UA10712U - Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів - Google Patents

Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів Download PDF

Info

Publication number
UA10712U
UA10712U UAU200505495U UAU200505495U UA10712U UA 10712 U UA10712 U UA 10712U UA U200505495 U UAU200505495 U UA U200505495U UA U200505495 U UAU200505495 U UA U200505495U UA 10712 U UA10712 U UA 10712U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
protection
aktara
insecticide
effectiveness
plants
Prior art date
Application number
UAU200505495U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валентин Федорович Дрозда
Олександр Михайлович Лапа
Александр Михайлович Лапа
Original Assignee
Національний Аграрний Університет
Национальный Аграрный Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Аграрний Університет, Национальный Аграрный Университет filed Critical Національний Аграрний Університет
Priority to UAU200505495U priority Critical patent/UA10712U/uk
Publication of UA10712U publication Critical patent/UA10712U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів включає використання водного розчину інсектициду Актара 25 WG.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до галузі сільського господарства, зокрема до способів захисту культурних рослин від шкідливих організмів.
Відомо понад 150 видів шкідливих членистоногих, котрі перешкоджають нормальному росту та розвитку овочевих культур, пошкоджують насіння в грунті, сходи, розсаду, вегетативну масу, репродуктивні органи.
Частина видів є широкими поліфагами і крім овочів, завдають шкоду іншим сільськогосподарським насадженням, це такі, як комплекс совок, личинок хрущів, дротяників і несправжніх дротяників, капустянка, кравчик-головач. 70 Особливо небезпечні високоспеціалізовані види, котрі відзначаються особливою шкідливістю і за умов їх масового розвитку здатні знищити або значно пошкодити урожай овочевих культур, |див. наприклад, Технології вирощування овочевих культур при краплинному зрошенні в умовах Запорізької області. Ромащенко М..,
Корюненко В.М., Матвієць О.Г. та ін. - К.: ПП Медіум, 2003. - С. 119).
Відомо, що основним способом захисту овочевих культур від шкідливих організмів є хімічний, (див. Довідник 19 із захисту рослин. Бублик Л.І., Васечко Г.І. та ін. - К.: Урожай, 1999. - С. 314-322). Саме інтенсивне використання пестицидів в сучасних технологіях захисту овочевих культур дозволяє вирощувати гарантовані та високоякісні врожаї овочевих культур.
Відомо також використання агротехнічних, механічних та інших профілактичних способів захисту овочевих культур, (див. Славгородська-Курпієва Л.Е., Славгородський В.Е., Попов П.Г. Защита сельскохозяйственньмх 20 культур от вредителей и болезней. - Симферополь: Бизнес-Информ, 2001. - С. 122-159).
Відомий також спосіб захисту розсадних культур від шкідливих організмів, який є найбільш близьким технічним рішенням і взятий за прототип, див. патент Дрозда В.Ф., Лапа О.М., Веріжнікова І.В. Спосіб захисту сільськогосподарських насаджень від комплексу фітофагів. Патент України Моб9634 А. МПК" АОК 67/00. Опубл. 15.09.2004. Бюл. Мо9|), який передбачає токсикацію розсадних овочевих рослин перед висадженням їх у 29 відкритий грунт на постійне вирощування, а перед цим розсаду занурюють у водний розчин препарату Актара 25 Й Д-( 2 3
УМУС в.г. Суттєвим також є те, що тривалість контакту рослин з водним розчином препарату становить 90-120 хвилин, а концентрація препарату 0,15905.
