îNTREPRINDEREA DE MATRITE SI PIESE TURNATE DIN FONTA
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by îNTREPRINDEREA DE MATRITE SI PIESE TURNATE DIN FONTAfiledCriticalîNTREPRINDEREA DE MATRITE SI PIESE TURNATE DIN FONTA
Priority to RO106308ApriorityCriticalpatent/RO84320B1/ro
Publication of RO84320A2publicationCriticalpatent/RO84320A2/ro
Publication of RO84320B1publicationCriticalpatent/RO84320B1/ro
Molds, Cores, And Manufacturing Methods Thereof
(AREA)
Abstract
Invensia se refera la un dispozitiv pentru realizarea formelor de turnatorie cu sablonul, avînd aplicabilitate la o gama mare de piese si în special la formele mari de turnare, cu un consum redus de efort fizic. Dispozitivul respectiv este alcatuit dintr-un sistem de antrenare, care prin intermediul unui variator de turatie si al unui inversor transmite miscarea de rotatie la un cuplu melc-roata melcata.Roata melcata este rigidizata cu o bara de sustinere. întregul ansamblu de antrenare se afla într-o carcasa metalica pe care este fixat si suportul sablonului.
RO106308A1982-01-131982-01-13Dispozitiv pentru realizarea formelor de turnare
RO84320B1
(ro)