PL198536B1 - Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy - Google Patents

Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy

Info

Publication number
PL198536B1
PL198536B1 PL364989A PL36498901A PL198536B1 PL 198536 B1 PL198536 B1 PL 198536B1 PL 364989 A PL364989 A PL 364989A PL 36498901 A PL36498901 A PL 36498901A PL 198536 B1 PL198536 B1 PL 198536B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
housing
bottle
elements
clamps
Prior art date
Application number
PL364989A
Other languages
English (en)
Other versions
PL364989A1 (pl
Inventor
Shaun Rymer
Original Assignee
Reckitt Benckiser (Uk) Limited
Reckitt Benckiser Uk Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Reckitt Benckiser (Uk) Limited, Reckitt Benckiser Uk Ltd filed Critical Reckitt Benckiser (Uk) Limited
Publication of PL364989A1 publication Critical patent/PL364989A1/pl
Publication of PL198536B1 publication Critical patent/PL198536B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01MCATCHING, TRAPPING OR SCARING OF ANIMALS; APPARATUS FOR THE DESTRUCTION OF NOXIOUS ANIMALS OR NOXIOUS PLANTS
    • A01M1/00Stationary means for catching or killing insects
    • A01M1/20Poisoning, narcotising, or burning insects
    • A01M1/2022Poisoning or narcotising insects by vaporising an insecticide
    • A01M1/2061Poisoning or narcotising insects by vaporising an insecticide using a heat source
    • A01M1/2077Poisoning or narcotising insects by vaporising an insecticide using a heat source using an electrical resistance as heat source
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61LMETHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
    • A61L9/00Disinfection, sterilisation or deodorisation of air
    • A61L9/015Disinfection, sterilisation or deodorisation of air using gaseous or vaporous substances, e.g. ozone
    • A61L9/02Disinfection, sterilisation or deodorisation of air using gaseous or vaporous substances, e.g. ozone using substances evaporated in the air by heating or combustion
    • A61L9/03Apparatus therefor

