PL234506B1 - Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania - Google Patents

Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania Download PDF

Info

Publication number
PL234506B1
PL234506B1 PL421397A PL42139717A PL234506B1 PL 234506 B1 PL234506 B1 PL 234506B1 PL 421397 A PL421397 A PL 421397A PL 42139717 A PL42139717 A PL 42139717A PL 234506 B1 PL234506 B1 PL 234506B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
refrigerator
compartments
frame
door
storage
Prior art date
Application number
PL421397A
Other languages
English (en)
Other versions
PL421397A1 (pl
Inventor
Łukasz Nowiński
Original Assignee
Aqmet Spolka Z Ograniczona Odpowedzialnoscia Spolka Komandytowa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aqmet Spolka Z Ograniczona Odpowedzialnoscia Spolka Komandytowa filed Critical Aqmet Spolka Z Ograniczona Odpowedzialnoscia Spolka Komandytowa
Priority to PL421397A priority Critical patent/PL234506B1/pl
Publication of PL421397A1 publication Critical patent/PL421397A1/pl
Publication of PL234506B1 publication Critical patent/PL234506B1/pl

Links

Landscapes

  • Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)
  • Cold Air Circulating Systems And Constructional Details In Refrigerators (AREA)

Abstract

Wewnątrz izolowanej obudowy chłodziarki zabudowany jest pionowy mechanizm karuzelowy (8) z perforowanymi półkami (13) osadzony na profilu wzmacniającym wykonanym w podstawie (71) chłodziarki, a od frontu na stałej ergonomicznej wysokości zabudowana jest w obudowie wielootworowa ramka ościeżnicowa (75) z szeregiem niezależnie otwieranych izolowanych drzwiczek (19) tworzących strefę dostępową do chłodziarki, przy czym ustawienie wybranej półki (13) mechanizmu karuzelowego (8) na poziomie wydawczym strefy dostępowej, jak i niezależne otwieranie konkretnych drzwiczek (19) realizuje układ sterowania i zabezpieczeń panelu sterowniczego. Na perforowanej półce (13) mechanizmu karuzelowego (8) zabudowanych jest szereg przegród schowkowych (14), tworzących schowki chłodnicze zapewniające pionowy przepływ chłodzonego powietrza, w liczbie równej liczbie otworów drzwiowych w ramce ościeżnicowej (75).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest chłodziarka wielodrzwiowa umożliwiająca indywidualny dostęp do wybranych schowków lub skrytek umieszczonych w wewnętrznej przestrzeni chłodziarki na przenośnikach pionowych, korzystnie rotacyjnych. Chłodziarka przeznaczona jest zwłaszcza do komercyjnych chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania instalowanych w ogólnie dostępnych miejscach (zw. Lodomatami), stosowanych zwłaszcza w systemie elektronicznego handlu, gdzie wymagane jest przechowywanie zapaczkowanych towarów w niskiej i stałej temperaturze, szczególnie dotyczy to wyrobów i towarów spożywczych oraz farmaceutycznych.
W stanie techniki znane są chłodnicze automaty magazynujące, w których utrzymuje się obniżoną temperaturę.
Znane jest z polskiego zgłoszenia patentowego PL413365 (EP3124405 A1) urządzenie magazynujące, m.in. paczki, przesyłki kurierskie, składające się z obudowy, półek na towary, automatycznego podajnika, okna wydawczego i elektronicznego panelu sterującego, które wewnątrz obudowy ma trzy strefy: strefę niskotemperaturową, strefę średniotemperaturową oraz strefę temperatury otoczenia, oddzielone od siebie panelami izolacyjnymi. Automatyczny podajnik o trzech stopniach swobody porusza się pomiędzy strefami a oknem wydawczym, przy czym dostęp automatycznego podajnika do stref niskotemperaturowej i średniotemperaturowej odbywa się poprzez termoizolacyjne ruchome przegrody. Automatyczną pracą podajnika kieruje panel sterujący z odpowiednio zaprogramowanym komputerem, który podłączony jest do systemu dystrybucji towarów do końcowego klienta.
Znana jest z polskiego opisu patentowego PL224806 wieloskrytkowa szafa chłodnicza do przechowywania i odbioru produktów, zwłaszcza zakupionych w sieci komputerowej. Szafa złożona jest z połączonych ścianami bocznymi prostopadłościennych członów, sterującego i co najmniej jednego członu skrytkowego. Człon skrytkowy zawiera agregat chłodniczy zabudowany ponad najwyższą skrytką i połączony wylotem oziębionego powietrza ze skrytką górną. Przestrzenie skrytek wyznaczają wkłady, wykonane z tworzywa sztucznego o kształcie prostopadłościanu otwartego na ścianie czołowej oraz mającego sztywne ściany, dolną i górną, perforowane otworami. Z przestrzeni pod skrytką dolną wzdłuż tylnej ściany szafy, do góry prowadzony jest kanał nawrotny, zakończony wlotem do agregatu chłodniczego. Drzwiczki wszystkich skrytek mają zamki, których rygle uruchamiane są sygnałem elektrycznym z członu sterującego.
