LV14507B - Method and device for turn and orientation of windmill blades - Google Patents
Method and device for turn and orientation of windmill blades Download PDFInfo
- Publication number
- LV14507B LV14507B LVP-10-147A LV100147A LV14507B LV 14507 B LV14507 B LV 14507B LV 100147 A LV100147 A LV 100147A LV 14507 B LV14507 B LV 14507B
- Authority
- LV
- Latvia
- Prior art keywords
- wind
- wings
- rotation
- pole
- electromagnets
- Prior art date
Links
Classifications
-
- Y02E10/722—
Landscapes
- Wind Motors (AREA)
Description
Izgudrojuma aprakstsDescription of the Invention
Izgudrojums attiecas uz vēj ģeneratoriem, konkrēti - uz ierīci un metodi vējģeneratora spārna pagriešanai ap savu asi un orientēšanai paralēli vai perpendikulāri attiecībā pret vēja virzienu, kas iedarbojas uz spārna. Izgudrojums balstās uz ideju vējģeneratora spārna pagriešanai ap savu asi un orientēšanai izmantot magnētus, ņemot vērā to, ka pretējie magnētiskā lauka poli cenšas pietuvināties, bet vienādie - atgrūsties.The invention relates to wind generators, in particular to a device and a method for rotating a wind generator's wing around its axis and orienting it parallel or perpendicular to the direction of the wind acting on the wing. The invention is based on the idea of using magnets to rotate the wind generator's wing around its axis and to orient it, given that the opposite poles of the magnetic field tend to zoom in and the equivalents to repel.
Zināmā tehnikas līmeņa analīzeAnalysis of prior art
Ir zināmas daudzas vējģeneratora spārnu orientēšanas metodes, tos pagriežot ap savu asi, bet tās galvenokārt ir mehāniskās metodes. Pagriešanas ierīces/sistēmas konstruktīvi ir ļoti atšķirīgas un ir saistītas ar dažādu pārvadu, sviru un stieņu pielietojumu, bet tajās kopīgs ir tas, ka vējģeneratora spāmurats ir iestiprināts ar gultņu palīdzību rotorā un var rotēt kopā ar rotora asi attiecībā pret zemi un griezt ģeneratoru, bet var arī pagriezties ap savu asi.Many methods of orienting the wind generator wings by rotating them around their axis are known, but they are mainly mechanical methods. The turning devices / systems are very different in construction and involve the use of different transmissions, levers and rods, but they have in common that the wind generator spindle is mounted in bearings on the rotor and can rotate with the rotor axis relative to the ground and rotate the generator. can also rotate around its axis.
Patentpieteikumos (EP 1273798, EP 1205661, EP 1580425) ir aprakstītas vēja enerģētiskās iekārtas, kurās vēja uztveres lāpstiņrats ir aprīkots ar vairākām lāpstiņām, kas piestiprinātas pie režģveida balstkonstrukcijas, kura kā vienots veselums rotē ap vertikālu asi, pie kam atsevišķi spārni minētās balstkonstrukcijas rotācijas procesā neatkarīgi viens no otra maina savu stāvokli attiecībā pret vēja virzienu robežās no perpendikulāra stāvokļa pret vēju līdz būtībā paralēlam stāvoklim pret vēja virzienu, resp., no leņķa 0 līdz 90 grādiem attiecībā pret balstkonstrukcijas attiecīgo plakni.The patent applications (EP 1273798, EP 1205661, EP 1580425) describe wind energy devices in which the wind perception impeller is equipped with a plurality of blades attached to a lattice support structure, which as a whole rotates about a vertical axis, said individual wings in the process of rotation of the support structure. independently of one another their position relative to the wind direction within a range from perpendicular to the wind position to a position substantially parallel to the wind direction, ie 0 to 90 degrees to the relevant plane of the supporting structure.
