PL174966B1 - Podstawa krzesła - Google Patents

Podstawa krzesła

Info

Publication number
PL174966B1
PL174966B1 PL94306393A PL30639394A PL174966B1 PL 174966 B1 PL174966 B1 PL 174966B1 PL 94306393 A PL94306393 A PL 94306393A PL 30639394 A PL30639394 A PL 30639394A PL 174966 B1 PL174966 B1 PL 174966B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wall
edge
hub
post
wall portion
Prior art date
Application number
PL94306393A
Other languages
English (en)
Other versions
PL306393A1 (en
Inventor
Ludovic A. Perl
Original Assignee
Shepherd Products Us
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shepherd Products Us filed Critical Shepherd Products Us
Publication of PL306393A1 publication Critical patent/PL306393A1/xx
Publication of PL174966B1 publication Critical patent/PL174966B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C7/00Parts, details, or accessories of chairs or stools
    • A47C7/50Supports for the feet or the legs coupled to fixed parts of the chair
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C7/00Parts, details, or accessories of chairs or stools
    • A47C7/002Chair or stool bases
    • A47C7/004Chair or stool bases for chairs or stools with central column, e.g. office chairs

Landscapes

  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Chairs Characterized By Structure (AREA)
  • Professional, Industrial, Or Sporting Protective Garments (AREA)
  • Chairs For Special Purposes, Such As Reclining Chairs (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)
  • Special Chairs (AREA)

