PL70033Y1 - Okno drewniane fasadowe - Google Patents

Okno drewniane fasadowe

Info

Publication number
PL70033Y1
PL70033Y1 PL125329U PL12532916U PL70033Y1 PL 70033 Y1 PL70033 Y1 PL 70033Y1 PL 125329 U PL125329 U PL 125329U PL 12532916 U PL12532916 U PL 12532916U PL 70033 Y1 PL70033 Y1 PL 70033Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
profile
wall
vertical
stiles
stile
Prior art date
Application number
PL125329U
Other languages
English (en)
Other versions
PL125329U1 (pl
Inventor
Andrzej Zasowski
Original Assignee
Zasowski Andrzej Stolarnia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zasowski Andrzej Stolarnia filed Critical Zasowski Andrzej Stolarnia
Priority to PL125329U priority Critical patent/PL70033Y1/pl
Publication of PL125329U1 publication Critical patent/PL125329U1/pl
Publication of PL70033Y1 publication Critical patent/PL70033Y1/pl

Links

Landscapes

  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)

Abstract

Przedmiotem wzoru użytkowego jest okno drewniane fasadowe, składające się z ościeżnicy prostokątnej oraz połączonych z nią za pomocą zawiasów dwóch skrzydeł, wyposażonych po dwie szyby szklane ze szprosami, oddzielone od siebie ramkami dystansowymi oraz w jeden słupek ruchomy - przymyk, połączony z ramiakiem pionowym jednego z tych skrzydeł i zaopatrzony w klamkę sterującą okuciami skrzydła czynnego, charakteryzujące się tym, że czołowa, pionowa, drewniana ścianka profilowego ramiaka (12) w stanie zamkniętym okna umieszczona jest w profilowym końcu przymyku (57), przy czym profil czoła tego ramiaka stanowi zaokrąglone naroże (68), przechodzące w pionową ściankę (69), zmniejszającą szerokość tego ramiaka, które usytuowane są naprzeciw wklęsłej ścianki (60) i pionowej ścianki (61) przymyku (57) oraz kanałek prostokątny (70) z umieszczoną w nim oraz na wydłużonej ściance (71) tego kanałka elastyczną uszczelką profilową (44), do której przylega koniec elastycznej uszczelki (67) i połączona z tą ścianką (71) zaokrąglona wypukła ścianka (72), usytuowana naprzeciw wklęsłej ścianki (64) przymyku (57) i przylegająca do profilowej, elastycznej uszczelki (34).