Abstract

1. Urz adzenie do odparowywania lotnej cieczy, zawieraj ace pojemnik oraz obudow e maj ac a ele- menty lacz ace j a z tym pojemnikiem w sposób umo zliwiaj acy jego wyj ecie, a mianowicie obudowa zawiera elementy mocuj ace do osadzania pojem- nika wewn atrz obudowy, a pojemnik zawiera ele- menty lacz ace do laczenia z elementami mocuj a- cymi obudowy, tak i z pojemnik jest pewnie zamo- cowany wewn atrz obudowy, znamienne tym, ze obudowa (2) zawiera elementy uwalniaj ace (7), których obni zenie odkszta lca elementy mocuj ace (40) obudowy (2). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do odparowywania lotnej cieczy, na przykład płynu odświeżającego powietrze lub środka owadobójczego.
Znane są urządzenia, w których buteleczka z lotną cieczą posiada wystający z niej knot, a w pobliżu dalszego końca knota znajduje się podgrzewacz, mający za zadanie przyspieszenie odparowywania lotnej cieczy z knota. Buteleczka, knot i podgrzewacz umieszczone są w obudowie, zawierającej wtyczkę elektryczną. W celu uruchomienia urządzenia, jest ono wkładane do gniazdka elektrycznego.
Znane są takie urządzenia, które oferują możliwość kontrolowania szybkości odparowywania lotnych cieczy. W jednym z takich urządzeń, opisanym w hiszpańskim zgłoszeniu patentowym nr 9701388, szybkość odparowywania jest zmieniana poprzez zmianę względnego położenia knota i podgrzewacza, (który zwykle ma kształt pierścieniowy). W tym zgłoszeniu patentowym opisano środki, służące do osiowego przemieszczania pojemnika i knota, za pośrednictwem gwintu śrubowego, przy czym pierścieniowy podgrzewacz jest nieruchomy.
W jednym z dostępnych na rynku urządzeń, względne przemieszczenie pierścieniowego podgrzewacza i knota uzyskiwane jest poprzez nieruchome ustawienie knota i osiowe przesunięcie podgrzewacza.
W innym urządzeniu, dostępnym na rynku, przy dalszym końcu knota znajduje się przechylające się, beczułkowate urządzenie, które jest przechylane wokół osi poziomej w celu zmiany ścieżek przepływu przy dalszym końcu knota, a poprzez to zmiany szybkości odparowywania.
W tego rodzaju urządzeniach buteleczka, do której przymocowany jest knot, połączona jest z obudową w sposób umożliwiający usuwanie. W trakcie użytkowania urządzenia, lotna ciecz wewnątrz buteleczki będzie ulegać zużyciu w wyniku odparowywania i użytkownik będzie zmuszony do usuwania pustej buteleczki i zastępowania jej świeżą buteleczką, zawierającą więcej lotnej cieczy. W celu usunięcia buteleczki z obudowy, użytkownik wyciągnie najpierw urządzenie z gniazdka, do którego jest ono podłączone, a następnie wyjmie buteleczkę z obudowy.
Ze względu jednak na to, że buteleczka musi być z zasady usuwana z obudowy, istnieje ryzyko tego, że buteleczka może zostać niewłaściwie usunięta z obudowy, gdy urządzenie będzie podłączone do źródła prądu. Przykładowo, małe dziecko, nierozumiejące niebezpieczeństwa związanego z elektrycznością, może wyjąć buteleczkę z obudowy nie wyciągając urządzenia z gniazdka. Usuwanie buteleczki z obudowy, gdy urządzenie jest podłączone do gniazdka, jest potencjalnie niebezpieczne, szczególnie dla dzieci, które mogą usiłować włożyć jeden lub więcej palców do podgrzewacza. Może to spowodować spalenie palca dziecka lub, w pewnych warunkach, porażenie dziecka prądem elektrycznym.
Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy, zawierające pojemnik oraz obudowę mającą elementy łączące ją z tym pojemnikiem w sposób umożliwiający jego wyjęcie, a mianowicie obudowa zawiera elementy mocujące do osadzania pojemnika wewnątrz obudowy, a pojemnik zawiera elementy łączące do łączenia z elementami mocującymi obudowy, tak iż pojemnik jest pewnie zamocowany wewnątrz obudowy, według wynalazku charakteryzuje się tym, że obudowa zawiera elementy uwalniające, których obniżenie odkształca elementy mocujące obudowy.
