PL218913B1 - System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe - Google Patents

System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe

Info

Publication number
PL218913B1
PL218913B1 PL397451A PL39745111A PL218913B1 PL 218913 B1 PL218913 B1 PL 218913B1 PL 397451 A PL397451 A PL 397451A PL 39745111 A PL39745111 A PL 39745111A PL 218913 B1 PL218913 B1 PL 218913B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
fuel
ash
mobile
trolley
arms
Prior art date
Application number
PL397451A
Other languages
English (en)
Other versions
PL397451A1 (pl
Inventor
Marian Burzyński
Marcin Burzyński
Original Assignee
Marcin Burzyński
Marian Burzyński
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Marcin Burzyński, Marian Burzyński filed Critical Marcin Burzyński
Priority to PL397451A priority Critical patent/PL218913B1/pl
Publication of PL397451A1 publication Critical patent/PL397451A1/pl
Publication of PL218913B1 publication Critical patent/PL218913B1/pl

Links

Landscapes

  • Cookers (AREA)
  • Solid-Fuel Combustion (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest system wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe zwłaszcza dla kotłowni domowych obsługiwanych przez jedną osobę.
W kotłowniach domowych, które na ogół obsługiwane są przez jedną osobę, trzeba wykonać szereg czynności związanych z dostarczeniem paliwa do kotła lub pieca grzewczego, a następnie z usunięciem popiołu z popielników tych urządzeń. Czynności te obarczone są wieloma uciążliwościami i zagrożeniami, a mianowicie przy przemieszczeniu do kotłowni dużych ilości paliwa, od kilku do kilkunastu ton, preparacją paliwa przed zasypaniem do komory kotła (wymagają niektóre gatunki paliw), podźwignięcia go do wysokości zasypu kotła oraz z zapyleniem podczas usuwania popiołu z popielnika i wysypywania go do zbiorników przeznaczonych na odpady bytowe.
Zadaniem wynalazku jest wyeliminowanie opisanych uprzednio uciążliwości i zagrożeń przez stworzenie systemu składającego się z urządzeń wspomagających obsługę kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe, zwane dalej opałem.
Postawione zadanie zostało zrealizowane w systemie wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych, który według istotnych cech wynalazku charakteryzuje się tym, że do wspomagania obsługi zastosowano pięć urządzeń, z których pierwsze stanowi mobilna skrzynia do opału, drugie stanowi wózek o konstrukcji dopasowanej do przemieszczania mobilnej skrzyni, trzecie stanowi dźwigacz opału o konstrukcji umożliwiającej unoszenie mobilnej skrzyni lub worków i czwarte stanowi pojemnik workowania popiołu, piąte stanowi koziołek zawieszkowy do obracania pojemnika workowania popiołu, przy czym każde urządzenie umożliwia jego obsługę przez jedną osobę.
Dalej system charakteryzuje się tym, że mobilna skrzynia do opału ma postać prostopadłościennego korpusu otwartego u góry, dopasowanego do konstrukcji nośnej wózka i zawiera otwór przesłonięty odejmowalną zastawką skrzydełkową, przy czym u góry korpusu zamocowane są dwa przeciwległe zaczepy, i że mobilna skrzynia do opału w innej odmianie wykonania zawiera otwór w ścianie bocznej przesłonięty obrotową klapą.
Również cechą charakterystyczną systemu jest to, że wózek zawiera dwa koła jezdne zamocowane w części dolnej i pionowe słupki, które u góry połączone są ze wspornikiem, przy czym słupki i wspornik łączą się z bocznymi dźwigniami, między którymi zamocowana jest poprzeczka, tworząc przestrzeń do zawieszenia mobilnej skrzyni, a każdy słupek uformowane ma przelotowe otwory do połączenia zaczepów mobilnej skrzyni z wózkiem.
