SK500282013A3 - Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania - Google Patents

Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania Download PDF

Info

Publication number
SK500282013A3
SK500282013A3 SK50028-2013A SK500282013A SK500282013A3 SK 500282013 A3 SK500282013 A3 SK 500282013A3 SK 500282013 A SK500282013 A SK 500282013A SK 500282013 A3 SK500282013 A3 SK 500282013A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
common
computer
automatic
mouse
keyboard
Prior art date
Application number
SK50028-2013A
Other languages
English (en)
Other versions
SK288700B6 (sk
Inventor
Stanislav Lakosil
Jan Šimek
Original Assignee
Ažd Praha S. R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ažd Praha S. R. O. filed Critical Ažd Praha S. R. O.
Publication of SK500282013A3 publication Critical patent/SK500282013A3/sk
Publication of SK288700B6 publication Critical patent/SK288700B6/sk

Links

Landscapes

  • Input From Keyboards Or The Like (AREA)
  • Position Input By Displaying (AREA)

Abstract

Počítače (1, 2) s minimálne jednou zobrazovacou jednotkou (131, 132, 231) sú jednotlivo spojené pomocou USB rozhrania (11, 21) s automatickým „Keyboard-Video-Mouse“ prepínačom (3), ktorý je ovládaný pomocou vstupnej periférnej jednotky (4), tvorenej spoločnou myšou (41) a klávesnicou (43). Spôsob automatického prepínania medzi počítačmi (1, 2) pomocou spoločnej myši (41) spočíva v tom, že automatický KVM prepínač (3) prijíma informácie o pohybe spoločnej myši (41), ktoré sú spracované pomocou vlastnej logickej jednotky (31) na prepočet relatívnych súradníc pohybu spoločnej myši (41) a na absolútne súradnice ukazovateľa polohy na zobrazovacích jednotkách (131, 132, 231). Súčasťou automatického KVM prepínača (3) je aj logická jednotka (32) prepínania výstupu dátového signálu, ktorá rozhoduje o prepnutí dátového signálu klávesnice (42) na konkrétny počítač (1, 2). Pokiaľ absolútne súradnice neprekročia vopred určený rozsah, signál je smerovaný do aktuálne zvoleného počítača (1, 2). Pri prekročení absolútnych súradníc dôjde v automatickom KVM prepínači (3) k prepnutiu výstupu v logickej jednotke (32) na ďalší počítač (1, 2). Riešenie je použiteľné všade tam, kde je potrená práca jedného používateľa s viacerými počítačmi súčasne.

