UA110852U - Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан - Google Patents

Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан Download PDF

Info

Publication number
UA110852U
UA110852U UAU201603515U UAU201603515U UA110852U UA 110852 U UA110852 U UA 110852U UA U201603515 U UAU201603515 U UA U201603515U UA U201603515 U UAU201603515 U UA U201603515U UA 110852 U UA110852 U UA 110852U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shoulder
point
sleeve
constructing
construction
Prior art date
Application number
UAU201603515U
Other languages
English (en)
Inventor
Лариса Володимирівна Краснюк
Ольга Олександрівна Юзюк
Олександр Михайлович Троян
Original Assignee
Хмельницький Національний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Хмельницький Національний Університет filed Critical Хмельницький Національний Університет
Priority to UAU201603515U priority Critical patent/UA110852U/uk
Publication of UA110852U publication Critical patent/UA110852U/uk

Links

Landscapes

  • Details Of Garments (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)

Abstract

Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан включає вимірювання антропометричних ознак, побудову базисної сітки, побудову креслення спинки і пілочки, побудову креслення ліктьової і передньої частини рукава. При побудові креслення пілочки та спинки задають додаткову розмірну ознаку "Кут нахилу плечового схилу" (α), що визначає кут між горизонталлю, проведеною від точки основи шиї і лінією плеча, а при побудові креслення ліктьової і передньої частини рукава задають додаткову розмірну ознаку "Радіус кривизни плеча" (R), що з'єднує соскову точку із плечовою, яка знаходиться на дузі, що описує форму плеча, при цьому величини зазначених додаткових розмірних ознак знаходять безконтактним способом, а для побудови конструкцій на умовно-типову фігуру використовують математичні залежності αвід висоти плеча косої Вта Rвід ширини плечового схилу Ш.

