PL4342S2 - Zestaw wypoczynkowy ze skóry z funkcja spania - Google Patents
Zestaw wypoczynkowy ze skóry z funkcja spania Download PDFInfo
- Publication number
- PL4342S2 PL4342S2 PL1295A PL129502A PL4342S2 PL 4342 S2 PL4342 S2 PL 4342S2 PL 1295 A PL1295 A PL 1295A PL 129502 A PL129502 A PL 129502A PL 4342 S2 PL4342 S2 PL 4342S2
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- seat
- sofa
- seater
- shape
- backrest
- Prior art date
Links
- 239000010985 leather Substances 0.000 title description 5
- 239000003086 colorant Substances 0.000 description 5
- 239000002184 metal Substances 0.000 description 4
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 2
- 239000000463 material Substances 0.000 description 2
- 238000000034 method Methods 0.000 description 2
- 229920000915 polyvinyl chloride Polymers 0.000 description 2
- 230000036633 rest Effects 0.000 description 2
- 230000000284 resting Effects 0.000 description 2
- 230000000717 retained Effects 0.000 description 2
- 238000009958 sewing Methods 0.000 description 2
- 238000007493 shaping process Methods 0.000 description 1
Description
Przedmiotem wzoru przemyslowego jest zestaw mebli wypoczynkowych ze skóry z funkcja spania skladajacy sie w zestawieniu podstawowym z fotela jednoosobowego nie rozkladanego, sofy dwuosobowej rozkladanej z wyjezdnym wózkiem i sofy trzyosobowej rozkladanej z wyjezdnym wózkiem ,które wchodza w sklad zestawów meblowych : pokojowych, wypoczynkowych i moga byc sprzedawane w róznego rodzaju zestawieniach np.: jako elementy pojedyncze lub w zestawach skladajacych sie z dowolnej liczby i rodzajów elementów wymienionych w zestawie podstawowym .
Istote wzoru przemyslowego stanowi nowe przestrzenne uksztaltowanie poszczególnych elementów zestawu, przejawiajace sie w ich ksztalcie, ukladzie linii, kolorystyce, zmierzajace do osiagniecia celów estetycznych. Przedmiot wzoru przemyslowego zostal uwidoczniony na zalaczonych do wniosku fotografiach i rysunkach. Fotografia fig. 1 przedstawia widok calego zestawu wypoczynkowego w perspektywie; fig.2 przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z przodu; fig.3 przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z tylu; fig.4 przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z boku; fig. 5 przedstawia sofe 2-osobowa w widoku z przodu; fig.6 przedstawia sofe 2-osobowa w widoku z tylu; fig.7 przedstawia sofe 2-osobowa w widoku z boku; fig.8 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z przodu; fig.9 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z tylu; fig. 10 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z boku. Rysunek fig.l przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z przodu; fig.2 przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z tylu; fig.3 przedstawia fotel 1-osobowy w widoku z boku; fig.4 przedstawia sofe 2- osobowa w widoku z przodu; fig. 5 przedstawia sofe 2-osobowa w widoku z tylu; fig.6 przedstawia sofe 2-osobowa w widoku z boku; fig.7 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z przodu; fig.8 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z tylu; fig.9 przedstawia sofe 3-osobowa w widoku z boku.Zestaw wypoczynkowy ze skóry z funkcja spania wedlug wzoru przemyslowego zawiera jako jednostke modulowa fotel 1-osobowy nie rozkladany.
Istotne czesci skladowe fotela 1-osobowego stanowia : siedzisko - fig.lA, oparcie - fig.IB, boczki - fig.lF, poduchy podlokietników - fig.ID, przód - fig. 1C, sciana tylna - fig. 1E, stopki - fig. 1G.
Siedzisko ma ksztalt poziomo ulozonego prostopadloscianu fig.l A.
Oparcie - fig.IB ma ksztalt prostopadloscianu z lekko zaokraglonymi naroznikami w czesci górnej - fig.lH i lukowo wyciete narozniki w czesci dolnej oparcia - fig. II przylegajace do siedziska i do boczków. Oparcie fotela jest pochylone od pionu w kierunku tylu fotela o kat ok. 15 stopni - fig.3J i przylega na stale do konstrukcji fotela.
