PL183198B1 - Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych - Google Patents

Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych

Info

Publication number
PL183198B1
PL183198B1 PL97318070A PL31807097A PL183198B1 PL 183198 B1 PL183198 B1 PL 183198B1 PL 97318070 A PL97318070 A PL 97318070A PL 31807097 A PL31807097 A PL 31807097A PL 183198 B1 PL183198 B1 PL 183198B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
separate
profile
casing
compartment
Prior art date
Application number
PL97318070A
Other languages
English (en)
Other versions
PL318070A1 (en
Inventor
Alain Geoffre
Original Assignee
Legrand
Legrand Sa
Legrand Snc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Legrand, Legrand Sa, Legrand Snc filed Critical Legrand
Publication of PL318070A1 publication Critical patent/PL318070A1/xx
Publication of PL183198B1 publication Critical patent/PL183198B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/04Protective tubing or conduits, e.g. cable ladders or cable troughs
    • H02G3/0431Wall trunking

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)

Abstract

1 . Oslona, zwlaszcza dla przewodów 1 bloków roboczych, z wieloma przedzialami uksztaltow ana z elementów ksztaltowniko- wych, wyznaczajacych wzdluznie obok siebie co najmniej dwa przedzialy srodkowy oraz boczny, znamienna tym , ze zawiera polaczone ze soba w przedziale srodkowym (16) co najmniej jeden ciagly element ksztaltownikowy (18), rozciagajacy sie na calej jej dlugosci i tworzacy podstawe tego przedzialu srodkowego (16), a w przedziale bocznym (17) co najmniej dw a oddzielne o tym samym profilu elementy ksztaltownikowe (20), które sa osadzone na ciaglym elemencie ksztaltownikowym (18) wzdluz jednej z jego krawedzi podluznych oraz z których kazdy, ma dwa pasy wewnetrz- ny (22) od strony ciaglego elementu ksztaltownikowego (18) i zew- netrzny (23) od strony przeciwleglej, przy czym pas wewnetrzny (22) ma w przedziale srodkowym (16) polaczone zatrzaskowo zamkniecie (24), które sa umieszczone pomiedzy pasem wewnetrz- nym (22) oddzielnych elementów ksztaltownikowych (20) prze- dzialu bocznego (17) a druga z krawedzi podluznych ciaglego elementu ksztaltownikowego (18) i ograniczaja wraz z oddzielnymi elementami ksztaltownikowymi (20) i ciaglym elementem ksztalto- wnikowym (18) przedzial srodkowy (16), a w przedziale bocznym (17) zawiera co najmniej jeden element zamykajacy (25), który jest osa- dzony na pasach wewnetrznym (22) i zewnetrznym (23) oddzielnych elementów ksztaltownikowych (20) przedzialu bocznego (17), po- miedzy tymi pasami wewnetrznym (22) i zewnetrznym (23), oraz który ogranicza wraz z tymi pasami wewnetrznym (22) i zewnetrznym (23) przedzial boczny (17) FIG. 2 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych, stosowana do podtrzymywania i zasłonięcia rozmaitych bloków roboczych oraz łączących je przewodów, szczególnie w pomieszczeniach szpitalnych.
Osłony tego typu są stosowane do osłaniania w jednej komorze bloków oświetleniowych jednego typu jak blok oświetlenia otoczenia, blok oświetlenia nadpulpitowego, blok zawierający gniazdka poboru prądu, manipulatora, gniazdko telefoniczne, wskaźniki optyczne i przyciski układów sygnalizacyjnych oraz często co najmniej jeden blok do doprowadzania płynów leczniczych.
Osłona taka jest zazwyczaj osadzona na ścianie, na ogół poziomo, oraz jest utworzona z kształtowników. Jest ona umieszczona nieprzerwanie na mniejszą lub większą odległość, pomię4
183 198 dzy, przykładowo dwiema ścianami, prostopadłymi do ściany, do której jest przymocowana tworząc, na takiej ściance wydzieloną nakładkę.
Zazwyczaj również elementy kształtownikowe, tworzące taką osłonę, wyznaczają leżące wzdłużnie obok siebie co najmniej dwa przedziały, a mianowicie przedział, zwany dalej dla uproszczenia przedziałem środkowym, oraz przedział, zwany dalej dla uproszczenia przedziałem bocznym, w celu zapewnienia odpowiedniego rozdzielenia bądź pomiędzy przewodami elektrycznymi silnoprądowymi a przewodami słaboprądowymi, bądź też pomiędzy przewodami elektrycznymi a przewodami płynów leczniczych.
Jedna z trudności, jakie należy pokonać przy wykonywaniu osłon tego typu, wiąże się ściśle z koniecznościąumieszczania w niektórych miejscach w elementach kształtownikowych wybrań, pozwalających na miejscowe przepuszczenie dowolnego przewodu elektrycznego lub przewodu płynów leczniczych, bądź w celu uzyskania połączenia między przedziałami, bądź też w celu uzyskania połączenia tego przedziału z dowolnym z obsługiwanych bloków roboczych.
Te poprzeczne, wybrania naruszająciągłość podłużną elementów kształtownikowych, które wykonuje się zazwyczaj przez wytłaczanie. Wymagają one w praktyce miejscowego przecięcia elementów kształtownikowych i ponownego ich zamykania, co komplikuje i podraża zainstalowanie całości.
Osłona, z wieloma przedziałami ukształtowana z elementów kształtownikowych, wyznaczających wzdłużnie obok siebie co najmniej dwa przedziały środkowy oraz boczny, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera połączone ze sobą w przedziale środkowym co najmniej jeden ciągły element kształtownikowy, rozciągający się na całej jej długości i tworzący podstawę tego przedziału środkowego, a w przedziale bocznym cp najmniej dwa oddzielne o tym samym profilu elementy kształtownikowe, które są osądzone na ciągłym elemencie kształtownikowym wzdłuż jednej z jego krawędzi podłużnych oraz z których każdy, mą dwa pasy wewnętrzny od strony ciągłego elementu kształtownikowego i zewnętrzny od strony przeciwległej, przy czym pas wewnętrzny ma w przedziale środkowym połączone zatrzaskowe zamknięcie, które są umieszczone pomiędzy pasem wewnętrznym oddzielnych elementów kształtownikowych przedziału bocznego a drugą z krawędzi podłużnych ciągłego elementu kształtownikowego i ograniczająwraz z oddzielnymi elementami kształtownikowymi i ciągłym elementem kształtownikowym przedział środkowy, a w przedziale bocznym zawiera co najmniej jeden element zamykający, który jest osadzony na pąsach wewnętrznym i zewnętrznym oddzielnych elementów kształtownikowych przedziału bocznego, pomiędzy tymi pasami wewnętrznym i zewnętrznym, oraz który ogranicza wraz z tymi pasami wewnętrznym i zewnętrznym przedział boczny.
