PL67563Y1 - Składany regał ekspozycyjny - Google Patents

Składany regał ekspozycyjny

Info

Publication number
PL67563Y1
PL67563Y1 PL120770U PL12077012U PL67563Y1 PL 67563 Y1 PL67563 Y1 PL 67563Y1 PL 120770 U PL120770 U PL 120770U PL 12077012 U PL12077012 U PL 12077012U PL 67563 Y1 PL67563 Y1 PL 67563Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelf
cardboard
shelves
blank
edge
Prior art date
Application number
PL120770U
Other languages
English (en)
Other versions
PL120770U1 (pl
Inventor
Artur Lewandowski
Original Assignee
Artur Lewandowski
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Artur Lewandowski filed Critical Artur Lewandowski
Priority to PL120770U priority Critical patent/PL67563Y1/pl
Publication of PL120770U1 publication Critical patent/PL120770U1/pl
Publication of PL67563Y1 publication Critical patent/PL67563Y1/pl

Links

Landscapes

  • Display Racks (AREA)

Abstract

Przedmiotem wzoru użytkowego jest składany regał ekspozycyjny, zawierający tekturowy wykrój konstrukcji nośnej obejmujący ściankę tylną i ścianki boczne oddzielone od ścianki tylnej pionowymi liniami zagięcia, oraz mający półki (5) o prostokątnej powierzchni uformowane z oddzielnych tekturowych wykrojów, mające języki przy tylnej krawędzi półki mocowane do ścianki tylnej wykroju konstrukcji nośnej oraz mające pasy czołowe na froncie półki rozmieszczone pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki (5) i skierowane ku górze od powierzchni półki, na końcach których to pasów znajdują się zaczepy (8) do osadzenia w prowadnicach oporowych (7) mocowanych w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej. Regał charakteryzuje się tym, że każda z półek (5) ma boczne występy (12) po lewej i prawej stronie półki (5) i integralnie z nią wykonane zasadniczo w płaszczyźnie powierzchni półki (5), a w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej znajdują się wybrania (9) mające poziomo rozmieszczoną krawędź dolną (10.1), które to wybrania (9) są tak rozmieszczone, że przyjmują boczne występy (12) półki (5) do oparcia występów (12) na krawędzi dolnej (10.1) wybrania (9), gdy zaczepy (8) półki (5) znajdujące się na zakończeniach pasa czołowego półki (5) są wprowadzane w prowadnice oporowe (7) w ściankach bocznych wykroju.