Znana jest z amerykańskiego opisu patentowego US4340263 maszyna do chłodzenia szklanek do drinków, która wewnątrz szafy chłodniczej ma okrągłą ramę podpartą obrotowo na osi poziomej, która wyposażona jest w szereg półek na szklanki (tzw. mechanizm karuzelowy). Rama może obracać się i utrzymać stały poziom półek podczas swego obrotu. Napęd silnikowy ramy ma układ blokujący zatrzymujący ruch obrotowy ramy w trakcie załadunku i rozładunku szkła. Aby zapobiec niepożądanemu przechylaniu się półek od położenia poziomego podczas obrotu ramy, wszystkie półki mają środki zapadkowe ustalające je w położeniu poziomym, bez względu na to czy niektóre z nich są asymetrycznie obciążone szklankami względem środka ciężkości zawieszenia półki.
Znany jest także z polskiego zgłoszenia patentowego PL287554 regał wielopoziomowego składowania z karuzelowym urządzeniem do przemieszczania półek, który charakteryzuje się tym, że na każdej z dwóch ram nośnych, w górnej i dolnej części ma osadzone w łożyskach koła łańcuchowe podtrzymujące. Koło łańcuchowe napędzane jest połączone z mechanizmem napędowym. Na kołach łańcuchowych, każdej ramy znajduje się łańcuch bez końca, a między tymi łańcuchami znajdują się wahliwe półki zawieszone powyżej środka ciężkości, za pomocą przegubów na łańcuchach.
Mechanizmy karuzelowe są szeroko stosowane w zautomatyzowanych magazynach pionowego składowania np. blach, elementów złącznych, materiałów biurowych, itd. Znani producenci lub dostawcy takich rozwiązań to np. Electroclass, Temrex-Dynatech, Promag, Haenel, Kardex Remstar.
Istota rozwiązania charakteryzuje się tym, że chłodziarka zawiera izolowaną obudowę, liczne prostopadłościenne schowki chłodnicze wewnątrz jej obudowy posiadające perforowane ścianki zapewniające pionowy przepływu powietrza, drzwiczki do schowków chłodniczych z elektro-magnetycznymi zamkami oraz instalację chłodniczą zabudowaną w obudowie składającą się m.in. ze sprężarek, skraplaczy, parowników, wentylatorów, oraz że wewnątrz izolowanej obudowy chłodziarki zabudowany jest pionowy mechanizm karuzelowy z perforowanymi półkami osadzony na profilu wzmacniającym wykonanym w podstawie chłodziarki, a od frontu na stałej ergonomicznej wysokości zabudowana jest w obudowie wielootworowa ramka ościeżnicowa z szeregiem niezależnie otwieranych izolowanych drzwiczek twoPL 234 506 B1 rżących wielodrzwiową strefę dostępową do chłodziarki, przy czym ustawienie wybranej półki mechanizmu karuzelowego na poziomie wydawczym strefy dostępowej, jak i niezależne otwieranie konkretnych drzwiczek realizuje układ sterowania i zabezpieczeń panelu sterowniczego.
Korzystnie na perforowanej półce mechanizmu karuzelowego może być zabudowanych szereg przegród schowkowych, tworzących schowki chłodnicze zapewniające pionowy przepływ chłodzonego powietrza, w liczbie równej liczbie otworów drzwiowych w ramce ościeżnicowej.
Korzystnie przegrody schowkowe mogą mieć postać sztywnych, otwartych klatek schowkowych usytuowanej otwarciem do frontu chłodziarki, które perforowane są co najmniej na górnej ścianie tej klatki.
Korzystnie przegrody schowkowe mogą mieć postać sztywnych, ceowych boksów usytuowanej otwarciem do frontu chłodziarki.
Korzystnie do schowków chłodniczych mogą być wstawione kosze lub wysuwne szuflady druciane.
Korzystnie na przeciwległych krawędziach każdego otworu drzwiowego w wielootworowej ramce ościeżnicowej może być zainstalowana świetlna kurtyna bezpieczeństwa, składają się z dwóch współpracujących elementów: nadajnika i odbiornika wiązek promieniowania podczerwonego.
Korzystnie w ramce ościeżnicowej od wewnętrznej strony otworu drzwiowego zamocowana jest na zawiasie wahliwa klapa, która w stanie zamknięcia klapy współpracuje u góry z czujnikiem krańcówki mechanicznej, a w stanie otwarcia klapy do poziomu tworzy z niej stolik wydawczy.