Description

Корисна модель належить до швейної галузі легкої промисловості, зокрема до способів по будові шаблонів плечового верхнього одягу, і може бути використана для побудови шаблонів одягу з рукавом покрою реглан.
Відомий спосіб побудови конструкції плечового одягу з рукавом покрою реглан (Патент
України Мо 87775, МПК АЗІН 3/00, 2014), який полягає в прибудові деталей пілочки та спинки до деталей рукава на основі вихідної конструкції з вшивним рукавом, а для отримання різних видів рукава покрою реглан використовують наступні параметри: вид членування, конфігурацію лінії пройми, форму рукава (1). Застосування відомого способу дозволяє отримувати в автоматизованому режимі різноманітні рукави реглан, що знизить собівартість швейних виробів за рахунок зменшення часу на конструювання одягу.
Недоліком відомого способу є відсутність розмірних ознак, необхідних для точної характеристики плечового поясу фігури.
Відомий спосіб побудови шаблона одягу покрою реглан (Патент РФ Мо 2225152, МПК АЯН 3/00, 2004), який полягає в тому, що візуально оцінюють графічний образ моделі, вибирають величину конструктивних прибавок і параметрів, визначають розмірні ознаки фігури людини, будують базисну сітку з урахуванням величин розмірних ознак і конструктивних прибавок з використанням рівнянь, оформлюють верхні контурні лінії базової конструкції і конструкції виробу, будують задню і передню частини рукава, а величини конструктивних прибавок і параметрів конструкції, які необхідні для її побудови, розраховують після кількісного аналізу форми графічного образу, для якого визначають фронтальну ширину моделі на рівні обхвату грудей, кут нахилу верхнього зрізу рукава, ширину рукава по лінії горловини, величину прогину пройми виробу, потім отримані значення за допомогою модуля переводять в натуральну величину і за математичними виразами визначають значення прибавок і основних параметрів конструкції (2). Технічним результатом є отримання максимальної відповідності форми готової моделі вибраному графічному образу за рахунок обчислення конструктивних прибавок і параметрів в результаті аналізу графічного образу.
Недоліком способу є те, що він використовує для оформлення верхнього зрізу рукава лекальні криві, які не враховують особливості тілобудови фігури, а тому не завжди точно відображає реальну форму плеча і руки людини.
Зо Найбільш близьким аналогом є спосіб побудови шаблона рукава реглан (Патент РФ Мо 2311860, МПК А41ТН 3/00, 2007), який включає вимірювання антропометричних даних фігури, побудову базисної сітки, побудову креслення спинки і пілочки, побудову креслення передньої частини рукава на кресленні задньої частини рукава, додаткове вимірювання для спинки - відстань від шийної точки до плечової точки, додаткове вимірювання для пілочки - відстань від яремної точки до плечової точки, вимірювання відстані по вертикалі і горизонталі між початковими точками плечових ліній задньої і передньої частин рукава, визначення положення початкової точки плечової лінії і нижньої точки пройми передньої частини рукава, проведення плечової і верхньої ліній передньої частини рукава під розрахованим кутом та оформлення лінії горловини, пройми, лінії низу і лінії низу передньої частини рукава ІЗ). Технічним результатом відомого способу є покращення якості отриманих шаблонів рукава реглан за рахунок використання додаткових антропометричних даних, що забезпечують в подальшому узгоджену побудову шаблонів передньої і задньої частин рукава.
Недоліком відомого способу є невисока якість отриманих шаблонів через недостатню кількість розмірних ознак, що описують особливості тілобудови фігури людини, зокрема плечового поясу.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого способу побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан, який би дозволив поліпшити якість одержуваних шаблонів виробу покрою реглан шляхом використання додаткових розмірних ознак і відповідних графічних прийомів побудови, що забезпечують у подальшому відтворення в конструкції форми плечового поясу фігури з високою точністю, що в кінцевому підсумку забезпечить виробу високу якість посадки.
Поставлена задача вирішується тим, що при здійсненні способу побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан, що включає вимірювання антропометричних ознак, побудову базисної сітки, побудову креслення спинки і пілочки, побудову креслення ліктьової і передньої частини рукава, згідно з корисною моделлю, при побудові креслення пілочки та спинки задають додаткову розмірну ознаку "Кут нахилу плечового схилу" (сл), що визначає кут між горизонталлю, проведеною від точки основи шиї і лінією плеча, а при побудові креслення ліктьової і передньої частини рукава задають додаткову розмірну ознаку "Радіус кривизни плеча" (Ні), що з'єднує соскову точку із плечовою, яка знаходиться на дузі, що описує форму 60 плеча, при цьому величини зазначених додаткових розмірних ознак знаходять безконтактним способом, а для побудови конструкції виробу на умовно-типову фігуру використовують математичні залежності сп від висоти плеча косої Влкта Вп від ширини плечового схилу Ша.
