UA111562U - Ємність для напоїв - Google Patents

Ємність для напоїв Download PDF

Info

Publication number
UA111562U
UA111562U UAU201605890U UAU201605890U UA111562U UA 111562 U UA111562 U UA 111562U UA U201605890 U UAU201605890 U UA U201605890U UA U201605890 U UAU201605890 U UA U201605890U UA 111562 U UA111562 U UA 111562U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
container
lid
container according
fact
neck part
Prior art date
Application number
UAU201605890U
Other languages
English (en)
Inventor
Вячеслав Іванович Гуляєв
Original Assignee
Вячеслав Іванович Гуляєв
Цапєнко Іріна Гєннадьєвна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вячеслав Іванович Гуляєв, Цапєнко Іріна Гєннадьєвна filed Critical Вячеслав Іванович Гуляєв
Publication of UA111562U publication Critical patent/UA111562U/uk

Links

Landscapes

  • Rigid Containers With Two Or More Constituent Elements (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)

Abstract

Ємність для напоїв включає контейнер і кришку, які виконані з жорстких матеріалів для харчових продуктів. Контейнер у верхній частині має круглу горлову частину з наріззю на зовнішній поверхні і внутрішнім діаметром від 45 до Кришка має закупорювальну пластину і юбку з наріззю на внутрішній поверхні, що відповідає нарізі на горловій частині, і виконана з можливістю накручування на горлову частину за наріззю. Горлова частина і кришка містять упорні поверхні, між якими розташована ущільнююча прокладка. Кришка виконана з ребрами жорсткості. Ємність з накрученою на контейнер кришкою виконана з можливістю витримувати тиск всередині неї не менше 1 бар.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме ємності для напоїв, переважно для газованих напоїв або пива.
Існують два основних види ємностей для газованих напоїв або пива - металеві банки і пляшки.
Недоліками відомих металевих банок є те, що, по-перше, споживати напій безпосередньо з банки незручно через велику швидкість надходження напою через невеликий отвір, який відкривається після видалення язичка. По-друге, на банці зазвичай присутні сторонні забруднення, і, таким чином, при споживанні не забезпечується дотримання гігієнічних норм.
Крім того, банка не призначена для повторного герметичного закупорювання при неповному споживанні напою. Отже, банка не вирішує проблеми зручного та гігієнічного споживання напоїв і повторного закупорювання ємності.
Пляшки зазвичай закупорюють після розливу за допомогою металевих ковпачків, які обтискують буртик на горлечку скляної пляшки, або пластмасових кришок з внутрішньою наріззю, які накручуються на горлечко пластикових пляшок з відповідною зовнішньою наріззю.
Тиск усередині закритої пляшки може доходити до декількох бар, в результаті чого при порівняно простих засобах герметизації у вигляді еластичних прокладок між упорними поверхнями кришки і горлечка внутрішній діаметр горлечка таких пляшок повинен бути невеликим, і тому споживати напій безпосередньо з пляшки незручно через повільне надходження рідини назовні або, при значному відхиленні пляшки від вертикалі, нерівномірному надходженні рідини, що переривається періодичним надходженні повітря в пляшку. Крім того, при невеликому діаметрі посудини для пиття зростає ймовірність пролиття рідини на краях контакту горлечка з нижньою губою споживача. Цей процес особливо незручний, якщо пляшка досить велика за об'ємом, наприклад, 1,5 л. Тому перед вживанням напою споживач зазвичай наповнює з цієї пляшки посудину, більш зручну для пиття, наприклад, стакан, бокал або кружку, чий внутрішній діаметр у верхній частині більше діаметра пляшки. Однак, за відсутності таких посудин, наприклад, під час масових заходів, бажано було б, щоб сама ємність з напоєм виконувала роль такої посудини, і при цьому були б забезпечені дотримання гігієнічних норм споживання та можливість повторного герметичного закупорювання ємності.
Таким чином, існує потреба в ємності, яка в закритому стані витримувала б тиск, який
Зо створюється газованим напоєм або пивом, після відкриття могла б виконувати роль звичайної посудини для пиття, тобто мала б широку повністю відкриту горлову частину з внутрішнім діаметром не менше 45 мм, забезпечувала б споживання напою з дотриманням гігієнічних норм, робила б можливим її повторне герметичне закупорювання і при цьому її виробництво було б економічно доцільним.
Дуже важливою властивістю такої ємності повинна бути здатність її зони герметизації витримувати збільшену силу тиску, яка прямо пропорційна квадрату внутрішнього діаметра горлової частини. Наприклад, при тиску в 1 бар сила тиску, що діє на дно кришки діаметром 5 см, дорівнює приблизно 200 Н (або 20 кгс).
Відома ємність для напоїв за патентом України на корисну модель Мо 86487 від 25.12.2013, бюл. Мо 24. Ємність має поздовжню вісь і містить корпус, який включає горлечко з отвором, кришку, виконану з еластичного матеріалу з можливістю забезпечення герметизації ємності, при цьому кришка включає закупорювальну пластину з юбкою, що розміщується навколо зовнішньої поверхні горлечка, внутрішня поверхня закупорювальної пластини виконана у вигляді опуклої півсфери і обладнана радіально розташованими ребрами жорсткості, внутрішня поверхня юбки виконана конусоподібною і має нарізь, утворюючи замкове з'єднання із зовнішньою поверхнею горлечка ємності, на якій виконана упорна нарізь, зовнішня поверхня кришки виконана ступінчастою з поетапним зменшенням діаметра кожного ступеня до центру поздовжньої осі і має ребра жорсткості, розташовані радіально, при цьому центральна частина зовнішньої поверхні кришки виконана опуклою у вигляді півсфери.
Однак ця ємність не передбачає механізмів ефективної герметизації у разі наявності нерівностей на поверхнях, що герметизуються, особливо у разі застосування для виробництва контейнера твердих жорстких матеріалів, наприклад, скла.
В основу заявленої корисної моделі поставлена задача створення герметичної ємності, яка призначена для розливу, закупорювання, транспортування, зберігання і подальшого безпосереднього споживання газованих напоїв або пива і яка забезпечувала б звичну в побуті культуру споживання напоїв із забезпеченням гігієнічності при споживанні, надійну герметизацію ємності при зниженні залежності від точності виготовлення упорних поверхонь, можливість повторного закупорювання та економічність при виготовленні.
Поставлена задача вирішується тим, що заявлена в даній корисної моделі ємність для бо напоїв, включає контейнер і кришку, виконані з жорстких матеріалів для харчових продуктів,
причому контейнер у верхній частині має круглу горлову частину з наріззю на зовнішній поверхні і внутрішнім діаметром від 45 до 120 мм, кришка має закупорювальну пластину і юбку з наріззю на внутрішній поверхні, що відповідає нарізі на горловій частині, і виконана з можливістю накручування на горлову частину за наріззю, горлова частина і кришка містять упорні поверхні, між якими розташована ущільнююча прокладка, кришка виконана з ребрами жорсткості, а ємність з накрученою на контейнер кришкою виконана з можливістю витримувати тиск всередині неї не менше 1 бар.
