PL178346B1 - Podstawka wkładki domacicznej - Google Patents
Podstawka wkładki domacicznejInfo
- Publication number
- PL178346B1 PL178346B1 PL95317123A PL31712395A PL178346B1 PL 178346 B1 PL178346 B1 PL 178346B1 PL 95317123 A PL95317123 A PL 95317123A PL 31712395 A PL31712395 A PL 31712395A PL 178346 B1 PL178346 B1 PL 178346B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- insert
- compartment
- iud
- cradle according
- adjustable
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61F—FILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
- A61F6/00—Contraceptive devices; Pessaries; Applicators therefor
- A61F6/06—Contraceptive devices; Pessaries; Applicators therefor for use by females
- A61F6/14—Contraceptive devices; Pessaries; Applicators therefor for use by females intra-uterine type
- A61F6/18—Inserters or removers ; Apparatus for loading an intra-uterine device into an insertion tube
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Vascular Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- Heart & Thoracic Surgery (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Reproductive Health (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
- Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
- Absorbent Articles And Supports Therefor (AREA)
- Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
- Magnetic Resonance Imaging Apparatus (AREA)
- Finger-Pressure Massage (AREA)
- Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
- Transplanting Machines (AREA)
- Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
- Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
- Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
- Devices For Indicating Variable Information By Combining Individual Elements (AREA)
- Sheet Holders (AREA)
- Liquid Crystal (AREA)
- Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
- Surgical Instruments (AREA)
- Cartons (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Chutes (AREA)
Abstract
1. Podstawka wkladki domacicznej, przystosowana do pomieszczenia wkladki domacicznej przylaczonej do oslony z regu- lowanym zderzakiem, zawierajaca przedzial na wkladke, w którym znajduje sie urzadze- nie mocujace i ewentualnie zawierajaca przymiar, znam ienna tym , ze urzadzenie mocujace (8) ma pojedyncze miejsce moco- wania (9), majace wymiary dopasowane do regulowanego zderzaka na oslonie wkladki, przy czym to urzadzenie mocujace (8) jest osadzone w przedziale (10), (13) na wkladke w miejscu udostepniajacym przestrzen pod i/lub nad wkladka w podstawce. F ig. 2 PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest podstawka wkładki domacicznej.
Ze stanu techniki jest znana podstawka wkładki domacicznej, przystosowana do pomieszczenia wkładki domacicznej przyłączonej do osłony z regulowanym zderzakiem, zawierająca przedział na wkładkę, w którym znajduje się urządzenie mocujące.
Wkładki domaciczne są wkładane do macicy poprzez szyjkę. Dla otrzymania pożądanego efektu konieczne jest włożenie wkładki domacicznej w taki sposób, aby jej górna część jedynie
178 346 dotykała ściany macicy, jednakże przy wkładaniu nie może nastąpić uszkodzenie ściany macicy. Większość wkładek domacicznych jest w tym celu zamontowana na urządzeniu (iniektorze) wprowadzającym (zwykle jest to przyrząd tabelaryczny lub osłona, wyposażona w środki do regulowania pożądanej głębokości wkładania). Takim środkiem jest zwykle zderzak, który może przesuwać się ponad urządzeniem wprowadzającym dla ustawienia pożądanej głębokości wkładania wkładki domacicznej. Tego rodzaju zderzak ma zwykle postać przesuwnego pierścienia. Wkładka domaciczna, przyłączona do urządzenia wprowadzaj ącego, jest zakładana do j amy macicy, aż zderzak dotknie dna macicy, po czym urządzenie wprowadzające wraz ze zderzakiem zostaje usunięte.
Dla utrzymania wkładki domacicznej sterylnej i nieuszkodzonej, ważny jest sposób regulowania głębokości wkładania wkładki, co wymaga kłopotliwej obsługi wkładki przed jej wprowadzeniem do jamy macicy. Zalecany do stosowania jest sposób, który nie wymaga popychania wkładki, co mogłoby uszkodzić ściankę macicy. W przypadku wkładki domacicznej Multiload, ujawnionej w opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 3952734, wkładka taka zostaje wsunięta do jamy macicy za pomocą rurowo ukształtowanej osłony, mającej ustawialny zderzak, która to osłona jest luźno przyłączona do wkładki. Zderzak może być nasuwany na osłonę dla otrzymania pożądanej głębokości wkładania wkładki do macicy.