Проте, спосіб--айближчий аналог має такі недоліки: - спосіб ефективний лише по відношенню до розсадних овочевих культур, кількість яких із усього см 3о асортименту овочів обмежена; «- - не гарантує стабільний захист овочевих культур від ряду спеціалізованих шкідливих організмів - капустянки, дротяників, попелиць та совок; - - короткий термін дії способу, тільки в критичний період приживання розсади - 10-12 днів, у подальшому («в необхідно знову захищати рослини, та незначна технологічність способу, усі складові частини способу 35 виконуються вручну. --
В основу корисної моделі поставлене завдання створити такий спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів, який дозволить забезпечити захист усього асортименту розсадних овочевих культур впродовж усієї вегетації та тих, що вирощуються з насіння, від г рунтоживучих та комплексу наземних шкідників. « й Поставлене завдання досягається тим, що спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів, що -о включає використання водного розчину інсектициду Актара 25 МУС, згідно корисної моделі, водний розчин с інсектициду Актара 25 МуС в.г. (водорозчинні гранули) подають до кореневої системи після посіву або висадки :з» розсади з 9.00 до 11.00 години з режимом 15-2хв через систему краплинного зрошення з розрахунку 400-600г на 1га, причому перед використанням розчину інсектициду впродовж 30:1:2хв та після закінчення подачі розчину інсектициду впродовж 15-2хв проводять полив рослин чистою водою. - Спосіб здійснюють наступним чином: інсектицид Актара 25 М/С, у вигляді водного розчину, транспортують до рослин, котрі вирощують у відкритому грунті, використовуючи для цього транспортну систему крапельного о зрошення. Робочий розчин інсектициду, потрапляє в зону кореневої системи, звідки Через кореневу систему, - проникає у стебла, гілки, листя, бруньки та суцвіття. Таким чином, внаслідок реалізації способу створюється тривалий термін стресової ситуації для комплексу грунтоживучих шкідників: дротяників, несправжніх дротяників, - личинок усіх видів хрущів, капустянки звичайної, личинок різноманітних мух, комплексу підгризаючих совок,
Кз рослинноживильних турунів, довгоносиків та хрестоцвітних блішок. Крім того, внаслідок реалізації способу, забезпечується захист овочевих культур від комплексу наземних шкідників, включаючи такі види як колорадський жук, бариди, листогризучі совки, білани, вогнівки, група сисних шкідників - попелиці та трипси.
Причому, водний розчин інсектициду транспортується до кореневої системи рослин відразу після посіву або висадки розсади, через систему краплинного зрошення в інтервалі часу з 09.00 до 11.00 години. Режим подачі с водного розчину інсектициду до кореневої системи триває 15--2 хвилини і перед цією операцією, необхідно провести полив рослин тільки водою, без будь-яких домішок, тривалістю 30 -2 хвилини. Крім того, після закінчення прийому подачі водного розчину інсектициду, впродовж 15--2 хвилини необхідно подати воду. Норма бо витрати інсектициду Актара 25 М/С становить 400-600г на га, та аргументується на прикладах застосування способу.
Відомо, що препарат Актара 25МУ0 в.г. (діюча речовина тіаметоксам), використовується проти шкідників озимої пшениці, яблуні, картоплі, цукрових буряків, гороху та хмелю, тільки шляхом наземного обприскування рослин в період вегетації |Див. Список пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. 65 Захист рослин, 2004. Мо2-3. - 96 с.
Використання запропонованого способу передбачає гарантований захист овочевих культур від шкідливих організмів впродовж усієї вегетації в насадженнях з системою краплинного зрошення, будь-якого сортового складу, строку посадки, типу господарств.
Приклад 1. Обгрунтування запропонованого способу захисту на пасльонових культурах (томати, перець солодкий та баклажани) від найбільш небезпечного шкідника колорадського жука (І ерііпоїагза адесітіїпеайа Зау).
Вид відзначається стабільно високою чисельністю та шкодочинністю. За практичної відсутності ефективних природних ворогів та спрямованих способів біологічного контролю виду, використовується лише хімічні способи захисту пасльонових культур від шкідника.
Трьохрічні (2002-2004 рр.) польові дослідження проводили на півдні України у Миколаївській області, м. 7/0 Вознесенськ, на полях СП Техностар, на культурі томатів - сорт Любимий, на перці солодкому - сорт Снігур, на баклажанах - сорт Фабіна. Погодні умови сприяли розвитку, поширенню та шкодочинності виду. Після висадки розсади, імаго жука інтенсивно заселяли молоді вегетуючі рослини, популяція жука спаровувалась та відкладала яйця. Враховуючи характер споживання урожаю томатів, недоцільно проводити обприскування рослин інсектицидами. Згідно проведених попередніх досліджень, обгрунтувались оптимальні режими окремих /5 елементів способу: норми витрати препарату Актара 25УуУС в.г., та тривалість подачі до кореневої системи робочого розчину інсектициду.
