SI23412A - Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp - Google Patents

Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp Download PDF

Info

Publication number
SI23412A
SI23412A SI201000229A SI201000229A SI23412A SI 23412 A SI23412 A SI 23412A SI 201000229 A SI201000229 A SI 201000229A SI 201000229 A SI201000229 A SI 201000229A SI 23412 A SI23412 A SI 23412A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
rosemary
extracts
water
extract
acid
Prior art date
Application number
SI201000229A
Other languages
English (en)
Inventor
Dušanka DIMITRIJEVIć
Gregor Perne
Matej BORNŠEK
Kolar Majda Hadolin
Original Assignee
Vitiva D.D.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vitiva D.D. filed Critical Vitiva D.D.
Priority to SI201000229A priority Critical patent/SI23412A/sl
Priority to PCT/IB2010/002456 priority patent/WO2011045643A1/en
Publication of SI23412A publication Critical patent/SI23412A/sl

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Predmet izuma je zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu Alicyclobacillus spp. z uporabo ekstraktov iz rastlin družine ustnatic in njihovimi mešanicami. Oljetopni ekstrakt rastlin družine ustnatic vsebuje do 100 ut.% karnozolne kisline. Vodotopni ekstrakt rožmarina vsebuje do 100 ut.% rožmarinske kisline. Oljetopni ekstrakt rožmarina ali vodotopni ekstrakt ali njuno mešanico dodamo v sadne sokove, sadne koncentrate in vode z dodatkom teh koncentratov v skupni koncentraciji aktivnih učinkovin, to je karnozolne kisline in rožmarinske kisline, min. 1 mg/kg.

