UA103456U - Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної - Google Patents

Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної Download PDF

Info

Publication number
UA103456U
UA103456U UAU201510038U UAU201510038U UA103456U UA 103456 U UA103456 U UA 103456U UA U201510038 U UAU201510038 U UA U201510038U UA U201510038 U UAU201510038 U UA U201510038U UA 103456 U UA103456 U UA 103456U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
welding
parts
walled
thick
thin
Prior art date
Application number
UAU201510038U
Other languages
English (en)
Inventor
Igor Yosypovych Kuchvarskyi
Original Assignee
Igor Yosypovych Kuchvarskyi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Igor Yosypovych Kuchvarskyi filed Critical Igor Yosypovych Kuchvarskyi
Priority to UAU201510038U priority Critical patent/UA103456U/uk
Publication of UA103456U publication Critical patent/UA103456U/uk

Links

Landscapes

  • Butt Welding And Welding Of Specific Article (AREA)

Abstract

Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної включає складання деталей в зварювальному пристосуванні, прихоплювання і зварювання деталей. При приварюванні використовують технологічну деталь, причому складання деталей здійснюють так, що тонкостінну розташовують між товстостінною і технологічною.

Description

Корисна модель належить до області зварювального виробництва, зокрема до технології зварювання деталей різної товщини, в тому числі виконаних з різнорідних металів. Спосіб може бути використаний в машинобудуванні, авіабудуванні, приладобудуванні, в атомній енергетиці та інших галузях промисловості.
Для надійного з'єднання деталей широко використовується електродуговий спосіб зварювання металів вольфрамовим електродом, який не плавиться у захисному середовищі аргонового газу.
Таким способом легко зварюються деталі з кромками для зварювання порівняно однакової товщини (1-5 мм). Товщина впливає на теплопоглинання матеріалом теплоти електродуги і, якщо товщини співрозмірні в певних межах (/- 10 до), кромки двох деталей, по яких ведеться зварювання, оплавляються приблизно однаково як у часі, так і на глибину деталі. Такий стан дає змогу без додаткових заходів проводити якісне зварювання двох деталей.
Якщо зварювати деталі, товщини зварювальних кромок яких є однаково тонкими (в межах 0,1-1 мм), то такий процес вимагає тільки точного дотримання режиму зварювання, кромки зварювання при їх однаковій товщині також одночасно оплавляються на однакову глибину і з однаковою швидкістю, поєднуючись в одне ціле. Прикладом такого зварювання є зразки тонкостінних гофрованих труб із товщиною стінки 0,15 мм.
Складність виникає при спробі якісно поєднати між собою деталь із товщиною стінки, наприклад, 0,15 мм до деталі з товщиною стінки 5 мм.
Якщо спробувати зварити такі деталі традиційним способом аргонно-дугового зварювання, то через низьку тепломісткість тонкостінної деталі та велику тепломісткість товстостінної деталі відбувається стрімке оплавлення тонкостінної деталі з переміщенням границі зварювальної кромки цієї деталі в глибину деталі з віддаленням від проектного місця зварювання. При тому товстостінна деталь ще не встигає достатньо прогрітися для створення зварювальної ванни розплавленого металу для поєднання з розплавленим металом тонкостінної деталі. Внаслідок таких нерівномірних в часі розплавлень двох поєднуваних тонкостінної і товстостінної деталей не відбувається створення спільної для двох деталей зварювальної ванни, що улоеможливлює поєднання цих двох деталей методом зварювання.
Відомий спосіб зварювання тонкостінної і товстостінної деталей, в якому для отримання
Зо якісної зварного з'єднання і зменшення залишкових зварювальних деформацій і напруг до місця зварювання підводять охолоджуючу речовину (патент України Мо 64105, В23К 9/035, 16.02.2004). Така технологія є складною і обмеженою у широкому використанні.
Найближчим аналогом є спосіб, що запатентований в Росії і включає складання деталей в зварювальному пристосуванні, прихоплювання і зварювання деталей (патент РФ Мо 2552823 на винахід "Способ сварки деталей разной толщиньії из разнородньїх металлов", В23К26/21, 10.06.2015). Але для забезпечення якісного зварного з'єднання на деталях, що зварюються, формують технологічні бурти, що ускладнює процес підготовки деталей до зварювання і не завжди може бути реалізований, наприклад, при значній товщині деталі і відсутності можливості їх деформації.
Задачею корисної моделі є спрощення технології зварювання та максимальна її універсалізація. Технічним результатом є розширення функціональних можливостей електродугового зварювання металів за рахунок запобігання швидкому оплавленню тонкостінної деталі.
Для вирішення цієї задачі і отримання зазначеного технічного результату в даному способі приварювання тонкостінної деталі до товстостінної що включає складання деталей в зварювальному пристосуванні, прихватка і зварювання деталей, при приварюванні використовують технологічну деталь, причому складання деталей здійснюють так, що тонкостінну розташовують між товстостінною і технологічною.
Крім цього, хімічний склад технологічної деталі такий самий, як у зварювальних або допустимий для даних деталей до поєднання методом електродугового зварювання.
