UA111416C2 - Гідравлічний пристрій ударної дії - Google Patents

Гідравлічний пристрій ударної дії Download PDF

Info

Publication number
UA111416C2
UA111416C2 UAA201410646A UAA201410646A UA111416C2 UA 111416 C2 UA111416 C2 UA 111416C2 UA A201410646 A UAA201410646 A UA A201410646A UA A201410646 A UAA201410646 A UA A201410646A UA 111416 C2 UA111416 C2 UA 111416C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
piston
sleeve
chamber
possibility
pressure
Prior art date
Application number
UAA201410646A
Other languages
English (en)
Inventor
Іван Кирилович Седлер
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українська Імпульсна Індустрія"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українська Імпульсна Індустрія" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українська Імпульсна Індустрія"
Priority to UAA201410646A priority Critical patent/UA111416C2/uk
Publication of UA111416C2 publication Critical patent/UA111416C2/uk

Links

Abstract

Гідравлічний пристрій ударної дії призначено для ударного руйнування гірських порід і штучних матеріалів. Містить корпус з розташованими у ньому центрувальними й ущільнювальними втулками, гільзою та поршнем-бійчиком, які утворюють у корпусі камери робочого та холостого ходів, а також гідроакумулятори високого та низького тиску. Камера робочого ходу сполучена періодично через золотниковий розподільник з напірною магістраллю або з гідроакумулятором низького тиску, сполученим зі зливальною магістраллю. Камера холостого ходу постійно сполучена з гідроакумулятором високого тиску та напірною магістраллю. На поршні бійчика встановлене компресійне кільце. Між центрувальними й ущільнювальними втулками виконані дренажні камери та канали. У стінці гільзи виконано пусковий канал, який сполучає через розподільник камеру робочого ходу з напірною магістраллю. Технічний результат полягає в зниженні гідравлічного опору і ймовірність перетікань рідини поміж камерами.

