SK8165Y1 - Kompaktná telemetrická jednotka - Google Patents

Kompaktná telemetrická jednotka Download PDF

Info

Publication number
SK8165Y1
SK8165Y1 SK50143-2015U SK501432015U SK8165Y1 SK 8165 Y1 SK8165 Y1 SK 8165Y1 SK 501432015 U SK501432015 U SK 501432015U SK 8165 Y1 SK8165 Y1 SK 8165Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
telemetry unit
compact telemetry
compact
unit according
iec
Prior art date
Application number
SK50143-2015U
Other languages
English (en)
Other versions
SK501432015U1 (sk
Inventor
Stanislav Ravas
Juraj Ml. Tomlain
St. Juraj Tomlain
Marek Harmata
Ján Mazák
Ján Tomlain
Original Assignee
T Ind S R O
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by T Ind S R O filed Critical T Ind S R O
Priority to SK50143-2015U priority Critical patent/SK8165Y1/sk
Publication of SK501432015U1 publication Critical patent/SK501432015U1/sk
Publication of SK8165Y1 publication Critical patent/SK8165Y1/sk

Links

Landscapes

  • Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)

Abstract

Kompaktná telemetrická jednotka (1) má vstupné rozhranie na prepojenie so zdrojmi údajov, má riadiacu jednotku (3) s operačnou pamäťou (5), má blok spracovania údajov, blok uchovávania údajov s vlastnou pamäťou (4) a má komunikačné sieťové rozhranie (2) na zasielanie spracovaných údajov do nadradeného systému. Kompaktná telemetrická jednotka (1) je prispôsobená na priebežné zmeny svojho postavenia medzi master/slave počas komunikácie s rôznymi zdrojmi vstupných údajov alebo s nadradeným systémom. Na to slúži blok (8) na zmenu postavenia master/slave, ktorý mení pozíciu kompaktnej telemetrickej jednotky (1) podľa toho, či komunikujúci prvok na druhej strane je nastavený ako master alebo slave. Kompaktná telemetrická jednotka (1) môže mať zobrazovací prvok (6). Vo výhodnom usporiadaní má tiež viaceré sériové linky a ethernetové sieťové rozhranie (2). Pri downlinku má protokol Modbus/RTU a/alebo Modbus/TCP, a/alebo IEC-60870-5-101, a/alebo IEC-60870-5- 104, a/alebo SNMP, a/alebo LonWorks. Pri uplinku má protokol IEC-60870-5-104 a/alebo IEC-60870-5-101, a/alebo IEC-61850.

