UA108296C2 - Механізм для відкривання компланарних дверей - Google Patents

Механізм для відкривання компланарних дверей Download PDF

Info

Publication number
UA108296C2
UA108296C2 UAA201310419A UAA201310419A UA108296C2 UA 108296 C2 UA108296 C2 UA 108296C2 UA A201310419 A UAA201310419 A UA A201310419A UA A201310419 A UAA201310419 A UA A201310419A UA 108296 C2 UA108296 C2 UA 108296C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
door
opening
carriage
rollers
fact
Prior art date
Application number
UAA201310419A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAA201310419A priority Critical patent/UA108296C2/uk
Publication of UA108296C2 publication Critical patent/UA108296C2/uk

Links

Landscapes

  • Support Devices For Sliding Doors (AREA)

Abstract

Механізм для відкривання компланарних дверей, який містить закріплену в корпусі меблевого блока плиту з напрямними пазами, по обидва боки плити, паралельно дверним стулкам, розміщені рейки та каретку з роликами, які виконані з можливістю ковзання по рейках для переміщення каретки в один і другий бік. Для зменшення тертя між рухомими елементами, підвищення міцності конструкції механізму, а також спрощення конструкції перпендикулярно до дверних стулок жорстко прикріплені два кутники, до яких рухомо прикріплені кронштейни з лінійними підшипниками, на яких розміщені штирі з роликами на кінцях, через лінійні підшипники проходять вали, кінці яких жорстко скріплені поперечними кронштейнами, утворюючи каретку, лінійні підшипники для здійснення поперечного руху відносно рейок вздовж валів, при цьому їх ролики виконані з можливістю руху по напрямних пазах для забезпечення висунутого та всунутого положення дверних стулок, для вертання дверей з висунутого у всунуте положення у дверній стулці лінійний підшипник підпружинений.

