LV15624B - Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG' - Google Patents

Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG' Download PDF

Info

Publication number
LV15624B
LV15624B LVP-20-61A LVP2020000061A LV15624B LV 15624 B LV15624 B LV 15624B LV P2020000061 A LVP2020000061 A LV P2020000061A LV 15624 B LV15624 B LV 15624B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
floating
power plant
pontoons
bridge
movement
Prior art date
Application number
LVP-20-61A
Other languages
English (en)
Inventor
Jānis KLEPERIS
Rims VAITKUS
Chien-Heng Chou
Vladimirs ŅEMCEVS
Pēteris LESNIČENOKS
Elmārs BALTIŅŠ
Original Assignee
Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas Institūts
Jānis KLEPERIS
Vaitkus Rims
Chien-Heng Chou
Ņemcevs Vladimirs
Pēteris LESNIČENOKS
Elmārs BALTIŅŠ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas Institūts, Jānis KLEPERIS, Vaitkus Rims, Chien-Heng Chou, Ņemcevs Vladimirs, Pēteris LESNIČENOKS, Elmārs BALTIŅŠ filed Critical Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas Institūts
Priority to LVP-20-61A priority Critical patent/LV15624B/lv
Publication of LV15624A publication Critical patent/LV15624A/lv
Publication of LV15624B publication Critical patent/LV15624B/lv

Links

Landscapes

  • Other Liquid Machine Or Engine Such As Wave Power Use (AREA)

Abstract

Izgudrojums attiecas uz elektrisko tehnoloģiju nozari. Lineārais elektrības ģenerators rada elektroenerģiju, ar savienotiem pontona tiltiem, kuri, izmantojot magnētiskos kustības paātrinātājus, uztver ūdens viļņu impulsus. Piedāvātais ģenerators var tikt izmantots elektroenerģijas ražošanai mājsaimniecību vajadzībām.