Korzystnie elementy uwalniające i elementy mocujące są uformowane, jako zintegrowane ze sobą.
Elementy uwalniające mają postać przycisku, a elementy mocujące są wykonane ze sprężystego tworzywa sztucznego.
Elementy mocujące zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski, z których każdy ma element składowy usytuowany zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia, a elementy łączące pojemnika zawierają grzbiet, rozciągający się częściowo lub całkowicie wokół części pojemnika, korzystnie wokół szyjki pojemnika.
Elementy mocujące zawierają dwa zaciski umieszczone w odstępie od siebie i usytuowane w sąsiedztwie przeciwległych boków pojemnika.
Każdy zacisk posiada krawędź chwytającą pojemnik.
Grzbiet w przekroju poprzecznym posiada nachyloną górną powierzchnię, a także dolną powierzchnię, leżącą zasadniczo w płaszczyźnie położonej pod kątem prostym do osi urządzenia.
Obudowa zawiera elektryczną wtyczkę.
Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy, zawierające pojemnik na lotną ciecz oraz knot, którego bliższy koniec znajduje się wewnątrz pojemnika i przylega do podstawy pojemnika, a dalszy koniec znajduje się powyżej pojemnika, przy czym w pobliżu obszaru dalszego końca knota znajduje
PL 198 536 B1 się grzejnik elektryczny, zaś ponad pojemnikiem i knotem znajduje się obudowa, która posiada otwór usytuowany powyżej dalszego końca knota, według wynalazku charakteryzuje się tym, że obudowa zawiera elementy mocujące przystosowane do osadzania pojemnika wewnątrz obudowy, natomiast pojemnik zawiera elementy łączące do łączenia z elementami mocującymi, które przytrzymują pojemnik w obudowie tak, iż w trakcie użytkowania pojemnik jest pewnie zamocowany wewnątrz obudowy, a ponadto obudowa zawiera elementy uwalniające do uwalniania elementów łączących pojemnika od elementów mocujących obudowy.
Korzystnie elementy uwalniające i elementy mocujące są uformowane, jako zintegrowane ze sobą.
Elementy uwalniające mają postać przycisku, a elementy mocujące są wykonane ze sprężystego tworzywa sztucznego.
Elementy mocujące zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski, z których każdy posiada element rozciągający się zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia, zaś elementy łączące pojemnika zawierają grzbiet, rozciągający się częściowo lub całkowicie wokół części pojemnika, korzystnie wokół szyjki pojemnika.
Elementy mocujące zawierają dwa zaciski, rozmieszczone w odstępie od siebie i usytuowane w sąsiedztwie przeciwległych boków pojemnika.
Każdy zacisk posiada krawędź chwytającą pojemnik.
Grzbiet w przekroju poprzecznym posiada nachyloną górną powierzchnię, a także dolną powierzchnię, leżącą zasadniczo w płaszczyźnie położonej pod kątem prostym do osi urządzenia.
Obudowa zawiera elektryczną wtyczkę.
Każdy zacisk posiada krawędź chwytającą pojemnik, a każda z tych krawędzi tworzy w trakcie użytkowania kontakt z powierzchnią pojemnika. Korzystnie, krawędzie chwytające pojemnik są ukształtowane odpowiednio do kształtu pojemnika. Krawędzie te mogą być na przykład ukształtowane dokładnie tak, aby pasować do pojemnika o kształcie pierścienia.
W trakcie użytkowania odległość między odpowiednimi krawędziami zacisków jest mniejsza niż zewnętrzna średnica grzbietu. Oznacza to, że w tracie użytkowania obecność grzbietu zapobiega usunięciu buteleczki z obudowy.
