PL189787B1 - Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży - Google Patents

Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży

Info

Publication number
PL189787B1
PL189787B1 PL99346654A PL34665499A PL189787B1 PL 189787 B1 PL189787 B1 PL 189787B1 PL 99346654 A PL99346654 A PL 99346654A PL 34665499 A PL34665499 A PL 34665499A PL 189787 B1 PL189787 B1 PL 189787B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
flange
washing
parts
charging opening
Prior art date
Application number
PL99346654A
Other languages
English (en)
Other versions
PL346654A1 (en
Inventor
Paul Robertson Sherratt
Mark Shickle
Original Assignee
Unilever Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Unilever Nv filed Critical Unilever Nv
Publication of PL346654A1 publication Critical patent/PL346654A1/xx
Publication of PL189787B1 publication Critical patent/PL189787B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06FLAUNDERING, DRYING, IRONING, PRESSING OR FOLDING TEXTILE ARTICLES
    • D06F39/00Details of washing machines not specific to a single type of machines covered by groups D06F9/00 - D06F27/00 
    • D06F39/02Devices for adding soap or other washing agents
    • D06F39/024Devices for adding soap or other washing agents mounted on the agitator or the rotating drum; Free body dispensers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Detail Structures Of Washing Machines And Dryers (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie dozujace do maszynowe- go prania odziezy, zawierajace pojemnik sluzacy do umieszczania w nim srodka pio- racego, który to pojemnik posiada sciane korpusu zawierajaca otwór zasypowy oraz otwory do dozowania srodka pioracego, znamienne tym, ze urzadzenie zawiera sztywne elementy oddzielajace uformowane wokól sciany korpusu (3) do odseparowania prania od otworów dozujacych. Fig.1. PL PL PL PL PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy urządzenia dozującego do maszynowego prania odzieży.
Istnieie wiele rodzaiów urządzeń dozuiacych środki piorace przeznaa.znnvpy do maszynowego prania odzieży. Na przykład, w opisie patentowym EP 0 343 070 opisano urządzenie składające się z woreczka przepuszczającego wodę posiadającego wylot utrzymywany w pozycji otwartej przez sztywny pierścieniowy kołnierz. W przypadku używania proszków piorących wsypywane są one do woreczka i tak wypełnione urządzenie umieszczane jest wraz z odzieżą w maszynie pralniczej. Podczas cyklu prania, roztwór piorący przedostaje się przez oba otwarte wyloty woreczka oraz przez jego ściany i rozpuszcza oraz rozprasza proszek zawarty w woreczku. Wadą tego urządzenia jest to, że podczas używania, wylot urządzenia jest zatykany przez piorącą się odzież. W celu rozwiązania tego problemu zaproponowano
189 787 w zgłoszeniu patentowym WO 95/04682 zabezpieczenie w postaci sztywnych elementów oddzielających umieszczonych ponad powierzchnią wylotu, w celu utrzymywania prania z dala od wylotu woreczka, a zatem zapobiega to zatykaniu się wylotu woreczka. Rozwiązanie to usprawniło działanie urządzenia przez polepszenie przepustowości przez wylot wody i środków piorących, jednak rozwiązanie to nie dostrzega problemu przedostawania się roztworu do i na zewnątrz woreczka przez przepuszczalne dla wody ścianki woreczka. Obecnie wprowadzane programy prania dążą do mniejszego zużycia wody, co powoduje zauważalny wzrost tego problemu.
Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży, składające się z pojemnika do umieszczania w nim pewnych ilości środków piorących, gdzie pojemnik ten posiada ścianę korpusu zawierającą otwór zasypowy i otwory do dozowania środków piorących, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera sztywne elementy oddzielające, rozmieszczone wokół ściany korpusu, do oddzielenia prania od otworów dozujących.
Korzystnie, pojemnik może być w kształcie perforowanego korpusu, który jest korzystnie sztywny. Takie korpusy mogą być formowane wtryskowo i mogą posiadać perforacje, których wymiary umożliwiają dostęp wody do pojemnika, jednocześnie zapobiegając jednak wydostawaniu się środków piorących w pierwotnej postaci z urządzenia poprzez te perforacje. A zatem, gdy środek piorący jest w postaci proszku, perforacja będzie miała odpowiednio małe wymiary i z pewnością mniejsze aniżeli wymiary ziaren środka piorącego. W korzystnym przykładzie wykonania wynalazku, pojemnik posiada korpus o strukturze typu siatka.
Otwór zasypowy korpusu zawiera środki zamykające do jego zamykania.
Sztywne elementy oddzielające posiadają strukturę typu klatka.
