SI23786A - Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko - Google Patents

Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko Download PDF

Info

Publication number
SI23786A
SI23786A SI201100234A SI201100234A SI23786A SI 23786 A SI23786 A SI 23786A SI 201100234 A SI201100234 A SI 201100234A SI 201100234 A SI201100234 A SI 201100234A SI 23786 A SI23786 A SI 23786A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
phase
antenna
interrogator
label
signal
Prior art date
Application number
SI201100234A
Other languages
English (en)
Inventor
Vinko Kunc
Maksimilijan Štiglic
Andrej Vodopivec
Original Assignee
Ids D.O.O.
Austramicrosystems Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ids D.O.O., Austramicrosystems Ag filed Critical Ids D.O.O.
Priority to SI201100234A priority Critical patent/SI23786A/sl
Priority to EP12729251.4A priority patent/EP2727255B1/en
Priority to CN201280032698.4A priority patent/CN104303427B/zh
Priority to PCT/SI2012/000024 priority patent/WO2013002736A1/en
Priority to US13/536,158 priority patent/US8774157B2/en
Publication of SI23786A publication Critical patent/SI23786A/sl

Links

Classifications

    • H04B5/45
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W52/00Power management, e.g. TPC [Transmission Power Control], power saving or power classes
    • H04W52/04TPC
    • H04W52/18TPC being performed according to specific parameters
    • H04W52/24TPC being performed according to specific parameters using SIR [Signal to Interference Ratio] or other wireless path parameters
    • H04W52/242TPC being performed according to specific parameters using SIR [Signal to Interference Ratio] or other wireless path parameters taking into account path loss
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W52/00Power management, e.g. TPC [Transmission Power Control], power saving or power classes
    • H04W52/04TPC
    • H04W52/30TPC using constraints in the total amount of available transmission power
    • H04W52/36TPC using constraints in the total amount of available transmission power with a discrete range or set of values, e.g. step size, ramping or offsets
    • H04W52/367Power values between minimum and maximum limits, e.g. dynamic range

Abstract

Pri visokofrekvenčnem komuniciranju med konvencionalnim izpraševalnikom pasivne pametne nalepke in aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom, le-ta opazuje prvo fazo (fi1) ki je faza napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni, in oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja z napetostjo, katere faza se kot druga faza (fit) glede na prvo fazo (fii) na začetku vsakega valovnega paketa nastavi pomaknjeno za isti fazni kot (deltafi), kije v posebnem izvedbenem primeru tolikšen, da amplituda napetosti na izpraševalnikovi anteni v času, ko kateri od omenjenih valovnih paketov vpliva na to anteno, vedno doseže največjo dosegljivo interferenčno spremembo. Fazni kot je tedaj 180 stopinj. Miniaturnim pametnim nalepkam se z izumom omogoči brezžično komunicirati z izpraševalnikom, pametnim nalepkam žepnega formata pa se poveča komunikacijski domet.