Description

Винахід стосується гірничо-видобувної промисловості, призначений для ударного руйнування гірських порід і штучних матеріалів. Може бути використаний також для генерування у свердловині вібрацій, які перетворюються у силові ударні хвилі для дії ними крізь рідинний хвилевід на гірські породи.
Відомий (див. Авт. свідоцтво Мо 1187529 А, 5), заявка Мо 3732407/22-03 від 26.04.1984, не публ., МПК Е21С 3/20| гідравлічний ударний механізм із золотниковим розподільником, який встановлено співвісно у корпусі механізму. Корпус містить робочі порожнини, що утворюють разом із втулками камери прямого (робочого) і зворотного (холостого) ходу, а також гідроакумулятори високого та низького тиску. Камери робочого та зворотного ходу виконані з можливістю їхнього сполучення з відповідними гідроакумуляторами. Бійчик виконано у вигляді поршня із двома стрижнями (штоками) різних діаметрів, за допомогою яких він розміщений у корпусі на центрувальних втулках. Описаний гідравлічний ударний механізм має додаткову гальмову камеру, в яку вбудовано пристосування для гальмування та запуску поршня-бійчика.
Це пристосування виконане у вигляді кільцевого клапана із дросельними отворами.
Недоліками цього аналога є низька надійність пристосування для гальмування та запуску поршня-бійчика, а також висока ймовірність просочування робочої рідини крізь зазори між деталями механізму та відсутність можливості її автоматичного видалення (дренажування) з механізму в процесі його роботи.
Відомий також див. Авт. свідоцтво Мо 1804169 А, 5), заявка Мо 4881018/03 від 11.11.1990, зареєстрована 9.10.1992, не публ., МПК Е21С 3/201 гідравлічний ударний механізм, корпус якого виконано з робочими порожнинами та каналами. У корпусі розташовані гільза з каналами та центрувальні втулки з ущільненнями. На цих втулках своїми штоками різних діаметрів встановлено поршень-ударник (бійчик). Гільза, центрувальні втулки та тіло поршня-бійчика утворюють камери робочого та холостого ходу. При цьому камера холостого ходу виконана з можливістю її постійного сполучення з напірною гідромагістраллю, а камера робочого ходу - з можливістю її періодичного сполучення через розподільник з напірною та зливальною магістралями.
Недоліком цього аналога є обумовлена конструктивними особливостями ударного механізму велика ймовірність просочування (перетікання) робочої рідини поміж камерами.
Зо Тому, для зниження гідравлічних втрат, у цьому механізмі передбачена виточка на внутрішній поверхні гільзи та стабілізатор високого тиску, який гідравлічно пов'язаний з камерою холостого ходу. Істотним недоліком цього аналога є також складність запуску ударного механізму у випадку, якщо поршень-ударник у своєму вихідному положенні перекриває канал нагнітання робочої рідини до камери робочого ходу в момент запуску ударного механізму.
Найбільш близьким (див. Авт. свідоцтво Мо 1293328 АТ, 5), опубл. 28.02.1987, бюл. Мо 8,
МПК Е21С 33/20 за сукупністю суттєвих ознак до заявленого винаходу є пристрій ударної дії, корпус якого виконано з порожнинами і в ньому розташовані гільза з каналами та центрувальні втулки з ущільненнями. На втулках встановлено штоками різних діаметрів поршень-бійчик.
Гільза, центрувальні втулки та тіло поршня-бійчика утворюють камери робочого та холостого ходу. При цьому камера холостого ходу виконана з можливістю її постійного сполучення з напірною магістраллю, а камера робочого ходу виконана з можливістю її періодичного сполучення з напірною та зливальною магістралями через розподільник.
Недоліком найближчого аналога є велика ймовірність просочування робочої рідини поміж камерами робочого та холостого ходу. Тому, для забезпечення можливості збирання рідини, що просочується, у гільзі виконано кільцеву виточку, яка утворює з корпусом порожнину керування.
Автоматичне видалення (дренаж) робочої рідини з цієї порожнини здійснюється за допомогою додаткового відводу у розподільнику. Цей відвід виконано з можливістю сполучення порожнини керування з напірною магістраллю в період здійснення поршнем-бійчиком холостого ходу, а зі зливальною магістраллю - в період здійснення робочого ходу. Істотним недоліком найближчого аналога є також складність запуску ударного механізму у випадку, якщо поршень у своєму вихідному положенні перекриває сполучення камери робочого ходу з напірною магістраллю.
В основу винаходу поставлена задача вдосконалити гідравлічний пристрій ударної дії шляхом оснащення його додатковими ущільнювальним і пусковим елементами, а також простими й ефективними засобами для збирання й автоматичного виведення з механізму робочої рідини, що просочується. Ці вдосконалення знижують імовірність перетікання робочої рідини поміж камерами, знижують гідравлічний опір, підвищують к.к.д. пристрою.
