PL233389B1 - Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia - Google Patents

Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia

Info

Publication number
PL233389B1
PL233389B1 PL423322A PL42332217A PL233389B1 PL 233389 B1 PL233389 B1 PL 233389B1 PL 423322 A PL423322 A PL 423322A PL 42332217 A PL42332217 A PL 42332217A PL 233389 B1 PL233389 B1 PL 233389B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
block
inverter
transistors
vectors
phase
Prior art date
Application number
PL423322A
Other languages
English (en)
Other versions
PL423322A1 (pl
Inventor
Jarosław Guziński
Arkadiusz Lewicki
Original Assignee
Politechnika Gdanska
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Politechnika Gdanska filed Critical Politechnika Gdanska
Priority to PL423322A priority Critical patent/PL233389B1/pl
Publication of PL423322A1 publication Critical patent/PL423322A1/pl
Publication of PL233389B1 publication Critical patent/PL233389B1/pl

Links

Landscapes

  • Inverter Devices (AREA)

Abstract

Sposób modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia, przeznaczonego zwłaszcza do układów napędowych z pięciofazowymi silnikami indukcyjnymi, polegający na kontrolowanym sterowaniu pierwszą i trzecią harmoniczną napięcia wyjściowego falownika oraz wykorzystaniu czterech wektorów aktywnych, a także polegający na wyznaczaniu czasów załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika w jednym okresie impulsowania na podstawie sygnałów zadanych napięć wyjściowych, w tym zadanego sygnału napięcia zasilania falownika, charakteryzuje się tym, że generuje się sygnały odpowiadające czterem wektorom aktywnym, w ten sposób, aby ustalić sygnały odpowiadające czasom załączenia tych wektorów, przy czym jeśli przyjmują one wartości ujemne to wektory o ujemnym czasie załączenia zastępuje się wektorami o przeciwnym zwrocie i dodatnim czasie załączenia, a następnie ustalone dodatnie sygnały odpowiadające czasom wektorów aktywnych przekazuje się do bloku sumatora. Układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia charakteryzuje się tym, że składa się z bloku arytmetycznego (2), do którego dołączony jest blok generatora sygnałów zadanych (GSZ), układ pomiarowy napięcia zasilania pięciofazowego falownika (UPNPF), blok pamięci (1), a także blok obliczeniowy (BO), który składa się z szeregowo połączonych: bloku warunkowego (3), bloku sumatora (4), bloku eliminacji wektorów zerowych (5) oraz bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń (6), który zaopatrzony jest w wyjście do bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów (7), a który dołączony jest do tranzystorów pięciofazowego falownika napięcia (PFN).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób i układ do modulacji szerokości impulsów przeznaczony dla pięciofazowego falownika, w szczególności w układach napędowych z pięciofazowymi silnikami indukcyjnymi klatkowymi przy zastosowaniu nadrzędnej metody sterowania połowo zorientowanego lub wektorowego lub nieliniowego.
Pięciofazowy falownik napięcia, którego schemat pokazano na rysunku fig. 1, jest przekształtnikiem stosowanym w układach napędowych pięciofazowych silników elektrycznych. W takich układach stosowane są układy sterowania nadrzędnego zmiennymi silnika, takimi jak prędkość obrotowa, moment elektromagnetyczny i strumień magnetyczny, które otrzymują od użytk ownika zadane sygnały tychże wielkości. W tym nadrzędnym układzie sterowania sygnały te przetwarzane są zgodnie z zastosowanym przez użytkownika sposobem sterowania silnikiem, np. sposobem sterowania połowo zorientowanego, sterowania z bezpośrednią regulacja momentu elektromagnetycznego albo sterowania nieliniowego. W efekcie przetwarzania sygnałów w tym układzie nadrzędnym otrzymuje się zadane sygnały napięcia wyjściowego falownika, które muszą być odpowiednio przetworzone w bloku modulacji szerokości impulsów tak, aby wygenerować sygnały bramkowe tranzystorów, umożliwiające uzyskanie na wyjściu falownika napięcia odpowiadającego napięciu zadanemu. Niniejszy wynalazek przedstawia nowy sposób sterowania dla takiego bloku modulacji szerokości impulsów.
