LV14415B - Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai - Google Patents

Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai Download PDF

Info

Publication number
LV14415B
LV14415B LVP-11-42A LV110042A LV14415B LV 14415 B LV14415 B LV 14415B LV 110042 A LV110042 A LV 110042A LV 14415 B LV14415 B LV 14415B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
chamber
pump
discharge
main
camera
Prior art date
Application number
LVP-11-42A
Other languages
English (en)
Other versions
LV14415A (lv
Inventor
Vladimir Dementjev
Andrejs Maklakovs
Original Assignee
Vladimir Dementjev
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vladimir Dementjev filed Critical Vladimir Dementjev
Publication of LV14415A publication Critical patent/LV14415A/lv
Publication of LV14415B publication Critical patent/LV14415B/lv

Links

Landscapes

  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)
  • Fertilizing (AREA)
  • Fertilizers (AREA)

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
Izgudrojums attiecas uz dabisko dūņu ieguvi, konkrēti - uz sapropeļa ieguvi dabiskajās ūdenskrātuvēs un uz tā izmantošanu, piemēram, par mēslojumu, pildvielu būvmateriālu ražošanā, kā arī medicīnā.
Zināmā tehnikas līmeņa analīze
Ir zināma ierīce sapropeļa iegūšanai, kas ietver kamerā ievietotu sūkni, iesūkšanas īscauruli un spiedējīscauruli (RU 2193627 Cl, 27.11.2001).
Vistuvākais analogs izgudrojuma pieteikumā aprakstītajam tehniskajam risinājumam ir ierīce dūņainu nogulu iegūšanai, kas satur kameru ar ieža ņemšanas elementu, aizvadītājelementu un sūkni (RU 2030518 Cl, 10.03.1995).
Zināmo ierīču trūkums ir ierīces nedrošība darbībā, jo sūknī var iekļūt dažādi dūņainajās nogulās sastopamie mehāniski ieslēgumi, kā arī nepieciešamība papildus attīrīt iegūto sapropeli pirms tālākas izmantošanas.
Izgudrojuma mērķis un realizācijas varianti
Izgudrojuma mērķis ir novērst iepriekš minētos trūkumus. Tā tehniskais rezultāts ir ierīces darba drošības paaugstināšana, novēršot iespējamos sūkņa bojājumus, darbietilpīguma samazināšana, izslēdzot nepieciešamās papildu operācijas iegūtā sapropeļa attīrīšanai no dažādiem sīkiem ieslēgumiem dūņainajās nogulās, un iegūtā produkta (sapropeļa) kvalitātes paaugstināšana. Tas tiek sasniegts tādējādi, ka saskaņā ar pirmo variantu ierīce dūņaino nogulu iegūšanai, kas satur kameru, ieža ņemšanas elementu un aizvadītāj elementu, atbilstoši izgudrojumam ir aprīkota ar sūkni, kas novietots kamerā, pie kam: kamera ir aprīkota ar vertikālu starpsienu, kurā augstāk par kameras grīdu ir ierīkota izkraušanas īscaurule; minētais sūknis ir novietots vienā kameras daļā, bet nogulu ņemšanas elements - citā kameras daļā; tas ir aprīkots ar ieplūdes vārstu un izveidots kā īscaurule, kuras viena daļa atrodas ārpus kameras, pie tam aizvadītāj elements ir izveidots ar sūkni savienotas spiediencaurules formā, kam ir pretvārsts.
Saskaņā ar otro izgudrojuma realizācijas variantu ierīce dūņaino nogulu iegūšanai, kas satur kameru ar nogulu ņemšanas elementu un aizvadītājelementu, ir aprīkota ar sūkni, bet kamera ir aprīkota ar papildu kameru, kas savienota ar pamatkameru, izmantojot augstāk par kameras grīdu novietotu izkraušanas īscauruli, pie kam sūknis ir novietots papildu kamerā, bet nogulu ņemšanas elements ir novietots pamatkainerā, ir aprīkots ar ieplūdes vārstu un izveidots kā īscaurule, kuras viens gals ir izvietots ārpus kameras, pie tam aizvadītājelements ir izveidots ar sūkni savienotas spiediencaurules formā, kura ir aprīkota ar pretvārstu.
