UA10352U - Каналізаційний випуск - Google Patents

Каналізаційний випуск Download PDF

Info

Publication number
UA10352U
UA10352U UAU200503632U UAU200503632U UA10352U UA 10352 U UA10352 U UA 10352U UA U200503632 U UAU200503632 U UA U200503632U UA U200503632 U UAU200503632 U UA U200503632U UA 10352 U UA10352 U UA 10352U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
nozzle
diffuser
pressure
sewage
confusor
Prior art date
Application number
UAU200503632U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Степан Михайлович Срібнюк
Степан Михайлович Срибнюк
Михайло Степанович Срібнюк
Михаил Степанович Срибнюк
Валентина Петрівна Коваленко
Валентина Петровна Коваленко
Катерина Анатоліївна Тимофєєва
Катерина Анатольевна Тимофеева
Констянтин Сергійович Строк
Original Assignee
Полтавський Національний Технічний Університет Імені Ю.Кондратюка
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Полтавський Національний Технічний Університет Імені Ю.Кондратюка filed Critical Полтавський Національний Технічний Університет Імені Ю.Кондратюка
Priority to UAU200503632U priority Critical patent/UA10352U/uk
Publication of UA10352U publication Critical patent/UA10352U/uk

Links

Landscapes

  • Jet Pumps And Other Pumps (AREA)

