PL179752B1 - Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa - Google Patents

Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa

Info

Publication number
PL179752B1
PL179752B1 PL96322133A PL32213396A PL179752B1 PL 179752 B1 PL179752 B1 PL 179752B1 PL 96322133 A PL96322133 A PL 96322133A PL 32213396 A PL32213396 A PL 32213396A PL 179752 B1 PL179752 B1 PL 179752B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
fuel
fuel metering
metering system
tank
roof
Prior art date
Application number
PL96322133A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322133A1 (en
Inventor
Bobby L Moore
Arthur A Sabatinelli
Original Assignee
Petro First
Petro Firstinc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Petro First, Petro Firstinc filed Critical Petro First
Priority to PL96322133A priority Critical patent/PL179752B1/pl
Priority claimed from PCT/US1996/000012 external-priority patent/WO1997025230A1/en
Publication of PL322133A1 publication Critical patent/PL322133A1/xx
Publication of PL179752B1 publication Critical patent/PL179752B1/pl

Links

Landscapes

  • Loading And Unloading Of Fuel Tanks Or Ships (AREA)

Abstract

1. Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa, zawierający podziemny moduł zbiornika paliwa, mający co najmniej jedną komorę składowania paliwa, paliwowy przewód dozujący i paliwowy przewód zasilający, zawierający ponadto wysepkę pomp wspierającą co najmniej jedno urządzenie dozujące paliwo oraz dach podparty nad wysepką pomp, znamienny tym, że bezpośrednio nad zbiornikiem paliwa (18), w kierunku zgodnym z jego osią wzdłużną, jest usytuowana rynna osłaniająca (20), w której są umieszczone paliwowe przewody dozujące (50) łączące poszczególne komory składowania paliwa (32, 34, 36) z urządzeniami dozującymi paliwo (24) umieszczonymi na wysepce (22) pomp, zaś dach (16) jest podparty na co najmniej jednej kolumnie (28) przymocowanej do zbiornika paliwa (18).