Description

Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest okno drewniane fasadowe, z dwoma skrzydłami wyposażonymi w podwójne szyby z przymykiem otwierane do wewnątrz, przeznaczone do stosowania zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.
Znane i opublikowane na stronie internetowej https://oknoDlast.com.Dl/okna/prolux okno dwuskrzydłowe pod nazwą „Prolux” wykonane z tworzywa sztucznego posiada ruchomy słupek z symetrycznie umieszczoną na nim klamką sterującą okuciem zamykającą te skrzydła, przy czym w oknach tych zastosowano trzykomorowe profile PVC.
Znane jest z opisu wzoru użytkowego nr PL 60072 okno skrzynkowe zawierające skrzynkę i jedną parę skrzydeł otwieranych wewnętrznych, oszklonych pojedynczą szybą, przy czym w skrzynce tej po stronie zewnętrznej jest osadzone jednoramowe okno z dwoma skrzydłami otwieralno-uchylnymi, wyposażone w okucia obwiedniowe, okapnik i uszczelki. Z kolei z polskiego opisu wzoru przemysłowego nr PL 10723 znane jest okno skrzynkowe dwuskrzydłowe podwójne, otwierane do wewnątrz z blokowanymi skrzydłami połączonymi zawiasowo z jego skrzynką, wykonane z drewna klejonego. Okno to ma zewnętrzne skrzydła wykonane z pogrubionych ramiaków z wykonanymi w nich trzema wrębami, z których środkowy jest co najmniej dwa razy większy od pozostałych, przy czym we wrębie tym zamontowane są blokady, umożliwiające otwieranie prawych skrzydeł przy zamkniętych lewych skrzydłach, a pogrubione ramiaki umożliwiają montaż podwójnych szyb. Poza tym w oknie tym szerokość ramiaka skrzydła prawego zewnętrznego jest mniejsza od szerokości ramiaka skrzydła lewego zewnętrznego, a szerokość ramiaka skrzydła prawego wewnętrznego jest większa od szerokości ramiaka skrzydła lewego wewnętrznego, co umożliwia otwieranie tylko prawych skrzydeł, przy zamkniętych lewych skrzydłach, przy czym powierzchnie tych skrzydeł oraz powierzchnia wewnętrzna i czołowa skrzynki tego okna są gładkie i mają faktury naturalnego drewna.
Celem wzoru użytkowego jest opracowanie konstrukcji okna dwuszybowego o wysokości około 2 m i szerokości około 1 m z zastosowaniem nowego typu uszczelnienia pomiędzy ramiakami ościeżnicy i jego skrzydeł oraz wyposażonego w przymyk z klamką. Dalszym celem wzoru użytkowego jest opracowanie nowego niestosowanego dotychczas profilu ściany bocznej przymyku oraz współpracującego z nim profilu ramiaka pionowego drugiego skrzydła okna wraz z ich uszczelnieniem.
Istota okna drewnianego fasadowego według wzoru użytkowego polega na tym, że oba profilowe pionowe ramiaki ościeżnicy mają wykonane felce z wyjęciem szczelinowym z osadzonymi w nich uszczelkami elastycznymi z odsądzeniem U-owym, dociskanymi profilami zaokrąglonymi obu pionowych ramiaków skrzydeł, w których wykonane są kanałki prostokątne z umieszczonymi w nich profilowymi uszczelkami elastycznymi, których grubsze końce umieszczone są w szczelinach utworzonych pomiędzy elementami konstrukcyjnymi tych ramiaków i obu profilowych pionowych ramiaków ościeżnicy. Z kolei wolny bok przymyku ma profil utworzony z dwóch pionowych ścianek usytuowanych w jednej płaszczyźnie pionowej, połączonych ze sobą ściankami profilowymi, przy czym jedna z tych ścianek połączona jest poprzez wklęsłą ściankę o profilu wycinka okręgu z pionową wewnętrzną ścianką połączoną z poziomą wewnętrzną ścianką, która poprzez kanałek prostokątny przechodzi w kolejną wklęsłą ściankę również o profilu wycinka okręgu lecz o większym jej promieniu, której koniec połączony jest z drugą przeciwległą ścianką, przy czym w obu tych wklęsłych ściankach wykonane są płytkie proste wyjęcia zakończone jednostronnymi wyjęciami szczelinowymi. W wyjęciach tych osadzone są elastyczne uszczelki profilowe, natomiast w kanałku prostokątnym umieszczona jest innego typu elastyczna uszczelka profilowa. Poza tym czołowa, pionowa, drewniana ścianka profilowego ramiaka wewnętrznego w stanie zamkniętym okna umieszczona jest w profilowym końcu przymyku tego okna, przy czym profil czoła tego ramiaka stanowi zaokrąglone naroże przechodzące w pionową ściankę zmniejszającą szerokość tego ramiaka, które usytuowane są naprzeciw wklęsłej ścianki i pionowej ścianki przymyku oraz kanałek prostokątny z umieszczoną w nim oraz na wydłużonej ściance tego kanałka elastyczną uszczelką profilową, do której przylega koniec elastycznej uszczelki i połączona z tą ścianką zaokrąglona wypukła ścianka, usytuowana naprzeciw wklęsłej ścianki tego przymyku i przylegająca do drugiej profilowej elastycznej uszczelki.
Zastosowanie w oknie według wzoru użytkowego nowego sposobu uszczelnienia na obwodzie ramiaków ościeżnicy i jego skrzydeł oraz wzdłuż profilowych powierzchni przymyku i współpracującego z nim pionowego ramiaka okna wykonanych z drewna poprawiło znacznie w porównaniu do znanych tego typu smukłych okien, izolacyjność cieplną, zdolność do tłumienia dźwięków z otoczenia, izolacyjność akustyczną, szczelność na przenikanie wody opadowej jak również jego sztywność i wytrzymałość mechaniczną.