Description

Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest składany regał ekspozycyjny, zestawiany z tekturowych wykrojów, przeznaczony zwłaszcza do okresowego prezentowania produktów i nadający się do transportowania w bagażniku samochodu osobowego.
Opis zgłoszeniowy wynalazku P 385203 ujawnia regał wystawienniczy utworzony z kartonowych wykrojów zagiętych wzdłuż linii bigowania, połączonych ze sobą przez połączenie trwałe oraz za pomocą elementów blokujących. Regał składa się z dwóch elementów, zewnętrznego i wewnętrznego. Element zewnętrzny ma powierzchnię tylną, ściankę boczną ściankę przednią i drugą ściankę boczną oraz półki połączone ze ścianką przednią. Element wewnętrzny ma płytę łącznikową i płytę wsporczą mającą wsporniki półek z łącznikami.
Opis zgłoszeniowy wzoru użytkowego W 119898 przedstawia składany regał ekspozycyjny zawierający tekturowy wykrój konstrukcji nośnej obejmujący ściankę tylną i ścianki boczne oddzielone od ścianki tylnej pionowymi liniami zagięcia, oraz mający półki o prostokątnej powierzchni uformowane z oddzielnych tekturowych wykrojów, mające języki przy tylnej krawędzi półki mocowane do ścianki tylnej wykroju konstrukcji nośnej oraz mające pasy czołowe na froncie półki rozmieszczone pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki i skierowane ku górze od powierzchni półki, na końcach których to pasów znajdują się zaczepy do osadzenia w prowadnicach oporowych osadzonych w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej.
Celem wzoru użytkowego jest przedstawienie składanego regału ekspozycyjnego, zestawianego z tekturowych wykrojów, który to regał cechuje się dużą obciążalnością użytkową i jest łatwy do transportu.
Składany regał ekspozycyjny, zawierający tekturowy wykrój konstrukcji nośnej obejmujący ściankę tylną i ścianki boczne oddzielone od ścianki tylnej pionowymi liniami zagięcia oraz mający półki o prostokątnej powierzchni uformowane z oddzielnych tekturowych wykrojów, mające języki przy tylnej krawędzi półki mocowane do ścianki tylnej wykroju konstrukcji nośnej oraz mające pasy czołowe na froncie półki rozmieszczone pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki i skierowane ku górze od powierzchni półki, na końcach których to pasów znajdują się zaczepy do osadzenia w prowadnicach oporowych mocowanych w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej, według wzoru użytkowego charakteryzuje się tym, że każda z półek ma boczne występy po lewej i prawej stronie półki i integralnie z nią wykonane zasadniczo w płaszczyźnie powierzchni półki, a w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej znajdują się wybrania mające poziomo rozmieszczoną krawędź dolną które to wybrania są tak rozmieszczone, że przyjmują boczne występy półki do oparcia występów na krawędzi dolnej wybrania, gdy zaczepy półki znajdujące się na zakończeniach pasa czołowego półki są wprowadzane w prowadnice oporowe w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej. Wybrania mają łukowe krawędzie boczne, przy czym łukowe krawędzie boczne są poprowadzone wzdłuż fragmentów okręgów o środku w punkcie wyznaczonym zasadniczo przez punkt przecięcia sąsiadującej pionowej linii zagięcia z linią poziomą poprowadzoną wzdłużnie przez wybranie tak, że linia w przybliżeniu pokrywa się z dolną krawędzią wybrania, przy czym promień okręgu o środku w wymienionym punkcie, fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź bliższą linii pionowego zagięcia, odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia a końcem poziomej krawędzi wybrania bliższym pionowej linii zagięcia, a promień okręgu o środku w wymienionym punkcie, fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź oddaloną od pionowej linii