W najprostszym znanym rozwiązaniu, wkładka domaciczna, połączona z osłoną z regulowanym zderzakiem, jest zamontowana na podstawce w postaci tekturowego arkusza, zaś regulowany zderzak jest odsuwany na pożądaną odległość od szczytu wkładki.
Regulacja jest dokonywana przez oszacowanie odległości lub przez użycie oddzielnego przymiaru, co powoduje możliwość zanieczyszczenia i desterylizacji wkładki. W przypadku potrzeby dokładniejszego ustawiania żądanej odległości, proponuje się stosowanie podstawek do wkładek, mających urządzenie do określenia pożądanej odległości. Typowa podstawka wkładki domacicznej, zawierająca tego rodzaju urządzenie, stanowi podstawkę wkładki Multiload, dostępnej zMultilan AG, Szwajcaria. Takapodstawkamaurządzenie mocujące, stanowiące część tej podstawki, i jest stosowana do regulowania odległości od szczytu wkładki do regulowanego zderzaka na wstępnie określony odstęp, odpowiadający pożądanej głębokości wkładania wkładki.
Regulowany zderzak jest zaciskany do jednego z miejsc mocowania urządzenia mocującego, a następnie zostaje pociągnięta lub popchnięta osłona, która jest przyłączona do wkładki domacicznej, po czym regulowany zderzak przesuwa się na wstępnie określoną odległość na osłonie.
Z opisu patentowego EP 584 628 jest znana podstawka wkładki domacicznej, zamontowanej na trzpieniu wyposażonym w regulowany zderzak. Podstawka wkładki ma ponadto przymiar do ustawiania zderzaka. Podstawka wkładki według tego rozwiązania nie ma jednakże urządzenia mocuj ącego, maj ącego miejsce mocowania dopasowane do zderzaka. Jakkolwiek urządzenie to umożliwia dokładne ustawienie zderzaka, to jednak zderzak musi być ustawiony w żądanej odległości od szczytu wkładki, przez co podstawka taka stale ma wadę polegającąna możliwości zanieczyszczenia i odsterylizowania wkładki domacicznej.
Z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 3 952 734jest też znana podstawka wkładki domacicznej typu Multiload, zawierająca przedział nadający się do pomieszczenia wkładki i urządzenie mocujące mające cztery miejsca mocowania. Regulowany zderzak na osłonie wkładki wciska się w jedno z czterech miejsc mocowania urządzenia mocującego, po czym zostaje pociągnięta osłona, aż wkładka opadnie w przedział do pomieszczenia wkładki. Pociągany drut przyłączonej wkładki powinien w trakcie mocowania wkładki być mocno przytrzymywany dla uniknięcia odłączenia osłony od wkładki. Poprzez wybór jednego z trzech lub czterech miejsc mocowania można otrzymać głębokość wkładania odpowiednio 5,6 i 7 cm albo 6, 7, 8 i 9 cm.
Podstawka taka, aczkolwiek stanowi postęp w technice, to jednak posiada pewne wady. Dla pociągnięcia (lub popchnięcia) osłony przez regulowany zderzak, osłona przytrzymująca wkładkę musi zostać podniesiona z podstawki dla przyłączenia regulowanego zderzaka do wybranego miej sca mocowania. Zwykle wkładka wystaj e wówczas ponad górną część podstawki i powinna zostać pociągnięta do tyłu, aż opadnie w przedział, do którego jest dopasowana. Tym samym wkładka przesuwa się ponad górną część, wieniec lub powierzchnię wkładki. Tym samym wkładka może zostać uszkodzona, a miedziany drut na trzpieniu wkładki może być niepokryty. Ponadto wkładka, poprzez zetknięcie z niesterylnymi przedmiotami wj ej otoczeniu, może zostać odsterylizowana, a poza tym istnieje duże ryzyko, że wkładka spadnie z osłony, gdy pociągane druty nie będą mocno trzymane, szczególnie gdy ramiona wkładki dotykają wieńca podstawki. Konieczność mocnego przytrzymywania pociąganych drutów podczas regulacji głębokości zakładania wkładki stanowi dodatkowe utrudnienie dla lekarza.