Otwór zasypowy pojemnika stanowi obwodowy kołnierz, którego sztywne elementy oddzielające rozciągają się od wymienionego kołnierza.
W innym przykładzie wykonania według wynalazku, urządzenie jest zaprojektowane jako dwie wzajemnie łączące się części, gdzie pierwsza część składa się z elementów oddzielających, które ogólnie rzecz biorąc są w kształcie klatki posiadającej otwarty wylot, a druga część składa się z pojemnika, którego otwór zasypowy stanowi obwodowy kołnierz. Obie części są połączone ze sobą poprzez umieszczenie pojemnika wewnątrz wylotu klatki, gdzie pojemnik jest mocowany w obwodowym kołnierzu ujmującym klatkę, w wylocie klatki. Typowo, połączenie będzie połączeniem typu zatrzaskowego, jednak może być tu przewidziany każdy inny rodzaj połączenia.
W alternatywnym rozwiązaniu wynalazku pojemnik jest utworzony z dwóch części, które łącząc się tworzą zamknięty pojemnik. Obie części są połączone ze sobą zawiasowo. A zatem pojemnik, korzystnie o wydrążonym okrągłym korpusie, posiada dwie korzystnie symetryczne przeciwne części, opcjonalnie połączone zawiasowo, które to części poruszają się razem i z osobna wokół zawiasu w celu umożliwienia wypełnienia otworu zasypowego. Korzystnie, stykające się odcinki każdej części, zaopatrzone są w sztywne części kołnierzowe, których elementy oddzielające rozciągają się od każdej części kołnierzowej do rozszerzającej się wokół części pojemnika. W ten sposób elementy oddzielające mogą przybierać specyficzny omówiony już kształt.
Każda część pojemnika zawiera obwodowy kołnierz, który przylega w przypadku zamknięcia obydwu części, w którym elementy oddzielające rozciągają się od każdego kołnierza.
Środki zamykające posiadają zdejmowalnązatyczkę.
Urządzenie wykonane zgodnie z wynalazkiem, zapewnia odstęp pomiędzy ścianą korpusu pojemnika i strukturą wewnętrzną, w której to przestrzeni roztwór piorący może swobodnie krążyć dla lepszego dojścia do otworów w ścianie korpusu Wynikiem lepszej cyrkulacji wody jest to, że na środek piorący znajdujący się wewnątrz pojemnika oddziaływuje większa ilość wody, i w ten sposób rozpuszczanie środka lub w inny sposób poddanie go działaniu roztworu piorącego jest szybsze i rzeczywiście bardziej dokładne. Ponadto, odstęp utrzymuje dystans pomiędzy załadowanym środkiem piorącym a praniem, w ten sposób zmniejszając ryzyko uszkodzenia prania powodowane bezpośrednim kontaktem prania ze środkiem piorącym.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania, na rysunku, na którym fig. 1 do 3 przedstawiają perspektywiczny widok urządzenia dozującego zgodnie z wynalazkiem, z fig. 2 przedstawiającą urządzenie w rozłożeniu, fig. 4 przedstawia perspek4
189 787 tywiczny widok urządzenia według alternatywnego przykładu wykonania wynalazku, fig. 5 przedstawia urządzenie z fig. 4 w rozłożeniu, fig. 6 przedstawia perspektywiczny widok urządzenia dozującego zgodnie z alternatywnym przykładem wykonania według wynalazku, fig. 7 przedstawia rzut pionowy z przodu urządzenia z fig. 6, fig. 8 przedstawia perspektywiczny widok urządzenia z fig. 6 i 7 w pozycji otwartej, fig. 9 i 10 przedstawiają perspektywiczny widok urządzenia według innego przykładu wykonania wynalazku, fig. 11 przedstawia perspektywiczny widok urządzenia z fig. 9 i 10 w pozycji otwartej, fig. 12 i 13 przedstawiają widok urządzenia dozującego według kolejnego przykładu wykonania wynalazku, fig. 14 przedstawia perspektywiczny widok urządzenia z fig. 12 i 13 w pozycji otwartej, fig. 15 przedstawia perspektywiczny widok innego urządzenia według wynalazku, z fig. 16 przedstawiającą urządzenie w pozycji otwartej, fig. 17 i 18 przedstawiają kolejny przykład wykonania wynalazku i fig. 19 do 21 przedstawiają kolejny jeszcze przykład wykonania wynalazku.
Na fig. 1 do 3, przedstawione jest urządzenie dozujące 1 zgodnie z wynalazkiem zawierające pojemnik 2 do umieszczania w nim ilości środka piorącego, gdzie pojemnik 2 składa sję ze ściany korpusu 3 i otworu zasypowego 4 stanowiącego sztywny obwodowy kołnierz 5. Ściana korpusu, która w tym przypadku zbudowana jest z siatki, przepuszczającej wodę, o zasadniczo sztywnej konstrukcji, zawierająca otwory średnio o wymiarach 0,8 mm, które umożliwiając swobodne przenikanie wody i roztworu piorącego przez ścianę korpusu 3, zapobiegają by środek piorący, w tym szczególnym przypadku w postaci proszku piorącego, nie przedostawał się przez ścianę korpusu 3.
