PL11448S2 - Zestaw mebli modulowych - Google Patents

Zestaw mebli modulowych Download PDF

Info

Publication number
PL11448S2
PL11448S2 PL10314A PL1031406A PL11448S2 PL 11448 S2 PL11448 S2 PL 11448S2 PL 10314 A PL10314 A PL 10314A PL 1031406 A PL1031406 A PL 1031406A PL 11448 S2 PL11448 S2 PL 11448S2
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
door
fronts
drawer
cabinet
rectangular
Prior art date
Application number
PL10314A
Other languages
English (en)
Inventor
Bogdan Cyrnek
Original Assignee
„Bogfran" Sp Z Oo
Filing date
Publication date
Application filed by „Bogfran" Sp Z Oo filed Critical „Bogfran" Sp Z Oo
Publication of PL11448S2 publication Critical patent/PL11448S2/pl

Links

Description

Zestaw mebli modulowych Przedmiotem wzoru przemyslowego jest zestaw mebli modulowych stanowiacych wyposazenie zarówno pomieszczen pokojowych, sypialnych jak i kuchennych.
Nowa i posiadajaca indywidualny charakter postac wzoru przemyslowego przejawia sie w ksztalcie, usytuowaniu drzwiczek i/lub szuflad w danym module, obramowaniu obrzezy frontów drzwi i drzwiczek danego modulu z ramkami o kontrastujacym kolorze w stosunku do koloru tych frontów, nieco wystajacymi ponad ich powierzchnie, w ksztalcie i usytuowaniu na frontach drzwi, drzwiczek i szuflad uchwytów meblowych oraz ksztalcie nózek modulów stojacych.
Przedmiot wzoru przemyslowego jest uwidoczniony na zalaczonych rysunkach fig. 1-13 przedstawiajacych ilustracje zbiorcza zestawu mebli modulowych, na których fig.l przedstawia regal pojedynczy wysoki w widoku perspektywicznym, fig.2- regal podwójny wysoki w widoku perspektywicznym, fig. 3-barek z witrynami i szufladami w widoku perspektywicznym, fig.4- szafke czterodrzwiczkowa w widoku perspektywicznym, fig.5- komode dwudrzwiczkowa i czteroszufladowa w widoku perspektywicznym, fig.6- komode trójdrzwiczkowa i trój szufladowa w widoku perspektywicznym, fig. 7- komode piecioszufladowa w widoku perspektywicznym, fig. 8- komode dwuszufladowa w widoku perspektywicznym, fig.9- pólke jednowitrynowa spelniajaca równiez funkcje nadstawki w widoku perspektywicznym, fig. 10- pólke czterodrzwiczkowa w widoku perspektywicznym, fig.l 1- czteromodulowy zestaw RTV w widoku perspektywicznym, fig. 12- zestaw dwupólkowy w widoku perspektywicznym, fig. 13- zestaw trójpólkowy w widoku perspektywicznym, fig. 14- szczegól „E" przedstawiajacy fragment witryny aluminiowej modulów pokazanych na fig. 1,2,3,9,12 i 13 w widoku perspektywicznym, fig. 15- moduly regalów, szafek i komód - wyposazonych w drzwiczki i szuflady w przekroju wzdluz linii A-A na fig. 4-8 oraz na fig. 10- 11, a fig. 16 witryny aluminiowe pokazane na fig. 1,2,3,9,12 i 13 pokazane w przekroju wzdluz linii B-B na fig. 14.Jak uwidoczniono na rysunkach fig. 1-16 zestaw mebli modulowych sklada sie z modulów prostopadlosciennych pojedynczych lub zestawionych ze soba funkcjonalnie po cztery, trzy lub dwa moduly, przy czym drzwi i drzwiczka odpowiednich modulów sa nadkladane na czola scian bocznych ich skrzyni tak, ze odleglosc ich scianek bocznych od scian zewnetrznych ich skrzyni jest w przyblizeniu równa grubosci „G" frontu regalowego i drzwiczkowego i nie przekracza dwóch centymetrów. Poza tym drzwi i drzwiczki modulów zaopatrzone sa w obwodowe aluminiowe ramki prostokatne lub kwadratowe w kolorze kontrastujacym z ich frontami szklanymi oraz wyposazone sa w uchwyty meblowe w ksztalcie prostokatnych listew usytuowanych w przypadku drzwiczek i szuflad w poblizu ich boków poziomych zwlaszcza górnych oraz usytuowanych symetrycznie w srodkowej czesci w przypadku frontów drzwiowych regalów, jak pokazano na rysunkach fig. 1-3 oraz fig. 9-13.
Wszystkie moduly stojace pokazane na fig 1-4 oraz fig. 6,7 i 11 wyposazone sa odpowiednio w cztery lub osiem nózek w ksztalcie splaszczonych prostopadloscianów.
Regal pojedynczy spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w narozach jej skrzyni, zas regal podwójny wyposazony jest w osiem nózek, w tym cztery umieszczone w narozach jej skrzyni, a pozostale cztery w jej czesci srodkowej po dwie obok siebie jak pokazano na fig. 1 i 2.
Barek z witrynami i szufladami ma sciane frontowa utworzona z dwóch skrajnych frontów witrynowych prostokatnych usytuowanych pionowo oraz umieszczonych pomiedzy nimi znacznie niniejszego gabarytowo frontu drzwiczek kwadratowych, a pod nim frontów prostokatnych trzech szuflad o identycznych wymiarach, przy czym barek ten spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a dalsze cztery pomiedzy witrynami i jej szufladami, jak pokazano na fig. 3.
Szafka stojaca czterodrzwiczkowa ma sciane frontowa utworzona z czterech identycznych frontów drzwiczek o zarysie kwadratowym jak pokazano na fig. 4.