Description

Przedmiotem wynalazku jest prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa.
W szczególności wynalazek dotyczy zintegrowanego układu obejmującego podziemny zbiornika paliwa, wysepkę pomp podpierającą urządzenia dozujące paliwo oraz moduł dachowy, którego górny człon jest utrzymywany w stałej odległości nad dystrybutorami paliwa.
W znanych rozwiązaniach dystrybutory benzyny są zamontowane na wysepce i są połączone ze zbiornikami usytuowanymi w pewnej odległości od tej wysepki. Jest to niewygodne i wymaga skomplikowanych układów przewodów rurowych.
W opisie patentowym US 2 959 826 została ujawniona stacja benzynowa, w której dystrybutory są umieszczone na wysepce, a zbiornik benzyny, korzystnie podzielony na wiele komór, jest umieszczony w ziemi pod dystrybutorami i jest z wierzchu pokryty warstwą cementu. Zespół pompowania benzyny, korzystnie po jednej pompie na każdą komorę, jest z kolei zamontowany na metalowym pomoście. Pomost jest umieszczony tak, że istnieje regulowana przestrzeń między wierzchem zbiornika lub warstwą cementową przykrywającą zbiornik a pomostem. W tej przestrzeni znajduje się zespół napełniający.
Podobne rozwiązanie stacji benzynowej jest znane z międzynarodowego zgłoszenia patentowego WO 94/20341. W rozwiązaniu tym jest wolna przestrzeń pod wysepką dystrybutorów, w której znajdują się studzienki kontrolne.
Rozwiązanie ujawnione w opisie patentowym US 4 558 554 dotyczy regulowanego cokołu do podpierania elementów płytowych pod dokładnie ustawionym kątem w stosunku do płaszczyzny horyzontalnej.
Z opisu patentowego US 3 777 774 jest znana stacja benzynowa zawierająca prefabrykowany kiosk przymocowany do fundamentu zakotwionego w ziemi ale wystającego nieco powyżej poziomu ziemi. Pośrodku kiosku w fundamencie jest zakotwiony słup, który podpiera dach kiosku. Co najmniej dwie planetarne wysepki są rozmieszczone promieniowo od środka kiosku. Na wysepce, która ma pewnie zakotwiony w ziemi i wystający ponad ziemię fundament, znajduje się co najmniej jeden dystrybutor benzyny. Każda wysepka ma łukowato podparte lekkie ramię mocujące.
W opisie patentowym US 4 988 020 zostało ujawnione rozwiązanie przewoźnej stacji paliw dla samolotów lub pojazdów lądowych. Ma ona co najmniej jeden zbiornik magazynowy mający zewnętrzny zbiornik dodatkowy i przynajmniej jedną pompę dozującą paliwo. Zewnętrzny zbiornik jest podparty na kilku członach siodłowych wspartych na płaskiej powierzchni poziomej. Poniżej pompy znajduje się komora stanowiąca osłonę wokół rur doprowadzających paliwo do pompy i rur napełniających zbiornik.
Opis patentowy US 3 076 205 dotyczy pływającego morskiego terminala paliwowego z podzielonym na komory cylindrycznym kadłubem, na którym znajduje się pokład obsługowy, a pod którym są koncentrycznie umieszczone trzy szczelne zbiorniki: zewnętrzny zbiornik wody balastowej, pośredni zbiornik benzyny i wewnętrzny zbiornik paliwa do silników wysokoprężnych. Zbiornik zewnętrzny może pomieścić taką ilość wody balastowej, której ciężar w przybliżeniu jest równy sumie ciężarów benzyny i paliwa do silników wysokoprężnych, składowanych w pozostałych zbiornikach. Zbiornik paliwa do silników wysokoprężnych ma wydrążoną osiową część rdzeniową która wyznacza granice wewnętrznego zagłębienia pod pokładem i powyżej wstępnie wyznaczonej linii wodnej. Zamontowana na pokładzie pierwsza pompa ma przewód wlotowy przebiegający do dna zbiornika wody balastowej i dalej przebiegający na zewnątrz kadłuba poniżej linii wodnej oraz przewód odpływowy przebiega
179 752 jący do wewnątrz zbiornika wody balastowej. Druga zamontowana na pokładzie pompa ma przewód wlotowy przebiegający do dna zbiornika wody balastowej oraz przewód odpływowy przebiegający na zewnątrz kadłuba tuż powyżej linii wodnej. Na pokładzie znajduje się nadbudówka dla personelu oraz do przewożenia, w sposób wymagany przez straż wybrzeża i inne władze morskie, sprzętu związanego z usługami zaopatrzenia w paliwo na morzu.
W opisie patentowym US 2 182 126 została ujawniona stacja benzynowa do zaopatrywania samochodów w paliwo i w sprężone powietrze. Ma ona poziomą obudowę umieszczoną na ziemi, parę pionowych obudów zbiornika o jednakowym ciężarze wspartych na poziomej obudowie ze zbiornikami paliwa oraz zbiornik sprężonego powietrza umieszczony pod poziomą obudową i wspierający ją. Podstawa fundamentowa umieszczona poniżej zbiornika sprężonego powietrza podpiera ten zbiornik, zatem środkowa pionowa obudowa usytuowana zasadniczo w jednej linii ze zbiornikiem powietrza jest w związku z tym podparta. Stacja benzynowa zawiera ponadto zbiornik ciekłego paliwa oraz pompę do napełniania tego zbiornika i sprężarkę powietrza dostarczającą sprężone powietrze do zbiornika powietrza, zamontowane w środkowej obudowie.
Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa, zawierający podziemny moduł zbiornika paliwa, mający co najmniej jedną komorę składowania paliwa, paliwowy przewód dozujący i paliwowy przewód zasilający, zawierający ponadto wysepkę pomp wspierającą co najmniej jedno urządzenie dozujące paliwo oraz dach podparty nad wysepką pomp, według wynalazku charakteryzuje się tym, że bezpośrednio nad zbiornikiem paliwa, w kierunku zgodnym z jego osią wzdłużną, jest usytuowana rynna osłaniająca, w której są umieszczone paliwowe przewody dozujące łączące poszczególne komory składowania paliwa z urządzeniami dozującymi paliwo umieszczonymi na wysepce pomp, zaś dach jest podparty na co najmniej jednej kolumnie przymocowanej do zbiornika paliwa.
Korzystnie, rynna osłaniająca ma obudowę przewodów, wzdłuż której ułożone są paliwowe przewody dozujące i przez którą przechodzą paliwowe przewody zasilające.
Korzystnie, rynna osłaniająca ma pokrywę górną.
Korzystnie, paliwowe przewody zasilające stanowią rury doprowadzone do każdej komory składowania paliwa, a górny koniec każdej rury jest przykryty kołpakiem.
Korzystnie, każda rura jest umieszczona w obudowie rurowej, która jest przykryta pokrywą.
Korzystnie, paliwowy przewód dozujący stanowi wąż paliwowy.
Korzystnie, paliwowe przewody dozujące są umieszczone w pionowej rurze usytuowanej między pokrywą górną obudowy przewodów a spodem urządzenia dozującego paliwo.
Korzystnie, wysepkę pomp stanowi wypełniona betonem forma złożona z pary równoległych podłużnych członów bocznych połączonych członami łukowymi.
Korzystnie, forma wysepki przebiega wokół kolumny wspierającej dach nad zbiornikiem paliwa.
Korzystnie, każda kolumna ma przymocowany do boku zbiornika element dolny sprzężony z elementem górnym poprzez urządzenie poziomujące oraz ma co najmniej jeden boczny element wsporczy usytuowany pomiędzy płaskimi podstawami górnego końca elementu dolnego i dolnego końca elementu górnego.
Korzystnie, urządzenie poziomujące stanowią dolny człon sprzęgający przymocowany do górnego końca elementu dolnego kolumny i górny człon sprzęgający przymocowany do dolnego końca elementu górnego kolumny, sprzężone ze sobą za pomocą członów poziomujących.
Korzystnie, zbiornik paliwa stanowi cylindryczny zbiornik wsparty na pionowo usytuowanych podporach kołyskowych.
Korzystnie, prostoliniowe obrzeże zewnętrzne każdej podpory kołyskowej spoczywa na płaskiej powierzchni podłoża, a na łukowym, wklęsłym obrzeżu wewnętrznym każdej podpory kołyskowej jest wsparty cylindryczny zbiornik.
Korzystnie, zbiornik paliwa stanowi zbiornik o przekroju prostokątnym.
Korzystnie, na górnej ścianie zbiornika paliwa o przekroju prostokątnym jest zamontowana rynna osłaniająca.
179 752
Korzystnie, na górnej ścianie zbiornika paliwa o przekroju prostokątnym jest zamontowana rynna osłaniająca.
Przedmiot wynalazku w przykładzie realizacji jest odtworzony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa, w widoku perspektywicznym; fig. 2 - prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa z fig. 1, w widoku z góry; fig. 3 - prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa z fig. 1, w widoku z boku; fig. 4 - prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa z fig. 3, w przekroju częściowym wzdłuż linii 4-4; fig. 5 - prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa z fig. 3, w przekroju częściowym wzdłuż linii 5-5; fig. 6 - pionową kolumnę wspierającą dach z elementami poziomującymi dach, w widoku z boku; zaś fig. 7 przedstawia alternatywny przykład realizacji podziemnego zbiornika paliwa, w przekroju częściowym.
Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa 10 (fig. 1) składa się z modułu fundamentowego 12, modułu dozowania paliwa 14 i dachu 16, które są przeznaczone do zmontowania w zintegrowaną jednolitą strukturę. Moduł fundamentowy 12 stanowi podziemny zbiornik paliwa 18 magazynujący paliwo przeznaczone do dozowania, z dołączoną do niego rynną osłaniającą 20 mieszczącą w sobie paliwowe przewody zasilające 42 i paliwowe przewody dozujące 50. Moduł dozowania paliwa 14 obejmuje podwyższoną wysepkę 22 pomp wspierającą urządzenia dozujące paliwo 24. Górny człon 26 dachu 16 jest utrzymywany w stałym odstępie nad modułem dozowania paliwa 14 przez pionowe kolumny 28 przymocowane do zbiornika 18.
Podziemny zbiornik paliwa 18, przedstawiony na fig. 1, 2 i 3, stanowi zbiornik o przekroju prostokątnym 30 z podwójną ścianką i ma trzy komory składowania paliwa 32, 34, 36, w których są przechowywane różne paliwa, doprowadzane następnie do urządzeń dozujących paliwo 24.
Rynna osłaniająca 20 (fig. 2-5) ma obudowę przewodów 38 zamontowaną na górnej ściance 40 zbiornika paliwa o przekroju prostokątnym 30 z podwójną ścianką.