Korzystnie, wzdłuż jednej krawędzi podłużnej ciągły element kształtownikowy zawiera rowek, łączący zatrzaskowo oddzielne elementy kształtownikowe przedziału bocznego.
Korzystnie, rowek jest w całości nachylony pod kątem 45° względem płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego.
Korzystnie, ciągły element kształtownikowy na powierzchni wewnętrznej i w jej obszarze środkowym ma wystające żebro o przekroju poprzecznym w kształcie litery “T”.
Korzystnie, dwa pasy boczne żebra są oddzielone od siebie rowkiem.
Korzystnie, co najmniej w swym obszarze środkowym ciągły element kształtownikowy tworzy we wgłębieniu względem jego powierzchni zewnętrznej część odsłoniętą ąw tej części odsłoniętej ma co najmniej jedno wystające żebro, zahaczane na zaczepie.
Korzystnie, w części odsłoniętej, ciągły element kształtownikowy ma dwa wystające żebra, jedno stanowiące pochyły pasek, oraz drugie ukształtowane w postaci haka.
Korzystnie, pas zewnętrzny oddzielnych elementów kształtownikowych jest w całości płaski i rozciąga się w przybliżeniu wzdłuż płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego.
Korzystnie, pas wewnętrzny oddzielnych elementów kształtownikowych jest w całości wygięty, o wklęsłości zwróconej do wewnątrz przedziału bocznego.
Korzystnie, na połączeniu pasów wewnętrznego i zewnętrznego, oddzielne elementy kształtownikowe zawierają część środkową pochylą względem płaszczyzny ogólnej ciągłego
183 198 elementu kształtownikowego, z wystającym na powierzchni zewnętrznej tej części środkowej żebrem, łączącym je zatrzaskowo ciągłym elementem kształtownikowym.
Korzystnie, oddzielny element kształtownikowy zawiera rowek, wydrążony na powierzchni wewnętrznej jego części środkowej.
Korzystnie, pas wewnętrzny i zewnętrzny oddzielnych elementów kształtownikowych na powierzchni wewnętrznej mają wystające żebra.
Korzystnie, na powierzchni zewnętrznej pasa wewnętrznego oddzielnych elementów kształtownikowych są usytuowane z odstępem między sobą co najmniej dwa wystające żebra, utrzymujące przegrodę w przedziale środkowym.
Korzystnie, pas zewnętrzny oddzielnych elementów kształtownikowych zawiera ułożony wzdłuż swobodnej krawędzi wałek o okrągłym przekroju poprzecznym, na którym za pośrednictwem rowka o komplementarnym przekroju poprzecznym jest zatrzaskiwany obrotowo element zamykający.
Korzystnie, element zamykający przedziału bocznego jest również połączony zatrzaskowo z pasem wewnętrznym oddzielnych elementów kształtownikowych wzdłuż jego swobodnej krawędzi.
Korzystnie, jeden z oddzielnych elementów kształtownikowych jest wyposażony od wewnątrz w co najmniej jeden rozciągający się poprzecznie element nośny.
Korzystnie, element nośny jest podtrzymywany przez co najmniej jedno żebro oddzielnego elementu kształtownikowego.
Korzystnie, element nośny ma na swym brzegu co najmniej jedną odkształcalną sprężyście stopkę, łączącą go z żebrem oddzielnego elementu kształtownikowego.
Korzystnie, element nośny zawiera z boku co najmniej jedną stopkę, łączącą ten element nośny z częścią środkową oddzielnego elementu kształtownikowego.
Korzystnie, zamknięcie przedziału środkowego zawiera z jednej strony wzdłuż krawędzi podłużnej ciągłego elementu kształtownikowego, przeciwległego względem przedziału bocznego, co najmniej dwa oddzielne elementy kształtownikowe wyznaczające drugi przedział boczny, z drugiej zaś strony co najmniej jeden element zamykający, umieszczony pomiędzy oddzielnymi elementami kształtownikowymi pierwszego przedziału bocznego a elementami drugiego przedziału bocznego i osadzony na pasach wewnętrznych oddzielnych elementów kształtownikowych.
Korzystnie, obydwa przedziały boczne są symetryczne względem siebie.
Korzystnie, wzdłuż przynajmniej jednej z krawędzi podłużnych elementu zamykającego przedziału środkowego jest osadzona pokrywka, ułożona poprzecznie od elementu zamykającego do elementu zamykającego sąsiedniego przedziału bocznego.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku na którym fig. 1 przedstawia zamkniętą osłonę według wynalazku, z którą połączona jest osłona pomocnicza, w widoku częściowym w rzucie pionowym, fig. 2 - w widoku perspektywicznym osłonę otwartą, z częściowym wyrwaniem i częściowo w widoku eksplozyjnym, fig. 3 - koniec pustej osłony, w powiększeniu, w widoku wzdłuż linii ΙΠ-ΓΠ z fig. 1, fig. 4 - w powiększeniu szczegół z fig. 3, obwiedziony ramką IV, fig. 5 - w powiększeniu szczegół z fig. 3, obwiedziony ramką V, fig. 6 - w powiększeniu szczegół z fig. 3, obwiedziony ramką VI, fig. 7 - osłonę z fig. 3 ze wstawionymi elementami wyposażenia, fig. 8 - oddzielnie podporę, zastosowaną w osłonie według wynalazku w widoku z końca, fig. 9 i 10 - odpowiednio inne elementy wyposażenia, w widoku częściowym z końca, fig. 11 - osłonę ze wstawionymi innymi elementami wyposażenia, w widoku częściowym z końca, fig. 12 - osłonę ze wstawionym elementem wyposażenia, w przekroju poprzecznym wzdłuż linii ΧΙΙ-ΧΙΙ na fig. l,fig. 13 - osłonę pomocniczą, połączonąz osłoną według wynalazku, w przekroju poprzecznym wzdłuż linii ΧΙΠ-ΧΙΙΙ na fig. 1, a fig. 14 - osłonę pomocniczą jako nakładkę, w rzucie pionowym.