Boczki fotela - fig.lF maja nierównomierny ksztalt. Ich wewnetrzna krawedz przylegajaca bezposrednio do siedziska jest wykonana w linii prostej prostopadlej do siedziska, przechodzacej w luk skierowany na zewnatrz fotela, który laczy sie z zewnetrzna krawedzia boczku bedaca równiez prosta, lecz od podstawy ku górze skierowana pod katem ok. 15 stopni na zewnatrz fotela.
Boczki w widoku z boku - fig.3K stanowia plaszczyzne, która przypomina ksztaltem prostokat ze scietym pod katem jednym z krótszych boków. W czesci przedniej - blizszej przodowi fotela ma obydwa katy proste natomiast w czesci tylnej - blizszej tylowi fotela na dole kat rozwarty, a do góry kat ostry - fig.3K.
Poduchy podlokietników fig.ID spoczywaja na boczkach fotela i sa zamocowane do nich na stale u podstawy siedziska i w miejscu stykania sie z górna krawedzia boczku, natomiast w pozostalej czesci swobodnie przylegaja do plaszczyzny boczku. Poduchy podlokietników zaczynaja sie u podstawy siedziska, a koncza na zewnetrznej czesci boczku i przestaja kilka centymetrów poza jego zewnetrzna krawedz. Poduchy podlokietników ksztaltem w widoku z przodu przypominaja kliny, które od podstawy zamocowanej bezposrednio przy siedzisku ku górze zwiekszaja swoja szerokosc, która jest najwieksza w miejscu przestawania poduchy podlokietnika poza boczek. Przylegaja one do wewnetrznej krawedzi boczków i ukladaja sie zgodnie z ich ksztaltem. Poducha podlokietnika wystaje lekko z przodu boczku poza jego plaszczyzne i konczy sie na wysokosci oparcia - w polowie grubosci poduchy oparcia - fig.3L.
Sciana tylna fotela - fig.2E ma równiez swój charakterystyczny ksztalt, wynikajacy z polaczenia takich elementów fotela jak boczki i oparcie. W zasadniczej czesci sciana tylna sklada sie z duzego prostokata z charakterystycznie podkreslonymi krawedziami - fig.2L, którego boczne krawedzie od dolu do X A wysokosci okreslaja granice przylegania boczków natomiast w czesci górnej stanowia integralna czesc konstrukcji oparcia fotela.
Prostokat sciany tylnej fotela - fig.2L, a w szczególnosci jego górna i boczne krawedzie, oraz tylnia krawedz boczków fig.2M maja podkreslone krawedzie poprzez uwypuklenie tych elementów, które zostalo osiagniete poprzez wszycie w w/w krawedzie zylki z PCV przez co zostal osiagniety ksztalt widoczny na fotografii - fig.3.Sciana tylna fotela - fig.3N jest pochylona od pionu w kierunku tylu fotela o kat okolo 15 stopni.Przód fotela fig.lC to element laczacy wewnetrzne krawedzie boczków i dolna krawedz siedziska. Jest to element w ksztalcie dwóch zlaczonych ze soba dluga krawedzia prostokatów, z czego dolny prostokat stanowi lYi wysokosci górnego prostokata.
Elementem nosnym calej konstrukcji fotela sa cztery metalowe chromowane stopki fig.IG o lukowatym ksztalcie zamocowane w naroznikach podstawy fotela. W dolnej czesci stopki maja zamocowane krazki z gumowymi wkladkami natomiast ich górna czesc posiada plaszczyzne z otworami na wkrety mocujace stopki do podstawy fotela.
Pozostale elementy zestawu wypoczynkowego, czyli sofa 2-osobowa rozkladana i sofa 3-osobowa rozkladana zostaly stworzone na bazie i na podobienstwo ksztaltu fotela 1-osobowego.
Sofa 2-osobowa rozkladana ma boczki o innej wysokosci niz w fotelu 1- osobowym dla potrzeb konstrukcyjnych, czyli spelnienia funkcji rozkladania sofy i zachowania równej wysokosci poszczególnych elementów zestawu wypoczynkowego.
Ksztalt boczków sofy 2-osobowej fig.40 jest taki sam jak ksztalt boczków fotela 1-osobowego, równiez technika wykonczenia i zamocowania ich do konstrukcji sofy jest identyczna jak w fotelu 1-osobowym.
Analogicznie wyglada sytuacja z poduchami podlokietników sofy 2-osobowej - fig.4P. Wyglad, kolorystyka i rodzaj pokrycia, sposób wykonania i zamocowania poduch podlokietników spoczywajacych na boczkach sofy sa identyczne jak w fotelu 1-osobowym.