Paliwowe przewody zasilające 42 stanowią pionowe rury połączone, odpowiednio, z pierwszą komorą składowania paliwa 32, drugą komorą składowania paliwa 34 i trzecią komorą składowania paliwa 36. Górny koniec każdej rury jest przykryty kołpakiem 44. Każda rura jest umieszczona wewnątrz obudowy rurowej 46 przebiegającej przez wysepkę 22 pomp i jest przykryta pokrywą 48.
Paliwowe przewody dozujące 50 stanowią węże łączące, odpowiednio, pierwszą komorą składowania paliwa 32, drugą komorą składowania paliwa 34 i trzecią komorą składowania paliwa 36 z urządzeniami dozującymi paliwo 24. Podziemny żbiomik paliwa 18 ma też elementy układu odpowietrzającego V i układu odwadniającego D (fig. 2).
Podwyższoną wy sepkę 22 pomp (fig. 1, 2 i 3) stanowi forma obejmująca dwa równoległe podłużne człony boczne 52 i dwa człony łukowe 54 przebiegające pomiędzy sąsiednimi końcami pary zasadniczo równoległych bocznych członów 56. Forma ta przebiega wokół pionowej kolumny 28 podpierającej dach 16. Wypełnia się ją betonem lub czymś podobnym aby utworzyć podwyższoną wysepkę 22 pomp nad modułem fundamentowym 12 w celu funkcjonalnego wspierania urządzeń dozujących paliwo 24.
Pionowa rura 58 (fig. 1, 3 i 4) usytuowana między pokrywą górną 60 obudowy przewodów 38 a dnem urządzenia dozującego paliwo 24, mieści w sobie paliwowe przewody dozujące 50 łączące komory składowania paliwa 32, 34, 36 z poszczególnymi urządzeniami dozującymi paliwo 24.
Pionowe kolumny 28 podpierające dach 16 (fig. 1 i 3) są przymocowane do przeciwległych boków 62 dwuściennego zbiornika o przekroju prostokątnym 30 i podtrzymują przeciwległe boczne części 64 górnego członu 26 dachu 16. Element dolny 66 każdej kolumny 28 jest sprzężony z jej elementem górnym 68 przez urządzenie poziomujące 70 dach 16. Element dolny 66 kolumny 28 jest przymocowany do boku 62 dwuściennego zbiornika o przekroju prostokątnym 30 przy pomocy elementów stabilizujących złożonych z zestawu płyt klinowych i ustalających 72, umieszczonych parami, w odstępach, po przeciwległych stronach elementu dolnego 66 kolumny 28.
179 752
Urządzenie poziomujące 70 dach 16 (fig. 5) stanowią: dolny człon sprzęgający 74 przymocowany do górnego końca 76 elementu dolnego 66 kolumny 28 i górny człon sprzęgający 78 przymocowany do dolnego końca 80 elementu górnego 68 kolumny 28, sprzężone ze sobą za pomocą członów poziomujących 82. Każdy dolny człon sprzęgający 74 i każdy górny człon sprzęgający 78 ma płaską podstawę 84 przymocowaną do górnego końca 76 elementu dolnego 66 kolumny 28 i do dolnego końca 80 elementu górnego 68 kolumny 28. Boczny element wsporczy 86 jest usytuowany pomiędzy płaskimi podstawami 84 górnego końca 76 elementu dolnego 66 i dolnym końcem 80 elementu górnego 68.
Każdy człon poziomujący 82 stanowi sztywny podłużny nagwintowany element 88 przechodzący przez parę usytuowanych naprzeciw siebie otworów 90 wykonanych w płaskich podstawach 84 dolnego członu sprzęgającego 74 i górnego członu sprzęgającego 78. Odległość pomiędzy płaskimi podstawami 84 i względne równoległe ich ustawienie uzyskuje się przez regulację odległości pomiędzy odpowiednimi dolnymi i górnymi elementami regulacyjnymi lub nakrętkami 92 i 94 nastawianymi lub przemieszczającymi się wzdłużnie, a zamocowanymi na przeciwległych końcach każdego sztywnego podłużnego nagwintowanego elementu 88. Ten element 88 jest przymocowany do płaskiej podstawy 84 dolnego członu sprzęgającego 74 i górnego członu sprzęgającego 78 za pomocą nakrętek 96 zamocowanych na tym elemencie 88 naprzeciwko nakrętek 92 i 94, po przeciwległej stronie płaskiej podstawy 84.
Alternatywny przykład realizacji podziemnego zbiornika paliwa 18 (fig. 7) stanowi zbiornik cylindryczny 98 z rynną osłaniającą 20 przewody przymocowaną na jego wierzchniej części 100, nad komorami składowania paliwa 32, 34, 36, mającą różne otwory przelotowe dla paliwowych przewodów zasilających 42, obudowy rurowej 46 oraz mającą pionową rurę 58, przez którą przechodzą paliwowe przewody dozujące 50. Cylindryczny zbiornik 98 jest wsparty w ziemi na rozmieszczonych pionowo podporach kołyskowych 102. Prostoliniowe obrzeże zewnętrzne 104 każdej podpory kołyskowej 102 spoczywa na płaskiej powierzchni podłoża w ziemi, zaś na łukowym wklęsłym wewnętrznym obrzeżu 106 podpory kołyskowej 102 opiera się dolna powierzchnia 108 cylindrycznego zbiornika 98.
W celu zainstalowania, umieszczony w ziemi i wypoziomowany podziemny zbiornik paliwa 18 wraz z rynną osłaniającą 20 zakrywa się. Po zakopaniu zbiornika paliwa 18 wykonuje się podwyższoną wysepkę 22 pomp. Kiedy elementy dolne 66 kolumn 28 zostaną zamocowane i ustabilizowane na przeciwległych bokach 62 zbiornika paliwa 18 i wy stają nad ziemię, mocuje się do nich odpowiednie elementy górne 68 kolumn 28 i poziomuje się je za pomocą urządzenia poziomującego 70. Górny człon 26 dachu 16 jest zamocowany do górnych części górnych elementów 68 kolumn 28.