zagięcia, odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia a końcem poziomej krawędzi wybrania oddalonym od pionowej linii zagięcia. Górna krawędź wybrania odpowiada odcinkowi linii prostej, a jej długość zasadniczo jest taka sama jak długość dolnej krawędzi. W ściance tylnej wykroju konstrukcji nośnej są poziome przecięcia do przeprowadzenia języków półek, aby przymocować języki półek do tylnej strony ścianki tylnej. Czołowa krawędź ścianki bocznej odpowiada odcinkowi linii prostej. Półka umieszczona na najniższym poziomie regału ma pas spodni przylegający do czołowej krawędzi półki, który to pas spodni jest zaopatrzony w fartuchy boczne, przy lewej i przy prawej pionowej krawędzi pasa spodniego, i w fartuchach bocznych znajdują się otwory do przeprowadzenia elementu złącznego przez otwór w fartuchu i przez otwór w odpowiedniej ściance bocznej. Elementem złącznym jest element gwintowany z nakrętką bolec, albo spinka, korzystnie wykonany z tworzywa sztucznego.
Ewentualnie, czołowa krawędź ścianki bocznej odpowiada odcinkowi linii krzywej i ma łukowe wklęśnięcia i wybrzuszenia oraz zaokrąglone strefy narożne.
Wykrój konstrukcji nośnej jest wykonany co najmniej z dwóch warstw tektury falistej, wykrój półek jest wykonany co najmniej z jednej warstwy tektury falistej a języki półek są wykonane z jednej warstwy tektury falistej. Powierzchnia tektury falistej jest pokryta warstwą kartonu powlekanego laminatem foliowym, ewentualnie zadrukowanym.
Składany regał ekspozycyjny, według wzoru użytkowego, jest lekki, a po złożeniu mieści się w bagażniku samochodu osobowego. Montaż regału jest bardzo szybki i nie wymaga operacji klejenia czy pracochłonnego łączenia elementów, a usztywnienie konstrukcji jest zapewnione wskutek suwli-wego wprowadzenia zaczepów półek w prowadnice oporowe w ściankach bocznych, oraz oparcia występów półek w wybraniach w ściankach bocznych. Pomimo wykonania wykroju konstrukcji nośnej i półek z tektury, regał cechuje się znaczną nośnością i zapewnia możliwość obciążenia półek towarem o znacznym ciężarze.
Przedmiot wzoru użytkowego jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia regał ekspozycyjny według wzoru użytkowego, w postaci zestawionej, w widoku aksonometrycznym od czoła, fig. 2 przedstawia regał ekspozycyjny według wzoru użytkowego, w trakcie składania/roz-kładania; fig. 3 przedstawia wykrój konstrukcji nośnej regału według wzoru użytkowego (bez półek); fig. 4 przedstawia szczegół A wykroju konstrukcji nośnej według fig. 3, pokazujący w powiększeniu prowadnicę oporową do osadzenia zaczepu półki; fig. 5 przedstawia półkę regału w widoku aksonometrycznym; fig. 6 przedstawia półkę regału w widoku z boku; fig. 7 przedstawia szczegół B krawędzi półki według fig. 5 pokazujący w powiększeniu zaczep półki, fig. 8 przedstawia dolną półkę regału w widoku aksonometrycznym; fig. 9 przedstawia dolną półkę regału w widoku z boku, fig. 10 przedstawia regał ekspozycyjny według wzoru użytkowego, w widoku od tyłu; fig. 11 przedstawia odmianę regału ekspozycyjnego według wzoru użytkowego, w widoku aksonometrycznym od czoła, a fig. 12 przedstawia odmianę regału ekspozycyjnego według wzoru użytkowego, w widoku od tyłu.
Fig. 1 przedstawia zestawiony regał ekspozycyjny 1 według wzoru użytkowego. Regał 1 jest wykonany z tekturowego wykroju konstrukcji nośnej 2 obejmującego ściankę tylną 3 i ścianki boczne 4. Do ścianki tylnej 3 mocowane są półki 5, które - w stanie złożonym regału 1 - są ponadto osadzone swymi zaczepami w prowadnicach oporowych znajdujących się w ściankach bocznych 4. Fig. 2 pokazuje widok aksonometryczny regału 1 w trakcie składania/rozkładania, gdy zaczepy półek 8 są wyprowadzone z prowadnic oporowych 7. W trakcie składania, po wyjęciu zaczepów półek 8 z prowadnic oporowych 7, półki 5 opuszcza się ku dołowi i rozchyla się ścianki boczne 4 na zewnątrz, a następnie do tyłu, zgodnie z pionowymi liniami zagięcia 6.