Patentpietiekumā EP 1273798, lai ierobežotu spārnu pagriešanās leņķi attiecībā pret attiecīgā spārna balstplakni, ir piedāvāts izmantot sprostelementus. Katrs spārns ir brīvi pagriežams attiecībā pret atbilstošo rotācijas asi, kas atrodas tuvāk viena spārna malai, kamēr tā pagriešanos tālākajā malā ierobežo viens vienīgs sprostelements, attiecībā pret kuru spārns var brīvi kustēties.EP 1273798 proposes the use of locking elements to limit the angle of rotation of the wings with respect to the plane of the respective wing. Each wing is freely pivotable relative to its respective axis of rotation, which is closer to the edge of one wing, while its pivoting is further limited by a single locking member relative to which the wing can move freely.
Patentpietiekumā EP 1205661 ir aprakstīti vējdzinēja lāpstiņrata konstrukcijas vairāki varianti pretskatā un virsskatā, kas rotē ap vertikālu asi un satur radiāli pret asi vērstu stieņu sistēmu, pie kuras ar pagriešanās iespēju ir piestiprināta lāpstiņu sistēma vienā vai vairākos līmeņos pa rata augstumu un/vai rādiusu tā, ka fluīda plūsma, iedarbojoties uz lāpstiņu sistēmu, izraisa rata rotāciju ap asi, jo visas lāpstiņas rata rotācijas procesā pārvietojas no pirmā stāvokļa ar lielu pieres pretestību (vides bremzēšanas spēku) otrā stāvoklī ar mazu pieres pretestību, resp., nodrošina griezes momenta rašanos, kas izraisa lāpstiņrata rotāciju vēja plūsmas iedarbības rezultātā.EP 1205661 describes several variants of a wind blade impeller design rotating about a vertical axis and comprising a radially anti-axis rod system to which a rotating blade system is mounted at one or more levels along the wheel height and / or radius, that the flow of fluid acting on the blade system causes the wheel to rotate about an axis, since all the blades in the wheel rotation move from the first position with high forehead resistance (environmental braking force) to the second position with low forehead resistance, causes rotation of the impeller as a result of the effects of wind flow.
Patentpieteikumā EP 1580425 ir aprakstīta vējdzinēja lāpstiņrata konstrukcija, kurš satur vairāku lāpstiņu sistēmu, kuras ir piestiprinātas pie balstplāksnes un viena pret otru darba procesā automātiski pagriežas ap horizontālām asīm atkarībā no vēja ātruma, t.i., kad virzās pret vēju, tās automātiski pagriežas tā, ka to pretestība samazinās. Tas tiek nodrošināts ar augšējo un apakšējo gultņu palīdzību, kuri ir piestiprināti pie balstplāksnes zem un virs tās plaknes. Minētajos gultņos ar rotācijas iespēju attiecīgi ir nostiprinātas augšējās un apakšējās vārpstas, kuras pa riņķi ir savstarpēji vienmērīgi nobīdītas zem un virs balstplāksnes, kurai ar attiecīgo vārpstu palīdzību pa pāriem ir piestiprinātas vairākas lāpstiņas tā, ka, piemēram, minētie pāri ir nobīdīti viens pret otru par 90 grādiem. Augšējie un apakšējie zobrati ir uzmontēti attiecīgo vārpstu galos tādā veidā, ka zobrati strādā pāros un balstplāksne pastāvīgi ir augšējo un apakšējo puslāpstiņu simetrijas plakne.EP 1580425 describes a wind turbine impeller design comprising a plurality of blade systems which are mounted on a support plate and automatically rotate about horizontal axes in the process of operation, i.e., when moving against the wind, they automatically rotate so that the resistance decreases. It is secured by means of upper and lower bearings, which are fixed to the support plate below and above its plane. These bearings are rotatably supported respectively by upper and lower shafts, which are circularly displaced beneath and above the support plate, to which a plurality of blades are fixed in pairs by means of the respective shafts so that, for example, said pairs are displaced 90 degrees. The upper and lower gears are mounted at the ends of the respective shafts in such a way that the gears work in pairs and the bearing plate is permanently a plane of symmetry of the upper and lower half blades.