Gdy zachodzi konieczność wyjęcia pojemnika z obudowy, zadaniem wciśnięcia przycisku jest spowodowanie odkształcenia elementów mocujących pojemnik, która to deformacja powoduje odsunięcie zacisków od pojemnika i utratę kontaktu z pojemnikiem. Stopień odkształcenia jest taki, że odległość między krawędziami zacisków staje się zasadniczo większa niż zewnętrzna średnica grzbietu. Oznacza to, że pojemnik może teraz przejść swobodnie przez elementy mocujące pojemnik obudowy i zostać z niej wyjęty.
W trakcie użytkowania, gdy wymagane jest umieszczenie buteleczki w obudowie, nie zawsze konieczne jest wciśnięcie przycisku. Zamiast tego, gdy buteleczka wkładana jest do obudowy, grzbiet wchodzi w styczność z obydwoma zaciskami. Ponieważ górna powierzchnia grzbietu jest nachylona, gdy buteleczka wkładana jest do obudowy, zaciski ściskane będą w kierunku dolnej krawędzi powierzchni górnej grzbietu. Ze względu na nachylenie powierzchni górnej grzbietu, ruch ten spowoduje rozsunięcie się zacisków na zewnątrz, aż wejdą one w styczność z dolną krawędzią powierzchni górnej grzbietu. W tym momencie, dalszy ruch buteleczki w kierunku obudowy spowoduje przejście zacisków poza powierzchnię górną grzbietu. Ze względu na naturalną pamięć tworzywa sztucznego, zaciski powrócą do swego pierwotnego położenia, stykając się z buteleczką poniżej grzbietu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z przodu urządzenia do odparowywania lotnych cieczy według pierwszego przykładu wykonania niniejszego wynalazku, fig. 2 - widok z tyłu urządzenia z fig. 1, fig. 3 - widok w przekroju cząstkowym urządzenia z fig. 1 i 2, ukazujący elementy mocujące pojemnik urządzenia według pierwszego przykładu wykonania wynalazku, fig. 4 - schemat odwzorowania pojemnika i elementów mocujących urządzenia z fig. 3, ukazujące elementy mocujące pojemnik w stanie nieodkształconym, fig. 5 odwzorowanie w przekroju poprzecznym elementów mocujących pojemnik w stanie nieodkształconym, fig. 6 - schemat odwzorowania, ukazującego elementy mocujące w stanie odkształconym, umożliwiającym uwolnienie pojemnika z elementów mocujących, fig. 6a - szczegółowe odwzorowanie części buteleczki, ukazujące kształt elementu łączącego buteleczki z fig. 6, a fig. 7 - widok w przekroju poprzecznym elementów mocujących pojemnik w stanie odkształconym.
Na fig. 1 i 2 pokazano urządzenie według wynalazku, przeznaczone do odparowywania lotnych cieczy, na przykład odświeżaczy powietrza i środków owadobójczych, oznaczone ogólnie jako 1. Urządzenie 3 zawiera obudowę, 2 do której przymocowany jest pojemnik 3, który w niniejszym przykładzie
PL 198 536 B1 ma postać buteleczki. Urządzenie 1 zawiera podgrzewacz 10, który działa w wyniku podłączenia urządzenia 1 do źródła energii elektrycznej za pośrednictwem elektrycznej wtyczki 4, która włączana jest do ściennego gniazdka elektrycznego (niepokazanego). Buteleczka zawiera lotną ciecz, nasyconą przykładowo środkiem aromatyzującym. Buteleczka posiada wystający z niej knot 5, zaś podgrzewacz 10 znajduje się w pobliżu dalszego końca 6 knota 5. Podgrzewacz przyspiesza parowanie lotnej cieczy z buteleczki. Buteleczka razem z knotem 5, który jest połączony z buteleczką, utrzymywane są w obudowie 2 przez elementy mocujące 40, znajdujące się wewnątrz obudowy 2. Elementy mocujące 40 zawierają kołnierz 41, utworzony z odkształcalnego tworzywa sztucznego. Kołnierz 41 zawiera ponadto zaciski 42, rozmieszczone w pewnej odległości od siebie i leżące w płaszczyźnie położonej zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia 1. Zaciski 42 położone są zasadniczo diametralnie naprzeciw siebie i posiadają krawędzie 43 chwytające buteleczkę. Urządzenie 1 zawiera dodatkowo elementy uwalniające 7 w postaci przycisku, dostępnego z powierzchni urządzenia 1.