Поставлена задача вирішується тим, що в гідравлічному пристрої ударної дії, який містить корпус із робочими порожнинами та каналами, розташовані у корпусі гільзу з каналами та втулки, що утворюють із корпусом гідроакумулятор високого тиску, який виконано з можливістю бо постійного сполучення з напірною гідромагістраллю, і гідроакумулятор низького тиску, який виконано з можливістю постійного сполучення зі зливальною магістраллю та періодичного сполучення через розподільник з напірною магістраллю, встановлений на центрувальних втулках своїми штоками різних діаметрів поршень-бійчик, утворені гільзою, центрувальними втулками та поршнем-бійчиком камера холостого ходу з можливістю її сполучення з гідроакумулятором високого тиску, та камера робочого ходу з можливістю її сполучення через розподільник з гідроакумулятором низького тиску або з напірною магістраллю, пропонується на поршні бійчика встановити компресійне кільце з можливістю його ковзання усередині гільзи.
Гільзу та центрувальні втулки пропонується встановити в корпусі за допомогою ущільнювальних втулок. Між центрувальними й ущільнювальними втулками пропонується виконати дренажні камери з можливістю їхнього сполучення з дренажною та зливальною магістралями. У стінці гільзи пропонується виконати пусковий канал з можливістю його постійного сполучення з камерою робочого ходу та через розподільник - з напірною магістраллю. Як додатковий варіант пропонується на торцевій поверхні центрувальної втулки, що утворює камеру робочого ходу, виконати виточку таким чином, щоб її порожнина була постійно сполучена з порожниною пускового каналу.
Запропоноване оснащення поршня компресійним кільцем з можливістю його ковзання усередині гільзи знижує ймовірність швидкого зношування гільзи та поршня, перетікання робочої рідини поміж камерами робочого та холостого ходу. Одночасно компресійне кільце є додатковою центрувальною опорою для поршня-бійчика, що сприяє зниженню навантажень на сальники центрувальних втулок і, як наслідок - зменшенню їхнього зношування.
Запропоноване розміщення гільзи та центрувальних втулок у корпусі за допомогою ущільнювальних втулок забезпечує можливість технологічно нескладного виконання дренажних камер між центрувальними й ущільнювальними втулками. Наявність цих камер забезпечує можливість збирання робочої рідини, що видавлюється з камер через зазори. Сполучення дренажних камер із дренажною та зливальною магістралями забезпечує автоматичне видалення робочої рідини, що просочилася крізь зазори, з ударного механізму в процесі його роботи.
Виконання у стінці гільзи додаткового пускового каналу, що постійно сполучає через розподільник камеру робочого ходу з напірною магістраллю, забезпечує можливість запуску
Зо пристрою у випадку, якщо у вихідному положенні поршень повністю перекриває виконані у втулці радіальні канали, що призначені для подавання рідини у камеру робочого ходу.
Виконання на торцевій поверхні центрувальної втулки, що утворює камеру робочого ходу, додаткової виточки з можливістю постійного сполучення її порожнини з порожниною пускового каналу, забезпечує можливість запуску пристрою навіть у випадку, якщо поршень знаходиться у своєму крайньому (найвищому) вихідному положенні.
Суть винаходу пояснюється кресленням, на якому зображено поздовжній розріз одного з можливих варіантів виконання заявленого гідравлічного пристрою ударної дії. Цей розріз суміщений з принциповою схемою живлення пристрою рідким енергоносієм (робочою рідиною).
Гідравлічний пристрій ударної дії містить корпус 1 з порожнинами 2, 3, 4, 5 і каналами 6, 7, 8.
Канал 6 призначений для підключення порожнини 2 до напірної (нагнітаючої робочу рідину) магістралі 9, канал 7 - для підключення порожнини З через золотниковий розподільник 10 до зливальної магістралі 11, а канал 8 - для підключення пристрою до дренажної магістралі 12.
Порожнина 4 підключена через розподільник 10 до напірної магістралі 13 або до зливальної магістралі 14 (на кресленні показана пунктирною лінією). Цифрою 15 позначено гідромотор (привод золотникового розподільника 10). У корпусі 1 встановлена гільза 16 з радіальними каналами 17, 18 і центрувальні втулки 19, 20. Гільза 16 і втулки 19, 20 розташовані у корпусі 1 за допомогою ущільнювальних втулок 21 і 22 із сальниками 23. Втулка 22 виконана у вигляді кришки-заглушки. У центрувальних втулках 19 і 20 розташований своїми штоками 24 і 25 поршень-бійчик 26. Діаметр штока 24 виконано більшим за діаметр штока 25. За рахунок різниці в розмірі цих діаметрів площі бічних (робочих) поверхонь поршня 26 також різні. У кільцевій канавці поршня 26 розташоване компресійне кільце 27 з можливістю його ковзання усередині гільзи 16. Гільза 16 з порожниною 2 утворюють у корпусі 1 гідроакумулятор високого тиску.
Гільза 16, ущільнювальна втулка 22 і порожнина З утворюють у корпусі 1 гідроакумулятор низького тиску. Внутрішня стінка гільзи 16, торцева поверхня центрувальної втулки 20, тіло штока 25 і бічна поверхня поршня 26 утворюють камеру 28 робочого ходу. Ця камера виконана з можливістю сполучення крізь канали 17 і через розподільник 10 з напірною магістраллю 13 або з порожниною З гідроакумулятора низького тиску. На торцевій поверхні центрувальної втулки 20 виконано кільцеву виточку 29. У стінці гільзи 16 виконано похилий пусковий канал 30 таким чином, що вхід у цей канал знаходиться у порожнині 4 корпуса 1, а вихід - у порожнині бо виточки 29. Внутрішня стінка гільзи 16, торцева поверхня центрувальної втулки, 19, тіло штока
