LV15805B - Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam - Google Patents

Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam

Info

Publication number
LV15805B
LV15805B LVLVP2022000065A LVP2022000065A LV15805B LV 15805 B LV15805 B LV 15805B LV LVP2022000065 A LVLVP2022000065 A LV LVP2022000065A LV P2022000065 A LVP2022000065 A LV P2022000065A LV 15805 B LV15805 B LV 15805B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
cords
elements
acupressure
cord
attachment
Prior art date
Application number
LVLVP2022000065A
Other languages
English (en)
Inventor
Agris MERTENS
Original Assignee
Agm Orthopaedics, Sia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Agm Orthopaedics, Sia filed Critical Agm Orthopaedics, Sia
Priority to LVLVP2022000065A priority Critical patent/LV15805B/lv
Priority to PCT/LV2023/050011 priority patent/WO2024019607A1/en
Publication of LV15805A publication Critical patent/LV15805A/lv
Publication of LV15805B publication Critical patent/LV15805B/lv

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F5/00Orthopaedic methods or devices for non-surgical treatment of bones or joints; Nursing devices; Anti-rape devices
    • A61F5/01Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces
    • A61F5/02Orthopaedic corsets
    • A61F5/026Back straightening devices with shoulder braces to force back the shoulder to obtain a correct curvature of the spine
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F5/00Orthopaedic methods or devices for non-surgical treatment of bones or joints; Nursing devices; Anti-rape devices
    • A61F5/01Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces
    • A61F5/02Orthopaedic corsets
    • A61F5/028Braces for providing support to the lower back, e.g. lumbo sacral supports

Abstract

Izgudrojums attiecas uz regulējamu terapeitisku aparātu cilvēka torsam. Terapeitiskais aparāts satur vismaz divus akupresūras elementus (1) un vismaz divas caur akupresūras elementiem (1) izvilktas auklas (3). Auklas (3) aptver cilvēka torsu (16) un tādējādi akupresūras elementus (1) piespiež cilvēka torsam (16). Auklas (3) ir izvietotas šķērsām pret cilvēka sagitālo plakni (17). Aparāts satur vismaz divus auklu piestiprināšanas elementus (5), kas piestiprināti auklu (3) galos. Viens auklas piestiprināšanas elements (5) ir piestiprināts citam auklas piestiprināšanas elementam (5) tā, ka viens auklas piestiprināšanas elements (5) pārklājas ar citu auklas piestiprināšanas elementu (5), pielāgojot attālumu starp auklu (3) galiem un tādējādi mainot auklu (3) spriegojumu. Aparāts satur vismaz divus pastiprinošus elementus (4), kas izvietoti šķērsām attiecībā pret auklām (3).