Typowe wymiary perforacji, będą zawierać się w zakresie pomiędzy 1 a 1000 mikrometrów. Niemniej jednak, przewiduje się inne wymiary w zależności od wymiarów ziaren środka piorącego lub w zależności od lepkości płynu, gdy środkiem piorącym jest płyn piorący. Gdy stosowana jest większa postać środka piorącego, jak na przykład środek piorący w postaci tabletki piorącej, perforacje w korpusie mogą być większe i rzadsze.
Pojemnik może mieć postać elastycznego woreczka lub pochewki i wykonany jest z materiału przepuszczającego wodę.
Urządzenie 1 zawiera sztywne elementy oddzielające w postaci sprężystej klatki 8 posiadającej część wylotową 9 oraz łukowate elementy przestrzenne 10, z których każdy rozciąga się od pierwszego punktu na części wylotowej 9 do drugiego punktu na części wylotowej, biegunowo naprzeciw pierwszego punktu. Część wylotowa 9 klatki 8 oraz kołnierz pojemnika 2 zawierają wzajemnie zazębiające się uformowania 11, które umożliwiają klatce 8 i pojemnikowi 2 połączenie się w sposób zatrzaskowy. Następnie urządzenie zawiera środki zamykające w postaci zatyczki 12 do zamykania otworu zasypowego 4, gdzie zatyczka 12 posiada takie wymiary, by była odpowiednio ciasno spasowana z otworem zasypowym 4 oraz posiada zakotwiczenie 13, które umożliwia zatyczce 12 usunięcie jej z otworu zasypowego 4, jednocześnie nie pozwalając na odłączenie się od urządzenia 1.
W jednym przykładzie wykonania wynalazku, otwór zasypowy pojemnika 2 stanowi obwodowy kołnierz 5, który korzystnie podtrzymuje elementy oddzielające wokół ściany korpusu pojemnika. A zatem, na przykład, kiedy obwodowy kołnierz 5 jest kołnierzem pierścieniowym, elementy oddzielające mogą zawierać co najmniej jeden łukowaty element rozciągający się od jednego punktu na obwodowym kołnierzu 5 wokół ściany korpusu 3, do drugiego punktu na tym obwodowym kołnierzu. Generalnie, urządzenie powinno zawierać wiele takich elementów, najlepiej dwa, jednak ich ilość, kształt i rozmieszczenie zależą od wymiaru i kształtu pojemnika.
Otwór zasypowy 4 urządzenia może mieć różne kształty. Na przykład, gdy otwór stanowi wylot lub ustnik czy obwodowy kołnierz, otwór ten może być zamykany poprzez odpowiednie środki zamykające. Najkorzystniej, gdy zamknięcie składa się z zatyczki 12 posiadającej środki w postaci kotwicy umożliwiającej usunięcie zatyczki z otworu nie odłączając jej jednak od urządzenia.
Pojemnik 2 jest korzystnie formowany metodą wtryskową i jest z materiału plastycznego. Klatka 8, zatyczka 12 oraz kołnierz 5 pojemnika 2 są także wykonane metodą wtryskową i są z plastiku lub polimerowego materiału, którego sprężystość jest wystarczająca, by zapobiec wszelkim hałasom podczas używania urządzenia w maszynie pralniczej. Klatka 8, pojemnik 2 i zatyczka 12 są generalnie wytwarzane w trzech oddzielnych procesach kształtowa189 787 nia wtryskowego i następnie montowane, przewidziane jest jednak, by wszystkie trzy części mogły być wykonane i zmontowane w jednym procesie.
W celu użycia, zmontowane urządzenie 1, jak pokazano na fig. 3, wypełniane jest odpowiednią ilością środka piorącego poprzez otwór zasypowy 4, po czym zatyczka 12 jest przyciskana do otworu zasypowego 4 szczelnie zamykając otwór zasypowy 4. W tym przypadku, zatyczka 12 posiada zaczep 15 na swojej powierzchni obwodowej, który łączy się z kołnierzem 5 pojemnika poprzez rowek 16 na kołnierzu 5. Przekręcenie zatyczki 12 zaciska zatyczkę 12 w otworze zasypowym 4. Urządzenie 1 jest następnie umieszczane w maszynie pralniczej z praniem przeznaczonym do wyprania, i operacja prania przebiega w sposób nietypowy. Podczas prania woda musi swobodnie krążyć pomiędzy klatką 8 a ścianą korpusu pojemnika 2, zapewniając w ten sposób lepszy jej dostęp do otworów znajdujących się w ścianie korpusu, a więc lepiej, szybciej i bardziej efektywnie rozpuszcza środek piorący znajdujący się w pojemniku. Ponadto fakt, że klatka oddziela pranie od ściany korpusu, znacząco zapobiega temu, że skondensowany roztwór środka piorącego, papka lub pasta, bezpośrednio nie kontaktują się z praniem, zamiast tego, ta skondensowana postać środka piorącego jest rozpuszczana lub rozcieńczana przez wodną ciecz piorącą przechodzącą pomiędzy klatką 8 i pojemnikiem 2. Po zakończeniu programu prania, urządzenie 1 usuwa się z maszyny pralniczej w celu ponownego użycia.
W odniesieniu do fig. 4 i 5 w opisanym alternatywnym przykładzie wykonania wynalazku, części podobne do tych, które zostały opisane w poprzednim przykładzie wykonania, posiadają te same oznaczenia numeryczne. W tym przykładzie wykonania, urządzenie 20 składa się z klatki 21, która zawiera trzy połączone ze sobą koliste pierścienie 22, rozmieszczone wokół wspólnego punktu środkowego wewnątrz trójwymiarowej struktury posiadającej wylot 23. Podobnie jak w poprzednim przykładzie wykonania, wylot jest wymiarowo dopasowany do połączenia z obwodowymi uformowaniami 11 kołnierza 5 pojemnika 2. Zastosowanie tego przykładu wykonania jest podobne do opisanego poprzednio przykładu.