Description

Úžitkový vzor sa týka kompaktnej telemetrickej jednotky, ktorá je určená najmä na prijímanie, spracovanie a uchovávanie telemetrických údajov a následné odosielanie telemetrických údajov do nadradeného systému. Údaje pochádzajú z rôznych zdrojov, najmä z rôznych meradiel a meracích podsystémov, ako aj z riadiacich a ovládacích prvkov, ktoré na výstupoch poskytujú údaje o parametroch príslušného systému. Technické riešenie je použiteľné v prostredí s rôznymi už existujúcimi zdrojmi údajov.
Doterajší stav techniky
Pri integrácii existujúcich systémov riadenia alebo monitorovania rôznych technických alebo priemyselných procesov existujú problémy s kompatibilitou, a to najmä pri systémoch, ktoré pochádzajú od rôznych dodávateľov s rôznymi komunikačnými protokolmi.
Technologickí integrátori v priemysle zaručujú kompatibilitu za cenu vyšších nákladov, integrácia existujúcich systémov často spočíva vo výmene väčšiny existujúcich zariadení a podsystémov za nové, pochádzajúce od integrátora. To však vedie nielen k vysokým priamym nákladom, ale často je výmena zariadení spojená s technickými problémami, odstávkou zariadení a podobne. Existuje prirodzená snaha užívateľov ponechať si existujúce, overené a funkčné časti systémov a integrovať ich do spoločného systému bez ich výmeny, len pomocou doplnenia vhodným zariadením Snaha systémových dodávateľov je však opačná, snažia sa udržať technickú nekompatibilitu jednotlivých prvkov oproti zariadeniam iných dodávateľov.
Nekompatibilita jednotlivých podsystémov sa prejavuje často už aj tým, že boli navrhované ako samostatné, v podstate ostrovné systémy, kde s a už pri ich návrhu a zapojení pevne stanovilo, ktorý prvok je v polohe master, a ktorý v polohe sláve. K takémuto systému je problematické sa pripojiť a vytvoriť zneho podsystém, v ktorom sazmení nastavenie master na sláve.
Riešenie podľa úžitkového vzoru SK 6854 používa oblastný koncentrátom a sloty s vyberateľnými konvertorovými jednotkami. Takéto riešenie je vhodné pre bytové domy, kde je počet pripojených zdrojov údajov, najmä meradiel relatívne malý, v priemysle by takéto riešenie narazilo na kapacitné problémy.
Nie je známe a je pritom žiadané také riešenie, ktoré sa bude dať jednoducho použiť na integráciu v rôznorodých konfiguráciách, bude schopné zbierať a zasielať údaje už v existujúcich sústavách bez nutnosti výmeny pôvodných zariadení.
Podstata technického riešenia
Uvedené nedostatky v podstatnej miere odstraňuje kompaktná telemetrícká jednotka, ktorá má vstupné rozhranie na prepojenie so zdrojmi údajov, má riadiacu jednotku, má blok spracovania údajov a blok uchovávania údajov s vlastnou pamäťou podľa tohto technického riešenia, ktorého podstata spočíva v tom, že kompaktná telemetrícká jednotka má komunikačné ro/hranic na zasielanie spracovaných údajov do nadradeného systému a má blok na priebežné zmeny svojho postavenia medzi master/slave pozíciou počas komunikácie s rôznymi zdrojmi vstupných údajov alebo s nadradeným systémom Blok na priebežné zmeny svojho postavenia medzi master/slave pozíciou je vytvorený ako súčasť hardvéru telemetrickej jednotky a samotné prepínanie, napríklad prepínanie hradiel, sa uskutočňuje prostredníctvom ovládacieho softvéru, ktorýmsa zadávajú príkazy.
Komunikačné rozhranie slúži na odosielanie spracovaných telemetrických údajov do nadradeného systému, predovšetkým do riadiaceho centra, velínu, klaudu a podobne, kam môžu smerovať toky dát z viacerých kompaktných telemetrických jednotiek. Komunikačné rozhranie môže mať formu sieťového rozhrania, napríklad s konektorom RJ45 alebo môže zahŕňať GSM/3G modem, WiFi modem a podobne. Výhodné bude, ak kompaktná telemetrícká jednotka má k dispozícii zároveň viacej komunikačných platforiem na zasielanie údajov do nadradeného systému, aby sa pri inštalácii mohla zvoliť najefektívnejšia forma komunikácie. Vprípade, že na mieste inštalácie nie je k dispozícii žiadna lokálna sieť, žiadne pevné pripojenie k internetu, môžu byť údaje v balíkoch odosielané v nastavených intervaloch aj cez mobilnú sieť dostupného operátora.
Existujúce systémy, ktoré majú byť integrované do nadradeného riadiaceho alebo monitorovacieho systému, majú zvyčajne pevne nastavené postavenie master/slave jednotlivých prvkov. Podstatnou črtou predloženého technického riešenia je možnosť kompaktnej telemetrickej jednotky meniť svoje postavenie podľa aktuálnej potreby príslušnej komunikačnej dvojice. Kompaktná telemetrícká jednotka je schopná zasielať do nadradených staníc nazbierané údaje a prijímať od nadradených staníc príkazy, kedy je kompaktná telemetrická jednotka v postavení sláve. Pri samotnom získavaní údajov je kompaktná telemetrícká jednotka schopná byť v postavení master, kedy zadáva príkazy podradeným zdrojom údajov, ale môže byť tiež v postavení sláve, ak je potrebné komunikovať so zdrojom údajov, ktorý je v postavenímaster.