Buteleczka posiada elementy łączące 3, które w tym przykładzie wykonania mają postać grzbietu biegnącego po obwodzie wokół szyjki 9 buteleczki. Grzbiet biegnie wzdłuż obwodu szyjki 9. Zewnętrzna krawędź 60 grzbietu tworzy pierścień o średnicy, która jest wyraźnie większa niż średnica szyjki 9 buteleczki.
Gdy środki mocujące 40 znajdują się w stanie nie zdeformowanym, wówczas odległość pomiędzy krawędziami 43 zacisków 42 jest zasadniczo taka sama jak średnica szyjki 9 buteleczki i zasadniczo mniejsza niż zewnętrzna średnica krawędzi 60 grzbietu. Oznacza to, że w trakcie użytkowania buteleczka utrzymywana będzie w miejscu wewnątrz obudowy 2 przez zaciski 42, które tworzą kontakt z szyjką 9 buteleczki.
Gdy konieczne jest uwolnienie buteleczki z obudowy 2, użytkownik musi wcisnąć przycisk stanowiący element uwalniający 7. Ze względu na to, że przycisk wykonany jest integralnie z elementami mocującymi 40, zatem wciśnięcie przycisku powoduje odkształcenie kołnierza 41, wywołujące rozsunięcie się zacisków 42 w kierunku strzałek 70 na fig. 7. Stopień odkształcenia kołnierza 41 jest taki, że odległość między krawędziami 43 ulega zwiększeniu i jest zasadniczo większa niż zewnętrzna średnica krawędzi 60 grzbietu. Pozwala to na przejście szyjki buteleczki przez kołnierz 41. Tak więc użytkownik ma możliwość wyjęcia buteleczki lub jej włożenia do obudowy 2 urządzenia 3 zależnie od potrzeb, poprzez wciśnięcie przycisku.
Ze względu na to, że przycisk położony jest w tej samej płaszczyźnie, co elektryczna wtyczka 4, gdy urządzenie 1 jest podłączone do gniazdka elektrycznego, zatem przycisk w tej pozycji jest niedostępny, gdyż będzie się stykał lub będzie położony bardzo blisko ściany, w której znajduje się gniazdko. Niemożliwe zatem będzie wtedy wciśnięcie przycisku w celu odkształcenia kołnierza 41, aby uwolnić buteleczkę.
Oznacza to, że dla osoby niepowołanej, jak na przykład małe dziecko, jest bardzo utrudnione wyciągnięcie buteleczki z obudowy 2, gdy urządzenie podłączone jest do źródła energii elektrycznej.
Jak pokazano na fig. 6a, grzbiet z krawędzią 60 ma zasadniczo trójkątny przekrój poprzeczny o powierzchni górnej 61, która nachyla się na zewnątrz w kierunku dna buteleczki do poziomu 62, przy którym średnica grzbietu jest maksymalna. Grzbiet zawiera ponadto powierzchnię dolną 63, która jest zasadniczo płaska i leży zasadniczo w płaszczyźnie położonej pod kątem prostym do osi urządzenia 1.
Każdy z zacisków 42 zawiera powierzchnię dolną 4 (jak pokazano w szczególności na fig. 6), która nachyla się podobnie jak powierzchnia górna 61 grzbietu. W trakcie użytkowania, gdy istnieje potrzeba włożenia buteleczki do obudowy 2, nie jest konieczne wciśnięcie przycisku. Zamiast tego, ze względu na nachylenie powierzchni dolnej 64 zacisków 42, a ponadto ze względu na odkształcalność kołnierza 41, gdy buteleczka wkładana jest do obudowy 2, powierzchnie dolne 64 zacisków 42 będą łączyć się z powierzchnią górną 61 grzbietu, zaś przesunięcie buteleczki w kierunku, pokazanym generalnie przez strzałkę 63 spowoduje rozsunięcie się zacisków w kierunku strzałek 66. Gdy zaciski 42 wyjdą poza dolny poziom 62 grzbietu, wówczas nie będzie już powierzchni grzbietu, utrzymującej zaciski 42 w położeniu odkształcenia. Ze względu na naturalną pamięć tworzywa sztucznego, zaciski - 42 powrócą do położenia nieodkształconego, w którym tworzą kontakt z powierzchnią 67 buteleczki i powierzchnią dolną 63 grzbietu. W tym położeniu, buteleczka utrzymywana jest bezpiecznie w swoim miejscu w obudowie.