Description

AUSTRIAMICROSYSTEMS AG, Schloss Premstatten, A-8141 Unterpremstatten
Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko
Izum se nanaša na postopek za visokofrekvenčno komuniciranje med konvencionalnim izpraševalnikom pasivne pametne nalepke in z izumom predlagano pametno nalepko, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom, pri čemer je predmet izuma uporaben tako za visokofrekvenčno komuniciranje pri miniaturnih pametnih nalepkah na zanje predvidenih majhnih oddaljenostih od izpraševalnika kot tudi za povečanje dometa visokofrekvenčnega komuniciranja pri pametnih nalepkah žepnega formata.
Izum je po mednarodni klasifikaciji patentov uvrščen v razred H 04B 01/59.
Poznane so aktivne pametne nalepke, ki obsegajo različna tipala in beležnik podatkov. Takšne aktivne pametne nalepke morajo delovati tudi v odsotnosti izpraševalnikovega polja. Zato so opremljene z baterijo.
Omenjeni izpraševalnik je eden izmed preprostih konvencionalnih izpraševalnikov visokofrekvenčnih pasivnih pametnih nalepk.
Poznane pa so tudi aktivne pametne nalepke za ultravisoko frekvenco pri 900 MHz. Takšne aktivne pametne nalepke se izpraševalniku lahko še vedno dovolj močno odzovejo le s pasivno moduliranim vzvratnim sipanjem celo pri tako šibkem izpraševalnikovem elektromagnetnem polju na njihovem mestu, da iz tega šibkega elektromagnetnega polja ne morejo izvleči dovolj moči za svoje delovanje. Pametne nalepke za ultravisoko frekvenco se torej opremijo z baterijo zato, da se v razmerah še zadovoljivega omenjenega komuniciranja zagotovi tudi njihovo delovanje, s čimer se dejansko poveča njihov domet.
Na omenjeni način pa se ne more povečati domet pametnih nalepk za visoko frekvenco, na primer pri 13,56 MHz. Namreč oddaljenost od izpraševalnika, pri kateri se takšne pametne nalepke več ne morejo odzvati z moduliranim vzvratnim sipanjem, je približno enaka oni, pri kateri iz šibkega izpraševalnikovega elektromagnetnega polja na njihovem mestu ne morejo več izvleči dovolj moči za svoje delovanje.
Pametne nalepke za visoko frekvenco pri 13,56 MHz, ki niso opremljene s tipali ali beležnikom podatkov, zato ne potrebujejo lastnega napetostnega vira za napajanje svojega vezja. Takšne pametne nalepke so le pasivne. Kadar morajo komunicirati z zmerno oddaljenim izpraševalnikom, se napajajo iz njegovega visokofrekvenčnega elektromagnetnega polja na mestu, kjer se nahajajo. Z izpraševalnikom pa komunicirajo, s tem da v časovnih intervalih svojega odzivanja pasivno znižajo amplitudo vzvratno sipanih izpraševalnikovih nosilnih valov, kar v teh časovnih intervalih povzroči interferenčni dvig amplitude napetosti na izpraševalnikovi anteni.
Ni pa poznana pametna nalepka niti za visoko frekvenco pri 13,56 MHz niti za ultravisoko frekvenco pri 900 MHz, ki bi se opremila z baterijo zato, da bi se moč te baterije zadovoljivo uporabila za oddajanje signalov s strani te pametne nalepke. Ni namreč poznan način, kako naj pametna nalepka, ki bi bila opremljena z baterijo, tvori odzivne signale, ki bi na izpraševalnikovi anteni pri vsakem odzivu povzročili enako sliko interference s tam prisotnim izpraševalnikovim nosilnim signalom, kot jo povzročijo odzivni signali pasivne pametne nalepke z moduliranim vzvratnim sipanjem.
Podpora baterije pametni nalepki pri oddajanju signalov pa bi bila zelo potrebna zlasti v mejnih razmerah, ko gre za miniaturno pametno nalepko zelo majhnih linearnih razsežnosti ali pa je oddaljenost pametne nalepke od izpraševalnika večja od običajnega komunikacijskega dometa.
Sklop med anteno izpraševalnika in anteno miniaturne pametne nalepke z razsežnostmi reda velikosti 10 mm x 10 mm je nizek. Zato celo pri praktično uporabnih oddaljenostih od izpraševalnika miniaturna pametna nalepka iz elektromagnetnega polja izpraševalnika izvleče premalo moči za svoje napajanje, pa tudi na njej na moduliran način vzvratno sipani signal z interferenco prešibko vpliva na napetost na izpraševalnikovi anteni, da bi izpraševalnik lahko zaznal omenjeni modulirano vzvratno sipani signal. Izpraševalnikovo polje na mestu miniaturne pametne nalepke pa se še oslabi, ko se le-ta vstavi v drugo pripravo, na primer v mobilni telefon.
Poznana je mikro SD kartica (US 2010/0044444 Al), ki je opremljena z izpopolnjeno anteno in vezjem za ojačenje na nalepkini anteni sprejetega izpraševalnikovega signala pred dekodiranjem. Njeno vezje je galvansko povezano z napetostnim virom. Ne predlaga pa se, kako naj takšna mikro SD kartica pripravi signal za odzivanje izpraševalniku.
Poznana je tudi tehnična rešitev (US 7 734 270 B2), kako v zelo šibko interferenčno spreminjajoči se napetosti na anteni izpraševalnika zaznati šibek odzivni signal pasivne pametne nalepke. Pri tem gre lahko za pametno nalepko, ki je miniaturna, ali pa je pametna nalepka standardne velikosti le bolj oddaljena od izpraševalnika.
• · • ·
Prej že omenjena pomanjkljivost, namreč da doslej še ni poznan postopek za aktivno odzivanje pametne nalepke na izpraševalnikov signal, ki bi bilo podprto z baterijo, se očitno ne more učinkovito odpraviti, s tem da bi se številni že nameščeni preprosti konvencionalni izpraševalniki pasivne pametne nalepke zaradi zelo šibko vsled omenjene interference spreminjajoče se napetosti na anteni izpraševalnika v omenjenih mejnih razmerah nadomestili s kompleksnimi in bistveno dražjimi izpraševalniki, kakršne predlaga US 7 734 270 B2.
Nedvomno je za odpravo omenjene pomanjkljivosti koristneje obdržati številne že nameščene preproste konvencionalne izpraševalnike pasivnih pametnih nalepk, predlagati pa pametne nalepke s primernim aktivnim odzivanjem.
Naloga izuma je, v visokofrekvenčni pametni nalepki, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom, oblikovati takšne valovne pakete v signalu za njeno odzivanje konvencionalnemu izpraševalniku pasivnih pametnih nalepk, da bo od enega valovnega paketa v odzivnem signalu do drugega vzorec interference le-teh z nosilnim signalom izpraševalnika na izpraševalnikovi anteni ostal nespremenjen, tako kot ostaja nespremenjen pri odzivanju pasivne pametne nalepke.
Navedena naloga izuma je rešena s postopkom po izumu za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko, pri čemer je postopek opredeljen z značilnostmi iz označujočega dela prvega patentnega zahtevka, podzahtevki 2 do 25 pa opredeljujejo variante izvedbenega primera postopka po izumu, in z vezjem po izumu za izvajanje omenjenega postopka po izumu, pri čemer je vezje opredeljeno z značilnostmi iz označujočega dela šestindvajsetega patentnega zahtevka, podzahtevki 27 do 34 pa opredeljujejo variante izvedbenega primera vezja po izumu.
S predlaganim izumom se dosežejo nalednje prednosti.
1) Na zelo ugoden način in sploh prvič doslej se z izumom predlaga postopek, kako naj v visokofrekvenčnem območju pametna nalepka, ki se pravtako predlaga z izumom in jo zaradi baterijske podpore njenemu delovanju in odzivanju imenujemo aktivno modulirajoča pametna nalepka, aktivno odgovarja izpraševalniku, da bo s svojim aktivno tvorjenim odzivnim signalom od odziva do odziva v napetosti na izpraševalnikovi anteni vsakič povzročila enako interferenčno spremembo, tako kot se to dogaja pri odzivanju na široko poznane pasivne pametne nalepke.
2) Aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu s svojim aktivno tvorjenim odzivnim signalom v napetosti na izpraševalnikovi anteni na ugoden način povzroča enako interferenčno spremembo, kot jo s pasivno moduliranim vzvratno sipanim odzivnim signalom povzroča omenjena pasivna pametna nalepka, in se s tem omogoči uporaba preprostih konvencionalnih izpraševalnikov visokofrekvenčnih pasivnih pametnih nalepk tudi za aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu.
3) Aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu, katere antena ima šibek sklop z izpraševalnikovo anteno, s svojim aktivno moduliranim odzivnim signalom povzroči enako izrazito interferenčno spremembo v napetosti na izpraševalnikovi anteni, kot jo povzroči večja ali bliže ležeča pasivna pametna nalepka, ki pa ima sklop z izpraševalnikom mnogo močnejši. Ta odlika miniaturnim aktivno modulirajočim pametnim nalepkam po izumu šele omogoči sploh brezžično komunicirati z izpraševalnikom, pametnim nalepkam žepnega formata pa poveča komunikacijski domet.
4) Predlagana tehnična rešitev po izumu omogoči, da se v dveh omenjenih primerih v uporabi obdržijo številni že nameščeni preprosti konvencionalni izpraševalniki visokofrekvenčnih pasivnih pametnih nalepk.
• · • ·
5) Aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu deluje pri najmanjši možni moči odzivnih signalov, saj nastavi amplitudo svojih odzivnih valovnih paketov, tako da upošteva nazadnje ugotovljeno slabljenje visokofrekvenčnega signala na poti med izpraševalnikom in njo.
6) Predlagana tehnična rešitev po izumu pa se odlikuje tudi po tem, da se omenjene prednosti dosežejo brez uporabe zunanjih elementov na aktivno modulirajoči pametni nalepki po izumu, s čimer se omogoči tudi miniaturna izvedba komunicirajoče pametne nalepke.
7) Odzivanje po izumu z omenjenimi nalepkinimi valovnimi paketi, ki se tvorijo z vzbujanjem nalepkine antene A s čisto harmonično napetostjo, na ugoden način odpravi preveliko elektromagnetno emisijo, ki bi jo povzročale višje harmonične komponente v nalepkinem odzivnem signalu.
Izum bo v nadaljnjem podrobno obrazložen na osnovi opisa izvedbenih primerov tako postopka po izumu kot vezja po izumu za visokofrekvenčno komuniciranje med konvencionalnim izpraševalnikom pasivne pametne nalepke in pametno nalepko po izumu, ki jo v nadaljevanju zaradi baterijske podpore njenemu delovanju in odzivanju imenujemo aktivno modulirajoča pametna nalepka, ter grafov časovnih potekov in pripadajočega načrta, ki prikazujejo na sl. 1 okno 1; časovni potek napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključuje sprejem dveh odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu, ki sta glede na na nalepkini anteni sprejeti izpraševalnikov signal pomaknjena za fazni kot 180°, oziroma časovni potek napetosti na izpraševalnikovi anteni v primeru dveh odzivnih signalov pasivne pametne nalepke, okni 2 in 3: časovni potek napetosti na anteni aktivno modulirajoče pametne • · « · • · · · ··· « * · · · · · ···· « • · » · · · «·* ·· ·· ·· · nalepke po izumu oziroma pasivne pametne nalepke, okno 4; časovni potek usmerjene in zglajene napetosti na izpraševalnikovi anteni iz okna 1 in v primeru aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu tudi za dva odzivna signala, ki sta glede na na nalepkini anteni sprejeti izpraševalnikov signal pomaknjena za fazni kot 90°, -90° oziroma 0, sl. 2 raztegnjeno po času glede na sl. 1 okno 1: časovne poteke napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključujejo začetne dele sprejema odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu, ki so glede na na nalepkini anteni sprejeti izpraševalnikov signal pomaknjeni za fazni kot 180°, 90°, -90° oziroma 0, okno 2: časovne poteke napetosti na anteni aktivno modulirajoče pametne nalepke, in sicer časovni potek sprejetega izpraševalnikovega signala do časa tl, od časa tl dalje pa še nanj naloženih odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu, ki so glede na na nalepkini anteni sprejeti izpraševalnikov signal pomaknjeni za fazni kot 180°, 90°, -90° oziroma 0, okno 3: časovne poteke usmerjene in zglajene napetosti iz okna 1 za štiri omenjene odzivne signale aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu, sl. 3 okna 1,2 in 3: časovne poteke kot v oknih 1,2 in 3 na sl. 1 za aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu oziroma pasivno pametno nalepko z antenama, katerih resonančna frekvenca je enaka resonančni frekvenci izpraševalnikove antene, in okno 4: časovne poteke usmerjene in zglajene napetosti na izpraševalnikovi anteni iz okna 1, ki vključujejo sprejem po dveh odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu z omenjenim faznim pomikom za fazni kot 180° oziroma pasivne pametne nalepke, katerih anteni imata resonančno frekvenco enako resonančni frekvenci izpraševalnikove antene oziroma se od nje razlikuje za + 5 % oziroma - 5 %, • · · · ·
sl. 4 raztegnjeno po času glede na sl. 3 okno 1: časovne poteke napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključujejo začetne dele sprejema odzivnega signala z omenjenim faznim pomikom za fazni kot 180° aktivno modulirajočih pametnih nalepk po izumu, katerih antena ima resonančno frekvenco enako resonančni frekvenci izpraševalnikove antene ali različno za + 5 % oziroma - 5 %, okno 2: časovne poteke napetosti na anteni aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu, in sicer časovni potek sprejetega izpraševalnikovega signala do časa tl, od časa tl dalje pa še nanj naloženih odzivnih signalov aktivno modulirajočih pametnih nalepk, katerih antena ima resonančno frekvenco enako resonančni frekvenci izpraševalnikove antene ali različno za + 5 % oziroma - 5 %, okno 3: časovne poteke digitaliziranih omenjenih signalov na anteni aktivno modulirajočih pametnih nalepk iz okna 2, sl. 5 časovne poteke kot v oknih 1, 2 in 4 na sl. 1 (pomik za fazni kot 180°) za aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu brez nastavitve amplitude nalepkinega odzivnega signala za sklopne faktorje 0,100, 0,020 in 0,005 med izpraševalnikovo anteno in nalepkino anteno in sl. 6 časovne poteke kot na sl. 5 vendar s samodejnim nastavljanjem po izumu amplitude nalepkinega odzivnega signala, pri čemer so na sl. 1 - 6 odzivni signali aktivno modulirajočih pametnih nalepk po izumu predstavljeni s simulacijskimi signali, in sl. 7 blokovno shemo vezja po izumu za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in predlagano aktivno modulirajočo pametno nalepko in • · sl. 8a in 8b izvedbena primera za generator fazno usklajenih signalov v vezju po izumu.
Postopek po izumu se nanaša na visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom, na primer baterijo, in jo zato v nadaljevanju imenujemo aktivno modulirajoča pametna nalepka.
Omenjeni izpraševalnik je eden izmed konvencionalnih preprostih izpraševalnikov visokofrekvenčnih pasivnih pametnih nalepk.
Na znani način se ojačuje na nalepkini anteni A inducirani visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika (sl. 7).
Izpraševalnik oddaja visokofrekvenčne radijske valove stalne amplitude (constant wave mode), ki ne nosijo nobene informacije.
Resonančna frekvenca fi visokofrekvenčnega antenskega kroga v izpraševalniku je 20 na primer enaka 13,56 MHz.
Po izumu aktivno modulirajoča pametna nalepka opazuje prvo fazo Φΐ, ki je faza napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni A.
V osnovnem izvedbenem primeru po izumu pametna nalepka oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja z napetostjo, katere faza se kot druga faza Φί glede na omenjeno opazovano prvo fazo Φΐ vsakič na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa vedno nastavi pomaknjeno za isti fazni kot ΔΦ, kije določen z ΔΦ = Φΐ - Φΐ.
Signal tos, ki določi začetek in konec oddajanja odzivnega valovnega paketa, določi dolžino trajanja omenjenega valovnega paketa.
V prvem variantnem izvedbenem primeru postopka po izumu se aktivno modulirajoča pametna nalepka izpraševalniku odziva, s tem da oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, ki so najprej značilni po tem, da se nalepkina antena A vzbuja s čisto harmonično napetostjo, katere faza se kot druga faza Φί glede na omenjeno opazovano prvo fazo Φΐ na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa nastavi pomaknjeno za isti omenjeni fazni kot ΔΦ.