Vējdzinēju lāpstiņratu konstrukcijas ar vertikālu rotācijas asi ir aprakstītas arī vairākos Latvijas patentos, piem., LV 12775, LV 12972 un EP 1348075, kas būtībā ir LV 12775 analogs pēc izgudrojuma patentspējas ekspertīzes. Bez tam vairāku lāpstiņratu dizains bez konstrukciju detalizācijas ir skatāms firmas KRONEŠI mājaslapā www.kronesi.lv.The wind turbine impeller designs with a vertical axis of rotation are also described in several Latvian patents, e.g., LV 12775, LV 12972 and EP 1348075, which is essentially an analog of LV 12775 after the patentability examination of the invention. In addition, the design of several impellers without structural details is available on the website of KRONEŠI www.kronesi.lv.
Patentā LV12972 ir aprakstīts režģveida rotortipa vējdzinējs, kas satur vējratu ar spēka elementiem turbīnas lāpstiņu veidā, kas nostiprinātas uz vertikālas vārpstas un veido lāpstiņu (spārnu) blokus, vienmērīgi izvietotus pa rotora aploci. Šai patentā piedāvātais vējdzinējs ir raksturīgs ar to, ka tas ir aprīkots ar 2-3 nekustīgiem režģveida blokiem ar 3-4 nekustīgi nostiprinātām aerodinamiskām turbīnas lāpstiņām katrā blokā, pie kam bloki ir novietoti kustības virzienā vienā pusē no diametriem, kas savieno režģa perifērisko lāpstiņu galu daļas, un ir nobīdīti attiecībā pret šiem diametriem par lāpstiņas hordas pusgarumu, bet lāpstiņu hordu, kas veido režģi, izmēriem ir lielums, ko nosaka izvēlētais aizēnojuma koeficients, kas nav lielāks par 0,6.Patent LV12972 describes a lattice rotor-type wind engine comprising a windwheel with power elements in the form of turbine blades mounted on a vertical shaft and forming blade (wing) blocks evenly spaced around the rotor rim. The wind turbine proposed in this patent is characterized in that it is equipped with 2-3 rigid lattice blocks with 3-4 rigid aerodynamic turbine blades in each block, the blocks being positioned in the direction of movement on one side of the diameters connecting the peripheral blade end of the lattice and are shifted relative to these diameters by the half-length of the blade chord, while the dimensions of the blade chord forming the lattice have a size determined by a selected shading ratio of not more than 0.6.
Vairākos izgudrojumu patentpieteikumos (WO 2009003537, WO 2004018872, WO 2006132923, EP 0957265) ir piedāvāti minētās vējģeneratora spārnu pagriešanas problēmas risinājumi vertikālas ass vēja turbīnas gadījumā, kura sastāv no divām daļām: rotora ar turbīnas lāpstiņām vēja notveršanai un nekustīgās, pasīvās daļas, kas aizsedz . turbīnas lāpstiņas, kuras atrodas tādā pozīcijā, kurā vēja plūsmas enerģija darbojas turbīnas rotācijas virzienam pretējā virzienā, un novirza vēju no rotora neefektīvās daļas uz rotora efektīvo daļu, novēršot pretspiedienu, kā arī paātrinot vēja plūsmu.Several patent applications of the invention (WO 2009003537, WO 2004018872, WO 2006132923, EP 0957265) provide solutions to the above-mentioned problem of rotation of wind turbine wings in the case of a vertical axis wind turbine consisting of two parts: a rotor with a turbine blade for wind capturing . turbine blades in a position in which the wind flow energy acts in the opposite direction to that of the turbine rotation and directs the wind from the inert part of the rotor to the effective part of the rotor, preventing back pressure and accelerating the flow of the wind.