Abstract

1 . Podstawa krzesla, przystosowana do podpierania slupka siedzenia zawierajaca piaste m ajaca centralna os, co najmniej jedna noge odchodzaca promieniowo od piasty, znamienna tym, ze zawiera otwór (36) koncentrycznie wzdluz osi (38) przechodzacy przez piaste (20) i wyznaczajacy kontur wewne- trznej scianki (34), która to wewnetrzna scianka (34) zawiera górna zbiezna czesc (46) scianki (34) usytuowana pomiedzy pierwsza górna krawedzia (48) i pierwsza dolna krawedzia (50), przy czym pierwsza górna krawedz (48) wyznacza kontur wie- kszego pola przekroju poprzecznego niz pole przekroju poprze- cznego ograniczone pierwsza dolna krawedzia (50) tworzac zbieznosc zbieznej czesci (46) scianki (34) do wewnatrz i do dolu, dolna czesc (54) scianki (34) usytuowana ponizej górnej czesci (46) scianki (34) rozciagajaca sie pomiedzy druga górna krawe- dzia (56) i druga dolna krawedzia (58), przy czym druga górna krawedz (56) dolnej czesci (54) scianki (34) wyznacza kontur mniejszego pola przekroju poprzecznego niz pierwsza dolna krawedz (50) górnej czesci (46) scianki (34) oraz obwodowa czesc (62) scianki (34) rozciagajaca sie pomiedzy druga górna krawedzia (56) dolnej czesci (54) scianki (34) i pierwsza dolna krawedzia (50) zbieznej czesci (46) scianki (34) tworzaca rozcia- gajacy sie do wewnatrz stopien stykajacy sie z dolnym koncem slupka (12) podpierajacy go, gdy slupek (12) Jest wprowadzony do otworu (36), ograniczajacy ruch do dolu slupka (12) we- wnatrz otworu (36) i zabezpieczajacy slupek (12) przed przecho- dzeniem poza okreslone polozenie FIG. 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest podstawa krzesła, przystosowana do podpierania słupka podpierającego siedzenie krzesła, stosowana zwłaszcza jako podpora różnych mebli takich jak stołki, blaty stołów, wieszaki na odzież i tym podobne.
Znane podstawy krzeseł zawierają centralną piastę, od której rozciąga się promieniowo większa ilość nóg. W piaście tych znanych podstaw krzesełjest wykonany rozciągający się przez nie pionowo otwór, tworzący pojedynczą stożkową ściankę. Stożkowa ścianka piasty jest wykonana całkowicie z tworzywa sztucznego lub zawiera stożkową metalową wstawkę umieszczoną wewnątrz otworu w piaście. Dolny koniec słupka, włożony do otworu podstawy krzesła także zawiera zbieżną stożkową ściankę przystosowaną do stykania się ze stożkową ścianką otworu piasty. Kiedy zbieżna ścianka słupka jest włożona do otworu piasty zbieżna ścianka słupka zostaje zaklinowana stykając się ze stożkową ścianką piasty. Dzięki zaklinowaniu słupka w piaście uzyskuje się stabilne przymocowanie słupka do podstawy krzesła bez kołysania się i odchylania górnego końca słupka.
174 966
Stwierdzono, że w miarę upływu czasu, w którym do słupka są powtarzalnie przykładane obciążenia, dolny koniec słupka używany ze znanymi podstawami krzeseł przesuwa się do dołu przez otwór w piaście podstawy krzesła w porównaniu z jego pierwotnym położeniem, w jakim został zainstalowany. Kiedy słupek przesuwa się do dołu, przez stożkową ściankę słupka zostają przykładane do piasty coraz większe siły powodujące tworzenie się pęknięć wywołanych naprężeniami w ściance piasty i tym samym sprawiając, że dalsze używanie krzesła jest niebezpieczne, ponieważ ostatecznie następuje całkowite pęknięcie piasty, po którym słupek i przymocowane krzesło mogą być przewrócone. W tych przypadkach, gdy piasta nie pęknie całkiem, jej wewnętrzna średnica ciągle powiększa się i słupek ciągle przesuwa się do dołu, aż dolny koniec słupka przejdzie przez piastę i uderzy w podłogę ślizgając się po niej podczas poziomego przemieszczania krzesła. Nawet zastosowanie stalowych tulei jako wkładek do wnętrza otworu piasty nie zabezpiecza przed niepożądanym przesuwaniem się do dołu słupka w piastach znanych podstaw krzeseł.
Przesuwanie się w dół słupka poprzez podstawę krzesła nie tylko stanowi potencjalne niebezpieczeństwo z powodu powstałych w jego rezultacie pęknięć piasty spowodowanych naprężeniami i potencjalnego całkowitego pęknięcia piasty, lecz także poza tym poważnie skraca trwałość użyteczną podstawy krzesła.
Celem wynalazku jest opracowanie takiej podstawy krzesła, do której słupek jest włożony sztywno i podparty w sposób uniemożliwiający odchylanie słupka na boki i przesuwanie go w dół poza określony punkt.
