SK8212002A3 - Elektroakugrafické diagnostické zariadenie - Google Patents

Elektroakugrafické diagnostické zariadenie Download PDF

Info

Publication number
SK8212002A3
SK8212002A3 SK8212002A SK8212002A SK8212002A3 SK 8212002 A3 SK8212002 A3 SK 8212002A3 SK 8212002 A SK8212002 A SK 8212002A SK 8212002 A SK8212002 A SK 8212002A SK 8212002 A3 SK8212002 A3 SK 8212002A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
diagnostic device
electroaccumulative
impedances
organism
simultaneous measurement
Prior art date
Application number
SK8212002A
Other languages
English (en)
Inventor
Anna Buganova
Gustav Solar
Stefan Takacs
Original Assignee
Anna Buganova
Gustav Solar
Stefan Takacs
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Anna Buganova, Gustav Solar, Stefan Takacs filed Critical Anna Buganova
Priority to SK8212002A priority Critical patent/SK8212002A3/sk
Publication of SK8212002A3 publication Critical patent/SK8212002A3/sk

Links

Landscapes

  • Finger-Pressure Massage (AREA)

Abstract

Pozostáva z kontinuálneho merača (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu prepojeného s vyhodnocovacím blokom (2) a so sústavou bezprítlakových elektród (3), pritom kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je galvanický oddelený infraportami (16) od vyhodnocovacieho a zobrazovacieho bloku (2). K bezprítlakovým elektródam (3) je pridružená vymedzujúca maska (12). Ďalej obsahuje frekvenčný generátor (4) prepojený cez prepínač (9) napájacou a snímacou vetvou (5) s bezprítlakovými elektródami (3) a A/D prevodník (6) prepojený napájacou a snímacou vetvou (5) s bezprítlakovými elektródami (3). K A/D prevodníku (6) je predradený zosilňovač (7) a demodulátor (8). K napájacej a snímacej vetve (5) je pripojený digitálny filter (10). Elektrokugrafické diagnostické zariadenie je doplnené aspoň o jednu procesorovú jednotku. Výstupnými zariadeniami sú monitor (18) a tlačiareň (19).