Przedmiot wzoru użytkowego został uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia okno drewniane fasadowe w widoku z przodu, od strony fasady budynku, fig. 2 - to samo okno w widoku z tyłu, fig. 3 - to samo okno w widoku z boku, fig. 4 - to samo okno w przekroju pionowym wzdłuż linii A-A, fig. 5 - to samo okno w przekroju poziomym wzdłuż linii B-B, fig. 6 - powiększony szczegół „R” połączenia górnego ramiaka poziomego ościeżnicy z górnym ramiakiem poziomym skrzydła, fig. 7 -powiększony szczegół „S” połączenia dolnego ramiaka poprzecznego ościeżnicy z dolnym ramiakiem poziomym skrzydła, fig. 8 - powiększony szczegół „T” połączenia lewego pionowego ramiaka ościeżnicy z lewym ramiakiem pionowym pierwszego skrzydła okna, fig. 9 - powiększony szczegół „U” prawego pionowego ramiaka ościeżnicy z pionowym ramiakiem drugiego skrzydła tego samego okna, fig. 10 -powiększony szczegół „Z” połączenia lewego pionowego ramiaka prawego skrzydła okna z przymykiem (ruchomym pionowym słupkiem) wraz z umieszczonym w nim w stanie zamkniętym tego okna prawym pionowym ramiakiem lewego skrzydła okna, a fig. 11 - przekrój pionowy wzdłuż linii C-C połączenia dolnego okucia zaczepowego pręta blokująco-odmykającego skrzydło czynne z dolnym ramiakiem poziomym ościeżnicy z przymykiem, przy czym pod pojęciem „połączenie” należy rozumieć umieszczenie zewnętrznych profili ramiaków pionowych i poziomych obu skrzydeł okna w odpowiadających im profilach ramiaków pionowych i poziomych ościeżnicy w stanie zamkniętym tego okna za pomocą klamki sterującej okuciami skrzydła czynnego, zamocowanej na tym przymyku.
Okno drewniane fasadowe składa się z ościeżnicy 1 wykonanej z drewna dębowego oraz z dwóch skrzydeł 2 i 3 wykonanych także z drewna dębowego, których zewnętrzne profilowe ramiaki pionowe 4 i 5 połączone są z obu profilowymi ramiakami pionowymi 6 i 7 ościeżnicy 1 za pomocą zawiasów rozłącznych 8 typu „novet”, przy czym oba górne końce tych ramiaków pionowych 6 i 7 zwieńczone są ze sobą górnym profilowym ramiakiem poziomym 9, a oba dolne końce ramiaków pionowych 6 i 7 tej ościeżnicy zwieńczone są dolnym, profilowym ramiakiem poziomym 10. Prostokątna rama ościeżnicy 1 tego okna posiada wysokość wynoszącą 2100 mm i szerokość 950 mm, w związku z czym tak wykonane okno nosi nazwę „okna francuskiego”. Z kolei górne i dolne końce zewnętrznych ramiaków pionowych 4 i 5 skrzydeł okiennych 2 i 3 oraz ich wewnętrznych profilowych ramiaków pionowych 11 i 12 zwieńczone są odpowiednio profilowymi, poziomymi ramiakami górnymi 13 i 14 oraz profilowymi poziomymi ramiakami dolnymi 15 i 16, przy czym wewnętrzne powierzchnie tych ramiaków pionowych 4 i 5 oraz ramiaków poziomych 13, 14, 15 i 16 obu skrzydeł 2 i 3 mają wykonane jednostronne wyjęcia prostokątne 17, przysłonięte z jednej strony listewkami profilowymi pionowymi 18 i poziomymi 19, a w tak utworzonych na obwodach tych ramiaków kanałkach prostokątnych umieszczone są po dwie szyby szklane wewnętrzne 20 i zewnętrzne 21, oddzielone od siebie ramkami dystansowymi pionowymi 22 i poziomymi 23, wykonanymi z tworzywa sztucznego, korzystnie poliwęglanu, zwanymi „ciepłymi ramkami”. Z kolei na bocznych wewnętrznych powierzchniach obu profilowych, pionowych ramiaków 6 i 7 ościeżnicy 1 od strony zewnętrznej okna wykonane są na całej ich wysokości rowki 24 zwane „felcami”, a w ich prostokątnych dwustopniowych obrzeżach wykonane są wyjęcia szczelinowe 25, a za nimi wykonane jest kolejne głębsze wyjęcie prostokątne 26, natomiast na wewnętrznej powierzchni górnego poziomego ramiaka 9 ościeżnicy 1 wykonany jest również prostokątny dwustopniowy rowek (felc) 27, a w jego dwustopniowym dnie wykonane jest wyjęcie szczelinowe 28, a za nim wykonane jest również kolejne głębsze wyjęcie prostokątne 29, natomiast na wewnętrznej powierzchni dolnego, poziomego ramiaka 10 tej ościeżnicy wykonany jest analogiczny prostokątny dwustopniowy rowek (felc) 30, a w jego dwustopniowym dnie identyczne wyjęcie szczelinowe 31 oraz usytuowany przed nim kanałek prostokątny 32, zaś na górnym końcu przedniej ścianki tego ramiaka wykonane jest wybranie trapezowe 33. We wszystkich wyjęciach szczelinowych 25, 28 i 31 osadzone są identyczne okienne elastyczne uszczelki profilowe 34 typu QL - 3078, natomiast na trzech ściankach występu 35 dolnego poziomego ramiaka 10 ościeżnicy 1 oraz w jego kanałku prostokątnym 32 osadzona jest profilowa listwa aluminiowa 36, na której przedniej górnej odsadzonej części osadzony jest tworzywowy zaczep listwowy 37 o profilu zbliżonym do odwróconej zwężonej litery „U” z wydłużonym jednym pionowym jej ramieniem przymocowanym za pomocą wkręta 38 do profilowej osłony 39, nad którą do dolnych przednich końców obu profilowych ramiaków 15 i 16 skrzydła prawego 3 i lewego 2 przymocowane są profilowe okapniki 40. Z kolei oba górne ramiaki poziome 13 i 14 obu skrzydeł 2 i 3 na górnych ich powierzchniach mają wykonane wyjęcia prostokątne 41, usytuowane naprzeciw odsadzenia 42 w górnym poziomym ramiaku 9 ościeżnicy 1 z osadzonymi w nich elastycznymi uszczelkami profilowymi 34, a za nim wykonane są kanałki prostokątne 