Description

Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania
Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice. Zariadenie zahŕňa najmenej dva počítače, KVM prepínač a vstupnú periférnu jednotku obsahujúcu spoločnú myš a spoločnú klávesnicu. Každý počítač zahŕňa najmenej jeden zobrazovací systém, z ktorých každý zobrazovací systém je spojený najmenej s jednou zobrazovacou jednotkou.
Vynález sa tiež týka spôsobu automatického prepínania na tomto zariadení. Užívateľ generuje pomocou vstupnej periférnej jednotky, a to spoločnej klávesnice a spoločnej myši informácie o pohybe spoločnej myši a stlačení alebo uvoľnení klávesy spoločnej klávesnice.
Doterajší stav techniky
Bežnou praxou v ovládaní výpočtovej techniky je zapojenie štandardných periférnych jednotiek pre vstup znakov (obvykle počítačová klávesnica) a zisťovanie polohy (tzv. polohovacie zariadenie, napr. počítačová myš, tablet, joystick a pod.) priamo k počítačovému systému so zobrazovacou jednotkou - monitorom. Na monitore sa pohyb polohovacieho zariadenia prejavuje spravidla ako pohyb kurzora po pracovnej ploche, resp. časti pracovnej plochy. Tieto periférne jednotky sú všeobecne známe a štandardizované komponenty počítačového systému a okrem vstupu dát sú v úplnej väčšine prípadov využívané priamo na ovládanie samotného systému.
Trendom niekoľkých posledných rokov sú stále častejšie sa objavujúce počítačové systémy, ktoré umožňujú pomocou špeciálneho zobrazovacieho subsystému s viacerými výstupmi alebo pomocou niekoľkých redundantných zobrazovacích subsystémov s jediným výstupom, generovať niekoľko výstupov naraz a tým, napr. rozšíriť pracovnú plochu na niekoľko výstupných zobrazovacích jednotiek monitorov. Ovládanie takého systému zvyčajne prebieha na základe pohybu polohovacieho zariadenia, prípadne klávesnice, pokiaľ to daný systém umožňuje, a prepínanie kurzora medzi jednotlivými zobrazovacími jednotkami pri dosiahnutí okraja časti pracovnej plochy obsadzujúcej fyzickú plochu zobrazovacieho zariadenia. S výnimkou systémov umožňujúcich priame ovládanie kurzora pomocou počítačovej klávesnice nemá táto vstupná periféria žiadnu funkciu pri prepínaní aktuálnej zobrazovacej jednotky. Toto riešenie sa využíva, napr. pri riadení železničnej dopravy pri dispečerských zadávacích počítačoch jednotného obslužného pracoviska, kde reliéf koľajiska býva spravidla zobrazený cez niekoľko vedľa seba umiestnených monitorov, medzi ktorými je možné prepínať pohybom myši, resp. pomocou kurzorových kláves na klávesnici. Nevýhodou tohto riešenia pri obsluhe viacerých oddelených systémov je, že ku každému systému musí byť pripojená vlastná sada vstupných periférnych jednotiek, ktoré zaberajú cenný priestor na ploche stola a zároveň zvyšujú nároky na obsluhu pracoviska stálym premýšľaním na tým, ktorá periférna jednotka patrí ku ktorému systému. Napríklad v železničnej doprave sa pri priemernom počte troch oddelených systémov na jednom pracovisku javí toto riešenie, aj keď hojne používané, ako nedostatočné.
Na zníženie veľkého množstva vstupných periférnych jednotiek, pri súčasnom ovládaní viacerých oddelených počítačových systémov slúžia KVM (Keyboard-VideoMouse) prepínače, ktoré umožňujú pri zapojení jedinej sady vstupných periférnych jednotiek smerovať dátové signály zo vstupných periférnych jednotiek do vybraného počítačového systému a zároveň z tohto systému smerovať výstup zobrazovacieho subsystému do pripojenej zobrazovacej jednotky. Výber aktuálneho počítačového systému sa obvykle vykonáva stlačením tlačidla s číslom sady výstupných portov prepínača, alebo kombináciou niekoľkých kláves pri špecializovaných prepínačoch. Nevýhodou týchto riešení je obmedzenie možnosti smerovania len jediného výstupu zobrazovacieho subsystému pre každý zapojený počítačový systém, čo v oblasti riadenia železničnej dopravy odporuje napr. požiadavke na zobrazenie reliéfu stanice cez viacero monitorov. Naviac je prepínanie výstupu zobrazovacích subsystémov v rozpore s požiadavkou na bezpečnosť riadenia železničnej dopravy, kde obsluha musí v každom okamihu mať prehľad o celej riadenej oblasti aj všetkých nadväzujúcich informačných systémoch. Existuje síce možnosť zapojenia všetkých výstupov zobrazovacích subsystémov priamo k zobrazovacím jednotkám a prepínanie len dátových signálov vstupných periférnych jednotiek, ale vzhľadom na absenciu spätnej väzby k obsluhe v podobe prepnutia výstupu zobrazovacieho subsystému sa toto riešenie javí ako neintuitívne, a teda nepoužiteľné.