Osłona 10 przedstawiona na fig. l,jest osadzona poziomo na pierwszej ścianie 11 i odchodzi od drugiej ściany 12, prostopadłej do pierwszej ściany 11. W miejscu połączenia z drugą ścianą 12 osłona 10 ma kołpak 13, nasadzony poprzecznie na koniec.
Osłona 10 ma w pewnej odległości od ściany 12 swobodny koniec, zamknięty końcówką 15.
183 198
Osłona 10 może być także umieszczona pomiędzy równoległymi do siebie dwiema drugimi ścianami 12 i wtedy na każdym ze swych końców ma kołpak 13.
Osłona 10 jest utworzona z elementów ksztąłtownikowych, wyznaczających leżące wzdłużnie obok siebie (fig. 2 i 3) przedziały, środkowy 16, oraz boczny 17 zwane tak dla uproszczenia.
Osłona 10 zawiera w przedziale środkowym 16 ciągły pierwszy element kształtownikowy 18, ułożony na całej długości przedziału środkowego 16 i tworzący podstawę tego przedziału środkowego 16. Przedział boczny 17 jest zawarty pomiędzy drugim elementem kształtownikowym 20 o tym samym profilu, który jest osadzony na pierwszym elemencie kształtownikowym 18 wzdłuż jednej z jego krawędzi wzdłużnych oraz dwoma pasami wewnętrznym 22 od strony pierwszego elementu kształtownikowego 18 oraz zewnętrznym 23 od strony przeciwległej. Przedział środkowy 16 jest również ograniczony zamknięciem 24 zawartym pomiędzy pasem wewnętrznym 22 a drugą z krawędzi podłużnych pierwszego elementu kształtownikowego 18. Zamknięcie 24 wraz z drugim elementem kształtownikowym 20 i pierwszym elementem kształtownikowym 18 ogranicza przedział środkowy 16, a z bocznym elementem zamykającym 25, osadzonym na pasach wewnętrznym 22 i zewnętrznym 23 wraz z tymi pasami wewnętrznym 22 i zewnętrznym 23 ogranicza przedział boczny 17.
Zamknięcie 24 zawiera ułożone wzdłuż podłużnej krawędzi pierwszego elementu kształtownikowego 18, co najmniej dwa drugie elementy kształtownikowe 20, oraz co najmniej jeden środkowy element zamykający 20, umieszczony pomiędzy drugimi elementami kształtownikowymi 20 i osadzony na pasach wewnętrznych 22,
W przedstawionym przykładzie wykonania obydwa przedziały boczne 17 mają identyczne profile i są symetryczne względem siebie.
Osłona 10 ma zatem w tym przykładzie wykonania podhiżnąpłaszczyznę symetrii P (fig. 3).
W obszarze środkowym pierwszy element kształtownikowy 18 ma we wgłębieniu względem powierzchni zewnętrznej, część odsłoniętą27, z wystającymi żebrami pierwszym 28 i drugim 29, przystosowanymi do zahaczania na zaczepie 30 (fig. 7).
Część odsłonięta 27 ma profil trapezowy. Pierwsze żebro 28 ma kształt pochyłego paska skierowanego ku dołowi a drugie żebro 29 ma kształt haka, również skierowanego w dół.
Zaczep 30 ma pas 31, za pośrednictwem którego jest mocowany do ściany 11 np. przez przykręcenie, oraz równoległe do siebie, wzdłuż wzdłużnych krawędzi tego pasa 31, dwie stopki 32, 33, skierowane pochyło ku górze i zahaczane o żebra pierwsze 28 i drugie 29.
Wzdłuż ściany 11 jest umocowany z odstępami szereg zaczepów 30, podtrzymujących pierwszy element kształtownikowy 18 i za jego pośrednictwem również całą osłonę 10.
Wzdłuż każdej ze swych krawędzi podłużnych pierwszy element kształtownikowy 18 ma rowek 35, w którym zatrzaskowo zamocowane są pasy wewnętrzny 22 i zewnętrzny 23 przedziałów bocznych 17.
Rowek 35 jest nachylony pod kątem 45° względem płaszczyzny pierwszego elementu kształtownikowego 18.
Rowek 35 jest ograniczony dwoma ramionami 36, zakończonymi zaokrąglonym wałkiem 37 ułożonym wzdłuż ich swobodnej krawędzi (fig. 6).
Pierwszy element kształtownikowy 18 ma na powierzchni wewnętrznej, w obszarze środkowym, wystające żebro 38 o przekroju poprzecznym w kształcie litery “T”.
To żebro 38 spełnia różnorakie funkcje.
Spełnia ono rolę usztywniacza i rozpraszacza ciepła, a także służy również jako podpora różnych elementów wyposażenia, zarówno za pośrednictwem swej podstawy 39, jak i swych pasów bocznych 40. Przykładowo nie pokazane przewody elektryczne mogą spoczywać swobodnie na jego podstawie 39.
Również pasy boczne 40 żebra 38 mogą stanowić podporę, bezpośrednią lub pośrednią innych elementów wyposażenia, z których niektóre są opisane poniżej bardziej szczegółowo.
Obydwa pasy boczne 40 żebra 38 są oddzielone od siebie rowkiem 42, pogłębiającym się i stanowiącym rozdwojony koniec podstawy 39.
183 198
Drugie elementy kształtownikowe 20 dwu przedziałów bocznych 17 mają różne długości lecz mają ten sam profil.
Pas zewnętrzny 23 jest w całości płaski i leży w przybliżeniu wzdłuż płaszczyzny wyznaczonej przez ciągły pierwszy element kształtownikowy 18.
Pas wewnętrzny 22 jest wygięty, wklęsłością zwróconą ku wnętrzu przedziału bocznego 17.
Pas wewnętrzny 22 ma przednią część 43, w przybliżeniu prostopadłą do płaszczyzny ciągłego elementu kształtownikowego 18, oraz dwie inne części pochyłe względem przedniej części 43, przy czym pierwsza część 44, bezpośrednio przyległa do przedniej części 43, tworzy z nią pierwszy kąt dwuścienny, a druga część 45 tworzy z nią drugi kąt dwuścienny, mniejszy od pierwszego.
Przestrzeń wewnętrzna przedziału środkowego 16 rozszerza się zatem u wylotu.