Description

Predmet izuma je zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu Alicyclobacillus spp. Zaščita je dosežena z ekstrakti rastlin družine ustnatic in njihovimi mešanicami. Ustnatice so rožmarin, žajbelj, melisa, origano, šetraj, meta, timijan in druge. Glavne aktivne učinkovine v ekstraktih rastlin družine ustnatic so kamozolna kislina, rožmarinska kislina in njihovi derivati. Kamozolna kislina je oljetopna, rožmarinska kislina pa vodotopna aktivna učinkovina.
Oljetopni ekstrakt rastlin družine ustnatic vsebuje od 100 ut.% kamozolne kisline. Vodotopni ekstrakt rastlin družine ustnatic vsebuje do 100 ut.% rožmarinske kisline.
Izum se nanaša na zaščito brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu Alicyclobacillus spp. z vodotopnim ali oljetopnim ekstraktom rastlin družine ustnatic. Nadalje se izum nanaša na pripravo mešanic za zaščito brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu Alicyclobacillus spp. na osnovi vodotopnega in oljetopnega ekstrakta ustnatic. Kombinacija vodotopnih in oljetopnih aktivnih učinkovin namreč daje boljšo mikrobiološko zaščito izdelka.
Sintetični konzervansi se že desetletja uporabljajo za zaščito prehrambnih izdelkov pred mikrobiološkim kvarom. Vse bolj pa postaja aktualna uporaba naravnih snovi, tj. predvsem izvlečkov rastlinskih in živalskih materialov, za zaščito pred razvojem kvarljivcev in patogenih bakterij. Sintetični konzervansi imajo namreč nezaželene stranske učinke na zdravje ljudi.
V zadnjih desetletjih je zaradi porasta proizvodnje brezalkoholnih pijač in vod z dodatki, postalo pomembno kvarjenje le teh zaradi sporotvornih, acidofilnih bakterij rodu Alicyclobacillus spp.
Bakterije rodu Alicyclobacillus spp. rastejo pri temperaturi 20-70°C in pH med 2,0 in 6,0, njihov rastni optimum pa je pri temperaturah med 40 in 60°C in pH med 3,5 in 4,5. So striktni aerobi, čeprav lahko preživijo tudi v mikroaerofilnih razmerah, rast pa je inhibirana v okolju brez kisika. Bakterije rodu Alicyclobacillus spp. niso patogene. Povzročajo kvarjenje brezalkoholnih pijač in vod z dodatki. Pokvarjeni izdelki imajo neprijeten okus in vonj in so lahko motni. Večinoma nimajo izrazitih usedlin, ne napihujejo embalaže ter ne povzročajo znatnega znižanja pH. Opazen je vonj po fenolu oz. zdravilih.
• · ·
-2Večina proizvajalcev pijač ni bila pozorna na bakterije rodu Alicyclobacillus spp., dokler ni prišlo do reklamacij potrošnikov. Bakterije rodu Alicyclobacillus spp. so naravno prisotne v okolju, predvsem zemlji, od koder se prenesejo na sadje in posledično na opremo za obdelavo sadja. Koncentratov z več kot 30° Brix ne kvarijo, vendar v teh koncentratih preživijo spore, ki povzročijo kvarjenje končnega proizvoda po pasterizaciji. Temperatura pri pasterizaciji ne uniči spor, ampak jih celo aktivira, tako da po postopku termične obdelave bakterije rodu Alicyclobacillus spp. začnejo rasti iz spor in se razmnoževati. Značilno je, da lahko povzročijo kvar, če v proizvod pride že 1 spora na mililiter. Spore lahko pred razraščanjem preživijo dlje časa, tudi obdobja daljša od treh mesecev.
Zaradi navedenega industrija pijač išče čim bolj učinkovito rešitev za inhibicijo rasti bakterij rodu Alicyclobacillus spp. v brezalkoholnih pijačah in vodah z dodatki.
Naloga in cilj izuma je inhibicija rasti bakterij rodu Alicyclobacillus spp. v brezalkoholnih pijačah in vodah z dodatki z ekstrakti rastlin družine ustnatic in njihovimi mešanicami.
Po izumu je naloga rešena z zaščito brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. na naslednje načine:
- Zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. z uporabo oljetopnih ekstraktov iz rastlin družine ustnatic. Aktivna učinkovina v oljetopnih ekstraktih rožmarina je kamozolna kislina.
- Zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. z uporabo vodotopnih ekstraktov iz rastlin družine ustnatic. Aktivna učinkovina v vodotopnih ekstraktih rožmarina je rožmarinska kislina.
Zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. z uporabo mešanice na osnovi vodotopnega in oljetopnega ekstrakta ustnatic. Kombinacija vodotopnih in oljetopnih aktivnih učinkovin namreč daje boljšo zaščito pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. v primerjavi s čistim vodotopnim ali oljetopnim ekstraktom rožmarina.
Ekstrakte rastlin družine ustnatic in njihove mešanice zaradi boljše porazdelitve po izdelku in ustreznejšega rokovanja razredčimo z ustreznim nosilcem, npr. propilenglikol in/ali maltodekstrin in/ali sladkor in/ali drugi v prehrani dovoljen nosilec, eventualno dodamo tudi v prehrani dovoljen emulgator in uporabimo v sadnem koncentratu, aromi ali izdelku.