US 2011/0010473 A1 opisuje manuálny KVM prepínač zabudovaný priamo do monitora. Výhodou tohto riešenia je úspora miesta, čo je jediná výhoda oproti štandardným KVM prepínačom.
US 5,748,189 opisuje spôsob automatického prepínania vstupných periférnych jednotiek medzi niekoľkými zobrazovacími subsystémami jedného počítačového systému súčasne s možnosťou prepínania medzi viacerými takýmito oddelenými počítačovými systémami. Nevýhodou ale je používanie lokálnej počítačovej siete na prenos udalostí generovaných vstupnými periférnymi jednotkami, čo napr. v prípade riadenia železničnej dopravy nie je možné použiť z dôvodu požiadavky na uzavretosť siete staničného zabezpečovacieho zariadenia. Ďalšou nevýhodou je nutnosť inštalácie špeciálneho Software na každý ovládaný počítačový systém.
US 2009/0251413 A1 opisuje zariadenie na prepínanie medzi počítačmi. Zariadenie obsahuje automatický KVM prepínač, ktorý po funkčnej stránke spĺňa požiadavky na automatické prepínanie vstupných periférnych zariadení medzi počítačovými systémami. Dáta, ktoré sú odosielané od myši, sú zasielané ovládaču prepínača po jednosmernom komunikačnom kanáli. Je dôležité poznamenať, že tieto dáta len signalizujú relatívny pohyb myši od poslednej správy o pohybe. To teda nedovoľuje ovládaču odvodzovať pozíciu ukazovateľa myši na obrazovke hostiteľského počítača. Ovládač prepínača má obojsmerný komunikačný kanál s softwarom, ktorý je rezidentný na pripojenom hostiteľskom počítači. Keď užívateľ premiestni ukazovateľ myši k okraju svojho práve aktívneho displeja, tak Software rezidentný na hostiteľskom počítači rozpozná, že ukazovateľ je umiestnený pri okraji displeja a vyšle správu ovládaču vo vnútri prepínača. V hlavnom nároku je uvedené, že každý počítač musí mať ovládač ukazovateľa, ktorý ovláda polohu ukazovateľa na príslušnom displeji. Ďalej každý počítať musí byť vybavený rezidentným ovládačom, ktorý prijíma informácie o pohybe polohovacieho zariadenia cez zariadenie prepínača a obojsmerný komunikačný kanál a preposiela uvedené informácie o pohybe ovládaču ukazovateľa. Každý počítač musí mať špecializovanú službu, ktorá monitoruje pohyby ukazovateľa pomocou ovládača ukazovateľa a komunikuje s rezidentným ovládačom, aby zistila, že tento ovládač zašle správu ovládaču prepínača, keď ukazovateľ vykoná definovaný pohyb.
Z tohto dôvodu je pri tomto riešení nutná inštalácia špeciálneho Software do každého pripojeného počítača a tento Software potom dáva pokyny späť ovládaču prepínača. Toto technické riešenie využíva obojsmernú dátovú komunikáciu medzi počítačovým systémom a prepínačom, čo je v oblasti riadenia železničnej dopravy neakceptovateľné z dôvodu požiadavky na zabezpečenie požadovanej úrovne bezpečnosti.
US 2006/0244 724 A1 opisuje zariadenie a spôsob na automatické prepínanie zdrojov medzi viacerými pracovnými stanicami. Viac počítačových pracovných staníc je pripojených na výstupné porty automatického prepínacieho zariadenia majúceho ovládací spínač. Vstupné zariadenia, ako sú myš a klávesnica, sú pripojené ku vstupnému portu automatického prepínacieho zariadenia a viac displejov môže byť buď priamo pripojených k zodpovedajúcej pracovnej stanici, alebo na automatické prepínacie zariadenie. Výstupné signály zo vstupných zariadení sú smerované do zvoleného výstupného portu automatického prepínacieho zariadenia. Ovládací spínač automaticky prepína výstupné signály zo vstupných zariadení medzi výstupnými portami, keď je prepínací povelový signál obdržaný zo zvoleného portu. Prepínací povelový signál je zaslaný do automatického prepínacieho zariadenia softwarom v pracovnej stanici keď tento Software deteguje, že pohyb myši spĺňa vopred stanovené vymedzené podmienky, ako je pohyb cez okraj displeja.
Nevýhoda tohto riešenia je obdobná ako v predchádzajúcom dokumente. Podľa US 2006/0244 724 A1 samotné automatické prepínacie zariadenie nie je samo o sebe automatické, pretože pokyn na prepnutie mu musí dať Software, ktorý je nainštalovaný na tento účel v každej z pripojených pracovných staníc.
Podstata vynálezu