Ponadto na fig. 2 pokazano, iż ścianki boczne 4 są zaopatrzone w wybrania 9 mające poziomą krawędź dolną 10.1. Wybrania 9 są przeznaczone do pomieszczenia bocznych występów 12 półek 5, które w stanie złożonym regału opierają się występami 12 na poziomej krawędzi dolnej 10.1 wybrania 9.
Fig. 3 przedstawia tekturowy wykrój konstrukcji nośnej 2 regału 1 według wzoru użytkowego (w widoku bez półek) obejmujący ściankę tylną 3 i obejmujący ścianki boczne 4 oddzielone od ścianki tylnej 3 pionowymi liniami zagięcia 6. Ścianki boczne 4 są zaopatrzone w prowadnice oporowe 7 do osadzenia zaczepów półek 8, które to prowadnice oporowe 7 są umieszczone w pobliżu zewnętrznych krawędzi ścianek bocznych 4. Wybrania 9 w ściankach bocznych 4 mają poziomą krawędź dolną 10.1 oraz boczne krawędzie 11.1 i 11.2 o kształcie łukowym. Przebieg łukowych krawędzi 11.1, 11.2 jest wyznaczony jako fragment okręgu o środku w punkcie O wyznaczonym zasadniczo przez punkt przecięcia sąsiadującej z wybraniem 9 pionowej linii zagięcia 6 z linią poziomą L (która to linia L jest linią formalną nie mającą materialnego odpowiednika na wykroju konstrukcji nośnej 2, a niniejszym jest zdefiniowana wyłącznie celem wyznaczenia punktu geometrycznego, jakim jest środek O okręgu; formalny charakter linii L jest uwypuklony poprzez zaznaczenie jej kreską przerywaną) poprowadzoną wzdłużnie przez wybranie 9 tak, że linia L w przybliżeniu pokrywa się z dolną krawędzią 10.1 wybrania 9. Promień okręgu o środku O, fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź 11.2 bliższą linii pionowego zagięcia 6, odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia 6 a końcem poziomej krawędzi 10.1 wybrania 9 znajdującym się bliżej pionowej linii zagięcia 6. Promień okręgu o środku O, fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź 11.1 oddaloną od pionowej linii zagięcia 6, odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia 6 a końcem poziomej krawędzi 10.1 wybrania 9, znajdującym się dalej od pionowej linii zagięcia 6. Rozmieszczenie wybrania 9, długość dolnej krawędzi 10.1 i odległość między krawędziami 11.1 i 11.2 są takie, że boczny występ 12 półki 5 mieści się w wybraniu 9 w trakcie pochylania półki 5 do wprowadzenia zaczepów 8 w prowadnicach oporowych 7, aż do oparcia bocznych występów 12 półki 5 na dolnej krawędzi 10.1 wybrania 9, w postaci złożonej regału 1. Górna krawędź 10.2 wybrania 9 odpowiada odcinkowi linii prostej, a jej długość zasadniczo jest taka sama jak długość dolnej krawędzi 10.1. W ściance tylnej 3 znajdują się poziomo rozmieszczone przecięcia 13 dla przełożenia języków 14 (widocznych na fig. 5) półek 5 przez ściankę tylną 3, celem zamocowania języków 14 półek 5 od strony tylnej ścianki tylnej 3 (co uwidoczniono na fig. 10). Zapewnia to większą trwałość mocowania półek 5 do ścianki tylnej 3, zwłaszcza w aspekcie wielokrotnego składania/rozkładania regału 1.
Prowadnice oporowe 7 są wykonane z termoplastycznego tworzywa sztucznego i trwale zamontowane w ściankach bocznych 4 wykroju tekturowego konstrukcji nośnej 2.