Istota podstawy krzesła według wynalazku przystosowanej do podpierania słupka siedzenia polega na tym, że zawiera otwór koncentrycznie wzdłuż osi przechodzący przez piastę i wyznaczający kontur wewnętrznej ścianki, która to wewnętrzna ścianka zawiera górną zbieżną część ścianki usytuowaną pomiędzy pierwszą górną krawędzią i pierwszą dolną krawędzią, przy czym pierwsza górna krawędź wyznacza kontur większego pola przekroju poprzecznego pole przekroju poprzecznego ograniczone pierwszą dolną krawędzią tworząc zbieżność zbieżną część ścianki do wewnątrz i do dołu, dolną część ścianki usytuowaną poniżej górnej części ścianki rozciągającą się pomiędzy drugą górną krawędzią i drugą dolną krawędzią, przy czym druga górna krawędź dolnej części ścianki wyznacza kontur mniejszego pola przekroju poprzecznego niż pierwsza dolna krawędź górnej części ścianki oraz obwodową część ścianki rozciągającą się pomiędzy drugą górną krawędzią dolnej części ścianki i pierwszą dolną krawędzią zbieżnej części ścianki tworzącą rozciągający się do wewnątrz stopień stykający się z dolnym końcem słupka i podpierający go, gdy słupek jest wprowadzony do otworu, ograniczający ruch do dołu słupka wewnątrz otworu i zabezpieczający słupek przed przechodzeniem poza określone położenie.
Korzystnie pierwsza górna krawędź górnej części ścianki i druga górna krawędź dolnej części ścianki mają kształt kołowy.
Korzystnie górna zbieżna część ścianki jest stożkowa.
Korzystnie druga górna krawędź dolnej części ścianki ma kształt kołowy.
Korzystnie obwodowa część ścianki stanowi płaską powierzchnię.
Korzystnie druga górna krawędź dolnej części ścianki jest usytuowana w tej samej płaszczyźnie co pierwsza dolna krawędź górnej części ścianki.
Korzystnie dolna część ścianki jest cylindryczna.
Wynalazek w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny podstawy krzesła podpierającej słupek i siedzenie krzesła, fig. 2 - częściowy przekrój poprzeczny podstawy krzesła wzdłuż linii 2-2 z fig. 1 podstawy krzesła z włożonym w nią słupkiem, fig. 3 - częściowy przekrój poprzeczny podstawy krzesła przedstawiający piastę, a fig. 4 - częściowy przekrój podstawy krzesła przedstawiający piastę i alternatywny przykład wykonania wkładanego w nią słupka.
Na figurze 1 przedstawiono podstawę krzesła 10 podtrzymującą słupek 12 i siedzenie 14 krzesłia Dolny koniec 16 słupka 12 jest włożony w podstawę 10 krzesła, a górny koniec 18 słupka 12 jest przymocowany do krzesła 14.
Podstawa krzesła 10, jak przedstawiono na fig. 1, zawiera centralną piastę 20 i większą ilość nóg 22. Nogi 22 są rozstawione w równych odstępach wokół piasty 20 i odchodzą od niej
174 966 promieniowo na zewnątrz. Do końca każdej nogi 22 jest przymocowane kółko samonastawne 24 umożliwiające toczenie się podstawy krzesła 10 po powierzchni podłogi. Zamiast kółka samonastawnego 24 do końca każdej nogi 22 może być przymocowana stopa (nie pokazana) zapewniająca podparcia podstawy krzesła 10 na podłodze. Centralna piasta 20 i nogi 22 są korzystnie wykonane z tworzywa sztucznego, lecz mogą być także wykonane z metalu lub innych materiałów.
Jak pokazano na fig. 3, piasta 20 zawiera zewnętrzną cylindryczną ściankę 32 i wewnętrzną ściankę 34 utworzoną przez otwór 36, przechodzący przez piastę 20, koncentrycznie wzdłuż pionowej centralnej osi 38. Ścianki wewnętrzna 34 i zewnętrzna 32 piasty 20 rozciągają się od dolnej powierzchni 40 do górnej powierzchni 42. Nogi 22 podstawy krzesła 10 są korzystnie uformowane integralnie z zewnętrzną ścianką 32 piasty 20. Chociaż otwór 36 w tym przykładzie wykonania ma przekrój okrągły to może być również wykonany otwór o innym przekroju poprzecznym, przykładowo prostokątnym lub trójkątnym ewentualnie dowolnym innym.
Wewnętrzna cylindryczna ścianka 34 utworzona przez otwór 36 zawiera górną zbieżną stożkową część 46 ścianki 34, która rozciąga się pomiędzy kołową górną krawędzią 48 i korzystnie dolną krawędzią 50. Górna krawędź 48 ma średnicę większą od średnicy dolnej krawędzi 50 tak, że stożkowa część ścianki 46 jest zbieżna do wewnątrz i ku dołowi koncentrycznie względem osi 38 pod z góry określonym kątem. Stożkowa część 46 ścianki 34 może być utworzona przez metalową stożkową tuleję (nie pokazaną) umieszczoną wewnątrz otworu 36.
Wewnętrzna ścianka 34 zawiera także dolną, część 54 ścianki 34, która rozciąga się pomiędzy kołową górną krawędzią 56 i kołową dolną krawędzią 58. Przedstawione na fig. 3 górna krawędź 56 i dolna krawędź 58 mają tę samą średnicę i pole przekroju poprzecznego tak, że dolna część 54 ścianki 34 jest cylindryczna. Krawędzie górna 56 i dolna 58 mogą mieć także różne średnice i różne pola przekrojów poprzecznych co utworzy stożkową dolbą część ścianki 54. Dolna krawędź 58 korzystnie przylega do dolnej pierścieniowej powierzchni 40 piasty 20. Górna krawędź 56 dolnej części 54 ścianki 34 ma średnicę i pole przekroju poprzecznego, mniejsze od średnicy i pola przekroju poprzecznego dolnej krawędzi 50 górnej stożkowej części 46 ścianki 34.