-3Dodatek ekstraktov rožmarina in njihovih mešanic v koncentraciji, ki je različna glede na vrsto pijače, ne spremeni njihovih organoleptičnih lastnosti. Termična obdelava pijače (pasterizacija) ne vpliva na njihovo učinkovitost.
Izum bo opisan z izvedbenimi primeri.
Izum obsega zaščito brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred rastjo bakterij rodu Alicyclobacillus spp. z uporabo ekstraktov iz rastlin družine ustnatic in njihovimi mešanicami. Oljetopni ekstrakt rastlin družine ustnatic vsebuje do 100 ut.% kamozolne kisline. Vodotopni ekstrakt rožmarina vsebuje do 100 ut.% rožmarinske kisline. Oljetopni ekstrakt rožmarina in/ali vodotopni ekstrakt in/ali njuno mešanico dodamo v brezalkoholno pijačo ali vodo z dodatki v skupni koncentraciji aktivnih učinkovin, to je seštevka kamozolne kisline in rožmarinske kisline 1-100 mg/kg, prednostno 1-50 mg/kg, prednostno 1-10 mg/kg. Ekstrakt rastlin družine ustnatic uporabimo na naslednje načine:
Ekstrakt rastlin družine ustnatic dodamo v sadni koncentrat ali aromo.
Ekstrakt rastlin družine ustnatic damo neposredno v izdelek.
Ekstrakt rastlin družine ustnatic zaradi boljše porazdelitve po izdelku in ustreznejšega rokovanja razredčimo z ustreznim nosilcem, npr. propilenglikol in/ali maltodekstrin in/ali sladkor in/ali drugi v prehrani dovoljen nosilec, eventualno dodamo tudi v prehrani dovoljen emulgator in uporabimo v sadnem koncentratu, aromi ali izdelku.
PRIMER 1
Raztopino ekstrakta rožmarina v propilenglikolu, ki je vsebovala min. 10 % rožmarinske in kamozolne kisline, smo testirali na protimikrobno aktivnost na bakterijo Alicyclobacillus (ACB). Test je bil izveden na vodi z okusom. Raztopino ekstrakta rožmarina smo v vodo z okusom, ki je bila inokulirana s celicami ABC, dodali v koncentraciji 0,04 %. Pripravljeni so bili naslednji vzorci:
1. 100 ml vode z okusom + 10 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,04%)
2. 100 ml BAT bujon (tekoče gojišče za ACB) + 10 ml suspenzije celic ACB + raztopina ekstrakta rožmarina (0,04%)
3. 100 ml vode z okusom + 10 ml suspenzije celic ACB (pozitivna kontrola)
4. 100 ml BAT bujon (tekoče gojišče za ACB) + 10 ml suspenzije celic ACB (pozitivna kontrola)
5. 100 ml vode z okusom (negativna kontrola)
6. 100 ml BAT bujon (negativna kontrola)
Vzorci so bili hranjeni en mesec v termostatu pri 45°C.
V obeh pozitivnih kontrolah je prišlo do rasti (vidna motnost) v dveh dneh, medtem ko so vsi vzorci z dodano raztopino ekstrakta rožmarina ter negativne kontrole ostali bistri tudi po enem mesecu.
Raztopina ekstrakta rožmarina je v koncentraciji 0,04% preprečila rast ACB v vzorcih in s tem kvar proizvoda.
PRIMER 2
Raztopino ekstrakta rožmarina v propilenglikolu, ki je vsebovala min. 10 % rožmarinske in kamozolne kisline, smo testirali na protimikrobno aktivnost na bakterijo Alicyclobacillus (ACB) na 4 različnih vodah z okusom.
S serijo degustacij, smo ugotovili, da dodatek rožmarina pri vodah z različnim okusom različno močno vpliva na organoleptične spremembe. Sprejemljive koncentracije so bile naslednje:
Voda 1 - 0,02%
Voda 2-0,015%
Voda 3-0,01%
Voda 4-<0,01%
Poskus protimikrobne aktivnosti smo ponovili z ustreznimi koncentracijami za vsak proizvod o
posebej ter v paralelki z različno močno okužbo z ACB (konc ~ 10 celic/ml in konc ~ 106celic/ml).
Pripravljeni so bili naslednji vzorci:
1. 100 ml Voda 4 2 ml suspenzije celic .ACB (konc — 10 celic/ml) 4- raztopina ekstrakta rožmarina (0,01%)
2. 100 ml Voda 1 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 106celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,02%)
3. 100 ml Voda 2 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 106celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,015%)
4. 100 ml Voda 3 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 106celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,015%) • · ·
-55. 100 ml Voda 4 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,01%)
6. 100 ml Voda 1 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,02%)
7. 100 ml Voda 2 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,015%)
8. 100 ml Voda 3 + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) + raztopina ekstrakta rožmarina (0,015%)
9. 100 ml vsakega od proizvodov + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 106celic/ml) pozitivne kontrole
10. 100 ml vsakega od proizvodov + 2 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 103celic/ml) pozitivne kontrole
11. 100 ml vsakega od proizvodov - negativne kontrole Vse vzorce smo inkubirali en mesec v termostatu pri 45 °C.
Pri pozitivnih kontrolah s koncentracijo celic 106/ml je prišlo do rasti (vidna motnost) v enem o