Komoda pokazana na fig. 5 ma sciane frontowa utworzona z dwóch skrajnych frontów drzwic2kowych oraz usytuowanych pomiedzy nimi czterech identycznych frontów szufladowych, przy czym wszystkie te fronty zaopatrzone sa w opisane wyzej uchwyty meblowe, przy czym szafka ta spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a pozostale cztery pomiedzy sasiadujacymi ze soba frontami drzwiczek.
Komoda trójszafkowa i trój szufladowa ma sciane frontowa utworzona z trzech frontów o zarysie prostokatnym, usytuowanych pionowo oraz umieszczonych nad nimi trzech frontów szuflad równiez o prostokatnym zarysie o identycznej szerokosci jak u drzwiczek, przy czym szafka ta spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a pozostalecztery pomiedzy sasiadujacymi ze soba frontami drzwiczek, jak pokazano na fig. 6.
Komoda piecioszufladowa ma sciane frontowa utworzona z pieciu frontów szufladowych o zarysie prostokatnym- usytuowanych nad soba, przy czym komoda ta spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w jej narozach, jak pokazano na fig. 7.
Komoda dwuszufladowa ma sciane frontowa utworzona z dwóch frontów szufladowych o zarysie prostokatnym, usytuowanych poziomo jedna nad druga, przy czym komoda ta spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w jej narozach, jak pokazano na fig. 8.
Pólka jednowitrynowa mogaca spelniac takze funkcje nadstawki na odpowiedni modul ma sciane frontowa utworzona tylko z jednego frontu witrynowego prostokatnego usytuowanego poziomo, zaopatrzonego w uchwyt meblowy usytuowany w poblizu dolnego poziomego boku, jak pokazano na fig. 9.
Pólka czterodrzwiczkowa ma sciane frontowa utworzona z czterech identycznych frontów drzwiczkowych o zarysie prostokatnym zaopatrzonych w uchwyty meblowe w ksztalcie prostokatnych listew, usytuowanych w dolnej czesci w przypadku frontów górnych i górnej czesci w przypadku frontów dolnych jak pokazano na fig. 10.
Czteromodulowy zestaw RTV stanowia dwie identyczne szafki jednodrzwiczkowe z frontami kwadratowymi otwieranymi w kierunku jego podstawy, przylegajace swymi wewnetrznymi bocznymi scianami do scian bocznych szuflady w ksztalcie splaszczonego prostopadloscianu, przy czym na szafce prawej spoczywa nadstawka stanowiaca szafke z frontem jednodrzwiczkowym i dwuszufladowym, której czesc szufladowa wystaje poza boczna sciane dolnej szafki jednodrzwiczkowej, przy czym glebokosc tej nadstawki wynosi polowe glebokosci pozostalych szafek zestawu stojacego, a wysokosc szuflady wynosi polowe wysokosci szafek tego zestawu, przy czym zestaw ten spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w zewnetrznych narozach szafek skrajnych, a dalsze cztery w narozach wewnetrznych szafek i szuflady, jak pokazano na fig. 11.
Zestaw dwupólkowy stanowi element szafkowy zaopatrzony w jedna witryne, którego górny bok znacznie wydluzony stanowi równoczesnie górny bok szuflady przylegajacy do pionowego boku elementu szafkowego, przy czym witryna oraz szuflada zaopatrzone sa w uchwyty meblowe wyzej opisane usytuowane w górnych ich czesci, jak pokazano na fig. 12 .
Trójmodulowy zestaw pólkowy stanowi szafka jednodrzwiowa z frontem witrynowym o profilu zblizonym do kwadratowego otwieranym ku górze z wydluzonym dnem stanowiacym pólke zakonczona pionowa boczna scianka o wysokosci stanowiacej polowe wysokosci tej szafki, przy czym do pólki tej przylega sciana boczna szafki dwudrzwiowej z frontami witrynowymi otwieranymi ku górze, przy czym górna pozioma sciana tej szafki jest zlicowanaz górnym czolem pionowej bocznej scianki pólki, a fronty witrynowe zaopatrzone sa w uchwyty meblowe usytuowane w dolnej czesci, jak pokazano na fig. 13.
Cechy istotne wzoru przemyslowego Zestaw mebli modulowych skladajacy sie regalów, barku, szafek, komód i zestawów pólkowych pokazane na fig. 1-16 charakteryzuje sie tym, ze: - stanowia go moduly prostopadloscienne pojedyncze lub zestawione ze soba funkcjonalnie po cztery, trzy lub dwa moduly, przy czym drzwi i drzwiczka odpowiednich modulów sa nadkladane na czola scian bocznych ich skrzyni tak, ze odleglosc „H" ich scianek bocznych od scian zewnetrznych ich skrzyni jest w przyblizeniu równa grubosci „G" frontu regalowego i drzwiczkowego i nie przekracza dwóch centymetrów; - drzwi i drzwiczki modulów zaopatrzone sa w obwodowe aluminiowe ramki prostokatne lub kwadratowe w kolorze kontrastujacym z ich frontami szklanymi oraz wyposazone sa w uchwyty meblowe w ksztalcie prostokatnych listew usytuowanych w przypadku drzwiczek i szuflad w poblizu ich boków poziomych zwlaszcza górnych oraz usytuowanych symetrycznie w srodkowej czesci w przypadku frontów drzwiowych regalów, jak pokazano na rysunkach fig. 1-3 oraz fig. 9-13; - wszystkie moduly stojace wyposazone sa odpowiednio w cztery lub osiem nózek w ksztalcie splaszczonych prostopadloscianów, jak pokazano na fig 1-4 oraz fig. 6,7 i 11; - regal pojedynczy spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w