Inną wadą znanej podstawki jest ograniczona ilość głębokości wkładania, które mogą być regulowane, ponieważ głębokość wkładania osłony może być mierzona tylko w przedziałach nieciągłych (tj. dla Multiload tylko 5,6 i 7 cm albo 6,7,8 i 9 cm). Istnieje jednak potrzeba uzyskiwania bardziej dokładnej regulacji i możliwie w szerszym zakresie. Taka podstawka dodatkowo wymaga wytwarzania dwóch odmiennych opakowań dla dostosowania do wkładek domacicznych przeznaczonych do mniejszych i do większych głębokości wkładania.
Celem wynalazku jest opracowanie podstawki do wkładki domacicznej, która umożliwi rozwiązanie powyżej wspomnianych problemów.
Podstawka wkładki domacicznej, przystosowana do pomieszczenia wkładki domacicznej przyłączonej do osłony z regulowanym zderzakiem, zawierająca przedział na wkładkę, w którym znajduje się urządzenie mocujące i ewentualnie zawierająca przymiar, według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie mocujące ma pojedyncze miejsce mocowania, mające wymiary dopasowane do regulowanego zderzaka na osłonie wkładki, przy czym to urządzenie mocujące jest osadzone w przedziale na wkładkę w miejscu udostępniającym przestrzeń pod i/lub nad wkładką w podstawce.
Miejsce mocowania stanowi wgłębienie o wymiarach dopasowanych do regulowanego zderzaka wkładki. Miejsce mocowania korzystnie ma postać zaciskową dopasowaną do regulowanego zderzaka wkładki. Przymiar jest korzystnie wykonany jako wyżłobienie w przedziale. Przymiar jest umieszczony w tej części przedziału, która jest przeznaczona do pomieszczenia wkładki a najkorzystniej w tej części przedziału, która jest przeznaczona do pomieszczenia tej części osłony wkładki, która zawiera regulowany zderzak. Część przedziału przystosowana do pomieszczenia zakończenia osłony wkładki, jest zukosowana. Przedział ma wyżłobienie na wnętrzu tej jego części, która jest przystosowana do pomieszczenia zakończenia osłony. Przedział jest wykonany z materiału sprężystego i korzystnie przezroczystego. Urządzenie mocujące jest umieszczone w pobliżu środka podstawki, część przedziału przeznaczona do pomieszczenia wkładki ma kształt umożliwiający swobodne przesuwanie wkładki, zaś przymiar znajduje się po obu stronach osłony wkładki po jej umieszczeniu w podstawce, przy czym rozpiętość przedziału wynosi około 1,5-8 cm. Przedział ma wymiary dostosowane do przyjmowania dowolnej znanej wkładki domacicznej. Przedział korzystnie ma wymiary dostosowane do pomieszczenia wkładki, mającej dwa sprężyste wspornikowe ramiona, zakrzywione do tyłu w stronę trzpienia wkładki. Przedział ma wymiary dostosowane do pomieszczenia wkładki połączonej z osłoną. Przedział posiada przykrycie, korzystnie w postaci zdzieralnego arkusza.
Podstawka według wynalazku umożliwia zachowanie sterylności umieszczonej w niej wkładki domacicznej, przy jednoczesnym umożliwieniu ustawienia odległości szczytu wkładki od zderzaka na członie na dowolną odległość wkładania, przy czym wszystkie czynności manipulacyjne mogą być wygodnie wykonywane za pomocąjednej ręki.
Przedmiot wynalazkujest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1a przedstawia podstawkę według wynalazku, z regulowanym zderzakiem w widoku z przodu, fig. 1b - podstawkę w widoku z boku, fig. 2 - podstawkę według wynalazku z wkładkądomaciczną zawierającąosłonę i regulowany zderzak, fig. 3,4 i 5 - widok z boku podstawki według wynalazku, zawierającej wkładkę z osłonąi regulowanym zderzakiem przy rozmaitych głębokościach wkładania,
178 346 a fig. 6, 7 i 8 - wkładkę domacicznąz osłoną i regulowanym zderzakiem przy rozmaitych głębokościach wkładania.
Na figurze 1 pokazano podstawkę według wynalazku, przystosowaną do pomieszczenia wkładki domacicznej przyłączonej do osłony z regulowanym zderzakiem. Podstawka ta zawiera przedział 10,13 na wkładkę, w którym znajduje się urządzenie mocujące 8 i przymiar 11 z liniami wskazującymi 12. Urządzenie mocujące 8 ma pojedyncze miejsce mocowania o wymiarach dopasowanych do regulowanego zderzaka na osłonie wkładki, która ma być przechowywana w tej podstawce. Urządzenie mocujące 8 jest osadzone w przedziale 10, 13 w miejscu udostępniającym przestrzeń pod i nad wkładką umieszczoną w podstawce.