V drugem variantnem izvedbenem primeru postopka po izumu se aktivno modulirajoča pametna nalepka izpraševalniku odziva, s tem da oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, pri čemer svojo anteno vzbuja z napetostjo, ki ima obliko skupine impulzov in katere faza se kot druga faza Φί glede na omenjeno opazovano prvo fazo Φΐ na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa vsakič nastavi pomaknjeno za isti omenjeni fazni kot ΔΦ.
V nadaljnjem se omejimo na poseben primer prvega variantnega izvedbenega primera postopka po izumu. Frekvenca ft radijskih valov v omenjenih nalepkinih valovnih paketih naj bo enaka enaka frekvenci fi izpraševalnikovega nosilnega signala in faza vzbujevalne čiste harmonične napetosti kot druga faza Φί glede na omenjeno opazovano prvo fazo Φΐ naj se po izumu vsakič nastavi pomaknjeno za isti in prav določeni fazni kot ΔΦ = Φί - Φΐ.
Paketi visokofrekvenčnih radijskih valov, ki jih v tem posebnem primeru oddaja aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu, so značilni po tem, da mora biti omenjeni fazni kot ΔΦ v njih tolikšen, da se vsakič v času, ko kateri od omenjenih nalepkinih valovnih paketov vpliva na izpraševalnikovo anteno, v interferenci s tam prisotnim izpraševalnikovim visokofrekvenčnim nosilnim signalom doseže naj večji dosegljivi interferenčni dvig ali največji dosegljivi interferenčni padec amplitude napetosti na izpraševalnikovi anteni.
Največji dosegljivi interferenčni dvig amplitude napetosti na anteni izpraševalnika odziv pasivne pametne nalepke povzroči interferenčni dvig amplitude napetosti na anteni izpraševalnika - se doseže, s tem da se nalepkina antena A vzbuja s čisto harmonično napetostjo, katere druga faza Φί je glede na prvo fazo Φΐ pomaknenjena za fazni kot ΔΦ = 180°. To je razumljivo, saj že prva faza Φΐ za fazo napetosti na izpraševalnikovi anteni zaostaja za 90°; to seveda velja, kadar sta izpraševalnikova antena in antena aktivno modulirajoče pametne nalepke uglašeni druga na drugo.
Tudi dolžina trajanja omenjenih visokofrekvenčnih valovnih paketov, ki jih oddaja aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu, naj bo v tem posebnem primeru enaka s standardom določenemu trajanju moduliranja vzvratno na pasivnih pametnih nalepkah sipanih izpraševalnikovih visokofrekvenčnih nosilnih valov.
Ko sta izpolnjeni omenjeni zahtevi glede faznega kota ΔΦ in dolžine trajanja nalepkinih visokofrekvenčnih valovnih paketov, omenjeni konvencionalni izpraševalnik pasivnih pametnih nalepk pri sprejemu odzivnega signala več ne more razlikovati med aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu in pasivno pametno nalepko kot oddajnikom odzivnih signalov.
Naj večji dosegljivi interferenčni padec amplitude napetosti na izpraševalnikovi anteni pa se doseže, s tem da se nalepkina antena A vzbuja s čisto harmonično napetostjo, ki je sofazna z napetostjo, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni A. Torej mora biti druga faza Φί glede na prvo fazo Φΐ pomaknjena za fazni kot ΔΦ = 0.
• ·
Vmesne vrednosti faznega kota ΔΦ ne povzročijo rezkega interferenčnega vzorca v poteku napetosti na izpraševalnikovi anteni. Interferenčni vzorec celo preide od amplitudno modulacijskega v neizrazitega fazno modulacijskega.
Po izumu mora aktivno modulirajoča pametna nalepka nastaviti drugo fazo Φΐ glede na prvo fazo Φΐ z natančnostjo, kije boljša od 20°, prednostno pa od 10°.
Pomik druge faze Φί za fazni kot ΔΦ pomeni, da aktivno modulirajoča pametna nalepka nekoliko pozneje začne oddajati svoj odzivni valovni paket.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka opazuje prvo fazo Φΐ napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni A, in sicer v časovnih intervalih, v katerih po komunikacijskem protokolu nalepka ne oddaja visokofrekvenčnih valovnih paketov, oziroma začne opazovati omenjeno prvo fazo Φΐ, potem ko na nalepkini anteni A izzveni njen predhodni odzivni signal.
Ti časovni intervali morajo trajati dovolj dolgo, da nalepka lahko uskladi drugo fazo Φί s fazo, kije za fazni kot ΔΦ pomaknjena glede na prvo fazo Φί.
Primerni omenjeni časovni intervali opazovanja se poiščejo s pomočjo komunikacijskega protokola. Prednostno so ti časovni intervali za opazovanje prve faze Φΐ nameščeni neposredno pred trenutki, v katerih po komunikacijskem protokolu aktivno modulirajoča pametna nalepka začne oddajati visokofrekvenčne valovne pakete.
Omenjeni časovni intervali opazovanja pa so lahko nameščeni znotraj časovnega okna, v katerem aktivno modulirajoča pametna nalepka ne oddaja, celo v bitih, v katerih po komunikacijskem protokolu ta nalepka oddaja visokofrekvenčne valovne pakete. Omenjeno časovno okno mora biti le dovolj dolgo. Na primer, med nalepkinim odzivanjem s 106 kb/s po protokolu ISO 14443 A je v vsakem bitu 4,72 ps • · dolgo takšno časovno okno, v katerem aktivno modulirajoča pametna nalepka ne oddaja valovnih paketov.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka izbere vrednost omenjenega faznega kota ΔΦ, nato pa se druga faza Φί nastavlja samodejno.
V visokofrekvenčnih sistemih izpraševalnik - pametne nalepke so bili doslej le izpraševalniki poznani kot aktivni oddajniki. Za oddajo izpraševalniki tvorijo pravokotne signale, ki se nato zaradi omejevanja elektromagnetne emisije filtrirajo z LC vezjem, izpraševalnikov antenski LC krog pa glede na svojo dobroto dokončno izoblikuje oddajani signal. Zlasti miniaturna aktivno modulirajoča pametna nalepka pa je premajhna, da bi lahko vsebovala LC filtrimo vezje. Odzivanje po izumu z omenjenimi nalepkinimi valovnimi paketi, ki se tvorijo z vzbujanjem nalepkine antene A s čisto harmonično napetostjo, torej še hkrati odpravi preveliko elektromagnetno emisijo, ki bi jo povzročale višje harmonične komponente v nalepkinem odzivnem signalu.
Po prvem variantnem izvedbenem primeru postopka po izumu aktivno modulirajoča pametna nalepka samodejno tvori omenjeno čisto harmonično napetost, katere faza Φί je glede na fazo Φΐ na nalepkini anteni A induciranih izpraševalnikovih nosilnih signalov pomaknjena za izbrani fazni kot ΔΦ (sl. 7 in sl. 8a, 8b).
V omenjenih časovnih intervalih opazovanja aktivno modulirajoča pametna nalepka digitalizira na svoji anteni A sprejeti in ojačeni izpraševalnikov nosilni signal rs'. Digitalizirani sprejeti in ojačeni signal drs se uporabi kot referenčni signal v faznofrekvenčnem primerjalniku PhFC.
Fazno-frekvenčni primerjalnik PhFC je vezan v fazno ujeto zanko.
Fazno ujeta zanka je opremljena z napetostno krmiljenim oscilatorjem VCO, ki deluje na frekvenci fi izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala. Izhodni signal napetostno krmiljenega oscilatorja VCO se fazno pomakne za omenjeni fazni kot ΔΦ in se kot čisti harmonični signal vodi na nalepkino anteno A. Vmes se z izhodnim ojačevalnikom O A prednostno še ojači, tako da se bodo oddajali omenjeni paketi visokofrekvenčnih radijskih valov s primemo amplitudo.
Fazno ujeta zanka pa je lahko opremljena z napetostno krmiljenim oscilatorjem HFVCO, ki deluje na frekvenci, ki je mnogokratnik frekvence fi izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala, na primer osemkratnik, prednostno pa šestnajstkratnik frekvence fi izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala. Izhodni signal napetostno krmiljenega oscilatorja HFVCO se vodi skozi digitalno-analogni pretvornik DAC ali digitalni delilnik DigDiv, kjer se fazno pomakne za omenjeni fazni kot ΔΦ. Kot čisti harmonični signal se nato vodi na nalepkino anteno A in se oddaja v obliki visokofrekvenčnih valovnih paketov. Vmes se z izhodnim ojačevalnikom OA prednostno še ojači, tako da se bodo oddajali omenjeni paketi visokofrekvenčnih radijskih valov primerne amplitude.
Omenjena fazno ujeta zanka pa se razklene v naslednjih primerih.
Fazno ujeta zanka se razklene vsakič, kadar izpraševalnik preneha oddajati visokofrekvenčne radijske valove stalne amplitude, ki sicer ne nosijo nobene informacije.