narozach jej skrzyni, zas regal podwójny wyposazony jest w osiem nózek, w tym cztery umieszczone w narozach jej skrzyni, a pozostale cztery w jej czesci srodkowej po dwie obok siebie jak pokazano na fig. 1 i 2; - barek z witrynami i szufladami ma sciane frontowa utworzona z dwóch skrajnych frontów witrynowych prostokatnych usytuowanych pionowo oraz umieszczonych pomiedzy nimi znacznie mniejszego gabarytowo frontu drzwiczek kwadratowych, a pod nim frontów prostokatnych trzech szuflad o identycznych wymiarach, przy czym barek ten spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a dalsze cztery pomiedzy witrynami i jej szufladami, jak pokazano na fig. 3. - szafka stojaca czterodrzwiczkowa ma sciane frontowa utworzona z czterech identycznych frontów drzwiczek o zarysie kwadratowym jak pokazano na fig. 4. - komoda pokazana na fig. 5 ma sciane frontowa utworzona z dwóch skrajnych frontów drzwiczkowych oraz usytuowanych pomiedzy nimi czterech identycznych frontów szufladowych, przy czym wszystkie tefronty zaopatrzone sa w opisane wyzej uchwyty meblowe, przy czym szafka ta spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a pozostale cztery pomiedzy sasiadujacymi ze soba frontami drzwiczek. - komoda trój szafkowa i trój szufladowa ma sciane frontowa utworzona z trzech frontów o zarysie prostokatnym, usytuowanych pionowo oraz umieszczonych nad nimi trzech frontów szuflad równiez o prostokatnym zarysie o identycznej szerokosci jak u drzwiczek, przy czym szafka ta spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w jej narozach, a pozostale cztery pomiedzy sasiadujacymi ze soba frontami drzwiczek, jak pokazano na fig. 6. - komoda piecioszufladowa ma sciane frontowa utworzona z pieciu frontów szufladowych o zaiysie prostokatnym- usytuowanych nad soba, przy czym komoda ta spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w jej narozach, jak pokazano na fig. 7. - komoda dwuszufladowa ma sciane frontowa utworzona z dwóch frontów szufladowych o zarysie prostokatnym, usytuowanych poziomo jedna nad druga, przy czym komoda ta spoczywa na czterech nózkach usytuowanych w jej narozach, jak pokazano na fig. 8. - pólka jednowitrynowa mogaca spelniac takze funkcje nadstawki na odpowiedni modul ma sciane frontowa utworzona tylko z jednego frontu witrynowego prostokatnego usytuowanego poziomo, zaopatrzonego w uchwyt meblowy usytuowany w poblizu dolnego poziomego boku, jak pokazano na fig. 9; - pólka czterodrzwiczkowa ma sciane frontowa utworzona z czterech identycznych frontów drzwiczkowych o zarysie prostokatnym zaopatrzonych w uchwyty meblowe w ksztalcie prostokatnych listew, usytuowanych w dolnej czesci w przypadku frontów górnych i górnej czesci w przypadku frontów dolnych jak pokazano na fig. 10; - czteromodulowy zestaw RTV stanowia dwie identyczne szafki jednodrzwiczkowe z frontami kwadratowymi otwieranymi w kierunku jego podstawy, przylegajace swymi wewnetrznymi bocznymi scianami do scian bocznych szuflady w ksztalcie splaszczonego prostopadloscianu, przy czym na szafce prawej spoczywa nadstawka stanowiaca szafke z frontem jednodrzwiczkowym i dwuszufladowym, której czesc szufladowa wystaje poza boczna sciane dolnej szafki jednodrzwiczkowej, przy czym glebokosc tej nadstawki wynosi polowe glebokosci pozostalych szafek zestawu stojacego, a wysokosc szuflady wynosi polowe wysokosci szafek tego zestawu, przy czym zestaw ten spoczywa na osmiu nózkach, z których cztery usytuowane sa w zewnetrznych narozach szafek skrajnych, a dalsze cztery w narozach wewnetrznych szafek i szuflady, jak pokazano na fig. 11.- zestaw dwupólkowy stanowi element szafkowy zaopatrzony w jedna witryne, którego górny bok znacznie wydluzony stanowi równoczesnie górny bok szuflady przylegajacy do pionowego boku elementu szafkowego, przy czym witryna oraz szuflada zaopatrzone sa w uchwyty meblowe wyzej opisane usytuowane w górnych ich czesci, jak pokazano na fig. 12 ; - trójmodulowy zestaw pólkowy stanowi szafka jednodrzwiowa z frontem witrynowym o profilu zblizonym do kwadratowego otwieranym ku górze z wydluzonym dnem stanowiacym pólke zakonczona pionowa boczna scianka o wysokosci stanowiacej polowe wysokosci tej szafki, przy czym do pólki tej przylega sciana boczna szafki dwudrzwiowej z frontami witrynowymi otwieranymi ku górze, przy czym górna pozioma sciana tej szafki jest zlicowana z górnym czolem pionowej bocznej scianki pólki, a fronty witrynowe zaopatrzone sa w uchwyty meblowe usytuowane w dolnej czesci, jak pokazano na fig. 13.Fig.1 Fig.2 Fig.3 Fig.4 Fig.5 Fig.6 Fig.7 Fig.8 Fig.9 Fig.10 Fig.11 Fig.12 Fig.13Fig.1 Fig.2 Fig.3Fig.4 Fig.5Fig.7 Fig.8Fig. 10 Fig. 11Fig. 13 Fig.14 Fig. 15 Fig. 16
PL10314A 2006-09-29 Zestaw mebli modulowych PL11448S2 (pl)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL11448S2 true PL11448S2 (pl) 2007-07-31