S K 8165 ΥΙ
Možnosť meniť svoje postavenie priebežne v rámci zberu a zasielania údajov je dôležitou technickou črtou tohto technického riešenia, ktorá umožní prispôsobiť sa existujúcej architektúre systémov a zariadení. Doterajšie zariadenia, ak mali možnosť meniť svoje postavenie master/slave, mohli toto postavenie meniť len jednorazovo pri konfigurácii, typické sú napríklad mechanické prepínače pozície master/slave.
Nekompatibilita rôznych systémov spočíva nielen v rôznosti ich komunikačných protokoloch, ale aj v skutočnosti, že vopred nastavené postavenia master/slave jednotlivých prvkov pôvodného systému nie je možné dodatočne zmeniť. Napríklad, samostatný systém má autonómnu riadiacu jednotku, ktorá riadi skupinu podriadených prvkov, napríklad ventilov. Tie na príkaz riadiacej jednotky poskytujú údaje o svojej polohe alebo o podobnom miestnom parametri. Riadiaca jednotka je pritom nastavená ako master, podriadené prvky sú nastavené ako sláve. Aksamá takýto, pôvodne autonómny, systémstať súčasťou vyššieho systému monitorovania, nastáva problém, ako získať údaje, dáta z riadiacej jednotky (master) a z jednotlivých podriadených prvkov (sláve).
Zo stavu techniky je naporúdzi výmena pôvodného systému alebo výmena aspoň riadiacej jednotky. Kompaktná telemetrická jednotka podľa tohto úžitkového vzoru poskytuje možnosť ponechať existujúci systém (teraz už ako podsystém) s pôvodnou konfiguráciou. Ku kompaktnej telemetrickej jednotke sa pripojí riadiaca jednotka pôvodného systému, pričom pri vzájomnej komunikácii je kompaktná telemetrická jednotka nastavená do postavenia „sláve“, aj keď má úlohu zbierať údaje z riadiacej jednotky. Pôvodná riadiaca jednotka je ponechaná v postavení „master“ a kompaktnú telemetrickú jednotku považuje za ďalšie „sláve“ zariadenie popri existujúcich pôvodných podriadených prvkoch, ale do kompaktnej telemetrickej jednotky zasiela údaje, ktoré v skutočnosti neslúžia na ovládanie kompaktnej telemetrickej jednotky ako podradeného prvku, ale slúžia na získanie dát na spracovanie a prípadne aj odoslanie do nadriadeného systému. Takto sa môžu do kompaktnej telemetrickej jednotky zaslať aj údaje prijaté v master jednotke, ktoré boli zozbierané z ostatných s láve zariadení.
Zhodná kompaktná telemetrická jednotka je pri komunikácii s inými prvkami s postavením „sláve“ nastavená ako „master“, čo predovšetkým znamená, že im zasiela vlastné príkazy na poskytovanie požadovaných dát. Vďaka tomu kompaktná telemetrická jednotka umožňuje komunikáciu s viacerými podradenými a nadradenými stanicami pomocou štandardných telemetrických a priemyselných protokolov. Do nadradených staníc posiela nazberané merania a prijíma od nich príkazy. Výsledky meraní získava od podradených staníc. Príkazy prijaté z nadradených staníc transformuje na príkazy podradeným staniciam.
Kompaktná telemetrická jednotka bude mať vo výhodnom usporiadaní ethemetové rozhranie, ktorým sa môže pripájať do lokálnej siete a/alebo k internetu. Sieťové výstupné rozhranie kompaktnej telemetrickej jednotky bude vo výhodnom usporiadaní trvalo pripojené k intemetovej sieti a kompaktná telemetrická jednotka bude mať vlastnú IP adresu. To umožní diaľkovo komunikovať s kompaktnou telemetrickou jednotkou z akéhokoľvek miesta, ktoré má pripojenie na internet. Užívateľ po zadaní IP adresy a hesla si môže prezerať údaje o aktuálnom stave systému, napríklad o spotrebe, o parametroch prietoku, zásobe prostriedkov, môže hodnotiť historické údaje a podobne. Spracované údaje má užívateľ k dispozícii v grafickej aj tabuľkovej hodnote.
Aj keď užívateľ bude mať možnosť pripojiť sa ku kompaktnej telemetrickej jednotke, zvyčajne najdôležitejšia úloha kompaktnej telemetrickej jednotky bude spočívať v automatickom, pravidelnom zasielaní údajov do nadradeného systému. Pri konfigurácii sa nastavia pravidlá a cesta na odosielanie údajov podľa konkrétnej potreby. Ak sa ide o rýchle procesy, ktoré si vyžadujú bezprostrednú spätnú väzbu, môže byť zasielanie dát v podstate nepretržité alebo bude prebiehať pri každej zmene meraného parametra. Ak pôjde napríklad o meranie výšky spodnej vody v kontrolných vrtoch, postačí zasielanie údajov raz denne. Kompaktná telemetrická jednotka bude pri inštalácii konfigurovaná na automatické zasielanie údajov podľa konkrétnej potreby nadradeného systému.