V omenjenih časovnih intervalih aktivno modulirajoča pametna nalepka opazuje tudi prvo amplitudo Ai, ki je amplituda napetosti, ki jo izpraševalnikov visokofrekvenčni nosilni signal inducira na nalepkini anteni A. Fazno ujeta zanka se razklene vsakič, ko omenjena prva amplituda Ai pade pod določeno vrednost, pri kateri aktivno modulirajoča pametna nalepka iz sprejetega in ojačenega izpraševalnikovega nosilnega signala rs' v fazno-frekvenčnem primerjalniku PhFC ne more več pridobiti zanesljivega referenčnega signala.
Fazno ujeta zanka pa se razklene tudi neposredno pred trenutki, v katerih po komunikacijskem protokolu aktivno modulirajoča pametna nalepka začne oddajati visokofrekvenčne valovne pakete.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu kot signal ure uporabi izhodni signal omenjenega napetostno krmiljenega oscilatorja, ko deluje bodisi v načinu fazno ujete zanke bodisi v načinu razklenjene fazno ujete zanke, ko sprejeti izpraševalnikov signal rs ni na voljo. Aktivno modulirajoča pametna nalepka si tako zagotovi časovno bazo za delovanje svojega vezja.
Po izumu aktivno modulirajoča pametna nalepka na svojo anteno A vodi takšen signal, da bodo oddajani visokofrekvenčni valovni paketi v času, ko bodo vplivali na izpraševalnikovo anteno, v interferenci z izpraševalnikovim visokofrekvenčnim nosilnim signalom na izpraševalnikovi anteni dosegli željeni interferenčni učinek na časovni potek napetosti na njej.
V ta namen mora čisti harmonični signal, ki se vodi na nalepkino anteno A, in zatem morajo tudi oddajani paketi visokofrekvenčnih radijskih valov imeti primemo amplitudo.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka zato najprej opazuje prvo amplitudo Ai, ki je amplituda napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni A, in sicer v omenjenih časovnih intervalih, v katerih po komunikacijskem protokolu aktivno modulirajoča pametna nalepka ne oddaja visokofrekvenčnih valovnih paketov. Nato pa le-ta oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno A vzbuja z napetostjo - v prvem variantnem izvedbenem primeru postopka po izumu s čisto harmonično napetostjo - z amplitudo, ki je znotraj trajanja valovnega paketa sicer v bistvu stalna. Vendar se ta • · amplituda napetosti na anteni A kot druga amplituda At glede na dotlej opazovano prvo amplitudo Ai nastavi tako, daje druga amplituda At, grobo rečeno, obratno sorazmerna prvi amplitudi Ai.
Kadar je prva amplituda Ai nizka, se je signal na poti od izpraševalnika do aktivno modulirajoče pametne nalepke močno oslabil. Tedaj mora biti druga amplituda At visoka, saj se enaka slabitev signala pričakuje tudi na poti od aktivno modulirajoče pametne nalepke do izpraševalnika.
Natančneje izraženo, pa se nalepkina antena A vzbuja z napetostjo, katere druga amplituda At se nastavi na največjo vrednost Atmax, kadar je prva amplituda Ai pod referenčno vrednostjo Airef prve amplitude Ai, oziroma se nalepkina antena A vzbuja z napetostjo, katere druga amplituda At se nastavi na vrednost, ki je določena z izrazom Atmax « Airef / Ai, kadar je prva amplituda Ai nad referenčno vrednostjo Airef prve amplitude Ai.
Omenjena referenčna vrednost Airef prve amplitude Ai se določi kot dva- do petkratnik minimalne vrednosti Aimin prve amplitude Ai, ki jo izpraševalnikovo magnetno polje v nalepkini anteni inducira pri najmanjši vrednosti gostote magnetnega polja na mestu nalepkine antene, ki se zahteva s standardom.
Druga amplituda At se nastavi ravno še dovolj visoko, da se omogoči komunikacija, obenem pa se čim bolj zniža elektromagnetna emisija.
Za delovanje postopka po izumu sme resonančna frekvenca ft nalepkinega antenskega kroga od resonančne frekvence fi izpraševalnikovega antenskega kroga odstopati za največ ± 5 %, ni pa moteče, če se resonančna frekvenca ft nalepkinega antenskega kroga spreminja s časom, vendar znotraj prej navedenih meja.
Vezje po izumu za visokofrekvenčno komuniciranje med konvencionalnim izpraševalnikom pasivne pametme nalepke in aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu je prikazano na sl. 7 in sl. 8a, 8b.
Vezje aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu je na znan način galvansko povezano z napetostnim virom.
Po eni strani se na nalepkini anteni A inducirani signal na znan način vodi na vhod ojačevalnika VGA s spremenljivim ojačenjem.
Po izumu je izhod ojačevalnika VGA s spremenljivim ojačenjem preko digitalizatorja Dig ali neposredno priključen na referenčni vhod generatorja PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov, na primer fazno usklajenega signala ts'.
V osnovnem izvedbenem primeru vezja po izumu pametna nalepka oddaja valovne pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, ki jih tvori iz fazno usklajenega signala ts' z izhoda generatorja PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov.
Pri tem se je vsakič na začetku oddajanja vsakega valovnega paketa omenjeni fazno usklajeni signal ts', katerega faza je druga faza Φΐ, z omenjenim sprejetim signalom rs, ki ga visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni A in katerega faza se kot prva faza Φΐ opazuje v generatorju PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov, v omenjenem generatorju fazno uskladil, tako da je faza fazno usklajenega signala ts' kot druga faza Φΐ glede na opazovano prvo fazo Φΐ pomaknjena za fazni kot ΔΦ, kije ΔΦ = Φί - Φΐ.
Izhod generatorja PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov je preko izhodnega ojačevalnika O A, ki nastavi amplitudo napetosti na nalepkini anteni A za oblikovanje • · · omenjenega valovnega paketa kot drugo amplitudo At, priključen na nalepkino anteno A.
Za oblikovanje omenjenih valovnih paketov se generator PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov in izhodni ojačevalnik OA po izumu krmilita s signalom tos o začetku in koncu oddajanja pametne nalepke.
V variantnem izvedbenem primeru vezja po izumu, ki se nanaša na primer, da je frekvenca ft radijskih valov v omenjenih nalepkinih valovnih paketih enaka frekvenci fi izpraševalnikovega nosilnega signala, se faza fazno usklajenih signalov ts’ kot druga faza Φί glede na opazovano prvo fazo Φΐ, ki je faza sprejetih signalov rs, pomakne za tolikšen fazni kot ΔΦ, kije ΔΦ = Φί - Φί, da se v času, ko kateri od visokofrekvenčnih valovnih paketov, ki jih oddaja aktivno modulirajoča pametna nalepka, vpliva na izpraševalnikovo anteno, vedno doseže največji dosegljivi interferenčni dvig - pri ΔΦ = 180° - ali največji dosegljivi interferenčni padec - pri ΔΦ = 0 - v amplitudi napetosti na izpraševalnikovi anteni.
Generator PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov obsega fazno-frekvenčni primerjalnik PhFC, na katerega referenčni vhod se vodi digitalizirani sprejeti signal drs.
V prvem izvedbenem primeru generatorja PhMSG fazno usklajenih signalov je izhod fazno-frekvenčnega primeijalnika PhFC priključen na vhod v fazno ujeto zanko vezanega napetostno krmiljenega oscilatorja VCO (sl. 8b), ki deluje pri frekvenci fi nosilnega signala izpraševalnika. Izhod napetostno krmiljenega oscilatorja VCO je priključen na fazni pomikalnik PhSh, ki pomakne fazo vhodnega signala za omenjeni fazni kot ΔΦ in katerega izhodni signal je omenjeni fazno usklajeni signal ts'.
V drugem izvedbenem primeru generatorja PhMSG' fazno usklajenih signalov je izhod fazno-frekvenčnega primeijalnika PhFC priključen na vhod v fazno ujeto zanko s frekvenčnim delilnikom FDiv vezanega napetostno krmiljenega oscilatorja • · ·
HFVCO (sl. 8a), ki deluje pri osemkratniku, prednostno pa šestnajstkratniku frekvence fi izpraševalnikovega nosilnega signala. Izhod napetostno krmiljenega oscilatorja HFVCO je priključen bodisi na vhod digitalno-analognega pretvornika DAC bodisi na vhod digitalnega delilnika DigDiv. Z digitalno prednastavitvijo digitalno-analognega pretvornika DAC) oziroma digitalnega delilnika DigDiv se faza njegovega vhodnega signala pomakne za omenjeni fazni kot ΔΦ. Izhodni signal generatorja PhMSG' fazno usklajenih signalov je omenjeni fazno usklajeni signal ts'.
