PL4462S2 - Komplet mebli - Google Patents
Komplet mebli Download PDFInfo
- Publication number
- PL4462S2 PL4462S2 PL1602A PL160202A PL4462S2 PL 4462 S2 PL4462 S2 PL 4462S2 PL 1602 A PL1602 A PL 1602A PL 160202 A PL160202 A PL 160202A PL 4462 S2 PL4462 S2 PL 4462S2
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- arched
- legs
- drawers
- chest
- door
- Prior art date
Links
- 210000000038 chest Anatomy 0.000 description 24
- 239000011521 glass Substances 0.000 description 13
- 230000002093 peripheral Effects 0.000 description 4
- 239000000463 material Substances 0.000 description 3
- 238000005034 decoration Methods 0.000 description 2
- 239000002023 wood Substances 0.000 description 2
- 210000001364 Upper Extremity Anatomy 0.000 description 1
- 239000004744 fabric Substances 0.000 description 1
- 238000007373 indentation Methods 0.000 description 1
- 239000002184 metal Substances 0.000 description 1
- 230000036633 rest Effects 0.000 description 1
Description
Komplet mebli Prawo z rejestracji wzoru przemyslowego tnva od 14 sierpnia 2002r.
Przedmiotem wzoru przemyslowego jest komplet mebli, znajdujacy zastosowanie jako wyposazenie, glównie pomieszczen mieszkalnych.
Istote wzoru stanowi nowa i oryginalna postac wytworów, nadajacych sie do wielokrotnego odtwarzania. Nowa postac kompletu mebli przejawia sie w ich uksztaltowaniu oraz elementach zdobienia.
Przedmiot wzoru zostal zaprezentowany na zalaczonym rysunku zbiorczym, przedstawiajacym poszczególne elementy skladowekompletu w widoku ogólnym. Tak wiec fig.1 - przedstawia komode duza, fig.2 - komode mala, fig.3 - komode pod sprzet RTV, fig.4 - kredens duzy, fig.5 - kredens maly, fig.6 - serwantke, fig. 7 - zegar, fig.8 - krzeslo, natomiast fig.9 - fotel.
Poszczególne elementy kompletu zostaly uwidocznione na zalaczonych fotografiach, fig. 10-fig. 18.
Komplet mebli, zgodnie ze wzorem przemyslowym jest wykonany korzystnie z materialów drewnopochodnych, z drewna, ze szkla, elementy tapicerskie z tkanin obiciowych, zas okucia z metalu.
Do cech istotnych wzoru przemyslowego nalezy zaliczyc, ze w sklad kompletu, zgodnie z rozwiazaniem wchodzi komoda duza, komoda mala, komoda pod sprzet RTV, kredens duzy, kredens maly, serwantka, zegar, krzeslo oraz fotel. Wszystkie elementy kompletu wyróznfcga sie podobnymi cechami w zakresie wygladu zewnetrznego i zdobienia.
Komoda duza, zaprezentowana na zalaczonym rysunku, fig. I i na fotografii, fig. 10 jest po bokach, od strony czolowej wyprofilowana lukowo, natomiast jej srodkowa czesc jest wglebiona. Komoda duza posiada po bokach lukowo wyprofilowane drzwiczki, ozdobione obwodowymi rowkami, usytuowanymi w pewnym oddaleniu od krawedzi drzwiczek. W srodkowej czesci komody znajduja sie przeszklone drzwiczki a pod nimi szuflady. Krawedzie, górna i dolna otworów z zamontowanymi szybkami sa wyprofilowane lukowo, przy czym górna krawedz od strony osi jest wzniesiona ku górze a nastepnie, na niewielkim odcinku scieta ukosnie. Szuflady ponizej przeszkolonych drzwiczek maja obwodowe rowki w formie prostokata wokól uchwytów. U góry komoda duza jest zaopatrzona w blat z zewnetrzna krawedzia zaokraglona Blat odwzorowuje zarys komody w widoku z góry. U dolu komoda duza jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie jej bocznych czesci, zamykanych lukowowyprofilowanymi drzwiczkami. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony maja ukosne a nastepnie lukowe wyciecia. Powierzchnia nózek jest ozdobiona rowkowym wycieciem w ksztalcie owalu.