Bez tam katrā ierīces realizācijas variantā izkraušanas īscaurulē ir aprīkota ar sietveida filtru. Nogulu ņemšanas elements ir aprīkots ar kausu, kas novietots, skatoties ierīces kustības virzienā, nogulu ņemšanas elementa priekšējā daļā, kura atrodas ārpus kameras. Kameras, gan pamatkameras gan papildu kameras, dibenā un sienās ir ierīkoti kontroles lodziņi. Izveidojot iegremdējamu kameru, kameras daļa ar tajā ievietotu sūkni vai arī pamatkamera un papildu kamera ar cauruļu palīdzību ir savienotas ar atmosfēru. Izveidojot daļēji iegremdējama tipa kameru, katra kameras daļa (gan pamatkamera, gan papildu kamera) ir izveidota cauruļu veidā, kurām ir apaļš vai kvadrātveida šķērsgriezums, un augšējais atvērums ir novietots virs ūdens līmeņa. Kameras daļas ar nogulu ņemšanas elementu vai pamatkameras dibens ir izveidots hermētiska vāka fonnā.
Izgudrojumu tuvāk paskaidro zīmējumi, pie kam:
- Fig.la un Fig.lb ir parādīts izgudrojuma realizācijas variants, kurā ierīce ir izveidota ar iegremdējamu kameru, kas sadalīta ar šķērssienu;
- Fig.2 ir parādīts cits izgudrojuma realizācijas variants, kurā ierīce ir izveidota ar iegremdējamu pamatkameru un daļēji iegremdējamu papildu kameru;
- Fig.3 ir parādīts vēl viens izgudrojuma realizācijas variants, kurā ierīce ir izveidota ar daļēji iegremdējamu gan pamatkameru, gan papildu kameru.
Ierīce satur kameru 1 ar nogulu ņemšanas elementu 2, aizvadītāj elementu 3 un sūkni 4. Atbilstoši ierīces izveidošanas pirmajam variantam (Fig.l) kamera 1 ir aprīkota ar vertikālu šķērssienu 5, kurā augšpus kameras 1 dibena 6 ir novietota izkraušanas īscaurulē 7. Sūknis 4 ir novietots kameras 1 vienā daļā, bet nogulu ņemšanas elements 2 ir novietots kameras 1 citā daļā. Atbilstoši ierīces izveidošanas otrajam variantam (Fig.2) kamera 1 ir aprīkota ar papildu kameru 8, kura ir savienota ar pamatkameru ar izkraušanas īscauruli 7, kas novietota augšpus kameras 1 dibena
6. Sūknis 4 ir novietots papildu kamerā 8, bet nogulu ņemšanas elements 2 ir novietots pamatkamera
1. Pie tam gan pirmajā, gan otrajā variantā izveidotajai kamerai 1 nogulu ņemšanas elements 2 ir aprīkots ar izplūdes vārstu 9 un tas ir izveidots kā īscaurulē, kuras viena daļa ir novietota ārpus kameras (Fig.lb). Aizvadītājelements 3 ir izveidots ar sūkni 4 savienotas spiediencaurules formā, kurai ir atplūdes vārsts 10. Izkraušanas īscaurulē 7 ir aprīkota ar sietveida filtru 11, lai pasargātu sūkni 4 no dažādu sīku priekšmetu iekļūšanas tajā, kas novērš tā bojāšanos un rezultātā paaugstina ierīces darba drošumu. Bez tam aizvadītājelementā 3 ievadāmais produkts nav turpmāk jāattīra, t.i., samazinās darbietilpība un paaugstinās iegūstamā produkta kvalitāte. Nogulu ņemšanas elements 2 var tikt aprīkots arī ar kausu 12, kas novietots, skatoties ierīces kustības virzienā, nogulu ņemšanas elementa 2 priekšējā daļā, kura atrodas ārpus kameras. Kameras 3 dibens 6 un sieniņas ar starpsienu (gan pamatkameras l, gan papildu kameras 8) ir aprīkotas ar kontroles lodziņiem. Veidojot iegremdējama tipa kameru, kameras l katra daļa ar cauruli 13 ir savienota ar atmosfēru. Veidojot daļēji iegremdējama tipa kameru, kameras 1 daļa ar tajā ievietotu sūkni 4 (Fig.2) un cauruli 13 ir savienota ar atmosfēru. Gan pamatkameras 1, gan papildu kameras 8 daļas ir izveidotas daļēji iegremdējamas caurules veidā, kurai ir apaļš vai kvadrātveida šķērsgriezums, un augšējais atvērums 14 ir novietots virs ūdens līmeņa. Kameras daļas ar nogulu ņemšanas elementu 2 vai pamatkameras 1 dibens 6 ir izveidots hermētiska vāka formā. Tā kā izkraušanas īscaurule 7 ir novietota augstāk par dibenu 6, kamerā izveidojas nostādinātājs 16, kurā nosēžas lielākie ieslēgumi, kuri atrodas izstrādājamās dūņās (akmeņi, pikuči, oļi, grants u.c.).
Ieža ņemšanas elements 2 var būt izveidots lokans, īscaurules veidā. Sūknis 4 var būt centrbēdzes, vītņsūknis, gliemežtipa sūknis, virzuļsūknis, membrānas sūknis, peristaltiskais sūknis un var tikt piemeklēts, ņemot vērā izstrādājamo nogulu viskozitāti un blīvumu, kā arī dziļumu, kurā notiek izstrāde, spiediencauruļvada garumu un diametru, kā arī izkraušanas punkta pacēluma augstumu virs ūdens līmeņa.