W odniesieniu do fig. 6 do 11 w opisanym kolejnym przykładzie wykonania wynalazku, części podobne do tych, które zostały opisane w poprzednim przykładzie wykonania, oznaczone są takimi samymi odnośnikami numerycznymi. W tym przykładzie wykonania, urządzenie 30 składa się z klatki 8, która jest podobna do tej z fig. 1 do 3. Środki zamykające składają się z dwóch montowanych ze sobą części, z pierwszego elementu 31, który w trakcie używania jest na stałe połączony z kołnierzem 5 pojemnika 2, którego część zakrywa część otworu, i z drugiej części 32, która zamontowana jest na pierwszej części 31 z możliwością obrotu i posiada otwór zasypowy 33. W celu użycia, urządzenie wypełniane jest poprzez obrót drugiej części 32 w kierunku zaznaczonym strzałką A, do momentu gdy otwór zasypowy 33 zejdzie się z odkrytą częścią otworu zasypowego, w wyniku czego odsłoni się otwór zasypowy 4. Gdy urządzenie zostanie już wypełnione wymaganą ilością środka piorącego, drugą część 32 obraca się w przeciwnym kierunku oznaczonym strzałką B, pokazaną na fig. 10, zamykając otwór zasypowy 4.
W odniesieniu do fig. 12 do 14 w opisanym kolejnym przykładzie wykonania wynalazku, części podobne do tych, które zostały opisane w poprzednich przykładach wykonania, oznaczone są takimi samymi odnośnikami numerycznymi. W tym przykładzie wykonania urządzenie 40 składa się z okrągłego pojemnika 2 zbudowanego z dwóch symetrycznych przeciwległych części 41 i 42. Podobnie, klatka 8 składa się z kolistej struktury posiadającej dwie symetryczne przeciwległe części 43 i 44, które to części są połączone ze sobą zawiasowo. Każda z części 43, 44 klatki, połączona jest z częścią 41, 42 pojemnika tak, że otwieranie i zamykanie klatki 8 otwiera i zamyka pojemnik 2. W celu użycia, pojemnik 2 otwierany jest y y X y y ' x y y y poprzez otwarcie klatki 8 wokół zawiasu 45 i jedna z części 41, 42 pojemnika, wypełniana jest wymaganą ilością środka piorącego. Urządzenie 40 jest następnie zamykane i używane w sposób podobny do tego jak w poprzednich przykładach wykonania.
W odniesieniu do fig. 15 i 16, w dalszym ciągu, w opisanym kolejnym przykładzie wykonania wynalazku, części podobne do tych, które zostały opisane w poprzednich przykładach wykonania, posiadają te same odnośniki numeryczne. W tym przykładzie wykonania, podobnym najbardziej do przykładu z fig. 12 do 14, urządzenie 50 składa się z klatki 8 o strukturze owalnej posiadającej dwie połączone zawiasowo symetryczne przeciwległe części 51 i 52,
189 787 które podczas zamykania obu części przylegają do siebie obwodowo poprzez wspólne części 53a, 53b kołnierza. Podobnie, pojemnik składa się z dwóch części 54, 55 o budowie owalnej, gdzie każda część posiada przylegającą część 57, 57 kołnierza, i gdzie każda część kołnierza części pojemnika jest odpowiednio połączona z częścią kołnierza części klatki. W ten sposób, otwieranie i zamykanie klatki 8 otwiera i zamyka pojemnik. Zastosowanie tego przykładu wykonania jest podobne do tego jak opisano w odniesieniu do poprzedniego przykładu wykonania.
Figury 17 i 18 przedstawiają urządzenie 60, które w swojej konstrukcji i działaniu jest podobne do poprzedniego przykładu wykonania.
Figury 19 do 21 przedstawiają kolejny przykład wykonania wynalazku, który jest ogólnie oznaczony odnośnikiem 70 i, który składa się z klatki 8, generalnie w kształcie „sakiewki”, oraz posiada parę przeciwległych dziobków 71 i 72, które poruszają się razem i z osobna wokół części zawiasowych (nie pokazanych) w celu otwierania i zamykania urządzenia. W tym przykładzie wykonania pojemnik 2 jest integralną częścią ukształtowaną wewnątrz struktury klatki 8. Zastosowanie tego przykładu wykonania jest podobne do opisanych w odniesieniu do poprzednich przykładów wykonania.
Urządzenie według wynalazku przewidziane jest do stosowania w nim wszystkich rodzajów środków piorących, zarówno stałych jak i płynnych. Do przewidzianych stałych środków piorących zalicza się proszki, granulki, płatki, kulki, tabletki i tym podobne. W przypadku używania płynów ważne jest, by umożliwić wejście roztworu piorącego jednocześnie uniemożliwiając płynnym środkom piorącym, w stanie nierozwodnionym, wypłynięcie z pojemnika poprzez otwory.
Wynalazek nie ogranicza się do przykładów tu opisanych, które mogą posiadać zróżnicowaną obopólną konstrukcję i detale, nie odstępując od istoty wynalazku.