Description

Винахід належить до області будівництва, зокрема оснащення інтер'єрів службових та житлових приміщень, а саме механізмів для відкривання та закривання компланарних дверей для стінних прорізів, меблів та шаф.
Відомий та вибраний як найближчий аналог механізм для відкривання компланарних дверей (Патент США Мо 8 438 783, Кл. Е 05013/00; Е 06В 3/46, публ. 2013 р.), що містить закріплену в корпусі меблевого блока плиту з напрямними, рейки, розміщені по обидва боки плити, паралельно дверній стулці, та каретку, яка містить перший рухомий елемент, який ковзає вздовж повздовжньої напрямної, другий рухомий елемент, який ковзає поперек на першому рухомому елементі з засунутого положення у висунуте положення і навпаки, і засіб, що повертається, виконаний з можливістю приведення другого рухомого елемента назад у засунуте положення, причому другий рухомий елемент підтримує двері і, коли знаходиться у висунутому положенні, переміщається уздовж повздовжньої напрямної спільно з першим рухомим елементом. Другий рухомий елемент також виконаний з можливістю обертання відносно першого рухомого елемента навколо осі, що утворює одне ціле з першим рухомим елементом, та містить криволінійний простір, в якому розташований спрямовуючий засіб, який утворює одне ціле з першим рухомим елементом.
Коли другий рухомий елемент знаходиться у висунутому положенні, двері розташовані паралельно повздовжній напрямній та суміжній стулці дверей.
Перший рухомий елемент відкриваючого механізму додатково містить утримуючий засіб, керований поверхнею управління, розташованою в нижній частині повздовжньої напрямної у положенні, що займає відкриваючий механізм, коли двері закриті, причому утримуючий засіб виконано з можливістю блокування другого рухомого елемента у висунутому положенні, запобігаючи приведенню його назад в попереднє положення за допомогою засобу, що повертає.
Утримуючий засіб містить важіль, шарнірно з'єднаний з нижньою частиною першого рухомого елемента і підтиснений пружиною, та обмежувальний засіб, виконаний як одне ціле з другим рухомим елементом, причому, коли другий рухомий елемент знаходиться у висунутому положенні, кінець важеля ковзає по поверхні управління та по нижній частині повздовжньої напрямної, при цьому інший кінець важеля входить в зачеплення з обмежувальним засобом.
Зо Поверхня управління містить плоску ділянку, трохи підняту відносно нижньої частини повздовжньої напрямної, з якою вона з'єднана нахиленою ділянкою.
Коли двері відкриті, кінець важеля знаходиться на нижній частині напрямної, а кінець важеля, підтиснений пружиною, входить в зачеплення з обмежувальним засобом, коли двері закриті, кінець важеля знаходиться на трохи піднятій плоскій ділянці, викликаючи опускання кінця важеля, який від'єднується від обмежувального засобу. Відкриваючий механізм прикладений до дверей у зміщеному положенні відносно середньої лінії дверей.
Відкриваючий механізм виконує функцію шарніра для дверей під час відкривання або закривання.
Проте така конструкція є механічно недостатньо міцною, а, отже, ненадійною та недовговічною. Крім того, містить велику кількість комплектуючих елементів, а, отже, є складною у виготовленні та збиранні.
В основу винаходу поставлено задачу зменшити тертя між рухомими елементами, а, отже, підвищити міцність конструкції механізму, що, в свою чергу, підвищить надійність та довговічність, а також спростити конструкцію, що підвищить економічність виготовлення механізму та швидкість його збирання.
Поставлена задача вирішується тим, що в механізмі для відкривання компланарних дверей, який містить закріплену в корпусі меблевого блока плиту з напрямними пазами, по обидва боки плити, паралельно дверним стулкам, розміщені рейки та каретку з роликами, які ковзають по рейках, переміщаючи каретку в один і другий бік, згідно з винаходом, перпендикулярно до дверних стулок жорстко прикріплені два кутники, до яких рухомо через фторопластову прокладку прикріплені кронштейни з лінійними підшипниками, на яких розміщені штирі з роликами на кінцях, через закриті або відкриті лінійні підшипники проходять вали, кінці яких жорстко скріплені поперечними кронштейнами через опори, утворюючи каретку, лінійні підшипники здійснюють поперечний рух відносно рейок вздовж валів, при цьому їх ролики рухаються по направляючих пазах, забезпечуючи висунуте та всунуте положення дверних стулок, для вертання дверей з висунутого у всунуте положення, у дверній стулці лінійний підшипник підпружинений.
Поперечні кронштейни, що скріплюють вали виконані з можливістю зміни їх довжини.
Механізм додатково може бути обладнаний пристроєм плавного самозакривання та 60 самовідкривання дверей.
Запропонована конструкція механізму є дуже простою, що підвищує економічність його виготовлення та швидкість збирання. Використання лінійних підшипників дозволяє збільшити кількість рухомих точок з'єднання, зменшити тертя між рухомими елементами, що дозволяє підвищити міцність, надійність та точність механізму. Рухоме з'єднання кутників з кронштейнами дозволяє по криволінійних напрямних плавно рухатися дверним стулкам з висунутого положення у всунуте, процес відкривання дверей м'якший, легший, плавніший, а отже зручніший в експлуатації.
Крім того, оскільки запропонована конструкція є міцнішою у порівнянні з найближчим аналогом, її можна використовувати з більш важкими дверними стулками.
На фіг. 1 зображений механізм для відкривання компланарних дверей, вигляд збоку; на фіг. 2 - це ж, вигляд зверху; на фіг. З - напрямні пази та рейки, вигляд зверху; на фіг. 4 - розріз по А-
А на фіг. 1; на фіг. 5 - кронштейн каретки, вигляд спереду; на фіг. 6 - кронштейн каретки, вигляд збоку; на фіг. 7 - схема початку руху правих дверей при повністю висунутому положенні лівої частини дверей, вигляд зверху; на фіг. 8 - схема руху правих дверей при повністю висунутому положенні, вигляд зверху.
Механізм для відкривання компланарних дверей містить закріплену в корпусі меблевого блока плиту 1 з напрямними пазами 2, рейки 3, розміщені по обидва боки плити 1, паралельно дверній стулці 4. Перпендикулярно до дверної стулки 4 жорстко прикріплені два кутники 5, до яких рухомо через фторопластову прокладку б прикріплені кронштейни 7 з закритими або відкритими лінійними підшипниками 8, на яких розміщені штирі 9 з роликами 10 на кінцях. Через лінійні підшипники 8 проходять вали 11, кінці яких жорстко скріплені поперечними кронштейнами 12 через опори 13, утворюючи каретку 14 з роликами 15, яка рухається в один і другий бік, при цьому її ролики 15 ковзають по рейках 3, а лінійні підшипники 8 здійснюють поперечний рух відносно рейок З вздовж валів 11, при цьому їх ролики 10 рухаються по напрямних пазах 2, забезпечуючи висунуте та всунуте положення дверних стулок 4. Для вертання дверей 4 з висунутого в всунуте положення, в дверній стулці 4 лінійний підшипник 8 підпружинений пружиною 16, яка притягує двері 4 у всунуте положення.
Поперечні кронштейни 12, що скріплюють вали 11, можуть бути виконані з можливістю зміни їх довжини.
Зо Механізм додатково може бути обладнаний пристроєм плавного самозакривання та самовідкривання дверей (не показаний).
Механізм для відкривання компланарних дверей використовують таким чином.
Для відкривання правих дверей, тягнуть праву стулку 4 дверей з лівого боку на себе, при цьому лівий лінійний підшипник 8 рухається по валу 11, а його ролик 10 ковзає направляючим пазом 2 з всунутого у висунуте положення, що забезпечує відтягування лівої частини дверної стулки 4 від шафи, під час цього руху ліва частина стулки 4 дверей переміщається з всунутого у висунуте положення, після чого двері тягнуть в ліву сторону перед лівою дверною стулкою 4, при цьому правий лінійний підшипник 8 рухається по валу 11, а його ролик 10 ковзає напрямним пазом 2 з всунутого у висунуте положення, що забезпечує відтягування правої частини дверної стулки 4 від шафи, під час цього руху права частина стулки 4 дверей переміщається з всунутого у висунуте положення, продовжуючи рух вліво відкривають двері.
Для закривання дверей штовхають дверну стулку 4 в протилежну до відкривання сторону.
Праву стулку 4 дверей тягнуть з правого боку зліва на право, правий лінійний підшипник 8 рухається по валу 11, а його ролик 10 ковзає напрямним пазом 2 з висунутого у всунуте положення, що забезпечує втягування правої частини дверної стулки 4 до шафи, під час цього руху права частина стулки 4 дверей переміщається з висунутого у всунуте положення, лівий лінійний підшипник 8 рухається по валу 11, а його ролик 10 ковзає напрямним пазом 2 з висунутого у всунуте положення, що забезпечує втягування лівої частини дверної стулки 4 до шафи, під час цього руху ліва частина стулки 4 дверей переміщається з висунутого у всунуте положення, даний рух дотягує пружина 16.