Po takim zainstalowaniu i zmontowaniu podziemny zbiornik paliwa 18 zapewnia stabilizację i podparcie modułu dystrybucji paliwa 14 oraz dachu 16.
179 752 to οο ο
179 752
Fig. 5
179 752
CM
179 752
179 752
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa, zawierający podziemny moduł zbiornika paliwa, mający co najmniej jedną komorę składowania paliwa, paliwowy przewód dozujący i paliwowy przewód zasilający, zawierający ponadto wysepkę pomp wspierającą co najmniej jedno urządzenie dozujące paliwo oraz dach podparty nad wysepką pomp, znamienny tym, że bezpośrednio nad zbiornikiem paliwa (18), w kierunku zgodnym z jego osią wzdłużną jest usytuowana rynna osłaniająca (20), w której są umieszczone paliwowe przewody dozujące (50) łączące poszczególne komory składowania paliwa (32, 34, 36) z urządzeniami dozującymi paliwo (24) umieszczonymi na wysepce (22) pomp, zaś dach (16) jest podparty na co najmniej jednej kolumnie (28) przymocowanej do zbiornika paliwa (18).
  2. 2. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że rynna osłaniająca (20) zawiera obudowę przewodów (38), wzdłuż której ułożone są paliwowe przewody dozujące (50) i przez którą przechodzą paliwowe przewody zasilające (42).
  3. 3. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że rynna osłaniająca (20) ma pokrywę górną (60).
  4. 4. Układ dozowania paliwa według zastrz. 2, znamienny tym, że paliwowe przewody zasilające (42) stanowią rury doprowadzone do każdej komory składowania paliwa (32, 34, 36).
  5. 5. Układ dozowania paliwa według zastrz. 4, znamienny tym, że górny koniec każdej rury jest przykryty kołpakiem (44).
  6. 6. Układ dozowania paliwa według zastrz. 4, znamienny tym, że każda rura jest umieszczona w obudowie rurowej (46).
  7. 7. Układ dozowania paliwa według zastrz. 6, znamienny tym, że każda obudowa rurowa (46) jest przykryta pokrywą (48).
  8. 8. Układ dozowania paliwa według zastrz. 2, znamienny tym, że paliwowy przewód dozujący (50) stanowi wąż paliwowy.
  9. 9. Układ dozowania paliwa według zastrz. 8, znamienny tym, że paliwowe przewody dozujące (50) są umieszczone w pionowej rurze (58) usytuowanej między pokrywą górną (60) obudowy przewodów (38) a spodem urządzenia dozującego paliwo (24).
  10. 10. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że wysepkę (22) pomp stanowi wypełniona betonem forma złożona z pary równoległych podłużnych członów bocznych (52) połączonych członami łukowymi (54).
  11. 11. Układ dozowania paliwa według zastrz. 10, znamienny tym, że forma przebiega wokół kolumny (28) wspierającej dach (16) nad zbiornikiem paliwa (18).
  12. 12. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że każda kolumna (28) ma przymocowany do boku (62) zbiornika (18) element dolny (66) sprzężony z elementem górnym (68) poprzez urządzenie poziomujące (70) oraz ma co najmniej jeden boczny element wsporczy (86) usytuowany pomiędzy płaskimi podstawami (84) górnego końca (76) elementu dolnego (66) i dolnego końca (80) elementu górnego (68).
  13. 13. Układ dozowania paliwa według zastrz. 12, znamienny tym, że urządzenie poziomujące (70) stanowią dany człon sprzęgający (74) przymocowany do górnego końca (76) elementu dolnego (66) kolumny (28) i człon sprzęgający (78) przymocowany do dolnego końca (80) elementu górnego (68) kolumny (28), sprzężone ze sobą za pomocą członów poziomujących (82).
  14. 14. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że zbiornik paliwa (18) stanowi cylindryczny zbiornik (98) wsparty na pionowo usytuowanych podporach kołyskowych (102).
  15. 15. Układ dozowania paliwa według zastrz. 14, znamienny tym, że prostoliniowe obrzeże zewnętrzne (104) każdej podpory kołyskowej (102) spoczywa na płaskiej powierzchni
    179 752 podłoża, a na łukowym, wklęsłym obrzeżu wewnętrznym (106) każdej podpory kołyskowej (102) jest wsparty cylindryczny zbiornik (98).
  16. 16. Układ dozowania paliwa według zastrz. 1, znamienny tym, że zbiornik paliwa (18) stanowi zbiornik o przekroju prostokątnym (30).
  17. 17. Układ dozowania paliwa według zastrz. 16, znamienny tym, że na górnej ścianie (40) zbiornika paliwa o przekroju prostokątnym (30) jest zamontowana rynna osłaniająca (20).
    * * *
PL96322133A 1996-01-11 1996-01-11 Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa PL179752B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL96322133A PL179752B1 (pl) 1996-01-11 1996-01-11 Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/US1996/000012 WO1997025230A1 (en) 1994-07-12 1996-01-11 Prefabricated modular fuel dispensing system
PL96322133A PL179752B1 (pl) 1996-01-11 1996-01-11 Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322133A1 PL322133A1 (en) 1998-01-05
PL179752B1 true PL179752B1 (pl) 2000-10-31