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
[001] Izgudrojums attiecas uz regulējamu terapeitisku aparātu cilvēka torsam.
Zināmais tehnikas līmenis
[002] Mūsdienu pasaulē lielāko dienas daļu mūsu mugurkauls atrodas nepareizā stāvoklī, proti - visi ķermeņa orgāni un sistēmas ir pakļauti spriedzei. Fizisko aktivitāšu muguras muskuļu uzturēšanai formā ir ļoti maz. Visu šo faktoru ietekmē attīstās osteoporoze un mugurkaula izliekumi. Saskaņā ar statistikas datiem 80 % cilvēku dzīves laikā cieš no muguras sāpēm. Muguras sāpes ir ne tikai medicīniska, bet arī sociāla un ekonomiska problēma. Darba nespējas dienu skaita ziņā pacienti ar muguras sāpēm ir līderu vidū. Ja pievēršamies ar darba vidi saistītu muskuloskeletālo sāpju riska faktoriem, tie var tikt iedalīti četrās grupās: individuālie, fiziskie, klīniskie un psiholoģiskie. Viens no fiziskajiem faktoriem ir muguras, kakla un rokas ilgstošs statisks stāvoklis, kas zonā zem lāpstiņām, kakla muskuļos un muguras lejasdaļā izraisa muskuļu spazmas. Šo faktoru vidū ir arī stereotipiskas kustības, darba vietas neatbilstība ergonomiskajiem apstākļiem, ilgstošs sēdošs darbs un neērta poza.
[003] Mugurkaula slimības novērst palīdz konstanta fiziskā audzināšana. Fiziskie vingrinājumi nostiprina visa ķermeņa muskuļus, palielina to spēku, kā arī normalizē ķermeņa funkcijas. Neatņemama ārstēšanas un profilakses daļa ir arī ārstnieciskā masāža, kas palīdz atslābināt saspringtās muguras zonas. Palīglīdzeklis mugurkaula ārstēšanā un atjaunošanā ir ortopēdiskās korsetes - cietas un daļēji cietas. Korsete ir palīgierīce, kas nofiksē, stabilizē un atslogo mugurkaulu. Šāda veida ortoze normalizē muskuļu tonusu un nodrošina fizioloģiski pareizu ķermeņa stāvokli, kas palīdz atvieglot muskuļu spazmas un muguras sāpes. Korsetes ir paredzētas mugurkaula slimību ārstēšanai un profilaksei.
[004] Lielākā daļa esošo stiprinājumu un korsešu galvenokārt stingri stabilizē cilvēka torsu un cieto materiālu un ciešās piekļaušanās dēļ nodrošina zemu muguras mobilitātes līmeni. Tas korsetes zonā negatīvi ietekmē ādas un muskuļu asinsriti, tādējādi mazinot ārstēšanas efektivitāti vai atsevišķos gadījumos - izraisot papildu komplikācijas.
[005] Zināmajā tehnikas līmenī ir atrodami dažādi terapeitiskie aparāti. ASV patenta pieteikuma publikācijā Nr. US 4622957 ir aprakstīta terapeitiska korsete, kas pielāgota ķermeņa krustu kaula, jostas un krūškurvja apvidum, un satur iegarenu atbalsta virsmu, kas veidota no materiāla, kas ārējo spēku iedarbībā saliecams. Uz atbalsta virsmas ir izvietots elastīgs pārsegs un ir pie tās nostiprināts pa tās malām, esot izvietots pār to, tas veido apvalku. Apvalks ir nodrošināts ar kanālu šķidruma ievadīšanai un noturēšanai, tādējādi apvalks tiek virzīts uz augšu, izraisot virsmas liekšanos, lai tā ieņemtu iepriekš noteiktu izliekumu, kas, vēlams, ir pusmēness formā.
[006] ASV patenta pieteikuma publikācijā Nr. US2021/0113359 ir aprakstīta muguras ortoze, kas satur iegarenu un būtībā cietu muguras karkasu ar augšējo, vidus un apakšējo daļu un ar muguras karkasa apakšējo daļu savienotu jostas daļas konstrukciju.
[007] Starptautiskā pieteikuma publikācijā Nr. W02009/052031 ir aprakstīta regulējama muguras daļas muguras ortoze, kas satur pāri elastīgu siksnveida elementu, kas noņemami piestiprināti muguras elementa augšpusē un nostiprināti un nofiksēti apakšējā daļā. Elastīgās siksnas ne tikai veido plecu siksnas, bet arī papildina regulējamu mazāku cilpu un ar vēdera daļas polsteriem savienojošu siksnu stiprinājuma konstrukciju. Vēdera daļas polsteri var tikt savstarpēji sastiprināti, un stiprinājuma polsteri stiprinājumu, tam atrodoties uz pacienta, var gan nofiksēt, gan savilkt, tiekot vilktām elastīgajām siksnām.
Izgudrojuma mērķis un būtība
[008] Terapeitiskais aparāts cilvēka torsam atšķiras no zināmajā tehnikas līmenī atrodamajiem ar to, ka tas var nodrošināt ne tikai muguras muskuloskeletālās sistēmas stiprināšanu, bet tas arī līdzīgi ārstnieciskajai masāžai nodrošina atslābinošu efektu. To iespējamu padara izgudrojuma tehnisko iespēju kopums, kas izvietots anatomiski pareizās vietās.
[009] Aparātam ir iekšpuse, kas vērsta pret cilvēka torsu, un ārpuse, kas vērsta virzienā uz āru no cilvēka torsa. Aparāts satur vismaz divus akupresūras elementus, kas viens no otra atrodas no 1 mm līdz 10 cm attālumā, šāds attālums ir starp tiem, turklāt akupresūras elementi ir gatavoti no cieta materiāla un satur vismaz vienu caur tiem ejošu kanālu, lai caur kanālu varētu tikt izvilkta vismaz viena aukla. Aparāts satur vismaz divas auklas, kas ir stiepjama materiāla iegareni elementi. Auklas aptver cilvēka torsu, tādējādi piespiežot akupresūras elementus cilvēka torsam. Auklas izvietotas šķērsām attiecībā pret cilvēka sagitālo plakni. Aparāts satur vismaz divus auklas piestiprināšanas elementus. Katrs no diviem auklas galiem ir piestiprināts auklas piestiprināšanas elementam. Viens auklas piestiprināšanas elements ir piestiprināts citam auklas piestiprināšanas elementam tā, ka viens auklas piestiprināšanas elements pārklājas ar citu auklas piestiprināšanas elementu, tādējādi mainot attālumu starp auklu galiem un tādējādi mainot auklu spriegojumu. Auklu piestiprināšanas elementiem var būt āķa-cilpas vai āķa-actiņas, vai kniežu aizdare. Aparāts satur vismaz divus pastiprinošus elementus, kas ir iegareni elementi, kas gatavoti no elastīga un cieta materiāla. Šādu materiālu elementi ir elastīgi vienā virzienā un cieti citā virzienā. Raksturīgs piemērs varētu būt plastmasas pavediens vai stienis. Pastiprinošie elementi ir izvietoti šķērsām attiecībā pret auklām, veidojot tīklveida konstrukciju.
[010] Terapeitiskais aparāts papildus satur muguras elementu, kas gatavots no austa materiāla, no vismaz viena auduma slāņa un pārklāj daļu cilvēka torsa muguras un sānu pušu. Muguras elements satur muguras elementa actiņas, caur kurām izvelkamas auklas. Aparāts papildus satur vismaz vienu siksnu, kas ir elastīga materiāla iegarens elements, kas ir muguras elementa turpinājums, kas stiepjas no muguras elementa virzienā pa kreisi, un simetriski pret sagitālo plakni - tādu pašu skaitu siksnu, kas stiepjas no muguras elementa virzienā pa labi, un siksnas aptver cilvēka torsu. Katrā distālajā galā no muguras elementa siksna satur siksnas piestiprināšanas elementu. Pastiprinošie elementi ir saistīti ar muguras elementu tā, ka muguras elements stiepjas visā pastiprinošo elementu garumā.