Claims (12)

1. Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży, zawierające pojemnik służący do umieszczania w nim środka piorącego, który to pojemnik posiada ścianę korpusu zawierającą otwór zasypowy oraz otwory do dozowania środka piorącego, znamienne tym, że urządzenie zawiera sztywne elementy oddzielające uformowane wokół ściany korpusu (3) do odseparowania prania od otworów dozujących.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ściana korpusu (3) jest perforowana, przez co umożliwia przenikanie roztworu piorącego do wnętrza pojemnika (2).
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że ściana korpusu (3) posiada strukturę typu siatka.
4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że otwór zasypowy (4) korpusu (3) zawiera środki zamykające do jego zamykania.
5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że sztywne elementy oddzielające posiadają strukturę typu klatka (8).
6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że otwór zasypowy (4) pojemnika (2) stanowi obwodowy kołnierz (5), którego sztywne elementy oddzielające rozciągają się od wymienionego kołnierza (5).
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że sztywne elementy oddzielające zawierają co najmniej jeden element oddzielający, który rozciąga się od jednego punktu na kołnierzu (5), wokół ściany korpusu (3), do drugiego punktu na kołnierzu (5).
8. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, ze składa się z dwóch wzajemnie połączonych części, gdzie pierwsza część zawiera pojemnik (2), w którym otwór zasypowy (4) stanowi obwodowy kołnierz (5), i druga część posiada sztywne elementy oddzielające, w której to części umieszczany jest pojemnik z wylotem (9) środków oddzielających, gdzie kołnierz (5) pojemnika łączy się z wylotem (9) środków oddzielających.
9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że dwie wzajemnie połączone części są połączone ze sobą zatrzaskowo.
10. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że pojemnik (2) składa się z dwóch zawiasowo połączonych części (41, 42, 54, 55), które poruszają się razem i z osobna dla odsłonięcia otworu zasypowego (4), w którym sztywne elementy oddzielające rozciągają się wokół każdej z tych części.
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że każda część (54, 55) pojemnika (2) zawiera obwodowy kołnierz (56, 57), który przylega w przypadku zamknięcia obydwu części (54, 55), w którym elementy oddzielające rozciągają się od każdego kołnierza (56, 57).
12. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że środki zamykające posiadają zdejmowalną zatyczkę (12).
PL99346654A 1998-09-18 1999-09-08 Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży PL189787B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9820466.2A GB9820466D0 (en) 1998-09-18 1998-09-18 Device for machine washing of clothes
PCT/GB1999/002984 WO2000017438A1 (en) 1998-09-18 1999-09-08 Device for machine washing of clothes