Uvedené nevýhody odstráni alebo podstatne obmedzí zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice, podľa tohto vynálezu, ktorého podstata spočíva v tom, že každý počítač obsahuje najmenej jedno USB rozhranie nadväzujúce na USB/HID ovládač, z ktorých každý je napojený jednak na ovládač spoločnej myši a jednak na ovládač spoločnej klávesnice. Spoločná myš a spoločná klávesnica vstupnej periférnej jednotky sú na počítače jednosmerne napojené, bez akejkoľvek spätnej väzby, cez automatický KVM prepínač, ktorý obsahuje logickú jednotku na prepočet pohybu spoločnej myši na pozícii kurzora, jednosmerne napojenú na logickú jednotku prepínania výstupu dátového signálu z automatického KVM prepínača. Automatický KVM prepínač je jednosmerne, bez akejkoľvek spätnej väzby, pripojený ku každému počítaču prostredníctvom USB rozhrania príslušného počítača.
Na tomto zariadení sa uskutočňuje spôsob automatického prepínania medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice podľa tohto vynálezu, ktorého podstata spočíva v tom, že užívateľ generuje pomocou vstupnej periférnej jednotky, a to spoločnej klávesnice a spoločnej myši, informácie o pohybe spoločnej myši a stlačení a/alebo uvoľnení klávesy spoločnej klávesnice. Automatický KVM prepínač prijíma informácie o pohybe spoločnej myši bez akejkoľvek spätnej väzby, tieto informácie spracováva svojou logickou jednotkou na prepočet relatívnych súradníc pohybu spoločnej myši na absolútne súradnice ukazovateľa polohy na zobrazovacích jednotkách a v nadväzujúcej logickej jednotke prepínania výstupu dátového signálu rozhoduje na základe prekročenia rozsahu týchto absolútnych súradníc o prepnutí dátového signálu klávesnice na príslušný konkrétny počítač, a ďalej automatický KVM prepínač generuje bez akejkoľvek spätnej väzby informácie o polohe ukazovateľa na zobrazovacích jednotkách v absolútnych súradniciach pre ten istý príslušný konkrétny počítač. Pokiaľ absolútne súradnice neprekročia vopred určený rozsah, tak je signál smerovaný do aktuálneho zvoleného počítača. Pokiaľ prekročia absolútne súradnice vopred zvolený rozsah, potom dôjde v automatickom KVM prepínači k prepnutiu v logickej jednotke prepínania výstupu dátového signálu z automatického KVM prepínača do ďalšieho konkrétneho počítača. Viacúrovňový ovládač spoločnej myši každého počítača prijíma informácie o polohe ukazovateľa polohy na zobrazovacej jednotke automatického KVM prepínača v absolútnych súradniciach, ktoré tento ovládač mapuje na polohu ukazovateľa na príslušných zobrazovacích jednotkách.
Hlavnou výhodou tohto vynálezu je automatické prepínanie spoločnej klávesnice a spoločnej myši nezávisle na operačnom systéme počítača bez nutnosti inštalácie dodatočného Software, za podmienky, že operačný systém podporuje USB rozhranie.
Ďalšou prednosťou je jednosmerný tok dát, ktorý je dôležitý pre možnosť použitia v aplikáciách, kde je požadovaná vysoká technická bezpečnosť, ako napr. v železničnej prevádzke podľa ČSN EN 20 129.
Automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice medzi dvoma a viac PC podľa tohto vynálezu je podrobne opísané na príkladoch uskutočnenia, znázornených na pripojených schematických výkresoch, z ktorých predstavuje obr. 1 blokovú schému zariadenia pre dva počítače, obr. 2 zjednodušenú blokovú schému zariadenia pre dva počítače a obr. 3 časový diagram spôsobu automatického prepínania.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Prehľad obrázkov na výkresoch
Príklad 1 (Obr. 1)
Pri riadení železničnej dopravy na dispečerskom pracovisku je možné aplikovať zariadenie podľa tohto vynálezu, na zníženie počtu vstupných periférnych jednotiek 4 viac počítačov 1, 2 obsluhovaných jedným dispečerom. Prvým počítačom 1 spravidla býva zadávací počítač jednotného obslužného pracoviska, na ktorom je znázornený reliéf koľajiska, zvyčajne na niekoľkých vedľa seba umiestnených zobrazovacích jednotkách 131, 132- Druhým počítačom 2 býva spravidla počítač grafickotechnologickej nadstavby železničného zabezpečovacieho zariadenia. Medzi oboma počítačmi 1, 2 je možné plynulé prechádzať pohybom spoločnou myšou 41.
Na obr. 1 je znázornený jeden z možných príkladov zapojenia zariadenia na automatické prepínanie medzi dvoma počítačmi 1, 2 pomocou spoločnej myši 41 a spoločnej klávesnice 42 obsahujúce prvý počítač 1, druhý počítač 2, KVM prepínač 3 a vstupnú periférnu jednotku 4.
Prvý počítač 1 obsahuje USB rozhranie 11 nadväzujúce na USB/HID ovládač 12, ktorý komunikuje s ovládačom 121 spoločnej myši 41 s ovládačom 122 spoločnej klávesnice 42. Prvý počítač 1 zahŕňa zobrazovací systém 13, napr. grafickú kartu. Zobrazovací systém 13 je spojený s prvou zobrazovacou jednotkou 131 a druhou zobrazovacou jednotkou 132.