[011] Muguras elements var saturēt sadalošo audumu ar sadalošā auduma actiņām, caur kurām auklas tiek izvilktas šādā veidā: aukla no ārpuses tiek izvilkta caur sadalošā auduma actiņu, tad tiek izvilkta caur akupresūras elementu, tad no iekšpuses tiek izvilkta caur sadalošā auduma actiņu un tad - tiek izvilkta caur sadalošā auduma actiņu no sadalošā auduma ārpuses, un tā tas mijas vismaz diviem akupresūras elementiem. Kādā citā realizācijas variantā muguras elements var saturēt vismaz divus auduma slāņus, starp kuriem izvietoti akupresūras elementi, pastiprinošie elementi, auklas un sadalošais audums.
[012] Aparāts var saturēt muguras auklu, kur viens muguras auklas gals ir piestiprināts muguras elementam, un otrs muguras auklas gals ir piestiprināts muguras auklas piestiprināšanas elementam. Aparāts var saturēt vismaz divas cilpas, kas atrodas uz siksnu virsmas to ārpusē un paredzētas auklu izvilkšanai. Auklas aptver cilvēka muguru un tiek izvilktas caur cilpām ērtai terapeitiskā aparāta lietošanai tā, lai pat tad, kad auklas tiek atbrīvotas, piestiprināšanas elementi paliek torsa daļā, kas pieejama cilvēkam, kas lieto terapeitisko aparātu. Vismaz vienai no auklām vai muguras auklām var būt vismaz divas zonas ar atšķirīgu elastību, kā rezultātā tad, kad auklas un/vai muguras auklas ir nostieptas, akupresūras elementiem tiek nodrošināts atšķirīgs gājiena garums.
[013] Terapeitiskais aparāts papildus var saturēt vismaz divas piestiprināšanas vietas siksnu piestiprināšanas elementu vai auklu piestiprināšanas elementu piestiprināšanai, kas atrodas uz siksnu virsmas vai uz muguras elementa virsmas, simetriski pret sagitālo plakni. Auklas un muguras auklas, kas aptver cilvēka torsu, var tikt izvilktas caur cilpām un, izveidojot 180 grādu izliekumu, ar auklas piestiprināšanas elementu vai muguras auklas piestiprināšanas elementu tiek piestiprinātas piestiprināšanas vietai muguras elementa sānu vai aizmugurējā pusē.
[014] Citā izgudrojuma realizācijas variantā vienas muguras auklas vismaz viens gals tiek nofiksēts pie muguras elementa vienā vietā, un otrs muguras auklas gals tiek nofiksēts pie muguras elementa otrā vietā, tādējādi tad, kad siksnas tiek nostiprinātas ap cilvēka torsu, muguras auklas tiek nostieptas ar muguras elementu.
[015] Terapeitiskais aparāts muguras elementā papildus var saturēt vismaz divas šūnas akupresūras elementiem, kas izveidotas, sašujot kopā vismaz divus muguras elementa auduma slāņus ap akupresūras elementu, auklai esot izvilktai caur akupresūras elementu. Vismaz divi akupresūras elementi atrodas iekš akupresūras elementu šūnām, tādējādi akupresūras elementu šūnas ierobežo akupresūras elementu nobīdes attālumu garumā, kas vienlīdzīgs ar akupresūras elementa garumu, tādējādi, cilvēkam, izmantojot aparātu, kustoties, nodrošinot masāžas efektu. [016] Terapeitiskais aparāts papildus var saturēt pāri plecu siksnu, kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni no muguras elementa augšējās daļas, apvijas ap cilvēka pleciem un ar siksnu piestiprināšanas elementiem plecu siksnu galos tiek piestiprinātas piestiprināšanas vietām uz siksnām. Terapeitiskais aparāts papildus var saturēt vismaz divas siksnas cilpas, kas atrodas uz siksnas virsmas, un pāris plecu siksnu, kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni no muguras elementa augšējās daļas, apvijas ap lietotāja pleciem, tiek izvilktas caur uz siksnām esošajām cilpām un, izveidojot 180 grādu izliekumu, tiek piestiprinātas piestiprināšanas vietā uz plecu siksnām ar siksnu piestiprināšanas elementiem uz plecu siksnām. Pāris plecu siksnu stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni no muguras elementa augšējās daļas un apvijas ap cilvēka pleciem, un turklāt plecu siksnas siksnām tiek piestiprinātas ar vismaz vienu elastīgu lenti.
[017] Aparāts mazina muguras muskuļu saspringumu, uzlabo asins mikrocirkulāciju un atvieglo muguras sāpes. Stiprinājums palīdz atgūt pareizu stāju, mehāniski palielinot izliekumu muguras jostasvietas daļā - šim nolūkam aparāta sānos ir īpaši konstruēts spriegošanas mehānisms, kas tad, kad nospriegots, ļauj piemērot muguras zonu izliekumu, kas atbilstošs dažādiem cilvēku torsiem.
[018] Aparāts pielāgojas jebkādam ķermeņa izliekumam, un pat intensīvu kustību laikā, piemēram, sportojot, konstruētās aparāta tehniskās iespējas pilnībā ieņem nepieciešamo pozīciju.
[019] Aparāta audums ir izvēlēts no viegliem un elpojošiem materiāliem un ar atbilstoši izvēlētu nostiepšanās intensitāti, tādējādi neizraisot berzi vai nospiedumus uz ķermeņa.
[020] Aparātam ir vairāki akupresūras elementu sektori, kas izvietoti noteiktā kārtībā spoguļattēla veidā attiecībā pret cilvēka torsa sagitālo plakni. Akupresūras elementu izkārtojums mijiedarbojas ar cilvēka muskuļu korseti, tādējādi stimulējot asins plūsmu uz mugurkaula bojātajām daļām. Akupresūras elementu zonas izraisa atjaunojošu efektu. Šis efekts tiek iegūts tādējādi, ka akupresūras elementu radītais spiediens ir cilvēkam pilnīgi jauna un neierasta sajūta torsa rajonā. Cilvēka muskuļu korsete tiek stimulēta un aktivizēta rehabilitācijai, atbrīvojot mugurkaulu no slodzes.
[021] Aparātam ir realizācijas varianti krustu kaula-jostas, jostas-krūškurvja un krūškurvja mugurkaula daļai, mijiedarbojoties ar torsa sānu daļām. Aparāta konstrukcija ietver akupresūras elementus, kas mijiedarbojas ar auklām un atrodas īpašās šūnās, kas nosaka akupresūras elementu atrašanās vietu. Auklas ir izvietotas vairākos līmeņos, un tās var atrasties gan horizontālā, gan vertikālā virzienā. Pastiprinoši elementi atdala akupresūras elementu izvietojuma zonas. Pastiprinošie elementi nodrošina aparāta formu un nepieļauj aparāta deformāciju virzienā uz āru tā nēsāšanas laikā. Aparāta iekšpuse cieši pieguļ cilvēka torsam. Spiediens, ko rada auklas savienojumā ar akupresūras elementiem, neizraisa sāpes, tas tiek izvēlēts tā, lai nebūtu vājš. Auklas ir sadalītas zonās, un tām galos ir regulējami piestiprināšanas elementi, kas ievērojami palielina iespēju regulēt aparāta spriegojumu un nostiprināšanu.