Siedzisko sofy 2-osobowej fig.4R przypomina ksztaltem dwa przylegajace do siebie prostopadlosciany. Siedzisko w polowie swojej szerokosci ma wykonane glebokie przeszycie równolegle do linii przylegania boczków - tworzace w ten sposób linie dzielaca siedzisko na dwie równe czesci, która zarysowuje w ten sposób wyrazny podzial siedziska - fotografia fig. 5. Siedzisko w sofie 2- osobowej jest elementem ruchomym, gdyz spoczywa na wózku wyjezdnym co jest widoczne dopiero po rozlozeniu sofy.
Oparcie sofy fig.4S ma równiez ksztalt dwóch przylegajacych do siebie prostopadloscianów z lekko zaokraglonymi naroznikami górnymi i z lukowo wycietymi naroznikami w dolnej czesci oparcia przylegajacej do siedziska i do boczków. Przez srodek oparcia jest wykonane glebokie pionowe przeszycie wyraznie podkreslajace linie podzialu oparcia na dwie równe czesci - fotografia fig. 5. Oparcie poza wieksza szerokoscia i opisanymi powyzej cechami charakterystycznymi (glebokie przeszycie podkreslajace linie podzialu oparcia) jest tak samo wykonane i zamocowane jak w przypadku fotela 1-osobowego.
Sciana tylna sofy 2-osobowej fig.5T ma w niektórych szczególach ksztalt nieco odmienny niz ksztalt sciany tylnej fotela 1-osobowego. Zasadniczym elementem sciany tylnej sofy 2-osobowej jest prostokat o ksztalcie identycznym jak w fotelu 1-osobowym - fig.5U z ta róznica, ze ma wieksza szerokosc. Pozostale elementy sciany tylnej sofy 2-osobowej pokazane na rysunku fig. 5 W w odróznieniu do ksztaltu tych samych elementów sciany tylnej fotela 1- osobowego fig.2 Z ,maja ksztalt prostokatów. Pozostale cechy sciany tylnej sofy2-osobowej sa zachowane i identyczne jak w przypadku sciany tylnej fotela 1- osobowego opisanej powyzej.
Przód sofy 2-osobowej fig.4AB jest elementem wyjezdnym i po rozlozeniu sofy wspólnie z siedziskiem stanowi powierzchnie do spania. Ma on w widoku sofy z przodu fig.4 ksztalt dwóch róznej wysokosci prostokatów, stycznych do siebie dluga krawedzia, gdzie nizszy prostokat znajduje sie nad prostokatem wyzszym i stanowi l At jego wysokosci co widac na rysunku fig.4 przedstawiajacej widok sofy 2-osobowej z przodu. Szerokosc tych prostokatów jest równa szerokosci siedziska. Do górnej krawedzi przodu sofy, w miejscu stykania sie poduch siedziska jest przymocowany pasek przeznaczony do wyciagania wózka.
Elementem nosnym sofy sa cztery chromowane metalowe stopki fig. 4AC o ksztalcie pierscieni z wmontowanym w ich wnetrzu elementem gumowym.
Stopki sa zamontowane od dolu sofy w je j naroznikach.
Sofa 3-osobowa jest ksztaltem oparta na bazie sofy 2-osobowej przez co poza wygladem zewnetrznym siedziska fig.7AD i oparcia fig.7AE oraz róznica wynikajaca z wiekszej szerokosci jest identyczna ksztaltem z sofa 2-osobowa.
Siedzisko podobnie jak w sofie 2-osobowej przypomina ksztaltem trzy prostopadlosciany przylegajace do siebie bokami. Cala figura tworzaca siedzisko sofy 3-osobowej w dwóch miejscach swojej szerokosci ma wykonane glebokie przeszycia równolegle do linii przylegania boczków - tworzace w ten sposób linie dzielace siedzisko na trzy równe czesci - fotografia fig. 8 .
Oparcie w przypadku sofy 3-osobowej ma równiez ksztalt trzech przylegajacych do siebie prostopadloscianów. Dwa z nich - lewy i prawy maja lekko zaokraglone narozniki górne i lukowo wyciete narozniki w dolnej czesci oparcia przylegajacej do siedziska i do boczków. Trzeci - srodkowy ma wszystkie rogi pod katem prostym Przez srodek oparcia sa wykonane dwa pionowe przeszycia lekko podkreslajace linie podzialu oparcia na trzy czesci - fotografia fig.8.