Tako fazno-frekvenčni primerjalnik PhFC kot napetostno krmiljeni oscilator VCO; HFVCO in fazni pomikalnik PhSh oziroma digitalno-analogni pretvornik DAC / digitalni delilnik DigDiv so krmiljeni s signalom tos o začetku oddajanja pametne nalepke.
Omenjeni fazni kot ΔΦ se nastavi s krmilnim signalom pscs faznega pomika, ki se vodi na krmilni vhod faznega pomikalnika PhSh oziroma na krmilni vhod bodisi digitalno-analognega pretvornika DAC bodisi digitalnega delilnika DigDiv.
Generator PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov ts' omogoča nastaviti drugo fazo Φΐ glede na prvo fazo Φΐ z natančnostjo, ki je boljša od 20°, prednostno pa boljša od 10°.
Po drugi strani pa merilnik amplitude AMC opazuje prvo amplitudo Ai, ki je amplituda napetosti rs, ki jo izpraševalnikov visokofrekvenčni nosilni signal inducira na nalepkini anteni A.
Merilnik AMC amplitude Ai sprejetega izpraševalnikovega signala s svojim prvim izhodnim signalom avs amplitudne vrednosti krmili omenjeni izhodni ojačevalnik O A, tako da se amplituda napetosti na nalepkini anteni A za oblikovanje nalepkinega valovnega paketa kot druga amplituda At nastavi glede na vrednost dotlej opazovane prve amplitude Ai.
• 9
Merilnik AMC amplitude sprejetega izpraševalnikovega signala kot prve amplitude Ai s svojim drugim izhodnim signalom ads upada amplitudne vrednosti krmili omenjeni fazno-frekvenčni primerjalnik PhFC, tako da se omenjena fazno ujeta zanka razklene vsakič, ko vrednost omenjene prve amplitude Ai pade pod vnaprej določeno vrednost.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka s krmilnim signalom gcs ojačenja nastavi ojačevalnik VGA s spremenljivim ojačenjem.
Tako ojačevalnik VGA s spremenljivim ojačenjem kot tudi merilnik AMC amplitude sta na nalepkino anteno A priključena preko vezja Att/DC za slabitev signala in za vzpostavitev enosmernega napetostnega nivoja. Vezje Att/DC skrbi, da se signal rs oslabi med nalepkinim oddajanjem in da se vzpostavi enosmeren napetostni nivo v vezju, ko pametna nalepka ne oddaja.
Vezje Att/DC za slabitev signala in za vzpostavitev enosmernega napetostnega nivoja, generator PhMSG; PhMSG' fazno usklajenih signalov in izhodni ojačevalnik OA so krmiljeni s signalom tos, ki najavi začetek in prenehanje oddajanja aktivno modulirajoče pametne nalepke.
Aktivno modulirajoča pametna nalepka po izumu sicer oddaja pakete čistih harmoničnih visokofrekvenčnih radijskih valov s frekvenco 13,56 MHz, katerih amplituda je znotraj trajanja valovnega paketa v bistvu stalna. Vzbujanje antene A aktivno modulirajoče pametne nalepke ta pa je bilo simulirano z impulzno modulirano čisto harmonično nihajočo napetostjo Uta, pri čemer je dolžina trajanja - 1,2 mikrosekunde - omenjenih impulzov enaka s standardom določenemu trajanju moduliranja vzvratno na pasivnih pametnih nalepkah sipanih izpraševalnikovih visokofrekvenčnih nosilnih valov.
·»
V nadaljnjem je z omenjeno simulacijo najprej prikazano delovanje aktivno modulirajoče pametne nalepke ta po izumu - sklopni faktor njene antene z izpraševalnikovo anteno je 0,005 - in se to delovanje primerja z delovanjem pasivne pametne nalepke tp - sklopni faktor njene antene z izpraševalnikovo anteno je 0,05 (sl. 1 in sl. 3).
Časovni potek napetosti Ui na izpraševalnikovi anteni v oknu 1 na sliki 1 prikazuje sprejem dveh odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke ta po izumu s faznim pomikom ΔΦ za fazni kot 180° (sl. 1 okno 2 prikazuje časovni potek njune napetosti Uta na nalepkini anteni), ki sta bila oddana v trenutkih tl in t2, ter dveh odzivnih signalov pasivne pametne nalepke tp (sl. 1 okno 3 prikazuje časovni potek njune napetosti Utp na nalepkini anteni), ki sta bila oddana v trenutkih tl' in t2'. V oknih 2 in 3 je pred trenutkom tl oziroma pred trenutkom tl' prikazan na nalepkini anteni inducirani izpraševalnikov signal.
Prikazan je tudi časovni potek usmeijene in zglajene napetosti Uirect na izpraševalnikovi anteni iz okna 1 (sl. 1 okno 4). Ta časovni potek usmeijene in zglajene napetosti na izpraševalnikovi anteni je prikazan za po dva odzivna signala aktivnu modulirajoče pametne nalepke po izumu s faznim pomikom za fazni kot ΔΦ = 90°, -90° oziroma 0.
V oknu 1 na sliki 2 so v raztegnjenem časovnem merilu prikazani časovni poteki napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključujejo začetne dele sprejema odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke po izumu (sl. 2 okno 2), ki se tvorijo v trenutku tl in so glede na na nalepkini anteni sprejeti izpraševalnikov signal pomaknjeni za fazni kot ΔΦ = 180°, 90°, -90° oziroma 0. Prikazanje tudi časovni potek usmerjenih in zglajenih napetosti na izpraševalnikovi anteni iz okna 1 (sl. 2 okno 3).
· • ·
V oknih 1, 2 in 3 na sliki 3 so prikazani časovni poteki kot v ustreznih oknih na sliki 1 za aktivno modulirajočo pametno nalepko ta po izumu (ΔΦ = 180°) oziroma pasivno pametno nalepko tp, katerih antenska resonančna frekvenca je enaka resonančni frekvenci izpraševalnikove antene, medtem ko so v oknu 4 na sliki 3 prikazani časovni poteki usmerjene in zglajene napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključujejo sprejem po dveh odzivnih signalov aktivno modulirajoče pametne nalepke ta oziroma pasivne pametne nalepke tp, katerih anteni imata resonančno frekvenco enako resonančni frekvenci izpraševalnikove antene oziroma se od nje razlikujeta za + 5 % oziroma - 5 %. Prikazani rezultati kažejo, da je z izumom predlagano nastavljanje druge faze Φί glede na prvo fazo Φΐ dovolj robustno za praktično uporabo.
V oknu 1 na sliki 4 so v raztegnjenem časovnem merilu prikazani časovni poteki napetosti na izpraševalnikovi anteni, ki vključujejo začetne dele sprejema odzivnega signala z omenjenim faznim pomikom za fazni kot ΔΦ = 180° od treh aktivno modulirajočih pametnih nalepk po izumu (sl. 4 okno 2), katerih antena ima resonančno frekvenco fit enako resonančni frekvenci fr izpraševalnikove antene oziroma različno za + 5 % in - 5 %. Ponovno je v oknu 2 (sl. 4) do časa tl prikazan pravzaprav časovni potek sprejetega izpraševalnikovega signala, od časa tl dalje pa še časovni potek nanj naloženih omenjenih odzivnih signalov aktivno modulirajočih pametnih nalepk po izumu z antenami različnih resonančnih frekvenc.
V oknu 3 na sliki 4 so prikazani časovni poteki digitaliziranih sprejetih signalov drs za antene aktivno modulirajočih pametnih nalepk iz okna 2. Pri istem izbranem pomiku za omenjeni fazni kot ΔΦ = 180° na omenjenih antenah z resonančno frekvenco fit = 1,05 fr, fr in 0,95 fr inducirane napetosti vsiljeno zanihajo v trenutkih tl+, tl oziroma tl-.
Nadalje so na sl. 5 prikazani časovni poteki kot v oknih 1, 2 in 4 na sliki 1 za aktivno modulirajočo pametno nalepko (ΔΦ = 180°) vendar za tri različne sklopne faktorje • · ···· ··· · • ····· · · · · · • · · · · · ··· · · ·· ·· · med izpraševalnikovo anteno in nalepkino anteno: k = 0,100, 0,020 in 0,005. Ta aktivno modulirajoča pametna nalepka ni opremljena s samodejnim nastavljanjem po izumu amplitude nalepkinega odzivnega signala. Pri sklopnem faktorju k = 0,100 nalepka leži na izpraševalniku - je signal, ki pride na izpraševalnikovo anteno moč5 nejši od pričakovanega, kar lahko dovede do nasičenja v izpraševalnikovem sprejemniku in nezanesljivega delovanja.
Na sliki 6 pa so prikazani časovni poteki kot na sliki 5 vendar za aktivno modulirajočo pametno nalepko po izumu s samodejno nastavitvijo amplitude nalepkinega io odzivnega signala. Pri zelo dobrem sklopu med izpraševalnikovo anteno in nalepkino anteno (k = 0,100) merilnik AMC amplitude izmeri visoko prvo amplitudo Ai in krmili izhodni ojačevalnik OA, tako da je druga amplituda At primemo nižja in izpraševalnik sprejme signal s pričakovano amplitudo.