Druhý počítač 2 obsahuje USB rozhranie 21 nadväzujúce na USB/HID ovládač 22, ktorý komunikuje s ovládačom 221 spoločnej myši 41 a s ovládačom 222 spoločnej klávesnice 42. Druhý počítač 2 zahŕňa zobrazovací systém 23, napr. grafickú kartu. Zobrazovací systém 23 je spojený so zobrazovacou jednotkou 231.
Zariadenie podľa tohto vynálezu obsahuje vždy najmenej dva počítače 1, 2 ako je to, kvôli zjednodušeniu, aj v konkrétnom uskutočnení podľa obr. 1. V tomto príkladnom uskutočnení má každý z počítačov 1, 2 jedno USB rozhranie 11. 21. Je možné využiť aj ich väčší počet. Každý počítač 1, 2 môže mať tiež viac zobrazovacích systémov 1_3, 23 ako jeden. Každý zobrazovací systém 13, 23 je spojený s najmenej jednou zobrazovacou jednotkou 131, 132, 231. Zobrazovacou jednotkou 131,132. 231 môže byť napr. monitor alebo projektor. Na zobrazovacej jednotke 131, 132. 231 sa pohybuje ukazovateľ, napr. kurzor.
Zariadenie podľa vynálezu obsahuje vždy jeden automatický KVM prepínač 3. KVM prepínač 3 obsahuje jednu logickú jednotku 31 na prepočet pohybu spoločnej myši 41 na pozíciu kurzora, a jednu logickú jednotku 32 na prepínanie výstupu dátového signálu. Logická jednotka 31 je jednosmerne napojená na logickú jednotku 32.
Vstupná periférna jednotka 4 obsahuje spoločnú myš 41 a spoločnú klávesnicu 42. Spoločná myš 41 a spoločná klávesnica 42 vstupnej periférnej jednotky 4 sú na každý počítač 1, 2 jednosmerne napojené cez automatický KVM prepínač 3. Automatický KVM prepínač 3 je jednosmerne pripojený ku každému počítaču 1, 2 prostredníctvom USB rozhrania 1_1, 21 príslušného počítača 1, 2.
Príklad 2 (Obr. 1)
Na zariadení podľa tohto vynálezu zahŕňajúcom dva počítače 1, 2, automatický KVM prepínač 3 a vstupnú periférnu jednotku 4 obsahujúcu spoločnú myš 41 a spoločnú klávesnicu 42, popísanom v predchádzajúcom príklade uskutočnenia, sa vykonáva automatické prepínanie podľa tohto vynálezu medzi počítačmi 1, 2 pomocou spoločnej myši 41 a spoločnej klávesnice 42.
Užívateľ generuje pomocou vstupnej periférnej jednotky 4, a to spoločnej klávesnice 42 a spoločnej myši 41, informácie o pohybe spoločnej myši 44 a stlačení alebo uvoľnení klávesy spoločnej klávesnice 42.
Informácie o stlačení alebo uvoľnení klávesy spoločnej klávesnice 42 spracováva ovládač klávesnice 122, 222 príslušného počítača 1, 2, pričom o prepnutí na príslušný počítač 1, 2 rozhoduje logická jednotka 32 automatického KVM prepínača 3 dátového signálu, ako je uvedené ďalej.
Automatický KVM prepínač 3 prijíma informácie o pohybe spoločnej myši 4T Tieto informácie spracováva svojou logickou jednotkou 31 na prepočet relatívnych súradníc pohybu spoločnej myši 41 na absolútne súradnice ukazovateľa polohy na zobrazovacích jednotkách 131, 132. 231. a v nadväzujúcej logickej jednotke 32 prepínania výstupu dátového signálu rozhoduje na základe prekročenia rozsahu týchto absolútnych súradníc o prepnutí dátového signálu klávesnice 42 na príslušný konkrétny počítač 1, 2. Automatický KVM prepínač 3 ďalej generuje informácie o polohe ukazovateľa na zobrazovacích jednotkách 131. 132. 231 v absolútnych súradniciach pre ten istý príslušný konkrétny počítač 1, 2.
Viacúrovňový ovládač 121. 221 spoločnej myši 41 každého počítača 1, 2 prijíma prostredníctvom USB rozhrania H, 21 a následne prostredníctvom USB/HID ovládača 12, 22 príslušného počítača 1, 2 informácie o polohe ukazovateľa polohy na zobrazovacích jednotkách 131. 132, 231 automatického KVM prepínača 3 v absolútnych súradniciach, ktoré tento ovládač 121, 221 mapuje na polohu ukazovateľa na príslušných zobrazovacích jednotkách 131, 132, 231. Zobrazovacie systémy 13, 23 generujú výstupný signál pre zobrazovacie jednotky 131, 132, 231.
Pokiaľ absolútne súradnice neprekročia vopred určený rozsah, tak je signál smerovaný do aktuálneho zvoleného počítača 1, 2.
Pokiaľ prekročia absolútne súradnice vopred zvolený rozsah, potom dôjde v automatickom KVM prepínači 3 k prepnutiu výstupu v logickej jednotke 32 prepínania výstupu dátového signálu z automatického KVM prepínača 3 do ďalšieho konkrétneho počítača 1, 2.
Príklad 3 (Obr. 2, 3)