Komfort užívateľa sa zvýši, ak kompaktná telemetrická jednotka má slot na vyberateľnú pamäťovú kartu, napríklad formátu SD alebo microSD. Na vyberateľnú pamäťovú kartu sa môžu uchovávať všetky údaje alebo len vybrané údaje.
Flexibilita v rôznych aplikáciách sa podstatne zvýši, ak kompaktná telemetrická jednotka má konfiguračný blok prístupný cez sieťové výstupné rozhranie a tento konfiguračný blok je prepojený alebo zahŕňa blok pomerov. Potom sa jednoducho dá nastaviť prevodový pomer medzi počtom impulzov a jednotkou meranej veličiny. Takýto konfiguračný blok umožní tiež vytvoriť užívateľsky príjemné prostredie, kde si užívateľ zvolí mená jednotlivých meracích kanálov, ako napríklad „plyn - vetva juh“, „plyn - vetva sever“, „odorant na vetve juh“ a podľa údajov z konkrétneho meradla tiež nastaví, že napríklad 10 impulzov príslušného meradla plynu zodpovedá 1 m3 plynu a jeden impulz dávkovača odorantu zodpovedá 10 cm3 odorantu.
Výhody sieťovo prístupného systému sa ešte zvýšia, ak kompaktná telemetrická jednotka má update blok, ktorým sa môže meniť softvér obsluhujúci činnosti kompaktnej telemetrickej jednotky. Vďaka tomu sa môže systémneskôr adaptovať na nové podmienky.
S K 8165 Yl
Vo výhodnom usporiadaní pracuje kompaktná telemetrická jednotka na operačnom systéme Linux. Má otvorenú architektúru a umožňuje doplňovanie funkcionality pomocou vkladania nových softvérových modulov.
Súčasťou kompaktnej telemetrickej jednotky môže byť zobrazovací prvok, výhodne v podobe dotykového LCD TFT displeja. Vďaka tomuto prvku sa môže kompaktná telemetrická jednotka konfigurovať aj lokálne, načo slúži vstavaná vizualizácia procesov.
Z hľadiska jednoduchej inštalácie môže mať kompaktná telemetrická jednotka pripevňovací prvok na DIN lištu. To umožní jednoduché pripevnenie v ktoromkoľvek rozvádzači, v každej bežnej skrini.
Bude tiež výhodné, ak kompaktná telemetrická jednotka má priemyselné vyhotovenie, napríklad s kovovým telom, výhodne s hliníkovým telom, ktoré je odolné vonkajším vplyvom a dobre odvádza teplo.
Riadiaca jednotka bude mať okrem operačnej pamäte pripojenú aj pamäť na uchovávanie dát, táto pamäť bude vo výhodnom vyhotovení typu NAND flash, ako Solid state drive, záznamové médium bez pohyblivých častí.
Na pripájanie periférií ku kompaktnej telemetrickej jednotke sa osvedčila poloduplexná sériová linka. Dvojvodičové vedenie síce neumožňuje súčasne obojstranný prenos dát, ale v prípade zasielania telemetrických údajov s typicky jednosmerným prenosom sa táto nevýhoda neprejaví. Jednoduchosť sériovej linky pri priemyselnom nasadení spočíva aj v tom, že postačia dva vodiče, prípadne dva vodiče plus uzemňovací vodič. Je výhodné, ak sériová linka je typu RS485.
Medzi podradenými prvkami a kompaktnou telemetrickou jednotkou môže komunikácia prebiehať na rôznej platforme. Pri jednej konfigurácii kompaktná telemetrická jednotka je „master“, vysiela požiadavky na zaslanie dát, podradené prvky sú „sláve“, odpovedajú na požiadavky z „master“ zariadenia. Výhodne je, ak s a pritom použije otvorený protokol, napríklad Modbus,Modbus RTU, Modbus TCP.
Z hľadiska dosiahnutia jednoduchej montáže je výhodné, ak kompaktná telemetrická jednotka má telo v tvare viacnásobného modulu ističa s pripevňovacím prvkom na DIN lištu, napríklad podľa ČSN EN 60715. To znamená, že telo kompaktnej telemetrickej jednotky môže mať šírku v násobku 17,5 mm, čo zodpovedá šírke jedného jednopólového ističa. Vďaka tomu sa môže kompaktná telemetrická jednotka jednoducho pripevniť do rozvádzačových skríň ktoréhokoľvek výrobcu. Aby sa oddelila napájacia časť systému od informačných obvodov, môže systém zahŕňať oddelený zdroj napájania, napríklad napájania 12 V. Oddelený zdroj napájania môže mať tiež vonkajšie telo v tvare modulu s pripevňovacím prvkom na DIN lištu.
Kompaktná telemetrická jednotka má vo výhodnom usporiadaní vstavaný viacročný archív odpočtov spotreby, poskytuje archívne a aktuálne odpočty v grafickej a tabuľkovej forme, dokáže komunikovať s nadriadenými systémami cezprotokolIEC-60870-5-101, ľEC-60870-5-104 aIEC-61850.
Predložené riešenie sa vyznačuje vysokou flexibilitou nasadenia aj už v existujúcich systémoch, pričom je schopné prispôsobiť sakonkrétnym nastaveniampôvodných systémov.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Technické riešenie je bližšie vysvetlené pomocou obrá/kov 1 až 5. Konkrétny tvar telesa kompaktnej telemetrickej jednotky, príklady zdrojov meraných parametrov ako aj počty rozhraní majú len ilustračný charakter a nie je ich možné považovať za zužujúce rozsah ochrany.