[022] Aparātā izmantotie akupresūras elementi var būt dažāda izmēra un formas. Kādā citā aparāta realizācijas variantā kopā var tikt izmantoti dažāda izmēra un formas akupresūras elementi. Dažāda izmēra un formas akupresūras elementi var tikt izmantoti aparāta realizācijas variantā, kurš dažādām cilvēka torsa daļām nodrošina atšķirīgu akupresūras efektu. Vēl kādā realizācijas variantā auklas iet caur akupresūras elementu kanāliem, lai akupresūras elements varētu slīdēt pa auklu. Citā realizācijas variantā akupresūras elementi var būt sasieti ar auklām. Akupresūras elementi var saturēt vītņotu caurumu regulēšanas skrūvei, kas izvietots perpendikulāri kanālam, nodrošinot to, ka regulēšanas skrūve notur auklu kanālā, tādējādi neļaujot akupresūras elementam slīdēt pa auklu. Kanālu skaits var būt atbilstošs caur akupresūras elementu ejošo auklu skaitam. Kādā citā akupresūras elementa un auklas kombinācijas realizācijas variantā akupresūras elements auklai var tikt piestiprināts, izmantojot akupresūras elementa virsmu.
[023] Akupresūras elementi uz paralēlām auklām var tikt izvietoti simetriski - savstarpēji paralēli, kā arī citās pozīcijās. Aparāts ir sadalīts sektoros, kas dažādām cilvēka torsa daļām ļauj nodrošināt savstarpēji neatkarīgu spiedienu. Mainot auklu spriegojuma spēku, mainās arī akupresūras elementu radītais spiediens uz ķermeni. Sektoru darbības princips ļauj iedarboties uz dažādām muskuļu grupām, tādējādi veicinot labākā terapeitiskā efekta nodrošināšanu.
[024] Dažādos aparāta realizācijas variantos var tikt izmantotas viena vai vairākas auklas. Uz katras auklas var būt viens vai vairāki akupresūras elementi. Auklas spriegojuma slodze caur visu elementa korpusu var būt vienmērīga vai atšķirīga. Tas nodrošina iespēju starp akupresūras elementiem radīt atšķirīgu stiepes slodzi. Tāpat viena aparāta konstrukcijā var tikt izmantotas auklas ar atšķirīgu vai vienādu stiepes slodzi. Aparāta realizācijas varianti ietver auklas dažādos virzienos, piemēram, paralēlas, diagonālas vai krusteniskas. Neatkarīgi no spriegošanas elementu atrašanās vietas tās var tikt piestiprinātas aparātam katra atsevišķi vai sasietas kopā - vienam punktam uz aparāta iekšējām konstrukcijām, uz ārējās vai iekšējās virsmas. Auklu viena punkta piestiprināšanas vietas gadījumā auklu elementu garums var būt atšķirīgs vai līdzīgs. Pavelkot auklas piestiprināšanas elementu realizācijas variantā ar atšķirīgiem garumiem, tiek nodrošināta atšķirīga spriegojuma slodze elementos un atšķirīgs akupresūras elementu radītais spiediens. Mugurkaula korekcijas gadījumā dažāda garuma auklas palielina mugurkaula lordozi un veicina akupresūras efektu attiecībā uz konkrētām cilvēka muguras daļām. Auklu tās garumā var veidot neelastīgi elementi un elastīgas vai daļēji elastīgas zonas. [025] Auklas piestiprināšanas elements var tikt piestiprināts aparāta piestiprināšanas vietai vai sastiprināts ar citu auklas piestiprināšanas elementu.
[026] Auklas var tikt pievienotas aparāta muguras elementam. Auklas viens punkts var tikt nofiksēts pie stiprinājuma, vai virsū var tikt uzlikts papildu pastiprinošs elements. Kādā citā realizācijas variantā katra auklas elementa gali netiek pievienoti aparātam un var tikt nostiprināti brīvā veidā. Papildu auklas var tikt pievienotas kā atsevišķas auklas, kas izvietotas uz ārējās vai iekšējās virsmas. Auklas var atrasties citā virzienā.
[027] Vēl kādā realizācijas variantā aukla var sastāvēt no dažādām zonām un var tikt raksturota kā vairāku spriegojumu elements. Auklai ir vismaz divas zonas ar atšķirīgu elastību, turklāt akupresūras elementi auklu zonām tiek piestiprināti ar kniežu aizdarēm vai ar regulēšanas skrūvēm, kas, auklām esot nostieptām, akupresūras elementiem nodrošina atšķirīgus gājiena garumus. Pateicoties auklas zonu atšķirīgajam spriegojumam, elementi nepieciešamajā cilvēka torsa vietā tiek piespiesti atšķirīgā veidā. Turklāt elementu kustības amplitūda auklas stiepšanās laikā ir atšķirīga, lai nodrošinātu nepieciešamo masāžas efektu.
[028] Akupresūras elementu un auklu izvietojums var būt muguras elementa iekšpusē vai uz iekšējās vai ārējās virsmas visas iespējamās kombinācijās. Viens no iespējamiem variantiem: akupresūras elementi atrodas uz aparāta iekšējās virsmas, esot tiešā kontaktā ar cilvēka torsa ādu. Aparāta mugurpuse ir platāka, lai palielinātu akupresūras elementu skaitu. Muguras elementa sānu daļas ir šaurākas, lai samazinātu spiedienu uz cilvēka ribām.
[029] Kādā citā realizācijas variantā akupresūras šūnas muguras elementā ir apšūtas ap akupresūras elementiem, lai lietošanas laikā saglabātu to pozīciju un lai tie būtu izvietoti nepieciešamajos sektoros.
[030] Aparāta pastiprinošie elementi var būt dažāda platuma, garuma un stingrības pakāpes. Traumas gadījumā var tikt izmantoti neelastīgi pastiprinošie elementi, kas stingri tur cilvēka ķermeņa muskuļu centru, novēršot tā deformāciju. Aparāta pastiprinošie elementi var tikt kombinēti ar auklām, un tie var saglabāt aparāta formu.
[031] Aparāta siksnām un auklām var tikt izmantoti dažāda veida piestiprināšanas elementi, kas paredzēti audumam, piemēram, āķa-cilpas, āķa-actiņas, kniežu aizdares, vai jebkurš cits piestiprināšanas elements, kas ļauj nostiprināt piestiprināšanas vietu un ir zināms jomas lietpratējam. Aparāts var būt dažāda izmēra, tas var būt piemērots jebkuram cilvēka torsa tipam saskaņā ar specifikāciju.
īss zīmējumu apraksts
[032] Zīmējumi vispārīgi, ar piemēriem, bet ne ierobežojot, ilustrē dažādus izgudrojuma realizācijas variantus.
[033] Zīm. 1A ir viena izgudrojuma realizācijas varianta skats perspektīvā.
[034] Zīm. 1B ir izgudrojuma cita realizācijas varianta skats perspektīvā.
[035] Zīm. 2 ilustrē cilvēka torsu (16) un cilvēka torsa (16) sagitālo plakni (17).
[036] Zīm. 3A ir izgudrojuma cita realizācijas varianta virsskats.
[037] Zīm. 3B ir realizācijas varianta, kas redzams zīm. 3A, skats perspektīvā.
[038] Zīm. 4A līdz 4D ilustrē akupresūras elementu (1) dažādus realizācijas variantus.
[039] Zīm. 5A līdz 5F ilustrē akupresūras elementu (1) dažādus realizācijas variantus, kā arī dažādus realizācijas variantus, kā akupresūras elementi (1) savienojami ar auklām (3).
[040] Zīm. 6A ir izgudrojuma cita realizācijas varianta, kas satur muguras elementu (6), skats perspektīvā. Aparāts ir attēlots no ārpuses.
[041] Zīm. 6B ir realizācijas varianta, kas redzams zīm. 6A, skats perspektīvā. Aparāts ir attēlots no iekšpuses.
[042] Zīm. 6C ilustrē auklu (3) un muguras auklu (26) izvietojumu aparātā, kas redzams zīm. 6A un 6B. Muguras elements (6) ir daļēji izņemts, lai attēlu padarītu vieglāk saprotamu.
[043] Zīm. 6D ilustrē šī izgudrojuma realizācijas variantu, kurā auklas (3) ir izvilktas caur muguras elementu (6).