Zaletą chłodziarki jest zmaksymalizowanie ilości schowków przypadających na jednostkę zajmowanej powierzchni. Dzięki zastosowaniu mechanizmu karuzelowego towar do odbioru będzie zawsze znajdował się na jednej wysokości, ergonomicznej z punktu widzenia odbierającego, niezależnie od jej rozmiarów. Istnieje również możliwość rozbudowy chłodziarki w dół pod powierzchnię ziemi lub na niższą kondygnację budynku, jak również zabudowy chłodziarki w formie otwartego kiosku lub zamkniętego pawilonu. W strefie dostępowej do chłodziarki może znajdować się szereg niezależnie otwieranych drzwiczek wydawczych w liczbie zadanych schowków chłodniczych dla określonej długości półki mechanizmu karuzelowego. Instalacja chłodnicza zapewnia utrzymywanie stałej temperatury (korzystnie na poziomie +4 stopni Celsjusza) dla przechowania towarów spożywczych przez 24 h, 7 dni w tygodniu, niezależnie od warunków pogodowych, co w systemie elektronicznego handlu tego typu towarami zamawianymi on-line jest bardzo istotne dla klienta.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku na którym fig. 1 przedstawia widok izometryczny chłodniczego automatu magazynowego, fig. 2 - przekrój z frontu chłodziarki z widokiem na mechanizm karuzelowy, fig. 3 - widok izometryczny wnętrza chłodziarki, fig. 4 - przekrój z boku chłodziarki z widokiem na mechanizm karuzelowy, fig. 5 - przekrój poziomy strefy dostępowej z drzwiczkami, fig. 6 - szczegół widoku izometrycznego zamka na ramce ościeżnicy, fig. 7 - widok izometryczny drzwi od tyłu, fig. 8 - szczegół przekroju bocznego schowka chłodniczego z kurtyną świetlną, a fig. 9 - szczegół przekroju bocznego schowka chłodniczego z klapą.
Chłodniczy automat magazynowy przedstawiony na fig. 1 zestawiony jest z chłodziarki 1 w postaci wolnostojącej prostopadłościennej skrzyni oraz panelu sterowniczego 2 w postaci również wolnostojącej prostopadłościennej skrzynki połączonej mechanicznie i elektrycznie z chłodziarką 1. Panel sterowniczy 2 w odmianie wykonania niepokazanej na rysunku może mieć postać pulpitu zabudowanego na obudowie chłodziarki 1 lub lady sterowniczej zawieszonej od frontu pod lub nad strefą dostępową 3 chłodziarki 1.
Pokrywy frontowe, dolna 4 i górna 5, oraz dachowa 6 chłodziarki 1 są demontowalne w celu zapewnienia dostępu serwisowego oraz możliwości okresowego czyszczenia chłodziarki 1.
Chłodziarka 1 składa się z izolowanej termicznie obudowy 7 oraz z typowego mechanizmu karuzelowego 8 zabudowanego wewnątrz obudowy 7 na wspólnej podstawie 71, w której wykonany jest specjalny stalowy profil wzmacniający 72 przenoszący obciążenie mechanizmu karuzelowego 8 na podstawę 71, co pokazano na fig. 2.
Obudowa 7 wykonana jest z dwóch warstw blachy wypełnionych pianką poliuretanową. Korpus obudowy 7 ponad podstawą 71 stanowią blaszane stałe ściany boczne 73 i tylna 74 oraz stała wielootworowa ramka ościeżnicowa 75 zabudowana od frontu pomiędzy ścianami bocznymi 73 i usytuowana na wysokości ergonomicznej dla stojącego człowieka, ustalająca stały poziom wydawczy strefy dostępowej 3 do chłodziarki 1.
Mechanizm karuzelowy 8 napędzany jest silnikiem 9 za pomocą systemu pasów 10 i łańcuchów 11. Silnikiem 9 zabudowany jest w dolnej części obudowy 7 na podstawie 71.
Ruch mechanizmu karuzelowego 8 jest realizowany w ten sposób, że półki 13 zawsze są w pozycji równoległej do podłoża, co przeciwdziała przemieszczaniu się towarów.
PL 234 506 B1
Na perforowanej półce 13 mechanizmu karuzelowego 8 zabudowanych jest szereg przegród schowkowych 14, tworzących schowki chłodnicze zapewniające pionowy przepływ chłodzonego powietrza, w liczbie równej liczbie otworów drzwiowych 76 w ramce ościeżnicy 75.
Dobór liczby półek 13 mechanizmu karuzelowego 8 wynika z optymalnych wymiarów gabarytowych projektowanego schowka chłodniczego ustalonego statystycznie w wyniku badań rynku gabarytów paczek dostarczanych z e-sklepów spożywczych oraz maksymalnej wysokości całej chłodziarki 1 umożliwiającej jej transport na naczepie tira. Teoretycznie chłodziarka 1 może być zarówno szersza jak i wyższa, co jednak wiązałoby się z koniecznością montażu jej w lokalizacji docelowej.
W przykładowej wersji pokazanej na fig. 2, 3, i 4 mechanizm karuzelowy 8 ma jedenaście perforowanych półek 13, a na każdej z nich zabudowane są po cztery przegrody schowkowe 14, co daje sumaryczną ilość 44 schowków chłodniczych.
Schowki chłodnicze muszą umożliwiać pionowy przepływ chłodzonego powietrza. Perforacja półek 13 mechanizmu karuzelowego 8 nie może umożliwiać wpadnięcia drobnych przedmiotów do wnętrza mechanizmu karuzelowego 8. Górna ścianka skrytki chłodniczej może być otwarta lub perforowana, natomiast ścianki pionowe przegród schowkowych 14 mogą być pełne, a nawet izolowane.
Przegrody schowkowe 14 mogą mieć postać sztywnych, otwartych klatek schowkowych usytuowanych otwarciem do frontu chłodziarki 1, które perforowane są co najmniej na górnej ścianie tej klatki lub mogą mieć postać sztywnych, ceowych boksów usytuowanej otwarciem do frontu chłodziarki. Do schowków chłodniczych mogą być wstawione kosze lub wysuwne szuflady druciane.