Claims (18)

1. Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy, zawierające pojemnik oraz obudowę mającą elementy łączące ją z tym pojemnikiem w sposób umożliwiający jego wyjęcie, a mianowicie obudowa zawiera elementy mocujące do osadzania pojemnika wewnątrz obudowy, a pojemnik zawiera elementy łączące do łączenia z elementami mocującymi obudowy, tak iż pojemnik jest pewnie zamocowany wewnątrz obudowy, znamienne tym, że obudowa (2) zawiera elementy uwalniające (7), których obniżenie odkształca elementy mocujące (40) obudowy (2).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy uwalniające (7) i elementy mocujące (40) są uformowane jako zintegrowane ze sobą.
3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że elementy uwalniające (7) mają postać przycisku, a elementy mocujące (40) są wykonane ze sprężystego tworzywa sztucznego.
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski (42), z których każdy ma element składowy usytuowany zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia (1), a elementy łączące (8) pojemnika (3) zawierają grzbiet, rozciągający się częściowo wokół części pojemnika (3), korzystnie wokół szyjki (9) pojemnika (3).
5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski (42), z których każdy ma element składowy usytuowany pod kątem prostym do osi urządzenia (1), a elementy łączące (B) pojemnika (3) zawierają grzbiet, rozciągający się wokół części pojemnika (3), korzystnie wokół szyjki (9) pojemnika (3).
6. Urządzenie według zastrz. 4 albo 5, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają dwa zaciski (42) umieszczone w odstępie od siebie i usytuowane w sąsiedztwie przeciwległych boków pojemnika (3).
7. Urządzenie według zastrz. 4 albo 5, znamienne tym, że każdy zacisk (42) posiada krawędź (43) chwytającą pojemnik (3).
8. Urządzenie według zastrz. 4 albo 5, znamienne tym, że grzbiet w przekroju poprzecznym posiada nachyloną górną powierzchnię (61), a także dolną powierzchnię (63), leżącą zasadniczo w płaszczyźnie położonej pod kątem prostym do osi urządzenia (1).
9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że obudowa (2) zawiera elektryczną wtyczkę (4).
10. Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy, zawierające pojemnik na lotną ciecz oraz knot, którego bliższy koniec znajduje się wewnątrz pojemnika i przylega do podstawy pojemnika, a dalszy koniec znajduje się powyżej pojemnika, przy czym w pobliżu obszaru dalszego końca knota znajduje się grzejnik elektryczny, zaś ponad pojemnikiem i knotem znajduje się obudowa, która posiada otwór usytuowany powyżej dalszego końca knota, znamienne tym, że obudowa (2) zawiera elementy mocujące (40) przystosowane do osadzania pojemnika (3) wewnątrz obudowy (2), natomiast pojemnik (3) zawiera elementy łączące (8) do łączenia z elementami mocującymi (40) które przytrzymują pojemnik (3} w obudowie (2) tak, iż w trakcie użytkowania pojemnik (3) jest pewnie zamocowany wewnątrz obudowy (2), a ponadto obudowa (2) zawiera elementy uwalniające (7) do uwalniania elementów łączących (8) pojemnika (3) od elementów mocujących (40) obudowy (2).
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że elementy uwalniające (7) i elementy mocujące (40) są uformowane jako zintegrowane ze sobą.
12. Urządzenie według zastrz. 10 albo 11, znamienne tym, że elementy uwalniające (7) mają postać przycisku, a elementy mocujące (40) są wykonane ze sprężystego tworzywa sztucznego.
13. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski (42), z których każdy posiada element rozciągający się zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia (1), zaś elementy łączące (8) pojemnika (3) zawierają grzbiet, rozciągający się częściowo wokół części pojemnika (3), korzystnie wokół szyjki (9) pojemnika (3).
14. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają przynajmniej jeden, a korzystnie dwa zaciski (42), z których każdy posiada element rozciągający się zasadniczo pod kątem prostym do osi urządzenia (3), zaś elementy łączące (8) pojemnika (3) zawierają grzbiet, rozciągający się wokół części pojemnika (3), korzystnie wokół szyjki (9) pojemnika (3).
15. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, znamienne tym, że elementy mocujące (40) zawierają dwa zaciski (42), rozmieszczone w odstępie od siebie i usytuowane w sąsiedztwie przeciwległych boków pojemnika (3).
16. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, znamienne tym, że każdy zacisk (42) posiada krawędź (43) chwytającą pojemnik (3).
PL 198 536 B1
17. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, znamienne tym, że grzbiet w przekroju poprzecznym posiada nachyloną górną powierzchnię (61), a także dolną powierzchnię (63), leżącą zasadniczo w płaszczyźnie położonej pod kątem prostym do osi urządzenia (1).
18. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że obudowa (2) zawiera elektryczną wtyczkę (4).
PL364989A 2000-03-06 2001-03-06 Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy PL198536B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB0005222.5A GB0005222D0 (en) 2000-03-06 2000-03-06 Device
PCT/GB2001/000953 WO2001066157A1 (en) 2000-03-06 2001-03-06 Electrical device for evaporating a volatile liquid