Pomiędzy górną krawędzią 56 dolnej części 54 ścianki 34 i dolną krawędzią 50 górnej stożkowej części 46 ścianki 34 rozciąga się pierścieniowa obwodowa część 62 ścianki 34. Pierścieniowa część 62 ścianki 34 tworzy rozciągający się do wewnątrz stopień lub występ stykający się z dolnym końcem 16 słupka l2, jak pokazano na fig. 2 i 4. Kołowa górna krawędź 56 dolnej części 54 ścianki 34 korzystnie jest umieszczona w jednej płaszczyźnie z kołową dolną krawędzią 50 górnej stożkowej części 46 ścianki 34 tworząc płaską pierścieniową część 62 ścianki 34. Płaszczyzna, w której leży kołowa górna krawędź 56 dolnej części 54 ścianki 34 może być umieszczona powyżej ewentualnie poniżej płaszczyzny, w której leży kołowa dolna krawędź 50 górnej stożkowej części 46 ścianki 34 tworząc stożkową, pierścieniową część 62 ścianki 34.
Kołowa górna krawędź 48 górnej stożkowej części 46 ścianki 34 jest korzystnie umieszczona przylegle do górnej pierścieniowej powierzchni 42 piasty 20, jak pokazano na fig. 3. Korzystnie jest, gdy górna pierścieniowa powierzchnia 42 piasty 20 znajduje się w niewielkim oddaleniu od słupka 12. Dlatego pomiędzy górną krawędzią 48 górnej stożkowej części 46 ścianki 34 i górną pierścieniową powierzchnią 42 piasty 20 jest wykonane pierścieniowe wgłębienie 64, ewentualnie górna krawędź 48 górnej stożkowej części ścianki 46 może przylegać do pierścieniowej powierzchni 42.
Słupek 12 może być ukształtowany jako jednolita część mająca ustaloną długość i może być wykonany z tworzywa sztucznego lub z metalu. Słupek 12 może być także ukształtowany z wielu części i zawierać obudowę i pneumatyczne ewentualnie hydrauliczne mechanizmy do selektywnego zmieniania długości słupka i w ten sposób wysokości siedzenia 14. Chociaż słupki 12 mogą być konstruowane na wiele różnych sposobów, dolny koniec 16 słupka 12 jest korzystnie zbudowany w jeden z dwóch sposobów. Na fig. 2 i 3 przedstawiono alternatywne przykłady wykonania dolnego końca słupka 12.
Figura 2 przedstawia słupek 12A mający dolny koniec 16A. Dolny koniec 16A zawiera stożkową ściankę 66, rozciągającą się do dołu od górnej cylindrycznej ścianki 68. Stożkowa ścianka 66 jest zbieżna do wewnątrz od górnej kołowej krawędzi 70 do dolnej kołowej krawędzi 72.
174 966
Dolna kołowa krawędź 72 ma mniejszą średnicę niż górna kołowa krawędź 70 tak, że stożkowa ścianka 66 jest zbieżna ku dołowi i do wewnątrz. Stożkowa ścianka 66 jest korzystnie zbieżna pod tym samym kątem, pod jakim zbieżna jest górna stożkowa część 46 ścianki 34 piasty 20 co zapewnia duży obszar styku powierzchniowego pomiędzy słupkiem 12A i stożkową częścią 46 ścianki 34 piasty 20, gdy słupek 12Ajest całkowicie włożony w otwór 36 piasty 20. Dolny koniec 16A zawiera także cylindryczną ściankę 74, rozciągającą się pomiędzy górną kołową krawędzią 76 i dolną kołową krawędzią 78. Cylindryczna ścianka 74 ma wymiary, odpowiadające wymiarom dolnej części 54 ścianki 34 piasty 20. Górna kołowa krawędź 76 cylindrycznej ścianki 74 ma mniejszą średnicę niż dolna kołowa krawędź 72 stożkowej ścianki 77. Pomiędzy górną kołową krawędzią 76 cylindrycznej ścianki 74 i dolną kołową krawędzią 72 stożkowej ścianki 66 rozciąga się ścianka 80 tworząc w ten sposób stopień rozciągający się na zewnątrz. Jak pokazano na fig. 2, górna kołowa krawędź 76 może być umieszczona w płaszczyźnie równoległej do i nieco poniżej płaszczyzny, w której leży dolna okrągła krawędź 72. Dlatego ścianka 80 jest stożkowa o bardzo dużej zbieżności w porównaniu ze zbieżnością stożkowej ścianki 66. Dolna kołowa krawędź 72 stożkowej ścianki 66 może leżeć w tej samej płaszczyźnie, w której leży górna kołowa krawędź 76 cylindrycznej ścianki 74 tak, że ścianka 80 jest płaska.
Kiedy dolny koniec 16A słupka 1.2 A jest wkładany do otworu 36 piasty 20 kołowa krawędź 78 cylindrycznej ścianki 74 przesuwa się wewnątrz pierścieniowej części 62 ścianki 34 tworzącej rozciągający się do wewnątrz stopień w piaście 20 i poza tą pierścieniową częścią 62 ścianki 34. Podczas dalszego przesuwania do dołu słupka 12A w piaście 20 stożkowa ścianka 66 słupka 12A zaczyna wchodzić w styk ze stożkową ścianką 46 piasty 20 ze wzrastającą siłą, zaklinowując się z tą ścianką 46 piasty 20. Kiedy słupek 12A jest nadal wprowadzany do piasty 20 wystający na zewnątrz stopień 12A utworzony na ściance 80 wchodzi w styk z rozciągającym się do wewnątrz stopniem w otworze 36 utworzonym przez pierścieniową część 62 ścianki 34. Zetknięcie się ścianki 80 z pierścieniową częścią 62 ścianki 34 uniemożliwia dalsze wkładanie do dołu słupka 12A przez otwór 36 piasty 20. Jak przedstawiono na fig. 2, kiedy słupek 12A jest całkowicie włożony w piastę 20, pierścieniową część ścianki 80 uniemożliwia przesuwanie się do dołu słupka 12A przez otwór 36 piasty 20 podczas używania, a dolny koniec 16A słupka 12A jest przymocowany do piasty 20 przez zaklinowanie stożkowej ścianki 66 wewnątrz górnej stożkowej części 46 ścianki 34 piasty 20 co uniemożliwia kołysanie się słupka 12A wewnątrz piasty 20.