Ir zināmas arī vertikālas ass vēja turbīnas (US 2002109358, US 20032099, kuru stators satur daudz vertikālu lāpstiņu, kas tangenciāli fiksētas ap rotora mezglu tā, ka vēja plūsma, kas rotoram rada dzinējspēku, netiek ierobežota, turpretim vēja plūsma, kas var bremzēt rotora kustību, radot pretspiedienu, tiek bloķēta. Arī patenta pieteikumā DE 3631709 ir definēta vēja enerģētiskā iekārta, kas ietver torni ar tās augšējā daļā uz vertikālas vārpstas uzstādītu turbīnas riteni, kas ir aprīkots ar vertikālām lāpstiņām. Iekārta papildus ir aprīkota ar ārēju apvalku, kas ir uzstādīts ar iespēju to pagriezt ap turbīnas riteni, lai nosegtu daļu no turbīnas riteņa, piemēram, pusi no tā diametra. Grozāmā apvalka griešana notiek ar dzinēja palīdzību, turbīnas riteni daļēji atsedzot no aizvēja puses. Apvalka griešanās tiek regulēta elektroniskā veidā atkarībā no vēja virziena. Tādējādi tiek novērsts gaisa plūsmas pretspiediens uz turbīnu, tomēr tas nenodrošina maksimāli efektīvu gaisa plūsmas savākšanu un novirzīšanu uz turbīnas lāpstiņām.Vertical axis wind turbines are also known (US 2002109358, US 20032099, whose stator contains a plurality of vertical blades tangentially fixed around the rotor assembly so that the wind flow that generates the propulsion force of the rotor is not restricted, whereas the wind flow which can brake the rotor motion DE 3631709 also defines a wind power installation comprising a tower with a turbine wheel mounted on a vertical shaft on its upper part, which is equipped with a vertical blade, which is mounted with the ability to rotate it around the turbine wheel to cover part of the turbine wheel, such as half its diameter .The rotating sleeve is rotated by the engine, partially revealing the turbine wheel from the latch. The sleeve rotation is controlled electronically depending on the wind direction. airflow against airflow is prevented pressure on the turbine, however, does not provide the most efficient way to collect and direct airflow to the turbine blades.
Izgudrojuma būtībaSummary of the Invention
Piedāvātā ierice vējģeneratora spārna pagriešanai un orientēšanai pret vai pa vējam atkarībā no rotācijas fāzes ir raksturīga ar to, ka vējģeneratora spāmam(-iem) ir piestiprināti pastāvīgie magnēti, kuru N-poli ir vērsti uz āru un kopā ar spārnu pārvietojas starp diviem stacionāri novietotiem, ar vējģeneratora korpusu saistītiem, nekustīgiem diskiem, uz kuriem augšējā sektora daļā un apakšējā sektora daļā ir uzstādīti elektromagnēti, pie kam šiem diviem stacionāri novietotiem diskiem augšējā sektora daļā novietoto elektromagnētu S-pols ir vērsts uz iekšpusi, bet apakšējā sektora daļā uz iekšpusi ir vērsts tajā novietoto elektromagnētu N-pols, pie kam minēto elektromagnētu polu miju atkarībā no spārnu rotācijas fāzes nodrošina elektroniska strāvas padeves komutācijas sistēma elektromagnētu barošanai.The proposed device for rotating and orienting the wind turbine blade towards or to the wind, depending on the rotation phase, is characterized in that the wind generator spam (s) are fitted with permanent magnets whose N-poles are directed outwardly and move between two stationary positions, for the wind generator housing, rigid disks having electromagnets mounted on the upper and lower sectors, with the S-pole of the two stationary disks facing inward on the upper sector and inward on the lower sector the N-pole of the placed electromagnets, said electromagnetic pole being alternated by an electronic power supply system for supplying the electromagnets, depending on the phase of rotation of the wings.