Fragment ścianki bocznej 4 wraz z prowadnicą oporową 7 w powiększeniu (jako szczegół A) jest przedstawiony na fig. 4. Półka 5 jest przedstawiona na fig. 5 i zawiera pas czołowy 15 umieszczony pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki 5. Na końcach pasa czołowego 15 znajdują się, rozmieszczone zasadniczo prostopadle do powierzchni półki 5, zaczepy 8 do osadzenia w prowadnicach oporowych 7 (pokazanych na fig. 3 i w powiększeniu na fig. 4). Zaczep 8 półki 5 jest pokazany dokładniej na fig. 7, która przedstawia w powiększeniu szczegół B krawędzi półki według fig. 5. Zaczep 8 jest wykonany z termoplastycznego tworzywa sztucznego i trwale mocowany w pasie czołowym 15 półki 5. Półka 5 zawiera boczne występy 12 po lewej i prawej stronie półki 5 integralnie wykonane z półką i umieszczone w płaszczyźnie powierzchni półki 5. Jak wskazano powyżej, występy są przystosowane do oparcia na dolnej krawędzi 10.1 wybrania 9 w ściance bocznej 4, gdy zaczepy 8 półki 5 znajdujące się na zakończeniach pasa czołowego 15 są wprowadzane w prowadnice oporowe 7 w ściankach bocznych 4 wykroju 2. Półka 5 jest zaopatrzona w języki 14, które przylegają do tylnej krawędzi półki 5 i są przeznaczone do mocowania półki 5 do ścianki tylnej 3 wykroju tekturowego konstrukcji nośnej 2, po przełożeniu języków 14 półek 5 przez poziomo rozmieszczone przecięcia 13 w ściance tylnej 3.
Konstrukcja półki 5 jest dodatkowo zilustrowana widokiem według fig. 6, który przedstawia półkę 5 regału 1 w widoku z boku.
Dla zapewnienia estetyki rozwiązania, a także dla dodatkowego usztywnienia regału 1, rozwiązanie półki 5 umieszczonej na najniższym poziomie regału 1 jest uzupełnione o pas spodni 16, co przedstawia fig. 8 (widok aksonometryczny), a także fig. 9 (widok z boku). Pas spodni 16 przylega do czołowej krawędzi półki 5, jest skierowany ku dołowi i zasłania pustą wnękę w regale 1 znajdującą się pod najniższą półką 5. Ponadto, pas spodni 16 jest zaopatrzony w fartuchy boczne 17, jeden przy lewej a drugi przy prawej pionowej krawędzi pasa spodniego 16, które to fartuchy 17 są odgięte do wnętrza bryły regału 1 i w postaci zestawionej regału 1 stykają się z wewnętrznymi powierzchniami ścianek bocznych 4. Każdy fartuch boczny 17 jest zaopatrzony w otwór 18 do przeprowadzenia elementu złącznego, takiego jak spinka, bolec czy gwintowany element złączny, które to element złączny jest przeznaczony do przeprowadzenia także przez otwór 19 w ściance bocznej 4 regału 1, przy czym otwór 19 jest rozmieszczony tak, że odpowiada światłu otworu 18 w fartuchu 17, gdy pas spodni 16 jest skierowany pionowo w dół a fartuch 17 zasadniczo przylega do wewnętrznej powierzchni ścianki bocznej 4.
Fig. 10 przedstawia widok aksonometryczny od tyłu regału 1 ekspozycyjnego, według wzoru użytkowego. Na fig. 10 uwidocznione sąjęzyki 14 półek 5, mocowane do strony tylnej ścianki tylnej 3 oraz otwór 19 w ściance bocznej (w widoku według fig. 10 widoczny jest tylko otwór 19 w lewej ściance bocznej 4) do przeprowadzenia elementów złącznych, celem połączenia ścianki bocznej 4 z fartuchem 17 pasa spodniego 16.
Fig. 11 przedstawia regał 1 w odmianie regału ekspozycyjnego według wzoru użytkowego. Regał 1 cechuje się zmodyfikowanym kształtem ścianek bocznych 4, których czołowa krawędź odpowiada odcinkowi linii krzywej mającej miejscami łukowe wklęśnięcia i wybrzuszenia oraz zaokrąglone strefy narożne. Analogicznie jak według fig. 2, regał 1 w odmianie według wzoru użytkowego zawiera tekturowy wykrój konstrukcji nośnej 2 ze ścianką tylną 3 i ściankami bocznymi 4 oddzielonymi od ścianki tylnej 3 pionowymi liniami zagięcia 6. Ścianki boczne 4 są zaopatrzone w prowadnice oporowe 8 umieszczone w pobliżu zewnętrznych krawędzi ścianek bocznych 4. Regał według odmiany wzoru użytkowego jest zaopatrzony w półki 5 przedstawione i opisane w relacji do fig. 5 i 6. W ściance tylnej 3 znajdują się poziomo rozmieszczone przecięcia 13 dla przełożenia języków 14 półek 5 przez ściankę tylną 3, celem zamocowania języków 14 półek 5 od strony tylnej ścianki tylnej 3.
Tekturowy wykrój konstrukcji nośnej 2 jest wykonany z co najmniej dwóch warstw tektury, takiej jak tektura falista, przy czym powierzchnia licowa jest ewentualnie pokryta warstwą kartonu i powleka-