Claims (8)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Механізм для відкривання компланарних дверей, який містить закріплену в корпусі меблевого блока плиту з напрямними пазами, по обидва боки плити, паралельно дверним стулкам, розміщені рейки та каретку з роликами, які виконані з можливістю ковзання по рейках для переміщення каретки в один і другий бік, який відрізняється тим, що перпендикулярно до дверних стулок жорстко прикріплені два кутники, до яких рухомо прикріплені кронштейни з лінійними підшипниками, на яких розміщені штирі з роликами на кінцях, через лінійні підшипники бо проходять вали, кінці яких жорстко скріплені поперечними кронштейнами, утворюючи каретку,
лінійні підшипники для здійснення поперечного руху відносно рейок вздовж валів, при цьому їх ролики виконані з можливістю руху по напрямних пазах для забезпечення висунутого та всунутого положення дверних стулок, для вертання дверей з висунутого у всунуте положення у дверній стулці лінійний підшипник підпружинений.
2. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що лінійні підшипники є закритими або відкритими.
З. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що у кріпленні між кутником та кронштейном встановлено прокладку.
4. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що у кріпленні між кутником та кронштейном встановлено підшипник.
5. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. З, який відрізняється тим, що прокладка виготовлена з фторопласту.
6. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що вали скріплені поперечними кронштейнами через опори.
7. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що поперечні кронштейни, виконані з можливістю зміни їх довжини.
8. Механізм для відкривання компланарних дверей за п. 1, який відрізняється тим, що він додатково обладнаний пристроєм плавного самозакривання та самовідкривання дверей. й в 7 са /й не поп нин - Й Я Я У Е : скіни с я нанеси со зма нин я винних миши нини З Я Я Кі коор шк ние пен с ни м а Ек З. що Шк Щ: УВО У Я : й мой ЧєУю 0 УтУтю УК г а У еЕрИ мем що : І в ! Ко ве у Х т К. | ; обо Кз й шкі земеелнсннсо о Й ; : і НЕ ре Дня кре инще ЕЕ: БЕ ЕМ ВЕ Ї пе « : | й І. 5 Ей о й : и і шк ай М В г ее: НИЙ КУ ; й Ко р й ук Я шій ши ши ної Зенон, Я кон вннн миннн н НН х ее еко жКАКК ! |! Ко Кя й Я х х : І се чі її
Фіг. 1
UAA201310419A 2013-08-27 2013-08-27 Механізм для відкривання компланарних дверей UA108296C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201310419A UA108296C2 (uk) 2013-08-27 2013-08-27 Механізм для відкривання компланарних дверей