Atkarībā no tā, kur rotācijas laikā atrodas vējģeneratora spārnu magnēti, tie vai nu tiek pievilkti stacionāri uz diskiem novietotajiem elektromagnētiem vai tiek atgrūsti no tiem un līdz ar to, šiem magnētiem cenšoties pārvietoties, tiek pagriezti ap savu asi vējģeneratora spārni un viņu plakanā virsma tiek orientēta vai nu perpendikulāri pret vēju, tā radot maksimālo pretestību, vai spārnu plakanā virsma tiek orientēta paralēli vēja virzienam, tā radot minimālu pretestību vējam, pie kam minēto elektromagnētu polu miju atkarībā no spārnu rotācijas fāzes nodrošina elektroniska strāvas padeves komutācijas sistēma elektromagnētu barošanai.Depending on where the wind generator wing magnets are located during rotation, they are either attracted or ejected by stationary disk magnets and, as these magnets move, rotate their wind generator blades around their axis and orient their flat surface either perpendicular to the wind so as to produce maximum resistance, or the plane of the wings is oriented parallel to the wind direction so as to produce minimal wind resistance, wherein said electromagnetic pole is provided by an electronic power supply system for electromagnet supply depending on the rotation phase of the wings.
Izgudrojuma būtība dažādās spārnu rotācijas fāzēs shematiski ir paskaidrota Fig.l līdz Fig.4, kur ar lielajiem burtiem ir aizstāti sekojoši paskaidrojumi:The invention is illustrated schematically in the various phases of wing rotation in Figures 1 to 4, where the following explanations are replaced by capital letters:
A - stacionārie magnēti, kuru N-poli ir vērsti uz ārpusi (attiecībā pret rotācijas asi);A - stationary magnets with N-poles facing outwards (relative to axis of rotation);
B - stacionārie diski, kuru augšējā sektorā elektromagnēta S-pols ir vērsts uz iekšpusi, bet apakšējā - uz ārpusi;B - stationary disks, in the upper sector of which the S-pole of the electromagnet is directed inwards and in the lower sector - outwards;
C - spārna plakanā virsma pārvietojas paralēli vēja virzienam;C - flat surface of the wing moves parallel to the wind direction;
D - elektromagnēta S-pols augšējā stacionārā diska sektorā ir vērsts uz iekšpusi;D - the S-pole of the electromagnet in the upper stationary disk sector is directed inwards;
E - elektromagnēta N-pols apakšējā stacionārā diska sektorā ir vērsts uz iekšpusi;E - the N-pole of the electromagnet in the lower stationary disk sector is directed inwards;
F - visu vēj ģeneratora spārnu plakanās virsmas ir pagrieztas paralēli vēja virzienam;F - flat surfaces of all wind generator wings are rotated parallel to the wind direction;
G - spārniem ir piestiprināti stacionārie magnēti, kuru N-poli ir vērsti uz ārpusi;G - the wings have fixed magnets with N-poles facing outwards;
E - stacionārie diski, kuru augšējā un apakšējā zonās elektromagnētu polu vērsums ir pretējs;E - stationary discs with opposite directions of electromagnetic poles in the upper and lower zones;
J - spārns, pārvietojoties pre1 vēju, ir orientēts ar plakano virsmu paralēli vējam.J - the wing, moving in the pre1 wind, is oriented with the flat surface parallel to the wind.