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL346654A1 PL346654A1 (en) 2002-02-25
PL189787B1 true PL189787B1 (pl) 2005-09-30

Family

ID=10839154

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99346654A PL189787B1 (pl) 1998-09-18 1999-09-08 Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6523371B1 (pl)
EP (1) EP1114216B1 (pl)
CN (1) CN1165651C (pl)
AR (1) AR020472A1 (pl)
AU (1) AU5752799A (pl)
BR (1) BR9913783A (pl)
CA (1) CA2343406C (pl)
CZ (1) CZ299480B6 (pl)
DE (1) DE69908154T2 (pl)
ES (1) ES2198150T3 (pl)
GB (1) GB9820466D0 (pl)
HU (1) HUP0103332A3 (pl)
PL (1) PL189787B1 (pl)
RO (1) RO120205B1 (pl)
TR (1) TR200100757T2 (pl)
WO (1) WO2000017438A1 (pl)
ZA (1) ZA200101220B (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1074654A1 (en) * 1999-07-27 2001-02-07 The Procter & Gamble Company Hand-held container
US6996869B2 (en) * 2002-11-25 2006-02-14 Ecolab, Inc. Dispensing cartridge and method of dispensing a product from a dispensing cartridge
PL1543763T3 (pl) * 2003-12-16 2012-08-31 Unilever Nv Dozownik składnika do automatycznych zmywarek do naczyń
GB0426888D0 (en) * 2004-12-08 2005-01-12 Unilever Plc Dispensing device
GB0511943D0 (en) 2005-06-13 2005-07-20 Reckitt Benckiser Uk Ltd Device
GB0601247D0 (en) * 2006-01-21 2006-03-01 Reckitt Benckiser Nv Article
IT1395307B1 (it) * 2009-07-29 2012-09-05 Braidotti Guscio per pallina da utilizzare in macchine per il lavaggio automatico quali lavatrici o lavastoviglie
CN102021782B (zh) * 2009-09-09 2012-05-23 建兴电子科技股份有限公司 具消毒杀菌功能的洗衣球装置
WO2012175284A1 (en) * 2011-06-23 2012-12-27 Unilever Plc Dosing device for particulate laundry composition
GB201110700D0 (en) * 2011-06-24 2011-08-10 Reckitt Benckiser Nv Product
EP2796081B1 (en) * 2011-12-19 2022-01-12 Sallo Kyra S.L. Detergent dosing device for dishwashers
ES2394536B1 (es) * 2012-06-21 2013-12-09 Sallo Kyra, S.L. Dispositivo dosificador de detergente para maquinas lavavajillas.
US9027370B2 (en) * 2012-06-07 2015-05-12 General Electric Company Fluid additive dispenser
ES2964889T3 (es) 2013-06-27 2024-04-10 Unilever Ip Holdings B V Dispositivo para el tratamiento de mancha y procedimiento
ES2543926B1 (es) * 2013-12-19 2016-05-31 Zobele Espana Sa Dispensador para lavadoras

