PL185149B1 - Puszka do konserw - Google Patents

Puszka do konserw

Info

Publication number
PL185149B1
PL185149B1 PL96327012A PL32701296A PL185149B1 PL 185149 B1 PL185149 B1 PL 185149B1 PL 96327012 A PL96327012 A PL 96327012A PL 32701296 A PL32701296 A PL 32701296A PL 185149 B1 PL185149 B1 PL 185149B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
side walls
opening
connection
circumferential base
cans
Prior art date
Application number
PL96327012A
Other languages
English (en)
Other versions
PL327012A1 (en
Inventor
Wolfgang Peter
Horst Becker
Hans Hartung
Original Assignee
Impress Metal Packaging Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Impress Metal Packaging Gmbh filed Critical Impress Metal Packaging Gmbh
Publication of PL327012A1 publication Critical patent/PL327012A1/xx
Publication of PL185149B1 publication Critical patent/PL185149B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D1/00Containers having bodies formed in one piece, e.g. by casting metallic material, by moulding plastics, by blowing vitreous material, by throwing ceramic material, by moulding pulped fibrous material, by deep-drawing operations performed on sheet material
    • B65D1/12Cans, casks, barrels, or drums
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D1/00Containers having bodies formed in one piece, e.g. by casting metallic material, by moulding plastics, by blowing vitreous material, by throwing ceramic material, by moulding pulped fibrous material, by deep-drawing operations performed on sheet material
    • B65D1/12Cans, casks, barrels, or drums
    • B65D1/14Cans, casks, barrels, or drums characterised by shape
    • B65D1/16Cans, casks, barrels, or drums characterised by shape of curved cross-section, e.g. cylindrical
    • B65D1/165Cylindrical cans

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Stackable Containers (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Containers Having Bodies Formed In One Piece (AREA)
  • Rigid Containers With Two Or More Constituent Elements (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)
  • Seeds, Soups, And Other Foods (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Containers Opened By Tearing Frangible Portions (AREA)
  • Prostheses (AREA)

