PL200107B1 - Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej - Google Patents

Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej

Info

Publication number
PL200107B1
PL200107B1 PL372863A PL37286303A PL200107B1 PL 200107 B1 PL200107 B1 PL 200107B1 PL 372863 A PL372863 A PL 372863A PL 37286303 A PL37286303 A PL 37286303A PL 200107 B1 PL200107 B1 PL 200107B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
leg
tubular body
leg according
connection
bearing surface
Prior art date
Application number
PL372863A
Other languages
English (en)
Other versions
PL372863A1 (pl
Inventor
Carlo Cattaneo
Original Assignee
Leonardo Srl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Leonardo Srl filed Critical Leonardo Srl
Publication of PL372863A1 publication Critical patent/PL372863A1/pl
Publication of PL200107B1 publication Critical patent/PL200107B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B3/00Folding or stowable tables
    • A47B3/08Folding or stowable tables with legs pivoted to top or underframe
    • A47B3/0809Folding or stowable tables with legs pivoted to top or underframe with elastic locking means
    • A47B3/0812Folding or stowable tables with legs pivoted to top or underframe with elastic locking means the resilient force of the elastic locking means acting in a direction parallel to the axis of rotation of the leg
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B3/00Folding or stowable tables
    • A47B3/08Folding or stowable tables with legs pivoted to top or underframe
    • A47B3/0809Folding or stowable tables with legs pivoted to top or underframe with elastic locking means

Landscapes

  • Furniture Connections (AREA)
  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Tables And Desks Characterized By Structural Shape (AREA)
  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Pallets (AREA)
  • Ladders (AREA)
  • Legs For Furniture In General (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Quick-Acting Or Multi-Walled Pipe Joints (AREA)
  • Professional, Industrial, Or Sporting Protective Garments (AREA)
  • Fluid-Damping Devices (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)
  • Mirrors, Picture Frames, Photograph Stands, And Related Fastening Devices (AREA)
  • Non-Silver Salt Photosensitive Materials And Non-Silver Salt Photography (AREA)
  • Dowels (AREA)
  • Hinges (AREA)

