
Технические условия. 7. ГОСТ 9439-85. Поливинилбутираль. Технические условия.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі, переважно в трасових умовах, шляхом очищення ділянки трубопроводу, нанесення багатошарового захисного З0 термоусадкового покриття з наступним нагрівом його до температури усадки, який відрізняється тим, що як перший шар використовується композиція термореактивної грунтовки за наступним співвідношенням компонентів, мас. бо: хлоропреновий каучук 10,0-15,0 термореактивна фенолформальдегідна смола 101К або алкілфенольна "Алрезен РА 321" 10,0-20,0 оксид магнію 0,9-1,1 оксид цинку 0,3-0,6 бітум 3,0-5,0 полівінілбутираль 1,0-2,0 вуглець технічний П-234 0,5-1,1 толуол 5,0-10,0 суміш розчинників (етилацетатннафроз С2 80/120 в співвідношенні 2:1) решта, яку наносять на поверхню труби без попереднього нагріву, сушать її до стану "на відлип" і по ній спіральним намотуванням під натягом із 50 96 перекриттям наносять двошарову термоусадкову 35 поліетиленову стрічку, в якій як захисний шар використовують термосвітлостабілізовану композицію поліетилену високого тиску марки 102-10К або 153-10К, як адгезійний шар використовують термопластичну композицію за наступним співвідношенням компонентів,
    мас. 9о: термореактивна смола 10,0-15,0 полівінілбутираль 1,0-5,0 неорганічний дисперсний наповнювач 30,0-50,0 співполімер етилену з вінілацетатом (з показником плинності розплаву 150-200 г/10 хв) решта, а після нанесення ізоляційного полімерного стрічкового покриття проводять нагрів вказаного покриття до його термоусадки за допомогою джерела променистого нагріву.
UAA201501123A 2015-02-11 2015-02-11 Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах UA112366C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201501123A UA112366C2 (uk) 2015-02-11 2015-02-11 Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201501123A UA112366C2 (uk) 2015-02-11 2015-02-11 Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112366C2 true UA112366C2 (uk) 2016-08-25

Family

ID=56707552

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201501123A UA112366C2 (uk) 2015-02-11 2015-02-11 Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA112366C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20190217337A1 (en) Coating compositions and processes for making the same
US4213486A (en) Coated pipe and process for making same
NO793223L (no) Fremgangsmaate ved belegging av et roer.
US5792518A (en) On-site pipe coating process
BRPI0810509B1 (pt) método e aparelho para revestimento de tubos
EP2477758B1 (en) Method of coating pipes or pipe sections
CA2825514A1 (en) Pipe-joining method for building hydrocarbon pipelines, in particular, underwater pipelines
US20210355640A1 (en) Hollow, composite dowel bar assemblies, associated fabrication methodology, and apparatus
EP3969799B1 (en) Anti-corrosive wrapping for metal pipes and metal pipe fittings
CN101936442A (zh) 钢制管道聚烯烃防腐层补口的方法和由该方法获得的产品
CA2020612C (en) Tape coating
US6146709A (en) Method for application of protective polymer coating
UA112366C2 (uk) Спосіб отримання полімерного покриття на сталевому трубопроводі в базових і трасових умовах
RU2398155C2 (ru) Способ противокоррозионной изоляции сварного стыка трубопровода и устройство для его осуществления
AU653732B2 (en) Novel tape coating
RU2297572C1 (ru) Способ противокоррозионной изоляции сварных стыков и мест ремонта трубопровода
ITMI962519A1 (it) Procedimento per la riparazione dei rivestimenti in materiali plastici di tubi metallici
RU2313720C2 (ru) Способ нанесения полимерного покрытия на стальные трубопроводы
NO315080B1 (no) Fremgangsmåte for å reparere plastbelegg på metallrör
RU2415332C1 (ru) Способ нанесения защитного покрытия на трубы
US20220268375A1 (en) Multi-layer coated steel pipe comprising an adnesive or epoxy layer
CA2045749C (en) Novel tape coating
CA2121855C (en) Metallic pipe corrosion and stress resistant coating
WO2023064552A1 (en) Pipeline repair epoxy composites, methods, and applications
WO2024103154A1 (en) Field joint method and apparatus