Padeves sūknis 4 var būt aprīkots gan ar elektrisko, gan hidraulisko piedziņu (motoru). Sūkņa 4 darba, kā ari motora savienojuma ar sūkņa vārpstu drošības nolūkā, kā arī nolūkā novērst motoreļļas nokļūšanu ūdens tilpnē, sūkni 4 novieto kameras daļā, kas atdalīta ar šķērssienu 5, vai arī ievieto papildu kamerā 8.
Ieplūdes vārsts 9 var būt izvietots ārpus kameras 1 pirms ieža ņemšanas elementa 2 zemākā punkta (skat. Fig.lb un Fig.2) vai arī kameras iekšpusē (skat. Fig. la). Vārsta 9 novietojuma variants ārpus kameras 1 atvieglo tā vadības procesu, bet palielina spiediena zudumus pie ieejas. Tāds vārsta 9 novietojuma variants ir piemērots darbam lielos dziļumos, bet variants ar vārsta 9 novietojumu kameras iekšpusē ir piemērots darbam nelielos dziļumos.
Ierīces darbības apraksts
Pirms iedarbināšanas vārsts 9 ir aizvērts un ierīci iegremdē izstrādājamā nogulu, piem., sapropela, masīvā vajadzīgajā izstrādes dziļumā tā, lai kausa 12 apakšējā plakne atrastos augstāk par dūņainā masīva viskozi plastiskā slāņa robežu un dūņaino nogulu slānis viskozi plastiskā stāvoklī atrastos virs kausa 12. Tā tiek nodrošināta iespēja to iesmelt kausā, izmantojot ārējo hidrostatisko spiedienu. Nogulu iesūkšana iegremdējamā vai daļēji iegremdējamā kamerā 1 caur kausu 12 un nogulu ņemšanas elementu 2 notiek ārējā hidrostatiskā spiediena iespaidā, kas rodas iegremdējot kameru 1. Sapropela iesūkšana kamerā 1 tiek nodrošināta uz spiediena starpības rēķina kameras 1 iekšpusē un ārpusē, jo spiediens kameras 1 ārpusē ir vienāds ar '“'l
ΡΗ=γ1ι, kur h ir kameras 1 iegremdēšanas dziļums (nogulu ņemšanas elementa 2 augšējā punkta iegremdēšanas dziļums), bet spiediens kameras iekšpusē atbilst atmosfēras spiedienam. Jo lielāks ir h, jo lielāks ir spiediens kameras 1 ārpusē un jo lielāka ir ierīces iesūkšanas spēja. Lielos izstrādes dziļumos sapropeļa iesūkšanas ātrums kamerā 1 caur kausu 12 un ieža ņemšanas elementu 2 var regulēt, mainot vārsta 9 pretestību.
Kad ir aizpildīta kameras daļa, kas aprīkota ar nogulu ņemšanas elementu 2, vai pamatkameras 1 daļa, tiek veikta tās iztukšošana caur izkraušanas īscauruli 7, kas ir savienota ar to kameras daļu, kurā ir novietots sūknis 4, vai ar papildu kameru 8, kas ir aprīkota ar sūkni 4. Padeves sūknis 4 veic nogulu ņemšanu (iesūkšanu) no kameras daļas ar nogulu ņemšanas elementu 2 vai no tās pamatkameras 1 ar neliela nogulu uzstādinājuma palīdzību, kas izveidojas kameras daļā ar nogulu ņemšanas elementu 2, vai no pamatkameras 1 ar retinājuma palīdzību, ko rada pats sūknis 4 pie ieejas sūknī, bet nogulu padevi aizvadītājelementā 3, kas ir izveidots spiediencauruļvada formā, veic ar spiedienu, ko rada pats sūknis 4 pie sūkņa izejas.
Regulējot sūkņa 4 produktivitāti atbilstoši kameras 1 piepildīšanas ātrumam, var panākt līdzsvaru starp sapropeļa iesūkšanas apjomu kamerā 1 un apjomu, kādā sapropeli pārsūknē sūknis 4. Pie tam, jo mazāka ir sapropeļa viskozitāte un jo lielāks ir izstrādes dziļums, jo augstāks 4 ražīgums.
Aizvadītājelements 3, kas ir izveidots spiediencauruļvada formā, ir aprīkots ar pretvārstu 10 un izslēdz sapropeļa atpakaļ plūšanu no spiediena cauruļvada uz sūkni 4 gadījumā, ja sūknis tiek apturēts ierīces pacelšanas un remonta dēļ.
Kameru 1 un 8 operatīvai apkalpošanai kameras dibens 6 un sieniņas var būt aprīkotas ar hermētiskiem kontroles skatlodziņiem, kas ļauj, piem., inspicēt kameras, veikt nostādinātajā 16 tīrīšanu no lielākiem uzkrājumiem, kā arī pārbaudīt sūkņa 4 mezglus darba stāvoklī, savienotāj kabeļus, ja ierīce ir ar elektrisku piedziņu, un hidrauliskās šļūtenes, jja ierīce ir ar hidraulisku piedziņu.
Sakarā ar to, ka sūknim 4 nav jāstrādā, lai dūņas iesūktu tieši, tā kā dūņu struktūra ir izjaukta, to ievadot kamerā 1, sūknis 4 veic plūstošu iežu, kam struktūras režģis ir nojaukts, iesūkšanu pie neliela spiediena no kameras 1 caur izvades elementu, kas būtiski atvieglo sūkņa darba apstākļus un ļauj nodrošināt tā darbībai nepieciešamo jaudu tikai tik lielu, cik ir nepieciešams nogulu iedevei spiediena cauruļvadā.