Abstract

Rurowe, odginane nogi dla powierzchni no- snych zawieraj a z lacze (13), zawieraj ace ele- ment do laczenia z rurowym korpusem (15) i element (16) mocuj acy do wspomnianej po- wierzchni no snej (14), przy czym wspomniane nogi (10) mog a by c obracane mi edzy pierwsz a, zgi et a, spoczynkowa pozycja (A), a druga, odgi e- ta, robocz a pozycja (B), nachylon a pod k atem (a) do wspomnianej powierzchni (14). Wed lug wyna- lazku, wspomniane z lacze (13) jest wyposa zo- ne w spr ezyste srodki blokuj ace (25) dla wspo- mnianych pozycji spoczynkowej (A) i roboczej (B) i w srodki 15 stabilnego mocowania (23, 23A i 26) dla wspomnianej pozycji roboczej (B), zawieraj ace dopasowane, pochylone po- wierzchnie centruj ace. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest noga do podtrzymywania powierzchni nośnej. Powierzchnią nośną może być, przykładowo blat stołu. Zamocowane ruchomo odginane nogi mogą być również stosowane we wszystkich meblach zawierających powierzchnie nośne podtrzymywane przez takie nogi.
Podczas transportowania licznych stołów, zachodzi potrzeba zmniejszenia zajmowanego przez nie miejsca.
W szczególności w odniesieniu do stoł ów używanych na spotkaniach, w restauracjach lub w salach, gdzie spotykają się grupy ludzi, zaś stoł y muszą być często ustawiane i usuwane, korzystne jest, jeśli stoły mają zamocowane ruchomo odginane nogi ułatwiające manipulowanie i układanie licznych stołów w stosach. Stabilność powierzchni nośnej i dobry efekt estetyczny są również istotnymi aspektami.
Obecnie rynek oferuje odginane nogi ze skomplikowanymi konstrukcjami zawieszonymi pod powierzchniami nośnymi.
Rurowe, odginane nogi dla powierzchni nośnych, reprezentujące najbardziej zbliżony stan techniki do niniejszego wynalazku, są znane z dokumentów CH-A-690641 i US-A-3491706 i zawierają złącze, wyposażone w śrubową sprężynę, która jest umieszczona wewnątrz złącza i wywiera nacisk w kierunku osiowym, w celu utrzymywania komplementarnych powierzchni złącza jednej wewnątrz drugiej.
Takie konstrukcje poza tym, że często zajmują dużo miejsca, zawierają skomplikowane dźwignie uruchamiane podczas otwierania i zamykania.
Ponadto, obecne na rynku konstrukcje odginane, które są związane z powierzchniami nośnymi, często obciążają meble.
Celem niniejszego wynalazku jest usunięcie wspomnianych niedogodności dotychczasowego stanu techniki w niezwykle prosty, ekonomiczny i szczególnie funkcjonalny sposób.
Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej, zawierająca złącze wyposażone w element łączący do połączenia z rurowym korpusem i element mocujący do przymocowania do powierzchni nośnej, przy czym noga jest zamocowana obrotowo między pierwszą, zgiętą pozycją spoczynkową, a drugą, odgię tą pozycją roboczą nachyloną pod ką tem względem powierzchni noś nej, zaś złącze jest wyposażone w sprężyste środki blokujące nogę w pozycji spoczynkowej i roboczej oraz stabilne środki mocujące w pozycji roboczej zawierające dopasowane pochylone powierzchnie centrujące według wynalazku charakteryzuje się tym, że sprężysty środek blokujący stanowi sprężysty zaczep w kształcie litery U zawierający centralną powierzchnię naciskową i dwa boczne ramiona podtrzymujące elementy blokujące umieszczone w symetrycznych otworach przelotowych elementu łączącego do połączenia z rurowym korpusem, które są umieszczone w parach gniazd lub elementu mocującego.