Abstract

1. Puszka do konserw, zaopatrzona w denko i po- laczone z nim scianki boczne oraz górny otwór, ograniczony górnymi krawedziami scianek bocznych szczelnie zamkniety pokrywa po napelnieniu puszki, przy czym scianki boczne sa odchylone na zewnatrz ku górze, zas w miejscu polaczenia z denkiem sa za- krzywione i w polaczeniu z denkiem tworza wzdluz calego obwodu ze wnetrzna wypuklosc majaca postac obwodowej podstawy, znamienna tym, ze wypukla czesc lukowa (21) scianek bocznych (20), których gó- rne krawedzie ograniczaja otwór (31), w miejscu ich polaczenia z denkiem (10) ma prom ien wiekszy od 4 mm, przy czym denko (10) w miejscu polaczenia ze sciankami (20) ma wytloczenie (32) skierowane do wnetrza puszki, które lacznie z wypukloscia(21) scia- nek bocznych (20) i denka (10) tworzy zewnetrzna obwodowa podstawe (11), a ponadto denko (10) jest zaopatrzone w obwodowy wystep (15) stanowiacy dalsza czesc wytloczenia (32) i tworzacy wewnetrzna obwodowa podstawe (16), której szerokosc wynosi od 1,5 mm do 10,0 mm. Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest puszka do konserw wyposażona w denko i połączone z nim, otaczające wewnętrzny pojemnik ścianki boczne.
Znane są puszki do konserw o różnych kształtach. Dla różnych produktów spożywczych pakowanych w puszki, puszki muszą spełniać różnorakie wymaga nia dotyczące wyglądu, czasu przechowywania, stabilności kształtu, a także możliwości układania w stosy.
Z opisu niemieckiego wzoru użytkowego nr DE-GM14 98 472 znanajest blaszana puszka, o okrągłym przekroju poprzecznym, której ścianki boczne połączone są z denkiem za pomocą pierścieniowego odcinka i przebiegająku górze. Denko ma w centralnej części wgłębienie, które powoduje, że w przypadku ustawienia puszki na płaszczyźnie nie styka się ono z niącałąpowierzchnią. Wyposażenie denka we wgłębienie powoduje zwiększenie stabilności puszki. W przypadku gdy denko jest pozbawione wgłębienia, puszka może łatwo ulegać odkształceniom za185 149 równo w procesie jej wytwarzaniajak i w czasie napełniania. Kształt denka jest w tym przypadku niezdefiniowany, co może powodować punktowe stykanie się puszki z płaszczyzną lub z innymi puszkami ustawionymi w stosie. Pierścieniowa krawędź łącząca denko ze ściankami bocznymi o określonej szerokości nie zabezpiecza ścianek bocznych przed wgnieceniem.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 28 26 442jest znana puszka do napojów, zwłaszcza znajdujących się pod ciśnieniem i wzbogaconych dwutlenkiem węgla. Puszka ta ma kształt cylindra, a grubość jej dna jest znacznie większa od grubości ścianek. Dno puszki jest zaopatrzone w zewnętrzną pierścieniową podstawę, wewnątrz której znajduje się wgłębienie w kształcie wklęsłej czaszy kulistej. W podstawie puszki są wykonane, oddzielone od siebie, wgłębienia skierowane do wnętrza puszki. Budowa puszki czyni ją nieprzydatną do przechowywania innych artykułów, poza napojami. Ponadto puszki te nie nadają się do układania w stosy, co utrudnia ich transport i składowanie oraz są mało odporne na udary zewnętrzne.
Z opisu polskiego wzoru użytkowego nr Pl 14965 jest znana puszka do konserw rybnych, mająca pionowe ścianki połączone z denkiem. W miejscu połączenia ścianek z denkiem, powstaje zaokrąglenie o promieniu wynoszącym 2,5 mm. Wartość tego promienia jest określona możliwościami procesu technologicznego i nie ma znaczenia dla własności wytrzymałościowych i funkcjonalnych puszki. Ponadto denko puszki jest zaopatrzone w pierścieniowe wytłoczenia, których celem jest zwiększenie sztywności puszki.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji puszki do konserw odpornej na udary zewnętrzne zarówno w procesie wytwarzania, napełniania jak też składowania.