Názorne je princíp spôsobu automatického prepínania medzi počítačmi I, 2 pomocou spoločnej myši 41_ a spoločnej klávesnice 42 vysvetlený na zjednodušenom zariadení, znázornenom na obr. 2 s minimalistickým základným zapojením. Zariadenie pozostáva z dvoch počítačov 2, 2, automatického KVM prepínača 3, spoločnej myši 41 a spoločnej klávesnice 42. K prvému počítaču 1 je priradená zobrazovacia jednotka 131. k druhému počítaču 2 je priradená zobrazovacia jednotka 231. Konkrétny možný stručný časový priebeh tohto spôsobu automatického prepínania je znázornený na obr. 3.
Východzí stav v konkrétnom príklade je, že spoločná myš 41 a spoločná klávesnica 42 sú prepnuté na prvý počítač 1. Pokiaľ užívateľ pracuje s týmto prvým počítačom 1 pohybuje spoločnou myšou 41 alebo stlačením klávesy spoločnej klávesnice 42 v rámci prvého počítača 1. Pri každom pohybe spoločnej myši 41 dochádza v automatickom KVM prepínači 3 k prepočtu súradníc spoločnej myši 41 na absolútny súradnicový systém, a pretože sa pracuje len s prvým počítačom 1 nedôjde k prekročeniu rozsahu absolútnych súradníc a automatický KVM prepínač 3 zostáva prepnutý stále na prvý počítač 1.
Následne sa užívateľ rozhodne pre prácu s druhým počítačom 2. Užívateľ pomocou spoločnej myši 41 vykoná pohyb spoločnej myši 41 za okraj zobrazovacej jednotky 131 prvého počítača 1. V automatickom KVM prepínači 3 dôjde k prepočtu súradníc spoločnej myši 41 na absolútny súradnicový systém. Z dôvodu pohybu spoločnej myši 41 za okraj zobrazovacej jednotky 131 prvého počítača 1 dôjde k prekročeniu rozsahu absolútnych súradníc pre tento prvý počítač lak prepnutiu na druhý počítač 2 pomocou automatického KVM prepínača 3.
Teraz má užívateľ spoločnú myš 41 a spoločnú klávesnicu 42 prepnuté na druhý počítač 2. Následne užívateľ používa spoločnú myš 41 alebo spoločnú klávesnicu 42 v rámci tohto druhého počítača 2. Pri každom pohybe spoločnej myši 41 dochádza v automatickom KVM prepínači 3 k prepočtu súradníc spoločnej myši 41 na absolútny súradnicový systém. Z dôvodu činnosti len na druhom počítači 2 nedochádza k prekročeniu rozsahu absolútnych súradníc a automatický KVM prepínač 3 zostáva stále prepnutý na druhý počítač 2.
Z potreby pracovnej činnosti na prvom počítači sa rozhodol užívateľ pre ovládanie prvého počítača 1, a vykoná pohyb spoločnej myši 41 za okraj zobrazovacej jednotky 231 druhého počítača 2. Automatický KVM prepínač 3 vykoná prepočet súradníc spoločnej myši 41 na absolútny súradnicový systém. Z dôvodu pohybu spoločnej myši 41 za okraj zobrazovacej jednotky 231 druhého počítača 2 dôjde k prekročeniu rozsahu absolútnych súradníc a k prepnutiu na prvý počítač 1_.
Tým sú spoločná myš 41 a spoločná klávesnica 42 prepnuté na prvý počítač T
Príklad 4 (Obr. 2)
Automatické prepínanie podľa tohto vynálezu je založené na prepočte relatívnych súradníc pohybu spoločnej myši 41 na absolútne súradnice zo známeho vopred definovaného rozsahu a sledovania jeho prekročenia.
Všeobecne je možné prepínanie pre horizontálny aj vertikálny smer opísať nasledujúcim algoritmom:
1) Pokiaľ po pripočítaní prírastku hodnoty relatívnej súradnice k aktuálnej hodnote absolútnej súradnice v prepínanom smere dôjde k prekročeniu rozsahu pod minimálnu hodnotu rozsahu, potom:
- ak je výstup spoločnej klávesnice 42 a spoločnej myši 41 presmerovaný na USB rozhranie H prvého počítača 1, je absolútna hodnota súradnice inicializovaná na minimálnu hodnotu rozsahu,
- v opačnom prípade je k aktuálnej hodnote absolútnej súradnice pripočítaná veľkosť rozsahu absolútnej súradnice v prepínanom smere, t.j. maximálna hodnota rozsahu absolútnej súradnice mínus jej minimálna hodnota plus jedna, a výstup spoločnej klávesnice 42 a spoločnej myši 41 je presmerovaný na USB rozhranie H prvého počítača T
2) Pokiaľ po pripočítaní prírastku hodnoty relatívnej súradnice k aktuálnej hodnote absolútnej súradnice v prepínanom smere dôjde k prekročeniu rozsahu nad maximálnu hodnotu rozsahu, potom:
- ak je výstup spoločnej klávesnice 42 a spoločnej myši 41 presmerovaný na USB rozhranie 21 druhého počítača 2, je absolútna hodnota súradnice inicializovaná na maximálnu hodnotu rozsahu,
- v opačnom prípade je od aktuálnej hodnoty absolútnej súradnice odpočítaná veľkosť rozsahu absolútnej súradnice v prepínanom smere, t.j. maximálna hodnota rozsahu absolútnej súradnice mínus jej minimálna hodnota plus jedna, a výstup spoločnej klávesnice 42 a spoločnej myši 41. je presmerovaný na USB rozhranie 21 druhého počítača 2.
Priemyselná využiteľnosť
Riešenie je vhodné všade tam, kde je potrebná súčasná práca jedného užívateľa s viacerými počítačmi.