43 z osadzonymi w nich elastycznymi profilowymi uszczelkami 44 typu QL - 3053, których zewnętrzne grubsze końce umieszczone są w szczelinie 45, utworzonej pomiędzy wewnętrzną powierzchnią odsadzeń 42 i odsadzeniami 46 obu górnych ramiaków poziomych 13 i 14 skrzydeł 2 i 3. Również oba dolne ramiaki poziome 15 i 16 skrzydeł 2 i 3 na swych dolnych powierzchniach od strony dolnego ramiaka poziomego 10 ościeżnicy 1 od strony ich profilowego okapnika 40 mają wykonane profilowe wyjęcie tworzące także kanałki prostokątne 47 i odsądzenie 48, w których osadzone są analogiczne elastyczne uszczelki profilowe 44 typu QL - 3053, których grubsze końce umieszczone są pomiędzy powierzchniami odsadzeń 48 oraz odsądzonym tylnym końcem 49 profilowej listwy aluminiowej 36 osadzonej na występie 35 dolnego profilowego ramiaka poziomego ościeżnicy 1. Poza tym oba zewnętrzne profilowe ramiaki pionowe 4 i 5 obu skrzydeł 2 i 3 na swych powierzchniach od strony obu pionowych ramiaków ościeżnicy 6 i 7 oraz ich zawiasów 8 od strony zewnętrznej mają wykonane identyczne profilowe wyjęcie 50, utworzone ze skróconego profilu zaokrąglonego 51, przechodzącego poprzez pionową ściankę w poziomo usytuowany prostokątny kanałek 52, w którym umieszczona jest również elastyczna, profilowa uszczelka 44 typu QL - 3053, której zewnętrzny grubszy koniec umieszczony jest w szczelinie 53, utworzonej z poziomej wydłużonej ścianki każdego z ramiaków 4 i 5 oraz z poziomej ścianki odsądzenia 54 każdego z ramiaków pionowych 6 i 7 ościeżnicy, tworzącego w nich rowki (felce) 24, przy czym zaokrąglone profile 51 obu ramiaków 4 i 5 umieszczone są w tych rowkach i naprzeciw elastycznych uszczelek profilowych 34 typu QL - 3078. Z kolei koniec 55 wewnętrznego pionowego profilowego ramiaka 11 skrzydła 3 o prostokątnym jego czole osadzony jest trwale w prostokątnym czołowym wyjęciu 56 przymyku listwowego 57 wykonanego z drewna dębowego, o grubości większej od grubości obu wewnętrznych profilowych ramiaków 11 i 12 tej ościeżnicy, którego przeciwległy bok od strony ramiaka 12 ma profil utworzony z dwóch pionowych ścianek 58 i 59 usytuowanych w jednej płaszczyźnie pionowej, połączonych ze sobą ściankami profilowymi, przy czym ścianka 58 połączona jest poprzez wklęsłą ściankę 60 o profilu wycinka okręgu z pionową wewnętrzną ścianką 61 połączoną z poziomą wewnętrzną ścianką 62, która poprzez kanałek prostokątny 63 przechodzi w kolejną wklęsłą ściankę 64 również o profilu wycinka okręgu lecz o większym jej promieniu, której koniec połączony jest z drugą przeciwległą ścianką 59, przy czym w obu wklęsłych ściankach 60 i 64 wykonane są płytkie proste wyjęcia 65 zakończone jednostronnymi wyjęciami szczelinowymi 66, w których osadzone są elastyczne uszczelki profilowe 34 typu QL - 3078, natomiast w kanałku prostokątnym 63 umieszczona jest elastyczna uszczelka profilowa 67 typu DX - 1362. Z kolei czołowa, pionowa, drewniana ścianka profilowego ramiaka 12 w stanie zamkniętym okna umieszczona jest w profilowym końcu przymyku 57, przy czym profil czoła tego ramiaka stanowi zaokrąglone naroże 68 przechodzące w pionową ściankę 69 zmniejszającą szerokość tego ramiaka, które usytuowane są naprzeciw wklęsłej ścianki 60 i pionowej ścianki 61 przymyku 57 oraz kanałek prostokątny 70 z umieszczoną w nim oraz na wydłużonej ściance 71 tego kanałka elastyczną uszczelką profilową 44 typu QL - 3053, do której przylega koniec elastycznej uszczelki 67 typu DX - 1362 i połączona z tą ścianką 71 zaokrąglona wypukła ścianka 72, usytuowana naprzeciw wklęsłej ścianki 64 przymyku 57 i przylegająca do profilowej uszczelki 34 typu QL - 3078.
Ponadto szyby szklane tego okna wyposażone są w przyklejone do nich po dwie pary profilowych, listwowych drewnianych szprosów 73 i 74, usytuowanych poziomo oraz w równych odstępach od siebie, pomiędzy ramiakami pionowymi 6 i 11 oraz 7 i 12 obu skrzydeł 2 i 3. Z kolei listwowy przymyk 57 połączony trwale z pionowym profilowym ramiakiem 11 skrzydła 3 wyposażony jest w klamkę 75, przymocowaną do wewnętrznej jego powierzchni i w połowie jego wysokości, połączoną z jednymi końcami dwóch pionowo usytuowanych prętów dolnego 76 i górnego 77, umieszczonych odpowiednio w dwóch ich prowadnicach 78 i 79, przymocowanych również do tego przymyku, a drugie końce tych prętów umieszczone są w dwóch okuciach kątownikowych 80 i 81, przymocowanych do górnego i dolnego profilowego ramiaka 9 i 10 ościeżnicy 1. Zarówno szyld klamki 75 jak i prowadnice 78 i 79 oraz okucia kątownikowe - zaczepowe 80 i 81 przymocowane są odpowiednio do przymyku 57 oraz ramiaków 9 i 10 za pomocą wkrętów. Ręczny obrót klamki 75 w lewo o 180° powoduje przesunięcie prętów 76 i 77 w górę oraz w dół, powodując wysunięcie się ich z zaczepowych okuć kątownikowych 80 i 81, a tym samym odryglowanie skrzydła 3, natomiast w wyniku pociągnięcia ku sobie tej klamki, następuje otwarcie tego skrzydła umożliwiające otwarcie także drugiego skrzydła 2.
Oczywistym jest że zarówno ościeżnica tego okna jak i ramiaki jego skrzydeł mogą być wykonane z dowolnego drewna.