Встановлено, що оптимальний захист насаджень томатів у способі забезпечується внаслідок витрати 400-600г інсектициду Актара 25МУО в.г. на 1га. Зниження норми витрати до 300-350г/га препарату стає наслідком втрати біологічної ефективності до 3095. При підвищенні норми витрати інсектициду до 650-700г/га, суттєвого 2о Зростання біологічної ефективності не спостерігається. Крім того, досліджувались такі суттєві елементи способу, як тривалість подачі робочого розчину інсектициду до кореневої системи, та інтервали подачі до кореневої системи чистої води. Встановлено, що оптимальним є такі показники: використання води впродовж 30 хвилин, перед початком використання розчину інсектициду, та наступне, після використання робочого розчину інсектициду 15 хвилинне використання чистої води. Саме такі параметри забезпечують максимальний ов позитивний результат. Його величина та загальний рівень ефективності способу, що пропонується у порівнянні із способом-прототипом наведено у таблиці 1. о,
Встановлено, що у межах оптимальних параметрів способу, забезпечується надійний захист томатів від пошкодження колорадським жуком, починаючи з третього дня після посадки і до кінця вегетаційного періоду. В той же час, у способі-прототипі надійний захист томатів незабезпечений і популяція жука, після 21 дня, с зо поступово відновлювала свою чисельність і продовжувала шкодити. Матеріали таблиці 2 ілюструють результати обгрунтування та позитивного ефекту, внаслідок використання запропонованого способу у порівнянні зі - прототипом у польових дослідженнях, що проводились на полях фермерського господарства ФГ Віталій, М
Новомосковського району, Дніпропетровської області.
Встановлено, ефективну господарську дію запропонованого способу у межах параметрів, складових частин о 35 способу, як це встановлено у попередніх дослідах у Миколаївській області. Спосіб гарантував захист насаджень -/- де томатів від пошкодження колорадським жуком впродовж усього вегетаційного періоду. Спосіб-прототип забезпечував ефективну дію лише впродовж 15 діб. Традиційне використання Актари, шляхом наземної обробки, теж не гарантувало надійного захисту, у таблиці 2, це варіант 2 (еталон).
Спосіб обгрунтовувався та апробувався на насадженнях баклажанів, котрі захищали від колорадського жука « 40 У польових умовах Фермерського господарства Віталій, Новомосковського району, Дніпропетровської області. пт») с Результати оцінки способу, величини та значення позитивного результату наведені в таблиці 3. Очевидні переваги запропонованого способу над прототипом. ;» Експериментально обгрунтована ефективність та дієвість запропонованого способу захисту насаджень солодкого перцю, у польових дослідженнях, що ілюструється матеріалами таблиці 4. Встановлена висока 45 ефективність способу та позитивний результат, який забезпечується гарантованим захистом культури від - колорадського жука.
Приклад 2. Обгрунтування дієвості та величини позитивного результату, внаслідок використання о запропонованого способу, в результаті захисту білокачанної капусти від комплексу хрестоцвітних блішок: -І хвиляста (РПуїЇоїгега ипашціаєа Київсп.), світлонога (РИ. петогит /.) виїмчаста (Ри.мійайа Б.) чорна (Рі.ага 50 0.) синя (РП.підгірез Г.). Фермерське господарство Віталій, Новомосковський район Дніпропетровської області. - Умови досліджень аналогічні тим, що наведені у прикладі 1. Дослідження проводили на фоні стабільно високої з чисельності (10,6-15,1 імаго/рослину), при 33,595 заселених шкідниками рослин у фазу 7-9 листків капусти.
Внаслідок реалізації способу, насадження капусти були захищені від шкідливої дії хрестоцвітних блішок, імаго яких досить інтенсивно та грубо скелетують та вигризають отвори у молодому листі капусти. дв Спостерігається виражений позитивний результат, і внаслідок реалізації способу (таблиця 5). При цьому, водний розчин інсектициду Актара транспортували до кореневої системи рослин зразу ж після висадки розсади, в період с з 09.00 до 10.00 години. Режим подачі інсектициду тривав 15 хвилин. Перед цим проводили полив рослин чистою водою, тривалістю ЗО хвилин. Крім того, після закінчення прийому подачі водного розчину інсектициду, хвилин подавали чисту воду. 60 Приклад 3. Експериментальне обгрунтування використання способу, в результаті захисту насаджень пекінської капусти від комплексу хрестоцвітних блішок. Дослідження проводили на полях СП Техностар, м.