Magnētiskās metodes pielietošana vējģeneratora spāma(-u) pagriešanai ap savu asi un orientēšanai tā, lai spārna plakanā virsma tā rotācijas perioda vienā daļā būtu vērsta perpendikulāri gaisa plūsmai un lai spārns vēja, t.i., gaisa plūsmas ietekmē, ar maksimālo spēku pārvietotos gaisa plūsmas virzienā, bet ar minimālo pretestību pārvietotos pret vēju tajā rotācijas perioda daļā, kad spārna plakanā virsma ir orientēta paralēli gaisa plūsmai, saistās ar minēto elektromagnētu polu mijas nodrošināšanu atkarībā no spārnu rotācijas fāzes, resp., no vējģeneratora spāmam(-iem) piestiprināto pastāvīgo magnētu atrašanās vietas attiecīgajā laika momentā. To ir paredzēts nodrošināt ar elektronisku strāvas padeves komutācijas sistēmu elektromagnētu barošanai, kas nebūt nav vienkāršs uzdevums, bet ir praktiski realizējams uzdevums.Using a magnetic method to rotate the wind generator spam (s) around its axis and to orient the flat surface of the wing perpendicular to the airflow during one part of its rotation period, and to move the wing under the influence of the wind, ie airflow, with maximum force; but moving with minimal resistance to the wind in the part of the rotation period where the plane of the wing is oriented parallel to the airflow is related to providing said electromagnetic polarity depending on the phase of rotation of the wings or the location of permanent magnets attached to the wind generator spam (s) at a given point in time. It is intended to be provided by an electronic power supply system for supplying electromagnets, which is not a simple task but a practicable task.
Izgudrojuma realizācijas piemērsExample of implementation of the invention
Vējģenerators sastāv (Fig.l un 2): no statnes spēka pārvada ar diviem rotoriem, kam katram ir piestiprināti četri (Fig.2) vējģeneratora spārni, kas var pagriezties ap savu asi to stiprināšanas vietā rotorā (Fig.4). Vējģeneratora spārns ir iestiprināts ar gultņu palīdzību rotorā un var rotēt gan kopā ar rotora asi attiecībā pret zemi, gan pagriezties ap savu asi. Katram vējģeneratora spārnam ir piestiprināts pastāvīgais magnēts, kura Npols (ziemeļpols) ir vērsti uz āru (Fig.4). Kad šie spārnu magnēti pārvietojas augšējā daļā starp diviem stacionāri novietotiem, ar vējģeneratora korpusu saistītiem, nekustīgiem diskiem (Fig.4), kuriem augšējā sektora daļā ir uzstādīti elektromagnēti un attiecīgajā brīdī tajos tiek inducēts uz iekšpusi ir vērsts S-pols, tad spārna N-pols tiek pievilkts un pietuvināts elektromagnēta S-polam uz stacionāri novietotā diska. Rezultātā spārnu plakanā virsma tiek pagriezta un orientēta perpendikulāri vēja plūsmai (Fig.4) un spārns ar maksimālo spēku tiek pārvietots vēja virzienā, tādējādi ar maksimālo griezes momentu griežot strāvas ģeneratoru.The wind generator consists of (Figs. 1 and 2): the power of the rack is transmitted by two rotors, each of which has four (Fig. 2) wings of the wind generator, which can rotate about their axis in their place in the rotor (Fig.4). The wind generator blade is mounted on the rotor by means of bearings and can rotate both with the rotor axis relative to the ground and rotate about its axis. Each wing of the wind generator has a permanent magnet attached to it, with the Npole facing north (Fig.4). When these wing magnets move in the upper portion between two stationary disks (Fig. 4) associated with the wind generator housing and having electromagnets mounted in the upper portion of the sector and at a given moment inducing an S-pole in the wing, the N- the pole is tightened and brought closer to the S-pole of the electromagnet on a stationary disk. As a result, the flat surface of the wings is rotated and oriented perpendicular to the wind flow (Fig. 4) and the wing is moved with maximum force in the direction of the wind, thus turning the power generator at maximum torque.