Особливістю способу, що розглядається, є застосування при побудові шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан додаткових розмірних ознак фігури людини - кута нахилу плечового схилу та радіусу кривизни плеча, величини яких знаходять безконтактним способом і які дозволяють врахувати при побудові конструкції виробу форму плечового поясу людини.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де представлено шаблони спинки, пілочки, ліктьової та передньої частини рукава пальта жіночого покрою реглан, що побудовані за запропонованим способом.
Спосіб здійснюють таким чином: для отримання шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан будують базову конструкцію пальта жіночого за методикою ЄМКО РЕВ. При побудові базової конструкції пілочки та спинки задають додаткову розмірну ознаку - кут нахилу плечового схилу оп.
На спинці кут нахилу плечового схилу задають наступним чином:
З точки 122 вправо відкладають пряму лінію під кутом си до горизонталі, проведеної від цієї ж точки: охоп Рпв, (1) де оп - кут нахилу плечового схилу, град.;
Впв - розхил плечової виточки, град.
На пілочці кут нахилу плечового схилу задають наступним чином:
З точки 16 вліво відкладають пряму лінію під кутом ог до горизонталі, проведеної від цієї ж точки: ое-опнв, (2) де оп - кут нахилу плечового схилу, град.;
Внв - розхил нагрудної виточки, град.
Визначення величини кута нахилу плечового схилу сп здійснюють за групою зростів в залежності від висоти плеча косої Влкю. Цей спосіб визначення сп доцільно використовувати в умовах масового виготовлення одягу, коли побудову здійснюють на умовно-типову фігуру.
Рівняння лінійних залежностей слп від Вик для чотирьох груп зростів подано у таблиці 1.
Зо
Таблиця 1
Визначення сп в залежності від Влк для різних зростів
За умови наявності плечових накладок кут нахилу плечового схилу коригують. Наприклад, для накладки товщиною 10 мм кут нахилу плечового схилу у середньому зменшується на 7,4":
Оп накл7Догп, (3) де сп - кут нахилу плечового схилу, град.;
Дол - зменшення кута нахилу плечового схилу, град.
При індивідуальному виробництві Доп вимірюють на фотографії конкретної фігури.
Згідно із запропонованим способом побудову конструкції плечового одягу починають із переміщення плечових зрізів спинки. Від точок 121 і 14" вверх по перпендикулярах відкладають по 1,0 см і ставлять точки 121" та 14" відповідно. Точки 121" та 14" з'єднують прямою, отримуючи новий плечовий зріз. Від точки 11 вверх по вертикалі відкладають 0,5 см і ставлять точку 11". Лінію горловини спинки оформляють плавною кривою, що проходить через точки 11"! та 121! (фіг. 1).
Побудова спинки.
Вершину пройми спинки (точка 121") отримують, відкладаючи від точки 121 по лінії горловини 3,0...4,0 см (фіг. 1). З точки 121" проводять дотичну до нижньої частини пройми.
Точку перетину цієї дотичної з вертикаллю 331-13 позначають 33". Відрізок 121"-33' ділять навпіл (точка 1) і по перпендикуляру відкладають відрізок довжиною 2,0 см і позначають точка 2. Точки 121" ї 2 з'єднують прямою, з точки 2 проводять дотичну до нижньої частини пройми.
Точку перетину цієї дотичної з вертикаллю 331-143 позначають 33". Лінію пройми спинки оформляють, з'єднуючи плавною лінією точки 121" та 33" через відрізок 1-2.
Побудова пілочки.
Вершину пройми пілочки (точка 16") отримують, відкладаючи від точки 16 по лінії горловини 4,0...500 см. З точки 16" проводять дотичну до нижньої частини пройми. Точку перетину цієї дотичної з вертикаллю 351-15 позначають 35". Відрізок 16-35' ділять навпіл (точка 3) і по перпендикуляру відкладають відрізок довжиною 1,5 см і позначають точкою 4. Точки 16 і4 з'єднують прямою, з точки 4 проводять дотичну до нижньої частини пройми. Точку перетину цієї дотичної з вертикаллю 351-15 позначають 35". Лінію пройми пілочки оформляють, з'єднуючи плавною лінією точки 16' та 35" через відрізок 3-4.
Побудова ліктьової частини рукава.
Точку 41 з'єднують із точкою 14". На цій прямій відкладають коло радіусом На. Додаткову розмірну ознаку - радіус кривизни плеча Нп визначають для груп розмірів в залежності від ширини плечового схилу Ши. Рівняння залежностей НН від Ши для груп розмірів представлені у таблиці 2.
Таблиця 2
Визначення Ні в залежності від Шп для фігур різних розмірів нн: ЛІНШНННННННШШИИ ши СТО стае КЕ ка: СЛУ МИ 19611111 с0,7582жчоваох ЗоОБтахиива
При індивідуальному виробництві РКп вимірюють на фотографії конкретної фігури.
Від точки 14" вправо відкладають відрізок по хорді кола довжиною Нир/1,4 і позначають точку 14 147-1477-В/1,4 (4)
Від точки 14" по дотичній відкладають довжину рукава і ставлять точку 95: 14"-95:-Дрзап-ШиПрзап., (5) де Дрзап. - довжина руки до зап'ястя, см;
Шп - ширини плечового схилу, см;
Прзап. - прибавка до довжини руки до зап'ястя, см
З точки 95 по перпендикуляру до відрізка 14"" - 95 відкладають половину ширини рукава внизу 12,0 см і позначають точку 951: 95-9512: ((Озап-Пзап.)/2)-2,0 см, (6)
Ко) де Озап. - обхват зап'ястя, см;
Пап. - прибавка до обхвату зап'ястя, см