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL364989A1 PL364989A1 (pl) 2004-12-27
PL198536B1 true PL198536B1 (pl) 2008-06-30

Family

ID=9886958

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL364989A PL198536B1 (pl) 2000-03-06 2001-03-06 Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy

Country Status (11)

Country Link
US (1) US7014818B2 (pl)
EP (1) EP1261383A1 (pl)
CN (1) CN1193798C (pl)
AU (2) AU3939401A (pl)
BR (1) BR0109000A (pl)
CA (1) CA2402029C (pl)
GB (1) GB0005222D0 (pl)
MX (1) MXPA02008719A (pl)
PL (1) PL198536B1 (pl)
WO (1) WO2001066157A1 (pl)
ZA (1) ZA200207870B (pl)

Families Citing this family (50)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB0123851D0 (en) 2001-10-04 2001-11-28 Pankhurst Design & Development Dispersing fragrances
EP1512312A4 (en) 2002-05-13 2006-11-22 Johnson & Son Inc S C COORDINATED EMISSION OF ODOR, LIGHT AND SOUNDS
US7244398B2 (en) * 2003-03-21 2007-07-17 S. C. Johnson & Son, Inc. Device for dispensing a volatile liquid using a wick in an ambient air stream
US7309024B2 (en) * 2003-06-30 2007-12-18 S.C. Johnson & Son, Inc. Wick assembly for dispensing a volatile liquid from a container and method of assembling same
US7032831B2 (en) * 2003-03-21 2006-04-25 S.C. Johnson & Son, Inc. Container for a device for dispensing a volatile liquid
US7007863B2 (en) * 2002-10-08 2006-03-07 S.C. Johnson & Son, Inc. Wick-based delivery system with wick made of different composite materials
US20060163376A1 (en) * 2002-10-08 2006-07-27 Lakatos Kara L Breakable wick for use in a dispenser for a volatile liquid
WO2004071935A2 (en) 2003-02-07 2004-08-26 S.C. Johnson & Son, Inc. Diffuser with light emitting diode nightlight
US20050194344A1 (en) * 2003-02-28 2005-09-08 Neptune Plastics Manufacturing Corporation Replacement bottle for fragrance dispensers
US20040195245A1 (en) * 2003-03-21 2004-10-07 Kishen Gohil Top mounting for a container for a volatile liquid dispenser
US7540473B2 (en) * 2003-03-21 2009-06-02 S.C. Johnson & Son, Inc. Dispensing system for a volatile liquid
US7744833B2 (en) * 2003-06-27 2010-06-29 S.C. Johnson & Son, Inc. Volatile liquids having predetermined evaporation profiles
US8061562B2 (en) 2004-10-12 2011-11-22 S.C. Johnson & Son, Inc. Compact spray device
US20060110144A1 (en) * 2004-11-09 2006-05-25 Fellows Robert T Bottle for liquid vaporization device
WO2007056521A2 (en) 2005-11-09 2007-05-18 Ashland Licensing And Intellectual Property Llc Air freshener
US20070158456A1 (en) * 2006-01-09 2007-07-12 Donald Spector Long Term Active Fragrancer
US7540432B2 (en) * 2006-05-30 2009-06-02 S.C. Johnson & Son, Inc. Passive dispensing device
US20080129226A1 (en) * 2006-12-05 2008-06-05 Innovative Instruments, Inc. Simulated Open Flame Illumination
US20080130266A1 (en) * 2006-12-05 2008-06-05 Innovative Instruments, Inc. Fragrancer
US20080197213A1 (en) * 2007-02-20 2008-08-21 Flashinski Stanley J Active material diffuser and method of providing and using same
US20080226269A1 (en) * 2007-03-16 2008-09-18 Innovative Instruments, Inc. Vapor generator
US7840123B2 (en) * 2007-06-21 2010-11-23 S.C. Johnson & Son, Inc. Diffusion device
US8320751B2 (en) * 2007-12-20 2012-11-27 S.C. Johnson & Son, Inc. Volatile material diffuser and method of preventing undesirable mixing of volatile materials
USD650684S1 (en) 2009-12-14 2011-12-20 Kristian Buschmann Bottle
USD650681S1 (en) 2009-12-14 2011-12-20 Kristian Buschmann Bottle
USD650683S1 (en) 2009-12-14 2011-12-20 Kristian Buschmann Bottle
USD651088S1 (en) 2009-12-14 2011-12-27 Kristian Buschmann Bottle
USD646573S1 (en) 2009-12-14 2011-10-11 Kubicek Chris A Bottle
USD650682S1 (en) 2009-12-14 2011-12-20 Kristian Buschmann Bottle
US20110139883A1 (en) * 2009-12-15 2011-06-16 Gasper Thomas P Volatile material dispenser and method of retaining refills in same
WO2011081654A1 (en) * 2009-12-15 2011-07-07 S.C.Johnson & Son, Inc. Refill, wick assembly for use with a refill, and method of retaining a refill
US8746587B2 (en) * 2009-12-15 2014-06-10 S.C. Johnson & Son, Inc Volatile material dispensers
USD639923S1 (en) 2010-04-15 2011-06-14 S.C. Johnson & Son, Inc. Dispensing device
US9370594B2 (en) 2010-07-16 2016-06-21 S. C. Johnson & Son, Inc. Volatile material dispenser and method of retaining only compatible refills thereby
US8783888B2 (en) 2010-07-20 2014-07-22 Winvic Sales Inc. Flameless candle with fragrance diffusion
US8983279B2 (en) 2012-07-31 2015-03-17 S.C. Johnson & Son, Inc. Volatile material dispenser and method of emitting a volatile material
USD732389S1 (en) 2012-07-31 2015-06-23 S.C. Johnson & Son, Inc. Cap
US9669126B2 (en) 2012-08-06 2017-06-06 S.C. Johnson & Son, Inc. Volatile material dispenser and method of emitting a volatile material
US9108782B2 (en) 2012-10-15 2015-08-18 S.C. Johnson & Son, Inc. Dispensing systems with improved sensing capabilities
USD846725S1 (en) 2017-10-23 2019-04-23 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD871226S1 (en) 2017-10-23 2019-12-31 S. C. Johnson & Son, Inc. Container
USD846724S1 (en) 2017-10-23 2019-04-23 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD859163S1 (en) 2017-10-23 2019-09-10 S. C. Johnson & Son, Inc. Container with cover
USD872245S1 (en) 2018-02-28 2020-01-07 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD872847S1 (en) 2018-02-28 2020-01-14 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD881365S1 (en) 2018-02-28 2020-04-14 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD880670S1 (en) 2018-02-28 2020-04-07 S. C. Johnson & Son, Inc. Overcap
USD853548S1 (en) 2018-05-07 2019-07-09 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
USD852938S1 (en) 2018-05-07 2019-07-02 S. C. Johnson & Son, Inc. Dispenser
US20210322618A1 (en) * 2020-04-20 2021-10-21 Korri L. Wright Adjusting electronic fragrance emitter and method