24 і бічна поверхня поршню 26 утворюють камеру 31 холостого ходу. Ця камера виконана з можливістю сполучення крізь канали 18 з порожниною 2 гідроакумулятора високого тиску. На торцевих поверхнях ущільнювальних втулок 21 і 22, що звернені у бік центрувальних втулок 19 і 20, виконано кільцеві виточки. У такий спосіб між втулками 21 і 19, а також між втулками 22 і 20 утворені дренажні камери 32 і 33. Камера 32 виконана з можливістю сполучення крізь дренажний канал 34 з каналом 8. Камера 33 виконана з можливістю сполучення крізь дренажні канали 35 ущільнювальної втулки 22 з порожниною З гідроакумулятора низького тиску.
Хвостовик пристрою, по якому наносить удари поршень-бійчик 26, позначено цифрою 36. На кресленні положення поршня-бійчика 26 зображено в момент нанесення ним удару по хвостовику 36.
Запропонований гідравлічний пристрій ударної дії працює таким чином. Робоча рідина по напірній магістралі 9, крізь канал 6 у корпусі 1, порожнину 2 гідроакумулятора високого тиску та крізь канал 18 у гільзі 16 нагнічується у камеру 31 холостого ходу. Одночасно, через розподільник 10, порожнину 4 та радіальні канали 17 робоча рідина нагнічується у камеру 28 робочого ходу. За рахунок того, що площа бічної (робочої) поверхні поршня 26 у камері 28 робочого ходу більше бічної поверхні поршня 26 у камері 31 холостого ходу, поршень-бійчик 26 здійснює свій робочий хід (на кресленні - донизу) і завдає удару по хвостовику 36. Під час здійснення робочого ходу камера 28 і порожнина З гідроакумулятора низького тиску роз'єднані.
Після нанесення удару розподільник 10 перемикається, сполучуючи камеру 28 через розподільник 10 з акумулятором низького тиску та зі зливальною магістраллю 14. При цьому тиск у камері 28 робочого ходу падає. Тому, під дією тиску робочої рідини, що нагнічується з магістралі 9 у камеру 31, поршень-бійчик 26 здійснює холостий хід (на кресленні - догори).
Перетіканням робочої рідини поміж камерами 28 і 31 перешкоджає компресійне кільце 27. Після завершення холостого ходу розподільник 10 перемикається, сполучуючи камеру 28 робочого ходу з напірною магістраллю 13. Знову, за рахунок різниці площ бічних поверхонь поршня 26, бійчик здійснює робочий хід (на кресленні - донизу). Далі цикли повторюються.
При здійсненні робочого ходу тіло поршня 26 перекриває радіальний канал 18, а при здійсненні холостого ходу - радіальний канал 17. Таким чином у камерах 28 і 31 створюється тиск робочої рідини, необхідний для гальмування поршня-бійчика 26 та для запобігання ударів
Зо бічних поверхонь поршня 26 по торцевим поверхням центрувальних втулок 19 і 20.
У випадку, якщо перед запуском пристрою тіло його поршня 26 повністю перекриває радіальні канали 17, робоча рідина нагнічується у робочу камеру 28 прямо крізь пусковий канал або крізь канал 30 і додатково - крізь виточку 29.
Робоча рідина, що просочується, збирається у дренажних камерах 32 та 33. Вона виводиться з камери 32 у дренажну магістраль 12 крізь канали 34 і 8, а з камери 33 у зливальну магістраль 11 - крізь канали 35.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Гідравлічний пристрій ударної дії, що містить корпус з робочими порожнинами та каналами, встановлені у корпусі гільзу з каналами та втулки, що спільно утворюють із корпусом гідроакумулятор високого тиску, який виконано з можливістю постійного сполучення з напірною гідромагістраллю, і гідроакумулятор низького тиску, який виконано з можливістю постійного сполучення зі зливальною магістраллю та періодичного сполучення через розподільник з напірною магістраллю, встановлений на центрувальних втулках своїми штоками різних діаметрів поршень-бійчик, утворені центрувальними втулками, гільзою та поршнем-бійчиком камера холостого ходу з можливістю її сполучення з гідроакумулятором високого тиску, та камера робочого ходу з можливістю її сполучення через розподільник з гідроакумулятором низького тиску або з напірною магістраллю, який відрізняється тим, що на поршні бійчика встановлене компресійне кільце з можливістю його ковзання усередині гільзи, гільза та центрувальні втулки встановлені в корпусі за допомогою ущільнювальних втулок, між центрувальними та ущільнювальними втулками виконані дренажні камери з можливістю їхнього сполучення із дренажною та зливальною магістралями, а у стінці гільзи виконано пусковий канал, який сполучає через розподільник камеру робочого ходу з напірною магістраллю.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що на торцевій поверхні центрувальної втулки, що утворює камеру робочого ходу, виконана виточка, порожнина якої постійно сполучена з порожниною пускового каналу.
UAA201410646A 2014-09-29 2014-09-29 Гідравлічний пристрій ударної дії UA111416C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201410646A UA111416C2 (uk) 2014-09-29 2014-09-29 Гідравлічний пристрій ударної дії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201410646A UA111416C2 (uk) 2014-09-29 2014-09-29 Гідравлічний пристрій ударної дії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA111416C2 true UA111416C2 (uk) 2016-04-25