Family

ID=34810285

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96322133A PL179752B1 (pl) 1996-01-11 1996-01-11 Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL179752B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL322133A1 (en) 1998-01-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5526964A (en) Fuel dispensing system
KR101599264B1 (ko) 이동식 연료 공급소
KR101577619B1 (ko) 모듈형 상업용 유닛을 조립하는 방법
US5954085A (en) Prefabricated modular fuel dispensing system
US5390713A (en) Unitized fuel storage tank
US4188157A (en) Marine structure
US6637976B2 (en) Underground storage vault
US8402990B1 (en) Fuel dispensing system
US6340269B1 (en) Underground storage vault
JP2022020812A (ja) 耐火・防弾タンクアセンブリ
GB2209183A (en) Storage and dispensing tank with catch pit
US7000800B2 (en) Storage tank assembly
PL179752B1 (pl) Prefabrykowany modułowy układ dozowania paliwa
US6685392B1 (en) Tank for service stations
US6939080B2 (en) Tank for service stations
AU2001242562A1 (en) Improved storage tank assembly
LT3636B (en) Fuel dispensing station and method for its erection
AU4650496A (en) Prefabricated modular fuel dispensing system
US3288321A (en) Storage of petroleum products
MXPA97006120A (en) Prefabric modular combustible fuel system
CA2215130A1 (en) Prefabricated modular fuel dispensing system
US5921712A (en) Integrated underground storage reservoir and above-ground canopy and dispensing system
RU2810902C1 (ru) Плавучее хранилище компримированного природного газа
PL203152B1 (pl) Zbiornik paliwa i stacja paliw utworzona z takich zbiorników
TW202241765A (zh) 儲運水貨櫃