Przód sofy fig.7AF jest elementem wyjezdnym i po rozlozeniu sofy wspólnie z siedziskiem stanowi powierzchnie do spania. Ma on ksztalt identyczny jak przód sofy 2-osobowej przy czym ma inna szerokosc wynikajaca z odpowiednio wiekszej szerokosci siedziska.
Zestaw wypoczynkowy moze wystepowac w róznych kolorach materialu obiciowego - skóry i w róznych zestawieniach.
Cechy istotne wzoru przemyslowego. 1.Zestaw mebli wypoczynkowych w sklad którego wchodza : fotel 1- osobowy jako jednostka modulowa ; sofa 2-osobowa rozkladana oraz sofa 3- osobowa rozkladana, znamienny tym ,ze siedzisko fotela 1-osobowego ma ksztalt poziomo ulozonego prostopadloscianu fig.l A .
Oparcie - fig.IB ma ksztalt prostopadloscianu z lekko zaokraglonymi naroznikami w czesci górnej - fig.lH i lukowo wyciete narozniki w czesci dolnej oparcia - fig. II przylegajace do siedziska i do boczków. Oparcie fotelajest pochylone od pionu w kierunku tylu fotela o kat ok. 15 stopni - fig.3J i przylega na stale do konstrukcji fotela.
Boczki fotela - fig.lF maja nierównomierny ksztalt. Ich wewnetrzna krawedz przylegajaca bezposrednio do siedziska jest wykonana w linii prostej prostopadlej do siedziska, przechodzacej w luk skierowany na zewnatrz fotela, który laczy sie z zewnetrzna krawedzia boczku bedaca równiez prosta, lecz od podstawy ku górze skierowana pod katem ok. 15 stopni na zewnatrz fotela.
Boczki w widoku z boku - fig.3K stanowia plaszczyzne, która przypomina ksztaltem prostokat ze scietym pod katem jednym z krótszych boków. W czesci przedniej - blizszej przodowi fotela ma obydwa katy proste natomiast w czesci tylnej - blizszej tylowi fotela na dole kat rozwarty, a do góry kat ostry - fig.3K.
Poduchy podlokietników fig.ID spoczywaja na boczkach fotela i sa zamocowane do nich na stale u podstawy siedziska i w miejscu stykania sie z górna krawedzia boczku, natomiast w pozostalej czesci swobodnie przylegaja do plaszczyzny boczku. Poduchy podlokietników zaczynaja sie u podstawy siedziska, a koncza na zewnetrznej czesci boczku i przestaja kilka centymetrów poza jego zewnetrzna krawedz. Poduchy podlokietników ksztaltem w widoku z przodu przypominaja kliny, które od podstawy zamocowanej bezposrednio przy siedzisku ku górze zwiekszaja swoja szerokosc, która jest najwieksza w miejscu przestawania poduchy podlokietnika poza boczek. Przylegaja one do wewnetrznej krawedzi boczków i ukladaja sie zgodnie z ich ksztaltem. Poducha podlokietnika wystaje lekko z przodu boczku poza jego plaszczyzne i konczy sie na wysokosci oparcia - w polowie grubosci poduchy oparcia - fig.3L.
Sciana tylna fotela - fig.2E ma równiez swój charakterystyczny ksztalt, wynikajacy z polaczenia takich elementów fotela jak boczki i oparcie. W zasadniczej czesci sciana tylna sklada sie z duzego prostokata z charakterystycznie podkreslonymi krawedziami - fig.2L, którego boczne krawedzie od dolu do Vi wysokosci okreslaja granice przylegania boczków natomiast w czesci górnej stanowia integralna czesc konstrukcji oparcia fotela.
Prostokat sciany tylnej fotela - fig.2L, a w szczególnosci jego górna i boczne krawedzie, oraz tylnia krawedz boczków fig.2M maja podkreslone krawedzie poprzez uwypuklenie tych elementów, które zostalo osiagniete poprzez wszycie w w/w krawedzie zylki z PCV przez co zostal osiagniety ksztalt widoczny na fotografii - fig.3.Sciana tylna fotela - fig.3N jest pochylona od pionu w kierunku tylu fotela o kat okolo 15 stopni.