Claims (2)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice, zahŕňajúce najmenej dva počítače (1, 2), KVM prepínač (3) a vstupnú periférnu jednotku (4), ktorá obsahuje spoločnú myš (41) a spoločnú klávesnicu (42) a každý počítač (1, 2) zahŕňa najmenej jeden zobrazovací systém (13, 23), z ktorých každý zobrazovací systém (13, 23) je spojený s najmenej jednou zobrazovacou jednotkou (131, 132, 231), vyznačujúci sa tým, že každý počítač (1, 2) obsahuje najmenej jedno USB rozhranie (11, 21) nadväzujúce na USB/HID ovládač (12, 22), z ktorých každý je napojený jednak na ovládač (121, 221) spoločnej myši (41) a jednak na ovládač (122, 222) spoločnej klávesnice (42), pričom spoločná myš (41) a spoločná klávesnica (42) vstupnej periférnej jednotky (4) sú na počítače (1, 2) jednosmerne napojené bez akejkoľvek spätnej väzby cez automatický KVM prepínač (3), ktorý obsahuje jednu logickú jednotku (31) na prepočet pohybu spoločnej myši (41) na pozíciu kurzora, jednosmerne napojenú bez akejkoľvek spätnej väzby na jednu logickú jednotku (32) prepínania výstupu dátového signálu z automatického KVM prepínača (3), a automatický KVM prepínač (3) je jednosmerne pripojený bez akejkoľvek spätnej väzby ku každému počítaču (1, 2) prostredníctvom USB rozhrania (11, 21) príslušného počítača (1, 2).
2. Spôsob automatického prepínania medzi počítačmi (1, 2) pomocou spoločnej myši (41) a spoločnej klávesnice (42) na zariadenie zahŕňajúce najmenej dva počítače (1, 2), automatický KVM prepínač (3) a vstupnú periférnu jednotku (4) obsahujúcu spoločnú myš (41) a spoločnú klávesnicu (42) a, každý počítač (1, 2) zahŕňa najmenej jeden zobrazovací systém (13, 23), z ktorých každý zobrazovací systém (13, 23) je spojený s najmenej jednou zobrazovacou jednotkou (131, 132, 231), užívateľ generuje pomocou vstupnej periférnej jednotky (4), a to spoločnej klávesnice (42) a spoločnej myši (41) informácie o pohybe spoločnej myši (41) a stlačení alebo uvoľnení klávesy spoločnej klávesnice (42), podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že automatický KVM prepínač (3) prijíma informácie o pohybe spoločnej myši (41) bez akejkoľvek spätnej väzby, tieto informácie spracováva svojou logickou jednotkou (31) na prepočet relatívnych súradníc pohybu spoločnej myši (41) na absolútne súradnice ukazovateľa polohy na zobrazovacích jednotkách (131, 132, 231), a v nadväzujúcej logickej jednotke (32) prepínania výstupu dátového signálu rozhoduje na základe prekročenia rozsahu týchto absolútnych súradníc o prepnutí dátového signálu klávesnice (42) na príslušný konkrétny počítač (1, 2), a ďalej automatický KVM prepínač (3) generuje bez akejkoľvek spätnej väzby informácie o polohe ukazovateľa na zobrazovacích jednotkách (131, 132, 231) v absolútnych súradniciach pre ten istý príslušný konkrétny počítač (1, 2), pričom pokiaľ absolútne súradnice neprekročia vopred určený rozsah, tak je signál jednosmerne smerovaný do aktuálne zvoleného počítača (1, 2) alebo pokiaľ prekročia absolútne súradnice vopred zvolený rozsah, potom dôjde v automatickom KVM prepínači (3) k prepnutiu v logickej jednotke (32) prepínania výstupu dátového signálu z automatického KVM prepínača (3) jednosmerne do ďalšieho konkrétneho počítača (1, 2), a následne ovládač (121, 221) spoločnej myši (41) každého počítača (1, 2) prijíma bez akejkoľvek spätnej väzby informácie o polohe ukazovateľa polohy na zobrazovacej jednotke (131, 132, 231) automatického KVM prepínača (3) v absolútnych súradniciach, ktoré tento ovládač (121, 221) mapuje na polohu ukazovateľa na príslušných zobrazovacích jednotkách (131, 132, 231).
SK50028-2013A 2012-07-16 2013-07-16 Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania SK288700B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2012-486A CZ306638B6 (cs) 2012-07-16 2012-07-16 Zařízení pro automatické přepínání mezi počítači pomocí společné myši a společné klávesnice a způsob tohoto automatického přepínání