Pasy wewnętrzny 22 i zewnętrzny 23 są połączone częścią środkową 46, pochyłą względem płaszczyzny ciągłego pierwszego elementu kształtownikowego 18, mającą żebro 48,wystające na zewnątrz tej części środkowej 46, w jej obszarze środkowym i łączące zatrzaskowe pasy wewnętrzny 22 i zewnętrzny 23 z ciągłym elementem kształtownikowym 18.
W tym celu (fig. 6) żebro 48 ma przy swej nasadzie dwa rowki 49, o zaokrąglonym profilu poprzecznym, z których przynajmniej jeden jest poprzedzony skosem wprowadzającym o kącie 50° i w których zatrzaskowo są umieszczone wałki 37 ramion 36.
Część środkowa 46 zaś na powierzchni wewnętrznej i w obszarze środkowym ma rowek 52, w żebrze 48.
Pasy wewnętrzny 22 i zewnętrzny 23 mająna powierzchni wewnętrznej szereg żeber, których zadania zostaną wyjaśnione poniżej.
Żebro 54, jest usytuowane na części środkowej 46, prostopadle do niej, pomiędzy rowkiem 52 a pasem zewnętrznym 23. Żebro 55, jest umieszczone na pasie wewnętrznym 22, w pobliżu jego swobodnej krawędzi, i w przybliżeniu prostopadłe do płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego 18. Żebro 56, jest umieszczone na pasie zewnętrznym 23, w pobliżu jego swobodnej krawędzi i tworzy dwuścian, którego wklęsłość jest zwrócona ku pasowi wewnętrznemu 22.
Na powierzchni zewnętrznej pasa wewnętrznego 22 są rozmieszczone także co najmniej dwa wystające żebra 57, 58 odsunięte od siebie i przeznaczone do osadzenia przegrody 60 w przedziale środkowym 16, jak to jest uwidocznione na fig. 7.
Żebro 57, umieszczone w pobliżu części środkowej 46, tworzy dwuścian w przybliżeniu prosty i stanowi wraz z pasem wewnętrznym 22, kieszeń 61, w którą wstawia się krawędź podłużną przegrody 60.
Z kolei żebro 58 wystaje z wystającego ku zewnętrznej stronie odgięcia 62, swobodnej krawędzi pasa wewnętrznego 22 (fig. 3 i 5), i tworzy ono wraz z tym pasem wewnętrznym 22 kieszeń 63, w którą wstawia się krawędź podłużną przegrody 60.
Żebro 58 tworzy również dwuścian.
Swobodna krawędź pasa zewnętrznego 23 jest zakończona wałkiem 64 o okrągłym przekroju poprzecznym (fig. 3 i 4), umieszczonym w rowku 65 o komplementarnym przekroju poprzecznym bocznego elementu zamykającego 25, przy czym wałek 64 jest umocowany w rowku 65 zatrzaskowo i obrotowo na podobieństwo zawiasy.
W celu zmniejszenia ciężaru, wałek 64 ma szczelinę 67,której wylotjest zwrócony ku zewnętrznej powierzchni pasa zewnętrznego 23.
Boczny element zamykający 25 przedziałów bocznych 11 również łączy się zatrzaskowo z pąsem wewnętrznym 22 wzdłuż jego swobodnej krawędzi (fig. 3 i 5).
W tym celu z jednej strony pas wewnętrzny 22 zawiera wystające na powierzchni wewnętrznej żebro 68, a element zamykający 25 ma żebro 69, wystające z jego powierzchni wewnętrznej w pobliżu krawędzi podłużnej i mające lokalnie odkształcenie 70 w kształcie półfali, za pośrednictwem którego może ono współpracować sprężyście z żebrem 68.
Podporą dla żebra 69 jest tworzące z żebrem 68 literę “V” z żebrem 68 inne żebro 71, które wystaje na odgięciu 62 pasa wewnętrznego 22 przeciwległe do żebra 58.
183 198
Boczny element zamykający 5 przedziałów bocznych 17 jest nieco wygięty oraz ma przedłużenie 72 wystające poza żebro 69.
Element zamykający 25 może być nieprzezroczysty, wykonany przykładowo z tworzywa syntetycznego lub metalu, zwłaszcza z aluminium, i wówczas stanowi on element ozdobny.
Element zamykający 25 może być również przeświecający wykonany przykładowo z poliwęglanu i wówczas stanowi on rozpraszacz, jeśli leżący pod nim blok roboczy jest blokiem oświetleniowym.
We wszystkich przypadkach długość bocznego elementu zamykającego 25 nie jest zależna od długości oddzielnych elementów kształtownikowych 20 i może on rozciągać się na całej długości osłony 10.
Również, jak to jest uwidocznione schematycznie linią przerywaną i za pomocą strzałki F na fig. 3, element zamykający 25 przedziałów bocznych 17 może być otwierany na podobieństwo pokrywy, umożliwiając w ten sposób łatwy dostęp do przedziałów bocznych 17.
Także środkowy element zamykający 26 jest nieco wygięty i również on może rozciągać się na całej długości osłony 10.
Środkowy element zamykający 26 zaskakuje wzdłuż każdej krawędzi wzdłużnej na wewnętrzne pasy 22 przedziałów bocznych 17 dzięki odgięciu 62 tych pasów 22.
W tym celu odgięcie 62 ma lokalne odkształcenie 73 w postaci półfali, a jednocześnie środkowy element zamykający 26 ma wystające z powierzchni wewnętrznej wzdłuż każdej z krawędzi wzdłużnych żebro 74, w postaci haka.
Z żebra 74 wystąje do wewnątrz języczek 75, który opiera się na swobodnym końcu odgięcia 62 pasa wewnętrznego 22 drugiego elementu kształtownikowego 20.
Wzdłuż co najmniej jednej z krawędzi podłużnych środkowego elementu zamykającego 26 przedziału środkowego 16, osadzona jest pokrywka 76, ułożona poprzecznie od środkowego elementu zamykającego 26 do bocznego elementu zamykającego 25.
W tym celu każda ze wzdłużnych krawędzi środkowego elementu zamykającego 26 ma na powierzchni wewnętrznej odsądzenie 77 kształtujące wystający na powierzchni zewnętrznej hak 78, w celu zatrzaskowego zamocowania pokrywki 76.
Wystające na zewnątrz haki 78 środkowego elementu zamykającego 26, są wykorzystywane prócz tego do połączenia płytki pokrywającej 79, stanowiącej element do mocowania dekoracji lub służącej jako dekoracja.