Вознесенск, Миколаївської області. Чисельність імаго шкідника до початку дослідів становила 12,2-18,8 імаго/рослину, при 23,895 заселених рослин, що перевищувало пороговий рівень. Умови дослідів були аналогічними тим, що наведено в прикладі 1 та 2. При чому, виконувались усі суттєві ознаки способу, що 65 наведено у прикладі 2. Результати досліджень представлено у таблиці 6. Встановлено, що використання запропонованого способу повністю забезпечує захист пекінської капусти від хрестоцвітних блішок. Позитивний результат отриманий внаслідок його реалізації, перевищує показники способу-прототипу.
Приклад 4. Обгрунтування ефективності способу, в результаті захисту насаджень білокачанної капусти від капустяної попелиці (Вгемісогупе Бргаззісае І.). Дослідження проводились на полях агрофірми Тачанка,
Каховського району, Херсонської області. Після висадки розсади, почалося заселення рослин шкідником і на період використання способу було заселено 12,795 рослин попелицями. Спосіб реалізували таким чином, що послідовно виконувались усі складові елементи способу, як це передбачено у прикладі 2 та 3. Результати досліджень наведено у таблиці 7. Встановлено, що спосіб гарантовано захищає насадження капусти від одного з найбільш небезпечних наземних шкідників впродовж вегетаційного періоду. 70 Також спосіб апробовували при захисті огірків від пошкоджень баштанною попелицею (Арпіз доззурії Сіох) та від білокрилки (Ттгіаігєигодез марогагіогит У/езім/). Дослідження проводились коли чисельність колоній шкідника перевищувала пороговий рівень. Як у попередніх прикладах, внаслідок реалізації способу, встановлено його ефективну дію, що перевищує показники прототипу.
Таблиця 1
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту насаджень томатів від колорадського жука (СП Техностар, м. Вознесенськ, Миколаївської області)
Мо п/п Способи, що пропонуються Початкова чис-ть)| Біологічна ефективність, 905 Ефективність, 905 Ефективність, 905 жука (шт/росл) через - діб через 45 діб через 75 діб 1. |Спосіб що пропонується Актара 25 100100 |100 82 78
УМО в.г. 400г/га надійний захист надійний захист 2. |Спосіб що пропонується Актара 25 100100 |100 100 98 92
УМО в.г. бООг/га надійний захист надійний захист 3. Захист згідно способу-прототипу 81 100 100 85 165 49 захист не захист не захист не забезпечено забезпечено забезпечено шщ 4 Етлнлюарасвуовтовют 150 09500100 |во0 00 повторне заселення повторне заселення,
Б контроль без оброб 0000009200010 010) 01000100 но ПИ ПИ ПИ ОО ОА ПОЕТИ ПО ПО х ИН с " масове заселення рослин жуком, пошкоджено понад 7595 листкової поверхні ч: у
Таблиця 2 о
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту насаджень баклажанів від колорадського жука (ФГ Віталій, Новомосковський район, Дніпропетровська область) ч-
Мо п/п Способи, що пропонуються Початкова чис-ть Біологічна ефективність, 90 Ефективність, 90 Ефективність, 90 жука (шт/росл) |/|через - діб через 45 діб через 75 діб 1. |Спосіб що пропонується Актара 25 5,8 100 | 100) 100 100 78 «
УМО в.г. 400г/га надійний захист надійний захист -в 70 2. |Спосіб що пропонується Актара 25 5,7 97 | 100 | 100 | 100 100 92 с МО в.г. бО0Ог/га надійний захист надійний захист "» 3. Захист згідно способу-прототипу 6,1 100 100 | 87 70 152 4б й захист незабезпечено захист незабезпечено (4. |ЕтлонАктараов ус втосвкта 64 95100100 98 74 захист незабезпечено захист незабезпечено, яв 009 жонрольезовювюу 001000830000000010 000000
З нео пил ПИ ПИ ПО ПО ПЕ ПО Є ПО о . ! " масове заселення рослин жуком, пошкоджено понад 5095 листкової поверхні - - Таблиця З
Кз Експертна оцінка ефективності різних способів захисту насаджень перцю солодкого від колорадського жука (ФГ Віталій, Новомосковський район, Дніпропетровська область)