Dla sterylności i wygody zaleca się, aby urządzenie mocujące 8 tworzyło integralnączęść z podstawką, w której jest pakowana wkładka. Zalecane rozwiązanie podstawki według wynalazku dotyczy podstawki mającej przymiar 11 i urządzenie mocujące 8, które ma wymiary dopasowane do regulowanego zderzaka na osłonie wkładki, przy czym to urządzenie mocujące 8 ma jedno miejsce mocowania 9.
Określenie „osłona” oznacza dowolny człon wprowadzający, za pomocą którego można wkładać wkładkę do macicy. Osłona może być rurowa lub w kształcie rury, jednakże zwykle osłona stanowi wydrążonąrurkę, w którąjest włożony trzpień wkładki. Osłona może mieć dowolny kształt, taki jak trójkątny, sześciokątny lub ośmiokątny, jednakże zwykle osłona jest owalna lub okrągła. Pociągane druty przyłączone do trzpienia wkładki są przeprowadzone przez wnętrze osłony.
Regulowany zderzak zwykle stanowi zderzak, przesuwany ponad osłoną. Zderzak taki może mieć dowolny kształt, jednakże zwykle stosuje się kształt owalny lub pierścieniowy. Zderzak w kształcie owalnym lub pierścieniowym może być spłaszczony z jednego lub więcej boków dla zachowania większej stabilności w podstawce wkładki.
Wkładka domaciczna może stanowić dowolną wkładkę, która może być przyłączona do osłony. Zwykle stosowana jest wkładka mająca dwa sprężyste wspornikowe ramiona.
Miejsce mocowania 9 ma kształt dopasowany do regulowanego zderzaka wkładki. Przykładowo, gdy zderzak stanowi kołek, wówczas miejsce mocowania 9 powinno zawierać odpowiednie wgłębienie, które jest dopasowane do kołka zderzaka. Alternatywnie, miejsce mocowania może zawierać kołek lub inny środek, dopasowany do wgłębienia zderzaka. Jednakże korzystnie miejsce mocowania 9 stanowi wgłębienie, które ma wymiary dostosowane do zderzaka. Jeszcze korzystniej miejsce mocowania 9 ma kształt, który nie tylko jest dopasowany do regulowanego zderzaka, ale dodatkowo przychwytuje i zaciska zderzak. Zapobiega to wypadnięciu wkładki z podstawki.
Podstawka według wynalazku jest korzystnie wyposażona w pomiar 11 dla odczytywania pożądanej odległości części szczytowej wkładki od regulowanego zderzaka. Miara naniesiona na przymiar powinna być podana poprzez linie wskazujące, którym odpowiadają dowolne, proste jednostki, na przykład całe lub centymetry. Przymiar 11 może być naniesiony na podstawkę wkładki w dowolny sposób, na przykład poprzez malowanie lub nadrukowywanie, naklejanie taśmy z podziałkąlub podobnie. Korzystnie przymiar 11 jest wykonany jako wyżłobienie w przedziale 10 podstawki wkładki. Przymiar 11 może być umieszczony na dowolnej części podstawki, na przykład w przedziale 13, który nadaje się do pomieszczenia zakończenia osłony, przez co to zakończenie jest wykorzystywane do pomiaru pożądanej odległości od szczytu wkładki do regulowanego zderzaka. Jednakże bardziej korzystnie, przymiar 11 znajduje się w tej części podstawki, która nadaje się do pomieszczenia wkładki, przez co szczyt wkładki jest wykorzystywany bezpośrednio do pomiaru pożądanej odległości. Korzystne jest naniesienie na przymiar 11 linii wskazujących, które są odczytywane z obydwu boków osłony, znajdującej się w podstawce. Gdy osłona jest przemieszczana w górę lub w dół w kierunku podłużnym podstawki, wówczas koniec osłony może wystawać z podstawki. Dla łatwości przemieszczania osłony zaleca się zukosowanie podstawki przy dolnym boku tej części podstawki, która służy do pomieszczenia zakończenia osłony. Gdy podstawka ma bok zukosowany, wówczas po tym boku można gładko przesuwać osłonę.