Środkowy element zamykający 26 przedziału środkowego 16 jest wykonany zazwyczaj z metalu i w środkowym obszarze ma wystające na powierzchni wewnętrznej żebro 80 do połączenia go z masą.
Podobnie jak element zamykający 26 również pokrywki 76 i płytka pokrywająca 79 mogą być ułożone na całej długości osłony 10.
W osłonie 10 można montować bloki robocze, a przede wszystkim jeden lub kilka bloków oświetleniowych 82 (fig. 2 i 7), które są umieszczone w przedziałach bocznych 17.
Gdy taki blok oświetleniowy 82 jest umieszczony w górnym przedziale bocznym 17, wówczas zapewnia on oświetlenie otoczenia, natomiast gdy jest on umieszczony w dolnym przedziale bocznym 17, wtedy zapewnia on oświetlenie dolne umożliwiające użytkownikowi czytanie.
Blok oświetleniowy 82 zawiera jedną lub dwie świetlówki 83.
Dla mocowania świetlówek 83 drugi element kształtownikowy 20 o odpowiedniej długości jest wyposażony wewnątrz w co najmniej jeden element nośny 84, umieszczony poprzecznie pomiędzy pasami wewnętrznym 22 i zewnętrznym 23.
Zwykle istnieją dwa elementy nośne 84, rozmieszczone z odstępem i równolegle do siebie w sąsiedztwie końców drugiego elementu kształtownikowego 20.
Element nośny 84 jest przytrzymywany przez co najmniej jedno z żeber 54,55,56 oddzielnego elementu kształtownikowego 20.
Element nośny 84 ma co najmniej jedną odkształcalną sprężyście stopkę 86, wystającą na jego brzegu.
183 198
Zwykle jednak ma on przyległe grzbietami dwie sprężyście odkształcalne stopki 86,87, a mianowicie stopkę 86, za pośrednictwem której zaczepia się o żebro 55 elementu kształtownikowego 20, oraz stopkę 87, za pośrednictwem której opiera się on na wewnętrznym pasie 22 oddzielnego elementu kształtownikowego 20.
Element nośny 84 ma także wystający na jego brzegu języczek 88, za pośrednictwem którego zaczepia się o żebro 56 oddzielnego elementu kształtownikowego 20.
Element nośny 84 zawiera również z boku co najmniej jedną stopkę 89, za pośrednictwem której może być przytwierdzony do części środkowej 46 oddzielnego elementu kształtownikowego 20.
Zwykle element nośny 84 ma wzdłużnie przyległe grzbietami dwie stopki 89, za pośrednictwem których opiera się on o żebro 54 części środkowej 46. Każda ze stopek 89 ma dla przepuszczenia dowolnego środka mocującego, np. śruby, wybranie 90, stanowiące przedłużenie rowka 52 części środkowej 46.
Wybranie 90 stanowi przykładowo wcięcie. Pozwala ono odpowiedniemu elementowi mocującemu współpracować z rowkiem 52 części środkowej 46 oddzielnego elementu kształtownikowego 20.
Element nośny 84 zawiera w swej części ciągłej płytkę 91, którąna swym obwodzie ma obrzeże 92, poczynając od którego rozciągająsię sprężyście odkształcalne stopki 86,87 i języczek 88 oraz które jest połączone ze stopkami 89 za pomocą układu 93, wzmocnionego żebrami 94.
Płytka 91 jest miejscami ażurowa dzięki otworom 95, umożliwiającym zakładanie rozmaitych elementów wyposażenia, np. oprawek 96, niezbędnych do mocowania świetlówek 83 i startera 97, każdej z tych świetlówek 83.
Obrzeże 92 jest usytuowane prostopadle z obu stron płytki 91.
Podobnie jest w przypadku odkształcalnych sprężyście stopek 86, 87 i języczka 88.
Element nośny 84 stanowi jednolitą część, która jest wykonana przykładowo z tworzywa syntetycznego, takiego jak poliamid lub inne.
Jak to jest uwidocznione na fig. 2 i 7, stabilizatory 98, połączone ze świetlówkami 83, są umieszczone w przedziale środkowym 16 i osadzone na pasach bocznych 40 żebra 3 8 pierwszego elementu kształtownikowego 18.
Jak to jest uwidocznione na fig. 7, każdy ze stabilizatorów 98 jest przez podkładkę 99, umocowany śrubami do żebra 38.
Dzięki takiemu rozmieszczeniu stabilizatory 98, które wydzielająciepło, sąodgrodzone od świetlówek 83, które dzięki temu nie są przegrzewane, a także jest łatwy do nich dostęp i nie zachodzi obawa zetknięcia się ze stabilizatorami 98.
Jak to jest lepiej uwidocznione na fig. 2 i 9, inne elementy wyposażenia, takie jak złącza odgałęźne 100, zasilające listwy zaciskowe słaboprądowe 101 oraz zasilające listwy zaciskowe silnoprądowe 102 można również osadzić na żebrze 3 8 ciągłego elementu kształtownikowego 18 dzięki jego pasom bocznym 40.
Jak to uwidoczniono w przypadku jednego z nich na fig. 9, te elementy wyposażenia sąnp., oddzielnie lub w grupach, podtrzymywane przez płytkę nośną 103, która jest połączona trwale, np. przez zatrzaśnięcie, z podporą 104,osadzoną, również przez zatrzaśnięcie, na pasach bocznych 40 żebra 38.
Jeden lub drugi z przedziałów bocznych 17 możila także wykorzystać do umieszczenia w nim dowolnego bloku elektrycznego 105, co uwidoczniono schematycznie linią przerywaną na fig. 1 i przedstawiono bardziej szczegółowo na fig. 10.
Blok elektryczny 105 może zawierać np. jeden lub kilka przyrządów, takich jak gniazdko prądowe, gniazdko telefoniczne, wyłącznik, przycisk, wskaźnik optyczny itp.
Elementem nośnym dla takiego bloku elektrycznego 105 jest płytka 106, która lokalnie zastępuje odpowiedni element zamykający 25. Płytka 106 podobnie jak element zamykający 25, łączy się przegubowo z jednej strony z wałkiem 64 pasa zewnętrznego 23 danego oddzielnego elementu kształtownikowego 20, z drugiej zaś strony współpracuje z elementem zamykającym 26
183 198 przedziału środkowego 16 dzięki paskowi 107, dublującemu w tym celu odpowiednie żebro 74 elementu zamykającego 25, równolegle do tego zebrą 74 w pewnej odległości od niego.