Claims (2)

  1. Zastrzeżenie ochronne
  2. 1. Okno drewniane fasadowe składające się z ościeżnicy prostokątnej oraz połączonych z nią za pomocą zawiasów dwóch skrzydeł, wyposażonych po dwie szyby szklane ze szprosami, oddzielone od siebie ramkami dystansowymi oraz w jeden słupek ruchomy - przymyk, połączony z ramiakiem pionowym jednego z tych skrzydeł i zaopatrzony w klamkę sterującą okuciami skrzydła czynnego, przy czym dolne, profilowe, poziome ramiaki tych skrzydeł wyposażone są w okapniki, a dolny profilowy poziomy ramiak ościeżnicy wyposażony jest w dodatkową osłonę, a ponadto pomiędzy ramiakami tej ościeżnicy i obu tych skrzydeł w wykonanych w nich felcach osadzone są uszczelki profilowe, znamienne tym, że oba profilowe, pionowe ramiaki (6 i 7) ościeżnicy mają wykonane felce (24) z wyjęciem szczelinowym (25) z osadzonymi w nich uszczelkami elastycznymi (34) z odsądzeniem U-owym, dociskanymi profilami zaokrąglonymi (51) pionowych ramiaków (4 i 5) skrzydeł (2 i 3), w których wykonane są kanałki prostokątne (52) z umieszczonymi w nich profilowymi uszczelkami elastycznymi (44), których grubsze końce umieszczone są w szczelinach (53), utworzonych pomiędzy elementami konstrukcyjnymi tych ramiaków i profilowych pionowych ramiaków (6 i 7) ościeżnicy (1), natomiast wolny bok przymyku (57) ma profil utworzony z dwóch pionowych ścianek (58 i 59) usytuowanych w jednej płaszczyźnie pionowej, połączonych ze sobą ściankami profilowymi, przy czym ścianka (58) połączona jest poprzez wklęsłą ściankę (60) o profilu wycinka okręgu z pionową wewnętrzną ścianką (61) połączoną z poziomą wewnętrzną ścianką (62), która poprzez kanałek prostokątny (63) przechodzi w kolejną wklęsłą ściankę (64) również o profilu wycinka okręgu lecz o większym jej promieniu, której koniec połączony jest z drugą przeciwległą ścianką (59), przy czym w obu wklęsłych ściankach (60 i 64) wykonane są płytkie proste wyjęcia (65) zakończone jednostronnymi wyjęciami szczelinowymi (66), w których osadzone są elastyczne uszczelki profilowe (34), natomiast w kanałku prostokątnym (63) umieszczona jest elastyczna uszczelka profilowa (67), natomiast czołowa, pionowa, drewniana ścianka profilowego ramiaka (12) w stanie zamkniętym okna umieszczona jest w profilowym końcu przymyku (57), przy czym profil czoła tego ramiaka stanowi zaokrąglone naroże (68) przechodzące w pionową ściankę (69) zmniejszającą szerokość tego ramiaka, które usytuowane są naprzeciw wklęsłej ścianki (60) i pionowej ścianki (61) przymyku (57) oraz kanałek prostokątny (70) z umieszczoną w nim oraz na wydłużonej ściance (71) tego kanałka elastyczną uszczelką profilową (44), do której przylega koniec elastycznej uszczelki (67) i połączona z tą ścianką (71) zaokrąglona wypukła ścianka (72), usytuowana naprzeciw wklęsłej ścianki (64) przymyku (57) i przylegająca do profilowej, elastycznej uszczelki (34).
PL125329U 2016-07-14 2016-07-14 Okno drewniane fasadowe PL70033Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL125329U PL70033Y1 (pl) 2016-07-14 2016-07-14 Okno drewniane fasadowe