Звична у побуті культура споживання забезпечується збільшеним, в порівнянні зі звичайними пляшками, діаметром горлової частини контейнера, надійна герметизація при збільшеній силі тиску на кришку зі збільшеним діаметром поверхні, що знаходиться під тиском, забезпечується прокладкою, яка розташована між упорними поверхнями кришки і контейнера, і зменшеною деформацією кришки за рахунок наявності на ній ребер жорсткості, які, в свою чергу, забезпечують зменшення маси матеріалу кришки і відповідно, економічність при її виготовленні. Можливість повторного закупорювання забезпечена відсутністю будь-яких частин, що руйнуються при закупорюванні, а гігієнічність споживання забезпечується наявністю поверхні горлової частини, яка закрита для зовнішнього доступу юбкою на кришці.
В одному з простих конкретних варіантів здійснення заявленого технічного рішення упорними поверхнями горлової частини і кришки є відповідно поверхня верхнього зрізу горлової частини і поверхня кришки, розташована над цим зрізом. В такому випадку практично виключається будь-яка додаткова небажана з точки зору герметизації деформація кришки при натисканні зрізу горлової частини на кришку.
У кращому варіанті ущільнююча прокладка виконана у формі кільця з ущільнюючим виступом під кутом у напрямку центру кільця. Це дає можливість поліпшити ступінь герметизації за рахунок тиску виступу на край верхнього зрізу горлової частини під тиском всередині ємності.
У конкретному кращому варіанті прокладка виконана з термопластичного матеріалу, що забезпечує достатню для повторного закупорювання ємності його еластичність.
З метою подальшого удосконалення ємності, що заявляється, кришка і горлова частина мають конічні поверхні, виконані з можливістю притискання і притирання одна до одної при накручуванні кришки на горлову частину в процесі стиснення ущільнюючої прокладки, що
Зо підвищує ступінь надійності герметизації ємності.
Для підвищення надійності утримання кришки на контейнері нарізі на кришці і горловій частині можуть бути виконані безперервними, а для забезпечення плавності відкручування кришки з контейнера і виключення можливості різкого викиду рідини назовні, нарізі можуть бути виконані однозахідними і мати принаймні один повний виток.
У кращому конкретному варіанті здійснення заявленої ємності вона виконана з можливістю, при накрученій на горлову частину кришці, витримувати тиск всередині ємності до 5 бар. Це забезпечує можливість застосування ємності для будь-яких газованих напоїв і процесів їх виготовлення.
Наступним удосконаленням ємності є варіант виконання кришки з радіальними ребрами жорсткості. Таке розташування ребер жорсткості дозволяє забезпечити необхідну жорсткість конструкції кришки при меншій кількості використовуваного для її виробництва матеріалу.
У ще одному кращому конкретному варіанті здійснення заявленої ємності кришка і контейнер виконані з полімерних матеріалів, які є дешевими і технологічними матеріалами, особливо при масовому виробництві.
В альтернативному попередньому конкретному варіанті здійснення заявленої ємності кришка виконана з полімерного матеріалу, а контейнер виконаний зі скла, яке є найкращим матеріалом з точки зору гігієни.
Нижче з посиланням на прикладені креслення описується приклад здійснення заявленого технічного рішення, причому: - на фіг. 1 представлений фрагмент осьового розрізу одного з варіантів заявленої ємності для напоїв. - на фіг. 2 представлений вигляд зверху кришки заявленої ємності для напоїв. - на фіг. З представлений осьовий розріз одного з варіантів ущільнюючої прокладки.
На фіг. 1 представлений фрагмент осьового розрізу верхньої частини контейнера 1 і накрученої на нього кришки 2. Кришка 2 має закупорювальну пластину З і юбку 4 та виконана з можливістю накручування на контейнер 1 з герметизацією внутрішнього об'єму ємності.
Контейнер 1 у верхній частині має круглу горлову частину 5 з зовнішньою наріззю б на його зовнішній поверхні.
Під терміном "кругла горлова частина 5" мається на увазі, що її внутрішня поверхня є бо поверхнею обертання навколо осі, а зовнішня поверхня утворена виконанням зовнішньої нарізі
6 на поверхні обертання навколо тієї ж осі. Інша частина контейнера 1 не обов'язково повинна мати кільцевий переріз і може мати будь-яку форму, в тому числі зі змінним по висоті поперечним перерізом.
При цьому горлова частина 5 контейнера 1 має збільшений, в порівнянні зі звичайними пляшками, діаметр, який у різних варіаціях може становити від 45 до 120 мм. В даному варіанті ємність виконана таким чином, що діаметр горлової частини 5 практично не відрізняється від діаметра іншої частини контейнера 1, надаючи йому характерну форму бокала.
Юбка 4 кришки 2 має на внутрішній поверхні внутрішню нарізь 7, що відповідає нарізі б на горловій частині 5. Профілі нарізей б і 7 мають верхню і нижню сторони з прямолінійними ділянками, причому кут нахилу нижньої сторони профілю нарізі 6 на горловій частині 5 менше кута нахилу верхньої сторони.
Кришка 2 виконана з радіальними ребрами жорсткості 8, спрямованими від центру осі кришки до її юбки 4. Вигляд зверху на радіальне розміщення ребер жорсткості 8 представлений на фіг. 2. Кількість ребер 8 вибирається таким чином, щоб забезпечити оптимальне співвідношення між кількістю використовуваного матеріалу і жорсткістю конструкції кришки 2.
Ребра жорсткості також можуть бути присутніми на нижній поверхні кришки.
Ємність має упорні поверхні, якими в даному варіанті є поверхня 9 верхнього зрізу горлової частини і поверхня 10 кришки, розташована над цим зрізом. Між цими упорними поверхнями встановлена ущільнююча прокладка 11, яка забезпечує необхідну герметизацію ємності.
На фіг. З представлений осьовий розріз поліпшеного варіанта прокладки, на якому прокладка виготовлена у формі кільця і має ущільнюючий виступ 12.
Крім того, кришка і горлова частина ємності, представлені на фіг. 1, можуть бути виконаними з конічними поверхнями 13, які будуть притискатися і притиратися один до одного при накручуванні кришки.
При використанні ємності кришка 2 накручується на горлову частину 5 за нарізним з'єднанням, створюючи контакт між упорними поверхнями 9 і 10. При цьому наявність ущільнюючої прокладки 11 між зазначеними поверхнями виключає недоліки, які можуть бути викликані поганим контактом упорних поверхонь через наявність на них виробничих нерівностей.
Зо Таким чином, створена ємність для напоїв, яка забезпечує надійну герметизацію при підвищеній силі тиску на кришку, зручне споживання напою з дотриманням гігієнічних норм і знижує собівартість продукції за рахунок зменшення кількості необхідного для виробництва матеріалу.