Znane są sposoby i układy do modulacji pięciofazowych falowników napięcia, które umożliwiają kontrolowane wytwarzanie pierwszej i trzeciej harmonicznej napięcia wyjściowego falownika.
Z artykułów naukowych:
- De Silva P. S. N., Fletcher J. E., Williams B. W., „Development of Space Vector Modulation Strategies for Five Phase Voltage Source Inverters,” IEEE-PEMD, 2004,
- Lewicki A., Guzinski J.,Strankowski P.: Space Vector Modulation for a five phase Voltage Source Inverter, SENE, Lodz, 2015,
- Lewicki A., Strankowski P., Morawiec M., Guzinski J.: Formowanie wektorów napięcia wyjściowego w falownikach pięciofazowych, Automatyka-Elektryka-Zakłócenia, vol. 8, nr 1(27) 2017, znane są sposoby i układy do modulacji pięciofazowych falowników napięcia, które umożliwiają kontrolowane wytwarzanie pierwszej i trzeciej harmonicznej napięcia wyjściowego falownika.
Niedogodnością tych znanych dotychczas sposobów i układów jest to, że przy modulacji pięciofazowych falowników napięcia występuje konieczność stosowania bloku odwracania macierzy oraz konieczność wielu przełączeń tranzystorów odpowiadających przynajmniej sześciu wektorom aktywnym, co jest źródłem znacznych strat mocy falownika oraz wymusza konieczność użycia rozbudowanego i droższego układu sterowania.
Sposób modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia, przeznaczonego zwłaszcza do układów napędowych z pięciofazowymi silnikami indukcyjnymi, polegający na kontrolowanym sterowaniu pierwszą i trzecia harmoniczną napięcia wyjściowego falownika oraz wykorzystaniu czterech wektorów aktywnych a także polegający na wyznaczaniu czasów załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika w jednym okresie impulsowania na podstawie sygnałów zadanych napięć wyjściowych, w tym zadanego sygnału napięcia zasilan ia falownika charakteryzuje się według wynalazku tym, że generuje się sygnały odpowiadające czterem wektorom aktywnym, w ten sposób, aby ustalić sygnały odpowiadające czasom załączenia tych wektorów, przy czym jeśli przyjmują one wartości ujemne to wektory o ujemnym czasie załączenia zastępuje się wektorami o przeciwnym zwrocie i dodatnim czasie załączenia. Następnie ustalone dodatnie sygnały odpowiadające czasom wektorów aktywnych przekazuje się do bloku sumatora, przy pomocy którego ustala się całkowite czasy załączania i wyłączania wszystkich tranzystorów oraz sprawdza się czy sygnał wynikowy nie jest większy od sygnału odpowiadającego okresowi przełączeń poszczególnych tranzystorów falownika. Następnie sprawdza się czy sygnał odpowiadający łącznemu czasowi nie jest większy niż sygnał odpowiadający okresowi przełączeń tranzystorów. Jeśli ten warunek jest spełniony to sygnały odpowiadające czasom załączenia i wyłączenia tranzystorów falownika zmniejsza się o ustalone minimalne wartości, po czym sygnały przekazuje się do bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń. W bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń zwiększa się sygnały odpowiadające czasom załączenia tranzystorów górnych i dolnych we wszystkich gałęziach falownika. W rezultacie uzyskuje się sygnały odpowiadające skorygowanym
PL 233 389 B1 czasom załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika i przystępuje się do działania pięciofazowego falownika napięcia w kolejnym cyklu pracy modulatora szerokości impulsów.
Układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia według wynalazku charakteryzuje się tym, że składa się z bloku arytmetycznego, do którego dołączony jest blok generatora sygnałów zadanych, układ pomiarowy napięcia zasilania pięciofazowego falownika, blok pamięci, a także blok obliczeniowy. Blok obliczeniowy składa się z szeregowo połączonych: bloku warunkowego, bloku sumatora, bloku eliminacji wektorów zerowych, bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń (6), który zaopatrzony jest w wyjście do bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów (7), a który dołączony jest do tranzystorów pięciofazowego falownika napięcia (PFN).
Podstawową zaletą wynalazku jest zmniejszenie strat łączeniowych pięciofazowego falownika napięcia przez zmniejszenie liczby przełączeń tranzystorów. Dzięki temu zmniejszają się straty łączeniowe, a tym samym ilość ciepła wydzielanego przez falownik. Skutkuje to tym, że można zastosować mniejszy radiator chłodzący, a przez to uzyskać zmniejszenie wymiarów falownika oraz zmniejszenie jego ceny z powodu zmniejszenia ilości materiałów koniecznych do konstrukcji falownika.
Rozwiązanie według wynalazku pozwala na wytwarzanie napięcia wyjściowego pięciofazowego falownika, które zawiera zarówno pierwszą jak i trzecią harmoniczną, co umożliwia zwiększenie sprawności pięciofazowego silnika jeśli zastosuje się nadrzędny układ sterowania połowo zorientowanego lub nieliniowego, w którym występuje synchronizator pierwszej i trzeciej harmonicznej strumienia magnetycznego w szczelinie, wirniku lub stojanie.
Korzyścią z wykorzystywania wynalazku jest uproszczenie sposobu modulacji dzięki mniejszej liczbie sygnałów oraz przechowywaniu w bloku stałej pamięci układu sterowania odwrotności macierzy składowych wektorów aktywnych. Dzięki temu, że elementy macierzy odwrotnej zap isane są w stałej pamięci to nie potrzeba wykonywać nieustannie czasochłonnej operacji odwracania macierzy, co jest niedogodnością innych znanych rozwiązań. W ten sposób przetwarzanie sygnałów modulatora jest prostsze i możliwe do zrealizowania przy zastosowaniu mniej złożonych układów sterowania falownikiem.
Wynalazek jest bliżej objaśniony w przykładzie wykonania i na rysunku fig. 2, który przedstawia schemat blokowy układu oraz funkcjonalny sposób postępowania przy ustalaniu sygnałów sterujących tranzystorów w pięciofazowym falowniku napięcia.
P r z y k ł a d
Do bloku arytmetycznego 2 dołączony jest blok generatora sygnałów zadanych GSZ, układ pomiarowy napięcia zasilania pięciofazowego falownika UPNZPF, bloku pamięci 1 oraz blok obliczeniowy BO. Blok obliczeniowy BO składa się z szeregowo połączonych: bloku warunkowego 3, bloku sumatora 4, bloku eliminacji wektorów zerowych 5 i bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń 6, zaopatrzonego w wyjście do bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów 7, który dołączony jest do tranzystorów pięciofazowego falownika napięcia PFN.
Sygnały z układu generatora sygnałów zadanych GSZ oraz układu pomiaru napięcia zasilania pięciofazowego falownika napięcia UPNPF oraz bloku pamięci 1 przekazywane są do bloku arytmetycznego 2, a następnie sygnały z bloku arytmetycznego 2 trafiają do bloku warunkowego 3. Z bloku warunkowego sygnały trafiają do bloku sumatora 4, z którego trafiają do bloku eliminacji wektorów zerowych 5, z którego trafiają do bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń 6, z którego trafiają do bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów 7. Sygnały końcowe z bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów 7 przekazywane są do tranzystorów pięciofazowego falownika napięcia PFN.
W przykładzie tym oznaczenia poszczególnych faz pięciofazowego falownika a, b, c, d, e oznaczono ogólnym symbolem x.