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL125329U PL70033Y1 (pl) 2016-07-14 2016-07-14 Okno drewniane fasadowe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL125329U1 PL125329U1 (pl) 2018-01-15
PL70033Y1 true PL70033Y1 (pl) 2018-06-29

Family

ID=60937301

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL125329U PL70033Y1 (pl) 2016-07-14 2016-07-14 Okno drewniane fasadowe

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL70033Y1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL125329U1 (pl) 2018-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2663917A (en) Window structure
US20100281779A1 (en) Reversible sliding glass door
US10947772B2 (en) Thermally enhanced multi-component glass doors and windows
US4570381A (en) Single plane window or door structure
US4586291A (en) Shallow double hung window
US4503641A (en) Shallow double hung window
US3173179A (en) Metal window construction
US3900966A (en) Horizontally-pivotable double-glazed window
US4238907A (en) Shallow double hung window
PL70033Y1 (pl) Okno drewniane fasadowe
US4420907A (en) Shallow double hung window
US2329485A (en) Supplemental metallic window unit
US2714430A (en) Frame structure for a window
US2121714A (en) Window construction
US1963839A (en) Window structure
US1612249A (en) Window construction
US11634941B2 (en) Window/shutter/door for outdoor settings
RU2749890C2 (ru) Система алюминиевых профилей
RU130339U1 (ru) Оконный блок
US20240026732A1 (en) Water resistive entrance doors for buildings
NO128557B (pl)
PL73367Y1 (pl) Okno rustykalne
NZ583779A (en) Window and door frames and sashes lined with insulating thermoplastic layer
US2763344A (en) Corner structure for a window sash
US2090349A (en) Window construction