[044] Zīm. 6E ilustrē šī izgudrojuma realizācijas variantu, kurā auklas (3) ir izvilktas caur sadalošo audumu (9).
[045] Zīm. 6F ilustrē šī izgudrojuma realizācijas variantu, kurā auklas (3) atrodas muguras elementā (6).
[046] Zīm. 7A ir šī izgudrojuma cita realizācijas varianta skats perspektīvā.
[047] Zīm. 7B ir šī izgudrojuma cita realizācijas varianta skats perspektīvā.
[048] Zīm. 7C ir šī izgudrojuma cita realizācijas varianta virsskats.
[049] Zīm. 7D ir šī izgudrojuma cita realizācijas varianta skats perspektīvā.
[050] Zīm. 8 ilustrē šī izgudrojuma vēl kādu realizācijas variantu, kas satur četras siksnas (7). Aparāts ir attēlots no ārpuses.
[051] Zīm. 9A ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu, kas satur četras siksnas (7) un četrus auklu piestiprināšanas elementus (5). Aparāts ir attēlots no ārpuses.
[052] Zīm. 9B ilustrē aparātu, kas redzams zīm. 9A, no iekšpuses.
[053] Zīm. 10A ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu, kas satur plecu siksnas (23). Aparāts ir attēlots no ārpuses.
[054] Zīm. 10B ilustrē aparātu, kas redzams zīm. 10A, no iekšpuses.
[055] Zīm. 11A ilustrē šī izgudrojuma citu realizācijas variantu, kas satur plecu siksnas (23) un četras siksnas (7). Aparāts ir attēlots no ārpuses.
[056] Zīm. 11B ilustrē aparātu, kas redzams zīm. 11A, no iekšpuses.
[057] Zīm. 12A ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu no ārpuses (15).
[058] Zīm. 12B ilustrē aparātu, kas redzams zīm. 12A, no iekšpuses (14).
Izgudrojuma īstenošanas piemēri
[059] Vēlamie izgudrojuma realizācijas varianti ir aprakstīti, atsaucoties uz zīmējumiem, lai ilustrētu izgudrojuma mērķus, priekšrocības un efektivitāti.
[060] Zīm. 1A ir viena izgudrojuma realizācijas varianta, kas satur būtiskas izgudrojuma tehniskās iespējas, skats perspektīvā. Aparāts satur vairākus akupresūras elementus (1), kas izvietoti atstatus. Akupresūras elementi (1) ir gatavoti no cieta materiāla un satur vismaz vienu caur tiem ejošu kanālu (2), lai caur kanālu (2) varētu tikt izvilkta vismaz viena aukla (3). Kanāli (2) ir attēloti zīm. 4A līdz 4D. Aparāts satur piecas auklas (3), kas ir stiepjama materiāla iegareni elementi. Auklas (3) aptver cilvēka torsu (16), tādējādi auklas (3) piespiež akupresūras elementus (1) cilvēka torsam (16). Katrs no diviem auklas (3) galiem ir piestiprināts auklas piestiprināšanas elementam (5). Auklas (3) ir izvietotas 90 grādu leņķī attiecībā pret cilvēka sagitālo plakni (17). Katrs auklas piestiprināšanas elements (5) tiek piestiprināts attiecīgajam auklas piestiprināšanas elementam (5) tā, ka viens auklas piestiprināšanas elements (5) pārklājas ar otru auklas piestiprināšanas elementu (5), tādējādi mainot attālumu starp auklu (3) galiem un tādējādi mainot auklu (3) spriegojumu. Auklu piestiprināšanas elementi (5) tiek savstarpēji savienoti, izmantojot āķa-cilpas vai āķa-actiņas, vai kniežu aizdares. Aparāts satur astoņus pastiprinošus elementus (4), kas ir iegareni elementi, kas gatavoti no elastīga un cieta materiāla. Pastiprinošie elementi (4) ir izvietoti šķērsām attiecībā pret auklām (3), nodrošinot ne tikai tīkla, ko veido pastiprinošie elementi (4) un auklas (3), pastiprināšanu, bet arī nodrošinot atstarpi starp blakus esošām auklām (3).
[061] Zīm. 1B ir izgudrojuma kāda cita realizācijas varianta, kas līdzīgs zīm. 1A redzamajam, skats perspektīvā. Realizācijas variants zīm. 1B atšķiras no realizācijas varianta zīm. 1A ar to, ka pastiprinošie elementi (4) ir savienoti ar akupresūras elementiem (1) un ir izvietoti diagonāli attiecībā pret auklām (3), nodrošinot ne tikai tīkla, ko veido pastiprinošie elementi (4) un auklas (3), pastiprināšanu, bet arī nodrošinot atstarpi starp blakus esošiem akupresūras elementiem (1). [062] Zīm. 2 ilustrē cilvēka torsu (16) un cilvēka torsa (16) sagitālo plakni (17). Terapeitiskajai aparātam, kas paredzēts cilvēka torsam (16), ir iekšpuse (14), kas vērsta pret cilvēka torsu (16), un ārpuse (15), kas vērsta virzienā uz āru no cilvēka torsa (16).
[063] Zīm. 3A un 3B ilustrē kādu citu izgudrojuma realizācijas variantu, turklāt katrā auklas (3) galā ir piestiprināts atsevišķs auklas piestiprināšanas elements (5).
[064] Zīm. 4A līdz 4D ilustrē dažādus akupresūras elementu (1) realizācijas variantus. Katrs akupresūras elements satur kanālu (2) auklas (3) ievietošanai. Zīm. 4A akupresūras elements (1) ir sfēra ar caurejošu kanālu (2). Zīm. 4B akupresūras elementam (1), kā arī caurejošajam kanālam (2) ir konkrēts profils. Zīm. 4C akupresūras elementam (1), kā arī caurejošajam kanālam (2) ir cits profils. Zīm. 4D akupresūras elementam (1), kā arī caurejošajam kanālam (2) ir neregulāra forma. Šajos realizācijas variantos visiem akupresūras elementiem (1) ir vismaz viens kanāls (2), caur kuru izvelkama aukla (3) vai muguras aukla (26).
[065] Zīm. 5A līdz 5F ilustrē akupresūras elementu (1) dažādus realizācijas variantus, kā arī dažādus realizācijas variantus, kā akupresūras elementi (1) savienojami ar auklām (3). Zīm. 5A akupresūras elements (1) satur kanālu (2), kā arī vītņotu caurumu (25), kas attiecībā pret kanālu (2) izvietots ortogonāli. Vītņotajā caurumā (25) var tikt ievietota (ieskrūvēta) regulēšanas skrūve (19) tā, ka šī regulēšanas skrūve (19) nofiksē auklu (3) kanālā (2), tādējādi akupresūras elements (1) tiek nofiksēts attiecībā pret auklu (3). Regulēšanas skrūves (19) vietā var tikt izmantota kniede (18), kā redzams zīm. 5B. Zīm. 5C ilustrē akupresūras elementa (1) realizācijas variantu, kurā aukla (3) akupresūras elementam (1) ir pielīmēta. Citos izgudrojuma realizācijas variantos akupresūras elements (1) satur gropi vai padziļinājumu, kurā var tikt nofiksēta aukla (3) (skatīt zīm. 5D). Zīm. 5E akupresūras elements (1) satur divus kanālus (2) tā, lai katrā kanālā (2) varētu tikt ievietota atsevišķa aukla (3). Abi kanāli (2) nekrustojas vai nešķērsojas. Zīm. 5F akupresūras elements (1) satur divus kanālus (2), kas krustojas, un aukla (3) ir ievietota katrā akupresūras elementa (1) kanālā (2).