Claims (34)

  1. Patentni zahtevki
    1. Postopek za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom, označen s tem, da pametna nalepka opazuje prvo fazo (Φΐ), ki je faza napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni, in da pametna nalepka oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja z napetostjo, katere faza se kot druga faza (Φt) glede na omenjeno opazovano prvo fazo (Φΐ) na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa vsakič nastavi pomaknjeno za isti fazni kot (ΔΦ), kije določen z ΔΦ = Φΐ - Φΐ.
  2. 2. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da pametna nalepka oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja s čisto harmonično napetostjo, katere faza se kot druga faza (Φt) glede na omenjeno opazovano prvo fazo (Φΐ) na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa vsakič nastavi pomaknjeno za isti omenjeni fazni kot (ΔΦ).
  3. 3. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da pametna nalepka oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja z napetostjo, ki ima obliko skupine impulzov in katere faza se kot druga faza (Φί) glede na omenjeno opazovano prvo fazo (Φΐ) na začetku oddajanja vsakega omenjenega valovnega paketa vsakič nastavi pomaknjeno za isti omenjeni fazni kot (ΔΦ).
    • · • ·
  4. 4. Postopek po zahtevku 2, označen s tem, da je frekvenca (ft) radijskih valov v omenjenih nalepkinih valovnih paketih enaka frekvenci (fi) izpraševalnikovega nosilnega signala in da je omenjeni fazni kot (ΔΦ) tolikšen, da amplituda napetosti na izpraševalnikovi anteni vsakič v času, ko kateri od omenjenih valovnih paketov vpliva na to anteno, vedno doseže največji dosegljivi interferenčni dvig ali največji dosegljivi interferenčni padec.
  5. 5. Postopek po zahtevku 4, označen s tem, da se naj večji dosegljivi interferenčni dvig amplitude napetosti na anteni izpraševalnika doseže, s tem da se druga faza (Φί) glede na prvo fazo (Φί) nastavi pomaknjeno za fazni kot ΔΦ = 180°.
  6. 6. Postopek po zahtevku 4, označen s tem, da se največji dosegljivi interferenčni padec amplitude napetosti na anteni izpraševalnika doseže, s tem da se druga faza (Φί) glede na prvo fazo (Φΐ) nastavi pomaknjeno za fazni kot ΔΦ = 0.
  7. 7. Postopek po kateremkoli predhodnem zahtevku, označen s tem, da mora pametna nalepka nastaviti drugo fazo (Φί) glede na prvo fazo (Φΐ) z natančnostjo, kije boljša od 20°, prednostno pa od 10°.
  8. 8. Postopek po zahtevku 7, označen s tem, da pametna nalepka opazuje prvo fazo (Φΐ) v časovnih intervalih, v katerih po komunikacijskem protokolu pametna nalepka ne oddaja visokofrekvenčnih valovnih paketov in katerih trajanje je po komunikacijskem protokolu dovolj dolgo, da pametna nalepka lahko uskladi drugo fazo (Φί) s fazo, • · kije za fazni kot (ΔΦ) pomaknjena glede na prvo fazo (Φΐ).
  9. 9. Postopek po zahtevku 8, označen s tem, da so omenjeni časovni intervali opazovanja nameščeni neposredno pred trenutki, v katerih po komunikacijskem protokolu pametna nalepka začne oddajati visokofrekvenčne valovne pakete.
  10. 10. Postopek po zahtevku 8 ali 9, označen s tem, da so omenjeni časovni intervali opazovanja nameščeni znotraj časovnega okna brez nalepkinega oddajanja tudi v bitih, v katerih po komunikacijskem protokolu pametna nalepka oddaja visokofrekvenčne valovne pakete.
  11. 11. Postopek po kateremkoli zahtevku od 8 do 10, označen s tem, da pametna nalepka izbere vrednost omenjenega faznega kota (ΔΦ) in se nato druga faza (Φί) nastavlja samodejno.
  12. 12. Postopek po zahtevku 11, označen s tem, da v omenjenih časovnih intervalih opazovanja pametna nalepka digitalizira na svoji anteni inducirani in ojačeni izpraševalnikov nosilni signal (rs') in da se omenjeni digitalizirani sprejeti signal (drs) uporabi kot referenčni signal za fazno-frekvenčni primerjalnik.
  13. 13. Postopek po zahtevku 12, označen s tem, daje fazno-frekvenčni primerjalnik vezan v fazno ujeto zanko, katere napetostno krmiljeni oscilator deluje na frekvenci (fr) izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala, katerega izhodni signal se fazno pomakne za omenjeni fazni kot (ΔΦ) in se ojačuje in se kot čisti harmonični signal vodi na nalepkino anteno, da se oddaja v obliki visokofrekvenčnih valovnih paketov.
  14. 14. Postopek po zahtevku 12, označen s tem, daje fazno-frekvenčni primerjalnik vezan v fazno ujeto zanko, katere napetostno krmiljeni oscilator deluje na frekvenci, kije mnogokratnik frekvence (fr) izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala, in se izhodni signal napetostno krmiljenega oscilatorja vodi skozi digitalno-analogni pretvornik ali digitalni delilnik, kjer se fazno pomakne za omenjeni fazni kot (ΔΦ), in se ojačuje in se kot čisti harmonični signal vodi na nalepkino anteno, da se oddaja v obliki visokofrekvenčnih valovnih paketov.
  15. 15. Postopek po zahtevku 14, označen s tem, da napetostno krmiljeni oscilator deluje na frekvenci, ki je osemkratnik, prednostno pa šestnajstkratnik frekvence (fr) izpraševalnikovega visokofrekvenčnega nosilnega signala.
  16. 16. Postopek po kateremkoli izmed zahtevkov 13 do 15, označen s tem, da se fazno ujeta zanka razklene med prekinitvami izpraševalnikovega oddajanja.
  17. 17. Postopek po kateremkoli izmed zahtevkov 13 do 15, označen s tem, da v omenjenem časovnem intervalu opazovanja pametna nalepka opazuje prvo amplitudo (Ai), ki je amplituda napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni, in da se fazno ujeta zanka razklene vsakič, ko omenjena prva amplituda (Ai) pade pod določeno vrednost.
  18. 18. Postopek po kateremkoli izmed zahtevkov 13 do 15, označen s tem, da se fazno ujeta zanka razklene neposredno pred trenutki, v katerih po komunikacijskem protokolu pametna nalepka začne oddajati omenjene visokofrekvenčne valovne pakete.
  19. 19. Postopek po kateremkoli izmed zahtevkov 16 do 18, označen s tem, da kot signal ure pametna nalepka uporabi izhodni signal omenjenega napetostno krmiljenega oscilatorja, ki tedaj deluje bodisi v načinu sklenjene fazno ujete zanke bodisi v načinu razklenjene fazno ujete zanke.
  20. 20. Postopek po kateremkoli predhodnem zahtevku, označen s tem, da pametna nalepka opazuje prvo amplitudo (Ai), ki je amplituda napetosti, ki jo visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni, in da pametna nalepka oddaja pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, s tem da svojo anteno vzbuja s čisto harmonično napetostjo, katere amplituda je med oddajanjem posameznega valovnega paketa v bistvu stalna in se kot druga amplituda (At) glede na dotlej opazovano prvo amplitudo (Ai) nastavi v glavnem tako, daje druga amplituda (At) obratno sorazmerna prvi amplitudi (Ai).
  21. 21. Postopek po zahtevku 20, označen s tem, da pametna nalepka opazuje prvo amplitudo (Ai) napetosti v časovnih intervalih, v katerih po komunikacijskem protokolu pametna nalepka ne oddaja visokofrekvenčnih valovnih paketov.
  22. 22. Postopek po zahtevku od 21, označen s tem, da se nalepkina antena vzbuja z napetostjo, katere druga amplituda (At) se samodejno nastavi na največjo vrednost (Atmax), kadar je prva amplituda (Ai) pod svojo referenčno vrednostjo (Airef), in da se nalepkina antena vzbuja z napetostjo, • · katere druga amplituda (At) se samodejno nastavi na vrednost, ki je določena z izrazom Atmax * Airef / Ai, kadar je prva amplituda (Ai) nad svojo referenčno vrednostjo (Airef).
  23. 23. Postopek po zahtevku 22, označen s tem, da se referenčna vrednost (Airef) prve amplitude (Ai) določi kot dva- do pet-kratnik minimalne vrednosti (Aimin) prve amplitude (Ai), ki jo izpraševalnikovo magnetno polje v nalepkini anteni inducira pri s standardom zahtevani najmanjši vrednosti gostote magnetnega polja na mestu nalepkine antene.
  24. 24. Postopek po kateremkoli predhodnem zahtevku, označen s tem, da je resonančna frekvenca (fi) izpraševalnikovega antenskega kroga enaka 13,56 MHz.
  25. 25. Postopek po zahtevku od 24, označen s tem, da je dolžina trajanja omenjenih nalepkinih visokofrekvenčnih valovnih paketov enaka s standardom določenemu trajanju vzvratno na pasivnih pametnih nalepkah sipanih visokofrekvenčnih nosilnih valov izpraševalnika.
  26. 26. Vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko, katere vezje je galvansko povezano z napetostnim virom in se na nalepkini anteni (A) inducirani signal (rs) vodi na vhod ojačevalnika (VGA) s spremenljivim ojačenjem, označeno s tem, da je izhod ojačevalnika (VGA) s spremenljivim ojačenjem preko digitalizatorja (Dig) ali neposredno priključen na referenčni vhod generatorja (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenih signalov, da pametna nalepka oddaja valovne pakete visokofrekvenčnih radijskih valov, ki jih tvori iz fazno usklajenega signala (ts') z izhoda generatorja (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenih signalov, da se na začetku oddajanja vsakega valovnega paketa omenjeni fazno usklajeni signal (ts'), katerega faza se kot druga faza (Φί), z omenjenim induciranim signalom (rs), ki ga visokofrekvenčni nosilni signal izpraševalnika inducira na nalepkini anteni (A) in katerega faza se kot prva faza (Φΐ) opazuje v generatorju (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenih signalov, v omenjenem generatorju vsakič fazno uskladi, tako daje druga faza (Φί) glede na opazovano prvo fazo (Φΐ) pomaknjena za fazni kot (ΔΦ), kije ΔΦ = Φί - Φί, da je izhod generatorja (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenih signalov preko izhodnega ojačevalnika (OA), ki nastavi amplitudo napetosti na nalepkini anteni (A) za oblikovanje omenjenih valovnih paketov kot drugo amplitudo (At), priključen na nalepkino anteno (A) in da se za oblikovanje omenjenih valovnih paketov generator (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenih signalov in izhodni ojačevalnik (OA) krmilita s signalom (tos) o začetku oddajanja pametne nalepke.
  27. 27. Vezje po zahtevku 26, označeno s tem, daje frekvenca (ft) radijskih valov v omenjenih nalepkinih paketih enaka frekvenci (fi) izpraševalnikovega nosilnega signala in da in je omenjeni fazni kot (ΔΦ) tolikšen, da amplituda napetosti na izpraševalnikovi anteni v času, • · ko kateri od nalepkinih visokofrekvenčnih valovnih paketov vpliva na to anteno, vedno doseže naj večji dosegljivi interferenčni dvig ali naj večji dosegljivi interferenčni padec.
  28. 28. Vezje po zahtevku 26 ali 27, označeno s tem, da generator (PhMSG) fazno usklajenih signalov obsega fazno-frekvenčni primerjalnik (PhFC), na katerega referenčni vhod se vodi digitalizirani sprejeti signal (drs) in katerega izhod se vodi na v fazno ujeto zanko vezani napetostni krmiljeni oscilator (VCO), ki deluje pri frekvenci (fi) nosilnega signala izpraševalnika in katerega izhod je priključen na fazni pomikalnik (PhSh), ki pomakne fazo vhodnega signala za omenjeni fazni kot (ΔΦ) in katerega izhodni signal je fazno usklajeni signal (ts').
  29. 29. Vezje po zahtevku 26 ali 27, označeno s tem, da generator (PhMSG') fazno usklajenih signalov obsega fazno-frekvenčni primerjalnik (PhFC), na katerega referenčni vhod se vodi digitalizirani sprejeti signal (drs) in katerega izhodni signal se vodi na v fazno ujeto zanko s frekvenčnim delilnikom (FDiv) vezani napetostni krmiljeni oscilator (HFVCO), ki deluje pri osemkratniku, prednostno pa šestnajstkratniku frekvence (fi) izpraševalnikovega nosilnega signala in katerega izhod je priključen bodisi na vhod digitalno-analognega pretvornika (D AC) bodisi na vhod digitalnega delilnika (DigDiv), pri čemer se z digitalno prednastavitvijo tako digitalno-analognega pretvornika (DAC) kot digitalnega delilnika (DigDiv) faza vhodnega signala pomakne za omenjeni fazni kot (ΔΦ), s čimer se tvori fazno usklajeni signal (ts').
  30. 30. Vezje po zahtevku 28 ali 29, označeno s tem, da omenjeni generator (PhMSG; PhMSG') fazno usklajenega signala (ts') nastavi drugo fazo (Φt) glede na prvo fazo (Φΐ) z natančnostjo, kije boljša od 20°, prednostno pa boljša od 10°.
  31. 31. Vezje po zahtevku 30, označeno s tem, da se krmilni signal (pscs) faznega pomika vodi na krmilni vhod faznega pomikalnika (PhSh) oziroma na krmilni vhod bodisi digitalno-analognega pretvornika (DAC) bodisi digitalnega delilnika (DigDiv).
  32. 32. Vezje po zahtevku 31, označeno s tem, da merilnik amplitude (AMC) opazuje amplitudo sprejetega signala (rs) kot prvo amplitudo (Ai), ki je amplituda napetosti, ki jo izpraševalnikov visokofrekvenčni nosilni signal inducira na nalepkini anteni (A), in s svojim prvim izhodnim signalom (avs) amplitudne vrednosti krmili omenjeni izhodni ojačevalnik (OA), da se glede na vsakokratno dotlej opazovano prvo amplitudo (Ai) nastavi omenjena druga amplituda (At), ki je amplituda napetosti na nalepkini anteni (A) za oblikovanje tedanjega omenjenega valovnega paketa, in s svojim drugim izhodnim signalom (ads) upada amplitudne vrednosti krmili omenjeni fazno-frekvenčni primerjalnik (PhFC), tako da se omenjena fazno ujeta zanka razklene vsakič, ko omenjena prva amplituda (Ai) pade pod vnaprej določeno vrednost.
  33. 33. Vezje po zahtevku 32, označeno s tem, da pametna nalepka s krmilnim signalom (gcs) ojačenja nastavi ojačevalnik (VGA) s spremenljivim ojačenjem.
  34. 34. Vezje po zahtevku 33, označeno s tem, da sta ojačevalnik (VGA) s spremenljivim ojačenjem in merilnik amplitude (AMC) na nalepkino anteno (A) priključena preko vezja (Att/DC) za slabitev signala in za vzpostavitev enosmernega napetostnega nivoja
    5 in da se vezje (Att/DC) za slabitev signala in za vzpostavitev enosmernega napetostnega nivoja krmili s signalom (tos) o začetku in koncu oddajanja pametne nalepke, tako da omenjeno vezje slabi signal z nalepkine antene (A), medtem ko nalepka oddaja valovne pakete, in io v vezju vzpostavi enosmerni napetostni nivo, ko pametna nalepka ne oddaja valovnih paketov.
SI201100234A 2011-06-29 2011-06-29 Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko SI23786A (sl)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201100234A SI23786A (sl) 2011-06-29 2011-06-29 Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko
EP12729251.4A EP2727255B1 (en) 2011-06-29 2012-04-13 Method and circuit intended for high-frequency communication between an interrogator and a smart tag
CN201280032698.4A CN104303427B (zh) 2011-06-29 2012-04-13 用于询问器与智能标签之间的高频通信的方法和电路
PCT/SI2012/000024 WO2013002736A1 (en) 2011-06-29 2012-04-13 Method and circuit intended for high-frequency communication between an interrogator and a smart tag
US13/536,158 US8774157B2 (en) 2011-06-29 2012-06-28 Method and circuit intended for high-frequency communication between an interrogator and a smart tag