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4567675A (en) * 1982-05-20 1986-02-04 Lever Brothers Company Device for conditioning fabrics in a tumble-dryer
FR2641551B2 (fr) * 1988-05-18 1991-11-22 Procter & Gamble Procede et dispositif pour le lavage du linge en machine avec un produit particulaire
FR2669944B1 (fr) 1990-11-30 1994-02-04 Procter & Gamble Dispositif pour le lavage du linge en machine et son mode de mise en óoeuvre.
EP0641881A1 (en) * 1993-08-10 1995-03-08 The Procter & Gamble Company Dispensing device
GB2317378A (en) * 1995-04-22 1998-03-25 Shiow Jiuan Freida Leu Laundry ball
EP0843754A1 (en) * 1995-08-07 1998-05-27 Colgate-Palmolive Company Dispenser with enhanced diffusion

Also Published As

Publication number Publication date
GB9820466D0 (en) 1998-11-11
CA2343406C (en) 2007-11-20
EP1114216A1 (en) 2001-07-11
PL346654A1 (en) 2002-02-25
ES2198150T3 (es) 2004-01-16
CZ2001972A3 (cs) 2001-09-12
RO120205B1 (ro) 2005-10-28
TR200100757T2 (tr) 2001-07-23
US6523371B1 (en) 2003-02-25
ZA200101220B (en) 2002-02-13
DE69908154T2 (de) 2003-12-11
CZ299480B6 (cs) 2008-08-13
HUP0103332A3 (en) 2002-11-28
CN1313916A (zh) 2001-09-19
HUP0103332A2 (hu) 2002-01-28
EP1114216B1 (en) 2003-05-21
CA2343406A1 (en) 2000-03-30
AR020472A1 (es) 2002-05-15
BR9913783A (pt) 2001-07-10
AU5752799A (en) 2000-04-10
CN1165651C (zh) 2004-09-08
WO2000017438A1 (en) 2000-03-30
DE69908154D1 (de) 2003-06-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL189787B1 (pl) Urządzenie dozujące do maszynowego prania odzieży
EP0964951B1 (en) Process and dispensing device for washing laundry in a washing machine
EP1561853B1 (en) Structure for blocking outflow of fluid for washing machine
US20140060122A1 (en) Laundry Machine
US6705333B1 (en) Perforated dental appliance case
FI93029C (fi) Laite pesuaineseoksen annostelemiseksi pesukoneen rumpuun
US7007862B2 (en) Rinse release dispensing device
EP0846798A1 (en) Tablet dispensing device
EP0490577B1 (en) Dispensing device
EP2325378A1 (en) Washing machine with improved filter for the draining circuit
US2912842A (en) Clothes treating material dispenser for automatic washers of the tumbler type
WO1994011562A1 (en) Improvements in the dispensing of detergent
CA2409384C (en) Spinner basket having labyrinth ring and method for using same
WO2021204119A1 (en) Additive dispensing for washing machine appliances
WO1997006301A1 (en) Dispenser with enhanced diffusion
WO2010115740A1 (en) A washing sphere
JPS6056517B2 (ja) ドラム式洗濯機
KR200207709Y1 (ko) 세탁기
EP0699410A1 (en) A dispensing device for detergent tablet
JP3054062U (ja) 洗たく機
JP2018126304A (ja) 衣服洗濯過程における鉄粉除去具及び鉄粉除去方法
WO2002077354A1 (en) A process and device for washing laundry in a washing machine
KR20160002794U (ko) 쌀 세척장치
RU99121337A (ru) Способ стирки белья в стиральной машине и дозирующее устройство для его осуществления

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120908