Claims (14)

1. Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai, kura satur kameru, nogulu ņemšanas elementu un aizvadītājelementu, kura atšķiras ar to, ka ierīce ir aprīkota ar sūkni, kas novietots kamerā, bet 4 kamera ir aprīkota ar vertikālu starpsienu, kurā augstāk par kameras grīdu ir ierīkota izkraušanas īscaurule, pie tam sūknis ir novietots vienā kameras daļā, bet nogulu ņemšanas elements ir novietots citā kameras daļā, pie tam tas ir aprīkots ar ieplūdes vārstu un ir izveidots kā īscaurule, kuras viena daļa atrodas ārpus kameras, turklāt aizvadītājelements ir izveidots ar sūkni savienotas spiediencaurules formā, kura ir aprīkota ar pretvārstu.
2. Ierīce saskaņā ar l. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka izkraušanas īscaurule ir aprīkota ar sietveida filtru.
3. Ierīce saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka nogulu ņemšanas elements ir aprīkots ar kausu, kas ir novietots, skatoties ierīces kustības virzienā, nogulu ņemšanas elementa priekšējā daļā, kura atrodas ārpus kameras.
4. Ierīce saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka kameras dibenā un sienās ir ierīkoti skatlodziņi.
5. Ierīce saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka, izveidojot iegremdējamu kameru, katra kameras daļa ar cauruļu palīdzību ir savienota ar atmosfēru.
6. Ierice saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka kamera ir izveidota daļēji iegremdējama, pie kam kameras daļa ar tajā novietotu sūkni ir izveidota caurules veidā, kurai ir apaļš vai kvadrātveida šķērsgriezums un kuras augšējais gals ir novietots virs ūdens līmeņa.
7. Ierīce saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka kameras dibens ar nogulu ņemšanas elementu ir izveidots hermētiska vāka formā.
8. Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai, kas satur kameru ar nogulu ņemšanas elementu un aizvadītājelementu, atšķiras ar to, ka ierīce ir aprīkota ar sūkni, bet kamera ir aprīkota ar papildu kameru, kas ir savienota ar pamatkameru, izmantojot augstāk par kameras grīdu novietotu izkraušanas īscauruli, pie kam sūknis ir novietots papildu kamerā, bet nogulu ņemšanas elements ir novietots pamatkamerā, ir aprīkots ar ieplūdes vārstu un izveidots kā īscaurule, kuras viens gals ir izvietots ārpus kameras, pie tam aizvadītājelements ir izveidots ar sūkni savienotas spiediencaurules formā, kura ir aprīkota ar pretvārstu.
9. Ierīce saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka izkraušanas īscaurule ir aprīkota ar sietveida filtru.
10. Ierice saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka nogulu ņemšanas elements ir aprīkots ar kausu, kas ir novietots, skatoties ierīces kustības virzienā, nogulu ņemšanas elementa priekšējā daļā, kura atrodas ārpus kameras.
11. Ierīce saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka pamatkameras un papildu kameras dibensienās ir ierīkoti skatlodziņi.
12. Ierice saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka pamatkamera un papildu kameras ir izveidotas iegremdējamas, pie tam pamatkamera un papildu kamera ar cauruļu palīdzību ir savienotas ar atmosfēru.
13. Ierīce saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka pamatkamera un papildu kameras ir izveidotas daļēji iegremdējamas, pie tam pamatkamera un papildu kamera ir izveidotas cauruļu veidā, kurām ir apaļš vai kvadrātveida šķērsgriezums un kuru augšējais gals ir novietots virs ūdens līmeņa.
14. Ierīce saskaņā ar 8. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka pamatkameras dibens ir izveidots hermētiska vāka formā.
LVP-11-42A 2010-03-22 2011-03-17 Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai LV14415B (lv)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2010110453/03A RU2418914C1 (ru) 2010-03-22 2010-03-22 Устройство для добычи илистых отложений (варианты)

