LT6591B - Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras - Google Patents

Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras Download PDF

Info

Publication number
LT6591B
LT6591B LT2017014A LT2017014A LT6591B LT 6591 B LT6591 B LT 6591B LT 2017014 A LT2017014 A LT 2017014A LT 2017014 A LT2017014 A LT 2017014A LT 6591 B LT6591 B LT 6591B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
splint
spring
ankle
sole
lateral
Prior art date
Application number
LT2017014A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2017014A (lt
Inventor
Linas AREŠKEVIČIUS
Paulius ZIGMANTAVIČIUS
Aistė SIMOKAITIENĖ
Original Assignee
Uab "Baltic Orthoservice"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Baltic Orthoservice" filed Critical Uab "Baltic Orthoservice"
Priority to LT2017014A priority Critical patent/LT6591B/lt
Publication of LT2017014A publication Critical patent/LT2017014A/lt
Publication of LT6591B publication Critical patent/LT6591B/lt

Links

Landscapes

  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Rehabilitation Tools (AREA)

Abstract

Išradimas priskiriamas medicinos sričiai - kojos čiurnos sąnario konservatyviam gydymui, kurio tikslas kontroliuoti ir stabilizuoti čiurnos sąnarį siekiant pagerinti patologinę eiseną. Tikslas pasiekiamas: blauzdos atrama, iš ventralinės pusės pereina į spyruoklę, kuri eina lateraline kulkšnies dalimi anterior-posterior kryptimi iš dorsalines pusės išplatėdama jungiasi su padu, spyruoklės kraštai yra išlenkti į lateralinę pusę. Medžiagos sluoksniai suformuoti taip, kad spyruoklės anterior-posterior kryptimi lankstumas būtų didesnis negu medialine-lateraline kryptimi. Įtvaro konstrukcijoje energija kaupiama vykstant svorio centro perkėlimui išilgai pėdos svorio centro trajektorijos, pereinant nuo atramos kulnu žingsnio fazės iki atspirties fazes ir ją atiduoda kojos pirštų atkėlimo fazėje. Tolygiai lanksti pado konstrukcija užtikrina nuoseklesnį energijos kaupimą ir jos atlaisvinimą, nevaržo kojos pirštų lenkimosi, padidina įtvaro ilgaamžiškumą, sumažina pado įtrūkimų ir lūžimų riziką, o auselių paaukštinimai padidina įtvaro suteikiamą šoninę atramą. Įtvaro geometrines proporcijos kinta priklausomai nuo įtvaro dydžio pagal skalę, kuri apima visus standartinius avalynės dydžius bei gali būti pritaikomos pagal individualius poreikius.