dnevu, pri kontrolah s koncentracijo celic 10 /ml pa v treh dneh. Vse negativne kontrole so ostale bistre tudi po enem mesecu.
Pri koncentraciji celic 106/ml je prišlo do rasti (vidna motnost) pri vzorcu Voda 4 (0,01% raztopina ekstrakta rožmarina) po 5 dneh, pri vzorcu Voda 3 (0,015% raztopina ekstrakta rožmarina) po 7 dneh, pri vzorcu Voda 2 (0,015% raztopina ekstrakta rožmarina) in vzorcu Voda 1 (0,02% raztopina ekstrakta rožmarina) pa po 14 dneh.
Pri koncentraciji celic 103/ml je prišlo do rasti (vidna motnost) pri vzorcu Voda 4 (0,01% raztopina ekstrakta rožmarina) po 9 dneh, pri vzorcu Voda 3 (0,015% raztopina ekstrakta rožmarina) po 14 dneh, pri vzorcu Voda 2 (0,015% raztopina ekstrakta rožmarina) po 16 dneh, medtem, ko je vzorec Voda 1 (0,02% raztopina ekstrakta rožmarina) ostal bister tudi po enem mesecu.
Iz rezultatov vidimo, da raztopina ekstrakta rožmarina tudi pri koncentraciji 0,02% zavre rast ACB oz. pri zelo velikih okužbah (106celic/ml) upočasni kvar proizvoda zaradi ACB. Pri zniževanju koncentracije do 0,01% protimikrobna aktivnost slabi, vendar je iz poskusov razvidno, daje še vedno prisotna.
Ker v realni proizvodnji ni tako velikih okužb proizvodov, kot so bile simulirane v poskusih, je pričakovati preprečitev kvara proizvodov tudi pri 0,01% do 0,02% koncentracijah raztopine ekstrakta rožmarina.
PRIMER 3
Raztopino ekstraktov rožmarina, citrusov in zelenega čaja v propilenglikolu, ki je vsebovala skupno min. 10 % rožmarinske kisline, kamozolne kisline, naringina in epigalokatehin galata smo testirali na protimikrobno aktivnost na bakterijo Alicyclobacillus (ACB). Test je bil izveden na vodi z okusom. Raztopino ekstraktov rožmarina, citrusov in zelenega čaja v propilenglikolu smo v vodo z okusom, ki je bila inokulirana s celicami ABC, dodali v koncentraciji 0,01 %. Pripravljeni so bili naslednji vzorci:
1. 500 ml vode z okusom + 0,1 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 107celic/ml) + raztopina ekstraktov rožmarina, citrusov in zelenega čaja v propilenglikolu (0,01%)
2. 500 ml vode z okusom + 0,1 ml suspenzije celic ACB (konc ~ 10 celic/ml) - pozitivna kontrola
3. 500 ml vode z okusom - negativna kontrola Vzorci so bili hranjeni en mesec v termostatu pri 45°C.
V vzorcih pozitivne kontrole je prišlo do rasti (vidna motnost) v treh dneh, medtem ko so vzorci z dodano raztopino ekstraktov rožmarina, citrusov in zelenega čaja v propilenglikolu ter negativne kontrole ostali bistri tudi po enem mesecu.
Raztopina ekstraktov rožmarina, citrusov in zelenega čaja v propilenglikolu je v koncentraciji 0,01% preprečila rast ACB v vzorcih in s tem kvar proizvoda.
Podoben antimikroben učinek dosežemo tudi z dodatkom ekstraktov oliv in korenja.
Navedeni primeri se nanašajo tudi na antioksidativne ekstrakte ostalih rastlin družine ustnatic kot so rožmarin, žajbelj, melisa, origano, šetraj, meta, timijan in drugi.
Zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom zaradi rasti bakterij rodu Alicyclobacillus spp. je torej značilna po tem, da se brezalkoholnim pijačam doda ekstrakte iz rastlin družine ustnatic in sicer oljetopni ekstrakt rožmarina, ki vsebuje do 100 ut.% kamozolne kisline ali vodotopni ekstrakt rožmarina, ki vsebuje do 100 ut.% rožmarinske kisline ali mešanica oljetopnega in vodotopnega ekstrakta rožmarina, ki vsebuje skupaj do 100 ut.%
-7kamozolne in rožmarinske kisline ali mešanico ekstraktov rožmarina z drugimi ekstrakti kot so: ekstrakt citrusov, ekstrakt zelenega čaja, ekstrakt korenja, ekstrakt oliv ali drugi ekstrakti, ki z ekstraktom rožmarina sinergistično delujejo, pri čemer se navedeni ekstrakti ali njihove mešanice kot seštevek kamozolne kisline in rožmarinske kisline in aktivnih učinkovin drugih ekstraktov dodajo brezalkoholnim pijačam v koncentraciji 1-100 mg/kg skupnih aktivnih učinkovin, prednostno 1-50 mg/kg skupnih aktivnih učinkovin, prednostno 1-10 mg/kg skupnih aktivnih učinkovin. Ekstrakti rastlin družine ustnatic in njihove mešanice se dodajo v sadni ali drug koncentrat, aromo ali neposredno v izdelek. Ekstrakte rastlin družine ustnatic in njihove mešanice zaradi boljše porazdelitve po izdelku in ustreznejšega rokovanja se v proizvodnji razredči z ustreznim nosilcem in/ali emulgatorjem, npr. propilenglikol in/ali maltodekstrin in/ali sladkor in/ali drugi v prehrani dovoljen nosilec in/ali emulgator. Dodatek ekstraktov rožmarina in njihovih mešanic ne spremeni organoleptičnih lastnosti brezalkoholnih pijač in vod z dodatki. Termična obdelava, to je pasterizacija brezalkoholnih pijač in vod z dodatki ne vpliva na učinkovitost ekstraktov rožmarina in njihovih mešanic.