Family

ID=55861380

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201410646A UA111416C2 (uk) 2014-09-29 2014-09-29 Гідравлічний пристрій ударної дії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA111416C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2623399C1 (ru) Интегрированная бурильная установка для бурения с водоотведением для анкера подошвы выработки
RU2550119C1 (ru) Гидроударное устройство
CL2019003492A1 (es) Máquina de perforación con martillo de fondo y método para perforar rocas.
RU2580112C1 (ru) Гидравлическое устройство ударного действия
RU2586122C2 (ru) Устройство гидроударное
JP2014513221A (ja) 岩盤及びコンクリートの機械掘り用装置及び方法
CN104329242B (zh) 一种管式抽油泵
UA111416C2 (uk) Гідравлічний пристрій ударної дії
RU62658U1 (ru) Устройство для волнового воздействия на продуктивный пласт
CN201908641U (zh) 一种水力冲击压裂解堵装置
CN106437584B (zh) 一种负压连续捞砂装置
RU156338U1 (ru) Устройство для создания перфорационных каналов в скважине
WO2015072955A1 (ru) Гидравлическое устройство ударного действия
RU2549649C1 (ru) Погружной пневмоударник
RU2353806C1 (ru) Штанговая насосная установка
RU161765U1 (ru) Устройство для очистки забоя скважины
RU157380U1 (ru) Универсальный пакер
RU187066U1 (ru) Погружной пневмоударник
RU72714U1 (ru) Гидромониторный породоразрушающий инструмент
RU114478U1 (ru) Герметизатор скважин импульсный
RU94584U1 (ru) Гидравлическое ударное устройство
RU97431U1 (ru) Гидравлическое ударное устройство
RU2539087C2 (ru) Забойный пульсатор
CN203532178U (zh) 一种应用于深井钻探的泥浆泵
RU2757090C1 (ru) Устройство для извлечения деталей из корпуса многоступенчатого погружного центробежного насоса