Inną cechą charakterystyczną systemu jest też to, że dźwigacz opału składa się z ramy, wózka jezdnego, przekładni z zapadką, linką z hakiem lub z pętlicą i odejmowalnego, uchylnego pomostu, oraz uchylnymi odejmowanymi zaczepami przy czym ramę tworzą dwa słupy i belka spinająca z kółkami linowymi, zaś rama przymocowana jest do wózka jezdnego, a do ramy przymocowany jest odejmowalny, uchylny pomost i uchylne zaczepy, a kształt wózka jezdnego jest trójramienny i ma postać litery „C, przy czym do wózka jezdnego przymocowane są skrętne kółka.
Istotną cechą charakterystyczną systemu jest to, że pojemnik do workowania popiołu składa się z zamkniętego korpusu, który uformowany jest w kształcie prostopadłościanu, zawierającego z obu przeciwległych ścian uszczelnione otwory, jeden prostokątny otwór wsypowy zasłonięty przesuwną zasuwą ze szczotką uszczelniająco-zgarniającą i jeden otwór wysypowy zamykany kapslem, przy czym dolna krawędź prostokątnego otworu korpusu zawiera też szczotkę uszczelniająco-zgarniającą, a do korpusu z obu stron jest przymocowany uchwyt zawierający w części dolnej czopy do uchylnego osadzenia w rozwidleniu ramion koziołka zawieszkowego lub zaczepach w dźwigaczu.
Cechą charakterystyczną systemu jest to że koziołek zawieszkowy z podwójnym układem ramion w kształcie litery „X w części dolnej połączonych poprzeczkami tworzącymi przestrzeń do zawieszania pojemnika workowania popiołu i że koziołek zawieszkowy w innej odmianie wykonania zawiera zamocowaną na poprzeczkach ramę z przymocowanymi skrętnymi kółkami.
System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe według istotnych cech wynalazku przynosi znaczne korzyści zdrowotne obsługującemu, ułatwia samodzielną wygodną i bezpieczną obsługę kotła zainstalowanego w kotłowni domowej, nawet wtedy, gdy konieczne jest użycie wielu ton paliwa stałego.
Inne korzyści wynikające z istotnych cech wynalazku są następujące:
1) Stosowany do spalania w kotle opał może być przemieszczony do kotłowni i w niej magazynowany w tym samym pojemniku.
PL 218 913 B1
2) Konstrukcja mobilnej skrzyni do opału umożliwia umieszczenie jej w kasto-wózku i „dźwigaczu opału, przy czym możliwe jest także spiętrzenie skrzyń napełnionych i pustych jedna na/lub w drugiej. Skrzynia w odmianie z otworem w ścianie bocznej umożliwia preparację wodną miału węglowego przed zasypaniem na ruszt kotła.
3) Przy pomocy dźwigacza opału, dostarczony do kotłowni, w mobilnej skrzyni opał, może być podniesiony do wysokości powyżej zasobnika kotła i po wyciągnięciu zastawki skrzyni, siłami ciężkości przesypany do zasobnika kotła, lub wypychany na ruszt kotła przez otwór w ścianie bocznej skrzyni.
4) Zastosowanie pojemnika workowania popiołu umożliwia usuwanie popiołu z popielnika kotła lub pieca grzewczego, gdy jest jeszcze gorący w sposób, który zapobiega zapyleniu pomieszczenia i obsługującego, wystudzenia popiołu a także umożliwia wygodne bez zapylenia umieszczenie popiołu w worku a następnie w zbiorniku przeznaczonym na odpady bytowe.
5) Używanie koziołka zawieszkowego ułatwia opróżnianie popiołu z pojemnika workowania a w odmianie z kółkami łatwe manewrowanie pojemnikiem po kotłowni.
6) Korzystną cechą jest to, że w systemie wspomagania obsługi kotłów, który jest przedmiotem niniejszego wynalazku, konstrukcja urządzeń dopasowana jest kształtem do warunków kotłowni domowej oraz to, że stosowany, opał, może być zarówno luzem jak i w workach, a popiół może zawierać żużel i spieki.