Description

Oblasť techniky
Tento vynález sa týka zapojenia komplexného akupunktúrneho diagnostického systému zameraného na zisťovanie aktuálneho zdravotného stavu celého vyšetrovaného organizmu. Vynález spadá do oblasti zariadení na diagnostikovanie chorôb v zdravotníctve.
Doterajší stav techniky
Pre účely prevencie, diagnostiky a liečby je v oblasti akupunktúry je už niekoľko tisícročí známy systém aktívnych bodov a meridiánov. V organizme má nezastupiteľnú informačnú, energetickú a regulačnú úlohu. Toky energií v rámci tohto systému majú svoje zákonitosti a poruchy ich tokov sa prejavujú na celkovej kondícií a stave organizmu. Systematické štúdium systému aktívnych bodov a meridiánov ukázalo, že je plne kompatibilný s predstavami a zákonitosťami západnej akademickej medicíny za predpokladu, že sa správne diagnostikuje a analyzuje, čím sa môže získať obraz o stave organizmu. Z tohto predpokladu vychádza aj celá diagnostika klasickej akupunktúry.
Určitým problémom bola objektivizácia nálezov v tomto systéme v súlade s požiadavkami západnej akademickej medicíny. Jestvujúca kvalitná pulzová diagnostika v klasickom zmysle slova je doménou len niekoľkých skutočných znalcov, vyžaduje veľké klinické skúsenosti a pre rutinné použitie je v takejto forme prakticky nepoužiteľná. Bežná klinická prax vyžaduje diagnostiku na prístrojovej báze - inštrumentalizovanú a umožňujúcu reprodukovateľné zisťovanie kvalitatívnych aj kvantitatívnych ukazovateľov tak, aby ich bolo možné dokumentovať v chorobopise pacienta.
Ďalšou požiadavkou pre klinickú aj experimentálnu prax je porovnateľnosť výsledkov z rozličných pracovísk.
Všetky tieto požiadavky bolo možné napĺňať až vtedy, keď boli preukázané elektrochemické vlastnosti buniek, nachádzajúcich sa v mieste aktívneho bodu a začalo sa s elektrodiagnostickými metódami v akupunktúre. Všetky používané diagnostické metódy sú v podstate založené na meraní elektrického odporu v príslušnom aktívnom bode, lebo jeho fyzikálne parametre sa menia v závislosti na aktuálnom stave aktívneho bodu. Určitým handicapom týchto metód vyšetrovania systému aktívnych bodov a meridiánov je nevyhnutnosť použiť viac alebo menej regulovaný prítlak meracej sondy a postupné meranie jednotlivých vyšetrovaných bodov. To má za následok nezanedbateľné ovplyvnenie systému vlastným procesom merania a časový posun medzi prvou a poslednou nameranou hodnotou. Situáciu ešte komplikuje meniaca sa vlhkosť a teda aj odpor pokožky v priebehu vlastného merania, čo prakticky znemožňuje reprodukovateľnosť takto získaných parametrov.
Jestvujúce prístroje na elektrodiagnostikovanie v akupunktúre nedokázali pomocou hrotových sond získať reprodukovateľné výsledky, čo bolo spôsobené dvoma chybovými faktormi. Lekár vykonávajúci meranie vždy musel hrot meracej sondy pritláčať určitou silou k pokožke, čím menil jej hrúbku. Hoci hroty niektorých sond boli odpružené pružinou, veľkosť prítlaku a teda aj veľkosť hrúbky pokožky v mieste kontaktu s hrotom sondy vždy závisela od subjektívneho pocitu lekára. Daný bod bol zároveň stimulovaný akupresúrou, čo ovplyvňovalo aj hodnotu jeho impedancie a zároveň menilo, teda aj skresľovalo stav celého organizmu. Ďalšou nevýhodou prístrojov na elektrodiagnostikovanie v akupunktúre zo stavu techniky je aj spôsob určovania impedancie aktívneho bodu daný zapojením, konštrukciou týchto prístrojov, ktorý sa uskutočňuje v tzv. časovej oblasti prechodového javu a to ešte pri „plynulé“ narastajúcom prítlaku, pričom „plynulosť“ lekár zabezpečoval subjektívne na základe svojej praxe.
Preto vznikla požiadavka riešiť vyššie uvedené nedostatky technickými prostriedkami, ktoré by zamedzili zmenám nameraných impedancií vplyvom manipulácie meracej sondy a odstránila by sa časová závislosť prechodového javu pri meraní. Výsledkom tohto úsilia je novovytvorené elektroakugrafické diagnostické zariadenie realizované technickými prostriedkami opisovanými v tomto vynáleze.