Причому, товщина тонкостінної деталі менше 0,5 мм, товстостінної більше 5 мм, а товщину технологічної деталі вибирають із допустимої ширини спільної зварювальної ванни в проміжку 0,5-2 мм, а ширина складає 3-10 мм.
Крім того, складання деталей виконують з мінімально можливим зазором в стику 0,1-0,4 мм і відносним зсувом зварюваних деталей по висоті, причому кромка тонкостінної деталі виступає над кромкою товстостінної деталі і/або над кромкою технологічної деталі.
Також, приварювання деталей здійснюють вольфрамовим електродом у захисному середовищі аргонового газу апаратом електродугового зварювання.
Суть корисної моделі пояснюється за допомогою креслень, де на фіг. 1 зображені складені плоскі деталі перед зварюванням; на фіг. 2 - деталі після зварювання; на фіг. З - складені деталі перед і після зварювання, де тонкостінна деталь у вигляді труби.
Отже, для запобігання такому шкідливому для зварювання ефекту швидкого оплавлення тонкостінної деталі 1 (фіг. 1) тоді, коли товстостінна деталь 2 не прогрілася достатньо для зварювання, пропонується використовувати технологічну деталь 3 необхідної величини, хімічний склад якої такий самий або допустимий для поєднання для даних деталей методом електродугового зварювання.
Ця технологічна деталь З приставляється до тонкостінної деталі 1 зі сторони, протилежної до сторони цієї деталі, якою вона приставляється до товстостінної деталі 2, тобто тонка стінка тонкостінної деталі знаходитиметься між товстостінною і технологічною деталями. Необхідна товщина кромки технологічної деталі З вибирається із допустимої ширини зварювальної ванни 4 (фіг. 2), щоб забезпечити надійне розплавлення кромки товстостінної деталі при збереженні злиття металу у спільній ванні товстостінної і технологічної деталей. При цьому спостерігається ефект оплавлення кромки тонкостінної деталі 1 тільки на глибину розплавлення ванни технологічної деталі 3, повне перемішування розплавів трьох деталей у спільній зварювальній ванні 4 і як наслідок цього надійне поєднання кромки тонкостінної деталі до кромки товстостінної.
Варіанти розміщення з'єднувальних деталей вказані на кресленнях фіг. 1 ї фіг. 3.
Параметр "п" може приймати величину від 0 мм до 3-4 мм або бути від'ємним (тонкостінна деталь 1 не виступатиме вище технологічної деталі 3).
Цей спосіб зварювання успішно застосовується при зварювання тонкостінної труби 5 (фіг. 3) до товстостінної трубної дошки 6. Для того, щоб зварити, необхідно надати гофрованій поверхні тонкостінної труби 5 правильної циліндричної форми механічною обробкою, підготувати у товстостінній трубній 6 дошці отвір, в який щільно входитиме оброблена циліндрична частина труби 5. Вставити циліндричну частину труби 5 у отвір трубної дошки 6. Підготувати технологічну деталь 7, яка вставляється у циліндричний отвір труби. Товщина технологічної деталі 7 повинна бути достатньою для створення спільної зварювальної ванни при зварюванні цієї деталі 7 з кромкою товстостінної трубної дошки (орієнтовно 0,5-2 мм).
Зо Вставити цю технологічну деталь 7 у формі кільця у оброблену механічно циліндричну частину труби 5 з мінімально можливим зазором (0,1-0,4 мм). Кромка тонкостінної деталі повинна виступати над кромкою товстостінної деталі або над кромкою технологічної деталі.
Також допускається одночасний виступ кромки тонкостінної деталі над кромками товстостінної деталі та технологічної деталі. Зварювання проводиться шляхом оплавлення кромок усіх трьох деталей в одній зварювальній ванні.
Також таким способом можна зварювати деталі з інших матеріалів, де можливе їх поєднання шляхом часткового розплавлення у місці дотику деталей.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної, що включає складання деталей в зварювальному пристосуванні, прихоплювання і зварювання деталей, який відрізняється тим, що при приварюванні використовують технологічну деталь, причому складання деталей здійснюють так, що тонкостінну розташовують між товстостінною і технологічною.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що хімічний склад технологічної деталі такий самий, як у зварювальних або допустимий для даних деталей до поєднання методом електродугового зварювання.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що товщина тонкостінної деталі менше 0,5 мм, а товстостінної більше 5 мм.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що товщину технологічної деталі вибирають із допустимої ширини спільної зварювальної ванни в проміжку 0,5-2 мм, а ширина складає 3-10
ММ.
5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що складання деталей виконують з мінімально можливим зазором в стику 0,1-0,4 мм і відносним зсувом зварюваних деталей по висоті, причому кромка тонкостінної деталі виступає над кромкою товстостінної деталі і/або над кромкою технологічної деталі.
б. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що приварювання деталей здійснюють вольфрамовим електродом у захисному середовищі аргонового газу апаратом електродугового зварювання.
UAU201510038U 2015-10-15 2015-10-15 Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної UA103456U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201510038U UA103456U (uk) 2015-10-15 2015-10-15 Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201510038U UA103456U (uk) 2015-10-15 2015-10-15 Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA103456U true UA103456U (uk) 2015-12-10