Przykład realizacji systemu według istotnych cech wynalazku przedstawiony jest na rysunkach, na którym fig. 1 pokazuje mobilną skrzynię do opału z otworem w dnie przysłoniętym zastawką skrzydełkową i z zaczepami do przemieszczania skrzyni; fig. 2 - mobilną skrzynię z otworem w ścianie bocznej skrzyni przysłoniętym klapą połączoną obrotowo z korpusem, zaczepem klapy i zaczepami do przemieszczania skrzyni; fig. 3 - wózek, w którym mocuje się skrzynię, fig. 4 - wózek z zamocowaną skrzynią tworząc kasto-wózek, fig. 5 - urządzenie do podnoszenia opału, fig. 6 - urządzenie z fig. 5 w pozycji z boku, z pokazanym biegiem linki służącej do ponoszenia opału, fig. 7, 8 i 9 - trzy fazy unoszenia mobilnej skrzyni fig. 1 i wsypywania opału do zasobnika kotła, fig. 10, 11, 12 - trzy fazy unoszenia mobilnej skrzyni fig. 2 i wypychania opału na ruszt kotła, fig. 13, 14, 15 - trzy fazy unoszenia opału w workach i wysypywania do zasobnika kotła, fig. 16 - pojemnik workowania popiołu, fig. 17 koziołek zawieszkowy składany z ramionami w kształcie litery „X do zawieszania pojemnika workowania popiołu, fig. 18 złożony koziołek z fig. 17, fig. 19 koziołek z fig. 17 w widoku z przodu z pokazaną przestrzenią do zawieszania pojemnika, fig. 20 koziołek zawieszkowy z kółkami, fig. 21 koziołek z fig. 20 w widoku z przodu z pokazaną przestrzenią do zawieszania pojemnika, fig. 22 i 29 - dwie fazy opróżniania pojemnika z wykorzystaniem dźwigacza opału, fig. 23, 24, 25 - trzy fazy opróżniania pojemnika z wykorzystaniem koziołka zawieszkowego na kółkach, fig. 26, 27, 28 - trzy fazy opróżniania pojemnika z wykorzystaniem koziołka zawieszkowego składanego.
W systemie do wspomagania obsługi zastosowano pięć urządzeń pokazanych na fig. 1 do 29, z których pierwsze stanowi mobilna skrzynia do opału 1 i 2 w dwóch wersjach wykonania, drugie - to wózek 3, trzecie - dźwigacz opału 4, czwarte - pojemnik workowania popiołu 5 i piąte koziołek zawieszkowy w dwóch wersjach wykonania 6 i 7, z których każde przystosowane jest do obsługi przez jedną osobę.
Mobilna skrzynia do opału 1, pokazana na fig. 1, w pierwszej odmianie wykonania, stanowi konstrukcję umożliwiającą nasypanie do niej opału. Przystosowana jest ona do umieszczenia w wózku 3 i w dźwigaczu opału 4, przy czym możliwe jest także spiętrzenie mobilnych skrzyń 1 jedna na drugiej. Mobilna skrzynia do opału 1 składa się z otwartego od góry korpusu 11 z otworem 13 w dnie przesłoniętym odejmowalną zastawką skrzydełkową 12. U góry korpusu 11 zamocowane są dwa przeciwległe zaczepy 14 do przemieszczania skrzyni. Po podniesieniu zastawki 12 otwiera się otwór 13 skrzyni i siłami ciężkości następuje opróżnienie zawartości skrzyni. Na fig. 1 pokazano pozycję Zz jako zastawkę 12 zamkniętą i Zo jako zastawkę otwartą.
Mobilna skrzynia do opału 2 w drugiej odmianie wykonania, pokazana na fig. 2, stanowi konstrukcję umożliwiającą nasypanie do niej opału, która przystosowana jest do umieszczenia w wózku 3 i w dźwigaczu opału 4, przy czym możliwe jest także spiętrzenie mobilnych skrzyń 2 jedna na drugiej. Mobilna skrzynia do opału 2 składa się z otwartego od góry korpusu 21 z otworem 22 w ścianie bocznej przysłoniętym obrotową klapą 23. U góry korpusu 21 zamocowane są dwa przeciwległe zaczepy 24 do przemieszczania skrzyni. Po usunięciu blokady 25 klapa 23 uchyla się i otwiera się otwór 22 przez który można wypychać opał do komory kotła. Na fig 2. pokazano pozycję jako Kz klapa 23 zamknięta i Ko jako klapa 23 otwarta.