Мо п/п Способи, що пропонуються Початкова чис-ть Біологічна ефективність, 90 Ефективність, 90 Ефективність, 90 жука (шт/росл) |/|через - діб через 45 діб через 75 діб зв зт (вряію. с 1. |Спосіб що пропонується Актара 25 5,5 78.97 100 | 100 100 100 во
УМО в.г. 400г/га надійний захист надійний захист 2. |Спосіб що пропонується Актара 25 6,4 100) 100 | 100) 100 100 94
УМО в.г. бООг/га надійний захист надійний захист 60 3. Захист згідно способу-прототипу 6,3 100 100 76 |56 34 захист незабезпечено захист незабезпечено 4. (|Еталон Актара 25 МО в.г О,О8кг/га 5,7 100 100 94 74 48 захист незабезпечено захист незабезпечено в. т контроль без обробки вав 6151 61000605
НІР 2,8 2,9 3,3 65 о5
" масове заселення рослин жуком, пошкоджено понад 5595 листкової поверхні
Таблиця 4
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту насаджень томатів від колорадського жука (ФГ Віталій, Новомосковський район, Дніпропетровська область)
Мо п/п Способи, що пропонуються Початкова чис-ть Біологічна ефективність, 90 Ефективність, 905 Ефективність, 905 жука (шт/росл) через - діб через 45 діб через 75 діб о 1. |Спосіб що пропонується Актара 25 МО 54 54 | 82 1001100 100 75 70 в.г. 400г/га надійний захист надійний захист 2. |Спосіб що пропонується Актара 25 М/о 7,2 72 1001100 1700 94 90 в.г. бО0Ог/га надійний захист надійний захист 3. Захист згідно способу-прототипу 1001700 100) 76 | 64 595 52 захист незабезпечено захист незабезпечено 4. Еталон дворазове обприскування т 100 |/100 78 | 64 |захист незабезпечено захист незабезпечено
Актара 25 М/о в.г.2х О,О8кг/га (5. Контроль (без обробки) вело ро0 0101619 не лю " масове заселення рослин жуком, пошкоджено понад 6895 листкової поверхні
Таблиця 5
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту капусти білокачанної від хрестоцвітніх : пн виде й блішок (ФГ Віталій, Новомосковський район, Дніпропетровська область) шщ
Мо п/п| Способи, що пропонуються Початкова |Біологічна Ефективність, 96) Ефективність, 96 Ефективність дії, чис-ть ефективність, 95 через через 45 діб через 75 діб Чо через 90 діб (шт/росл) |- діб сч 1. Спосіб що пропонується Актара 23,А 100 |100 100 |100 100 98 надійний захист) 80 25 МО в.г. 400г/га надійний захист -- 2. |Спосіб що пропонується Актара 24,2 97 1001100 100 /100 100 100 надійний 85 че 25 МО в.г. бООг/га захист надійний захист 3. Захист згідно способу-прототипу 23,1 100 1001100) 94 ) 50 |) захист захист захист (ав) незабезпечено незабезпечено незабезпечено ч 3о 4. |Еталон дворазове 234 100 100100 100 74 захист захист обприскування Актара 25 МО захист незабезпечено незабезпечено в.г.2х О,Овкг/га незабезпечено
Б. Контроль (без обробки) 23,А захист захист захист « незабезпечено незабезпечено незабезпечено /ніРов мя вам 2 ; - Таблиця 6
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту проти капустяної попелиці на капусті білокачанній (АФ Тачанка, Каховський район, Херсонська область)
Мо Способи, що пропонуються Початк. Біологічна Ефективність, 95 Ефективність, 95 Ефективність дії, 90 - п/п чи-сть ефективність, 95 через - через 45 діб через 75 діб через 90 діб (шт/росл) діб («в)
ЯЕЛЕчЧЕНЕ -і 1 Спосіб що пропонується Актара 34 91 1100 100 100 94 86 68 25 М/о в.г. 400г/га надійний захист| надійний захист шо - 2 |Спосіб що пропонується Актара 42 97 1100 100 1100 |100 100 98 76
ГІ 25 М/о в.г. бООг/га надійний захист| надійний захист
З |Захист по способу-прототипу 3,8 100 1100 |100 | 97 72 захист захист незабезпечено незабезпечено 4 Еталон дворазове обприскування 34 1001100 100 82 67 54 захист 52 Актара 25 М/о в.г.2х О,О8кг/га захист незабезпечено с незабезпечено
ОБ|жонтоль без обровю 00021000 0 010) 9010 нео 11 60 " масове заселення колоніями шкідника рослин, пошкоджено понад 6595
Таблиця 7
Експертна оцінка ефективності різних способів захисту пекінської капусти від хрестоцвітніх блішок (СП Техностар, м. Вознесенськ, Миколаївської області) б5
