PL13200S2 - Zestaw mebli - Google Patents

Zestaw mebli Download PDF

Info

Publication number
PL13200S2
PL13200S2 PL12492A PL1249208A PL13200S2 PL 13200 S2 PL13200 S2 PL 13200S2 PL 12492 A PL12492 A PL 12492A PL 1249208 A PL1249208 A PL 1249208A PL 13200 S2 PL13200 S2 PL 13200S2
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
furniture
drawers
door
variant
view
Prior art date
Application number
PL12492A
Other languages
English (en)
Inventor
Jacek Twaróg
Original Assignee
Fabryka Meblitwaróg „Ludwik Styl"
Filing date
Publication date
Application filed by Fabryka Meblitwaróg „Ludwik Styl" filed Critical Fabryka Meblitwaróg „Ludwik Styl"
Publication of PL13200S2 publication Critical patent/PL13200S2/pl

Links

Description

ZESTA W MEBLI Przedmiotem wzoru przemyslowego sa meble przeznaczone zwlaszcza do jadalni, pokojów dziennego pobytu, gabinetów, bibliotek, domków wypoczyn- kowych, lub miejsc zbiorowego wypoczynku.
Istote wzoru stanowi oryginalna budowa i prosta postac mebli przeja- wiajaca sie w charakterystycznych efektach plastycznych wynikajacych z kolo- rystyki i szczególnych efektów zdobniczo - uzytkowych wynikajacych z ksztal- tu, elementów zdobniczych polegajacych na podkresleniu naturalnych cech tworzywa, z jakiego meble zrobiono oraz ich cech uzytkowych.
Wykaz odmian poszczególnych elementów wchodzacych w sklad zesta- wu: Kredens: 1. Kredens w odmianie nr 1: dwudrzwiowy z szufladami- fig 1,fig 2, fig.25; 2. Kredens w odmianie nr 2: trzydrzwiowy z szufladami- fig.3, fig.4, fig.26, fig.27; 3. Kredens w odmianie nr 3: dwudrzwiowy- fig.5,fig.6, fig.3, fig.28; Komoda: 1. Komoda w odmianie nr 1: dwudrzwiowa z szufladami-fig.7, fig.8, fig.29; 2. Komoda w odmianie nr 2: czterodrzwiowa z szufladami i pólkami- fig.9 i fig.10, fig.fig.30.
Szafa: 1. Szafa w odmianie nr 1: jednodrzwiowa z szufladami- fig.11,fig.12, fig.31; 2. Szafa w odmianie nr 2: czterodrzwiowa- fig.13 i fig.14, fig.32; 3. szafa w odmianie nr 3:z przeszklonymi drzwiami- fig.15 i fig. 16, fig 33;Regal: 1. Regal w odmianie nr 1: z szufladami- fig.17, fig.18, fig.34; 2. Regal w odmianie nr 2: z drzwiami- fig.19, fig.20, fig.35, 3. Regal w odmianie nr 3: prosty- fig.21, fig.22, fig.36; Szafka TV- fig.24, fig.37.