PL 218 913 B1
Wózek do opału 3, pokazany na fig. 3 i 4, jest tak zbudowany, że przy jego pomocy opał może być przemieszczony w mobilnej skrzyni 1 lub 2 do kotłowni i w niej magazynowany. Wózek 3 zawiera dwa koła jezdne 36 zamocowane w części dolnej i pionowe słupki 37, które u góry połączone są ze wspornikiem 33, przy czym słupki 37 i wspornik 33 łączą się z bocznymi dźwigniami 32, między którymi zamocowana jest poprzeczka 31, tworząc przestrzeń do zawieszenia mobilnej skrzyni, a każdy słupek 37 uformowane ma przelotowe otwory 34 do zatyczek mobilnej skrzyni, a na osi kółek 36 pokazane są płozy 35, które można zamocować do przemieszczania wózka 2 po śniegu.
Dalszym ułatwieniem w systemie jest dźwigacz opału 4, pokazany na fig. 5 i 6, który sprawia, że dostarczony do kotłowni, w mobilnej skrzyni 1 lub 2, opał, w pobliże kotła może być podniesiony do wysokości powyżej zasobnika kotła i po wyciągnięciu zastawki skrzyni, siłami ciężkości przesypany jest do zasobnika kotła, lub w innym wykonaniu skrzyni opał wypychany jest do komory kotła. Dźwigacz do opału 4 ma postać prostopadłościanu i składa się z ramy 41, wózka jezdnego 43, przekładni 44 z zapadką i odejmowalnego, uchylnego pomostu 46. Ramę 41 tworzą dwa słupy i belka spinająca 42 z kółkami linowymi. Lina 47 do podnoszenia opału jest zakończona hakiem 49 lub pętlicą 48. Rama 41 przymocowana jest do wózka jezdnego 43, a do ramy przymocowany jest odejmowalny, uchylny pomost 46 i odejmowalne uchylne zaczepy 410 do zawieszania pojemnika workowania popiołu. Kształt wózka jezdnego 43 jest trójramienny i ma postać litery „C. Do wózka jezdnego 43 przymocowane są skrętne kółka 45.
Na fig. 7 do 15 pokazano przykłady pracy dźwigacza opału 4, przy czym fig. 7 do 9 pokazuje sposób dźwigania mobilnej skrzyni 1 i wsypywania opału do zasobnika kotła K3. W pierwszej fazie linę 47 zakończona hakiem 49 zaczepia się do znanego orczyka Or mobilnej skrzyni 1, a następnie za pomocą przekładni 44 unosi się ją do góry nad poziom krawędzi K2 zasobnika kotła K3 z otwartą klapą K1. Następnie zastawkę skrzydełkową 12 unosi się ku górze co powoduje otwarcie i wsypanie opału do zasobnika kotła K3.
Na fig. 10 do 11 pokazano sposób dźwigania mobilnej skrzyni 2 i wsypywania opału do kotła Kr na ruszt R. W pierwszej fazie linę 47 zakończoną hakiem 49 zaczepia się do znanego orczyka Or mobilnej skrzyni 2, a następnie za pomocą przekładni 44 unosi się ją do góry do poziomu drzwiczek kotła Kr. Następnie po usunięciu blokady 25 klapa 23 otwiera się i opał przy pomocy znanego ręcznego wypychacza Wp wsuwa się do wnętrza kotła Kr na ruszt R.
Na fig. 13 do 15 pokazano sposób dźwigania worka z opałem W i umieszczenie opału w zasobniku kotła K3. W pierwszej fazie za pomocą liny 47 i jej pętlicą 48 mocuje się worek W do liny 47. Następnie za pomocą przekładni 44 unosi się worek W do góry do poziomu zasobnika kotła K3. Po otwarciu klapy k1 i otwarciu pomostu 46 na krawędzi k2 zasobnika k3 opuszczony na pomost worek W i zwolniony z pętlicy opał wysypuje się do zasobnika k3.