Jak to uwidoczniono schematycznie linią przerywaną na fig. 1, a przedstawiono bardziej szczegółowo na fig. 11, przedział środkowy 16 osłony 10 można również wykorzystać do umieszczania bloku 108 przyłączenia płynów leczniczych.
Odpowiednie przyłącza płynowe 109, z których każde na swym wylocie jest indywidualnie zabezpieczone pokrywą 110, wystająze środkowej płytki 111, która lokalnie zastępuję element zamykający 26 tego przedziału środkowego 16 i jest tak jak on połączona zapadkowe z odgięciem 62 pasów wewnętrznych 22 oddzielnych elementów kształtownikowych 20 przedziałów bocznych 17.
Korpus 112 tych przyłączy płynowych 109 jest podtrzymywany przez podporę 113, która jest przytwierdzona do żebra 38 ciągłego elementu kształtownikowego 18 dzięki pasom bocznym 40 tego żebra 38 i na której jest ponadto osadzony wysięgnik 114, mający miejscami zaokrąglone zaczepy 115 w celu miejscowego zaczepienia przewodów rurowych 116, dla płynów leczniczych.
Jak to jest widoczne na fig. 7, te przewody rurowe 116 są odizolowane od pozostałej przestrzeni wewnętrznej przedziału środkowego 16 za pomocą przegród 60.
Te przegrody 60 o zmiennej długości mogą, na końcach zachodzić na siebie dla zachowania większej ciągłości. Chronią one przewody rurowe 116 przed promieniowaniem cieplnym, wydzielanym przez stabilizatory 98.
Jak to jest uwidocznione schematycznie linią przerywaną na fig. 7, przegrody 60’ tego samego typu można również zastosować na grzbiecie pasa wewnętrznego 22 oddzielnych elementów kształtownikowych 20 przedziału bocznego 17, w celu izolowania i zabezpieczenia ewentualnych nie uwidocznionych przewodów elektrycznych.
Osłona 10 może być ułożona oddzielnie poziomo, jak to podano poprzednio.
Jednakże w przykładzie wykonania, przedstawionym na fig. 1-12, dodana jest do niej w układzie teowym osłona pomocnicza 118 pionowa, której przestrzeń wewnętrzna łączy się z przestrzenią wewnętrzną osłony 10.
Oprócz tego, na połączeniu pomiędzy osłoną 10 a osłoną pomocniczą 118 jest umieszczony blok 108 przyłączenia przewodów rurowych 116 dla płynów leczniczych.
W tym celu jest przymocowana np. przez przykręcenie do ściany 11 tacka 119, która trzyma korpus 112 przyłączy płynowych 109.
Płytka 111’ połączoną zapadkowe z żebrem 68 pasa wewnętrznego 22 elementu ksztąłtownikowego 20 oraz przymocowana ponadto do tacki 119, stanowi z przodu obudowę przejściową pomiędzy osłoną 10 a osłoną pomocniczą 118.
Jak to jest lepiej pokazane na fig. 13, osłona pomocnicza 118 ma przedział środkowy 16 i przedziały boczne 17, i ma konstrukcję podobną do konstrukcji osłony 10.
W szczególności oddzielne elementy kształtownikowe 20, osłony pomocniczej 118 są takie same jak osłony 10.
Jednakże element kształtownikowy 18’ osłony pomocniczej 118 mą mniejszą szerokość niż ciągły element kształtownikowy 18 osłony 10 oraz jest pozbawiony części odsłoniętej na swym grzbiecie.
Jednocześnie przedział środkowy 16 tej osłony pomocniczej 118 ma też mniejszą szerokość, a zatem podobnie jest z jego elementem zamykającym 26.
Poza tym jednak oba rozwiązania są identyczne.
Zwykle osłona pomocnicza 118 jest z jednej strony zawieszona za pośrednictwem haka 122 (fig. 12) na odpowiednim oddzielnym elemencie kształtownikowym 20 osłony 10 dzięki żebru 56 pasa zewnętrznego 23 tego oddzielnego elementu kształtownikowego 20, z drugiej zaś strony jest ona przymocowana do ściany 11 przez przykręcenie, przy czym przewidziane są w tym celu nie uwidocznione otwory wzdłuż jej ciągłego elementu kształtownikowego 18’.
Jak to jest przedstawione na fig. 1, osłona pomocnicza 118 pozwala na miejscowe wysunięcie przynajmniej niektórych elementów bloku elektrycznego 105.
183 198
Jak to jest uwidocznione schematycznie linią przerywaną na fig. 1, jest ona przystosowana ponadto do umieszczenia dowolnej półki 123 na pożądanej dla niej wysokości.
Półka 123 może przykładowo być usytuowana u podstawy osłony pomocniczej 118 lub w połowie jej wysokości.
W przypadku zarówno osłony 10, j ak i osłony pomocniczej 118 elementy kształtownikowe można umieścić z odstępem wzajemnym i z zachowaniem ciągłości elementów zamykających 25, 26.
Jak to jest przedstawione na fig. 2, elementy kształtownikowe 20 wyznaczają wtedy pomiędzy sobąodstępy 125, które zapewniają łączność pomiędzy przedziałem środkowym 6 a jednym lub drugim z przedziałów bocznych 17 i z których przynajmniej jeden zapewnia również łączność pomiędzy osłoną 10 a osłoną pomocniczą 118.
Te odstępy 125 można zatem wykorzystać do przepuszczenia nieuwidocznionych przewodów elektrycznych, które są podtrzymywane przez podstawę 39 żebra 38 elementu kształtownikowego 18 przedziału środkowego 16 osłony 10 i które są niezbędne- do obsługi bloków oświetleniowych 82 i bloków elektrycznych 105, umieszczonych w przedziałach bocznych 17.
Jeśli stosuje się przewody łączeniowe o określonej długości, które sąprzyłączane na swym końcu do zasilających listew zaciskowych 101, 102, znajdujących się w przedziale środkowym 16 osłony 10, to odstępy 125 pomiędzy oddzielnymi elementami kształtownikowymi 20 przedziałów bocznych 17 umożliwiają również umieszczenie w nich ewentualnego nadmiaru długości tych przewodów łączeniowych ułożonego w pętlę.
Podobnie przewody rurowe 116, prowadzące płyny lecznicze, mogą mieć te odstępy 125, co ułatwia ich instalowanie.