Przedmiot wzoru przedstawiono na zalaczonym rysunku, gdzie przed- stawiono na fig. 1 kredens w odmianie nr 1 w widoku z przodu, na fig. 2 kre- dens w odmianie nr 1 w widoku z boku, na fig. 3 kredens w odmianie nr 2 w widoku z przodu, na fig. 4 kredens w odmianie nr 2 w widoku z boku, na fig 5 kredens w odmianie nr 3 w widoku z przodu, na fig. 6 kredens w odmianie nr 3 w widoku z boku, na fig. 7 komode w odmianie nr 1 w widoku z przodu, na fig. 8 komode w odmianie nr 1 w widoku z boku, na fig. 9 komode w odmianie nr 2 w widoku z przodu, na fig. 10 komode w odmianie nr 2 w widoku z boku, na fig 11 szafe w odmianie nr 1 w widoku z przodu, na fig. 12 szafe w odmia- nie nr 1 w widoku z boku, na fig. 13 szafe w odmianie nr 2 w widoku z przo- du, na fig. 14 szafe w odmianie nr 2 w widoku z boku, na fig. 15 szafe w od- mianie nr 3 w widoku z przodu, na fig. 16 szafe w odmianie nr 3 w widoku z boku, na fig. 17 regal w odmianie nr 1 w widoku z przodu, na fig. 18 regal w odmianie nr 1 w widoku z boku, na fig. 19 regal w odmianie nr 2 w widoku z przodu, na fig. 20 regal w odmianie nr 2 w widoku z boku, na fig. 21 regal w odmianie nr 3 w widoku z przodu, na fig. 22 regal w odmianie nr 3 w widoku z boku, na fig 23 szafke RTV w widoku z przodu i na fig 24 szafke RTV w widoku z boku oraz fotografii gdzie pokazano na fig. 25 kredens w odmianie nr 1 w widoku ogólnym, na fig. 26 kredens w odmianie nr 2 w jasnym kolorze widoku ogólnym, na fig. 27 kredens w odmianie nr 2 w ciemnym kolorze widoku ogól- nym, na fig 28 kredens w odmianie nr 3 w ciemnym kolorze w widoku ogól- nym, na fig. 29 komode w odmianie nr 1 w widoku ogólnym, na fig. 30 komo- de w odmianie nr 2 w widoku ogólnym, na fig 31 szafe w odmianie nr 1 w ciemnym kolorze w widoku ogólnym, na fig. 32 szafe w odmianie nr 2 w ja- snym kolorze w widoku ogólnym, na fig. 33 szafe w odmianie nr 3 w widoku ogólnym, na fig. 34 regal w odmianie nr 1 w widoku ogólnym, na fig. 35 regal w odmianie nr 2 w widoku ogólnym, na fig. 36 regal w odmianie nr 3 w ciem- nym kolorze w widoku ogólnym, na fig 37 szafke RTV w widoku ogólnym.
Zestaw mebli w sklad, którego wchodza kredensy, komody, szafy, rega- ly i szafka RTV zbudowane na bazie skrzyni w ksztalcie prostopadloscianu o prostokatnej podstawie charakteryzuja sie tym, ze maja proste, prostokatne plyty wienczace o obrysach wiekszych niz obrysy bryl mebli, boki stanowiace jednolite plyty z pionowo ulozonych desek, z których skrajne sa przedluzone iprzechodza w boczne nogi, plecy stanowiace jednolita plyte, szerokie boczne listwy frontowe przechodzace w przednie nogi, szuflady o plaskich jednolitych czolach, drzwi jednoplytowe, lub z pionowych i poziomych ramlaków obejmu- jacych tafle szklane oraz cokoly o obrysach równych obrysom bryl mebli w ksztalcie szerokich listew, jak to pokazano na zalaczonym rysunku fig. 1 do 24 I zalaczonej fotografii fig. 25 do fig. 37.
Kredens w odmianie nr 1 ma dwoje o plaskiej powierzchni drzwi i nad nimi pare szuflad, po jednej nad kazdymi drzwiami, których szerokosc odpo- wiada szerokosci drzwi, przy czym pomiedzy blatem a czolami szuflad I gór- nymi krawedziami drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie od- dzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 1 i fotografii fig. 25.
Kredens w odmianie nr 2 ma troje o drzwi plaskiej powierzchni i trzy szuflady, których szerokosc odpowiada szerokosci drzwi, przy czym pomiedzy blatem a czolami szuflad i górnymi krawedziami drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to poka- zano na zalaczonych: rysunku fig. 3 i fotografii fig. 26 i fig. 27.
Kredens w odmianie nr 3 ma troje przeszklonych drzwi z ramiaków, przy czym pomiedzy blatem a górnymi krawedziami drzwi znajduje sie szeroki po- zioma szczelin wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 5 i fotografii fig. 28.
Komoda w odmianie nr 1 ma dwoje przeszklonych drzwi z ramiaków, pod którymi znajduja sie ulozone nad soba szuflady o jednolitych plaskich czolach, których szerokosc jest równa szerokosci drzwi, po trzy pod kazdymi drzwiami, przy czym pomiedzy plyta wienczaca a górnymi krawedziami drzwi, pomiedzy dolnymi krawedziami drzwi a szufladami i pomiedzy szufladami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych rysunku fig. 7 i fotografii fig. 29.