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
Zināmā tehnikas līmeņa analīze
[001] Pasaulē tiek īstenoti lieli viļņu enerģijas pārveidošanas projekti, būvējot lielas spēkstacijas - Portugālē, Anglijā, Skotijā, Austrālijā, Amerikā:
https://www.youtube.conVwatch?v= 8miWW2QyN 4 https://www.youtube.comAvatch?v=L wY Sj !Hn8eA https://www.youtube.com/watch?v=gEp6CtB qfs
[002] Pasaulē radītas un testētas simtiem iekārtas, bet nav piedāvājumu individuālam lietotājam.
[003] Izmantojot magnētiskā paātrinātāja darba vienības [Wave Impulse Linear Electrical Generator] WILEG [latviski -Viļņu Impulsa Lineārais Elektro Ģenerators] kas ūdens viļņu kustību uztver ar pludiņu (10) palīdzību un pārnes to uz magnētiskajiem paātrinātājiem lineārajos elektroģeneratoros, kuras tiek nostiprinātas skaitā 1 - 100 uz Vanung Universitātes (Taivāna) profesora Chien-Heng Chou izgudrotā peldošā pontonu tilta nesošā rāmja (1) (patenta Nr. TWM517252U “Ocean wave power generation device ' 2016.g.), proti, vertikāli novietoti pontoni (3), kurus maz iespaido ūdens viļņu kustība augšup/lejup, peldošā pontonu tilta nesošo rāmi (1) ar garumu vismaz piecas reizes lielāku par vidusdaļā nostiprināto trīsstūrveida turētāja rāmi (4) darba vienībām (5), ir izveidota jauna tipa peldoša elektrostacija - tilts viļņu impulsu lineārajiem elektroģeneratoriem (Tilts Wave Impulse Linear ElectroGenerator, turpmāk tekstā T-WILEG), kuru var ekspluatēt individuālie lietotāji, tiltam detaļas atrodot saimniecības preču veikalos, samontējot pašu rokām no atsevišķiem mezgliem (piemēram, vertikālos pontonus (3) veido no kanalizācijas cauruļu posmiem, peldošā pontonu tilta nesošo rāmi veido no alumīnija plauktu elementiem) un noenkurojot TWILEG iekārtu ūdens tilpnēs, netālu no krasta līnijas. T-WILEG iekārtas saražoto elektroenerģiju uzkrāj akumulators (6) un to var izveidot kā peldošu salu ar elektriskās uzlādēs iespēju, vai ar zemūdens elektrības kabeli nodot tālākai izmantošanai krastā mājsaimniecības elektroapgādes nodrošināšanai (portatīvo ierīču uzlādēšanai, sadzīves elektronikas darbināšanai, apgaismošanai) (skatīt 1. un 2. zīm.).
[004] T-WILEG peldošās elektrostacijas konstrukciju veido peldoša pontonu tilta nesošais rāmis (1), divi perpendikulāri nostiprināti pontonu turētāju rāmji (2), nepieciešamā skaitā vertikālā pozīcijā nostiprināti pontoni (3), trīsstūrveida turētāja rāmis (4) ar darba vienībām (5), elektroenerģijas uzkrāšanas iekārta/akumulators (6), zemūdens elektriskais kabelis (8a) un peldošās elektrostacijas enkurs ar saiti (8). Pontonu (3) skaitu nosaka svars darba vienībām (5), kas ir viļņu impulsu lineārie elektroģeneratori WILEG, un to skaits atbilst kopējai iegūstamajai jaudai Pk=i*P, kur P ir vienas darba vienības jauda, i - to skaits). Četri tilta iegrimi regulējošie pontoni (7) nepieciešami, lai darba vienību (5) pludiņus (10) pieregulētu ūdens līmenim (9) (skatīt 1.-2. zīm.).
[005] Peldošā elektrostacijas peldošā pontonu tilta nesošā rāmja (1) garums ir vismaz piecas reizes garāks par uz tā vidusdaļā nostiprinātā trīsstūrveida turētāja rāmja (4) malu, kas nodrošina ūdens viļņu kustības augšup/lejup efektīvu iedarbību uz darba vienību (5) pludiņu (10) kustību vertikālā virzienā, salīdzinot ar šādu kustību attālināti novietotiem peldošās elektrostacijas pontoniem (3), kuru vertikālais novietojums vēl mazāk iespaidojas no ūdens viļņu kustības augšup/lejup (skatīt 1. zīm.).
[006] Kustības atšķirības starp pontoniem (3) un darba vienību (5) pludiņiem (10) dod iespēju pludiņiem (10) kustēties vertikālās ass virzienā daudz efektīvāk, kā pašam peldošās elektrostacijas pontonu tilta rāmim (1) (skatīt 1. - 3.zīmējumus, H - viļņa augstums).
[007] Ja tiek veidota piedāvātā enerģijas ražošanas sistēma, ar iespēju brīvi pārvietot pludiņu (10) uz augšu, bet saražoto elektroenerģiju ņemt tikai, virzoties pludiņam uz leju (pateicoties /gravitācijas spēkam), mēs varam iegūt sekojošo (skatīt 2. zīm.):
1. Zinot pludiņa (10) tilpumu, var aprēķināt iespējamo celtspēju pludiņam, līdz ar to var izvēlēties vadošā magnētu bloka (12) vai paātrinātāja spoļu tinuma bloka (13) svaru, kuru novietot uz pludiņa vadīklas (11), lai pludiņa celtspēja būtu efektīvi izmantota attiecībā pret kopējo pludiņa svaru (skatīt 2. zīm.);