Family

ID=55171904

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201510038U UA103456U (uk) 2015-10-15 2015-10-15 Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA103456U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI628022B (zh) 鍍敷鋼板之點熔接方法
US9962797B2 (en) Repair method for cast steel member
CN105195872A (zh) 一种管线钢双面埋弧免清根焊接工艺
CN104551431A (zh) 异种金属的焊接方法及其制品和应用
CN106077951A (zh) 控制镍基合金多层激光填丝焊热影响区裂纹形成的方法
CN107755859A (zh) 一种能够提高钢材坡口焊接质量的方法
US20170216959A1 (en) Method of impact welding repair of hollow components
CN103831532A (zh) 一种316ln大间隙对接焊的激光焊接工艺
CN105750717A (zh) 一种用于连接板与筒体之间的焊接工艺
JP5594813B2 (ja) 厚板の鋼板や鋼管の狭開先溶接方法
CN107234319A (zh) 薄板不锈钢波纹管卷管焊接工艺
JP2014124688A (ja) エレクトロガスアーク溶接方法
WO2012010513A3 (de) Verfahren zur herstellung eines gross dimensionierten bauteils aus sphäroguss
UA103456U (uk) Спосіб приварювання тонкостінної деталі до товстостінної
JP5417349B2 (ja) 薄板部材の溶接方法、およびその溶接方法を用いた缶体の製造方法
CN102886589A (zh) 耐腐蚀合金材料蒙乃尔400的焊接工艺
CN105108283A (zh) 一种异种钢板45钢与zg275-485钢的焊接方法
CN106514069A (zh) 一种抑制小直径铝合金导管焊接缺陷的装置
EP3243594A1 (en) Weld joint for thin sheet member, method for manufacturing can provided with said weld joint, and pipe-laying method for pipe provided with said weld joint
Jassim Comparison of magnetic pulse welding with other welding methods
US20160016258A1 (en) Weld for differential assembly
Al-Mukhtar Spot Weldabaility Principles and Considerations
KR20120029650A (ko) 배관 부재의 용접 방법
KR20150085769A (ko) 맞대기 이음 용접 방법
KR20180036604A (ko) 높은 벽을 갖는 용접 체적이 제한된 각 층에 대한 하나의 단일 패스의 개선된 용접 토치 및 서브머지드 아크 용접 제조 방법