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky sú odstraňované elektroakugrafickým diagnostickým zariadením podľa tohto vynálezu, čo je v podstate nekompaktné diagnostické zariadenie na grafické zobrazovanie zosnímaných a spracovaných hodnôt impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu. Jeho podstata spočíva v tom, že pozostáva z kontinuálneho merača so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu prepojeného s informačným tokom ale galvanický oddeleného pomocou infraportov od vyhodnocovacieho a zobrazovacieho bloku. Súčasťou elektroakugrafického diagnostického zariadenia je aj sústava bezprítlakových elektród. Prerozdelenie týchto bezprítlakových elektród je dané typom diagnostického merania, napríklad elektroakugrafia v súhlasných aktívnych meridánových bodoch alebo periférna elektroakugrafia, alebo elektroakugrafia v poplašných bodoch a iné typy elektroakugrafií, kde z príslušných metodík je určený počet týchto bezprítlakových elektród a ich rozmiestnenie na určených meridiánoch alebo ich kombináciách. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie umožňuje aj zoradenie bezprítlakových elektród pre vybrané časti organizmu s takým režimom merania, kde sú merané súčasne a kontinuálne všetky zvolené body jedného alebo viacerých meridiánov, z jedného meridiánu sú však potrebné minimálne tri zvolené body.
Kontinuálny merač so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje frekvenčný generátor alebo generátor impulzov alebo generátor striedavého elektrického napätia alebo prúdu prepojený napájacou a snímacou vetvou s bezprítlakovými elektródami, ktorými cez akupunkčný bod tečie maximálny prúd 7,5 μΑ. Pomocou tohto generátora sa cez odpor nabíja a vybíja kapacita akupunkčného bodu.
Kontinuálny merač impedancie so súčasným meraním aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje A/D prevodník prepojený napájacou a snímacou vetvou s bezprítlakovými elektródami. K A/D prevodníku je pripojený zosilňovač a demodulátor, pomocou ktorých sa získava jednosmerné napätie, ktoré je merané analógovo/digitálnym A/D prevodníkom procesora.
K napájacej a snímacej vetve je pripojený mechanický alebo elektronický prepínač a digitálny filter. Digitálny filter sa používa na odstránenie brumu s frekvenciou 50 Hz na spriemerovanie nameraných hodnôt. Digitálny filter taktiež zabezpečuje odmeranie impedancií ostatných akupunkčných bodov, postupným prepínaním vstupných analógových multiplexerov.
Ku kontinuálnemu meraču so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je pripojená referenčná elektróda napríklad vo forme kovovej dosky položenej na vyšetrovacom stole a k bezprítlakovým elektródam je pridružená maska vymedzujúca element pokožky daného plošného obsahu. Maska je papierová s otvorom uprostred.
Elektroakugrafické diagnostické zariadenie je riadené procesormi tak, že kontinuálny merač so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje prvú procesorovú jednotku prepojenú aspoň s A/D prevodníkom a vyhodnocovací blok obsahuje druhú procesorovú jednotku s monitorom a tlačiarňou.
Výhody elektroakugrafického diagnostického zariadenia podľa vynálezu spočívajú v nasledujúcich aspektoch. Je zaručená maximálna objektivizácia merania, nezávislá od skúseností lekára používajúceho daný prístroj. Je to podmienené tým, že daný prístroj dovoľuje uskutočňovať meranie nie v časovej oblasti prechodového javu ale v tzv. ustálenom stave, ktorý nastane po niekoľkých impulzoch zavedených bezprítlakovými elektródami do organizmu. Prakticky to predstavuje niekoľko sekúnd po začiatku merania. Daný prístroj ďalej odstraňuje nedostatky vyplývajúce z postupného merania impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu tak, že sa merajú hodnoty absolútnej impedancií všetkých aktívnych bodov organizmu zodpovedajúcich danému typu merania prakticky súčasne a kontinuálne. V praxi sa to zrealizuje za cca. 0,5 sec. Takto získané krivky sú relatívne veľmi stabilné a diagnosticky sa vyhodnocujú predovšetkým ich vzájomné vzťahy. Absolútne namerané hodnoty prakticky relevantne neovplyvňujú vzájomné vzťahy kriviek a možnosť ich vyhodnotenia.
Daným prístrojom a najmä aplikáciou bezprítlakových elektród v spojení s vymedzujúcou maskou sa pre meranie zaručuje konštantná hodnota veľkosti plochy elementu pokožky, čím sa zabezpečí opakovaná reprodukovateľnosť nameraných hodnôt impedancií.
Výsledky merania nie sú ovplyvnené vlhkosťou pokožky a iných náhodných faktorov. Ďalšia výhoda daného prístroja oproti jednohrotovému meraču spočíva v samotnom komplexnom vyhodnocovaní nameraných výsledkov, grafické znázornenie kriviek na monitore a pod., kde takto možno vytvoriť vlastné „fotografie“ okamžitého stavu meraných orgánových meridiánov a priebežne sledovať zmeny tohto stavu vyvolané napr. akupunkturistickým zásahom lekára, podaním lieku aj homeopatického a pod.