Przód fotela fig.lC to element laczacy wewnetrzne krawedzie boczków i dolna krawedz siedziska. Jest to element w ksztalcie dwóch zlaczonych ze soba dluga krawedzia prostokatów, z czego dolny prostokat stanowi 2/4 wysokosci górnego prostokata.
Elementem nosnym calej konstrukcji fotela sa cztery metalowe chromowane stopki fig.IG o lukowatym ksztalcie zamocowane w naroznikach podstawy fotela. W dolnej czesci stopki maja zamocowane krazki z gumowymi wkladkami natomiast ich górna czesc posiada plaszczyzne z otworami na wkrety mocujace stopki do podstawy fotela.2.Zestaw mebli wypoczynkowych znamienny tym, ze sofa 2-osobowa rozkladana ma boczki o innej wysokosci niz w fotelu 1-osobowym dla potrzeb konstrukcyjnych, czyli spelnienia funkcji rozkladania sofy i zachowania równej wysokosci poszczególnych elementów zestawu wypoczynkowego.
Ksztalt boczków sofy 2-osobowej fig.40 jest taki sam ja k ksztalt boczków fotela 1-osobowego, równiez technika wykonczenia i zamocowania ich do konstrukcji sofy jest identyczna jak w fotelu 1-osobowym.
Analogicznie wyglada sytuacja z poduchami podlokietników sofy 2-osobowej - fig.4P. Wyglad, kolorystyka i rodzaj pokrycia, sposób wykonania i zamocowania poduch podlokietników spoczywajacych na boczkach sofy sa identyczne jak w fotelu 1-osobowym.
Siedzisko sofy 2-osobowej fig.4R przypomina ksztaltem dwa przylegajace do siebie prostopadlosciany. Siedzisko w polowie swojej szerokosci ma wykonane glebokie przeszycie równolegle do linii przylegania boczków - tworzace w ten sposób linie dzielaca siedzisko na dwie równe czesci, która zarysowuje w ten sposób wyrazny podzial siedziska - fotografia fig. 5. Siedzisko w sofie 2- osobowej jest elementem ruchomym, gdyz spoczywa na wózku wyjezdnym co jest widoczne dopiero po rozlozeniu sofy.
Oparcie sofy fig.4S ma równiez ksztalt dwóch przylegajacych do siebie prostopadloscianów z lekko zaokraglonymi naroznikami górnymi i z lukowo wycietymi naroznikami w dolnej czesci oparcia przylegajacej do siedziska i do boczków. Przez srodek oparcia jest wykonane glebokie pionowe przeszycie wyraznie podkreslajace linie podzialu oparcia na dwie równe czesci - fotografia fig. 5. Oparcie poza wieksza szerokoscia i opisanymi powyzej cechami charakterystycznymi (glebokie przeszycie podkreslajace linie podzialu oparcia) jest tak samo wykonane i zamocowane jak w przypadku fotela 1-osobowego.
Sciana tylna sofy 2-osobowej fig.5T ma w niektórych szczególach ksztalt nieco odmienny niz ksztalt sciany tylnej fotela 1-osobowego. Zasadniczym elementem sciany tylnej sofy 2-osobowej jest prostokat o ksztalcie identycznym jak w fotelu 1-osobowym - fig.5U z ta róznica, ze ma wieksza szerokosc. Pozostale elementy sciany tylnej sofy 2-osobowej pokazane na rysunku fig. 5W w odróznieniu do ksztaltu tych samych elementów sciany tylnej fotela 1- osobowego fig.2 Z ,maja ksztalt prostokatów. Pozostale cechy sciany tylnej sofy 2-osobowej sa zachowane i identyczne jak w przypadku sciany tylnej fotela 1- osobowego opisanej powyzej.
Przód sofy 2-osobowej fig.4AB jest elementem wyjezdnym i po rozlozeniu sofy wspólnie z siedziskiem stanowi powierzchnie do spania. Ma on w widoku sofy z przodu fig.4 ksztalt dwóch róznej wysokosci prostokatów, stycznych do siebie dluga krawedzia, gdzie nizszy prostokat znajduje sie nad prostokatem wyzszym i stanowi l /i jego wysokosci co widac na rysunku fig.4 przedstawiajacej widok sofy 2-osobowej z przodu. Szerokosc tych prostokatów jest równa szerokosci siedziska. Do górnej krawedzi przodu sofy, w miejscu stykania sie poduch siedziska jest przymocowany pasek przeznaczony do wyciagania wózka.