Korzystnie element łączący do połączenia z rurowym korpusem stanowi tuleja, która jest umieszczona z niewielkim luzem w rurowym korpusie.
Korzystnie element mocujący zawiera perforowaną płytkę mocującą.
Korzystnie element mocujący zawiera ściankę prowadzącą do obracania elementu łączącego do połączenia z rurowym korpusem względem powierzchni nośnej.
Korzystnie ścianka prowadząca ma ścięty profil w płaszczyźnie obrotu nogi.
Korzystnie środki do stabilnego mocowania nogi do powierzchni nośnej obejmują dwa klinowe elementy wystające poprzecznie ze ścianki prowadzącej i pochylone powierzchnie wewnętrzne dopasowane do klinowych elementów, w elemencie łączącym do połączenia z rurowym korpusem, przy czym między klinowymi elementami jest umieszczona wygięta powierzchnia.
Korzystnie centralna powierzchnia naciskowa jest wklęsła.
Korzystnie elementy blokujące są trapezowymi żebrami, które są symetryczne względem płaszczyzny obrotu.
Korzystnie otwory przelotowe mają pochylone powierzchnie dopasowane do krawędzi elementów blokujących.
Korzystnie tuleja jest wyposażona w obwodowy kołnierz stanowiący powierzchnię oparcia przy układaniu w stos powierzchni nośnych, kiedy nogi są w pozycji spoczynkowej.
Korzystnie element łączący do połączenia z rurowym korpusem i element mocujący do mocowania do powierzchni nośnej wykonane są z metalu i z tworzywa sztucznego.
Korzystnie kąt nachylenia jest kątem prostym.
PL 200 107 B1
Korzystnie przegubowe złącze i związane z nim elementy są umieszczone wewnątrz nogi.
Dzięki rozwiązaniu według wynalazku uzyskano taką konstrukcję odginanych nóg do podtrzymywania powierzchni nośnej, która zapewnia dobrą stabilność, a przede wszystkich możliwość szybkiego i łatwego manipulowania nimi.
Ponadto taka konstrukcja zapewnia łatwe przymocowanie do powierzchni stołu i przystosowania do kształtów i rozmiarów powierzchni.
Przedmiotem wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku rozłożonym na części, fig. 2 - nogi, według wynalazku, przymocowane do powierzchni nośnej i zablokowane w pozycjach roboczych oraz spoczynkowych, fig. 3 - górną część odginanej nogi z fig. 1, fig. 4 - przekrój wzdłużny nogi, według wynalazku, fig. 5 - 11 pokazują schematycznie etapy zginania nogi według wynalazku i odpowiednie przekroje sprężystych środków blokujących, fig. 12 przedstawia powierzchnie nośne ułożone w stos jedna na drugiej, z nogami w pozycji spoczynkowej, fig. 13 przedstawia w widoku z boku nogę, według wynalazku w pozycji zgiętej.
Na figurze 1 pokazano nogę 10, która zawiera rurowy korpus 12 i złącze przegubowe 13 służące do połączenia z powierzchnią nośną 14.
Złącze przegubowe 13 zawiera element służący do połączenia z rurowym korpusem 12, na przykład, w postaci tulei 15, na którą rurowy korpus 12 jest nasuwany z niewielkim luzem oraz mocujący element 16, za pomocą którego noga 10 jest przymocowana do powierzchni nośnej 14. Tuleja 15 jest obracana zawiasowo wokół bolca 17 (fig. 1).
Dzięki złączu przegubowemu 13 nogi 10 są obracane między pierwszą, zgiętą, spoczynkową pozycją A, a drugą odgiętą, roboczą pozycją B (fig. 2).
W zgię tej pozycji spoczynkowej A rurowy korpus 12 nogi 10 jest ustawiony w pozycji w zasadzie równoległej do powierzchni nośnej 14, tak aby zminimalizować objętość stołu.