Na podstawie sygnałów zadanych napięć wyjściowych falownika dla pierwszej i trzeciej harmonicznej Uai(ret), upt(ref), Ua3(ref), ups(ref), określonych w danej chwili czasu w ortogonalnym układzie współrzędnych przez nadrzędny układ sterowania pięciofazowym silnikiem indukcyjnym oraz sygnału zmierzonego napięcia zasilania falownika Udc oraz sygnałów odpowiadających wartościom składowym czterech dowolnie wybranych wektorów aktywnych Vai(i), Vai(2), Vai(3), Vai(4), Vpi(i), Vpi(2), Vpt(3), Vpt(4), Va3(i), Va3(2), Va3(3), Va3(4), Vp3(i), Vp3(2), Vp3(3), V¢3(4) przekazanym z bloku pamięci 1 ustala się w bloku arytmetycznym 2 sygnały odpowiadające czasom załączenia tych czterech wektorów t(i) t(2) t(3) t(4) zgodnie z zależnością:
PL 233 389 Β1 gdzie:
V y y al(3) ζω
F = y y/3Ą2) V Υβ!{3) y Υβ1(4) T = f(2)
V Ya3(3) ^a3(4) «a3(ref)
y |>(4 y W) 7β3(3) ^(4). /w.
Tak wyznaczone czasy podlegają sprawdzeniu w bloku warunkowym 3 czy ich wartości są nieujemne. Jeśli sygnały wyznaczonych czasów przyjmują wartości ujemne to wektory o ujemnym czasie załączenia są zastępowane wektorami aktywnymi o tym samym kierunku ale przeciwnym zwrocie i dodatnim czasie załączenia zgodnie z zależnością:
V) 'w- v = 31-v gdzie y = 1..4 jest numerem wektora, ujest wektorem aktywnym o ujemnym czasie załączenia, zaś (31-v) jest wektorem aktywnym o tej samej długości i tym samym kierunku co wektor v ale o przeciwnym zwrocie.
Ostatecznie ustalone dodatnie czasy wektorów aktywnych przekazywane są do bloku sumatora 4, aby ustalić całkowite czasy załączenia ON i wyłączenia OFF wszystkich tranzystorów falownika toN(x>, toFF(x) zgodnie z zależnościami:
^ON(x) = Σ ' Z(«) n=l ^OFF(x) ~ Σ(J ~ ) ’ Z() gdzie Sxg oznacza sygnały bramkowe dla fazy „x” górnego „g tranzystora a wartość „1 sygnału bramkowego oznacza, że odpowiedni tranzystor ma zostać załączony natomiast „0”, że ma być wyłączony.
Tak ustalone sygnały odpowiadające całkowitym czasom toFF(x) przekazywane są do bloku eliminacji wektorów zerowych 5, w którym po zsumowaniu czasów toN(x), Ioffm odbywa się sprawdzenie czy łączny czas nie jest większy niż okres przełączeń tranzystorów Tpu/se Jeśli ten warunek jest spełniony to ustalane są nowe czasy załączenia i wyłączenia tranzystorów falownika fo/vwnew, toFF(x)new przez zmniejszenie czasów toN(x), toFF(x) otrzymanych z bloku sumatora 4 o minimalne czasy, odpowiednio załączenia i wyłączenia tranzystorów, wybrane spośród wszystkich czasów załączenia i wyłączenia pięciu faz min(ta(ON>, , te(ON>) i min(ta(OFF>, , te(OFF>) zgodnie z zależnościami:
r<W(j) “ fOŻV(x) młn V^(x) } lOFF{x) = ^OFF{x) ~ {iOFF(x} )
Następnie, wyznaczone w bloku eliminacji wektorów zerowych 5, sygnały czasów toN(xpew, toFF(xpew, przekazywane są do bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń 6, w którym sekwencja przełączeń tranzystorów zostaje uzupełniona o dwa wektory zerowe, co uzyskiwane jest przez wydłużenia sygnałów odpowiadających czasom załączenia tranzystorów górnych i dolnych we wszystkich gałęziach falownika w taki sposób, aby suma czasów załączenia i wyłączenia była równa okresowi impulsowania. W wyniku takiego działania uzyskuje się sygnały odpowiadające skorygowanym czasom załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika t’oN(x)new, t’oFF(x)new- Tak opisane działanie bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń 6 odbywa się więc zgodnie z zależnościami:
PL 233 389 Β1 f' new _- / J 1 OH(x) Ύ>/ψ) . i new . new 1 OFF(x) ~ fOFF(jr) ^tera
Tym sposobem, wyznaczone czasy załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika zapisywane są w bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów 7, który bezpośrednio steruje tranzystorami pięciofazowego falownika napięcia PFN przez doprowadzenie odpowiedniego napięcia do bramek poszczególnych tranzystorów.