Komoda w odmianie nr 2 ma trójdzielna budowe, tak, ze po bokach ma dwoje przeszklonych drzwi z ramiaków, pod którymi znajduja sie drzwi plyci- nowe tak szerokie jak drzwi przeszklone, zas w czesci srodkowej, pod plyta wienczaca znajduje sie niezabudowana przestrzen z pólkami nieco cofnieta w stosunku do zewnetrznej plaszczyzny ulozonych a pod nia jedna nad druga trzech szuflad, majacych jednolite plaskie czola, przy czym pomiedzy drzwia- mi i pomiedzy szufladami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 9 i fotografii fig. 30.
Szafa w odmianie nr 1 ma przeszklone duze drzwi z ramiaków, pod nimi ulozone nad soba trzy szuflady, zas pomiedzy plyta wienczaca, drzwiami i szufladami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace odsiebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 11 i foto- grafii fig. 31.
Szafa w odmianie nr 2 ma duze przeszklone drzwi z ramiaków, pod nimi mniejsze drzwi plycinowe, a pomiedzy plyta wienczaca oraz obojgiem drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 13 i fotografii fig. 32.
Szafa w odmianie nr 3 ma pare duzych przeszklonych drzwi z ramiaków, pod nimi pare mniejszych drzwi plycinowych, zas pomiedzy plyta wienczaca oraz górnymi i dolnymi drzwiami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wy- raznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 15 i fotografii fig. 33.
Regal w odmianie nr 1 ma asymetryczna dwudzielna budowe, gdzie w górnej czesci jest niezabudowana przestrzen z pólkami objeta szero- kimi bocznymi ramiakami regalu, nieco cofnieta w stosunku do zewnetrznej plaszczyzny czól ulozonych w dolnej czesci nad soba trzech szuflad, pomiedzy którymi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od sie- bie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig.17 i fotografii fig. 34.
Regal w odmianie nr 2 ma asymetryczna dwudzielna budowe, gdzie w górnej czesci jest niezabudowana przestrzen z pólkami objeta szerokimi bocz- nymi ramiakami regalu, nieco cofnieta w stosunku do zewnetrznej plaszczyzny znajdujacych sie w dolnej czesci drzwi plycinowych, jak to pokazano na zala- czonych: rysunku fig. 19 i fotografii fig. 35.
Regal w odmianie nr 3 ma jednorodna budowe stanowiac prostopadlo- scienna skrzynie z jednej strony otwarta, gdzie przestrzen niezabudowana jest wypelniona pólkami i objeta szerokimi bocznymi ramiakami jak to poka- zano na zalaczonych: rysunku fig. 21 i fotografii fig. 36.
Szafka RTV ma symetryczna dwudzielna budowe w formie prostopadlo- sciennej skrzyni spoczywajacej na dluzszym boku od frontu z dwoma wolnymi przestrzeniami wypelnionymi pólkami i przedzielonymi szeroka listwa, a po bokach objetych szerokimi ramiakami bocznymi jak to pokazano na zalaczo- nych: rysunku fig. 23 i fotografii fig. 37.
Meble sa wykonane w jasnym kolorze surowca jak to pokazano na zala- czonej fotografii fig. 25 I 26, fig. 29 i 30, fig 32 i 33, fig 34 i 35 oraz fig 37.
Meble sa wykonane w ciemnym kolorze surowca jak to pokazano na za- laczonej fotografii fig. 27 i 28, fig. 31 i fig 36.
Wobec surowca mebli stosuje sie techniki uszlachetniajace wydobywaja- ce naturalna strukture surowca jak pokazano na zalaczonej fotografii fig. 25 do 37.Meble sa wykonane sa z drewna bukowego z falszywa twardziela, jak pokazano na zalaczonej fotografii fig. 25, 26, 29, 30, 32,33, 34, 35 i fig. 37.