Instalacja chłodnicza umieszczona jest w tylnej części obudowy 7 i składa się m.in. ze sprężarki 15, skraplacza 16, parownika 17, wentylatorów 18. W górnej zewnętrznej części obudowy 7 znajdują się sprężarka 15 i skraplacz 16, natomiast w górnej wewnętrznej części obudowy 7 znajdują się parownik 17 i wentylatory 18 wymuszające obieg powietrza wewnątrz chłodziarki 1. Obieg powietrza wewnątrz chłodziarki 1 jest realizowany wentylatorami 18, które pionowymi kanałami rozprowadzają powietrze do schowków chłodniczych. Zakładana temperatura domyślna to +4 stopnie Celsjusza z tolerancją +/- 2 stopnie.
Stały poziom strefy dostępowej 3 od frontu chłodziarki 1 wyznacza wielootworowa izolowana ramka ościeżnicowa 75 w której w otworach drzwiowych 76 zamontowane są izolowane drzwiczki 19 z uszczelkami magnetycznymi analogicznymi do tych stosowanych w standardowych lodówkach.
Wielodrzwiowa strefa dostępowa 3 ma kilka wybiórczo otwieranych drzwiczek 19 współpracujących z magnetycznymi zamkami 20 zabudowanymi na krawędzi otworu drzwiowego 76 w ramce ościeżnicowej 75. Zamek 20 po ustawieniu się półki 13 mechanizmu karuzelowego 8 na poziomie wydawczym zwalnia i wypycha drzwiczki 19 wybranego schowka chłodniczego. Ruch mechanizmu karuzelowego 8 jest możliwy tylko przy zamkniętych drzwiczkach 19.
Zamek 20 pokazany na fig. 6 ma hak 201, czujnik magnetyczny 202 zamknięcia drzwiczek 19 i wypychacz drzwi 203.
Drzwiczki 19 pokazane na fig. 7 mają otwór zamkowy 191 pod hak 201, magnes 192 współpracujący z czujnikiem 202 w zamku 20, samozamykający zawias sprężynowy 193.
W ramce ościeżnicowej 75 na przeciwległych krawędziach otworów drzwiowych 76 zainstalowana jest kurtyna świetlna pokazana na fig.5 i 8, która zabezpiecza i przerywa pracę mechanizmu karuzelowego 8, jeśli przesyłka wystaje poza schowek chłodniczy lub jeśli podczas ruchu mechanizmu karuzelowego 8 ktoś naruszy obszar zagrożenia jego ruchem sięgając do wnętrza schowka chłodniczego.
Kurtyna świetlna składa się z dwóch głównych elementów: nadajnika 21 i odbiornika 22. Nadajnik 21 wysyła równoległe wiązki promieniowania podczerwonego; wiązki te są modulowane określoną częstotliwością. Odbiornik 22 przyjmuje tylko wiązki o parametrach wiązek wysłanych z nadajnika - jest to warunek konieczny, aby inne źródła światła nie zakłócały działania kurtyny świetlnej. Wymagana jest dokładna współliniowość ustawienia nadajnika 21 i odbiornika 22.
W alternatywnej odmianie wykonania schowki chłodnicze od frontu zabezpieczone są wahliwą klapą 23 zamocowaną od wewnętrznej strony otworu drzwiowego 76 w ramce ościeżnicowej 75, która posiada uchwyt 231 i zawias 232. W stanie zamknięcia klapa 23 współpracuje u góry z czujnikiem 24 krańcówki mechanicznej, a w stanie otwarcia klapy do poziomu tworzy z niej stolik wydawczy co pokazano na fig. 9.
Standardowy sposób korzystania z chłodniczych automatów polega na tym, że klient na stronie internetowej sklepu z artykułami spożywczymi definiuje i zamawia produkt lub zestaw produktów oraz wskazuje sposób dostawy do wybranego automatu chłodniczego. Przesyłka jest przygotowywana, odbierana przez kuriera i dostarczana do wskazanego automatu. Klient jest informowany poprzez mail albo sms o kolejnych etapach dostawy aż do chwili umieszczenia towarów w jednym lub wielu schowkach chłodniczych chłodziarki
PL 234 506 B1 wskazanego automatu. Klient ma wtedy określony czas na odbiór zamówionego towaru, co realizuje poprzez zalogowanie się na urządzeniu identyfikacyjnym panelu sterowniczego 2 w ogólnie znanych i przyjętych formach np. za pomocą własnego numeru telefonu oraz hasła otrzymanego poprzez wiadomość sms lub alternatywnie poprzez zeskanowanie otrzymanego kodu QR.
Wykaz oznaczeń rysunkowych
Oznaczenie Nazwa
1 Chłodziarka
2 Panel sterowniczy
3 Wielodrzwiowa strefa dostępowa
4 Pokrywa frontowa dolna
5 Pokrywa frontowa górna
6 Pokrywa dachowa
7 Obudowa
8 Mechanizm karuzelowy
9 Silnik
10 Pas
11 Łańcuch
13 Półka
14 Przegroda schowkowa
15 Sprężarka
16 Skraplacz
17 Parownik
18 Wentylator
19 Drzwiczki
20 Zamek
21 Nadajnik
22 Odbiornik
23 Klapa
24 Czujnik krańcówki mechanicznej
71 Podstawa
72 Profil wzmacniający
73 Ściana boczna
74 Ściana tylna
75 Wielootworowa ramka ościeżnicowa
76 Otwory drzwiowe
191 Otwór zamkowy
192 Magnes
193 Zawias sprężynowy
201 Rygiel
202 Czujnik magnetyczny
203 Wypychacz
231 Uchwyt
232 Zawias
PL 234 506 B1