Na obrá/ku 1 je znázornený príklad kompaktnej telemetrickej jednotky s ro/liraniami vyvedenými na čelách tela jednotky.
Obrázok 2 zobrazuje blokovú schému vnútorného zapojenia kompaktnej telemetrickej jednotky.
Na obrá/ku 3 je vyobrazené telo kompaktnej telemetrickej jednotky, ktorá má vlastný zobrazovací prvok v podobe dotykového displeja na povrchu svojho kovového tela.
Na obrá/ku 4 je bloková schéma vnútorného zapojenia kompaktnej telemetrickej jednotky so zobrazovacím prvkom a tiež so samostatným servisnýmportom
Obrázok 5 znázorňuje príklad zapojenia kompaktnej telemetrickej jednotky v sústave s viacerými meracími a regulačnými podsystémami. Vyobrazené ikony zariadení sú ilustračné.
Príklady uskutočnenia
Príklad 1
V tomto príklade podľa obrázkov 1 a 2 má kompaktná telemetrická jednotka 1 hliníkové telo s pripevňovacím prvkom na DIN lištu.
Kompaktná telemetrická jednotka J má sieťové rozhranie 2 s konektorom RJ45 (10/100 Mbit) na pripojenie k IAN a k internetu. Má tiež jednu izolovanú sériovú linku 7 typu RS485 a štyri sériové linky 7 typu
S K 8165 Yl
RS232, ktoré majú pripojovacie priemyselné konektory na čele tela kompaktnej telemetrickej jednotky L Na čele tela je tiež pripojovací konektor na napájanie s jednosmerným napätím v rozsahu 24 až 40 V.
Kompaktná telemetrická jednotka X má riadiacu jednotku 3, v ktorej je blok 8 na zmenu postavenia master/slave. Riadiaca jednotka 3 je v tomto príklade tvorená 32 bitovým procesorom ARM Í.MX28 s taktovacou frekvenciou 454 MHz. Riadiaca jednotka 3 je prepojená s operačnou pamäťou 5 s veľkosťou 128 DDRAM. K riadiacej jednotke 3 je pripojená aj pamäť 4 na uchovávanie údajov, v tomto príklade typu NAND Flash s veľkosťou 128MB. Blok 8 na zmenu postavenia master/slave sa riadi konfiguračnými dátami podľa toho, s ktorým konkrétnym prvkov systému kompaktná telemetrická jednotka komunikuje. Počas aktivity rôznych komunikačných dvojíc je komunikačný protokol aj postavenie kompaktnej telemetrickej jednotke X rôzne, podľa potreby master alebo sláve.
Kompaktná telemetrická jednotka X má integrovaný framework na zber údajov, má integrovaný web na manažment kompaktnej telemetrickej jednotky χ. Podporuje protokoly Modbus/RTU, Modbus/TCP, ľEC-60870-5-101, IBC- 60870-5-104, SNMP, LonWorks (downlink) a to v režimoch, kedy je v pozícii master alebo aj sláve. Pri uplinku využíva komunikačné protokoly IEC-60870-5-104, JEC-60870-5-101, IEC-61850.
Kompaktná telemetrická jednotka X spracováva digitálne údaje z pripojených prevodníkov, z meradiel, z informačných výstupov samostatných riadiacich jednotiek podsystémov. Údaje uchováva v pamäti a spracováva ich do tabuľkovej aj grafickej podoby, ktoré sú prístupné cez ethemetové sieťové rozhranie 2. Je schopná pracovať v širokom teplotnom rozs ahu -40° až 85 °C amá spotrebu len 2 W.
Kompaktná telemetrická jednotka X má aj slot na vyberateľnú pamäťovú kartu formátu microSD. Na karte s a uchovávajú hrubé dáta, ako aj spracované výstupy.
Príklad 2
V tomto príklade podľa obrázkov 3 až 5 je kompaktná telemetrická jednotka X vybavená aj zobrazovacím prvkom 6 a má samostatný servisný port použiteľný na diagnostiku a servisné zásahy aj pri nefunkčných ostatných rozhraniach. Zobrazovací prvok 6 má podobu dotykového 3,5' LCD TFT displeja.
Cez intemetové pripojenie si môže užívateľ kontrolovať stavy systému odkiaľkoľvek. Po zadaní IP adresy sa užívateľovi otvorí stránka kompaktnej telemetrickej jednotky X a pomocou hesla môže užívateľ sledovať aktuálny stav parametrov, meniť konfiguráciu alebo vyhľadávať archívne dáta.
Priemyselná využiteľnosť
Priemyselná využiteľnosť je zrejmá. Podľa tohto technického riešenia je možné priemyselne a opakovane zostavovať a používať kompaktné telemetrické jednotky v rôznych technických a priemyselných aplikáciách.
S K 8165 Yl
Zoznam vzťahových značiek
- kompaktná telemetrická jednotka
- komunikačné ro/hranie
3 - riadiaca jednotka
- pamäť na uchovávanie spracovávaných údajov 5- operačnápamäť
- zobrazovací prvok
- sériová linka
8- blok zmeny postavenia master/sláve
RS485 - sériová linka RS 485 RS232 - sériová linka RS 232 12 V / 24 V - napájacie napätie LAN - Local area network
GSM/3G modem - Global System for Mobile Communications/tretia generácia mobilných technológií WiFi - súbor štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN, WLAN