Pomiedzy spodem komody a nózkami rozciaga sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Komoda mala, zaprezentowana na rysunku zbiorczym, fig.2 i na fotografii, fig. 11 jest po bokach od strony czolowej wyprofilowana lukowo i wyposazona w lukowo wyprofilowane drzwiczki. Jej srodkowa czesc jest nieco wglebiona. We wglebionej czesci znajduja sie rozmieszczone jedna nad druga szuflady. Szuflady maja posrodku uchwyty. Wokól uchwytów sa wykonane obwodowe, ozdobne rowki o zarysie prostokatów. Zamontowane po bokach lukowo wyprofilowane drzwiczki sa zaopatrzone w zdobienia, które stanowia obwodowe rowki przebiegajace w pewnym oddaleniu od krawedzi drzwiczek. U góry komoda posiada blat odwzorowujacy zarys komody w widoku z góry, przy czym jego zewnetrzna krawedz jest zaokraglona. U dolu komoda jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie bocznych czesci komody, zamykanych lukowo wyprofilowanymi drzwiczkami. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony sa zaopatrzone w ukosne a nastepnie lukowe wyciecia. Na powierzchni czolowej nózek jest zdobienie w postaci rowkowego wglebienia o zarysie owalu. Pomiedzy spodem komody a nózkami znajduje sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Komoda pod sprzet RTV, uwidoczniona na rysunku zbiorczym, fig.3 i fotografii, fig. 12, jest po bokach od strony czolowej wyprofilowana lukowo i wyposazona w lukowo wyprofilowane drzwiczki, zamontowane po bokach. Jej srodkowa czesc jest nieco wglebiona. We wglebionej czesci u góry znajduje sie wolna przestrzen a ponizej szafka zamykana uchylnymi drzwiczkami. Uchylne drzwiczkimaja zdobienie w postaci obwodowego rowka o zarysie prostokata, rozciagajacego sie ponizej uchwytu. Zamontowane po bokach komody, lukowo wyprofilowane drzwiczki maja u góry przeszklone otwory, zas ponizej zdobienia w postaci obwodowych rowków rozciagajacych sie w pewnym oddaleniu od krawedzi. W otworach lukowo wyprofilowanych drzwiczek sa osadzone szyby, utworzone z waskich pasów szkla. U góry komoda jest zaopatrzona w blat odwzorowujacy jej zarys w widoku z góry. Zewnetrzna krawedz blatu jest zaokraglona. U dolu komoda jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie bocznych czesci, zamykanych lukowo wyprofilowanymi drzwiczkami. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony sa zaopatrzone w ukosne a nastepnie lukowe wyciecia. Powierzchnia czolowa nózek ma zdobienie, które stanowi rowkowe wglebienie o zarysie owalu.
Pomiedzy spodem komody a nózkami znajduje sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Rysunek, fig.4 oraz fotografia, fig. 13 - ilustruja kredens duzy.
Kredens duzy jest zbudowany z podstawy oraz z nadstawki. Podstawa, szersza w stosunku do nadstawki, jest po bokach, od strony czolowej wyprofilowana lukowo. Srodkowa czesc podstawy jest wglebiona.
Podstawa kredensu duzego posiada po bokach lukowo wyprofilowane drzwiczki, ozdobione obwodowymi rowkami, usytuowanymi w pewnym oddaleniu od krawedzi drzwiczek. W srodkowej czesci podstawy kredensu znajduja sie przeszklone drzwiczki a pod nimi szuflady. Krawedzie, górna i dolna otworów z zamontowanymi w nich szybami sa wyprofilowane lukowo, przy czym górna krawedz od srodka jest wzniesiona ku górze a nastepnie, na niewielkim odcinku scieta ukosnie. Szuflady ponizej przeszkolonych drzwiczek maja obwodowe rowki w formie prostokatów, rozciagajace sie wokól uchwytów. U góry podstawa kredensu duzego jest wyposazona w blat zzewnetrzna krawedzia zaokraglona. Na blacie jest umieszczona nadstawka. Nadstawka kredensu duzego ma boki wyprofilowane lukowo i przeszklone waskimi pasami szkla. Posrodku w nadstawce znajduja sie sa przeszklone drzwiczki. Górna i dolna krawedz otworu na szybe sa wyprofilowane lukowo. Góma krawedz otworu, od srodka jest wzniesiona ku górze a nastepnie, na niewielkim odcinku scieta ukosnie.
U góry nadstawki znajduje sie ozdobne zwienczenie o zaokraglonych krawedziach. Podstawa kredensu duzego jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie bocznych czesci, zamykanych lukowo wyprofilowanymi drzwiczkami. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony maja ukosne a nastepnie lukowe wyciecia.