2. Pēc viļņu lieluma dotajā laikā un vietā, varam aprēķināt teorētiski iegūstamās jaudas lielumu, jo viļņu augstums H un garums L laika vienībā summējas noteiktā lielumā (skatīt 3. un 4. zīm.)
3. Pludiņa (10) tilpuma lielumu var izvēlēties pēc iespējas mazāku, lai tas spētu uztvert pavisam mazu viļņu kustību un no tās iegūt jau elektroenerģiju (skatīt 2. zīm.).
4. Lai iegūtu lielāku kopējo elektroenerģiju, mēs varam novietot uz krasta pamatnes vai peldošas platformas vismaz 1-100 darba vienības (5), kuru kopējā saražotā elektroenerģijas summārā jauda būs izvēlētā lielumā (skatīt 2. zīm).
[008] ] Zīmējumos izmantotie apzīmējumi
- peldošā pontonu tilta nesošais rāmis
- pontonu turētāju rāmji
- pontoni
- trīsstūrveida turētāja rāmis
- darba vienība
- elektroenerģijas uzkrāšanas iekārta/akumulators
- tilta iegrimi regulējošie pontoni
- enkurs ar saiti
8a - zemūdens elektriskais kabelis
- ūdens līmenis
- pludiņš
- pludiņa vadīkla
- vadošais magnētu bloks
- paātrinātāja spoļu tinumi
- paātrinātāja magnētu bloks
Izgudrojuma detalizēts izklāsts
[009] T-WILEG peldošās elektrostacijas konstrukcija sastāv no peldošā pontonu tilta nesošā rāmja (1), diviem perpendikulāri nostiprinātiem pontonu turētāju rāmjiem (2), nepieciešamā skaitā vertikālā pozīcijā nostiprinātiem pontoniem (3), kuru skaitu nosaka darba vienību (5) kopējais svars, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu izvēlēto kopējo jaudu Pk=i*P, kur P ir vienas darba vienības (5) jauda, i ir izvēlētais darba vienību (5) skaits, kas var būt no 1 līdz 100; pluss visu pārējo konstrukciju svars: trīsstūrveida turētāja rāmis (4), elektroenerģijas uzkrāšanas iekārta/akumulators (6), tilta iegrimi regulējošie pontoni (7) un citi - skatīt 1. un 2. zīm.).
[010] T-WILEG elektrostacijas peldošā pontonu tilta nesošā rāmja (1) garums ir vismaz piecas reizes garāks par uz tā vidusdaļā nostiprinātā darba vienību (5) trīsstūrveida turētāja rāmja (4) pamata malu, kas nodrošina ūdens viļņu kustības augšup/lejup efektīvu iedarbību uz darba vienību (5) pludiņu (10) kustību vertikālā virzienā, salīdzinot ar šādu kustību attālināti novietotiem peldošās elektrostacijas T-WILEG pontoniem (3), kuru vertikālais novietojums vēl mazāk iespaidojas no ūdens viļņu kustības augšup/lejup (skatīt 1.-3. zīm.).
[011] Kustības atšķirības starp pontoniem (3) un pludiņiem (10) dod iespēju pludiņiem (10) kustēties vertikālā virzienā daudz efektīvāk, kā pašam T-WILEG peldošās elektrostacijas pontonu tilta nesošam rāmim (1) (skatīt 1.-3 zīm.).
[012] Elektroenerģijas ražošanas sistēma tiek veidota ar iespēju pludiņam (10) kustēties uz augšu, saražojot elektrisko enerģiju, pateicoties paātrinātāja magnētu bloku (14) kustībai (3-4 reizes ātrāka par pludiņa kustību) cauri paātrinātāja spoļu tinumiem (13), bet virzoties pludiņam (10) uz leju, pateicoties gravitācijas spēkam un 3 - 4 reizes ātrākai paātrinātāja magnētu bloku (14) kustībai cauri paātrinātāja spoļu tinumiem (13), iegūtās elektriskās enerģijas summa ir lielāka kā tas būtu, ja magnētiskā paātrinātāja (2. zīm.) vietā tiktu izmantots parasts lineārais elektriskās enerģijas ģenerators:
1. Zinot pludiņa (10) tilpumu, var aprēķināt iespējamo celtspēju pludiņam (10), izvēloties vadošo magnētu bloku (12) skaitu, kurus novietot uz pludiņa (10) vadīklas (11), lai pludiņa (10) celtspēja būtu efektīvi izmantota attiecībā pret kopējo svaru (2. zīm.);
2. Pēc viļņu lieluma, dotajā laikā un vietā, varam aprēķināt teorētiski iegūstamās jaudas lielumu, jo viļņu augstums H un garums L laika vienībā summējas - skatīt 4. zīm.
3. Pludiņa (10) tilpuma lielumu var izvēlēties pēc iespējas mazāku, lai tas spētu uztvert pavisam mazu viļņu (augstums <10 cm) kustību un no tās jau iegūt elektroenerģiju (skatīt 2. zīm.).
4. Lai iegūtu lielāku kopējo elektroenerģiju, mēs varam novietot uz krasta pamatnes vai peldošas platformas no 1 līdz 100 darba vienības (5), lai kopējā saražotā elektroenerģija būtu nepieciešamajā lielumā (skatīt 1. zīm.).