Abstract

Каналізаційний випуск містить напірну трубу, яка виходить з насосної станції, що приймає стічні води після їх доочищення, напірний колектор-розподільник і оголовок.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до області водоохоронних заходів і призначений для покращення санітарного 2 стану водоймищ при організації скиду в них очищених стічних вод шляхом збільшення кратності розмішування в місці скиду очищених стоків.
Відомий каналізаційний випуск |1), котрий включає колектор -розподільник, на якому розташований оголовок з патрубком і відводом, відвернутий на 902. Горизонтальна частина цього відводу закінчується конфузором із вихідним отвором. На горизонтальній частині оголовка розміщенні лопатки під визначеним кутом до вісі то патрубка. При обтіканні такого оголовка і розташованих на його горизонтальній частині лопаток струменем стічних вод проходить перенос стічних вод із струменя в область за ним і навпаки, чистої води з оточуючого середовища в саму струмінь. Така конструкція каналізаційного випуску збільшує кратність розбавлення стічних вод, але перемішування забрудненої рідини недостатньо ефективне.
Також відомий каналізаційний випуск |), який складається з під'єднаного трубопроводу й оголовка з вихідною щілиною. При викиді рідини через таку горизонтальну щілину виникають індуціровані швидкості, які при змішуванні з горизонтальним потоком приводять її до активного змішування з оточуючим середовищем.
Ефективність роботи такого пристрою також не достатня.
Найбільш близьким по суті є каналізаційний випуск ІЗ), конструкція якого включає: каналізаційну насосну станцію, споруди очищення і доочищення стічної води, під'єднаного напірного трубопроводу, колектор -розподільник, каналізаційний випуск і водоймище. Крім того, він має струменевий насос, поплавковий клапан, трубопровід аварійного випуску, який підключений до підведеного трубопроводу до -- та після механічної очистки стічних вод. При цьому приймальна камера струменевого насосу з'єднана з водоймищем через поплавковий клапан, а струменевий насос розташовано на трубопроводі аварійного випуску.
Недоліком такого пристрою є значне ускладнення конструкції, а також мала кратність розбавлення стічних вод безпосередньо всередині випуску. 8
Задачею нашої корисної моделі є підвищення кратності розбавлення стічних вод у водах водоймища.
Поставлена задача вирішується тим що, в каналізаційному випуску, що призначений для скиду забруднених стічних вод і збільшення кратності розбавлення їх за рахунок засмоктування води з оточуючого середовища (річки або водоймища), особливо при спокійному стані рідини в ньому і потрапляння її безпосередньо в середину сч випуску. ю
Каналізаційний випуск включає напірний трубопровід, напірний колектор - розподільник, перпендикулярно осі якого вертикально розташовані напірні патрубки, що закінчуються оголовками, оточуюче водне середовище. о
Оголовки виконані у вигляді конфузорно - дифузорного сопла - ежектора, кожен з яких складається з вхідного ав) конфузора і вихідного дифузора, з'єднаних у горловинному перетині через щілинне сопло. Вказане сопло
Зо розташоване в площині перпендикулярної вісі ежхектора. Утворююча поверхня щілинного сопла з боку конфузора -- має ступеневу форму, а з боку дифузора виконана у вигляді криволінійної поверхні.
Конструктивні параметри щілинного сопла описуються таким співвідношенням: «
В/Н-2,0-:15,0; (1 ю (0 З с р/незо, (2 з» ( де О - діаметр горловинного каналу; Н - ширина щілини; К - радіус окреслення криволінійної поверхні.
При такому визначеному радіусі на криволінійній поверхні виникає ефект Коанда, тобто стійке прилипання - струменя, за рахунок якого стічні води рухаються у вигляді пристінної плівки повздовж внутрішньої поверхні дифузора. Оскільки плівка повздовж поверхні дифузора розширюється, то у пристінному рухомому шарі стоків о утворюється розрідження, за рахунок яких усмоктуються частинки води оточуючого середовища. Такий процес (4) являє собою перший ступінь розміщування стічної води у воді навколишнього середовища. В результаті на 50О виході з дифузора утворюється загальний струмінь із частинок стічних вод, розбавлених у потоці води, яка о потрапила через конфузор із оточуючого середовища. В цьому випадку дифузор можна порівняти з розбіжною
Кк» насадкою, в котрому згідно з законом гідравліки |4, с.183) збільшується всмоктувальний ефект, а це значить, що збільшується кратність розбавлення стічних вод.
Оскільки такий струмінь при виході з дифузора продовжує рухатися у вигляді затопленого вільного струмені
В рідині оточуючого середовища майже такої самої густини, що й струмінь, то він рухається в ньому, поступово розширюючись. У результаті такого розширення в самому вільному струмені утворюється понижений тиск, за с рахунок якого через границю струменя надходять нові частинки рідини з оточуючого середовища, і маса струменя збільшується при зменшенні його швидкості |4, с.1931.
За рахунок такого взаємного проникнення частинок води оточуючого середовища всередину струменя значно 60 збільшується кратність розбавлення стічної води, що скидається у водоймище навіть тоді, коли у ньому вода знаходиться у спокійному, нерухомому, стані. Ефект розбавлення збільшується при скиді стоків у річку, де рухома вода здатна підсилювати взаємне проникнення частинок стічної води і води середовища.
Для підводу стічної води до ежектора передбачені напірні патрубки, які прикріплені до нього з нижнього боку, через кільцеву розподільчу камеру, що розташована з зовні щілинного сопла й охоплює його. Завдяки 65 тому, що розподільча камера виконана у вигляді двох звужувальних криволінійних півкільцевих каналів досягається, рівномірний підвід стічної води по периметру щілинного сопла.
Таким чином, запропонована корисна модель наділений новими й суттєвими ознаками, завдяки яким значно збільшується кратність розбавлення стічних вод при скиді їх у воду оточуючого середовища.
Запропонований Корисна модель пояснюється кресленнями. На Фіг.1 показана принципова схема подачі стічних вод до скиду їх у воду водосховища чи річку, загальний вигляд; на Фіг.2 - перетин оголовка.
Каналізаційний випуск згідно з кресленнями включає напірний трубопровід 1, який закінчується напірним колектором - розподільником 2. Перпендикулярно осі розподільника 2 вертикально прикріплені напірні патрубки
З, котрі закінчуються оголовками 4. Колектор - розподільник 2 розташований на днищі 5 оточуючого водного середовища б. Кожен оголовок 4 виконано у вигляді конфузорно - дифузорного сопла - ежектора, який /о бкладається з вхідного конфузора 7 і вихідного дифузора 8, які з'єднуються в найменшому горловинному перетині через щілинне сопло 9. Сопло 9 розташоване в площині, перпендикулярній вісі ежектора.
Поверхня 10, яка утворює щілинне сопло 9 з боку конфузора, має ступеневу форму, а з боку дифузора - виконана у вигляді криволінійної поверхні 11.
Кожний напірний патрубок З своїм нижнім кінцем жорстко закріплено до колектора - розподільника 2, а /5 Верхнім - до кільцевої розподільчої камери 12, яка охоплює щілинне сопло 9.
Завдяки криволінійній поверхні 11 частинки стічної води 13 обходять її і рухаються в пристінному шарі, розширюючись, за рахунок чого в цей шар потрапляють частинки води оточуючого середовища 14 і у вигляді загального струменя 15 витікають в оточуючого середовище 6.
Каналізаційний випуск працює таким чином: із насосної станції доочищені стічні води по напірному трубопроводу 1 і колектору - розподільнику 2 подаються у напірні патрубки 3, по яких вони потрапляють в розподільчу камеру 12. З цієї камери 12 стічні води витікають через щілинне сопло 9 в горловину діаметром 0.
Оскільки з боку дифузора 8 поверхня щілинного сопла 9 виконана криволінійної форми 11 визначеного радіуса
К, то на ній буде виникати ефект Команда", завдяки якому струмінь, що проходить через сопло 9, буде загинатися по цій криволінійній поверхні 11. Далі цей струмінь рухається, розширюючись у вигляді пристінного ов шару повздовж внутрішньої поверхні дифузора 8. Завдяки такому розширенні під впливом пониженого тиску в цей шар весь час будуть поступати частинки води, яка надходить з оточуючого середовища 6 через конфузор 7. о,
В результаті утворюється загальний струмінь 15, котрий складається із суміші води оточуючого середовища 6 і розмішаних у ній частинок доочищеної стічної води. Завдяки такому процесу в дифузорі 8 утворюється рух рідини, за рахунок якого весь час усмоктується через конфузор 7 рідина з оточуючого середовища 6. с зо У цьому випадку дифузор 8 можна порівняти з розбіжним насадком, в якому за законом гідравліки збільшується всмоктувальний ефект, а значить, збільшується кратність розбавлення стічних вод. юю
Такий загальний струмінь 15 при виході із дифузора продовжує рухатися у вигляді затопленого вільного с струменя в рідині оточуючого середовища 6. Цей струмінь 15, рухаючись в рідині майже такої густини, поступово розширюється. За рахунок такого розширення в самому струмені 15 утворюється понижений тиск завдяки якому о з5 через вільну границю надходять нові частинки води оточуючого середовища. Маса струменя збільшується при «- зменшенні його швидкості. Таким чином, проходить другий ступінь розбавлення стічних вод.
Використання каналізаційного випуску завдяки запропонованому корисної моделі значно збільшує кратність розмішування доочищеної стічної води, що скидається у воду оточуючого середовища. Це значно поліпшує санітарний стан водоймища або річки і сприяє екологічному життєзабезпеченню. «
Джерела інформації з с 1. А.С.СССР Мо1315573, Мкл ЕОЗГ5/12, Бюл. Мо2, 1987. 2. А.С.СССР Мо296870, Мкл ЕОЗП/00, Бюл. Мо18, 1970. з 3. А.С.СССР Мо1214873, Мкл ЕОЗІ5/26, Бюл. Мов, 1986. 4. Константінов Ю.М., Гіжа О.О. Технічна механіка рідини і газу. К.: Вища школа, 2002. - 275с.