[066] Zīm. 6A un 6B ilustrē vēl kādu izgudrojuma realizācijas variantu, kas satur muguras elementu (6). Muguras elements (6) ir gatavots no austa materiāla un pārklāj daļu cilvēka torsa muguras un sānu pušu. Muguras elements (6) satur muguras elementa actiņas (10), caur kurām izvelkamas auklas (3). Aparāts satur arī divas siksnas (7), katra siksna (7) ir elastīga materiāla iegarens elements. Katra siksna (7) ir piestiprināta muguras elementam (6) un ir šī muguras elementa (6) turpinājums. Viena siksna (7) stiepjas no muguras elementa (6) virzienā pa kreisi un simetriski pret sagitālo plakni (17), un otra siksna (7) stiepjas no muguras elementa (6) virzienā pa labi, tādējādi siksnas (7) var aptvert cilvēka torsu. Katrā distālajā galā no muguras elementa (6) siksna (7) satur siksnas piestiprināšanas elementu (8). Pastiprinošie elementi (4) ir saistīti ar muguras elementu (6) tā, lai muguras elements (6) stieptos visā pastiprinošo elementu (4) garumā. Aparāts satur muguras auklas (26), kur viens muguras auklu (26) gals ir piestiprināts muguras elementam (6), un otrs muguras auklu (26) gals ir piestiprināts muguras auklu piestiprināšanas elementam (27). Aparāts papildus satur divas cilpas (13), kas atrodas ārpusē (15) uz siksnu (7) virsmas un paredzētas auklu (3) izvilkšanai. Auklas (3) aptver cilvēka torsu (16) un tiek izvilktas caur cilpām (13) ērtai terapeitiskā aparāta lietošanai tā, lai pat tad, kad auklas (3) tiek atbrīvotas, piestiprināšanas elementi (5) paliek cilvēka torsa (16) daļā, kas pieejama cilvēkam, kas lieto terapeitisko aparātu. Zīm. 6C ilustrē auklu (3) un muguras auklu (26) izvietojumu aparāta muguras elementā (6), kas redzams zīm. 6A un 6B. Lai attēlu padarītu vieglāk saprotamu, muguras elements (6) ir daļēji izņemts tā, lai auklu (3) un muguras auklu (26) izvietojums būtu skaidri redzams.
[067] Zīm. 6D ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu, kurā auklas (3) ir izvilktas caur muguras elementu (6), kuram ir muguras elementa actiņas.
[068] Zīm. 6E ilustrē šī izgudrojuma realizācijas variantu, kurā auklas (3) ir izvilktas caur sadalošo audumu (9), kuram ir sadalošā auduma actiņas (24). Papildus iekšpusē (14) un ārpusē (15) ir nodrošināts audums tā, lai šie audumi pilnībā pārklāj sadalošo audumu ar akupresūras elementiem (1) un auklām (3). Zīm. 6F ilustrē līdzīgu šī izgudrojuma, kas redzams zīm. 6E, realizācijas variantu, tikai bez sadalošā auduma.
[069] Zīm. 7A ilustrē šī izgudrojuma citu realizācijas variantu, kas atšķiras no realizācijas varianta, kas redzams zīm. 7A, ar to, ka katra aukla (3) un katra muguras aukla (26) katrā galā satur tās attiecīgo auklas piestiprināšanas elementu (5) un muguras auklas piestiprināšanas elementu (27). Zīm. 7D ilustrē līdzīgu aparātu, kāds redzams zīm. 6A, kur katra aukla (3) katrā galā satur tās auklas piestiprināšanas elementu (5), un katra mugura aukla (26) katrā galā satur tās muguras auklas piestiprināšanas elementu (27). Vienīgā atšķirība ir piestiprināšanas vietu (11) konstrukcija. Zīm. 7B ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu, kurā visām auklām (3) ir kopīgi auklu piestiprināšanas elementi (5). Turklāt katram akupresūras elementam (1) ir sava muguras elementā (6) izveidota akupresūras elementa šūna (12).
[070] Zīm. 7C ilustrē šī izgudrojuma vēl kādu realizācijas variantu, kurā auklas (3), kas aptver cilvēka torsu (16), ir izvilktas caur cilpām (13) un, izveidojot 180 grādu izliekumu, ar auklas piestiprināšanas elementu (5) vai muguras auklas piestiprināšanas elementu (27) ir piestiprinātas piestiprināšanas vietai (11) muguras elementa (6) sānu vai aizmugurējā pusē.
[071] Zīm. 8 ilustrē šī izgudrojuma citu realizācijas variantu, kas satur divus auklu (3) komplektus un attiecīgās četras siksnas (7), vienu muguras auklu (26) komplektu un attiecīgo vienu auklas piestiprināšanas elementa (5) komplektu.
[072] Zīm. 9A un 9B ilustrē šī izgudrojuma vēl kādu realizācijas variantu, kas satur četras siksnas (7), divus muguras auklu piestiprināšanas elementus (27) un četrus auklu piestiprināšanas elementus (5). Muguras auklas (26) atrodas aparāta apakšējā daļā (21). Tās pašas mugura auklas (26) ir izvilktas caur muguras elementa (6) vidusdaļu.
[073] Zīm. 10A un 10B ilustrē šī izgudrojuma kādu citu realizācijas variantu, kas satur divas plecu siksnas (23), kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni (17) no muguras elementa (6) augšējās daļas (20) un ir konfigurētas aptvert cilvēka vai nēsātāja plecus. Plecu siksnas (23) satur arī siksnu piestiprināšanas elementus (8). Zīm. 10B ir attēlots akupresūras elementu (1) izvietojums uz muguras elementa (6).
[074] Zīm. 11A un 11B ilustrē šī izgudrojuma citu realizācijas variantu, kas satur plecu siksnas (23) un četras siksnas (7). Zīm. 11A un 11B realizācijas variants atšķiras no zīm. 10A un 10B realizācijas varianta ar to, ka tas satur papildu auklu (3), muguras auklu (26) komplektu, līdzīgi kā realizācijas variants, kas redzams zīm. 8 līdz 9B.
[075] Zīm. 12A un 12B ilustrē šī izgudrojuma vēl kādu realizācijas variantu, kas satur divas plecu siksnas (23), kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni (17) no muguras elementa (6) augšējās daļas (20) un ir konfigurētas aptvert cilvēka vai nēsātāja plecus, esot savienotas ar siksnām (7). Plecu siksnas (23) ir savienotas ar siksnām (7), izmantojot elastīgās siksnas (28). Viens auklu (3) komplekts un uz tām esošie akupresūras elementi (1) muguras elementā atrodas perpendikulāri un pret sagitālo plakni (17), un divi muguras auklu (26) komplekti un uz tām esošie akupresūras elementi (1) muguras elementā atrodas diagonāli pret sagitālo plakni (17). Šī izgudrojuma muguras elements (6) ir veidots tā, lai izlīdzinātos ar cilvēka torsa (16) augšējām daļām.
[076] Kaut arī izgudrojuma objekts var būt pakļauts dažādām modifikācijām un alternatīvām formām, kur konkrēti izgudrojuma realizācijas varianti ir parādīti kā piemēri zīmējumos un šeit ir detalizēti aprakstīti, ir jāsaprot, ka izgudrojumu nav paredzēts ierobežot tikai ar konkrēti šeit aprakstītiem variantiem. Dnzak izgudrojums ietver visas modifikācijās, ekvivalentus un alternatīvas, kas ietilpst pretenzijās izklāstītā izgudrojuma objekta aizsardzības apjomā.
Atsauču saraksts
1. akupresūras elements;
2. kanāls;
3. aukla;
4. pastiprinošs elements;
5. auklas piestiprināšanas elements;
6. muguras elements;
7. siksna;
8. siksnas piestiprināšanas elements;
9. sadalošais audums;
10. muguras elementa actiņa;
11. piestiprināšanas vieta;
12. akupresūras elementa šūna;
13. cilpa;
14. iekšpuse;
15. ārpuse;
16. cilvēka torss;
17. sagitālā plakne;
18. kniede;
19. regulēšanas skrūve;
20. augšējā daļa;
21. apakšējā daļa;
22. siksnas cilpa;
23. plecu siksna;
24. sadalošā auduma actiņa;
25. vītņots caurums;
26. muguras aukla;
27. muguras auklas piestiprināšanas elements; un
28. elastīga siksna.