Claims (2)

Zastrzeżenia patentowe
1. Sposób modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia, przeznaczonego zwłaszcza do układów napędowych z pięciofazowymi silnikami indukcyjnymi, polegający na kontrolowanym sterowaniu pierwszą i trzecia harmoniczną napięcia wyjściowego falownika oraz wykorzystaniu czterech wektorów aktywnych, a także polegający na wyznaczaniu czasów załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika w jednym okresie impulsowania na podstawie sygnałów zadanych napięć wyjściowych, w tym zadanego sygnału napięcia zasilania falownika, znamienny tym, że generuje się: sygnały odpowiadające czterem wektorom aktywnym, w ten sposób, aby ustalić sygnały odpowiadające czasom załączenia tych wektorów, przy czym jeśli przyjmują one wartości ujemne to wektory o ujemnym czasie załączenia zastępuje się wektorami o przeciwnym zwrocie i dodatnim czasie załączenia, a następnie ustalone dodatnie sygnały odpowiadające czasom wektorów aktywnych przekazuje się do bloku sumatora, przy pomocy którego ustala się całkowite czasy załączania i wyłączania wszystkich tranzystorów oraz sprawdza się czy sygnał wynikowy nie jest większy od sygnału odpowiadającego okresowi przełączeń poszczególnych tranzystorów falownika, po czym sprawdza się czy sygnał odpowiadający łącznemu czasowi nie jest większy niż sygnał odpowiadający okresowi przełączeń tranzystorów, przy czym jeśli ten warunek jest spełniony to sygnały odpowiadające czasom załączenia i wyłączenia tranzystorów falownika zmniejsza się o ustalone minimalne wartości, a następnie sygnały przekazuje się do bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń, w którym zwiększa się sygnały odpowiadające czasom załączenia tranzystorów górnych i dolnych we wszystkich gałęziach, falownika, po czym uzyskuje się sygnały odpowiadające skorygowanym czasom załączenia i wyłączenia poszczególnych tranzystorów falownika i przystępuje się do działania pięciofazowego falownika napięcia w kolejnym cyklu pracy modulatora szerokości impulsów.
2. Układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia według wynalazku, znamienny tym, że składa się z bloku arytmetycznego (2), do którego dołączony jest blok generatora sygnałów zadanych (GSZ), układ pomiarowy napięcia zasilania pięciofazowego falownika (UPNPF), blok pamięci (1), a także blok obliczeniowy (BO), który składa się z szeregowo połączonych: bloku warunkowego (3), bloku sumatora (4), bloku eliminacji wektorów zerowych (5) oraz bloku uzupełnienia sekwencji przełączeń (6), który zaopatrzony jest w wyjście do bloku liczników i sterowania bramkowego tranzystorów (7), a który dołączony jest do tranzystorów pięciofazowego falownika napięcia (PFN).
PL423322A 2017-10-31 2017-10-31 Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia PL233389B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL423322A PL233389B1 (pl) 2017-10-31 2017-10-31 Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL423322A PL233389B1 (pl) 2017-10-31 2017-10-31 Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL423322A1 PL423322A1 (pl) 2019-05-06
PL233389B1 true PL233389B1 (pl) 2019-10-31

Family

ID=66341891

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL423322A PL233389B1 (pl) 2017-10-31 2017-10-31 Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL233389B1 (pl)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20120002453A1 (en) * 2010-06-30 2012-01-05 National Chiao Tung University Controller apparatus for controlling a multiphase multilevel voltage source inverter and a method thereof
US8278850B2 (en) * 2010-03-09 2012-10-02 GM Global Technology Operations LLC Methods, systems and apparatus for optimization of third harmonic current injection in a multi-phase machine
US8339094B2 (en) * 2010-03-11 2012-12-25 GM Global Technology Operations LLC Methods, systems and apparatus for overmodulation of a five-phase machine