W odgię tej pozycji roboczej B rurowy korpus 12 jest pochylony pod ką tem α do powierzchni nośnej 14. W pokazanym przykładzie wykonania, którego celem nie jest ograniczanie zakresu wynalazku, powierzchnia nośna 14 i rurowy korpus 12 są ustawione względem siebie pod kątem prostym.
W innych, nie pokazanych, przykładach wykonania, nogi 10 mogą być ustawione pod innymi kątami w pozycjach roboczych względem powierzchni nośnej 14.
Element mocujący 16 przymocowany do powierzchni nośnej 14 zawiera płytkę mocującą 18 wyposażoną, na przykład, w liczne otwory 19, w których umieszcza się śrubę i przykręca się śrubami do powierzchni nośnej. Alternatywnie, płytka mocująca 18 może zostać przymocowana w inny sposób do powierzchni nośnej 14.
Ścianka prowadząca 20, służąca do obracania tulei 15 względem powierzchni 18, wystaje z płytki mocującej 18 pod kątem prostym do płaszczyzny obrotu 11 odginanej nogi 10.
W ś ciance prowadzą cej 20, w zasadzie w pozycji centralnej, w pobliż u pł ytki 18 jest wykonany otwór przelotowy 21, w którym umieszczany jest bolec obrotowy 17.
W pł aszczyź nie obrotu 11 ś cianka prowadząca 20 ma ścię ty profil 22. W jednym końcu dwa klinowe elementy 23 są ustawione poprzecznie, odpowiednio do pochylonych centrujących powierzchni tulei 15.
Ścianka prowadząca 20 jest również wyposażona w gniazda 24a, 24b do umieszczania w nich sprężystego zaczepu 25, które uniemożliwiają względny obrót tulei 15 względem płytki 18, kiedy noga 10 jest umieszczona, odpowiednio, w odgiętej pozycji roboczej B (fig. 3) i w zgiętej pozycji spoczynkowej A.
Gniazda 24a, 24b są rozmieszczone parami, symetrycznie względem płaszczyzny obrotu 11, na obu powierzchniach ścianki prowadzącej 20.
Tuleja 15 jest połączona z rurowym korpusem 12. Tuleja 15 jest w środku pusta i ma pochylone powierzchnie wewnętrzne 26, które są dopasowane do klinowych elementów 23 płytki 18, w celu uzyskania stabilnego połączenia z niewielkim luzem (fig. 4).
Powierzchnie dopasowujące 23 i 26 złącza przegubowego 13 tworzą stabilne środki mocujące rurowy korpus 12 z powierzchnią nośną 14 w odgiętej pozycji roboczej B.
Tuleja 15 zawiera otwór, z którego wystaje na zewnątrz rozwidlony element 28, w którym jest wykonany otwór 29 umieszczony naprzeciwko otworu 21 w ściance prowadzącej 20 w celu umieszczenia w nim bolca obrotowego 17.
W rozwidlonym elemencie 28 jest również para otworów przelotowych 30, które są ustawione symetrycznie względem płaszczyzny obrotu 11 i które mieszczą sprężyste środki blokujące,
PL 200 107 B1 takie jak, na przykład, sprężysty zaczep 25 w kształcie litery U wykonany z arkusza metalu w kształ cie litery U.
Zaczep 25 w kształcie litery U zawiera dwa boczne ramiona 31 i wklęsłą powierzchnię dociskową 32, na którą naciska użytkownik.
Każde z ramion 31 podtrzymuje na końcach elementy mocujące 33, na przykład, w kształcie trapezowych żeber ustawione symetrycznie względem płaszczyzny obrotu 11.
Żebra 33 umieszczone w gniazdach 30 rozwidlonego elementu 28, naprzemiennie współpracują, kiedy noga 10 jest w pozycji odgiętej lub zgiętej, z jednym z pary gniazd 24a lub 24b ścianki prowadzącej 20 płytki mocującej 18.
Nacisk wywarty na wklęsłą powierzchnię 32 sprężystego elementu w formie zaczepu 25 w kształcie litery U powoduje rozchylający ruch ramion 31 z żebrami 33 ułatwiony przez pochylone powierzchnie 34 utworzone w gniazdach 30 i dopasowane do nich krawędzie 35 żeber 33.