Рівень лінії ліктя визначається відрізком 14-45: 14-45-Дрлік-ШиеПрллік., (7) де Дрлік. - довжина руки до ліктя, см;
Шп - ширини плечового схилу, см;
Перелік. - прибавка до довжини руки до ліктя, см
Лінію ліктя проводять перпендикулярно відрізку 14""-95. З точки 14" радіусом рівним висоті окату Вок проводять дугу і на її перетині з прямою 14""-95 позначають точку 331. З точки 331 по перпендикуляру до прямої 14""-95 відкладають половину ширини рукава під проймою і позначають точку 341": 331-341"7(Оп--Поп.)/2) - 2,0 см, (8) де Оп - обхват плеча, см;
Поп. - прибавка до обхвату плеча, см
З точки 121" через точку 33" вправо вниз проводять дугу. З точки 33" по дузі відкладають відрізок довжиною 0,5 см і ставлять точку 33" (фіг. 1). Точки 33" і 33" та точки 341 і 341" з'єднують прямими. Середини відрізків 33"-33" та 341-341" з'єднують прямою. Нижню частину пройми спинки відображають відносно цієї прямої. Лінію окату ліктьової частини рукава проводять через точки 121" та 33". Точки 341 і 951 з'єднують прямою, на перетині якої з лінією ліктя позначають точку 451. На продовженні лінії ліктя відкладають 0,5 см і позначають точку
451". Лінію нижнього зрізу ліктьової частини рукава проводять плавною лінією через точки 341, 451 і 951.
Побудова передньої частини рукава.
Точку 36 з'єднують з точкою 14". На цій прямій відкладають коло радіусом На. Від точки 14" вправо відкладають відрізок по хорді кола довжиною Нир/1,4 і позначають точку 14". Від точки 147" по дотичній відкладають пряму. Від точки 14" на цій прямій відкладають довжину рукава і ставлять точку 95": 14"-95'АДрзап-ШаеПрзап. (9)
З точки 95" по перпендикуляру до відрізка 14""-95 відкладають половину ширини рукава внизу мінус 2,0 см і позначають точку 951": 95-951((Озап-Пзап.)/2)-2,0 см (10)
Рівень лінії ліктя визначається відрізком 14"-45" 14"-45'-Дрлік-ШиПрлік. (1 1 )
Лінію ліктя проводять перпендикулярно відрізку 1477-95". З точки 14" радіусом рівним висоті окату Вок проводять дугу і на її перетині з прямою 14""- 5' позначають точку 331". З точки 331" по перпендикуляру до прямої 14""-95' відкладають половину ширини рукава під проймою і позначають точку 341". 331- А1"7- (Оп-Поп.)/2)-2,0 см (12)
З точки 16" через точку 35" вправо вниз проводять дугу. З точки 35" по дузі відкладають відрізок довжиною 1,5 см і ставлять точку 35". Точки 35" і 35" та точки 341 їі 341" з'єднують прямими. Середини відрізків 35"-35" та 341-341" з'єднують прямою. Нижню частину пройми пілочки відображають відносно цієї прямої. Лінію окату передньої частини рукава проводять через точки 16" та 35". Точки 341" і 951" з'єднують прямою, на перетині якої з лінією ліктя позначають точку 451". На лінії ліктя відкладають 0,5 см і позначають точку 451". Лінію нижнього зрізу передньої частини рукава проводять плавною лінією через точки 341", 451" і 951" (фіг. 1).
Таким чином, пропонований спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан шляхом використання додаткових вимірів фігури "Кут нахилу плечового схилу" та "Радіус кривизни плеча" забезпечує відповідність конфігурації верхнього контуру рукава формі плеча фігури людини, що дозволяє з високою точністю відтворити в конструкції одягу форму
Зо плечового поясу фігури людини.
Джерела інформації: 1. Патент України Мо 87775, МПК А41Н 3/00 Спосіб побудови конструкції плечового одягу з рукавом покрою реглан / В.В. Залкінд. Заявл. 15.04.2013; Опубл. 25.02.2014, Бюл. Мо 4. 2. Патент РФ Мо 2225152, МПК А41Н 3/00 Способ построения шаблона одеждьі покроя реглан / Н.Н. Логинова, Е.Н. Саблина, В.Е. Кузьмичева, Г.М. Сурикова. Заявл. 29.07.2002;
Опубл. 10.03.2004. 3. Патент РФ Мо 2311860, МПК А41Н 3/00 Способ построения шаблона рукава реглан / В.Е.
Кузьмичев, И.Б. Цьібенко, А.В. Гниденко. Заявл. 20.10.2005; Опубл. 10.12.2007.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан, що включає вимірювання антропометричних ознак, побудову базисної сітки, побудову креслення спинки і пілочки,
    побудову креслення ліктьової і передньої частини рукава, який відрізняється тим, що при побудові креслення пілочки та спинки задають додаткову розмірну ознаку "Кут нахилу плечового схилу" (оп), що визначає кут між горизонталлю, проведеною від точки основи шиї і лінією плеча, а при побудові креслення ліктьової і передньої частини рукава задають додаткову розмірну ознаку "Радіус кривизни плеча" (Ни), що з'єднує соскову точку із плечовою, яка знаходиться на дузі, що описує форму плеча, при цьому величини зазначених додаткових розмірних ознак знаходять безконтактним способом, а для побудови конструкцій на умовно- типову фігуру використовують математичні залежності сп від висоти плеча косої Влж. та Нп від ширини плечового схилу Шп.
UAU201603515U 2016-04-04 2016-04-04 Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан UA110852U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603515U UA110852U (uk) 2016-04-04 2016-04-04 Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603515U UA110852U (uk) 2016-04-04 2016-04-04 Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA110852U true UA110852U (uk) 2016-10-25