Puszka do konserw, zaopatrzona w denko i połączone z nim ścianki boczne oraz górny otwór, ograniczony górnymi krawędziami ścianek bocznych szczelnie zamknięty pokrywą po napełnieniu puszki, przy czym ścianki boczne są odchylone na zewnątrz ku górze, zaś w miejscu połączenia z denkiem są zakrzywione i w połączeniu z denkiem tworzą wzdłuż całego obwodu zewnętrzną wypukłość mającąpostać obwodowej podstawy, charakteryzuje się tym, że wypukła część łukowa ścianek bocznych, których górne krawędzie ograniczają otwór, w miejscu ich połączenia z denkiem ma promień większy od 4 mm, przy czym denko w miejscu połączenia ze ściańkami ma wytłoczenie skierowane do wnętrza puszki, które łącznie z wypukłością ścianek bocznych i denka tworzy zewnętrzną obwodową podstawę, a ponadto denko jest zaopatrzone w obwodowy występ stanowiący dalszą część wytłoczenia i tworzący wewnętrzną obwodową podstawę, której szerokość wynosi od 1,5 mm do 10,0 mm.
Ścianki boczne oraz denko puszki są wykonane z metalu.
Otwór wewnętrznej przestrzeni puszki jest okrągły względnie ma kształt owalny lub ma kształt czworokąta z zaokrąglonymi wierzchołkami.
Kształt denka puszki jest taki sam jak kształt otworu wewnętrznej przestrzeni puszki.
Odległość pomiędzy zewnętrzną obwodowąpodstawąa wewnętrznąobwodowąpodstawą zawarta jest w granicach od 7 mm do 30 mm.
Krawędź otworu wewnętrznej przestrzeni puszki jest zaopatrzona w pojedyncze względnie wielokrotne odsądzenia, tworzące kołnierz.
Ścianki boczne puszki są zaopatrzone w wytłoczone rowki pionowe.
Wytłoczone rowki znajdujące się na odsadzeniach krawędzi otworu puszki są częściowo skierowane do dołu.
Kombinacja tych dwóch rodzajów podstaw nadaje puszce, co zostało stwierdzone podczas testów, wysoką stabilność. Ponadto zabezpieczają one puszki nie tylko przed oddziaływaniem sił zewnętrznych lecz także na działanie sił spowodowanych innymi czynnikami, na przykład tolerancją wymiarów. Zabezpieczają także puszkę przed działaniem sił zginających i rozciągających, które mogą występować nie tylko w procesie napełniania puszki lecz również podczas składowania pustych puszek ułożonych w stos.
Kształt puszki umożliwia, dzięki odchyleniu na zewnątrz ścianek bocznych, składowanie pustych puszek zarówno w procesie ich napełniania jak i przed napełnieniem produktami spożywczymi, w stosach puszek umieszczonych jedna w drugiej. Ułożenie puszek w stos wymaga oddziaływania pewną siłą która jest ograniczona dzięki kształtowi denka.
185 149
Szczególnie korzystnym jest zaopatrzenie górnych krawędzi otworu ograniczonego ściankami bocznymi w pojedyncze lub wielokrotne odsadzenia, tworzące kołnierz. Układane w stos kolejne puszki opierają się swym denkiem na odsadzeniach krawędzi poprzedniej puszki, co zapobiega wzajemnemu zaklinowaniu się poszczególnych puszek. Układanie stosu puszek i wyjmowanie ich ze stosu jest ułatwione dzięki wzajemnej kombinacji obwodowej linii podstawy i pierścieniowej podstawy stabilizujących denko.
Szczególnie korzystnym jest wykonanie ścianek bocznych i denka puszki z metalu. Teoretycznie jest możliwe wykonanie puszki o kształcie według wynalazku z innego materiału, na przykład z tworzywa sztucznego. Jednak testy wykazały, że metalowa puszka spełnia wymagania według wynalazku w najwyższym stopniu. Jest również korzystne, aby promień odcinka łączącego ścianki boczne z denkiem był większy od 4 mm. Ma to duże znaczenie dla utrzymywania napełnionych puszek w spoczynku na regałach sklepowych. Względnie duża wypukłość przy dużym promieniu nie zakłóca wzajemnego centrycznego ustawienia napełnionych puszek, co nadaje stosowi puszek estetyczny wygląd.
Odległość pomiędzy zewnętrzną obwodową podstawą a wewnętrzną obwodową podstawą wynosząca od 7 mm do 30 mm pozwala na uzyskanie korzystnego rozkładu sił działających na denko.
Układanie i rozkładanie stosu puszek, szczególnie puszek o kształcie innym niż okrągły jest ułatwione dzięki zaopatrzeniu ścianek bocznych we wgłębienia, tak rozmieszczone, że uniemożliwiają sprężyste uginanie ścianek. Umożliwia to za chowanie kształtu puszki poddawanej obciążeniom występującym podczas napełniania puszki a także podczas zamykania jej pokrywką. Zachowanie kształtu puszki podczas jej zamykania pokrywką zapewnia pewne zamknięcie poprzez zawalcowanie pokrywki z odpowiednio dobranego materiału. Przechowywanie puszek bez pokrywek w stosie, pozwala na oszczędność powierzchni produkcyjnej, a także umożliwia zamykanie puszek za pomocą automatu.