Výhody použitia tohto diagnostického zariadenia sú zjavné aj pre samotného pacienta, pretože celé vyšetrenie je neinvazívne, nebolestivé, bezpečné a bez kontraindikácií. Pracovné parametre zariadenia svojou činnosťou neovplyvňujú napríklad zariadenia alebo prístroje na posilnenie činnosti srdca - pace maker.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa tohto vynálezu bude bližšie ozrejmené pomocou výkresov, kde na obr. 1 je zobrazená jeho základná bloková schéma. Na obr. 2 je zobrazená aplikácia bezprítlakovej elektródy s maskou na pokožku organizmu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
V tomto príklade konkrétneho uskutočnenia predmetu vynálezu bude opísané elektroakugrafické diagnostické zariadenie, čo je znázornené v blokovej schéme zapojenia na obr. 1. Pozostáva z kontinuálneho merača 1_ so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu prepojeného s vyhodnocovacím a zobrazovacím blokom 2. Kontinuálny merač 1 so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je od vyhodnocovacieho a zobrazovacieho bloku 2 galvanický oddelený a informačný tok nastáva v infračervenom vlnovom spektre pomocou infraportov 16. Dôležitou súčasťou elektroakugrafického diagnostického zariadenia je aj sústava bezprítlakových elektród 3 vedených priamo alebo nepriamo do kontinuálneho merača ± so súčasným meraním impedancie aktívnych meridiánových bodov organizmu. Prerozdelenie týchto bezprítlakových elektród 3 je dané typom merania a s režimom, kde sú merané súčasne a kontinuálne všetky body určitého typu (napríklad biorytmu, ťingy a pod. ) na každom orgánovom meridiáne a na oboch jeho stranách. Týmto meraním sa získa obraz o stave všetkých orgánových meridiánov. Ku kontinuálnemu meraču 1_ so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je pripojená referenčná elektróda 11 napríklad vo forme kovovej dosky položenej na vyšetrovacom stole a k bezprítlakovým elektródam 3 je pridružená maska 12. vymedzujúca element pokožky daného plošného obsahu. Vymedzujúca maska 12 je papierová s otvorom uprostred. Kontinuálny merač 1_ so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje frekvenčný generátor 4 prepojený napájacou a snímacou vetvou 5 s bezprítlakovými elektródami 3, ktorými cez akupunkčný bod tečie maximálny prúd 7,5 μΑ. Pomocou tohto frekvenčného generátora 4 sa cez odpor R nabíja a vybíja kapacita akupunkčného bodu. V alternatívnych uskutočneniach môže byť tento frekvenčný generátor 4 nahradený generátorom impulzov alebo generátorom striedavého elektrického prúdu. Napájacia a snímacia vetva 5 je v podstate kábeláž, vodiče na jednom konci ukončené konektormi. Kontinuálny merač 1_ so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje A/D prevodník 6 prepojený napájacou a snímacou vetvou 5 s bezprítlakovými elektródami 3. K A/D prevodníku 6 je pripojený zosilňovač 7 a demodulátor 8, pomocou ktorých sa získava jednosmerné napätie, ktoré je merané analógovo/digitálnym A/D prevodníkom 6 procesora. K napájacej a snímacej vetve 5 je pripojený prepínač 9 a digitálny filter 10. Prepínač 9 môže byť mechanický viacpolohový a viacstupňový alebo elektronický. Digitálny filter 10 sa používa na odstránenie brumu so sieťovou frekvenciou 50 Hz a na spriemerovanie nameraných hodnôt. Digitálny filter 10 taktiež zabezpečuje odmeranie impedancií ostatných akupunkčných bodov, postupným prepínaním vstupných analógových multiplexerov. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie je riadené procesormi tak, že kontinuálny merač 1 so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje prvú procesorovú jednotku 15 prepojenú aspoň s A/D prevodníkom 6 a vyhodnocovací a zobrazovací blok 2 obsahuje druhú procesorovú jednotku 17 s monitorom 13 a tlačiarňou 14.