Elementem nosnym sofy sa cztery chromowane metalowe stopki fig.4AC oksztalcie pierscieni z wmontowanym w ich wnetrzu elementem gumowym.
Stopki sa zamontowane od dolu sofy w je j naroznikach. 3.Zestaw mebli wypoczynkowych, znamienny tym, ze sofa 3-osobowa jest ksztaltem oparta na bazie sofy 2-osobowej przez co poza wygladem zewnetrznym siedziska fig.7AD i oparcia fig.7AE oraz róznica wynikajaca z wiekszej szerokosci jest identyczna ksztaltem z sofa 2-osobowa.
Siedzisko podobnie jak w sofie 2-osobowej przypomina ksztaltem trzy prostopadlosciany przylegajace do siebie bokami. Cala figura tworzaca siedzisko sofy 3-osobowej w dwóch miejscach swojej szerokosci ma wykonane glebokie przeszycia równolegle do linii przylegania boczków - tworzace w ten sposób linie dzielace siedzisko na trzy równe czesci - fotografia fig. 8 .
Oparcie w przypadku sofy 3-osobowej ma równiez ksztalt trzech przylegajacych do siebie prostopadloscianów. Dwa z nich - lewy i prawy maja lekko zaokraglone narozniki górne i lukowo wyciete narozniki w dolnej czesci oparcia przylegajacej do siedziska i do boczków. Trzeci - srodkowy ma wszystkie rogi pod katem prostym Przez srodek oparcia sa wykonane dwa pionowe przeszycia lekko podkreslajace linie podzialu oparcia na trzy czesci - fotografia fig.8.
Przód sofy fig.7AF jest elementem wyjezdnym i po rozlozeniu sofy wspólnie z siedziskiem stanowi powierzchnie do spania. Ma on ksztalt identyczny jak przód sofy 2-osobowej przy czym ma inna szerokosc wynikajaca z odpowiednio wiekszej szerokosci siedziska.
Zestaw wypoczynkowy moze wystepowac w róznych kolorach materialu obiciowego - skóry i zestawieniach poszczególnych elementów zestawu.FIG. 1 FIG.2 FIG.3 FIG.4 FIG.5 FIG.6 FIG.7 FIG.9 FIG. 8FIG.2 FIG. 3 FIG.4FIG.6 FIG.7FIG.9 FIG. 10
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL4342S2 true PL4342S2 (pl) | 2004-03-31 |
Family
ID=
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL4342S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy ze skóry z funkcja spania | |
GB2410428A (en) | A padded cover | |
WO2011096826A1 (en) | Furniture seating | |
US9693635B1 (en) | Combination back cushion and front cushion with a connecting member having an opening to removably receive a support member into the interior rear of the back cushion | |
PL4343S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy z materialu tekstylnego z funkcja spania | |
PL4344S2 (pl) | Zestaw mebli wypoczynkowych ze skóry | |
PL12174S2 (pl) | Naroznik systemowy tapicerowany | |
PL2218S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy mebli tapicerowanych | |
PL12886S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy tapicerowany | |
PL18241S2 (pl) | Zestaw mebli tapicerowanych | |
PL4340S2 (pl) | Naroznik wypoczynkowy z materialu tekstylnego z funkcja spania | |
PL2029S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowych mebli tapicerowanych | |
PL6281S2 (pl) | Zestaw mebli wypoczynkowych z materialu tekstylnego | |
PL4341S2 (pl) | Naroznik wypoczynkowy ze skóry z funkcja spania | |
PL12731S2 (pl) | Zestaw mebli tapicerowanych | |
PL6529S2 (pl) | Naroznik rozkladany z materialu tekstylnego z funkcja spania | |
PL13679S2 (pl) | Naroznik | |
PL6334S2 (pl) | Sofa | |
PL13434S2 (pl) | Zestaw mebli wypoczynkowych | |
PL1133S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy | |
PL1173S2 (pl) | Zestaw wypoczynkowy | |
PL13644S2 (pl) | Kanapa | |
PL6282S2 (pl) | Sofa "2" rozkladana z funkcja spania z materialu tekstylnego | |
PL1560S2 (pl) | Fotel | |
PL10504S2 (pl) | Zestaw mebli wypoczynkowych |