Na fig. 4 przedstawiono słupek 12B mający dolny koniec 16B. Dolny koniec 16B zawiera stożkową ściankę 86, która rozciąga się do dołu od górnej cylindrycznej ścianki 88. Stożkowa ścianka 86 rozciąga się pomiędzy górną kołową krawędzią 90 i dolną kołową krawędzią 92. Średnica dolnej kołowej krawędzi 92 jest mniejsza niż średnica górnej kołowej krawędzi 90 tak, że stożkowa ścianka 86 jest zbieżna do dołu i do wewnątrz. Stożkowa ścianka 86 korzystnie ma zbieżność o tym samym kącie, jaki ma zbieżność stożkowej części ścianki 34 piasty 20. Kiedy dolny koniec 16B jest wkładany w otwór 36 piasty 20 stożkowa ścianka 86 wchodzi w styk ze stożkową częścią 46 ścianką 34 piasty 20 i zaklinowuje się wewnątrz stożkowej części 46 ścianki 34 z siłą wzrastaj ącą w miarę coraz dalszego wsuwania dolnego końca 16B w piastę 20. Kiedy dolny koniec 16B słupka 12B w dalszym ciągu jest wprowadzany do piasty 20, dolna kołowa krawędź 92 stożkowej ścianki 86 wchodzi w kontakt z pierścieniową częścią 62 ścianki 34 piasty 20. Zetknięcie się dolnej pierścieniowej krawędzi 92 z pierścieniową częścią 62 ścianką 34 piasty 20 uniemożliwia dalsze wprowadzanie słupka 12B do piasty 20 i uniemożliwia przesuwanie się podczas używania dolnego końca 16B słupka 12B do dołu przez otwór 36 piasty 20.
Różne cechy wynalazku zostały szczegółowo przedstawione i opisane w nawiązaniu do zilustrowanych przykładów wykonania, musi być jednak zrozumiałym to, że te określone układy jedynie służą do zilustrowania i że pełną interpretację wynalazku zawierają załączone zastrzeżenia.
174 966
FIG.1
FIG. 2 f|G.4
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Podstawa krzesła, przystosowana do podpierania słupka siedzenia zawierająca piastę mającą centralną oś, co najmniej jedną nogę odchodzącą promieniowo od piasty, znamienna tym, że zawiera otwór (36) koncentrycznie wzdłuż osi (38) przechodzący przez piastę (20) i wyznaczający kontur wewnętrznej ścianki (34), która to wewnętrzna ścianka (34) zawiera górną zbieżną część (46) ścianki (34) usytuowaną pomiędzy pierwszą górną krawędzią (48) i pierwszą dolną krawędzią (50), przy czym pierwsza górna krawędź (48) wyznacza kontur większego pola przekroju poprzecznego niż pole przekroju poprzecznego ograniczone pierwszą dolną krawędzią (50) tworząc zbieżność zbieżnej części (46) ścianki (34) do wewnątrz i do dołu, dolna część (54) ścianki (34) usytuowaną poniżej górnej części (46) ścianki (34) rozciągającą się pomiędzy drugą górną krawędzią (56) i drugą dolną krawędzią (58), przy czym druga górna krawędź (56) dolnej części (54) ścianki (34) wyznacza kontur mniejszego pola przekroju poprzecznego niż pierwsza dolna krawędź (50) górnej części (46) ścianki (34) oraz obwodową część (62) ścianki (34) rozciągającą się pomiędzy drugą górną krawędzią (56) dolnej części (54) ścianki (34) i pierwszą dolną krawędzią (50) zbieżnej części (46) ścianki (34) tworzącą rozciągający się do wewnątrz stopień stykający się z dolnym końcem słupka (12) podpierający go, gdy słupek (12) jest wprowadzony do otworu (36), ograniczający ruch do dołu słupka (12) wewnątrz otworu (36) i zabezpieczający słupek (12) przed przechodzeniem poza określone położenie.
  2. 2. Podstawa według zastrz. 1, znamienna tym, że pierwsza górna krawędź górnej części (46), ścianki (34) i druga górna krawędź dolnej części (54) ścianki (34) mają kształt kołowy.
  3. 3. Podstawa według zastrz. 2, znamienna tym, że górna zbieżna część (46) ścianki (34) jest stożkowa.
  4. 4. Podstawa według zastrz. 1, znamienna tym, że druga górna krawędź (56) dolnej części (54) ścianki (34) ma kształt kołowy.
  5. 5. Podstawa według zastrz. 1, znamienna tym, że obwodowa część (62) ścianki (34) stanowi płaską powierzchnię.
  6. 6. Podstawa według zastrz. 1, znamienna tym, że druga górna krawędź (56) dolnej części (54) ścianki (34) jest usytuowana w tej samej płaszczyźnie co pierwsza dolna krawędź (50) górnej części (46) ścianki (34).
  7. 7. Podstawa według zastrz. 1, znamienna tym, że dolna część (54) ścianki (34) jest cylindryczna.
PL94306393A 1993-12-21 1994-12-20 Podstawa krzesła PL174966B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/172,600 US5377943A (en) 1993-12-21 1993-12-21 Chair base