Claims (7)

1. Zaščita brezalkoholnih pijač in vod z dodatki pred kvarom zaradi rasti bakterij rodu Alicyclobacillus spp. označena s tem, da se brezalkoholnim pijačam doda ekstrakte iz rastlin družine ustnatic in sicer oljetopni ekstrakt rožmarina, ki vsebuje do 100 ut.% kamozolne kisline ali vodotopni ekstrakt rožmarina, ki vsebuje do 100 ut.% rožmarinske kisline ali mešanica oljetopnega in vodotopnega ekstrakta rožmarina, ki vsebuje skupaj do 100 ut.% kamozolne in rožmarinske kisline, pri čemer se navedeni ekstrakti ali njihove mešanice kot seštevek kamozolne kisline in rožmarinske kisline dodajo brezalkoholnim pijačam v naslednjih koncentracijah skupnih aktivnih učinkovin: 1-100 mg/kg, prednostno 1-50 mg/kg, prednostno 1-10 mg/kg.
2. Zaščita po zahtevku 1, značilna po tem, da se ekstrakti rastlin družine ustnatic in njihove mešanice dodajo brezalkoholnim pijačam v sadni ali drug koncentrat, aromo ali neposredno v izdelek.
3. Zaščita po zahtevku 1, značilna po tem, da se ekstrakte rastlin družine ustnatic in njihove mešanice razredči z ustreznim nosilcem in/ali emulgatorjem, prednostno propilenglikol in/ali maltodekstrin in/ali sladkor in/ali drugi v prehrani dovoljen nosilec in/ali emulgator.
4. Zaščita po zahtevku 1, značilna po tem, da z dodatkom ekstraktov kot so: ekstrakt citrusov, ekstrakt zelenega čaja, ekstrakt korenja, ekstrakt oliv in drugi ekstrakti, ki z oljetopnim in/ali vodotopnim ekstraktom rožmarina sinergistično delujejo, izboljšamo antimikrobiološko učinkovitost ekstrakta rožmarina.
5. Zaščita po zahtevku 4, značilna po tem, da se mešanice ekstraktov oljetopnega in/ali vodotopnega ekstrakta rožmarina z drugimi ekstrakti dodajo brezalkoholnim pijačam v naslednjih koncentracijah skupnih aktivnih učinkovin: 1-100 mg/kg, prednostno 1-50 mg/kg, prednostno 1-10 mg/kg.
6. Zaščita po zahtevku 1, značilna po tem, da dodatek ekstraktov rožmarina in njihovih mešanic ne spremeni organoleptičnih lastnosti brezalkoholnih pijač in vod z dodatki.
7. Zaščita po zahtevku 1, značilna po tem, da termična obdelava brezalkoholnih pijač in vod z dodatki ne vpliva na učinkovitost ekstraktov rožmarina in njihovih mešanic.
SI201000229A 2009-10-14 2010-07-28 Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp SI23412A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201000229A SI23412A (sl) 2010-07-28 2010-07-28 Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp
PCT/IB2010/002456 WO2011045643A1 (en) 2009-10-14 2010-09-23 Preservation of non-alcoholic beverages and functional waters against spoilage by bacteria of the genus alicyclobacillus