Następnym znacznym ułatwieniem w systemie jest pojemnik workowania popiołu 5, pokazany na fig. 16 który sprawia, że popiół może być usuwany z popielnika kotła, gdy jest jeszcze gorący, co zapobiega zapyleniu pomieszczenia i obsługującego, a także umożliwia wygodne i bezpyłowe umieszczenie popiołu w zbiorniku przeznaczonym na odpady. Pojemnik workowania popiołu 5 składa się z zamkniętego korpusu 51, który uformowany jest w kształcie prostopadłościanu, zawierającego z obu przeciwległych ścian uszczelnione otwory, jeden prostokątny otwór wsypowy 52 zasłonięty przesuwną zasuwą 510 ze szczotką uszczelniająco-zgarniającą 59 i jeden okrągły otwór wysypowy 56 z osadzonym króćcem 55 zamykanym kapslem 57, przy czym dolna krawędź prostokątnego otworu korpusu 52 zawiera też szczotkę uszczelniająco-zgarniającą 58, a do korpusu 51 z obu stron jest przymocowany uchwyt 53 zawierający w części dolnej czopy 54 do zawieszania pojemnika 5 w dźwigaczu 4 lub koziołku 6 lub 7.
Następnym urządzeniem w systemie jest koziołek zawieszkowy składany 6, pokazany ma fig. 17 do 19 w pierwszej odmianie wykonania i jako 7 na fig. 20 i 21 w drugiej odmianie wykonania. Koziołek zawieszkowy 6 i 7 jest tak zbudowany, że przy jego pomocy popiół z pojemnika workowania popiołu 5 można łatwo przemieścić do worka W1.
Koziołek zawieszkowy 6 w pierwszej odmianie wykonania, pokazany na fig. 6, składa się z dwóch podwójnych par ramion 61 połączonych w części górnej przegubem 62, a w części dolnej poprzeczkami 64, które to poprzeczki 64 są opasane ogranicznikiem 63 ustalającym rozstaw ramion 61. Między ramionami 61 jest przestrzeń do zawieszenia pojemnika workowania popiołu 5 w rozwidleniach ramion 61. Elastyczny ogranicznik 63 i przegubowe zamocowanie 62 ramion 61 umożliwiają składanie koziołka zwieszakowego 6.
PL 218 913 B1
W drugiej odmianie wykonania, pokazanej na fig. 20 i 21, koziołek zawieszkowy 7 stanowi konstrukcję na kółkach 75. Koziołek zawieszkowy 7 jest tak zbudowany, że przy jego pomocy popiół z pojemnika workowania popiołu 5 można łatwo przemieścić do worka W. Koziołek ten z dwoma podwójnymi parami ramion 71 złączonymi w części górnej śrubą 72, a w części dolnej poprzeczkami 74, do których przymocowano ramę 73 z kółkami skrętnymi 75, między ramionami 71 jest przestrzeń do zawieszenia pojemnika workowania popiołu 5 w rozwidleniu ramion 71.