178 346
Urządzenie mocujące 8 może być także wykonane jako przesuwne urządzenie mocujące. W takim rozwiązaniu, osłona z przyłączoną wkładkąjest osadzona w podstawce, zaś urządzenie mocujące 8, przyłączone poprzez swoje miejsce mocowania do regulowanego zderzaka wkładki, jest przesuwane w podstawce dla przemieszczenia zderzaka na osłonie na żądaną odległość od szczytu wkładki.
Zaleca się aby na wnętrzu przedziału 13 podstawki nadającego się do pomieszczenia zakończenia osłony zastosować wyżłobienie. To wyżłobienie ułatwia uchwycenie palcami podczas ustawiania zderzaka. Wyżłobienie to może być w postaci tekstu podającego nazwę firmy lub wskazanie rodzaju wkładki.
Korzystne jest wykonanie podstawki z materiału sprężystego dla polepszenia przytwierdzania urządzenia mocującego 8 do regulowanego zderzaka i dla ułatwienia wyjmowania zderzaka z miejsca mocowania 9 po ustawieniu. Korzystnie materiał ten jest także przezroczysty dla ułatwienia obejrzenia wkładki, znajdującej się w zamkniętej podstawce. Materiały odpowiednie do wytwarzania podstawki są znane w technice, i przykładowo stanowią tekturę lub tworzywo sztuczne takie jak polipropylen, polietylen, poliwęglan, polistyren i PETG (komonomer polietyleno-tereftalano-glikolowy).
Wymiary podstawki są korzystnie tak dobrane, że pozostawiają wystarczającą przestrzeń dla palców dla przychwycenia osłony. Zwykle podłużne boki podstawki znajdują się w odległości około 0,75 - 4 cm od osłony.
Najbardziej zalecana jest podstawka, w której urządzenie mocujące 8 jest umieszczone w pobliżu środka podstawki, a przymiar 11 jest naniesiony w taki sposób, że linie wskazujące 12 mogą być odczytywane po obu stronach osłony, umieszczonej na podstawce.
Szczególnie korzystnajest podstawka, w której urządzenie mocujące 8 jest umieszczone w pobliżu środka podstawki, przedział 10 mieszczący wkładkę ma kształt umożliwiający swobodne poruszanie wkładki, przymiar 11 może być odczytywany po obydwu stronach osłony, umieszczonej w podstawce, zaś rozpiętość podstawki wynosi około 1,5-8 cm.
Podstawka wkładki może być pokryta dowolnym rodzajem wieka, korzystnie zdzieralnym arkuszem. Taki rodzaj pokrycia wymaga mniejszej ilości materiału opakowaniowego. Pokrycie może być z dowolnego odpowiedniego materiału, takiego jak tworzywo sztuczne, tektura lub papier plastyfikowany.
Podstawka po zmieszczeniu wkładki i osłony, ewentualnie zamknięta wiekiem, może być sterylizowana w zwykły sposób, na przykład poprzez obróbkę tlenkiem etylenowym.
Ustawienie odległości szczytu wkładki od regulowanego zderzaka na wstępnie określoną odległość, odpowiadającą pożądanej głębokości zakładania wkładki, odbywa się przez przesunięcie regulowanego zderzaka na wstępnie określoną odległość na osłonie, którajest przyłączona do wkładki. Regulowany zderzak zostaje przyłączony do miejsca mocowania 9 urządzenia mocującego 8 podstawki, po czym osłona zostaje popchnięta lub pociągnięta dla przesunięcia regulowanego zderzaka na osłonie, aż zostanie on ustawiony na pożądaną odległość od szczytu wkładki, przy czym do określenia tej pożądanej odległości można wykorzystać przymiar 11 na podstawce.
W przypadku stosowania podstawki według wynalazku, nie ma już potrzeby podnoszenia osłony z wkładką z podstawki dla ustawienia głębokości wkładania. Ponadto, odległość szczytu wkładki od zderzaka na osłonie można ustawić na dowolną odległość wkładania, a wszystkie czynności manipulacyjne mogą być wykonywane za pomocą jednej ręki.
Na figurze 2 jest pokazana podstawka według wynalazku, zawierająca wkładkę domaciczną 1 przyłączoną do osłony 3, przy czym ta podstawka zawiera przedział 10 na wkładkę, mający kształt umożliwiający przesunięcie wkładki w górę i w dół, przymiar 11 z liniami wskazującymi 12, urządzenie mocujące 8 mające jedno miejsce mocowania 9, oraz przedział 13 podstawki nadający się do pomieszczenia zakończenia osłony 3. Zderzak osłony 3 zostaje wciśnięty w miejsce mocowania 9, po czym osłona 3 zostaje pociągnięta o odległość, którą określa szczyt 14 wkładki 1 po osiągnięciu wstępnie określonej wartości na przymiarze 11.