Použitie elektroakugrafického diagnostického zariadenia podľa tohto vynálezu je zamerané na komplexnú akupunktúrnu diagnostiku s využitím počítačovej elektroakugrafie EAG doplnené o laborátorný analytický modul LAM. Správna činnosť zariadenia a dosiahnutie objektívnych výsledkov merania je podmienená lokalizáciou aktívneho bodu meridiánu organizmu. Na jeho lokalizáciu je možné využiť indikátor aktívnych bodov, kde jeho aplikáciou po povrchu pokožky organizmu sa lokalizuje miesto - bod (element s plochou rádovo mm2, s rapídnym poklesom hodnoty impedancie. Približovaním sa meracieho hrotu indikátora aktívnych bodov k aktívnemu bodu prúd plynulé narastá, až dosiahne maximálnu hodnotu, pri vzdiaľovaní od aktívneho bodu znovu klesá. Takto sa lokalizujú všetky merané body. Na tieto body sa nalepí vymedzovacia papierová maska 12 tak, aby bolo zaručené, že signál je skutočne snímaný z aktívneho bodu a nie z jeho okolia (obr. 2). Na otvor v maske sa nanesie malé množstvo gélu a na ten sa priloží príslušná snímacia bezprítlaková elektróda 3, ktorá sa fixuje prelepením alebo iným vhodným nealergizujúcim materiálom. Po upevnení všetkých snímacích bezprítlakových elektród 3 sa uloží pacient do pohodlnej polohy výhodne na vyšetrovacie lehátko. Referenčná elektróda 11 sa položí pod pacienta tak, aby bola v priamom kontakte s telom pacienta. Do procesora sa zadá príslušný režim počítačovej elektroakugrafie EAG a po stabilizácii krivky sa podľa potreby monitoruje tak, že pretekajúci prúd, vedený bezprítlakovými elektródami 3, a ktorého zdrojom je frekvenčný generátor 4, vytvára na impedancii aktívneho bodu napätie, ktoré je snímané a následne po zosilnení v zosilňovači 7 a detekcii v detektore 8 spracovávané v A/D prevodníku 6. Jeho kvalitu zabezpečuje digitálny filter 10. Následne prvá procesorová jednotka 15 namerané údaje predspracováva a cez infraport 16 sú údaje vysielané na zdokumentovanie na obrazovku monitora 13 alebo do tlačiarne 14. Následne sa môže prepnúť ďalší režim EAG a postup sa opakuje. Po uložení všetkých sledovaných kriviek softvér vytvorí príslušné komparačné krivky, ktoré sa tiež zdokumentujú. Napokon nasleduje lekárske zhodnotenie výsledkov podľa príslušnej metódy, ktorá predstavuje know-how.
Priemyselná využiteľnosť
Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa vynálezu je využiteľné v lekárstve na diagnostikovanie ochorení a zisťovanie celkového zdravotného stavu organizmu.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie, vyznačujúce sa tým, že pozostáva z kontinuálneho merača (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu prepojeného s vyhodnocovacím a zobrazovacím blokom (2) a so sústavou bezprítlakových elektród (3), pričom ku kontinuálnemu meraču (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je pripojená referenčná elektróda (11).
  2. 2. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vy značujúce sa tým, že kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje frekvenčný generátor (4) alebo generátor impulzov alebo generátor striedavého elektrického napätia alebo prúdu prepojený napájacou a snímacou vetvou (5) s bezprítlakovými elektródami (3).
  3. 3. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje A/D prevodník (6) prepojený napájacou a snímacou vetvou (5) s bezprítlakovými elektródami (3).
  4. 4. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 3, vyzná č u j ú c e sa tým, že k A/D prevodníku (6) je pripojený zosilňovač (7) a/alebo demodulátor (8).
  5. 5. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 3 až 4, vyznačujúce sa tým, že k napájacej a snímacej vetve (5) je pripojený mechanický alebo elektronický prepínač (9).
  6. 6. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 3 až 5, vyznačujúce sa tým, že kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje digitálny filter (10).
  7. 7. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že k bezprítlakovým elektródam (3) je pridružená vymedzujúca maska (12).
  8. 8. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu obsahuje prvú procesorovú jednotku (15) prepojenú aspoň s A/D prevodníkom (6).
  9. 9. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že kontinuálny merač (1) so súčasným meraním impedancií aktívnych meridiánových bodov organizmu je od vyhodnocovacieho a zobrazovacieho bloku (2) galvanický oddelený pomocou infraportov (16).
  10. 10. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že vyhodnocovací a zobrazovací blok (2) obsahuje druhú procesorovú jednotku (17) s monitorom (13) a/alebo tlačiarňou (14).
  11. 11. Elektroakugrafické diagnostické zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že hodnota meracieho prúdu bezprítlakovej elektródy (3) je rádovo v mikroampéroch.
SK8212002A 2002-06-07 2002-06-07 Elektroakugrafické diagnostické zariadenie SK8212002A3 (sk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK8212002A SK8212002A3 (sk) 2002-06-07 2002-06-07 Elektroakugrafické diagnostické zariadenie