Мо п/п Способи, що пропонуються Початкова чисельність (Біологічна ефективність, Ефективність, 905 Ефективність, 905 (шт/рослину.) удо через - діб через 45 діб через 75 діб зфт вія 1. |Спосіб що пропонується Актара 25 МО 22,0 92 11001100 100 | 100 100 93 с в.г. 400г/га надійний захист надійний захист 2. |Спосіб що пропонується Актара 25 М/о 24АА 100 100 100 /100 100 100 в.г. бО0Ог/га надійний захист надійний захист 3. |Захист згідно способу-прототипу 18,5 9511001100 94 ) 78 48 захист незабезпечено захист незабезпечено 70 4. Еталон дворазове обприскування 19,7 100 10088 | 72 |захист незабезпечено захист незабезпечено
Актара 25 М/о в.г.2х О,О8кг/га (5. (Контроль (без обробки) ма оо 01061010 яв 111 " суцільне заселення рослин, пошкоджено понад 7595 листкової поверхні

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів, що включає використання водного розчину інсектициду Актара 25 МуУсС, який відрізняється тим, що водний розчин інсектициду Актара 25 М/С в.г. (водорозчинні гранули) подають до кореневої системи після посіву або висадки розсади з 9.00 до 11.00 години з режимом 15-2 хв через систему краплинного зрошення з розрахунку 400-300 г на 1 га, причому перед використанням розчину інсектициду впродовж 30--2 хв та після закінчення подачі розчину інсектициду впродовж 15-2 хв проводять полив рослин чистою водою. - Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 11, 15.11.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і сч науки України. зо У р - у «в) ьо
    - . и? - («в) - - 70 Ко) 60 б5
UAU200505495U 2005-06-08 2005-06-08 Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів UA10712U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200505495U UA10712U (uk) 2005-06-08 2005-06-08 Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200505495U UA10712U (uk) 2005-06-08 2005-06-08 Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10712U true UA10712U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74506162

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200505495U UA10712U (uk) 2005-06-08 2005-06-08 Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10712U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US10006714B2 (en) 2007-08-07 2018-06-26 Mars, Incorporated Apparatus for drying a material

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US10006714B2 (en) 2007-08-07 2018-06-26 Mars, Incorporated Apparatus for drying a material

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105981618A (zh) 一种有机稻的病虫害安全循环防控方法
CN105660142A (zh) 一种大豆高垄密植滴灌免耕种植方法
CN107371943A (zh) 一种三红蜜柚病虫害防治方法
CN105875577A (zh) 一种甜高粱杂草的防控方法
CN106973730A (zh) 一种马铃薯重大虫害绿色防控方法
Venkatesha Sustainable coffee cultivation in India: challenges and management
Knutson et al. Managing insect and mite pests of commercial pecans in Texas.
UA10712U (uk) Спосіб захисту овочевих культур від шкідливих організмів
CN105960979A (zh) 一种诱虫植物和性诱剂协调应用提高大螟防治效果的方法
RU2463772C2 (ru) Способ борьбы с дикорастущей коноплей путем подсева борщевика сосновского
Flint et al. A history of pest control
US6589916B1 (en) Method and composition for treating and promoting the growth of plants
Bulut et al. Plant protection methods in organic farming
CN110679404B (zh) 一种以植物替代控制与天敌协同防治陆生型水花生的方法
Diwan et al. Management strategies of mealy bug: A big thread to agriculture
WO2008060136A1 (en) Biopesticide
Ermagambetova et al. Sunflower protection from pests and diseases
RU2127031C1 (ru) Агротехнический способ борьбы с проволочником (agriotes)
Ssebunya et al. Pest and Disease Management in Selected Organic Crops-A Resource Manual for Trainers
CN115735654A (zh) 一种花椒抗病虫害栽培方法
CN116649131A (zh) 一种柳树食叶害虫的防治方法
RU2130703C1 (ru) Способ борьбы с сорной растительностью на плантациях земляники
Mote Insect pests of truck and garden crops
Barre Treatment of plant diseases and injurious insects in South Carolina
Stitch Marijuana garden saver: handbook for healthy plants