Kad šie spārna magnēti pārvietojas apakšējā daļā starp diviem stacionāri novietotiem, ar vējģeneratora korpusu saistītiem nekustīgiem diskiem (Fig.l), kuriem apakšējā sektora daļā uzstādītajam elektromagnētam attiecīgajā brīdī N-pols (Fig.4) ir vērsts uz iekšpusi, tad spārna magnēta N-pols tiek atgrūsts no stacionārā diska N-pola. Rezultātā spārnu plakanā virsma tiek pagriezta un orientēta paralēli vēja plūsmai un spārns ar minimālo pretestību tiek pagriezts perpendikulāri pret vēja virzienu.When these wing magnets move in the lower part between two stationary disks (Fig. 1) connected to the wind generator housing and having the N-pole (Fig.4) facing the inward position of the electromagnet mounted in the lower part of the sector, the wing magnet N- the pole is pushed away from the stationary disk N-pole. As a result, the flat surface of the wings is rotated and oriented parallel to the wind flow and the wing with minimum resistance is rotated perpendicular to the wind direction.
Gadījumos, kad vēja ātrums sasniedz vētras spēku un iespējama vēja ģeneratora sagraušana, tad ar elektriskās strāvas virziena maiņu maina stacionāro disku augšējās daļas elektromagnētu polu novietojumu un diska iekšpusē rada N-polu. Šādā gadījumā visu vējģeneratora spārnu plakanās virsmas tiek pagrieztas un orientētas paralēli vēja virzienam un to radītā pretestība gaisa plūsmai ir minimāla (Fig.3).In cases where the wind speed reaches storm force and the wind generator is destroyed, changing the direction of the electric current changes the position of the electromagnetic poles on the top of the stationary discs and creates an N-pole inside the disk. In this case, the flat surfaces of all the wind generator wings are rotated and oriented parallel to the wind direction and their resistance to the air flow is minimal (Fig.3).
Izgudrojumā piedāvātās metodes un iekārtas būtība šķietami ir vienkārša, bet elektroniski sarežģīti ir realizējama elektromagnētu barošanas shēma. Tomēr ir jāuzsver, ka tajā noteicošā nav cieša mehāniskā saite starp iekārtas atsevišķiem elementiem un inerces spēki nerada problēmas spārna pagriešanas un orientācijas ap savu asi sākumā un beigās, kā tas varētu būt, ja spārni tiek pagriezti un orientēti ap savu asi tikai mehāniski atkarībā no vēja virziena, kas iedarbojas uz spārna. Izmantotās magnētiskās sistēmas elementi (pastāvīgie magnēti un elektromagnēti) ir noformējami slēgtā veidā, lai atmosfēras ietekme (mitrums, jūras ūdens, sniegs, utt.) nevarētu ietekmēt to darbības efektivitāti ilgstošā laika periodā. Metodes ieviešana saistās ar mazu materiālietilpību, mazu svaru, kompaktumu, mazu kustošos detaļu skaitu, ērtu tehnisko apkopi un vienkāršu remontu ekspluatācijas laikā. Vētras un pārmērīgi stipra vēja laikā mainot stacionāro disku augšdaļas magnētu polu, kas vērsts uz diska iekšpusi, no N-pola uz S-polu, var panākt, ka vējaģeneratora spārnu plakanā virsma jebkurā stāvoklī attiecībā pret zemi var tikt orientēti paralēli vējam, tā novēršot vējģeneratora atsevišķu spārnu vai visa vēja ģeneratora sagraušanu. Viss šis process ir elektroniski vadāms ar attiecīgas elektromagnētu ieslēgšanas un izslēgšanas shēmas palīdzību, balstoties uz vējģeneratora darbības procesa kontroles rezultātiem.The method and apparatus of the present invention appear to be simple in nature but electronically complex to implement an electromagnet power supply circuit. However, it should be emphasized that the decisive mechanical link between the individual elements of the machine and the inertia forces do not cause the problem of rotating and orienting the wing around its axis at the beginning and end, as would be the case if the wings are rotated and oriented around its axis only mechanically direction acting on the wing. The elements of the magnetic system used (permanent magnets and electromagnets) must be sealed so that the effects of the atmosphere (humidity, sea water, snow, etc.) cannot affect their long-term performance. The implementation of the method involves low material volume, low weight, compactness, low number of moving parts, easy maintenance and simple in-service repair. By changing the magnetic pole top of the stationary disk drive from the N-pole to the S-pole during storm and excessive wind, the flat surface of the wind generator's wings can be oriented parallel to the wind at any position relative to the ground, thus preventing the wind generator demolition of individual wings or the entire wind generator. All of this process is electronically controlled through an appropriate on / off circuit for electromagnets, based on the results of the wind generator operation process control.