Tuleja 15 zawiera również obwodowy pierścień 36, który w pozycji przeciwnej do rozwidlonego elementu 28, tworzy powierzchnię oparcia 37 wykorzystywaną przy układaniu w stosy powierzchni nośnych 14 mających nogi 10 ustawione w spoczynkowej pozycji zgiętej A (fig. 13).
Na figurach 4 i 5 pokazano nogę 10 w odgiętej pozycji roboczej B, unieruchomioną za pomocą wymuszonych połączeń między dopasowanymi, pochylonymi powierzchniami centrującymi 23 i 26, a wygię t ą powierzchni ą 23A.
Noga 10 jest trzymana w pozycji roboczej B za pomocą sprężystych środków blokujących w kształ cie zaczep 25, umieszczone w parze gniazd 24b pł ytki 18 (fig. 6).
Nacisk wywarty na zaczep 25 w kształcie litery U w kierunku strzałki F powoduje przesunięcie żeber 33 na pochylonych płaszczyznach 34 otworów przelotowych gniazd 30 tulei 15, aż do oddzielenia ich od gniazd 24b elementu mocującego 16 (fig. 7).
W tej sytuacji użytkownik może swobodnie obracać tuleję 15 względem płaszczyzny 18 w celu zgięcia nogi 10 w kierunku powierzchni nośnej 14, jak pokazuje strzałka R na fig. 8.
Podczas obracania może zwolnić nacisk na zaczep 25 w kształcie litery U, ponieważ żebra 33 opierają się o zewnętrzną powierzchnię ścianki prowadzącej 20, a zatem utrzymują ramiona 31 sprężystego zaczepu 25 w kształcie litery U w pozycji rozchylonej (fig. 9).
Po osiągnięciu pozycji, w której żebra 33 zostają umieszczone naprzeciwko drugiej pary gniazd 24a płytki 18, za pomocą sprężystej siły powrotnej, wywieranej przez odkształcony zaczep 25 w kształ cie litery U, nastę pnie automatycznie umieszczane ż eber 33 w gnieź dzie 24a, jak pokazano schematycznie na fig. 11, przytrzymując nogę 10 w spoczynkowej pozycji A, jak pokazano na fig. 10.
Etapy odginania nogi 10 są wykonywane w całkowicie analogiczny sposób, jak opisano powyżej.
Po odblokowaniu przez naciśnięcie zaczepu 25 w kształcie litery U, noga 10 jest obracana do góry do stabilnej, roboczej pozycji B pod kątem prostym do powierzchni nośnej 14.
Płytki mocujące 18 mogą być korzystnie mocowane do powierzchni nośnej 14 w takiej pozycji, aby nogi 10 nie dotykały jedna drugiej po zgięciu do pozycji spoczynkowej A, jak pokazano na fig. 12.
Ponadto, zarówno element służący do połączenia z rurowym korpusem 12 nogi 10, tj. tuleja 15, jak i element 16 mocujący do powierzchni nośnej 14, mogą być korzystnie wykonane z metalu lub z tworzywa sztucznego. W taki sposób uzyskiwane jest złącze 13, które jest szczególnie lekkie i ekonomiczne.
Odginane nogi mocowane do powierzchni nośnych przykładowo stołów, korzystnie umożliwiają układanie stołów w stosy, nie powodując na ich powierzchniach ewentualnych uszkodzeń, takich jak zadrapania.
W praktyce, w pozycji spoczynkowej, obecność powierzchni oparcia, wykonanej z tworzywa sztucznego, umożliwia bezpieczne układanie stołów w stos.
Inną korzyścią stosowania odginanych nóg, według wynalazku jest to, że złącze 13 i związane z nim elementy są umieszczone wewnątrz nogi 10.
Z powyższego opisu wynika, że odginane nogi według wynalazku są szczególnie użyteczne i korzystne dla powierzchni nośnych.