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV14415A LV14415A (lv) 2011-10-20
LV14415B true LV14415B (lv) 2012-01-20

Family

ID=44733704

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-11-42A LV14415B (lv) 2010-03-22 2011-03-17 Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai

Country Status (2)

Country Link
LV (1) LV14415B (lv)
RU (1) RU2418914C1 (lv)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2745146C1 (ru) * 2020-10-15 2021-03-22 Владимир Александрович ДЕМЕНТЬЕВ Устройство для очистки водоемов от илистых отложений и добычи сапропеля естественной влажности

Also Published As

Publication number Publication date
RU2418914C1 (ru) 2011-05-20
LV14415A (lv) 2011-10-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101098650B1 (ko) 유수분리장치
US7594543B2 (en) Method and apparatus for production in oil wells
CN108708417B (zh) 一种疏通港口的挖泥船
LV14415B (lv) Ierīce dūņaino nogulu iegūšanai
RU2348762C1 (ru) Устройство для очистки водоемов от илистых отложений и добычи сапропеля (варианты)
CN211447078U (zh) 一种水利工程用河道清淤装置
CN112878407A (zh) 一种快速清淤装置
RU117535U1 (ru) Насосный агрегат для очистки скважин
CN102076929B (zh) 液体杆式泵
CN202492873U (zh) 一种淤泥抽取机上应用的罩入淤泥的装置及淤泥抽取机
CN209145530U (zh) 一种工勘钻机钻井液制备车
CN207673299U (zh) 一种录井脱气装置
JP2587791B2 (ja) 溜池などの底床側汚泥除去回収装置
US1060826A (en) Combined pneumatic lift and force pump.
CN2366455Y (zh) 自动水下清淤机
US1255130A (en) Siphonic system.
US1885866A (en) Tidal motor
JP6095148B1 (ja) 底質除去システム、底質除去装置及び底質除去方法
CN112281970B (zh) 一种用于提高耙吸式挖泥船装舱效率的设备
US2784674A (en) Air separator and equalizer for dredges, including pump primer
CN218642613U (zh) 一种河道清淤筛分机
CN212478040U (zh) 一种具有重泥沙含量处理系统的一体化泵站
CN116773252B (zh) 一种适用于小艇作业的近岸海底沉积物采集系统
CN218346299U (zh) 一种水利清淤固型装置
CN202298625U (zh) 具有泥沙分离器与潜水泥浆泵组合的地下连续墙清槽系统