Ma to miejsce w szczególności w przykładzie uwidocznionym na fig. 2, w którym te przewody rurowe 116 dzięki odstępowi 125 przechodzą od osłony 10 do leżącego niżej, bloku 108 przyłączenia przewodów rurowych 116 dla płynów leczniczych.
Jest zrozumiałe także, że w razie potrzeby oddzielne elementy kształtownikowe 20 lub przynajmniej niektóre z nich mogą się stykać.
Ponadto, jak to uwidoczniono na fig. 14, osłona pomocnicza 118, jest stosowana oddzielnie przez nałożenie na ściankę 11, z końcówką 15 na każdym ze swych końców.
Osłona 10 według wynalazku może zawierać tylko jeden przedział boczny.
W tym przypadku środki zamykające przedziału środkowego od strony, przeciwległej względem tęgo przedziału bocznego, mogąnp. wykorzystywać dowolny pas, który może np. stanowić jedną całość z ciągłym elementem kształtownikowym, tworząc podstawę tego przedziału środkowego, lub który może także stanowić jedną całość z opisanym i przedstawionym na rysunku elementem zamykającym będąc wówczas np. ustawionym w przybliżeniu pod kątem prostym względem tego ciągłego elementu kształtownikowego lub tego elementu zamykającego, lecz który może również rozdzielić się pomiędzy te dwa elementy lub utworzyć część, odrębną od jednego i drugiego z nich.
183 198
183 198
183 198
183 198
183 198
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (22)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych, z wieloma przedziałami ukształtowana z elementów kształtownikowych, wyznaczających wzdłużnie obok siebie co najmniej dwa przedziały środkowy oraz boczny, znamienna tym, że zawiera połączone ze sobą w przedziale środkowym (16) co najmniej jeden ciągły element kształtownikowy (18), rozciągający się na całej jej długości i tworzący podstawę tego przedziału środkowego (16), a w przedziale bocznym (17) co najmniej dwa oddzielne o tym samym profilu elementy kształtownikowe (20), które sąosadzone na ciągłym elemencie kształtownikowym (18) wzdłuż jednej z jego krawędzi podłużnych oraz z których każdy, ma dwa pasy wewnętrzny (22) od strony ciągłego elementu kształtownikowego (18) i zewnętrzny (23) od strony przeciwległej, przy czym pas wewnętrzny (22) ma w przedziale środkowym (16) połączone zatrzaskowo zamknięcie (24), które są umieszczone pomiędzy pasem wewnętrznym (22) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) przedziału bocznego (17) a drugą z krawędzi podłużnych ciągłego elementu kształtownikowego (18) i ograniczają wraz z oddzielnymi elementami kształtownikowymi (20) i ciągłym elementem kształtownikowym (18) przedział środkowy (16), a w przedziale bocznym (17) zawiera co najmniej jeden element zamykający (25), który jest osadzony na pasach wewnętrznym (22) i zewnętrznym (23) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) przedziału bocznego (17), pomiędzy tymi pasami wewnętrznym (22) i zewnętrznym (23), oraz który ogranicza wraz z tymi pasami wewnętrznym (22) i zewnętrznym (23) przedział boczny (17).
  2. 2. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że wzdłuż jednej krawędzi podłużnej ciągły element kształtownikowy (18) zawiera rowek (35), łączący zatrzaskowo oddzielne elementy kształtownikowe (20) przedziału bocznego (17).
  3. 3. Osłona według zastrz. 2, znamienna tym, że rowek (35) jest w całości nachylony pod kątem 45° względem płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego (18).
  4. 4. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że ciągły element kształtownikowy (18) na powierzchni wewnętrznej i w jej obszarze środkowym ma wystające żebro (38) o przekroju poprzecznym w kształcie litery T.
  5. 5. Osłona według zastrz. 4, znamienna tym, że dwa pasy boczne (40) żebra (38) są oddzielone od siebie rowkiem (42).
  6. 6. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że co najmniej w swym obszarze środkowym ciągły element kształtownikowy (18) tworzy we wgłębieniu względem jego powierzchni zewnętrznej część odsłoniętą(27), a w tej części odsłoniętej (27) ma co najmniej jedno wystające żebro (28, 29), zahaczane na zaczepie (30).
  7. 7. Osłona według zastrz. 6, znamienna tym, że w części odsłoniętej (27), ciągły element kształtownikowy (18) ma dwa wystające żebra (28, 29), jedno (28) stanowiące pochyły pasek, oraz drugie (29) ukształtowane w postaci haka.
  8. 8. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że pas zewnętrzny (23) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) jest w całości płaski i rozciąga się w przybliżeniu wzdłuż płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego (18).
  9. 9. Osłona według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że pas wewnętrzny (22) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) jest w całości wygięty, o wklęsłością zwróconej do wewnątrz przedziału bocznego (17).
  10. 10. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że na połączeniu pasów wewnętrznego (22) i zewnętrznego (23), oddzielne elementy kształtownikowe (20) zawierają część środkową (46), pochyłą względem płaszczyzny ogólnej ciągłego elementu kształtownikowego (18), z wystającym na powierzchni zewnętrznej tej części środkowej (46) żebrem (48), łączącym je zatrzaskowo ciągłym elementem kształtownikowym (18).
    183 198
  11. 11. Osłona według zastrz. 10, znamienna tym, że oddzielny element kształtownikowy (20) zawiera rowek (52),wydrążony na powierzchni wewnętrznej jego części środkowej (46).
  12. 12. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że pas wewnętrzny (22) i zewnętrzny (23) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) na powierzchni wewnętrznej mają wystające żebra (54, 55, 56).
  13. 13. Osłona według zastrz. 1 albo 12, znamienna tym, że na powierzchni zewnętrznej pasa wewnętrznego (22) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) sąusytuowane z odstępem między sobą co najmniej dwa wystające żebra (57,58), utrzymujące przegrodę (60) w przedziale środkowym (16).
  14. 14. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że pas zewnętrzny (23) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) zawiera ułożony wzdłuż swobodnej krawędzi wałek (64) o okrągłym przekroju poprzecznym, na którym za pośrednictwem rowka (65) o komplementarnym przekroju poprzecznym jest zatrzaskiwany obrotowo element zamykający (25).