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL306393A1 PL306393A1 (en) 1995-06-26
PL174966B1 true PL174966B1 (pl) 1998-10-30

Family

ID=22628396

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94306393A PL174966B1 (pl) 1993-12-21 1994-12-20 Podstawa krzesła

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5377943A (pl)
EP (1) EP0659368B1 (pl)
JP (1) JPH07250727A (pl)
KR (1) KR0179400B1 (pl)
CN (1) CN1081910C (pl)
AT (1) ATE153227T1 (pl)
AU (1) AU672541B2 (pl)
BR (1) BR9405184A (pl)
CA (1) CA2116397C (pl)
CO (1) CO4440481A1 (pl)
CZ (1) CZ288295B6 (pl)
DE (1) DE69403314T2 (pl)
DK (1) DK0659368T3 (pl)
ES (1) ES2104290T3 (pl)
FI (1) FI104307B1 (pl)
GR (1) GR3024383T3 (pl)
HK (1) HK1000274A1 (pl)
HU (1) HU218723B (pl)
PH (1) PH30607A (pl)
PL (1) PL174966B1 (pl)
RU (1) RU2116742C1 (pl)
ZA (1) ZA949987B (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9404917D0 (en) * 1994-03-14 1994-04-27 Plastic Prescriptions Ltd Chair base having double-tapered locking internal core
US5931537A (en) * 1997-09-30 1999-08-03 Gollin & Co., Inc. Adjustable chair arm assembly
US6116555A (en) * 1998-05-29 2000-09-12 Krueger International, Inc. Plastic chair base including hub with integral ring and oppositely-directed tapers
US7887127B1 (en) 2003-04-16 2011-02-15 Albritton William J Couple's chair
US20050275944A1 (en) 2004-06-11 2005-12-15 Wang Jian J Optical films and methods of making the same
US8573547B2 (en) 2011-04-15 2013-11-05 Whalen Furniture Manufacturing, Inc. Ready to assemble chair base
DE102011101388B3 (de) * 2011-05-12 2012-11-15 Stephan Meyer Sitzmöbel
US8973926B1 (en) * 2012-03-16 2015-03-10 Patrick Lensing Rolling chair and tool bin
JP6045805B2 (ja) * 2012-03-26 2016-12-14 須藤 二三男 椅子のフレーム構造
CN102805503A (zh) * 2012-08-20 2012-12-05 陈千奎 带拉伸式连接管的椅子托盘
USD750391S1 (en) 2013-03-14 2016-03-01 Patrick Lensing Stool with tray
EP3010374A1 (en) 2013-06-21 2016-04-27 Medway Plastics Corporation Stacking ring for chair bases
US9457227B2 (en) 2014-03-12 2016-10-04 John Hetzel Adjustable push-up apparatus
US9511786B1 (en) * 2015-10-28 2016-12-06 Jeffrey Hickcox Utility cart
US10709252B2 (en) * 2018-01-16 2020-07-14 Air Throne, LLC Air throne
RU2755119C1 (ru) * 2020-12-17 2021-09-13 Юрий Семенович Андрианов Кресло офисное