Powierzchnia nózek jest ozdobiona rowkowym wglebieniem w ksztalcie owalu. Pomiedzy spodem podstawy a nózkami rozciaga sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Na rysunku, fig.5 i fotografii, fig. 14- zostal zaprezentowany kredens maly. Kredens maly jest utworzony z podstawy i nadstawki.
Podstawa kredensu malego jest po bokach od strony czolowej wyprofilowana lukowo i wyposazona w lukowo wyprofilowane drzwiczki. Jej srodkowa czesc jest nieco wglebiona. We wglebionej czesci znajduja sie rozmieszczone jedna nad druga szuflady. Szuflady maja posrodku uchwyty. Wokól uchwytów sa wykonane obwodowe, ozdobne rowki o zarysie prostokatów. Zamontowane po bokach lukowo wyprofilowane drzwiczki sa zaopatrzone w zdobienia, które stanowia obwodowe rowki przebiegajace w pewnym oddaleniu od krawedzi drzwiczek. U góry podstawa kredensu malego posiada blat odwzorowujacy jej zarys w widoku z góry. Krawedz blatu jest zaokraglona. Na podstawie kredensu jest umieszczona nadstawka.
Nadstawka kredensu malego ma boki lukowo wyprofilowane i przeszklone waskimi pasami szkla. Posrodku w nadstawce znajduja sieprzeszklone drzwiczki. Górna i dolna krawedz otworu na szybe sa wyprofilowane lukowo. Górna krawedz otworu, od srodka jest wzniesiona ku górze a nastepnie, na niewielkim odcinku scieta ukosnie.
U góry nadstawki znajduje sie ozdobne zwienczenie o zaokraglonych krawedziach. Podstawa kredensu u dolu jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie bocznych czesci podstawy, zamykanych lukowo wyprofilowanymi drzwiczkami. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony maja ukosne a nastepnie lukowe wyciecia.
Powierzchnia nózek jest ozdobiona rowkowym wglebieniem w ksztalcie owalu. Pomiedzy spodem podstawy a nózkami rozciaga sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Serwantka, zaprezentowana na zalaczonym rysunku zbiorczym, fig.6 i na fotografii, fig. 13 jest zbudowana z podstawy i nadstawki, przy czym pomiedzy tymi czesciami znajduje sie ozdobna, wysunieta ku przodowi listwa. Obydwie czesci serwantki sa po bokach, od strony czolowej wyprofilowane lukowo a srodkowa czesc jest nieco wglebiona. Podstawa serwantki posiada boki lukowo wyprofilowane, zas w srodkowej czesci znajduja sie drzwiczki plaskie. Drzwiczki podstawy serwantki sa ozdobione obwodowym rowkiem, usytuowanym w pewnym oddaleniu od krawedzi drzwiczek. Nadstawka serwantki ma boki wyprofilowane lukowo i przeszklone waskimi pasami szkla.
Znajdujace sie posrodku drzwi nadstawki serwantki sa takze przeszklone, przy czym ich górna krawedz przypomina w swej formie fale a dolna krawedz jest wyprofilowana lukowo. U góry serwantka jest wykonczona ozdobnym zwienczeniem o zaokraglonych krawedziach. U dolu podstawa serwantki jest wsparta na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie lukowo wyprofilowanych boków.
Krawedzie nózek od wewnetrznej strony maja ukosne a nastepnie lukowe wyciecia. Powierzchnia czolowa nózek jest wyposazona wzdobienie, które stanowi rowkowe wglebienie o zarysie owalu.
Pomiedzy spodem podstawy serwantki a nózkami znajduje sie ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa.
Zegar, zaprezentowany na zalaczonym rysunku, fig.7 i na fotografii, fig. 16 jest zbudowany z podstawy i nadstawki. Obydwie czesci obudowy zegara sa po bokach, od strony czolowej wyprofilowane lukowo, przy czym srodkowa czesc jest nieco wglebiona. Podstawa zegara ma po bokach lukowo wyprofilowane scianki, zas srodkowa scianka jest plaska. Boczne oraz srodkowa scianka obudowy zegara maja zdobienia w postaci obwodowych rowków, usytuowanych w pewnym oddaleniu od krawedzi scianek.
Górna czesc obudowy zegara ma boczne scianki takze wyprofilowane lukowo. Sa one u góry ozdobione obwodowymi rowkami a ponizej przeszklone waskimi pasami szkla. Srodkowe drzwiczki obudowy zegara sa u góry i u dolu przeszklone. Ich górna krawedz jest wyprofilowana lukowo. U góry obudowy zegara znajduje ozdobne zwienczenie o zaokraglonych krawedziach. U dolu zegar jest wsparty na nózkach, które przypominaja w swej formie przedluzenie bocznych scianek podstawy, uksztaltowanych lukowo. Krawedzie nózek od wewnetrznej strony maja ukosne a nastepnie lukowe wyciecia.
