PL160944B1 - Układ nadmuchu i chłodzenia - Google Patents

Układ nadmuchu i chłodzenia

Info

Publication number
PL160944B1
PL160944B1 PL28253789A PL28253789A PL160944B1 PL 160944 B1 PL160944 B1 PL 160944B1 PL 28253789 A PL28253789 A PL 28253789A PL 28253789 A PL28253789 A PL 28253789A PL 160944 B1 PL160944 B1 PL 160944B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cooling chamber
air
cooling
conveyor
space
Prior art date
Application number
PL28253789A
Other languages
English (en)
Other versions
PL282537A1 (en
Inventor
Stanislaw Kraczek
Waldemar Bala
Zygmunt Klos
Jerzy Okoniewski
Edward Ramotowski
Marek Swierczynski
Bohdan Wojciechowicz
Original Assignee
Inst Tele I Radiotech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inst Tele I Radiotech filed Critical Inst Tele I Radiotech
Priority to PL28253789A priority Critical patent/PL160944B1/pl
Publication of PL282537A1 publication Critical patent/PL282537A1/xx
Publication of PL160944B1 publication Critical patent/PL160944B1/pl

Links

Landscapes

  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)

Abstract

Układ nadmuchu i chłodzenia wyposażony w wentylatory i kanały przepływu powietrza, znamienny tym że ma otwór wlotowy (1) w obudowie dolnej przestrzeni (21) komory chłodzenia (2) osłoniętej przegrodą (3) pod transporterem siatkowym (4) a komora chłodzenia (2) jest połączona z komorą nagrzewu (5), w której jest dolny kanał nadmuchu (51) połączony z pionowym kanałem przelotowym (52) obiegającym osłony wejściowe (16) transportera (4) i z górnym kanałem nadmuchu (53) połączonym z przewodem odlotowym (8), zaś obok przewodu odlotowego (8) w górnej powierzchni (9) komory chłodzenia (2) jest perforowana płyta (10) wlotu powietrza do górnej przestrzeni (22) z wentylatorem nadmuchu (11).