Claims (11)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ємність для напоїв, що включає контейнер і кришку, які виконані з жорстких матеріалів для харчових продуктів, причому контейнер у верхній частині має круглу горлову частину з наріззю на зовнішній поверхні і внутрішнім діаметром від 45 до 120 мм, кришка має закупорювальну пластину і юбку з наріззю на внутрішній поверхні, що відповідає нарізі на горловій частині, і виконана з можливістю накручування на горлову частину за наріззю, горлова частина і кришка містять упорні поверхні, між якими розташована ущільнююча прокладка, кришка виконана з ребрами жорсткості, а ємність з накрученою на контейнер кришкою виконана з можливістю витримувати тиск всередині неї не менше 1 бар.
2. Ємність за п. 1, яка відрізняється тим, що упорними поверхнями горлової частини і кришки є відповідно поверхня верхнього зрізу горлової частини і поверхня кришки, розташована над цим зрізом.
3. Ємність за будь-яким з пп. 1 або 2, яка відрізняється тим, що ущільнююча прокладка виконана у формі кільця з ущільнюючим виступом під кутом у напрямку центра кільця.
4. Ємність за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що прокладка ущільнювача виконана з термопластичного матеріалу.
5. Ємність за будь-яким з пп. 1-4, яка відрізняється тим, що кришка і горлова частина мають конічні поверхні, які виконані з можливістю притискання і притирання одна до одної при накручуванні кришки на горлову частину в процесі стиснення ущільнюючої прокладки.
6. Ємність за будь-яким з пп. 1-5, яка відрізняється тим, що нарізі виконані безперервними.
7. Ємність за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що нарізі виконані однозахідними і мають принаймні один повний виток.
8. Ємність за будь-яким з пп. 1-7, яка відрізняється тим, що виконана з можливістю, при накрученій на горлову частину кришці, витримувати тиск всередині ємності до 5 бар.
9. Ємність за будь-яким з пп. 1-8, яка відрізняється тим, що ребра жорсткості кришки виконані радіальними.
10. Ємність за будь-яким з пп. 1-9, яка відрізняється тим, що кришка і контейнер виконані з полімерних матеріалів.
11. Ємність за будь-яким з пп. 1-9, яка відрізняється тим, що кришка виконана з полімерного матеріалу, а контейнер виконаний зі скла. 13 2 3 85 10 Ів! хх 4 х 9 ять Ж в: лях Є НГ ВІ Ган в й Пе я 5 ї-ї | зр ' ви 1
Фіг.1 з | 5 Шй деДрЧЕ, вай ока уко АХ, СК КМ Ї- У і НН аа мл МОЯ Уфа ЗДДТОУЯ «У Су КА я а. и сіл ки в з.
Фіг. 2 б й 12
Фіг. З
UAU201605890U 2015-10-21 2016-05-31 Ємність для напоїв UA111562U (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2015145984 2015-10-21