Zaopatrzenie bocznych ścianek puszki w pionowe, wytłoczone rowki zapobiega jednoczesnemu pobieraniu kilku puszek. Kolejnym zabezpieczeniem przed jednoczesnym pobieraniem kilku puszek jest zaopatrzenie w wytłoczone rowki również górnych krawędzi otworu ograniczonego ściankami bocznymi. Wytłoczone rowki, w które zaopatrzone są ścianki boczne, nie tylko usztywniają te ścianki lecz jednocześnie stanowią prowadnice puszek ułożonych w stosy podczas ich układania i rozkładania.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia puszkę według wynalazku, w częściowym przekroju poprzecznym, fig. 2 - puszkę pokazaną na fig. 1w widoku perspektywicznym, fig. 3 - puszkę pokazaną na fig. 2 z pokrywką usytuowanąpowyżej puszki, fig. 4 -puszkę o kształcie prostokąta, w widoku z góry, fig. 5 - puszkę pokazaną na fig. 4 z dwoma rodzajami pokrywek, fig. 6 - jeszcze inny kształt puszki według wynalazku.
Puszkajest wyposażona w denko 10, z którym połączone sąprzebiegające ku górze ścianki boczne 20 otaczające jej wewnętrznąprzestrzeń 30. Wewnętrzna przestrzeń 30 przeznaczonajest do przechowywania i transportowania produktów, zwłaszcza produktów spożywczych. Górne krawędzie ścianek boczny ch20 ograniczająotwór 31 wewnętrznej przestrzeni 30 puszki. Otwór 31 po napełnieniu wewnętrznej przestrzeni 30 jest zamykany pokrywką40 (fig.3 i 5) za pomocąjej zawalcowania. Wewnętrzna przestrzeń 30 oraz ścianki boczne 20 połączone z denkiem 10 mają kształt stożka rozszerzającego się ku górze. W dolnej części ścianki boczne 20 sąpołączone zdenkiem 10 wypukląłu.kowącz.ęścią21. W miejscu połączenia tej łukowej części 21 zdenkiem 10 powstaje zewnętrzna obwodowa podstawa 11. W puszkach o typowych rozmiarach promień wypukłej łukowej części 21 wynosi 4,5 mm lub 8 mm. W przekroju poprzecznym pokazanym na fig. 1 zewnętrzna obwodowa podstawa 11 przedstawiona jest jako punkt. W kierunku środka denka 10, wewnątrz zewnętrznej obwodowej podstawy 11, denko 10 jest zaopatrzone w wytłoczenie 32 skierowane do wnętrza puszki łączące się w dolnej części z obwodowym występem 15. Występ ten stanowi podstawę 16 o szerokości 1,5 mm do 10 mm. Na figurze 1 podstawa ta jest przedstawiona jako odcinek o szerokości 1,5 mm do 10 mm.
185 149
Na figurze 2 j est pokazany odcinek obwodowego występu 15, a obok niego w dolnej części zacieniowany obszar tworzący podstawę 16.
Górne krawędzie 22 ścianek bocznych 20 ograniczają otwór 31 wewnętrznej przestrzeni 30 puszki i są zaopatrzone w trzy odsadzenia. Ścianki 20 dwóch różnych puszek mogąmieć nieznacznie różne wymiary i mogą nie być dokładnie równoległe w stosunku do siebie. Różnice te, przy układaniu puszek w stos są wyrównywane za pomocą wytłoczonych rowków na odsądzę niach 22 ścianek bocznych 20. Stos puszek jest utrzymywany w stabilnym położeniu za pomocą obwodowego występu 15.
Figura 3 przedstawia puszkę pokazaną na fig. 2 w widoku perspektywicznym, z wyciętą 1/4 częściąpuszki. Widoczne w tym wycięciu krawędzie odpowiadająkrawędziom oznaczonym na fig. 1, a równocześnie na tej figurze pokazane są proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami puszki. Ponad otworem 31 wewnętrznej przestrzeni 30 puszki pokazana jest w widoku perspektywicznym pokrywka 40.
Na figurze 4 pokazana jest puszka mająca kształt prostokąta z zaokrąglonymi wierzchołkami, a na fig. 5 puszka mająca kształt wydłużonego owalu. Obwodowy występ 15 oraz zewnętrzna obwodowa podstawa 11 mają kształt prostoliniowych odcinków. Na figurze 5 powyżej zarysu puszki pokazano dwie konstrukcje pokrywki 40.
Na figurze 6 przedstawiona jest puszka o kształcie stożkowej baryłki. Puszka ta ma kształt zbliżony do puszek przedstawionych na fig. 4 i 5. Na figurze 6 pominięto oznaczenia poszczególnych elementów, które są takie same jak na innych figurach. Puszka ta ma względnie duży promień wypukłej części łukowej łączącej ścianki boczne 20 z denkiem 10. Jest ona szczególnie przystosowana do stosowania z zamknięciem typu “Easy-Opening” wyposażonym w tasiemkę do otwierania. Puszka tajest przystosowana do układania w stosy w wewnętrznej przestrzeni 30. Sztywność denka 10 uzyskuje się dzięki zaopatrzeniu w odcinki stabilizujące. Ścianki boczne 20 mają sztywność nie pozwalającą na ich sprężyste odkształca nie. Kształt puszki umożliwia dobre nakładanie warstw materiału puszki i pokrywki 40 i zapewnia pewne zawalcowanie pokrywki.