Claims (14)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Kompaktná telemetrická jednotka, ktorá má vstupné rozhranie na prepojenie so zdrojmi údajov, má riadiacu jednotku (3) s operačnou pamäťou (5), má blok spracovania údajov a blok uchovávania údajov s vlastnou pamäťou (4) na uchovávanie údajov, vyznačujúca sa tým, žemá komunikačné rozhranie (2) na zasielanie spracovaných údajov do nadradeného systému a má hardvérový blok (8), ktorý je prispôsobený na priebežné zmeny svojho postavenia medzi master/slave počas komunikácie s rôznymi zdrojmi vstupných údajov alebo s nadradeným systémom
  2. 2. Kompaktná telemetrická jednotka podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že komunikačné rozhranie (2) je ethernetové a/alebo GSM, a/alebo GSM/3G, a/alebo WiFi.
  3. 3. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že má sériové poloduplexné vstupné rozhranie, výhodne RS485.
  4. 4. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž3, vyznačujúca sa tým, že má sériovú linku (7), výhodne RS232.
  5. 5. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž4, vyznačujúca sa tým, že má zobrazovací prvok (6) prepojený s riadiacou jednotkou (3).
  6. 6. Kompaktná telemetrická jednotka podľa nároku 5, vyznačujúca sa tým, že zobrazovací prvok (6) je dotykový displej, výhodne LCD TFT displej.
  7. 7. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž6, vyznačujúca sa tým, že má telo s pripevňovacím prvkom na DIN lištu.
  8. 8. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 7, vyznačujúca sa tým, že má downlink rozhranie prispôsobené na pripojenie a komunikáciu podľa protokolu Modbus/RTU a/alebo Modbus/TCP, a/alebo IEC-60870-5-101, a/alebo IEC-60870-5-104, a/alebo SNMP, a/alebo LonW orks.
  9. 9. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž8, vyznačujúca sa tým, že má uplink rozhranie prispôsobené na pripojenie a komunikáciu podľa protokolu IEC-60870-5-104 a/alebo IEC- 60870-5-101, a/alebo IEC-61850.
  10. 10. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž9, vyznačujúca sa tým, že má telo v tvare viacnásobného modulu ističa s pripevňovacím prvkom na lištu.
  11. 11. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov lažlO, vyznačujúca sa tým, že má nastaviteľný blok pomerov medzi prijímaným signálom a meranou veličinou.
  12. 12. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov lažll, vyznačujúca sa tým, že má vlastnú IP adresu.
  13. 13. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 12, vyznačujúca sa tým, že má slot na vyberateľnú pamäťovú kartu, výhodne formátu SD alebo microSD.
  14. 14. Kompaktná telemetrická jednotka podľa ktoréhokoľvek z nárokov lažl3, vyznačujúca sa tým, že má update blok na zmenu riadiaceho softvéru.
SK50143-2015U 2015-12-29 2015-12-29 Kompaktná telemetrická jednotka SK8165Y1 (sk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK50143-2015U SK8165Y1 (sk) 2015-12-29 2015-12-29 Kompaktná telemetrická jednotka