  15. 15. Osłona według zastrz. 14, znamienna tym, że element zamykający (25) przedziału bocznego (17) jest również połączony zatrzaskowo z pąsem wewnętrznym (22) oddzielnych elementów kształtownikowych (20) wzdłuż jego swobodnej krawędzi.
  16. 16. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 11, albo 12, albo 14, albo 15, znamienna tym, że jeden z oddzielnych elementów kształtownikowych (20) jest wyposażony od wewnątrz w co najmniej jeden rozciągający się poprzecznie element nośny (84).
  17. 17. Osłona według zastrz. 16, znamienna tym, że elementnośny (84) jest podtrzymywany przez co najmniej jedno żebro (54, 55, 56) oddzielnego elementu kształtownikowego (20).
  18. 18. Osłona według zastrz. 17, znamienna tym, że element nośny (84) ma na swym brzegu co najmniej jedną odkształcalną sprężyście stopkę (86), łączącą go z żebrem (55) oddzielnego elementu kształtownikowego (20).
  19. 19. Osłona według zastrz. 16, znamienna tym, że element nośny (84) zawiera z boku co najmniej jedną stopkę (89), łączącą ten elementnośny (84) z częścią środkową (46) oddzielnego elementu kształtownikowego (20).
  20. 20. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że zamknięcie (24) przedziału środkowego (16) zawiera z jednej strony wzdłuż krawędzi podłużnej ciągłego elementu kształtownikowego (18), przeciwległego względem przedziału bocznego (17), co najmniej dwa oddzielne elementy ksztąłtownikowe (20), wyznaczające drugi przedział boczny (17), z drugiej zaś strony co najmniej jeden element zamykający (26), umieszczony pomiędzy oddzielnymi elementami kształtownikowymi (20) pierwszego przedziału bocznego (17) a elementami drugiego przedziału bocznego (17) i osadzony na pasach wewnętrznych (22) oddzielnych elementów kształtownikowych (20).
  21. 21. Osłona według zastrz. 20, znamienna tym, że obydwa przedziały boczne (17) są symetryczne względem siebie.
  22. 22. Osłona według zastrz. 20 albo 21, znamienna tym, że wzdłuż przynajmniej jednej z krawędzi podłużnych elementu zamykającego (26) przedziału środkowego (16) jest osadzona pokrywka (76), ułożona poprzecznie od elementu zamykającego (26) do elementu zamykającego (25) sąsiedniego przedziału bocznego (17).
    * * *
PL97318070A 1996-01-23 1997-01-22 Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych PL183198B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9600712A FR2743948B1 (fr) 1996-01-23 1996-01-23 Gaine, notamment pour etablissement hospitalier

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL318070A1 PL318070A1 (en) 1997-08-04
PL183198B1 true PL183198B1 (pl) 2002-06-28

Family

ID=9488356

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97318070A PL183198B1 (pl) 1996-01-23 1997-01-22 Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0786845B1 (pl)
BR (1) BR9700131A (pl)
DE (1) DE69703123T2 (pl)
ES (1) ES2150195T3 (pl)
FR (1) FR2743948B1 (pl)
PL (1) PL183198B1 (pl)
RU (1) RU2175703C2 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19847979C1 (de) * 1998-10-17 1999-10-07 Draeger Medizintech Gmbh Installationskanal
US6323421B1 (en) * 1999-11-19 2001-11-27 The Wiremold Company Raceway system with separated wireways for power and data communication conductors
CN106564747B (zh) * 2015-10-12 2018-12-28 Tcl-罗格朗国际电工(惠州)有限公司 传送机构及传送装置
RU2672068C1 (ru) * 2017-10-06 2018-11-09 Ооо Псо "Деви" Подъемная распределительная система с фиксированной панелью
RU2681150C1 (ru) * 2017-10-06 2019-03-04 Общество с ограниченной ответственностью ПСО "ДЕВИ" Подъемная распределительная система с подъемной панелью

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4874322A (en) * 1987-09-28 1989-10-17 Amp Incorporated Surface applied wiring apparatus
US4905433A (en) * 1988-08-29 1990-03-06 Hospital Systems, Inc. Hospital head wall system
GB2284715B (en) * 1993-12-08 1997-11-12 Zorba Ind Inc Expandable surface raceway for wiring
DE29506542U1 (de) * 1995-04-24 1995-06-14 Trilux-Lenze Gmbh + Co Kg, 59759 Arnsberg Versorgungseinheit für Krankenzimmer

Also Published As

Publication number Publication date
BR9700131A (pt) 1998-07-21
DE69703123D1 (de) 2000-10-26
PL318070A1 (en) 1997-08-04
FR2743948B1 (fr) 1998-04-17
RU2175703C2 (ru) 2001-11-10
EP0786845A1 (fr) 1997-07-30
DE69703123T2 (de) 2001-02-22
EP0786845B1 (fr) 2000-09-20
FR2743948A1 (fr) 1997-07-25
ES2150195T3 (es) 2000-11-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5658067A (en) Modular light unit
US3422261A (en) Lighting fixture
US9413149B1 (en) Electrical box voltage divider
US8502071B2 (en) Cable drop system
US6123438A (en) Insulation shield for recessed downlighting fixtures
US5177325A (en) Housing for electric transformer
US6530681B2 (en) Surface-mounted decorative trim ceiling fixture
US8183471B2 (en) Cable raceway
AU2011279373B2 (en) Housing formed from extruded panels
US8333291B2 (en) Housing formed from extruded panels
CA2135503A1 (en) Expandable surface raceway for wiring
US9913083B2 (en) Joint for extruded panels
CN105146932A (zh) 药柜
US9698550B2 (en) Electrical power outlet housing assembly
US4812958A (en) Electrical services pole
US7125136B1 (en) Hollow doorframe including electroluminescent illumination system
PL205680B1 (pl) Osprzęt dla korytka
PL207795B1 (pl) Osprzęt narożnikowy dla systemów rozprowadzania instalacji, zwłaszcza dla aparatury elektrycznej i przewodów elektrycznych
PL183198B1 (pl) Osłona, zwłaszcza dla przewodów i bloków roboczych
US4973797A (en) Gasketless weatherproof housing
US5879185A (en) Device plate and face plate for wiring device in electric cable raceway
US20120250311A1 (en) Mounting Bracket for Linear Fluorescent Wet Location Fixture
JP2024050923A (ja) パワーコンディショナ
GB2345587A (en) Multi-way connector in enclosure
US2958763A (en) Fluorescent light fixture assembly

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070122