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1944821A (en) * 1934-01-23 Perfume diffuses
US4032028A (en) * 1976-09-13 1977-06-28 Apl Corporation Safety cap
FR2571259B1 (fr) * 1984-10-09 1987-02-20 Reckitt Colman Diffuseur de liquides volatils
AU594495B2 (en) 1986-09-02 1990-03-08 Fumakilla Limited Heat fumigation apparatus
JPH0718294Y2 (ja) * 1988-02-10 1995-05-01 アース製薬株式会社 加熱蒸散器
IT1231085B (it) * 1989-09-29 1991-11-12 Zobele Ind Chim Apparecchio per tenere lontano dalle persone insetti volatili, in particolare zanzare e procedimento di fabbricazione.
US5222186A (en) * 1991-12-06 1993-06-22 Globol Gmbh Electrical apparatus for vaporizing of active substances
IT1280407B1 (it) * 1995-04-06 1998-01-20 Falp Srl Apparecchio per la vaporizzazione di soluzioni insetticide o simili
US5647053A (en) * 1995-10-11 1997-07-08 S. C. Johnson & Son, Inc. Vapor dipensing device
IT240993Y1 (it) * 1996-11-07 2001-04-20 Zobele Ind Chim Fornelletto per l'evaporazione a intensita' regolabile di sostanzechimiche
ES2137111B1 (es) * 1997-06-24 2000-09-16 Dbk Espana Sa Dispositivo evaporador de productos volatiles con intensidad de evaporacion variable.
US6097881A (en) * 1998-07-30 2000-08-01 Dekko Heating Technologies, Inc. Electrically heated chemical delivery system and method of manufacturing same
USD433744S (en) * 1998-08-14 2000-11-14 Dbk Espana, S.A. Substance evaporator
USD447550S1 (en) * 1998-08-14 2001-09-04 Dbk Espana, S.A. Substance evaporator
ES2163956B2 (es) * 1998-08-21 2003-05-01 Dbk Espana Sa Dispositivo evaporador de productos volatiles con intensidad de evaporacion variable, mediante la interposicion de un casquillo movil.
USD444220S1 (en) * 1998-10-30 2001-06-26 Dbk Espana, S.A. Lower portion of a substance evaporator
US6104867A (en) * 1999-06-16 2000-08-15 The Dial Corporation Method and apparatus for liquid vaporization
US6236807B1 (en) * 2000-01-07 2001-05-22 Bath & Body Works, Inc. Wick-based liquid emanation system with child-resistant and miniaturization features
IT1318278B1 (it) * 2000-07-28 2003-07-28 Zobele Ind Chimiche S P A Ora Vaporizzatore elettrico di insetticidi o profumi in formulazioniliquide, a intensita' di evaporazione regolabile.

Also Published As

Publication number Publication date
PL364989A1 (pl) 2004-12-27
AU2001239394B2 (en) 2005-06-09
BR0109000A (pt) 2002-12-17
US7014818B2 (en) 2006-03-21
MXPA02008719A (es) 2003-04-14
WO2001066157A1 (en) 2001-09-13
AU3939401A (en) 2001-09-17
EP1261383A1 (en) 2002-12-04
CA2402029A1 (en) 2001-09-13
CA2402029C (en) 2008-08-12
ZA200207870B (en) 2003-10-01
CN1193798C (zh) 2005-03-23
GB0005222D0 (en) 2000-04-26
CN1416355A (zh) 2003-05-07
US20050053528A1 (en) 2005-03-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL198536B1 (pl) Urządzenie do odparowywania lotnej cieczy
AU2001239394A1 (en) Electrical device for evaporating a volatile liquid
CA2329605C (en) Wick-based liquid emanation system with child-resistant and miniaturization features
EP0296807A2 (en) Aroma diffuser assembly
KR100554808B1 (ko) 활성물질 가열장치
AU2005267312B2 (en) Electric liquid volatile dispenser
US6768865B2 (en) Liquid vaporization with housing stabilization system
US6896196B2 (en) Evaporative container for volatile substances
MXPA05002263A (es) Elementos vaporizadores.
EP1270022A1 (en) Electrical vapour diffuser equipment
EP1769517B1 (en) Volatizer with integrated thermal cutoff
GB2361426A (en) Device comprising a container removably attachable to a casing
WO2021204081A1 (zh) 香薰液容器
US5748836A (en) Locking mechanism for vaporizer electrode housing utilizing electrical plug prong as key
JPH0425978Y2 (pl)
KR980007981A (ko) 액체형 전기훈증기
AU2001275415A1 (en) Actives dispenser with offset electrical plug
US10640050B1 (en) Holding device for motor vehicle air freshener
EP1779871A2 (en) Diffusing device for volatile substances
KR0134289Y1 (ko) 매트훈증기
RU2046582C1 (ru) Спичечница
JPH04206289A (ja) 正特性サーミスタ装置
KR19980043027A (ko) 전기 훈증기