178 346
Na figurze 3 pokazano widok z boku podstawki z fig. 2, przy czym wkładka i osłona sązaciśnięte poprzez regulowany zderzak do miejsca mocowania. Podstawka ma zukosowany bok 15 na dolnym brzegu tej części podstawki, która zawiera zakończenie osłony.
N a figurach 4 i 5 pokazano dwa odmienne położenia wkładki, pociągniętej w dół na podstawce. Ponieważ ramiona wkładki nie dotykająwieńca podstawki, a tym samym nie mogaulec zahaczeniu o ten wieniec, zatem nie ma potrzeby przytrzymywania pociąganych drutów przy pociąganiu osłony.
Na figurze 6 pokazano wkładkę domaciczną 1 mającą ramiona 2 przyłączone do rurowo ukształtowanej osłony 3 z regulowanym zderzakiem 4, oraz pociąganym drutem 5, przyłączonym do wkładki 1, który to drut jest przeprowadzony przez wydrążoną, rurowo ukształtowaną osłonę i wystaje z zakończenia 6 osłony 3.
Taka sama wkładka z osłonąjest pokazana na fig. 7 i 8 w położeniu, w którym regulowany zderzak został przesunięty do położeń, odpowiadających pożądanej głębokości wkładania (na fig. 7 pokazano większą głębokość wkładania niż na fig. 8).
178 346
178 346
178 346
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.
Claims (13)
- Zastrzeżenia patentowe1. Podstawka wkładki domacicznej, przystosowana do pomieszczenia wkładki domacicznej przyłączonej do osłony z regulowanym zderzakiem, zawierająca przedział na wkładkę, w którym znajduje się urządzenie mocujące i ewentualnie zawierająca przymiar, znamienna tym, że urządzenie mocujące (8) ma pojedyncze miejsce mocowania (9), mające wymiary dopasowane do regulowanego zderzaka na osłonie wkładki, przy czym to urządzenie mocujące (8) jest osadzone w przedziale (10), (13) na wkładkę w miejscu udostępniającym przestrzeń pod i/lub nad wkładką w podstawce.
- 2. Podstawka według zastrz. 1, znamienna tym, ze miejsce mocowania (9) stanowi wgłębienie o wymiarach dopasowanych do regulowanego zderzaka wkładki.
- 3. Podstawka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że miej sce mocowania (9) ma postać zaciskową dopasowaną do regulowanego zderzaka wkładki.
- 4. Podstawka według zastrz. 1, znamienna tym, że przymiar (11) jest wykonany jako wyżłobienie w przedziale (10), (13).
- 5. Podstawka według zastrz. 1 albo 4, znamienna tym, że przymiar (11) jest umieszczony w tej części przedziału (10), któraj est przeznaczona do pomieszczenia wkładki a korzystnie w tej części przedziału (10), (13), która jest przeznaczona do pomieszczenia tej części osłony wkładki, która zawiera regulowany zderzak.
- 6. Podstawka według zastrz. 1, znamienna tym, ze część przedziału (13) przystosowana do pomieszczenia zakończenia osłony wkładki, jest zukosowana.
- 7. Podstawka według zastrz. 1 albo 6, znamienna tym, że przedział (13) ma wyżłobienie na wnętrzu tej jego części, która jest przystosowana do pomieszczenia zakończenia osłony.
- 8. Podstawka według zastrz. 1, znamienna tym, że przedział (10), (13) jest wykonany z materiału sprężystego i korzystnie przezroczystego.
- 9. Podstawka według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie mocujące (8) jest umieszczone w pobliżu środka podstawki, część przedziału (10) przeznaczona do pomieszczenia wkładki jest dostosowana do przesuwania wkładki, zaś przymiar (11) znajduje się po obu stronach osłony wkładki po jej umieszczeniu w podstawce, przy czym rozpiętość przedziału (10), (13) wynosi około 1,5-8 cm.
- 10. Podstawka według zastrz. 1 albo 9, znamienna tym, że przedział (10), (13) ma wymiary dostosowane do przyjmowania dowolnej znanej wkładki domacicznej.