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK50143-2015U SK8165Y1 (sk) 2015-12-29 2015-12-29 Kompaktná telemetrická jednotka

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK501432015U1 SK501432015U1 (sk) 2018-02-05
SK8165Y1 true SK8165Y1 (sk) 2018-07-02

Family

ID=61026402

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK50143-2015U SK8165Y1 (sk) 2015-12-29 2015-12-29 Kompaktná telemetrická jednotka

Country Status (1)

Country Link
SK (1) SK8165Y1 (sk)

Also Published As

Publication number Publication date
SK501432015U1 (sk) 2018-02-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20230262443A1 (en) System, Method and Apparatus for Building Operations Management
AU2021245134B2 (en) Solar energy metering, communications, and control system
EP2737381B1 (en) Systems and methods for wireless communication of power distribution information
US10687231B1 (en) System, method and apparatus for presentation of sensor information to a building control system
US10352972B1 (en) Programmable multi-sensor measurement and control system addressing expandable modules
WO2012031163A1 (en) Resource management and control system
CN103312772A (zh) 一种应用于物联网的数据采集系统及相应的装置
KR20160034023A (ko) 인터넷 기반의 통합 웹 모니터링 시스템
KR101262163B1 (ko) 분전반을 이용한 통합 감시·제어 시스템
US20150045968A1 (en) Plc based thermostat temperature control for heating systems
KR101319449B1 (ko) 무선 라우팅 역할을 수행하는 무정전 전력 측정장치
KR20150081804A (ko) 실시간 다중통신용 스마트 분전반 제어기
SK8165Y1 (sk) Kompaktná telemetrická jednotka
Idachaba et al. Review of Remote Terminal Unit (RTU) and Gateways for Digital Oilfield delpoyments
KR101645648B1 (ko) 통신 및 분기 확장이 용이한 통합 스마트 분전반 제어기
KR20080093685A (ko) 개방형 게이트웨이 서버
US20180224816A1 (en) Photovoltaic inverter having an improved communication arrangement with a remote computerised system
KR20150077889A (ko) 다중 전원을 이용한 유무선 통합형 태양광 발전모니터링 장치
AU2018202133B2 (en) Modular metering device and method for operating same
CN204065791U (zh) 基于无线传感器网络的闸门自动控制系统
KR20120073014A (ko) 발전설비의 운전정보 통합 관리 시스템
JP2006090923A (ja) 電力用管理システム
Lin et al. Automatic meter reading system based on power line communication of LonWorks
CN214675188U (zh) 一种物联网智能网关
CN209728458U (zh) 一种支持北斗定位对时功能的可编程逻辑控制器