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL11448S2 (pl) Zestaw mebli modulowych
KR20230143366A (ko) 실내의 공간 활용을 위한 수납장
PL16894S2 (pl) Zestaw mebli
PL15670S2 (pl) Mebloscianka z komoda
PL12435S2 (pl) Zestaw elementów meblowych
PL12937S2 (pl) Zestaw mebli systemowych
PL11481S2 (pl) Zestaw mebli
PL13628S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych
PL12409S2 (pl) Zestaw mebli kuchennych
PL12433S2 (pl) Zestaw elementów meblowych
PL12916S2 (pl) Mebloscianka z komoda
PL14234S2 (pl) Regal witrynowy
PL8035S2 (pl) Segment meblowy
PL11493S2 (pl) Zestaw mebli
PL12401S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych
PL14325S2 (pl) Zestaw mebli pokojowych
PL21788S2 (pl) Zestaw mebli
PL8745S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych
PL4948S2 (pl) Zestaw mebli pokojowych
PL16001S2 (pl) Zestaw mebli systemowych
PL15227S2 (pl) Komplet meblowy
PL7340S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych
PL11482S2 (pl) Zestaw mebli
PL12919S2 (pl) Mebloscianka z komoda
PL8818S2 (pl) Zestaw mebli skrzyniowych