Description

Išradimas priskiriamas medicinos sričiai - kojos čiurnos sąnario konservatyviam gydymui (jtvėrimui arba imobilizavimui), kurio tikslas kontroliuoti ir stabilizuoti čiurnos sąnarį siekiant pagerinti patologinę eiseną. Pateikiamas ortopedinis kulkšnies-pėdos įtvaras, kurį sudaro karkasas, pagamintas iš lengvo ir tvirto anglies ir aramido kompozito, karkaso apatinė dalis dorsalinėje pėdos pusėje yra sujungta su padu, viršutinė dalis - atrama, prie kojos tvirtinama kontaktinėmis lipniomis juostomis. Pagal tarptautinę klasifikaciją išradimas priskiriamas A61 F5/0 1 klasei.
Žinomas firmos Otto Bock Healthcare GmbH kulkšnies-pėdos įtvaras, pagamintas iš lengvo ir tvirto anglies kompozito. Įtvaras turi padą pėdos priėmimui bei blauzdos dalį, kuri glaudžiasi prie blauzdos iš ventralinės pusės ir yra medialiai spyruokle sujungta su pėdos dalimi (žr. patentą nr. EP 2858605 B1).
Šis įtvaras turi tiek funkcinius, tiek pritaikymo prie konkretaus paciento poreikių (įtvaro individualizavimo) trūkumus. Prie tokio įtvaro yra sudėtinga pritaikyti korekcinius avalynės įdėklus dėl medialiai nuo pėdos dalies einančios spyruoklės. Taip pat dėl medialiai einančios spyruoklės gali būti trinamas ir erzinamas čiurnos kauliukas, kas dažnai sukelia skausmą ir kauliuką supančių audinių patinimą. Šis įtvaras savo dydžių skalėje neturi vaikiškų dydžių, todėl nėra pritaikomas vaikams.
Žinomas firmų Light Weight Support AB ir Nordic Composites AB kulkšniespėdos įtvaras, pagamintas iš lengvo ir tvirto anglies kompozito. Įtvaras turi padą pėdos priėmimui bei blauzdos dalį, kuri iš ventralinės pusės glaudžiasi prie blauzdos ir yra lateraliai statramsčiu sujungta su pėdos dalimi (žr. patentą nr. EP 1 114 626 B1).
Tokio įtvaro trūkumas, kad statramsčio konstrukcija yra nejudri anteriorposterior ašimi pado atžvilgiu, todėl yra nepritaikyta energijos kaupimui ir atidavimui žingsniavimo metu. Pado konstrukcijoje yra kietas nelankstus supinatorius, kuris neleidžia įtvarui lankstytis pėdos dalyje tarp kulno ir padikaulių, bei užaštrina linkimo liniją ties padikauliais, t.y. neturi nuoseklaus perėjimo tarp standžios užpakalinės ir lanksčios priekinės pado atramos dalies. Tai sumažina įtvaro ilgaamžiškumą, padidina pado bei statramsčio lūžio riziką bei sumažina energijos kaupimą ir atidavimą žingsniavimo metu. Dėl lateraliai nuo pado dalies einančio statramsčio, įtvarui sudėtinga pritaikyti korekcinius įdėklus čiurnos varus-valgus krypimui imobilizuoti.
Išradimo tikslas - įtvaras, turintis didesnį funkcionalumą nei rinkoje esantys analogai ir pasižymintis platesnėmis personalizavimo galimybėmis, kas leidžia geriau pritaikyti įtvarą prie paciento anatomijos, priderinti jį prie paciento judėjimo biomechanikos, nustatytos gydymo plane, bei minimizuoti pašalinių reiškinių poveikį įtvaro nešiojimo metu. Pateikiame ortopedinį kulkšnies-pėdos įtvarą, kurį sudaro karkasas, pagamintas iš lengvo ir tvirto anglies ir aramido kompozito, karkaso apatinė dalis dorsalinėje pėdos pusėje yra sujungta su padu, išlenktu pagal pėdos anatomiją, o viršutinė dalis - atrama, prie kojos tvirtinama kontaktinėmis lipniomis juostomis. Atrama, iš ventralinės pusės pereina į spyruoklę, kuri eina lateraline kulkšnies dalimi anterior-posterior kryptimi ir iš dorsalinės pusės išplatėdama jungiasi su padu, o spyruoklės kraštai yra išlenkti j lateralinę pusę, kad būtų suformuota elipsės forma, suteikianti spyruoklei standumo. Medžiagos sluoksniai suformuoti taip, kad spyruoklės anterior-posterior kryptimi lankstumas būtų didesnis negu medialinelateraline kryptimi, tai leidžia blauzdai judėti pirmyn-atgal pėdos atžvilgiu, tačiau įtvirtina medialine-lateraline kryptimi, taip pat yra atspari sukimui apie vertikalią ašį. Anterior-posterior kryptimi nesuvaržomas čiurnos sąnarys padeda natūraliai lavinti ir stiprinti raiščius. Pateikiamo įtvaro spyruoklės bei tolygiai lankstaus pado konstrukcijoje energija kaupiama vykstant svorio centro perkėlimui išilgai pėdos svorio centro trajektorijos, pereinant nuo atramos kulnu žingsnio fazės iki atspirties fazės ir atiduodama kojos pirštų atkėlimo fazėje, taip pagerinant natūralų žingsniavimą. Tolygiai lanksti pado konstrukcija bei natūralus jos anatominis išlinkimas užtikrina nuoseklų energijos kaupimą ir atlaisvinimą, nevaržo kojos pirštų funkcijų (lenkimosi), padidina įtvaro ilgaamžiškumą, sumažina pado įtrūkimų ir lūžimų riziką. Spyruoklė jungiasi su padu iš dorsalinės pusės ir netrukdo čiurnos valgusvarus korekcinių įdėklų pritaikymui, tuo tarpu prototipe dėl lateraliai nuo pado dalies einančio statramsčio, įtvarui sudėtinga pritaikyti korekcinius įdėklus. Blauzdos atrama sutampa su vertikalia ašimi ir yra lenkto latako formos, paminkštinta, atramos auselės yra lanksčios medialine arba lateraline kryptimi ir kontaktinių lipnių juostų pagalba glaudžiai įtvirtina blauzdą įtvare. O auselių paaukštinimai, esantys proksimalinio galo šonuose apie blauzdikaulio šiurkštumą, padidina įtvaro suteikiamą šoninę atramą. Įtvaro geometrinės proporcijos yra nustatytos remiantis reprezentatyvios imties antropometriniais matavimais ir kinta priklausomai nuo įtvaro dydžio pagal skalę, kuri apima visus standartinius avalynės dydžius įskaitant vaikus, moteris ir vyrus bei gali būti pritaikomos pagal individualius poreikius. Įtvaro kietumas priklauso nuo anglies sluoksnių skaičiaus, kuris taip pat kinta pagal dydžių skalę bei gali būti pritaikomas pagal individualius poreikius.
Brėžiniuose pavaizduota:
Fig. 1 Įtvaras su kontaktinėmis lipniomis juostomis;
Fig. 2 Įtvaro pado konstrukcija;
Fig. 3 Jėgos vertikalios dedamosios kitimas žingsnio ciklo metu;
Fig. 4 Kūno pusių ir ašių paaiškinimas.
Ortopedinį kulkšnies-pėdos įtvarą sudaro karkasas 1, kurio apatinė dalis dorsalinėje pėdos pusėje yra sujungta su padu 2, o viršutinė dalis - atrama 3, prie kojos tvirtinama kontaktinėmis lipniomis juostomis 4. Atrama 3, iš ventralinės pusės pereina į spyruoklę 5, kuri eina lateraline kulkšnies dalimi anterior-posterior kryptimi ir iš dorsalinės pusės išplatėdama jungiasi su padu 2. Įtvaro padas 2, priklausomai nuo dydžių skalės, yra sudarytas iš 4 - 9 tolygiai didėjančių kompozito sluoksnių Fig. 2. Dengiamieji sluoksniai 7 ir 8 yra iš skersinio anglies pluošto kompozito, o viduriniai sluoksniai - iš aramido pluošto 9 bei išilginio anglies audinio kompozito 10, 11, 12 ir 13. Priklausomai nuo įtvaro dydžio, viduriniai anglies 10, 11, 12, 13 ir aramido 9 sluoksniai yra išdėstyti skirtingu atstumu vienas nuo kito, kad įtvaro padas būtų pakankamai lankstus ties pirštais. Pateikiamo įtvaro atveju žingsnio ciklo metu sukuriamos jėgos 14 atkartoja sveikos kojos žingsnio ciklo metu sukuriamas jėgas 15, tuo tarpu tik prototipe įtvaro žingsnio ciklo 16 metu sukuriamos jėgos yra ženkliai mažesnės, kas reiškia, kad kūno svoris perkeliamas netolygiai, eisena išbalansuojama.
Pėda pastatoma ant įtvaro karkaso 1 pado 2, o blauzda įstatoma į atramą 3 ir kontaktinių lipnių juostų 4 pagalba glaudžiai įtvirtinama įtvare. Paciento koja su įtvaru apaunama įprastine avalyne. Įtvaro konstrukcijos dėka paciento žingsniavimo metu yra kaupiama ir atiduodama energija, sukurta žingsnio ciklo metu 14. Spyruoklė 5 žingsnio ciklo metu leidžia natūraliai judėti čiurnos sąnariui, taip pat padeda išlaikyti kūno svorį 14,15. Blauzdos atrama 3 suteikia pasitikėjimą, saugumo jausmą pėdos perkėlimo metu, taip pat auselių paaukštinimai 6, esantys proksimalinio galo šonuose apie blauzdikaulio šiurkštumą, padidina įtvaro suteikiamą šoninę atramą.
Įtvaro konstrukcijoje energija kaupiama vykstant svorio centro perkėlimui išilgai pėdos svorio centro trajektorijos, pereinant nuo atramos kulnu žingsnio fazės iki atspirties fazės ir atiduodama kojos pirštų atkėlimo fazėje 14, o lanksti ir anatomiškai išlenkta pado konstrukcija nevaržo kojos pirštų funkcijos ir lenkimosi, padidina įtvaro ilgaamžiškumą, sumažina pado įtrūkimų ir lūžimų riziką. Spyruoklė jungiasi su padu iš dorsalinės pusės ir netrukdo čiurnos valgus-varus korekcinių įdėklų pritaikymui.