Układanie i rozkładanie stosu puszek zapewniają odsadzenia 22 ścianek bocznych 20 w obszarze otworu 31 wewnętrznej przestrzeni 30. Dzięki wewnętrznym i zewnętrznym krzywiznom, zwłaszcza w obszarze zaokrągleń ścianek bocznych i przebiegających wzdłuż tych ścianek pionowych wytłoczonych rowków 25 w puszkach o zarysie okrągłym, owalnym, trapezowym oraz wielokątnym uzyskuje się dużą sztywność ścianek bocznych 20. Na figurze 6 pokazano puszkę, której ścianki boczne 20 są zaopatrzone w wytłoczone rowki 25 oraz w kołnierz.
Wytłoczone rowki 25 znajdują się również na odsadzeniach 22 ścianek bocznych 20. Zapewnia to dużą sztywność ścianek bocznych 20. Dzięki temu ścianki te nie ulegają odkształceniom pod działaniem sił występujących podczas układania puszek w stos, a także przy ich napełnianiu i zamykaniu. Dzięki zaopatrzeniu odsadzeń 22 w wytłoczone rowki 25 mają również dużą sztywność. Dzięki temu nie ulegają odkształceniom podczas otwierania i opróżniania puszek.
185 149
185 149
Fig. 2
Fig.3
185 149
Fig.6
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Puszka do konserw, zaopatrzona w denko i połączone z nim ścianki boczne oraz górny otwór, ograniczony górnymi krawędziami ścianek bocznych szczelnie zamknięty pokrywą po napełnieniu puszki, przy czym ścianki boczne są odchylone na zewnątrz ku górze, zaś w miejscu połączenia z denkiem sązakrzywione i w połączeniu z denkiem tworząwzdłuż całego obwodu ze wnętrzną wypukłość mającą postać obwodowej podstawy, znamienna tym, że wypukła część łukowa (21) ścianek bocznych (20), których górne krawędzie ograniczają otwór (31), w miejscu ich połączenia z denkiem (10) ma promień większy od 4 mm, przy czym denko (10) w miejscu połączenia ze ściankami (20) ma wytłoczenie (32) skierowane do wnętrza puszki, które łącznie z wypukłością (21) ścianek bocznych (20) i denka (10) tworzy zewnętrzną obwodowąpodstawę (11), a ponadto denko (10) jest zaopatrzone w obwodowy występ (15) stanowiący dalszą część wytłoczenia (32) i tworzący wewnętrzną obwodowąpodstawę (16), której szerokość wynosi od 1,5 mm do 10,0 mm.
  2. 2. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że jej ścianki boczne (20) oraz denko (10) są wykonane z metalu.
  3. 3. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że otwór (31) wewnętrznej przestrzeni (30) puszki jest okrągły.
  4. 4. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że otwór (31) wewnętrznej przestrzeni (30) puszki ma kształt owalny.
  5. 5. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że otwór (31) wewnętrznej przestrzeni (30) puszki ma kształt czworokąta z zaokrąglonymi wierzchołkami.
  6. 6. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że odległość pomiędzy zewnętrzną obwodowąpodstawą(11), a wewnętrzną obwodową podstawą (16) zawarta jest w granicach od 7 mm do 30 mm.
  7. 7. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że krawędź otworu (31) wewnętrznej przestrzeni (30) puszki jest zaopatrzona w pojedyncze względnie wielokrotne odsadzenia (22), tworzące kołnierz.
  8. 8. Puszka według zastrzeż. 1, znamienna tym, że jej ścianki boczne (20) są za opatrzone w wytłoczone rowki (25).
  9. 9. Puszka według zastrzeż. 8, znamienna tym, że wytłoczone rowki (25) ścianek bocznych (20) są pionowe.
  10. 10. Puszka według zastrz.8, znamienna tym, że wytłoczone rowki (25) znajdujące się na odsadzeniach (22) są częściowo skierowane do dołu.
PL96327012A 1995-12-04 1996-12-04 Puszka do konserw PL185149B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29519105U DE29519105U1 (de) 1995-12-04 1995-12-04 Konservendosenkörper
PCT/EP1996/005414 WO1997020741A1 (de) 1995-12-04 1996-12-04 Konservendosenkörper