Fig. 22 do 29 pokazano przykłady umieszczenia pojemnika workowania popiołu 5 w koziołku 6 lub 7 lub w dźwigaczu opału 4. W celu usunięcia popiołu z kotła lub pieca grzewczego, należy otworzyć drzwiczki popielnika i przysunąć do niego pojemnik workowania popiołu 5 i za pomocą szufelki do popiołu nabrać porcję popiołu, odsunąć przesłonę 510 pojemnika workowania popiołu 5, włożyć do wnętrza pojemnika szufelkę tak, aby rączka opierała się na krawędzi otworu wsypowego i zasunąć przesłonę. Obrócić szufelkę do pozycji wysypywania popiołu i z powrotem i przy zamkniętej przesłonie 510 wyciągnąć szufelkę. W tej operacji szczotka uszczelniająco-zgarniającą 59 w styku czołowym ze szczotką 58 uszczelniają wnętrze pojemnika 5. W celu wysypania popiołu obraca się szufelkę i z powrotem wyciąga się ją przy zamkniętej przesłonie 510. Szczotki 59 i 58 zgarniają resztki popiołu z szufelki i uszczelniają pojemnik 5 w trakcie wyciągania szufelki. Następnie napełniony pojemnik 5 należy odstawić na 24 godziny w celu ostudzenia popiołu. Po tym czasie należy popiół przesypać do worka W1. W tym celu pojemnik workowania popiołu 5 należy umocować na koziołku 6 lub 7, nałożyć na króciec pojemnika worek W1 i obwiązać, przechylić pojemnik workowania popiołu 5 aż do opróżnienia go z popiołu do worka W1. Po rozluźnieniu mocowania worka na króćcu 55 worek zdjąć, a króciec 55 pojemnika zamknąć kapslem 57, a worek W1 z popiołem umieścić w zbiorniku odpadów bytowych.
Przedstawione w przykładach realizacji system wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe, według istotnych cech wynalazku, nie wyczerpuje wszystkich możliwych jego odmian realizacji. Te szczegółowe opisy korzystnych odmian poszczególnych pięciu urządzeń nie powinny być interpretowane jako ograniczające zasadniczą ideę wynalazczą opisaną w podstawowej części niniejszego opisu w której ujawniono istotę wynalazku.

Claims (8)

1. System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe, zwłaszcza dla kotłowni domowych, znamienny tym, że do wspomagania obsługi zastosowano pięć urządzeń, z których pierwsze stanowi mobilna skrzynia do opału (1, 2), drugie stanowi wózek (3) o konstrukcji dopasowanej do przemieszczania mobilnej skrzyni (1, 2), trzecie stanowi dźwigacz opału (4) o konstrukcji umożliwiającej unoszenie mobilnej skrzyni (1, 2) lub worka z opałem (W), czwarte stanowi pojemnik workowania popiołu (5) i piąte stanowi koziołek zawieszkowy (6, 7) do obracania pojemnika workowania popiołu (5).
2. System według zastrz. 1, znamienny tym, że mobilna skrzynia do opału (1) ma postać prostopadłościennego korpusu (11) otwartego u góry, który zawiera w dnie otwór (13) przesłonięty odejmowalną zastawką skrzydełkową (12), przy czym u góry korpusu (11) zamocowane są dwa przeciwległe zaczepy (14).
3. System według zastrz. 2, znamienny tym, że mobilna skrzynia do opału (2) w drugiej odmianie wykonania zawiera otwór (22) w ścianie bocznej przesłonięty obrotową klapą (23) z blokadą (25).
4. System według zastrz. 1, znamienny tym, że wózek (3) zawiera dwa koła jezdne (36) zamocowane w części dolnej i pionowe słupki (37), które u góry połączone są ze wspornikiem (33), przy czym słupki (37) i wspornik (33) łączą się z bocznymi dźwigniami (32), między którymi zamocowana jest poprzeczka (32), tworząc przestrzeń do zawieszenia mobilnej skrzyni (1, 2), a każdy słupek (37) uformowane ma przelotowe otwory (34) do połączenia z zaczepami (14, 24) mobilnej skrzyni (1, 2).
5. System według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwigacz opału (4) składa się z ramy (41), wózka jezdnego (43), przekładni z zapadką (44), linką (47) z hakiem (49) lub z pętlicą (48) i odejmowalnego uchylnego pomostu (46), oraz uchylnymi odejmowanymi zaczepami (410), przy czym ramę (41) tworzą dwa słupy i belka spinająca (42) z kółkami linowym, zaś rama (41) zamocowana jest w części dolnej do wózka jezdnego (43), a do ramy (41) przymocowany jest odejmowalny, uchylny pomost (46) i uchylne odejmowalne zaczepy (410), a kształt wózka jezdnego (43) jest trójramienny i ma postać litery „C, przy czym do wózka jezdnego (43) przymocowane są skrętne kółka (45).