Claims (4)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras, kurį sudaro karkasas, pagamintas iš lengvo ir tvirto anglies kompozito, karkaso apatinė dalis yra sujungta su padu, o viršutinė dalis - atrama su paminkštinimu, prie kojos tvirtinama kontaktinėmis lipniomis juostomis, besiskiriantis tuo, kad atrama, iš priekinės pusės pereina į spyruoklę, kuri yra platėjanti, eina išorine kulkšnies dalimi anterior-posterior kryptimi ir iš dorsalinės pusės jungiasi su anatomiškai išformuotu padu, o spyruoklės kraštai yra išlenkti j lateralinę pusę, kad būtų suformuota elipsės forma, suteikianti spyruoklei standumo, o medžiagos sluoksniai suformuoti taip, kad spyruoklės anterior-posterior kryptimi lankstumas būtų didesnis negu medialine-lateraline kryptimi.
  2. 2. Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad blauzdos atrama yra pagal vertikalią ašį lenkto latako formos, auselės dėl mažesnio sluoksnių kiekio yra lanksčios medialine arba lateraline kryptimi, o įtvaro suteikiamos šoninės atramos padidinimui proksimaliniame gale apie blauzdikaulio šiurkštumą suformuoti atramos auselių paaukštinimai.
  3. 3. Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad įtvaro spyruoklės plotis parinktas proporcingai įtvaro dydžiui, tačiau gali būti pritaikomas ir pagal individualius poreikius.
  4. 4. Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad įtvaro pado konstrukcijos sluoksnių kiekis yra ne mažesnis nei 4 ir gali būti didinamas priklausomai nuo įtvaro dydžio pagal skalę, sudarytą remiantis reprezentatyvios imties antropometriniais matavimais, apimančią visus standartinius avalynės dydžius įskaitant vaikus, moteris ir vyrus bei gali būti pritaikomas pagal individualius poreikius.
LT2017014A 2017-04-11 2017-04-11 Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras LT6591B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2017014A LT6591B (lt) 2017-04-11 2017-04-11 Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2017014A LT6591B (lt) 2017-04-11 2017-04-11 Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2017014A LT2017014A (lt) 2018-10-10
LT6591B true LT6591B (lt) 2019-01-25