Oczywiście, kształty odginanych nóg według wynalazku mogą być inne niż pokazane na rysunkach jako przykład nie ograniczający zakresu wynalazku, jak również mogą być zastosowane inne materiały konstrukcyjne.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej, zawierająca złącze wyposażone w element łączący do połączenia z rurowym korpusem i element mocujący do przymocowania do powierzchni nośnej, przy czym noga jest zamocowana obrotowo między pierwszą, zgiętą pozycją spoczynkową, a drugą, odgię tą pozycją roboczą nachyloną pod ką tem względem powierzchni nośnej, zaś złącze jest wyposażone w sprężyste środki blokujące nogę w pozycji spoczynkowej i roboczej oraz stabilne środki mocujące w pozycji roboczej zawierające dopasowane pochylone powierzchnie centrujące znamienna tym, że sprężysty środek blokujący stanowi sprężysty zaczep (25) w kształcie litery U zawierający centralną powierzchnię naciskową (32) i dwa boczne ramiona (31) podtrzymujące elementy blokujące umieszczone w symetrycznych otworach przelotowych (30) elementu łączącego do połączenia z rurowym korpusem (12), które są umieszczone w parach gniazd (24a) lub (24b) elementu mocującego (16).
  2. 2. Noga wedł ug zastrz. 1, znamienna tym, ż e element łączą cy do połączenia z rurowym korpusem stanowi tuleja (15), która jest umieszczona z niewielkim luzem w rurowym korpusie (12).
  3. 3. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, ż e element mocujący (16) zawiera perforowaną płytkę mocującą (18).
  4. 4. Noga według zastrz. 3, znamienna tym, że element mocujący (16) zawiera ściankę prowadzącą (20) do obracania elementu łączącego do połączenia z rurowym korpusem (12) względem powierzchni nośnej (14).
  5. 5. Noga według zastrz. 4, znamienna tym, że ścianka prowadząca (20) ma ś cięty profil (22) w pł aszczyź nie obrotu (11) nogi (10).
  6. 6. Noga według zastrz. 4, znamienna tym, że środki do stabilnego mocowania nogi (10) do powierzchni nośnej (14) obejmują dwa klinowe elementy (23) wystające poprzecznie ze ścianki prowadzącej (20) i pochylone powierzchnie wewnętrzne (26) dopasowane do klinowych elementów (23), w elemencie łączą cym do połączenia z rurowym korpusem (12), przy czym mię dzy klinowymi elementami (23) jest umieszczona wygięta powierzchnia (23A).
  7. 7. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, ż e centralna powierzchnia naciskowa (32) jest wklęsła.
  8. 8. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy blokujące są trapezowymi żebrami (33), które są symetryczne względem płaszczyzny obrotu (11).
  9. 9. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, ż e otwory przelotowe (30) mają pochylone powierzchnie (34) dopasowane do krawędzi (35) elementów blokujących.
  10. 10. Noga według zastrz. 2, znamienna tym, że tuleja (15) jest wyposażona w obwodowy kołnierz (36) stanowiący powierzchnię oparcia (37) przy układaniu w stos powierzchni nośnych (14), kiedy nogi (10) są w pozycji spoczynkowej (A).
  11. 11. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, że element łączący do połączenia z rurowym korpusem (12) i element mocujący (16) do mocowania do powierzchni nośnej (14) wykonane są z metalu i z tworzywa sztucznego.
  12. 12. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, że kąt nachylenia (α) jest kątem prostym.
  13. 13. Noga według zastrz. 1, znamienna tym, że przegubowe złącze (13) i związane z nim elementy są umieszczone wewnątrz nogi.
PL372863A 2002-03-29 2003-03-20 Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej PL200107B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT2002MI000662A ITMI20020662A1 (it) 2002-03-29 2002-03-29 Gambe pieghevoli per piani di appoggio