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK8212002A SK8212002A3 (sk) 2002-06-07 2002-06-07 Elektroakugrafické diagnostické zariadenie

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK8212002A3 true SK8212002A3 (sk) 2004-01-08

Family

ID=30439767

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK8212002A SK8212002A3 (sk) 2002-06-07 2002-06-07 Elektroakugrafické diagnostické zariadenie

Country Status (1)

Country Link
SK (1) SK8212002A3 (sk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5797854A (en) Method and apparatus for testing and measuring current perception threshold and motor nerve junction performance
KR101410513B1 (ko) 전기생리학적 분석 시스템
US20090264776A1 (en) Measurement of physiological characteristics
JPH09117453A (ja) 自動電流知覚しきい域測定装置および方法
JP2001509721A (ja) 神経筋機能のアセスメントのための装置および方法
CA3018094A1 (en) An apparatus and method to locate, measure, monitor, and treat inflammation of the skin's soft tissue and fascia layers
JP3162315B2 (ja) 生理的バランス検査判定装置及び低周波治療装置
Harris et al. Neurophysiological evaluation of healthy human anorectal sensation
Bu et al. Acute kick-boxing exercise alters effective connectivity in the brain of females with methamphetamine dependencies
US20080275347A1 (en) Stimulation Arrangement For Measurement Of Physiological Signal Reactivity
NO329287B1 (no) Fremgangsmate og apparat for a overvake det autonome nervesystemet til en sedert pasient
GB2530355A (en) Electric impedance tomographic device
SK8212002A3 (sk) Elektroakugrafické diagnostické zariadenie
RU80104U1 (ru) Диагностический медицинский аппаратно-программный комплекс
WO2007113271A2 (en) The band to measure the parameters of a human body and the system to analyze the parameters of a human body
RU2029493C1 (ru) Способ диагностики состояния организма по характеристикам биологически активных точек и устройство для его осуществления
RU2161904C2 (ru) Способ оценки электрофизиологического состояния человека и устройство для его осуществления
RU2543293C2 (ru) Устройство для контроля физиологических параметров человека
AU2021104416A4 (en) Device for measuring severity estimation in muscular atrophy & inflammation of muscles.
RU2169551C1 (ru) Устройство для электропунктуры
JP2007029512A (ja) 体幹部脂肪測定方法及び装置
RU2229838C2 (ru) Способ комплексного исследования состояния вегетативной нервной системы и устройство для его осуществления
JPH0331284Y2 (sk)
RU2251969C2 (ru) Способ диагностики состояния биологической ткани (варианты) и устройство для его осуществления
RU2007991C1 (ru) Устройство для диагностики функционального состояния кожного покрова человека и его терапии