Claims (4)

1. Peldošās elektrostacijas konstrukcija, kas sastāv no peldošā pontonu tilta nesošā rāmja (1), diviem perpendikulāri nostiprinātiem pontonu turētāju rāmjiem (2), vertikālā pozīcijā nostiprinātiem pontoniem (3), lai peldošā pontonu tilta nesošais rāmis (1) mazāk iespaidojas no ūdens viļņu kustības augšup/lejup, trīsstūrveida turētāja rāmja (4) ar no 1 līdz 100 darba vienībām (5), elektroenerģijas uzkrāšanas iekārtas/akumulatora (6), tilta iegrimi regulējošiem pontoniem (7), kas nodrošina ka darba vienību (5) pludiņi (10) ir līdz ar ūdens līmeni (9) un mazākās viļņu kustības augšup/lejup ierosina pludiņa (10) un tas - paātrinātāju magnētu bloku (14) kustību cauri paātrinātāja spoļu tinumiem (13), zemūdens elektriskā kabeļa (8a) un peldošās elektrostacijas enkura ar saiti (8); un kura atšķiras ar to, ka paredzēta individuālam lietotājam, vai izveidota kā peldoša sala ar elektriskās uzlādēs iespēju, vai krasta mājsaimniecības elektroapgādes nodrošināšanai.
2. Peldošās elektrostacijas konstrukcija, atbilstoši 1. pretenzijai, kas atšķiras ar to, ka peldošās elektrostacijas pontonu tilta nesošā rāmja (1) garums ir vismaz piecas reizes garāks par uz tā vidusdaļā nostiprinātā, trīsstūrveida turētāja rāmja (4) malu, kas paredzēts darba vienību (5) nostiprināšanai, kas nodrošina ūdens viļņu kustības augšup/lejup efektīvu iedarbību uz darba vienības (5) pludiņu (10) kustību vertikālā virzienā, salīdzinot ar šādu attālināti novietotu tilta galu pontonu (3) kustību ,kuru vertikālais novietojums mazāk iespaidojas no ūdens viļņu kustības augšup/lejup .
3. Peldošās elektrostacijas konstrukcija saskaņā ar 1. un 2. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka peldošā pontonu tilta nesošais rāmis (1), trīsstūrveida turētāja rāmis (4), pontonu turētāju rāmji (2), kā arī paši pontoni (3) individuālam lietotājam ir samontējami, izmantojot tirdzniecības tīklā iegādātos elementus un mezglus, kā arī instrumentus montēšanai.
4. Peldošās elektrostacijas konstrukcija saskaņā ar 3. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka tirdzniecības tīklā iegādātie atsevišķie elementi, mezgli un detaļas ir komplektējamas un samontējamas daudzumā, ko nosaka patērētāja iegādāto elektroģeneratoru (darba vienību) skaits.
LVP-20-61A 2020-09-04 2020-09-04 Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG' LV15624B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-20-61A LV15624B (lv) 2020-09-04 2020-09-04 Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG'

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-20-61A LV15624B (lv) 2020-09-04 2020-09-04 Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG'

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV15624A LV15624A (lv) 2022-03-20
LV15624B true LV15624B (lv) 2023-05-20

Family

ID=80684865

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-20-61A LV15624B (lv) 2020-09-04 2020-09-04 Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem 'T-WILEG'

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV15624B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV15624A (lv) 2022-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Bozzi et al. Wave energy farm design in real wave climates: the Italian offshore
US8692404B2 (en) Chained assembly of hydroelectric power generators
EP2171264B1 (en) Floating mechanical structure to produce directly electricity by means of the swinging of a magnetic pendulum caused by sea wave motion
RU2409761C2 (ru) Способ преобразования механической энергии первичного источника в электрическую и волновая энергетическая установка для его осуществления
US20070273156A1 (en) Wave Power Generator
JP2012514710A (ja) 海洋波エネルギー収穫方法及び装置
CN203655524U (zh) 小型波浪能发电装置
Tyrberg et al. Wave buoy and translator motions—on-site measurements and simulations
CN104024631A (zh) 波浪能发生器
CN103122832B (zh) 环境水体原位自动监测仪的供电装置
JP2018533691A (ja) 重力及び浮力を用いた自家発電装置、構造物を用いた自家発電装置、及びこれを用いた海洋境界灯
CN103939267A (zh) 一种利用海洋波浪能和平动动能的发电系统
US20130313829A1 (en) Method of generating electrical power for a port
KR20160006081A (ko) 파랑 에너지를 이용한 시소 타입의 자가 발전 시스템
KR20120062039A (ko) 부유식 조류발전장치 및 그 시공방법
CN105257478A (zh) 一种非稳态复合型海上漂浮能量捕获装置及方法
LV15624B (lv) Peldoša pontonu viļņu enerģijas elektrostacija individuāliem patērētājiem &#39;T-WILEG&#39;
Symonds et al. Low-power autonomous wave energy capture device for remote sensing and communications applications
KR101433309B1 (ko) 이온 폴리머 금속 복합체를 이용한 해상 부유식 발전장치
CN106884756B (zh) 海水浪涌能和潮汐流动能综合利用发电机组
Svensson Experimental results from the lysekil wave power research site
US9816481B2 (en) System and apparatus for generating electricity from motion of fluid
KR20170014644A (ko) 독립형 항로표지시설물 파랑발전 패키지 시스템
KR20170076532A (ko) 자가발전 엘이디 발광 표시기
US20100109330A1 (en) Installation For Producing Electrical Energy From Sea Waves Using the Basic Impulse Method