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania, zawierająca izolowaną obudowę, liczne prostopadłościenne schowki chłodnicze wewnątrz jej obudowy posiadające perforowane ścianki zapewniające pionowy przepływu powietrza, drzwiczki do schowków chłodniczych z elektromagnetycznymi zamkami oraz instalację chłodniczą zabudowaną w obudowie składającą się m.in. ze sprężarek, skraplaczy, parowników, wentylatorów, znamienna tym, że wewnątrz izolowanej obudowy (7) chłodziarki (1) zabudowany jest pionowy mechanizm karuzelowy (8) z perforowanymi półkami (13) osadzony na profilu wzmacniającym (72) wykonanym w podstawie (71) chłodziarki (1), a od frontu na stałej ergonomicznej wysokości zabudowana jest w obudowie (7) wielootworowa ramka ościeżnicowa (75) z szeregiem niezależnie otwieranych izolowanych drzwiczek (19) tworzących strefę dostępową (3) do chłodziarki (1), przy czym układ sterowania i zabezpieczeń panelu sterowniczego (2) ustala położenie wybranej półki (13) mechanizmu karuzelowego (8) na poziomie wydawczym strefy dostępowej (3) oraz otwarcie konkretnych drzwiczek chłodziarki (19).
  2. 2. Chłodziarka według zastrz. 1, znamienna tym, że na perforowanej półce (13) mechanizmu karuzelowego (8) zabudowanych jest szereg przegród schowkowych (14), tworzących schowki chłodnicze zapewniające pionowy przepływ chłodzonego powietrza, w liczbie równej liczbie otworów drzwiowych (76) w ramce ościeżnicowej (75).
  3. 3. Chłodziarka według zastrz. 2, znamienna tym, że przegrody schowkowe (14) mają postać sztywnych, otwartych klatek schowkowych usytuowanej otwarciem do frontu chłodziarki, które perforowane są co najmniej na górnej ścianie tej klatki.
  4. 4. Chłodziarka według zastrz. 2, znamienna tym, że przegrody schowkowe (14) mają postać sztywnych, ceowych boksów usytuowanej otwarciem do frontu chłodziarki (1).
  5. 5. Chłodziarka według zastrz. 2, znamienna tym, że do schowków chłodniczych wstawione są kosze lub wysuwne szuflady druciane.
  6. 6. Chłodziarka według zastrz. 1, znamienna tym, że na przeciwległych krawędziach każdego otworu drzwiowego (76) w ramce ościeżnicowej (75) zainstalowana jest świetlna kurtyna bezpieczeństwa, składają się z dwóch współpracujących elementów: nadajnika (21) i odb iornika (22) wiązek promieniowania podczerwonego.
  7. 7. Chłodziarka według zastrz. 2, znamienna tym, że w ramce ościeżnicowej (75) od wewnętrznej strony otworu drzwiowego (76) zamocowana jest na zawiasie (232) wahliwa klapa (23), która w stanie zamknięcia klapy (23) współpracuje u góry z czujnikiem (24) krańcówki mechanicznej, a w stanie otwarcia klapy do poziomu tworzy z niej stolik wydawczy.
PL421397A 2017-04-24 2017-04-24 Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania PL234506B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL421397A PL234506B1 (pl) 2017-04-24 2017-04-24 Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL421397A PL234506B1 (pl) 2017-04-24 2017-04-24 Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL421397A1 PL421397A1 (pl) 2018-11-05
PL234506B1 true PL234506B1 (pl) 2020-03-31