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK500282013A3 true SK500282013A3 (sk) 2014-06-03
SK288700B6 SK288700B6 (sk) 2019-09-03

Family

ID=49993327

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK50028-2013A SK288700B6 (sk) 2012-07-16 2013-07-16 Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ306638B6 (sk)
LT (1) LT6002B (sk)
SK (1) SK288700B6 (sk)

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5748189A (en) 1995-09-19 1998-05-05 Sony Corp Method and apparatus for sharing input devices amongst plural independent graphic display devices
JP3756843B2 (ja) * 2002-05-09 2006-03-15 株式会社クボタ 乗用型多条植移植機
KR101055727B1 (ko) 2004-06-01 2011-08-11 엘지전자 주식회사 드럼세탁기
US7545361B2 (en) * 2005-04-28 2009-06-09 International Business Machines Corporation Automatically switching input and display devices between multiple workstations
GB2427530B (en) 2005-11-11 2007-06-13 Amulet Electronics Ltd Computer switching device
CN101960406A (zh) 2008-03-08 2011-01-26 惠普开发有限公司 具有一体式kvm开关的计算机监视器

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2012486A3 (cs) 2014-01-29
LT6002B (lt) 2014-03-25
SK288700B6 (sk) 2019-09-03
CZ306638B6 (cs) 2017-04-12
LT2013062A (lt) 2014-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107153520B (zh) 多屏协作控制方法、装置以及多屏管理系统
EP3342628A1 (en) Intelligent power distributing system for charging station
CN102486741A (zh) 串口共用系统及方法
EP0860771B1 (en) An apparatus for selectively operating a plurality of computers with a single set of data input device and monitor
US20100079432A1 (en) Display apparatus and method thereof
US20160117276A1 (en) Kvm switch
CN109799933A (zh) 一种支持多主机的多点触控与显示系统
CN208061071U (zh) 一种支持kvm功能的一体式计算机设备主板模块
US20100228902A1 (en) Kvm switch apparatus with bridging function
US20090251413A1 (en) Computer Switching Device
SK500282013A3 (sk) Zariadenie na automatické prepínanie medzi počítačmi pomocou spoločnej myši a spoločnej klávesnice a spôsob tohto automatického prepínania
US11265953B2 (en) Intellectual host switching system and method
CN111459307A (zh) 一种多主机和显示器的控制切换系统
CN206312090U (zh) Kvm控制器
CZ24503U1 (cs) Zařízení pro automatické přepínání mezí počítači pomocí společné myši a společné klávesnice
IL275024B (en) Modular kvm system
CN201218931Y (zh) 一种智能型计算机外部设备接口切换控制器
CN106886298A (zh) 一种支持usb和ps2接口自适应四切一加固kvm交换器的装置
CN208044554U (zh) 多装置切换系统与控制装置
CN105549472A (zh) 一种锚泊定位系统及其控制方法
CN206946463U (zh) 桌面简化系统
US20050050239A1 (en) Output switching device, output switching program, output switching program storage medium and output switching method
CN211698896U (zh) 一种基于kvm控制的光交换装置及指挥调度系统
CN201489463U (zh) 一种单主机多系统的架构
CN104317447A (zh) 一种触摸屏usb和vga切换器

Legal Events

Date Code Title Description
FC9A Refused patent application