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201000229A SI23412A (sl) 2010-07-28 2010-07-28 Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI23412A true SI23412A (sl) 2012-01-31

Family

ID=45530791

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201000229A SI23412A (sl) 2009-10-14 2010-07-28 Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp

Country Status (1)

Country Link
SI (1) SI23412A (sl)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
De Lacey et al. Agar films containing green tea extract and probiotic bacteria for extending fish shelf-life
Paparella et al. Chitosan boosts the antimicrobial activity of Origanum vulgare essential oil in modified atmosphere packaged pork
Joukar et al. Effect of Farsi gum-based antimicrobial adhesive coatings on the refrigeration shelf life of rainbow trout fillets
Cava et al. Antimicrobial activity of clove and cinnamon essential oils against Listeria monocytogenes in pasteurized milk
Abdollahzadeh et al. Antibacterial activity of plant essential oils and extracts: The role of thyme essential oil, nisin, and their combination to control Listeria monocytogenes inoculated in minced fish meat
Ehsani et al. Properties of Bunium persicum essential oil and its application in Iranian white cheese against Listeria monocytogenes and Escherichia coli O157: H7
Medina et al. Antimicrobial activity of olive oil, vinegar, and various beverages against foodborne pathogens
Ruiz-Navajas et al. In vitro antibacterial and antioxidant properties of chitosan edible films incorporated with Thymus moroderi or Thymus piperella essential oils
Palmeri et al. Application of prickly pear fruit extract to improve domestic shelf life, quality and microbial safety of sliced beef
RU2469623C2 (ru) Противомикробные мицеллы для применения в пищевых продуктах
EP2460409A1 (en) Delivery carrier for antimicrobial essential oils
TW200812507A (en) Beverage compositions comprising a preservative system
RU2721055C9 (ru) Антимикробные композиции
EP3253232B1 (en) Antimicrobial compositions
Gamage et al. Effectiveness of antimicrobial coated oriented polypropylene/polyethylene films in sprout packaging
EP3370522B1 (en) Anti-microbial agent comprising xanthohumol and the use thereof in food products
Durmus et al. The effects of edible oil nanoemulsions on the chemical, sensory, and microbiological changes of vacuum packed and refrigerated sea bass fillets during storage period at 2±2 C
KR101806130B1 (ko) 유산균발효분말과 허브 추출물을 유효성분으로 하는 육가공용 항균 및 항산화 조성물
Isohanni et al. Wines as possible meat marinade ingredients possess antimicrobial potential against Campylobacter
Farokhzad et al. The effect of chitosan and rosemary essential oil on the quality characteristics of chicken burgers during storage
Hashemi et al. Impact of sodium alginate‐based film loaded with resveratrol and thymol on the shelf life of cooked sausage and the inoculated Listeria monocytogenes
Soodsawaeng et al. Synergistic antibacterial effects of bacteriocin produced by Bacillus velezensis BUU004 and medicinal plant extracts against Escherichia coli and Salmonella typhimurium in dried, crushed, and seasoned squid
JP2014507120A (ja) 酵母菌活性を抑制する方法
AU2009295988B2 (en) Method for preserving drinks
SI23412A (sl) Zaĺ äśita brezalkohlnih pijaäś in vod z dodatki pred kvarom z bakterijami rodu alicyclobacillus spp

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20120213

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20140401