Family

ID=63998274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL421397A PL234506B1 (pl) 2017-04-24 2017-04-24 Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL234506B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL421397A1 (pl) 2018-11-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN212229739U (zh) 用于零售物品自动存取的终端的控制台组件
US20210330111A1 (en) Automated storage and pickup device for food products purchased by mail order via the Internet
US20220281686A1 (en) Tote handling for chilled or frozen goods
US20160376102A1 (en) Food vending machine with sanitary food cartridge
US20170029210A1 (en) Storage device
US20050279122A1 (en) Combination refrigerator
KR19980071627A (ko) 자동 판매기
US4899554A (en) Refrigerator with plural storage chambers
AU2019387390A1 (en) Multiple temperature automated storage system and method
US11685588B2 (en) Tote handling for chilled or frozen goods
PL234506B1 (pl) Chłodziarka wielodrzwiowa, zwłaszcza do chłodniczych automatów magazynowych wielopoziomowego składowania
RU2717879C1 (ru) Автоматическое устройство для хранения и выдачи штучных товаров
US20220087465A1 (en) Receiving Enclosure
EP3234486B1 (en) Method for retrofitting a refrigerated container with lockable refrigerated compartments and refrigerated container comprising retrofitted lockable refrigerated compartments
GB2028480A (en) Refrigerators
KR100490820B1 (ko) 냉각 저장고
PL183273B1 (pl) Regał magazynowy
WO2022209697A1 (ja) 収納装置
US20240150118A1 (en) Mechanical Door for Warehouse Shuttle
EP2095044B1 (en) Method and device for cooling products
GB2358432A (en) Lockable receptacle for delivered goods
CN217847208U (zh) 排烟装置及售货机
CN218100328U (zh) 一种二级盒式物品储存及输送装置
CN217690185U (zh) 售货机
JPH05220032A (ja) 冷凍冷蔵ショーケース