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL372863A1 PL372863A1 (pl) 2005-08-08
PL200107B1 true PL200107B1 (pl) 2008-12-31

Family

ID=11449602

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL372863A PL200107B1 (pl) 2002-03-29 2003-03-20 Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej

Country Status (13)

Country Link
US (1) US7314011B2 (pl)
EP (1) EP1489943B1 (pl)
CN (1) CN100339031C (pl)
AT (1) ATE305728T1 (pl)
AU (1) AU2003212371A1 (pl)
DE (1) DE60301788T2 (pl)
DK (1) DK1489943T3 (pl)
ES (1) ES2250873T3 (pl)
HK (1) HK1071990A1 (pl)
IT (1) ITMI20020662A1 (pl)
PL (1) PL200107B1 (pl)
RU (1) RU2310359C2 (pl)
WO (1) WO2003082051A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101558930B (zh) * 2008-04-15 2012-08-22 滑行球杆控股有限公司 完全凹入的移动偏压式悬臂支腿行李箱装置
USD883725S1 (en) * 2018-06-08 2020-05-12 Holly Hunt Enterprises, Inc. Table
US10893756B1 (en) * 2019-07-26 2021-01-19 L & P Property Management Company Foldable leg assembly with screw feature for bedding or furniture

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3491706A (en) * 1968-02-01 1970-01-27 Henry P Glass Article of furniture having folding legs
US3604372A (en) * 1968-09-30 1971-09-14 Samsonite Corp Connector for folding table leg
US3643975A (en) * 1970-02-03 1972-02-22 Parkhurst Mfg Co Retractable tongue stand for trailers
US5673633A (en) * 1995-05-31 1997-10-07 Pfister; Joel W. Table leg system
CH690641A5 (de) * 1995-06-16 2000-11-30 Wogg Ag Tischfusskonstruktion mit unabhängig schwenkbarem Tischfuss.
CN2255754Y (zh) * 1995-08-09 1997-06-11 陈发雄 桌脚
DE19741743C2 (de) * 1997-09-22 2000-11-16 Kusch Co Sitzmoebel Klapptischbeschlag
US6163732A (en) * 1997-12-11 2000-12-19 Eastman Chemical Company System, method and computer program products for determining compliance of chemical products to government regulations
EP1050240A1 (en) * 1999-05-06 2000-11-08 Formenti & Giovenzana S.p.A. Device for foldably connecting a supporting leg to a piece of furniture
US6394005B1 (en) * 2000-07-28 2002-05-28 Valley Design Enterprises, Inc. Articulating locking mechanism
TW453155U (en) * 2000-10-19 2001-09-01 Kai Jr Entpr Co Ltd Folding structure of support leg
US20030167980A1 (en) * 2002-03-05 2003-09-11 Mass-Set Kabushiki Kaisha Folding structure
US7350469B2 (en) * 2004-04-27 2008-04-01 Paul Koning Folding leg latch assembly

Also Published As

Publication number Publication date
PL372863A1 (pl) 2005-08-08
AU2003212371A1 (en) 2003-10-13
RU2310359C2 (ru) 2007-11-20
DE60301788T2 (de) 2006-07-06
DK1489943T3 (da) 2006-02-20
CN1646042A (zh) 2005-07-27
ES2250873T3 (es) 2006-04-16
RU2004128388A (ru) 2005-06-10
WO2003082051A1 (en) 2003-10-09
EP1489943B1 (en) 2005-10-05
ATE305728T1 (de) 2005-10-15
ITMI20020662A0 (it) 2002-03-29
US20050172868A1 (en) 2005-08-11
HK1071990A1 (en) 2005-08-12
ITMI20020662A1 (it) 2003-09-29
CN100339031C (zh) 2007-09-26
DE60301788D1 (de) 2005-11-10
EP1489943A1 (en) 2004-12-29
US7314011B2 (en) 2008-01-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK2663212T3 (en) Connector assembly FOR A PIECE OF FURNITURE
US11540622B2 (en) Linking assembly, foldable frame and picnic table having same
US8312819B2 (en) Expansion and retraction mechanisms for moveable tray tables
JP5367103B2 (ja) 展開式衣服フレーム
US9963903B2 (en) Top connecting apparatus for a shelter frame
US10561242B1 (en) Shelving bracket
EP2061360B1 (en) Item of transformable furniture
US20150196125A1 (en) Pivoting articulation joint and piece of furniture provided with such
KR20190134252A (ko) 자동차 시트용 사이드 테이블 어셈블리
WO2015112011A1 (en) Connector assembly for temporary constructions
PL200107B1 (pl) Noga do podtrzymywania powierzchni nośnej
US10206494B1 (en) Table frame for a table
EP2078783A1 (en) Connecting member for a clothes airer
EP2225968A2 (en) Table having folding legs
JP2023529514A (ja) キャノピー
CN215936868U (zh) 一种折叠床架及其支撑机构
KR100917255B1 (ko) 접이식 다용도 테이블
US6874427B2 (en) Outdoor table and chair set
US20220010581A1 (en) Foldable frame for a tent
US561212A (en) epstein
EP1593324A1 (en) Bed rail assembly
US20180116403A1 (en) Foldable Chair
EP2017158A2 (en) Device for transforming the handgrip of an umbrella-closable type pushchair into a handgrip of a book-closable type pushchair
JP2022504342A (ja) 折り畳み式梯子のための安定化システム
CN216984217U (zh) 折叠椅架和折叠椅