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA111562U true UA111562U (uk) 2016-11-10

Family

ID=57445701

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201605890U UA111562U (uk) 2015-10-21 2016-05-31 Ємність для напоїв

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA111562U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10836544B2 (en) Closure with hinge
CA3008894C (en) Closure with angled plug seal
CN100436275C (zh) 广口容器的密合盖组件
US20190168932A1 (en) Plastic cover for cans with opener for opening and re-closure
US20030168456A1 (en) Closure device particularly for bottles and/or containers
US20170021978A1 (en) Back-off resistant closure system
US11472611B1 (en) Jar lid with internal screw pour spout
US10899505B2 (en) Band-receiving closure with recess
US10633150B2 (en) Pour spout device
US4623070A (en) Closure cap
CA2958617C (en) Lug closure
US20070164058A1 (en) Pouring apparatus for carbonated beverages in bottles
GB2151591A (en) Reusable screw-on bottle cap for gastight seal
UA111562U (uk) Ємність для напоїв
RU172786U1 (ru) Емкость для напитков
US2051310A (en) Bottle neck and closure therefor
US3201014A (en) Perforate plastic fitment with bottom which is at least partly flat in pressure contact with flat portion of top of container
CN212220855U (zh) 一种三片金属瓶罐
RU203806U1 (ru) Крышка-колпачок для укупоривания бутылки
US2285096A (en) Combination beverage dispenser and ice jar
KR101643341B1 (ko) 누출방지용 중공부가 구비된 캡슐캡
RU146692U1 (ru) Емкость для напитков
RU210339U1 (ru) Емкость с укупорочной крышкой для хранения и транспортировки напитков алкогольных и безалкогольных
RU70649U1 (ru) Бутылка
CN210942790U (zh) 一种防污染药品包装瓶