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201100234A SI23786A (sl) 2011-06-29 2011-06-29 Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI23786A true SI23786A (sl) 2012-12-31

Family

ID=46331667

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201100234A SI23786A (sl) 2011-06-29 2011-06-29 Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko

Country Status (5)

Country Link
US (1) US8774157B2 (sl)
EP (1) EP2727255B1 (sl)
CN (1) CN104303427B (sl)
SI (1) SI23786A (sl)
WO (1) WO2013002736A1 (sl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SI23786A (sl) * 2011-06-29 2012-12-31 Ids D.O.O. Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko
IN2014DN06677A (sl) * 2012-01-09 2015-05-22 Attochron Llc
SI24189A (sl) 2012-09-05 2014-03-31 Ams R&D Analogni Polprevodniki, D.O.O. Postopek in vezje za uglasitev antenskega vezja aktivno oddajajoče nalepke
SI24283A (sl) * 2013-01-15 2014-07-31 Ams R&D Analogni Polprevodniki, D.O.O. Postopek in vezje aktivne pametne nalepke za komuniciranje z izpraševalnikom
US9389061B2 (en) * 2013-03-15 2016-07-12 David Scott Nyce Position sensor with improved signal to noise ratio
EP2824612B1 (en) 2013-07-08 2018-04-18 STMicroelectronics International N.V. RFID transponder device and method for production of an RFID transponder device
US9558419B1 (en) 2014-06-27 2017-01-31 Blinker, Inc. Method and apparatus for receiving a location of a vehicle service center from an image
US9563814B1 (en) 2014-06-27 2017-02-07 Blinker, Inc. Method and apparatus for recovering a vehicle identification number from an image
EP3145092B1 (en) * 2015-09-21 2019-06-19 STMicroelectronics International N.V. Method and transmitter circuit for communication using active load modulation in radio frequency identification systems
EP3232374B1 (en) 2016-04-14 2019-12-04 STMicroelectronics International N.V. Radio-frequency identification transponder and method for sending a radio-frequency identification message
CN109313252B (zh) * 2016-06-22 2023-07-18 苹果公司 用于定位的通信设备和方法
EP3399655B1 (en) 2017-05-02 2020-07-01 STMicroelectronics razvoj polprevodnikov d.o.o. Synchronization method of an active load modulation clock within a transponder, and corresponding transponder
EP3429087B1 (en) 2017-07-12 2021-08-25 STMicroelectronics razvoj polprevodnikov d.o.o. Method for synchronizing an active load modulation clock within a transponder, and corresponding transponder
CN111160498A (zh) * 2020-01-21 2020-05-15 厦门顶尖电子有限公司 一种电子价签的定位方法及电子价签系统
CN113836953B (zh) * 2020-06-08 2023-07-28 上海复旦微电子集团股份有限公司 标签及其主动负载调制的方法
EP4270804A1 (en) 2022-04-26 2023-11-01 STMicroelectronics razvoj polprevodnikov d.o.o. Active damping and power control in nfc active load modulation

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6334219B1 (en) * 1994-09-26 2001-12-25 Adc Telecommunications Inc. Channel selection for a hybrid fiber coax network
FR2815490B1 (fr) 2000-10-16 2006-07-07 Inside Technologies Lecteur de circuit integre sans contact
US7075412B1 (en) * 2002-05-30 2006-07-11 Thingmagic L.L.C. Methods and apparatus for operating a radio device
SG122786A1 (en) 2003-05-27 2006-06-29 Kenetics Innovations Pte Ltd Method and apparatus for an enhanced RFID tag interrogator
DE102004031092A1 (de) 2004-06-28 2006-01-12 Giesecke & Devrient Gmbh Transpondereinheit
JP4214992B2 (ja) * 2004-12-13 2009-01-28 パナソニック株式会社 高周波受信器とこれに用いる集積回路及び、これらを用いた携帯機器、ならびにこれに用いる送信器と、前記高周波受信器および前記携帯機器の製造方法
DE102005061660A1 (de) * 2005-12-22 2007-06-28 Giesecke & Devrient Gmbh Tragbarer Datenträger mit aktiver Kontaktlosschnittstelle
DE102007041154B4 (de) * 2007-08-30 2012-11-22 Texas Instruments Deutschland Gmbh RFID Transponder mit einer PLL und Verfahren für den Betrieb eines RFID- Transponders
US8915447B2 (en) 2007-09-12 2014-12-23 Devicefidelity, Inc. Amplifying radio frequency signals
EP2211579B1 (en) * 2009-01-21 2012-07-11 Oticon A/S Transmit power control in low power wireless communication system
FR2965082B1 (fr) 2010-09-21 2012-09-28 Inside Contactless Procede et dispositif de modulation de charge active par couplage inductif
SI23786A (sl) * 2011-06-29 2012-12-31 Ids D.O.O. Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko

Also Published As

Publication number Publication date
US20130003712A1 (en) 2013-01-03
CN104303427B (zh) 2016-11-16
CN104303427A (zh) 2015-01-21
EP2727255A1 (en) 2014-05-07
US8774157B2 (en) 2014-07-08
WO2013002736A1 (en) 2013-01-03
EP2727255B1 (en) 2015-08-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI23786A (sl) Postopek in vezje za visokofrekvenčno komuniciranje med izpraševalnikom in pametno nalepko
US9305456B2 (en) Wireless sensor reader
CN105191119B (zh) 用于减少近场通信设备信令中的相位噪声的装置和方法
US10346732B2 (en) RF transceiver
CN102244530A (zh) 一种近距离通信方法及系统
EP2947428B1 (en) Pulsed level gague system and method
WO2010117356A1 (en) Wireless sensor reader
US10128913B2 (en) Method and circuit of an actively transmitting tag
US20120163421A1 (en) Location system
CN106663181A (zh) 适应性射频识别读取器
EP3739766A1 (en) Nfc repeater system
JP2008219509A (ja) 質問器、無線認証システム
US20220349984A1 (en) Low power radar in radio communication terminal
CN100576228C (zh) 用于rfid的阅读器及rfid系统
EP3264127A1 (en) Low power radar detection system
CN102194090A (zh) 一种读卡器
EP2104080A2 (en) Receiving apparatus, transmission/reception system and device control method
CN103870864B (zh) 用于记忆卡主动式电子卷标装置
US7953146B2 (en) Method for wireless data transmission between a base station and a transponder via inductive coupling
US20200106484A1 (en) Measuring system with interface for near field communication
EP1880873A2 (en) Tire information detector
WO2011039938A1 (ja) 無線デバイス、およびこれを用いた無線装置、ならびに無線システム
CN117917912A (zh) 使用有源负载调制的对象和读取器之间的无接触通信方法
EP4106211A1 (en) Rfid transceiver with implemented phase calibration, and phase calibration method
US20140003472A1 (en) Digital frequency demodulator with low power consumption and related system and method

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20130108

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20150213