Family

ID=57232153

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201603515U UA110852U (uk) 2016-04-04 2016-04-04 Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA110852U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102708231B (zh) 一种基于人体特征的三维服装放码方法
Schofield et al. Exploring the relationships of grading, sizing, and anthropometric data
CN105029812B (zh) 一种人台制作方法及应用该方法制作的人台
CN101716022A (zh) 一种新型袖窿剪裁方法
CN101912169A (zh) 带有放松量的服装立体裁剪用工业人台的建立方法
US4565006A (en) Template for use in garment manufacture
US4205446A (en) Dress pattern
CN108542029B (zh) 一种女装原型基础样板制图方法
Efrat The development of a method for generating patterns for garments that conform to the shape of the human body.
JP2005188015A (ja) 衣服の型紙作成を設計支援するシステム
UA110852U (uk) Спосіб побудови шаблона плечового одягу з рукавом покрою реглан
CN109349693B (zh) 利用七线三式裁剪服装的方法
Griffey et al. Development of an automated process for the creation of a basic skirt block pattern from 3D body scan data
US361292A (en) Tailor s measure
RU2295899C1 (ru) Способ построения шаблона воротника
CN103622193A (zh) 服装泡袖山造型的pjf原数裁剪法
CN1257690C (zh) 服装原型构成测试样板
Forstenhausler et al. Dressed to the Form: An Examination of Dress Form Asymmetry and Its Relation to Garment Fit
RU2635268C1 (ru) Способ построения основы плечевых изделий с расчетом положения бокового шва
KIM et al. Patternmaking of individualized A-line dress using computerized 3D draping method
RU115169U1 (ru) Шаблон для конструктивного моделирования втачного рукава
RU2074625C1 (ru) Способ изготовления женского платья при индивидуальном пошиве
Kocijančić Research and investigation of women’s dress pattern
SU612678A1 (ru) Способ построени шаблона мужского верхнего плечевого издели
RU2412627C1 (ru) Шаблон для диагностики и построения чертежей стилизованных брюк