- 11. Podstawka według zastrz. 10, znamienna tym, że przedział (10), (13) ma wymiary dostosowane do pomieszczenia wkładki, mającej dwa sprężyste wspornikowe ramiona, zakrzywione do tyłu w stronę trzpienia wkładki.
- 12. Podstawka według zastrz. 10, znamienna tym, że przedział (10), (13) ma wymiary dostosowane do pomieszczenia wkładki połączonej z osłoną. .
- 13. Podstawka według zastrz. 10, znamienna tym, że przedział (10), (13) posiada przykrycie, korzystnie w postaci zdzieralnego arkusza.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
EP94201133 | 1994-04-25 | ||
PCT/EP1995/001525 WO1995028901A1 (en) | 1994-04-25 | 1995-04-21 | Intrauterine device tray having one attachment site |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL317123A1 PL317123A1 (en) | 1997-03-17 |
PL178346B1 true PL178346B1 (pl) | 2000-04-28 |
Family
ID=8216821
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL95317123A PL178346B1 (pl) | 1994-04-25 | 1995-04-21 | Podstawka wkładki domacicznej |
Country Status (19)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0757548B1 (pl) |
JP (1) | JP3794699B2 (pl) |
CN (1) | CN1231189C (pl) |
AT (1) | ATE162067T1 (pl) |
AU (1) | AU684366B2 (pl) |
BR (1) | BR9507515A (pl) |
DE (1) | DE69501470T2 (pl) |
DK (1) | DK0757548T3 (pl) |
ES (1) | ES2112647T3 (pl) |
FI (1) | FI116656B (pl) |
GR (1) | GR3026542T3 (pl) |
HK (1) | HK1002039A1 (pl) |
HU (1) | HU216517B (pl) |
MX (1) | MX9605148A (pl) |
NO (1) | NO306324B1 (pl) |
NZ (1) | NZ285400A (pl) |
PL (1) | PL178346B1 (pl) |
RU (1) | RU2147215C1 (pl) |
WO (1) | WO1995028901A1 (pl) |
Families Citing this family (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2010031902A1 (en) | 2008-09-17 | 2010-03-25 | Bayer Schering Pharma Oy | An inserter |
FI20080524A0 (fi) | 2008-09-17 | 2008-09-17 | Bayer Schering Pharma Oy | Insertteri |
US11992431B2 (en) | 2008-09-17 | 2024-05-28 | Bayer Oy | Inserter |
FI20080523A0 (fi) | 2008-09-17 | 2008-09-17 | Bayer Schering Pharma Oy | Insertteri |
WO2015088744A1 (en) * | 2013-12-12 | 2015-06-18 | Meadwestvaco Corporation | Container for a cylindrical object |
JOP20190071A1 (ar) * | 2016-10-06 | 2019-04-04 | Bayer Oy | ترتيبة لنظام رحمي لمنع الحمل ووليجة خاصة به |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3965891A (en) * | 1971-10-07 | 1976-06-29 | A. H. Robins Company, Incorporated | IUD prepackaged in a tubular inserter |
US4111302A (en) * | 1975-07-18 | 1978-09-05 | Alza Corporation | Cartoned medical instrument package |
EP0049660A1 (fr) * | 1980-10-03 | 1982-04-14 | Laboratoires Cilag-Chimie S.A.R.L. | Nouvel appareil d'insertion pour insérer, dans l'utérus, un dispositif intra-utérin et ensemble d'un appareil d'insertion et d'un dispositif intra-utérin |
US4549652A (en) * | 1983-06-29 | 1985-10-29 | Piact | IUD Package |
IE57545B1 (en) * | 1984-12-21 | 1992-10-21 | Akzo Nv | Assembly of intra-uterine contraceptive device and inserter |
US5370129A (en) * | 1992-08-28 | 1994-12-06 | Db Inserters, Inc. | IUD inserting apparatus |
-
1995
- 1995-04-21 BR BR9507515A patent/BR9507515A/pt not_active IP Right Cessation
- 1995-04-21 AT AT95918589T patent/ATE162067T1/de not_active IP Right Cessation
- 1995-04-21 AU AU24476/95A patent/AU684366B2/en not_active Ceased
- 1995-04-21 NZ NZ285400A patent/NZ285400A/en not_active IP Right Cessation
- 1995-04-21 DE DE69501470T patent/DE69501470T2/de not_active Expired - Fee Related
- 1995-04-21 CN CN95192769.8A patent/CN1231189C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-04-21 WO PCT/EP1995/001525 patent/WO1995028901A1/en active IP Right Grant