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL327012A1 PL327012A1 (en) 1998-11-09
PL185149B1 true PL185149B1 (pl) 2003-03-31

Family

ID=8016195

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96327012A PL185149B1 (pl) 1995-12-04 1996-12-04 Puszka do konserw

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0868355B1 (pl)
AT (1) ATE189795T1 (pl)
AU (1) AU1176697A (pl)
CZ (1) CZ294837B6 (pl)
DE (2) DE29519105U1 (pl)
EE (1) EE9800167A (pl)
ES (1) ES2143797T3 (pl)
GR (1) GR3033121T3 (pl)
HU (1) HU226126B1 (pl)
IS (1) IS4746A (pl)
NO (1) NO321953B1 (pl)
PL (1) PL185149B1 (pl)
PT (1) PT868355E (pl)
WO (1) WO1997020741A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1544128A1 (en) * 2003-12-17 2005-06-22 Impress Group B.V. Bowl with flexible bottom

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3434626A (en) * 1966-08-01 1969-03-25 Phillips Petroleum Co Plastic container bottom of increased strength
US3483908A (en) * 1968-01-08 1969-12-16 Monsanto Co Container having discharging means
DE2308420A1 (de) * 1973-02-21 1974-10-10 Schmalbach Lubeca Einendig offener behaelter aus metall
CA1142865A (en) * 1978-04-04 1983-03-15 Bergen Barrel & Drum Co. Industrial drums configured for mechanized and manual handling
DE2826442C2 (de) * 1978-06-16 1985-02-14 Schmalbach-Lubeca Gmbh, 3300 Braunschweig Dose aus Metall für unter Überdruck stehende Verpackungsgüter
US5312013A (en) * 1991-05-22 1994-05-17 Aladdin Industries, Incorporated Beverage container construction

Also Published As

Publication number Publication date
NO982537L (no) 1998-08-04
PT868355E (pt) 2000-08-31
CZ157598A3 (cs) 1999-08-11
EP0868355B1 (de) 2000-02-16
HUP0103599A3 (en) 2002-04-29
EE9800167A (et) 1998-12-15
NO982537D0 (no) 1998-06-03
IS4746A (is) 1998-05-15
WO1997020741A1 (de) 1997-06-12
ATE189795T1 (de) 2000-03-15
ES2143797T3 (es) 2000-05-16
CZ294837B6 (cs) 2005-03-16
AU1176697A (en) 1997-06-27
HU226126B1 (en) 2008-04-28
DE29519105U1 (de) 1996-01-18
HUP0103599A2 (hu) 2002-02-28
PL327012A1 (en) 1998-11-09
NO321953B1 (no) 2006-07-31
DE59604469D1 (de) 2000-03-23
GR3033121T3 (en) 2000-08-31
EP0868355A1 (de) 1998-10-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11702245B2 (en) Container and lid
US7216769B2 (en) Nestable containers
US6308858B1 (en) Storage container
US9073666B2 (en) Container with stacking feature
US5220999A (en) Nestable hinged container for the display and storage of consumer articles
US3901406A (en) Container
US3512677A (en) Stackable container
US4572374A (en) Container
US3347411A (en) Nestable containers
US20120006842A1 (en) Container for produce storage, packing & transport
US3910414A (en) Container structure
US20220106072A1 (en) Compartment Box for Storing Food
US20140197167A1 (en) Snap-fold containers
US20020179612A1 (en) Invertible food container
US5285892A (en) Sanitary can carriers and multiple beverage can packages including the same
RU2005117361A (ru) Пачка с откидной крышкой для сигарет
PL185149B1 (pl) Puszka do konserw
KR200383322Y1 (ko) 금속제 용기
US20150068944A1 (en) Container
CN214904384U (zh) 一种便于叠放的快餐饭盒
RU2773990C1 (ru) Контейнер упаковочный для пищевых продуктов
KR200231427Y1 (ko) 식품저장용기
USD994432S1 (en) Container with lid
RU119327U1 (ru) Термоформованный контейнер для пищевых продуктов (варианты)
KR20170132447A (ko) 식품 포장용기

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20111204