CECH Y ISTOTNE WZORU PRZEMYSLOWEGO: 1. Zestaw mebli charakteryzuje sie tym, ze maja proste, prostokatne plyty wienczace o obrysach wiekszych niz obrysy bryl mebli, boki stanowiace jednolite plyty z pionowo ulozonych desek, z których skrajne sa przedlu- zone i przechodza w boczne nogi, plecy stanowiace jednolita plyte, sze- rokie boczne listwy frontowe przechodzace w przednie nogi, szuflady o plaskich jednolitych czolach, drzwi jednoplytowe, lub z pionowych i po- ziomych ramiaków obejmujacych tafle szklane oraz cokoly o obrysach równych obrysom bryl mebli w ksztalcie szerokich listew, jak to pokazano na zalaczonym rysunku fig. 1 do 24 i zalaczonej fotografii fig. 25 do fig. 37. 2. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze kredens ma dwoje o plaskiej powierzchni drzwi i nad nimi pare szuflad, po jednej nad kazdymi drzwiami, których szerokosc odpowiada szerokosci drzwi, przy czym po- miedzy blatem a czolami szuflad i górnymi krawedziami drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 1 i fotografii fig. 25. 3. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze kredens ma troje o drzwi plaskiej powierzchni i trzy szuflady, których szerokosc odpowiada szerokosci drzwi, przy czym pomiedzy blatem a czolami szuflad i górnymi krawedziami drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie od- dzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysun- ku fig. 3 i fotografii fig. 26 i fig. 27. 4. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze kredens ma troje przeszklonych drzwi z ramiaków, przy czym pomiedzy blatem a górnymi krawedziami drzwi znajduje sie szeroki pozioma szczelin wyraznie oddzie- lajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 5 i fotografii fig. 28. 5. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze komoda ma dwoje przeszklonych drzwi z ramiaków, pod którymi znajduja sie ulozone nad soba szuflady o jednolitych plaskich czolach, których szerokosc jest rów- na szerokosci drzwi, po trzy pod kazdymi drzwiami, przy czym pomiedzy plyta wienczaca a górnymi krawedziami drzwi, pomiedzy dolnymi krawe- dziami drzwi a szufladami i pomiedzy szufladami znajduja sie szerokiepoziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych rysunku fig. 7 i fotografii fig. 29. 6. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze komoda ma trój- dzielna budowe, tak, ze po bokach ma dwoje przeszklonych drzwi z ra- miaków, pod którymi znajduja sie drzwi plycinowe tak szerokie jak drzwi przeszklone, zas w czesci srodkowej, pod plyta wienczaca znajduje sie niezabudowana przestrzen z pólkami nieco cofnieta w stosunku do ze- wnetrznej plaszczyzny ulozonych a pod nia jedna nad druga trzech szu- flad, majacych jednolite plaskie czola, przy czym pomiedzy drzwiami i pomiedzy szufladami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: ry- sunku fig. 9 i fotografii fig. 30. 7. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze szafa ma przeszklo- ne duze drzwi z ramiaków, pod nimi ulozone nad soba trzy szuflady, zas pomiedzy plyta wienczaca, drzwiami i szufladami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 11 i fotografii fig. 31. 8. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze szafa ma duze prze- szklone drzwi z ramiaków, pod nimi mniejsze drzwi plycinowe, a pomie- dzy plyta wienczaca oraz obojgiem drzwi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 13 i fotografii fig. 32. 9. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze szafa ma pare du- zych przeszklonych drzwi z ramiaków, pod nimi pare mniejszych drzwi plycinowych, zas pomiedzy plyta wienczaca oraz górnymi i dolnymi drzwiami znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 15 I fotografii fig. 33. 10. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze regal ma asyme- tryczna dwudzielna budowe, gdzie w górnej czesci jest niezabudowana przestrzen z pólkami objeta szerokimi bocznymi ramiakami regalu, nieco cofnieta w stosunku do zewnetrznej plaszczyzny czól ulozonych w dolnej czesci nad soba trzech szuflad, pomiedzy którymi znajduja sie szerokie poziome szczeliny wyraznie oddzielajace od siebie czesci mebli, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 17 i fotografii fig. 34. 11. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze regal ma asyme- tryczna dwudzielna budowe, gdzie w górnej czesci jest niezabudowana przestrzen z pólkami objeta szerokimi bocznymi ramiakami regalu, nieco cofnieta w stosunku do zewnetrznej plaszczyzny znajdujacych sie w doi-ne] czesci drzwi plycinowych, jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 19 i fotografii fig. 35. 12. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze regal ma jednorodna budowe stanowiac prostopadloscienna skrzynie z jednej strony otwarta, gdzie przestrzen niezabudowana jest wypelniona pólkami i objeta szero- kimi bocznymi ramiakami jak to pokazano na zalaczonych: rysunku fig. 21 i fotografii fig. 36. 13. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze szafka RTV ma sy- metryczna dwudzielna budowe w formie prostopadlosciennej skrzyni spo- czywajacej na dluzszym boku od frontu z dwoma wolnymi przestrzeniami wypelnionymi pólkami i przedzielonymi szeroka listwa, a po bokach obje- tych szerokimi ramiakami bocznymi jak to pokazano na zalaczonych: ry- sunku fig. 23 I fotografii fig. 37. 14. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze meble sa wykonane w jasnym kolorze surowca jak to pokazano na zalaczonej fotografii fig. 25 i 26, fig. 29 i 30, fig 32 i 33, fig 34 i 35 oraz fig 37. 15. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze meble sa wykonane w ciemnym kolorze surowca jak to pokazano na zalaczonej fotografii fig. 27 i 28, fig. 31 i fig 36. 16. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze wobec surowca mebli stosuje sie techniki uszlachetniajace wydobywajace naturalna strukture surowca, jak pokazano na zalaczonej fotografii fig. 25 do 37. 17. Zestaw mebli wg cechy 1 charakteryzuje sie tym, ze meble sa wykonane sa z drewna bukowego z falszywa twardziela, jak pokazano na zalaczonej fotografii fig. 25, 26, 29, 30, 32,33, 34, 35 i fig. 37.Fig. 1 Fig. 2 Fig. 3 Fig. 4 Fig. 5 Fig. 6 Fig. 7 Fig. 8 Fig. 9 Fig. 10 Fig. 11 Fig. 12 Fig. 13 Fig. 14 Fig. 15 Fig. 16 Fig. 17 Fig. 18 Fig. 19 Fig. 20 Fig. 21 Fig. 22 Fig. 23 Fig. 24Fig. 25 Fig. 26 Fig. 27 Fig. 28Fig. 29Fig. 31 Fig. 32Fig. 34 Fig. 35 Fig. 36
PL12492A 2008-01-09 Zestaw mebli PL13200S2 (pl)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL13200S2 true PL13200S2 (pl) 2008-10-31

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL13200S2 (pl) Zestaw mebli
PL12320S2 (pl) Zestaw mebli
PL13937S2 (pl) Komplet mebli
PL26516S2 (pl) Zestaw mebli (23) Pierwszenstwo: 2020-02-25 Meble Polska-Targi Mebli Poznan, PL;
PL14164S2 (pl) Komplet mebli, zwlaszcza gabinetowych
PL25986S2 (pl) Zestaw mebli
PL11141S2 (pl) Zestaw mebli pokojowych
PL9666S2 (pl) Zestaw mebli „Grzes"
PL21914S2 (pl) Zestaw mebli
PL14521S2 (pl) Zestaw mebli sypialnianych
PL8942S2 (pl) Meble
PL12008S2 (pl) Zestaw mebli
PL15947S2 (pl) Komplet mebli
PL14641S2 (pl) Modulowy zestaw meblowy
PL8048S2 (pl) Segment meblowy
PL14011S2 (pl) Komplet mebli pokojowych
PL12691S2 (pl) Zestaw mebli pokojowych
PL11774S2 (pl) Zestaw mebli pokojowych
PL11483S2 (pl) Zestaw mebli stolowych
PL8745S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych
PL9507S2 (pl) Komplet mebli pokojowych
PL22097S2 (pl) Zestaw mebli
PL839S2 (pl) Meble
PL18197S2 (pl) Zestaw mebli
PL15227S2 (pl) Komplet meblowy