Claims (14)

1. Terapeitisks aparāts cilvēka torsam (16), turklāt aparātam ir iekšpuse (14), kas vērsta pret cilvēka torsu (16), un ārpuse (15), kas vērsta virzienā uz āru no cilvēka torsa (16), un turklāt aparāts satur:
- vismaz divus akupresūras elementus (1), kas viens no otra atrodas 1 mm līdz 10 cm attālumā/šāds attālums ir starp tiem, turklāt akupresūras elementi (1) ir gatavoti no cieta materiāla un satur vismaz vienu caur tiem ejošu kanālu (2), lai caur kanālu (2) varētu tikt izvilkta vismaz viena aukla (3);
- vismaz divas auklas (3), kas ir stiepjama materiāla iegareni elementi, turklāt auklas (3) aptver cilvēka torsu (16), un tādējādi auklas (3) piespiež akupresūras elementus (1) cilvēka torsam (16); turklāt auklas (3) ir izvietotas šķērsām attiecībā pret cilvēka sagitālo plakni (17);
- vismaz divus auklas piestiprināšanas elementus (5), turklāt katrs no diviem auklas (3) galiem ir piestiprināts auklas piestiprināšanas elementam (5); turklāt viens auklas piestiprināšanas elements (5) ir piestiprināts citam auklas piestiprināšanas elementam (5) tā, ka viens auklas piestiprināšanas elements (5) pārklājas ar citu auklas piestiprināšanas elementu (5), tādējādi mainot attālumu starp auklu (3) galiem un tādējādi mainot auklu (3) spriegojumu; un turklāt auklu piestiprināšanas elementiem (5) ir āķa-cilpas vai āķa-actiņas, vai kniežu aizdare; un
- vismaz divus pastiprinošus elementus (4), kas ir iegareni elementi, kas gatavoti no elastīga un cieta materiāla, turklāt pastiprinošie elementi (4) ir izvietoti šķērsām attiecībā pret auklām (3).
2. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar 1. pretenziju, turklāt akupresūras elements (1) satur vītņotu caurumu (25) regulēšanas skrūvei (19), kas izvietots perpendikulāri kanālam (2), nodrošinot to, ka regulēšanas skrūve (19) notur auklu (3) kanālā (2), tādējādi neļaujot akupresūras elementam (1) slīdēt pa auklu (3).
3. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar l.vai 2. pretenziju, turklāt viens no diviem pastiprinošā elementa (4) galiem ir piestiprināts vienai auklai (3), un otrs pastiprinošā elementa (4) gals ir piestiprināts citai auklai (3), tādējādi starp auklām (3) nodrošinot no 1 līdz 10 cm attālumu, un turklāt savstarpēji savienotās auklas (3) un pastiprinošie elementi (4) veido elastīgu tīklu.
4. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar 1. vai 2. pretenziju, kas papildus satur:
- muguras elementu (6), kas gatavots no austa materiāla, no vismaz viena auduma slāņa un pārklāj daļu cilvēka torsa muguras un sānu pušu, turklāt muguras elements (6) satur muguras elementa actiņas (10), caur kurām izvelkamas auklas (3);
- vismaz vienu siksnu (7), kas ir elastīga materiāla iegarens elements, kas ir muguras elementa (6) turpinājums, kas stiepjas no muguras elementa (6) virzienā pa kreisi, un simetriski pret sagitālo plakni (17) - tādu pašu skaitu siksnu (7), kas stiepjas no muguras elementa (6) virzienā pa labi, un siksnas (7) aptver cilvēka torsu; katrā distālajā galā no muguras elementa (6) siksna (7) satur siksnas piestiprināšanas elementu (8);
turklāt pastiprinošie elementi (4) ir saistīti ar muguras elementu (6) tā, ka muguras elements (6) stiepjas visā pastiprinošo elementu (4) garumā.
5. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar 1., 2. vai 4. pretenziju, turklāt muguras elements (6) satur sadalošo audumu (9) ar sadalošā auduma actiņām (24), caur kurām auklas (3) tiek izvilktas šādā veidā: aukla (3) no ārpuses (15) tiek izvilkta caur sadalošā auduma (9) sadalošā auduma actiņu (24), tad tiek izvilkta caur akupresūras elementu (1), tad no iekšpuses (14) tiek izvilkta caur sadalošā auduma (9) sadalošā auduma actiņu (24), tad no sadalošā auduma (9) ārpuses (15) tiek izvilkta caur sadalošā auduma actiņu (24), un tā tas mijas vismaz diviem akupresūras elementiem (1).
6. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1., 2., 4. un 5. pretenzijas, turklāt
- muguras elements (6) satur vismaz divus auduma slāņus, starp kuriem izvietoti akupresūras elementi (1), pastiprinošie elementi (4), auklas (3) un sadalošais audums (9);
- terapeitiskais aparāts satur muguras auklu (26), kur viens muguras auklas (26) gals ir piestiprināts muguras elementam (6), un otrs muguras auklas (26) gals ir piestiprināts muguras auklas piestiprināšanas elementam (27); un
- aparāts papildus satur vismaz divas cilpas (13), kas atrodas ārpusē (15), uz siksnu (7) virsmas un paredzētas auklu (3) izvilkšanai, un turklāt auklas (3) aptver cilvēka torsu (16) un tiek izvilktas caur cilpām (13) ērtai terapeitiskā aparāta lietošanai tā, lai pat tad, kad auklas (3) tiek atbrīvotas, piestiprināšanas elementi (5) paliek torsa (16) daļā, kas pieejama cilvēkam, kas lieto terapeitisko aparātu.
7. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1., 2. vai no 4. līdz 6. pretenzijai, turklāt vismaz vienai no auklām (3) vai no mugura auklām (26) ir vismaz divas zonas ar atšķirīgu elastību, turklāt akupresūras elementi (1) auklu (3) vai muguras auklu (26) vismaz divām zonām tiek piestiprināti ar kniedēm (18) vai regulēšanas skrūvēm (19), tādējādi, auklām (3) vai muguras auklām (26) esot nostieptām, akupresūras elementiem (1) tiek nodrošināts atšķirīgs gājiena garums.
8. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1., 2. vai no 4. līdz 7. pretenzijai, kas papildus satur vismaz divas piestiprināšanas vietas (11) siksnu piestiprināšanas elementu (8) vai auklu piestiprināšanas elementu (5) piestiprināšanai, kas izvietotas uz siksnu (7) virsmas vai uz muguras elementa (6) virsmas simetriski pret sagitālo plakni (17).
9. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 8. pretenzijai, turklāt auklas (3) un muguras auklas (26), kas aptver cilvēka torsu (16), ir izvilktas caur cilpām (13) un, izveidojot 180 grādu izliekumu, ar auklas piestiprināšanas elementu (5) vai muguras auklas piestiprināšanas elementu (27) ir piestiprinātas piestiprināšanas vietai muguras elementa (6) sānu vai aizmugurējā pusē.
10. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 9. pretenzijai, turklāt vismaz vienas muguras auklas (26) viens gals ir nofiksēts pie muguras elementa (6) vienā vietā, un otrs muguras auklas (26) gals tiek nofiksēts pie muguras elementa (6) otrā vietā, tādējādi tad, kad siksnas (7) tiek nostiprinātas ap cilvēka torsu (16), muguras auklas (26) tiek nostieptas ar muguras elementu (6).
11. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 10. pretenzijai, kas papildus muguras elementā (6) satur vismaz divas šūnas (12) akupresūras elementiem (1), kas izveidotas, sašujot kopā vismaz divus muguras elementa (6) auduma slāņus ap akupresūras elementu (1), auklai (3) esot izvilktai caur akupresūras elementu (1); un turklāt vismaz divi akupresūras elementi (1) atrodas iekš akupresūras elementu (1) šūnām (12); tādējādi akupresūras elementu (1) šūnas (12) ierobežo akupresūras elementu (1) nobīdes attālumu garumā, kas vienlīdzīgs ar akupresūras elementa (1) garumu, tādējādi, cilvēkam, izmantojot aparātu, kustoties, tiek nodrošināts masāžas efekts.
12. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 11. pretenzijai, kas papildus satur pāri plecu siksnu (23), kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni (17) no muguras elementa (6) augšējās daļas (20) un apvijas ap cilvēka pleciem, un ar siksnu piestiprināšanas elementiem (8) plecu siksnu (23) galos tiek piestiprinātas piestiprināšanas vietai (11) uz siksnām (7).
13. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 12. pretenzijai, kas papildus satur vismaz divas siksnu cilpas (22), kas atrodas uz siksnas (7) virsmas; un pāri plecu siksnu (23), kas stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni (17) no muguras elementa (6) augšējās daļas (20), apvijas ap lietotāja pleciem, tiek izvilktas caur uz siksnām (7) esošajām siksnu cilpām (22) un, izveidojot 180 grādu izliekumu, tiek piestiprinātas piestiprināšanas vietā (11) uz plecu siksnas (23) ar siksnu piestiprināšanas elementiem (8) uz plecu siksnām (23).
14. Terapeitiskais aparāts saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 13. pretenzijai, turklāt pāris plecu siksnu (23) stiepjas paralēli un simetriski pret sagitālo plakni no muguras elementa (6) augšējās daļas (20) un apvijas ap cilvēka pleciem, un turklāt plecu siksnas (23) tiek piestiprinātas siksnām (7), izmantojot vismaz vienu elastīgu lenti (28).
LVLVP2022000065A 2022-07-18 2022-07-18 Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam LV15805B (lv)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVLVP2022000065A LV15805B (lv) 2022-07-18 2022-07-18 Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam
PCT/LV2023/050011 WO2024019607A1 (en) 2022-07-18 2023-07-03 Adjustable therapeutic apparatus for the human torso