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8278850B2 (en) * 2010-03-09 2012-10-02 GM Global Technology Operations LLC Methods, systems and apparatus for optimization of third harmonic current injection in a multi-phase machine
US8339094B2 (en) * 2010-03-11 2012-12-25 GM Global Technology Operations LLC Methods, systems and apparatus for overmodulation of a five-phase machine
US20120002453A1 (en) * 2010-06-30 2012-01-05 National Chiao Tung University Controller apparatus for controlling a multiphase multilevel voltage source inverter and a method thereof

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
ARKADIUSZ LEWICKI, JAROSŁAW GUZINSKI, PATRYK STRANKOWSKI: "2016", METODA WEKTOROWEJ MODULACJI SZEROKOŚCI IMPULSÓW PIĘCIOFAZOWEGO FALOWNIKA NAPIĘCIA *

Also Published As

Publication number Publication date
PL423322A1 (pl) 2019-05-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Alexander et al. Modelling and analysis of modular multilevel converter for solar photovoltaic applications to improve power quality
Barrero et al. A proof of concept study of predictive current control for VSI-driven asymmetrical dual three-phase AC machines
Durán et al. Space-vector PWM with reduced common-mode voltage for five-phase induction motor drives
Barrero et al. One-step modulation predictive current control method for the asymmetrical dual three-phase induction machine
Baranwal et al. Carrier-based implementation of SVPWM for dual two-level VSI and dual matrix converter with zero common-mode voltage
Edpuganti et al. Fundamental switching frequency optimal pulsewidth modulation of medium-voltage cascaded seven-level inverter
EP3501091B1 (en) Modulation of ac/ac mmc
Muduli et al. Space vector PWM based DTC scheme with reduced common mode voltage for five-phase induction motor drive
Lupon et al. FPGA implementation of a PWM for a three-phase DC–AC multilevel active-clamped converter
Edpuganti et al. Fundamental switching frequency optimal pulsewidth modulation of medium-voltage nine-level inverter
BR102016024185B1 (pt) Controlador, gerador de comando de tensão, e, esquema de inversores paralelos
Srinivasan et al. Space‐vector pulse width modulation scheme for open‐end winding induction motor drive configuration
Reddy et al. A hybrid multilevel inverter scheme for nine-phase PPMIM drive by using three-phase five-leg inverters
Kiadehi et al. Adapted NSPWM for single DC-link dual-inverter fed open-end motor with negligible low-order harmonics and efficiency enhancement
Nalcaci et al. Selective Harmonic Elimination for Variable Frequency Traction Motor Drives Using Harris Hawks Optimization
Kang et al. Control strategy for suppression of circulating current using high‐frequency voltage compensation in asynchronous carriers for modular and scalable inverter systems
Marouani et al. Investigation of energy-efficiency improvement in an electrical drive system based on multi-winding machines
Bhowate et al. Predictive torque control for five phase induction motor drive with common mode voltage reduction
PL233389B1 (pl) Sposób i układ do modulacji szerokości impulsów dla pięciofazowego falownika napięcia
Edpuganti et al. Optimal pulsewidth modulation of cascade nine-level (9L) inverter for medium voltage high power industrial AC drives
Roy et al. A new technique to implement conventional as well as advanced Pulse Width Modulation techniques for multi-level inverter
Manjunatha et al. Multilevel DC Link Inverter with Reduced Number of Switches and Batteries
Lewicki et al. Optimized space vector modulation strategy for five phase voltage source inverter with third harmonic injection
Jyothi et al. Modeling and Simulation of Five-phase Induction Motor Fed with Five-phase Inverter Topologies
Ramos et al. Enhanced implementation of a state machine-based decoder for optimal modulation of multilevel converters