Powierzchnia czolowa nózek posiada zdobienie, które stanowi rowkowe wglebienie o zarysie owalu. Pomiedzy spodem podstawy zegara a nózkami oraz pomiedzy górna czescia a podstawa znajduja sie ozdobne, o zaokraglonym obrzezu listwy.
Krzeslo, uwidocznione na rysunku zbiorczym, fig.8 i na fotografii, fig. 17 ma wyscielane oparcie i siedzisko.
Rama oparcia w widoku z boku jest wyprofilowana lukowo i przypomina w swej formie pionowo usytuowany owal z zamocowanym wewnatrz tapicerowaniem. Po bokach do owalnej ramy przylegajalistwy, przechodzace w tylne nózki krzesla. Siedzisko krzesla tworzy zblizona w ksztalcie do czworokata rama, z umieszczonym wewnatrz tapicerowaniem. Rama jest wsparta na nózkach. Przednie nózki maja krawedzie. wyprofilowane od wewnetrznej strony lukowo, zas tylne nózki stanowia przedluzone listwy, przylegajace po bokach do ramy oparcia.
Na rysunku zbiorczym, fig.9 i fotografii, fig. 18 zostal zaprezentowany fotel, wchodzacy w sklad kompletu, wedlug wzoru przemyslowego.
Fotel ma oparcie, siedzisko i boki wyscielone materialem tapicerskim, zamocowanym pomiedzy polaczonymi ze soba listwami, tworzacymi zaokraglona czesciowo w widoku z góry rame. Oparcie oraz boki fotela sa rozchylone na boki od osi pionowej. Ramy tworzace obrzeza fotela sa u góry wyprofilowane lukowo i polaczone z bocznymi listwami oraz listwami czolowymi. Listwy czolowe stanowiace podpory po wyscielane materialem tapicerskim podlokietniki sa wyprofilowane lukowo. U góry i u dolu sa zaopatrzone w ozdobne krazki. Dolne krazki stanowia nózki fotela. Dolna krawedz fotela jest wykonczona ozdobna, o zaokraglonym obrzezu listwa. Siedzisko fotela jest oparte na poprzeczce, rozmieszczonej pomiedzy czolowymi listwami.
Poprzeczka ma zdobienie w postaci obwodowego rowka o zarysie prostokata.
Stolar -Inwest s.c Pelnomocnik:Fig.1 Fig.2 Fig.3 Fig.4 Fig.5 Fig.6 Fig.7 Fig.8 Fig.9Fig.1 0 Fig.1 1Fig.13 Fig.14Fig.16 Fig.17
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL4462S2 true PL4462S2 (pl) | 2004-03-31 |
Family
ID=
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CA112991S (en) | Reclining chair | |
US10709244B2 (en) | Dynamic furniture items with interchangeable panels | |
PL4462S2 (pl) | Komplet mebli | |
US20110278244A1 (en) | Decorative wall hanging having a dropdown storage shelf | |
KR200326947Y1 (ko) | 디스플레이수납부를 갖는 테이블 | |
KR100952295B1 (ko) | 좌욕기 | |
BE1004779A3 (fr) | Penderie. | |
JP3026277U (ja) | 装飾家具 | |
BE1007510A6 (nl) | Geintegreerd grotmeubel. | |
PL1235S2 (pl) | Meble | |
PL10294S2 (pl) | Zestaw sypialny I | |
KR200238488Y1 (ko) | 분리가능한 이동식 다기능조리대 | |
PL11388S2 (pl) | Komplet mebli | |
PL10511S2 (pl) | Zestaw mebli fryzjerskich Kubik | |
PL3623S2 (pl) | Meble | |
PL12731S2 (pl) | Zestaw mebli tapicerowanych | |
PL14823S2 (pl) | Kanapa rozkladana | |
JP2000333754A (ja) | 台所用テーブル | |
PL1214S2 (pl) | Sypialnia | |
Church | How Two Houses Were Furnished | |
PL9675S2 (pl) | Zestaw mebli do jadalni | |
PL2334S2 (pl) | Meble | |
PL4347S2 (pl) | Komplet mebli z elementami dekoracyjnymi | |
PL7756S2 (pl) | Zestaw mebli sypialnych | |
PL9171S2 (pl) | Zestaw mebli sypialnych |