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVLVP2022000065A LV15805B (lv) 2022-07-18 2022-07-18 Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV15805A LV15805A (lv) 2024-01-20
LV15805B true LV15805B (lv) 2024-04-20

Family

ID=83362450

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVLVP2022000065A LV15805B (lv) 2022-07-18 2022-07-18 Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam

Country Status (2)

Country Link
LV (1) LV15805B (lv)
WO (1) WO2024019607A1 (lv)

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4622957A (en) 1984-07-03 1986-11-18 Curlee James D Therapeutic corset
US5290307A (en) * 1991-03-28 1994-03-01 Choy Daniel S J Spinal acupressure device
RU2175219C2 (ru) * 1999-12-06 2001-10-27 Севрюков Василий Федорович Пояс поясничный
KR200299946Y1 (ko) * 2002-09-23 2003-01-06 유태우 지압벨트
US20080262536A1 (en) * 2007-04-18 2008-10-23 Ab Ortho, Llc Apparatus for treating soft tissue injuries during physical activity
WO2009052031A1 (en) 2007-10-17 2009-04-23 Orthomerica Products, Inc. Adjustable posterior spinal orthosis
US20120117702A1 (en) * 2010-11-12 2012-05-17 Jerry King Articles of Clothing With Beads
US9572705B2 (en) * 2012-01-13 2017-02-21 Ossur Hf Spinal orthosis
FR3001125B1 (fr) * 2013-01-24 2016-02-19 Vincent Belhumeur Vetement comportant une gaine en materiau elastique qui comprend un reseau de billes

Also Published As

Publication number Publication date
WO2024019607A1 (en) 2024-01-25
LV15805A (lv) 2024-01-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2273168T3 (es) Medio de soporte lumbar.
US8409122B2 (en) Back orthosis and orthotic method
RU2701579C1 (ru) Реклинирующий ортез с натяжными ремнями
US10406014B2 (en) Low-profile, postural corrective garment for therapeutic relief of low back pain and mechanical lumbar disorders
EP2600808B1 (en) Orthopaedic device
US5967998A (en) Lumbo-sacral orthosis
US10617553B2 (en) Neck orthosis
US20050054960A1 (en) Orthosis closure system with mechanical advantage
US20050197607A1 (en) Posture improvement device and method of use
US20130289461A1 (en) Orthosis and orthotic methods for applying localized force to a wearer's back
US5782781A (en) All-in-one girdling belt for lumbar and coxa support
KR102308837B1 (ko) 등받이 벨트
US10143583B2 (en) Lumbar brace
RU2670700C9 (ru) Ортез для туловища
LV15805B (lv) Regulējams terapeitisks aparāts cilvēka torsam
KR200476376Y1 (ko) 인체공학적 구조를 갖는 의료용 복대
KR102376666B1 (ko) 허리 지지 교정벨트
US11510802B1 (en) Scoliosis brace
RU2142244C1 (ru) Жилет, корректирующий осанку человека
RU201112U1 (ru) Корректор нарушений осанки
RU2158119C1 (ru) Корректор осанки
RU2254103C2 (ru) Пояс для поясницы
RU2226373C2 (ru) Эластичный корсет
KR200305905Y1 (ko) 복대 겸용 척추 교정용 벨트
RU30570U1 (ru) Ортопедический пояс-корсет