Claims (10)

  1. na laminatem foliowym, ewentualnie zadrukowywana. Wybrania 9 są wykonane w jednej (wewnętrznej) warstwie tektury w ściankach bocznych 4 tak, że boczne występy 12 półek 5 w trakcie zestawiania regału 1, wchodząc w wybrania 9 mogą oprzeć się na poziomej krawędzi 10.1 wybrania 9. Tekturowy wykrój półek 5 jest wykonany z co najmniej jednej warstwy tektury, takiej jak tektura falista, przy czym powierzchnia półki 5, pas czołowy 15, pas spodni 16 są ewentualnie pokryte warstwą kartonu i powlekane laminatem foliowym, ewentualnie zadrukowywane. Języki 14 są wykonane z jednej warstwy tektury falistej i także są pokrywane warstwą kartonu powlekanego laminatem foliowym. Pokrycie warstwą kartonu i powlekanie laminatem foliowym, wzmacnia wykrój konstrukcji nośnej 2 oraz półek 5, ale przede wszystkim nadaje estetyczny wygląd i umożliwia użycie dowolnej i dostosowanej do potrzeb użytkownika kolorystyki zestawionego regału 1. Korzystnie, stosuje się tekturę falistą o gramaturze powyżej 400, a do oklejania karton o gramaturze około 230. Zastrzeżenia ochronne 1. Składany regał ekspozycyjny, zawierający tekturowy wykrój konstrukcji nośnej obejmujący ściankę tylną i ścianki boczne oddzielone od ścianki tylnej pionowymi liniami zagięcia, oraz mający półki o prostokątnej powierzchni uformowane z oddzielnych tekturowych wykrojów, mające języki przy tylnej krawędzi półki mocowane do ścianki tylnej wykroju konstrukcji nośnej oraz mające pasy czołowe na froncie półki rozmieszczone pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki i skierowane ku górze od powierzchni półki, na końcach których to pasów znajdują się zaczepy do osadzenia w prowadnicach oporowych mocowanych w ściankach bocznych wykroju konstrukcji nośnej, znamienny tym, że każda z półek (5) ma boczne występy (12) po lewej i prawej stronie półki (5) i integralnie z nią wykonane zasadniczo w płaszczyźnie powierzchni półki (5), a w ściankach bocznych (4) wykroju konstrukcji nośnej (2) znajdują się wybrania (9) mające poziomo rozmieszczoną krawędź dolną (10.1), które to wybrania (9) są tak rozmieszczone, że przyjmują boczne występy (12) półki (5) do oparcia występów (12) na krawędzi dolnej (10.1) wybrania (9), gdy zaczepy (8) półki (5) znajdujące się na zakończeniach pasa czołowego (15) półki (5) są wprowadzane w prowadnice oporowe (7) w ściankach bocznych (4) wykroju (2) konstrukcji nośnej.
  2. 2. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania (9) mają łukowe krawędzie boczne (11.1, 11.2), przy czym łukowe krawędzie boczne (11.1, 11.2) są poprowadzone wzdłuż fragmentów okręgów o środku w punkcie (O) wyznaczonym zasadniczo przez punkt przecięcia sąsiadującej pionowej linii zagięcia (6) z linią poziomą (L) poprowadzoną wzdłużnie przez wybranie (9) tak, że linia (L) w przybliżeniu pokrywa się z dolną krawędzią (10.1) wybrania (9), przy czym promień okręgu o środku w punkcie (O), fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź (11.2) bliższą linii pionowego zagięcia (6), odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia (6) a końcem poziomej krawędzi (10.1) wybrania (9) bliższym pionowej linii zagięcia (6), a promień okręgu o środku w punkcie (O), fragment którego to okręgu wyznacza łukową krawędź (11.1) oddaloną od pionowej linii zagięcia (6), odpowiada zasadniczo odległości w poziomie między pionową linią zagięcia (6) a końcem poziomej krawędzi (10.1) wybrania (9) oddalonym od pionowej linii zagięcia (6).
  3. 3. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 2, znamienny tym, że górna krawędź (10.2) wybrania (9) odpowiada odcinkowi linii prostej, a jej długość zasadniczo jest taka sama jak długość dolnej krawędzi (10.1).
  4. 4. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 3, znamienny tym, że w ściance tylnej (3) wykroju konstrukcji nośnej (2) są poziome przecięcia (13) do przeprowadzenia języków (14) półek (5), aby przymocować języki (14) półek (5) do tylnej strony ścianki tylnej (3).
  5. 5. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 1-4, znamienny tym, że czołowa krawędź ścianki bocznej (4) odpowiada odcinkowi linii prostej.
  6. 6. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 5, znamienny tym, że półka (5) umieszczona na najniższym poziomie regału (1) ma pas spodni (16) przylegający do czołowej krawędzi półki (5), który to pas spodni (16) jest zaopatrzony w fartuchy boczne (17), przy lewej i przy prawej pionowej krawędzi pasa spodniego (16), i w fartuchach bocznych (17) znajdują się otwory (18) do przeprowadzenia elementu złącznego przez otwór (18) w fartuchu (17) i przez otwór (19) w odpowiedniej ściance bocznej (4).
  7. 7. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 6, znamienny tym, że elementem złącznym jest element gwintowany z nakrętką, bolec, albo spinka, korzystnie wykonany z tworzywa sztucznego.
  8. 8. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 1-4, znamienny tym, że czołowa krawędź ścianki bocznej (4) odpowiada odcinkowi linii krzywej i ma łukowe wklęśnięcia i wybrzuszenia oraz zaokrąglone strefy narożne.
  9. 9. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 1-4, znamienny tym, że wykrój konstrukcji nośnej (2) jest wykonany co najmniej z dwóch warstw tektury falistej, wykrój półek (5) jest wykonany co najmniej z jednej warstwy tektury falistej a języki (14) półek są wykonane z jednej warstwy tektury falistej.
  10. 10. Składany regał ekspozycyjny według zastrz. 10, znamienny tym, że powierzchnia tektury falistej jest pokryta warstwą kartonu powlekanego laminatem foliowym, ewentualnie zadrukowanym.
PL120770U 2012-02-17 2012-02-17 Składany regał ekspozycyjny PL67563Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL120770U PL67563Y1 (pl) 2012-02-17 2012-02-17 Składany regał ekspozycyjny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL120770U PL67563Y1 (pl) 2012-02-17 2012-02-17 Składany regał ekspozycyjny