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201310419A UA108296C2 (uk) 2013-08-27 2013-08-27 Механізм для відкривання компланарних дверей

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA108296C2 true UA108296C2 (uk) 2015-04-10

Family

ID=53501351

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201310419A UA108296C2 (uk) 2013-08-27 2013-08-27 Механізм для відкривання компланарних дверей

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA108296C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6815018B2 (ja) 摺動ドアのためのガイドデバイス
EP2994589B1 (en) A damping or return device for sliding door leaves
US8151413B2 (en) Drawing device
JP5762438B2 (ja) 引き戸のための案内レールを有する走行装置
US8726574B2 (en) Drawing device
RU2643604C2 (ru) Раздвижная дверь
EP3224441B1 (en) A damping or return device for sliding door leaves or for drawers
US20130219657A1 (en) Retracting device
WO2010038127A3 (en) Opening mechanism for complanar doors with combined movement
KR20160105864A (ko) 슬라이딩 도어 클로저 세트
RU2662704C2 (ru) Конструкция раздвижной двери
GB2538415A (en) Two-way door with two-way door closer structure
RU2015124148A (ru) Устройство для открывания и закрывания скользящей двери
EP3864244B1 (en) A guiding device for sliding doors
CN110678114B (zh) 用于家用电器的铰链
ITRN20080027A1 (it) Porta scorrevole ad ingombro variabile.
UA108296C2 (uk) Механізм для відкривання компланарних дверей
RU2624195C2 (ru) Направляющее устройство раздвижной двери для предмета мебели с раздвижными дверями
EP3438389A1 (en) Sliding apparatus for sliding door
KR101262765B1 (ko) 창호의 안전 닫힘장치
WO2014167539A1 (en) Improved sliding assembly of a door of a furniture unit and furniture unit using it
KR200389929Y1 (ko) 냉동컨테이너의 슬라이드도어 개폐장치
EP2634340B1 (en) A device for support and handling of sliding panels for doors
RU121849U1 (ru) Механизм открывания петли
US20200109586A1 (en) Door apparatus