Info
Publication number
PL406489A1
PL406489A1 PL406489A PL40648913A PL406489A1 PL 406489 A1 PL406489 A1 PL 406489A1 PL 406489 A PL406489 A PL 406489A PL 40648913 A PL40648913 A PL 40648913A PL 406489 A1 PL406489 A1 PL 406489A1
Prior art keywords
fuel
fine
hard coal
coal cleaning
producing
Prior art date
Application number
PL406489A
Other languages
English (en)
Inventor
Eugeniusz Bugdoł
Marek Russek
Original Assignee
Bugdoł Mateusz Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo Usługowe Transpol-Bg Spółka Cywilna
Grzonka Amadeusz Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo Usługowe Transpol-Bg Spółka Cywilna
Grzonka Adam Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo Usługowe Transpol-Bg Spółka Cywilna
Filing date
Publication date
Priority to PL406489A priority Critical patent/PL406489A1/pl
Publication of PL406489A1 publication Critical patent/PL406489A1/pl
Links
Classifications
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02E50/00Technologies for the production of fuel of non-fossil origin
    • Y02E50/30Fuel from waste, e.g. synthetic alcohol or diesel
Landscapes
  • Solid Fuels And Fuel-Associated Substances (AREA)
Abstract
Sposób wytwarzania energetycznego paliwa formowanego z miałów węglowych z dodatkiem tlenku wapnia charakteryzuje się tym, że 90 - 98% wag. miałów o granulacji 0 - 8 mm, o udziale części lotnych 20 - 35% oraz o wilgotności całkowitej 10 - 25% dodaje się spoiwo składające się z 1 - 10% wag. wapna palonego niegaszonego wysokoreaktywnego oraz z 1 - 10% wag. skrobi zbożowej i poddaje się w temperaturze 5 - 35°C procesowi mieszania najkorzystniej przez 5 - 20 minut, aż do uzyskania ujednoliconej mieszaniny, którą suszy się w temperaturze 60 - 80°C do uzyskania wilgotności całkowitej 5 - 15%, następnie poddaje się mieszaninę procesowi formowania na pastylki o średnicy 20 - 25 mm.