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL120770U1 PL120770U1 (pl) 2013-08-19
PL67563Y1 true PL67563Y1 (pl) 2015-01-30

Family

ID=48951811

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL120770U PL67563Y1 (pl) 2012-02-17 2012-02-17 Składany regał ekspozycyjny

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL67563Y1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL120770U1 (pl) 2013-08-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2843089C (en) Cross-merchandising display fixture
US20080083682A1 (en) Display stand merchandise tray
TW201632115A (zh) 櫃子
US8459460B1 (en) Accessible display package and method of use
WO2012112538A1 (en) Container with locking or retention feature
US9345345B2 (en) Corrugated display rack with cantilevered shelves
EP2298129B1 (en) Product display case
CN102826274B (zh) 周转箱及其折叠使用方法
PL67563Y1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
PL223509B1 (pl) Składany stojak reklamowy
US20160255954A1 (en) Authority controlled clothing locker for retaining and quickly exchanging inmate civilian and incarceration (jump suit) clothing such as prior to and following court appearances
PL66811Y1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny
US10526106B2 (en) Bulk bin, bulk bin sleeve pack, and related method
PL67000Y1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny
PL66953Y1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny
CA2559432C (en) Display stand merchandise tray
US20190389649A1 (en) Tamper evident shipping box such as for garments
CA2727294C (en) Multi-function hook
RU209837U1 (ru) Стойка из гофрокартона
CN218495511U (zh) 一种冰箱的风道组件及冰箱
US20210016917A1 (en) Package assembly
KR200464517Y1 (ko) 칸막이 고정수단을 구비한 다용도 보관함
PL233972B1 (pl) Regał ekspozycyjny
KR200442506Y1 (ko) 조립식 상자
US20160106250A1 (en) Surround for support base