Description

Przedmiotem wynalazku Jest układ nadmuchu 1 chłodzenia, zwłaszcza w urządzeniu do przetapiania w podczerwieni powłok galwanicznych na płytkach drukowanych,
W procesie przetapiania powłok pokrytych topnikeem następuje nagrzewanie płytek drukowanych przez segmenty promiennikowe osadzone n komorach przetapiarki. Wytworzone w tych komorach opary zamierające części lotne 1 dymne wydzielona z topnika, sę odciągano z urzędzonia znanym układam instalacji odciągowych, na przykład układ według polskiego opisu p8lkntoo.'ogo nr 140 111 ma wentylator w kominie wentylacyjnym umieszczony poza regulowany przepuetnicę,
W urzędzeniach do wytwarzania elementów elektronicznych, dla Stopienia lutowie sę stosow/ane ppoote układy wentylacyjne, na przykład przedstawione w urzędzeniu według zgłoszomia wynalazku P,259117, które Rio w układzio odprowadzania oparów Jedynie otwór wprowadzajęcy zadyαiθnlθ.
Metalowe obudowy segmentów promiennikowych oraz trzonki promienników muszę być chłodzone ^o^wanym przepinam powweerza, w odpowiednim układzie nadmuchu i chłodzenia.
Nie sę znane układy nadmuchu i chłodzenia o wymuszonym przepływie powwetrza do chłodzenia segmentów promiennikowych, w pomęczeniu z chłodzenem płytek drukowanych po procesie przetapiania, z równoczesnym odcięganiem oparów topnika wydzielanych w komorze przetapiarki.
Istotę wynalazku Jest układ nadmuchu 1 chłodzenia, który ma umieszczony otwór wlotowy w obudowie dolnej przestrzeni komory chłodzenia, osłoniętej przegrodę pod transporterem siak^Nym, a komora chłodzenia łęczy się z przestrzenię komory nagrzewu i przetapiania, w której Jest dolny kanał nadmuchu do chłodzenia dolnych segmentów promiennikowych, połęczony z pionowym kanałem przrlotowym obiegającym osłony wejściowe transportera i dalej z górnym kanałem nadmuchu do chłodzenia górnych segmentów promiennikowych, połączonym z przewodem odlotowym, osadzonym na górnej powierzchni urzędzenia, zaś obok przewodu odlotowego, w górnej powierzchni komory chłodzenia jest perforOwana płyta wlotu powwetrza do górnej przestrzeni komory chłodzenia z wentylatoeem nadmuchu na płytki drukowane, przesuwane na transporterze siatkowyi, przy czym przewód odlotowy ma filtr zanieczyszczeń od160 944 ciąganych z komory przetapiania 1 także umieszczony ponad filtrem otwór powietrza wtórnego do regulacji odciągu.
W przewodzie odlotowym, przed filtrem Jeat umieszczony czujnik przepływu powietrza, który blokuje zasilanie elektryczne urządzenia w przypadku zaniku lub braku przepływu powietrza w tym przewodzie.
Przykład rozwiązania układu według wynalazku przedstawiono na rysunku, na którym uwidoczniono schemat przepływu powwetrza, oznaczony strzałkami ruchu powwetrza poprzez elementy, przestrzenie 1 kanały układu.
W przykładzie rozwiązania według wynalazku układ ma perfocowany otwór wlotowy 1 w obudowie dolnej przestrzeni 21 komory chłodzenia 2 osłoniętej przegrodą 3 pod transporterem staiowniym 4 a komora chłodzenia 2 łączy sią z przestrzenią komory nagrzewu i przetapiania 5, w której jest dolny kanał nadmuchu 51 do chłodzenia dolnych secment^w oromenr^ikowych 6 połączony z pionowyn kanałem prratotiwye 52 obiegającym osłony wejściowe 16 transportera 4 i dalej z górnym kanałem nadmuchu 53 do chłodzenia górnych segmentów promienmikowych 7 połączonym z przewodem odlotwwm 8 osadzonym na górnej powierzchni 9 urządzenia, zaś obok przewodu od^^wego 8 w górnej powierzchni 9 komory chłodzenia 2 Jest perforowana płyta 10 wlotu powwetrza do górnej przestrzeni 22 komory chłodzenia 2 z wentylatoeam 11 nadmuchu na płytki drukowane 12 przesuwane na transporterze slotowym 4, przy czym przewód odlotowy 8 ma filtr zanieczyszczeń 13 odcląganych z komory przetapiania 5, a także umieszczony ponad Ubemi 13 otwór 14 powwetrza wtórnego do regulacji odciągu.
W przewodzie od^oc^ym 8 przed fUremn 13 Jest umieszczony czujnik 15 przepływu powiatrza.
W układzie według wynalazku powietrze Jest pobierane z przestrzeni zewnętrznej wokół urządzenia, przez znaną instalację wyciągową w kominie wentylacyjnym, gdzie strumień ρowiθtrzą czystego oznaczony strzałką A, Jest wprowadzony otworem ^^o^^w^m i do dolnej przestrzeni 21 komory chłodzenie 2 ograniczonej przegrodą 3 1 Jest kierowany do dolnego kanału nadmuchu 51 i ochładza dolne segmenty promiennikowe 6, a stąd pionowym kanałem przeΙο^κ^ 52 obiegającym osłony wejściowe 16 transportera 4 Jest ki^^o^wany do górnego kanału nadmuchu 53 i ochładza górno eegmanty promiennikowe 7 a dolej Jost kiorowony do przewodu odloo^czogo 8„ przy czym ruch strumienia odlotowego A odcląge strumień powiθtrzą C pobrany z zewnątrz przez osłony wprowadzające 16 górnogo pasma transportera 4 nad płytki 12 i wytworzone opary z przestrzeni miądzy promiennikami 6 i 7 kieruje do filtra oczyszczającego 13 i odprowadzającago powiotrze do komina, przy czym notążanie odciągu Jost ttgulo·wona azerokośclą szczeliny otworu 14 wprowadzającego czyste powietrze wtórne z przestrzeni zoi-snętrznoo o oznaczone strzałką 0.
Równosceście przez wentylator 11 jest pobierane czyste powwatrze z orzastrzenl zewnętrznej poprzez per'otowąną płytą 10, strumieniem ozoąJ^t^r^^m strzałką B wprowadzane do górnej przestrzeni 22 komory chłodzenia 2 i tłoczone na płytki 12, które przesuwają sią na transporterze siattiwym 4 do wyprowadzenia na zewr^ętrz urządzenia, e strumień powiβtrzą 8 z przestrzeni górnego pasma transportera 4 w komorze chłodzenia 2 Jest kierowany cząściowo do wyjścia płytek 12 a znaczna cząść strumienia B odlatuje w prze^w^r^^m kierunku do przewodu odloo^wego 8, wspomeagąąc odciąg strumienia oparów C do przewodu odlotowego 8, w którym strumienie A, B i C, po oczyszczeniu w filrrze 13, są odprowadzane poza pomeθszczθnia wytwórcze na zewnątrz budynku.
W przypadku zaniku lub braku przepływu strum.aol p^^^wi^^rza w przewodzie odlotiwye 8 na przykład wskutek zagęszczenia osadów w filtzze 13 czujnik przepływu powiθtrza 15 zablokuje zasilanie elektryczne urządzenia, przez co nastąpi przerwa w działaniu przetapiarki z wyłączeniem promienników i rą^rymeιaolθm całego procesu.
Układ według wynalazku zapewnia oszcządne i sprawne działanie urządzenia 1 polepsza warunki higieny środowiska 1 bezpieczeństwa pracy operatorów przetepiarek 1 podobnych maszyn.
160 944
Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 10 000 z,