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4113220A (en) * 1977-01-31 1978-09-12 Bliss & Laughlin Industries Incorporated Adjustable gas cylinder chair control
US4529247A (en) * 1982-04-15 1985-07-16 Herman Miller, Inc. One-piece shell chair
IT213716Z2 (it) * 1988-03-01 1990-01-22 Kosm Ruote Di Badulli Enrica & Struttura di basamento a raggera per sedie girevoli.
US5149035A (en) * 1988-09-01 1992-09-22 The Shaw-Walker Company Chair base and post assembly for an office chair
JP2744373B2 (ja) * 1991-12-24 1998-04-28 株式会社イトーキクレビオ 椅子における脚体の成形方法

Also Published As

Publication number Publication date
DK0659368T3 (da) 1997-10-27
RU2116742C1 (ru) 1998-08-10
JPH07250727A (ja) 1995-10-03
FI945972A (fi) 1995-06-22
US5377943A (en) 1995-01-03
HU218723B (hu) 2000-11-28
HU9403587D0 (en) 1995-02-28
ES2104290T3 (es) 1997-10-01
PH30607A (en) 1997-07-31
CN1081910C (zh) 2002-04-03
RU94044333A (ru) 1996-11-27
AU8160794A (en) 1995-06-29
FI104307B (fi) 1999-12-31
DE69403314T2 (de) 1997-11-20
ATE153227T1 (de) 1997-06-15
HUT73832A (en) 1996-09-30
CN1109726A (zh) 1995-10-11
CA2116397C (en) 1996-04-02
DE69403314D1 (de) 1997-06-26
EP0659368A1 (en) 1995-06-28
ZA949987B (en) 1995-08-22
KR0179400B1 (ko) 1999-04-01
CO4440481A1 (es) 1997-05-07
CZ325994A3 (en) 1995-07-12
CA2116397A1 (en) 1995-06-22
BR9405184A (pt) 1995-08-01
CZ288295B6 (en) 2001-05-16
EP0659368B1 (en) 1997-05-21
KR950016618A (ko) 1995-07-20
PL306393A1 (en) 1995-06-26
AU672541B2 (en) 1996-10-03
HK1000274A1 (en) 1998-02-20
FI104307B1 (fi) 1999-12-31
GR3024383T3 (en) 1997-11-28
FI945972A0 (fi) 1994-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174966B1 (pl) Podstawa krzesła
US6260488B1 (en) Modular shelving
US6695156B1 (en) Rack device having reversible or invertible shelves
US3505724A (en) Method of making a chair glide
US6478270B2 (en) Foot support
US3525492A (en) Adjustable and collapsible support for an adjustable table
US2956368A (en) Adjustable foot for hospital and restaurant cabinets, tables and like articles of furniture
US4919386A (en) Foot for table leg
US2885719A (en) Furniture glide
US10413077B2 (en) Anti-wobble adjustable bed leg assembly
US4496125A (en) Support leg assembly
US3528635A (en) Leg construction for chairs and the like
US3646633A (en) Adjustable swivel glide
KR102006893B1 (ko) 이동식 스툴 테이블
CA1283686C (en) Table leg assembly and method of assembling same
US3286966A (en) Pedestal base
JPH07163433A (ja) 鉛直方向調整可能な支持脚
DE9401073U1 (de) Verkaufsständer oder -regal
GB2309634A (en) Height adjuster for furniture

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20101220