Claims (3)

  1. - Формула винаходу («в)
  2. с 1. Каналізаційний випуск, що містить напірну трубу, яка виходить з насосної станції, що приймає стічні 5р Води після їх доочищення, напірний колектор-розподільник і оголовок, який відрізняється тим, що 1 перпендикулярно осі колектора-розподільника вертикально розташовані напірні патрубки, кінці яких оснащені ГК оголовками виконаними у вигляді конфузорно-дифузорного сопла-ежектора, кожен з них, у свою чергу, складається з вхідного конфузора і вихідного дифузора, котрі з'єднані в горловинному перерізі через щілинне сопло, площина якого розташована перпендикулярно осі ежектора, границя щілинного сопла з боку конфузора вв Має ступінчасту форму, а з боку дифузора виконана у вигляді криволінійної поверхні, причому діаметр горловинного каналу О, ширина щілинного сопла Н і радіус, за яким окреслена криволінійна поверхня К, описані с співвідношеннями: К/Н-2,0-15,0; р/Н «- 30. во 2. Каналізаційний випуск за п. 1, який відрізняється тим, що напірні патрубки, які підводять стічні води до ежектора, прикріплені до нього через кільцеву розподільчу камеру, що розташована із зовнішнього боку сопла й охоплює його.
  3. 3. Каналізаційний випуск за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що розподільча камера виконана у вигляді двох криволінійних півкільцевих каналів, які від місця приєднання напірного патрубка мають конфузорну форму, в5 Завдяки чому рівномірно підводять стічні води по периметру щілинного сопла.
UAU200503632U 2005-04-18 2005-04-18 Каналізаційний випуск UA10352U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200503632U UA10352U (uk) 2005-04-18 2005-04-18 Каналізаційний випуск

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200503632U UA10352U (uk) 2005-04-18 2005-04-18 Каналізаційний випуск

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10352U true UA10352U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74506017

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200503632U UA10352U (uk) 2005-04-18 2005-04-18 Каналізаційний випуск

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10352U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4157304A (en) Aeration method and system
US4123800A (en) Mixer-injector
JP7440959B2 (ja) 移送装置
JP6104399B2 (ja) 微細気泡生成装置および微細気泡生成装置を備える汚染水浄化システム
SE446159B (sv) Vandrande hydrodynamiskt munstycke for tryckvattenrengoring av vatten-, avlopps- och dagvattenledningar
US4389312A (en) Variable venturi sewerage aerator
JP6108209B2 (ja) 微細気泡発生ノズル
RU2304205C1 (ru) Плавательный бассейн с искусственным течением
UA10352U (uk) Каналізаційний випуск
RU2007138305A (ru) Устройство для очистки трубчатого сепаратора
CN113738742A (zh) 流速增大装置
RU2095274C1 (ru) Подводный насадок-кавитатор для гидродинамической очистки поверхностей
JP6333097B2 (ja) 流路洗浄装置を備えたフィルタ洗浄設備
CA3143864A1 (en) Apparatus for dissolving gas into a liquid and method for producing the same
RU2609377C1 (ru) Устройство для забора воды из поверхностных источников
WO1994015691A1 (en) A hydraulic separation device
TWM574075U (zh) 加強氣液質傳介面傳輸速度之結構
SU431286A1 (ru) Устройство для выпуска сточных вод
JP7086435B2 (ja) マイクロバブル生成ユニット及び水浄化システム
RU199941U1 (ru) Эжекторный аэратор
CN209853772U (zh) 一种新型气浮机
RU166792U1 (ru) Канализационный выпуск
RU2270174C2 (ru) Аэратор
RU2017905C1 (ru) Канализационный выпуск
RU189855U1 (ru) Устройство перемешивающее струйное