Analogi kā iepriekš aprakstītajā piemērā var izveidot vējģeneratora spārna pagriešanas sistēmu ar magnētiskā lauka palīdzību, izvietojot pastāvīgos magnētus uz stacionāriem statņiem, bet elektromagnētus uz spārniem, vai citā variantā - gan uz minētajiem statņiem, gan vējģeneratora spārniem izvietojot elektromagnētus, bet abos pēdējos gadījumos rodas problēma izveidot atbilstošu elektromagnētu barošanas elektronisku sistēmu.Analogously to the example described above, you can create a wind generator wing rotation system using a magnetic field to place permanent magnets on stationary pillars but electromagnets on wings, or alternatively to place both magnets on the said pillars and wind turbine wings, but in the latter case an appropriate electromagnetic power supply electronic system.
Claims (2)
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LVP-10-147A LV14507B (en) | 2010-10-18 | 2010-10-18 | Method and device for turn and orientation of windmill blades |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LVP-10-147A LV14507B (en) | 2010-10-18 | 2010-10-18 | Method and device for turn and orientation of windmill blades |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LV14507A LV14507A (en) | 2012-04-20 |
LV14507B true LV14507B (en) | 2013-03-20 |
Family
ID=50152847
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LVP-10-147A LV14507B (en) | 2010-10-18 | 2010-10-18 | Method and device for turn and orientation of windmill blades |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LV (1) | LV14507B (en) |
-
2010
- 2010-10-18 LV LVP-10-147A patent/LV14507B/en unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LV14507A (en) | 2012-04-20 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US11053912B2 (en) | Wind turbine for facilitating laminar flow | |
AU2010339143B2 (en) | Wind turbine | |
US7347660B2 (en) | Cross-flow wind turbine | |
US20090191057A1 (en) | Multi-Axis Wind Turbine With Power Concentrator Sail | |
US20090185905A1 (en) | Return and limited motion in energy capture devices | |
EP2108822A2 (en) | Wind deflector for wind turbine and wind turbine incorporating same | |
EP2623774A2 (en) | Vertical shaft turbine and bidirectional stack type vertical shaft turbine provided with same | |
US20130093191A1 (en) | Vertical axis wind turbine | |
US4129787A (en) | Double wind turbine with four function blade set | |
EP3374628A1 (en) | Method for efficiently obtaining mechanical work and/or generating power from fluid flows and apparatus thereof | |
RU2383774C1 (en) | Wind-powered generator | |
CA2820015C (en) | Electromagnetic generator and method of using same | |
KR101049452B1 (en) | Wind power system | |
WO2011109003A1 (en) | Wind energy installation | |
LV14507B (en) | Method and device for turn and orientation of windmill blades | |
RU2286478C2 (en) | Segment-type wind-mill electric generating set | |
KR102507781B1 (en) | Vertical Axis wind power turbin generator | |
JP2016017448A (en) | Vertical shaft drag type wind turbine capable of preventing overspeed rotation and wind power generator using the vertical shaft drag type wind turbine | |
RU2807164C1 (en) | Wind power unit | |
JP3098761U (en) | Vertical axis wind turbine | |
RU2482329C2 (en) | Wind-driven power plant | |
US20130088110A1 (en) | SMT System | |
KR101325438B1 (en) | The wind power generator with fixed wind pan on the both sides of spin axis of generator | |
GB2525967A (en) | Wave energy converter with energy source for actuator | |
JP2022139606A (en) | Wind power generator |