PL 218 913 B1
6. System według zastrz. 1, znamienny tym, że pojemnik do workowania popiołu (5) składa się z zamkniętego korpusu (51), który uformowany jest w kształcie prostopadłościanu, zawierającego z obu przeciwległych ścian uszczelnione otwory, jeden prostokątny otwór wsypowy (52) zasłonięty przesuwną zasuwą (510) ze szczotką uszczelniająco-zgarniającą (59) i jeden otwór wysypowy (56) zamykany kapslem (57), przy czym dolna krawędź prostokątnego otworu wsypowego (52) zawiera też szczotkę uszczelniająco-zgarniającą (58) a do korpusu (51) z obu stron jest przymocowany uchwyt (53) zawierający w części dolnej czopy (54) do uchylnego osadzenia w rozwidleniu ramion koziołka zawieszkowego (6, 7) lub w zaczepach (410) w dźwigaczu opału (4).
7. System według zastrz. 1, znamienny tym, że koziołek zawieszkowy (6) składa się z dwóch podwójnych par ramion (61) połączonych w części górnej przegubem (62), a w części dolnej poprzeczkami (64), które to poprzeczki (64) są opasane elastycznym ogranicznikiem (63) ustalającym rozstaw ramion (61), przy czym pomiędzy nimi utworzona jest przestrzeń do zawieszenia pojemnika workowania popiołu 5 w rozwidleniach ramion (61), a elastyczny ogranicznik (63) i przegubowe zamocowanie (62) ramion (61) służy do składania koziołka zawieszkowego (6).
8. System według zastrz. 7, znamienny tym, że koziołek zawieszkowy (7) w drugiej odmianie wykonania stanowi konstrukcję zamocowaną na kółkach (75), przy czym podwójna para ramion (71) złączona jest w części górnej śrubą (72), a w części dolnej poprzeczkami (74), do których przymocowano ramę (73) z kółkami skrętnymi (75).
PL397451A 2011-12-19 2011-12-19 System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe PL218913B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL397451A PL218913B1 (pl) 2011-12-19 2011-12-19 System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL397451A PL218913B1 (pl) 2011-12-19 2011-12-19 System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL397451A1 PL397451A1 (pl) 2013-06-24
PL218913B1 true PL218913B1 (pl) 2015-02-27

Family

ID=48671848

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL397451A PL218913B1 (pl) 2011-12-19 2011-12-19 System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL218913B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL397451A1 (pl) 2013-06-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4073410A (en) Construction filler material dispensing apparatus
AU2008362804B9 (en) Subsurface system for the collection of refuse
US3402848A (en) Refuse receptacle
US3931901A (en) Apparatus for dumping open-topped trash containers
US2702142A (en) Container
JP6837955B2 (ja) 容器への廃棄物の充填システム
US8931655B2 (en) Bin lid and bin incorporating same
US9481513B2 (en) Waste container
PL218913B1 (pl) System wspomagania obsługi kotłów i pieców grzewczych na paliwo stałe
EP0054463B1 (fr) Installation pour la récupération des ordures ménagères
US2936916A (en) Containers
US2943753A (en) Equipment for loading, hauling and dumping loose materials
KR20120000345U (ko) 맨홀 뚜껑 개폐장치
CN109230050A (zh) 一种下沉式垃圾收集转运箱
KR101199565B1 (ko) 수거용기 하역장치가 구비된 음식물쓰레기 수거차량
CN105645004B (zh) 餐厨剩余食物收储筒
KR101255988B1 (ko) 쓰레기 배출기능이 부설된 자동 개폐형 쓰레받이
US3874547A (en) Caddy for compacted-refuse
US1573130A (en) Self-righting bucket
EP2107015A1 (en) Refuse collection system and container therefore
US2816673A (en) Material holding and dumping container
US9872593B2 (en) Tipping arrangement of a movable cleaning unit
AU726746B3 (en) An improved wheelbarrow
CN216995987U (zh) 一种垃圾箱
US550963A (en) Wolfgang goetz