Family

ID=63719263

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2017014A LT6591B (lt) 2017-04-11 2017-04-11 Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6591B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1114626B1 (en) 1997-02-05 2005-02-16 Light Weight Support AB Ankle-foot orthosis
EP2858605B1 (de) 2012-06-12 2016-10-05 Otto Bock Healthcare GmbH Knöchel-fuss-orthese

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1114626B1 (en) 1997-02-05 2005-02-16 Light Weight Support AB Ankle-foot orthosis
EP2858605B1 (de) 2012-06-12 2016-10-05 Otto Bock Healthcare GmbH Knöchel-fuss-orthese

Also Published As

Publication number Publication date
LT2017014A (lt) 2018-10-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20090005717A1 (en) Ankle Joint Bandage
RU2653687C2 (ru) Ортопедическое устройство для нижней конечности человека и обувь и протез, снабженные таким устройством
ES2237506T3 (es) Ortesis de pie y tobillo.
CN206809370U (zh) 一种基于3d打印的固定式轻量化踝足矫形器
CN204169974U (zh) 用于修正脚趾错误位置的矫正装置
US20080077066A1 (en) Lewis lift AFO device
US10945871B2 (en) Orthotic leg support apparatus
US20170216071A1 (en) Ankle-foot varus deformity alignment device
US9439798B2 (en) Prefabricated walking boot
US20050222531A1 (en) Ankle braces
US20100018077A1 (en) Spring-supported arch support and method
US20200352771A1 (en) Orthotic foot part
US10827797B2 (en) Minimalist barefoot shoes for correcting flatfeet
US9956108B2 (en) Sock assembly for correcting toe deformation
US9622898B1 (en) Ankle brace
LT6591B (lt) Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras
JP2019150575A5 (lt)
KR102172887B1 (ko) 족부환자의 보행 특성에 적합한 족부환자용 신발
US20190133804A1 (en) Ankle support
CN215307118U (zh) 一种基于3d打印的踝足矫形器
EP4201380A1 (en) Ankle-foot orthopaedic orthosis
LT5887B (lt) Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras
US20100094186A1 (en) Orthotic boot
LT5874B (lt) Kulkšnies-pėdos ortopedinis įtvaras
Garrison Conservative Treatment of Peroneal Tendon Injuries: Immobilization/Bracing/Orthotics

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20181010

FG9A Patent granted

Effective date: 20190125

PD9A Change of patent owner

Owner name: UAB "ORTHO BALTIC", LT

Effective date: 20200401