Claims (2)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1« Układ nadmuchu 1 chłodzenia wyposażony w wentyla tory 1 kanały przepisu powietrza, znamienny tym, że ma otwór wlotowy /1/ w obudowie dolnej przestrzeni /21/ komory chłodzenia /2/ osłoniętej przegrodę /3/ pod transporterem siatkowym /4/, a komora chłodzenia /2/ Jest połączona z komorę nagrzewu /5/, w której Jest dolny kanał nadmuchu /51/ połączony z pionowym kanałem przej^wym /52/ obiegającym osłony wejściowe /16/ transportera /4/ 1 z górnym kanałem nadmuchu /53/ połączonym z przewodem od^^wym /8/, zaś obok przewodu odlotowego /8/ w górnej po^wt^rzchn^ /9/ komory chłodzenia /2/ Jest pertofowana płyta /10/ wlotu powwetrza do górnej przestrzeni /22/ z wentylatoeem nadmuchu /11/.
  2. 2, Układ według zastrz.l, znamienny tym, że w przewodzie odlo^Nym /8/ Jest umieszczony filtr oczyszczający /13/ i ponad fUtem /13/ Jest otwór powwetrza wtórnego /14/ zaś pod fl.lt rmm /13/ w przewodzie odiotowym /8/ Jest umieszczony czujnik /15/ przepływu powwetrza.
PL28253789A 1989-11-29 1989-11-29 Układ nadmuchu i chłodzenia PL160944B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL28253789A PL160944B1 (pl) 1989-11-29 1989-11-29 Układ nadmuchu i chłodzenia

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL28253789A PL160944B1 (pl) 1989-11-29 1989-11-29 Układ nadmuchu i chłodzenia

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL282537A1 PL282537A1 (en) 1991-06-03
PL160944B1 true PL160944B1 (pl) 1993-05-31

Family

ID=20049440

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL28253789A PL160944B1 (pl) 1989-11-29 1989-11-29 Układ nadmuchu i chłodzenia

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL160944B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL282537A1 (en) 1991-06-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4050368A (en) Exhaust system for industrial processes
CA1272064A (en) Air canopy cooking system
US4467782A (en) Ventilating system for use with devices which produce airborne impurities
US5611476A (en) Solder reflow convection furnace employing flux handling and gas densification systems
FI84096B (fi) Undertakskonstruktion och foerfarande foer att bringa luften att stroemma i samband med undertakskonstruktionen.
FI58971B (fi) Ventilationsanordning saerskilt koeksflaekt
US5163869A (en) Method and apparatus for ventilating gases containing condensable vapors
AU2014239170B2 (en) Water spray fume cleansing with demand-based operation
US5233763A (en) Sludge drying apparatus
EP0480407B1 (en) Clean room
WO2013129786A4 (ko) 국소 후드 배기 가압장치
US20180333796A1 (en) Reflow soldering oven with at least one gas purification system comprising a catalyst unit
EP0631530B1 (en) Soldering apparatus with improved filter
US4143645A (en) Self-contained exhaust hood with heat exchanger and method of exhausting air
US3221635A (en) Grease collection device for stoves
CN103562456A (zh) 具有热回收的纺织加工机器
US4558689A (en) Combustion gas heat recovery apparatus
US20050061309A1 (en) Method and apparatus for removal of grease, smoke and odor from exhaust systems
US20080135041A1 (en) Kitchen ventilator system
US4236443A (en) Chimney stack exhaust unit
GB1595976A (en) Air conditioning system
PL160944B1 (pl) Układ nadmuchu i chłodzenia
EP0118535A1 (en) SMOKE INCINERATOR COMBINED WITH AN OVEN AND ITS OPERATING METHOD.
US4735130A (en) Fresh air make-up apparatus
US3492789A (en) Method and apparatus for exhausting gases from industrial buildings