- 1995-04-21 EP EP95918589A patent/EP0757548B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1995-04-21 JP JP52735795A patent/JP3794699B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1995-04-21 PL PL95317123A patent/PL178346B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1995-04-21 ES ES95918589T patent/ES2112647T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1995-04-21 HU HU9602933A patent/HU216517B/hu not_active IP Right Cessation
- 1995-04-21 RU RU96122644/14A patent/RU2147215C1/ru active
- 1995-04-21 DK DK95918589T patent/DK0757548T3/da active
- 1995-04-21 MX MX9605148A patent/MX9605148A/es not_active IP Right Cessation
-
1996
- 1996-10-24 FI FI964288A patent/FI116656B/fi active IP Right Grant
- 1996-10-24 NO NO964528A patent/NO306324B1/no not_active IP Right Cessation
-
1998
- 1998-02-20 HK HK98101324A patent/HK1002039A1/xx not_active IP Right Cessation
- 1998-04-06 GR GR980400727T patent/GR3026542T3/el unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HK1002039A1 (en) | 1998-07-24 |
EP0757548B1 (en) | 1998-01-14 |
EP0757548A1 (en) | 1997-02-12 |
GR3026542T3 (en) | 1998-07-31 |
HU216517B (hu) | 1999-07-28 |
FI964288A (fi) | 1996-10-24 |
ATE162067T1 (de) | 1998-01-15 |
AU2447695A (en) | 1995-11-16 |
ES2112647T3 (es) | 1998-04-01 |
NZ285400A (en) | 1997-12-19 |
RU2147215C1 (ru) | 2000-04-10 |
JPH09512186A (ja) | 1997-12-09 |
FI964288A0 (fi) | 1996-10-24 |
AU684366B2 (en) | 1997-12-11 |
WO1995028901A1 (en) | 1995-11-02 |
CN1231189C (zh) | 2005-12-14 |
FI116656B (fi) | 2006-01-31 |
NO964528D0 (no) | 1996-10-24 |
DE69501470T2 (de) | 1998-06-25 |
MX9605148A (es) | 1997-12-31 |
CN1146717A (zh) | 1997-04-02 |
NO964528L (no) | 1996-12-20 |
HUT76161A (en) | 1997-07-28 |
PL317123A1 (en) | 1997-03-17 |
JP3794699B2 (ja) | 2006-07-05 |
BR9507515A (pt) | 1997-09-02 |
DK0757548T3 (da) | 1998-09-14 |
NO306324B1 (no) | 1999-10-25 |
DE69501470D1 (de) | 1998-02-19 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5232452A (en) | Radiology marker system and dispenser | |
CA1110941A (en) | Instrument and method for inserting an intrauterine contraceptive device | |
US3871098A (en) | Bracket placer | |
US8006400B2 (en) | Baby scales | |
USRE35636E (en) | IUD inserting apparatus | |
CA2058154C (en) | Set of instruments for the uterinal embryo transfer and intra-uterine insemination | |
EP1653480A2 (en) | Radioactive sample holder | |
KR100621155B1 (ko) | 손가락 보호용 줄자 | |
US6880260B2 (en) | Device and method for making precise measurements and cuts with a measuring tape | |
JP2019503210A5 (pl) | ||
CA1184462A (en) | Device for sterile storage of a catheter | |
PL178346B1 (pl) | Podstawka wkładki domacicznej | |
USRE36461E (en) | Radiology marker system and dispenser | |
EP3525733B1 (en) | An inserter for an intrauterine system | |
US4848569A (en) | Apparatus and method for disposing of contaminated needles | |
ES2297348T3 (es) | Medidor de talla de uso simple. | |
CN210144651U (zh) | 鼓膜穿孔测量装置 | |
US5361507A (en) | Infant measuring device with progress charting capability | |
KR100377057B1 (ko) | 하나의체결부위를가지는자궁내피임기구트레이 | |
WO2020117153A2 (en) | Direct hair transplant development in automatic transfer device | |
EP0195529A1 (en) | Measuring tape | |
US10864060B1 (en) | Root canal filling material marker | |
US3026717A (en) | Apparatus for the determination of the sedimentation rate of blood | |
CN211905875U (zh) | 一种用于医学影像科的读片器 | |
CN215017422U (zh) | 一种乳头测量工具 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20100421 |