LT6174B - Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą - Google Patents

Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą Download PDF

Info

Publication number
LT6174B
LT6174B LT2013112A LT2013112A LT6174B LT 6174 B LT6174 B LT 6174B LT 2013112 A LT2013112 A LT 2013112A LT 2013112 A LT2013112 A LT 2013112A LT 6174 B LT6174 B LT 6174B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
light
lighting
lighting system
time zone
optical cable
Prior art date
Application number
LT2013112A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2013112A (lt
Inventor
Matonis
Original Assignee
Uab "Elmo Technologijos"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Elmo Technologijos" filed Critical Uab "Elmo Technologijos"
Priority to LT2013112A priority Critical patent/LT6174B/lt
Priority to PCT/IB2014/059937 priority patent/WO2015052594A1/en
Publication of LT2013112A publication Critical patent/LT2013112A/lt
Publication of LT6174B publication Critical patent/LT6174B/lt

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F21LIGHTING
    • F21SNON-PORTABLE LIGHTING DEVICES; SYSTEMS THEREOF; VEHICLE LIGHTING DEVICES SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLE EXTERIORS
    • F21S11/00Non-electric lighting devices or systems using daylight
    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B6/00Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings
    • G02B6/0001Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings specially adapted for lighting devices or systems
    • G02B6/0005Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings specially adapted for lighting devices or systems the light guides being of the fibre type

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)

Abstract

Išradimas susijęs su Saulės energijos panaudojimu apšvietimui natūralia dienos šviesa. Sistema gali surinkti dienos šviesą apšviestose vietose ir perduoti surinktą šviesą į vietas, kurias reikia apšviesti, pvz., gatves, pastatus, namus, vidaus ir išorės patalpas, nenaudojant jokių kitų energijos šaltinių.Apšvietimo sistema apimanti Saulės šviesos surinkimo priemones, optiškai sujungtas su šviesos perdavimo optiniu kabeliu, kuris sujungtas su šviesos paskirstymo priemonėmis arba lauko ir vidaus apšvietimo instaliacija. Nauja šioje apšvietimo sistemoje tai, kad optinio kabelio vienas galas optiškai sujungtas su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis vienoje laiko juostoje, o kitas galas – su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis kitoje laiko juostoje, kur tas pats kabelis panaudojamas ne tik šviesai gauti , bet ir atiduoti; tokiu būdu šviesa automatiškai perduodama iš šviesesnių zonų į zonas, kuriose yra tamsiau - korinis veikimo principas.

Description

TECHNIKOS SRITIS
Šis išradimas susijęs su Saulės energijos panaudojimu apšvietimui natūralia dienos šviesa. Sistema gali surinkti dienos šviesą apšviestose vietose ir perduoti surinktą šviesą į vietas, kurias reikia apšviesti, pvz., gatves, pastatus, namus, vidaus ir išorės patalpas, nenaudojant jokių kitų energijos šaltinių.
TECHNIKOS LYGIS
Saulės energija buvo laikoma ir vis dar laikoma kaip perspektyviausias ir svarbiausias atsinaujinančios energijos šaltinis. Saulės terminė energija naudojama pastatų šildymo sistemoms, karšto vandens tiekimui. Saulės energija taip pat naudojama elektros energijai sukurti. Dažniausiai Saulės energijos pagalba generuota elektra naudojama patalpų apšvietimui.
Naudingojo modelio aprašyme CN201916844 aprašyta apšvietimo sistema, naudojant Saulės energiją. Šią sistemą sudaro Saulės energijos kaupimo sistema ir energijos perdavimo optine skaidula sistema. Saulės energijos kaupimo sistema apima Saulės energijos baterijų elementą, elektros tiekimo ir apmokestinimo reguliatorius, taip pat akumuliatorių. Energijos perdavimo optine skaidula sistema apima šviesos šaltinio optinės skaidulos įrangą ir šviesą kreipiančią optinę skaidulą, kuri sumontuota ant šviesos šaltinio optinės skaidulos įrangos. Ši apšvietimo sistema yra aplinkai nekenksmingas, taupus šviesos šaltinis, be to, naudojantis šia sistema saugiai ir patikimai šviesą galima perduoti tolimais atstumais.
Jungtinių Amerikos Valstijų patento paraiškoje US2012204945 aprašytas šviesos surinkimo modulis ir Saulės energijos įrenginys, turintis tą modulį. Šviesos surinkimo modulį sudaro šviesos nukreipimo priemonė ir Saulės energijos priėmimo elementas. Šviesos nukreipimo priemonė turi pirmąjį ir antrąjį, esantį priešais pirmąjį, paviršius. Paviršiai turi skirtingas struktūras. Pirmoji šviesos nukreipimo struktūra turi pirmąjį paviršių ir papildomą paviršių, sujungtus tarpusavyje ir perskirtus pirmuoju kampu. Atitinkamai antroji šviesos nukreipimo struktūra turi antrąjį paviršių ir papildomą paviršių, sujungtus tarpusavyje ir perskirtus antruoju kampu. Pirmojo ir antrojo šviesos nukreipimo paviršių pasvyrimo kryptys yra priešingos viena kitai. Saulės energijos priėmimo elementas išdėstomas ant pirmojo arba antrojo paviršiaus. Šiuo išradimu siekiama gauti gerą fotoelektrinj efektą.
Japonijos patento paraiškoje JP2012253154 aprašytas šviesos surinkimo įrenginys. Išradimu sprendžiama pasirinkto kambario apšvietimo problema. Šviesos surinkimo įrenginys turi plokštę, kuri sumontuota vidaus ir išorės pertvaroje. Šis įrenginys gali perduoti ir atspindėti šviesą nuo išorinės pusės į vidinę pusę. Optinės skaidulos išdėstytos ant minėtos plokštės paviršiaus iš išorės ir gali rinkti šviesą nuo išorinės pusės kaip atspindėtą nuo plokštės šviesą. Fotoelektrinis elementas generuoja energiją iš šviesos, gautos per optines skaidulas. Šviesos atspindėjimas nuo plokštės yra keičiamas.
Tačiau Saulės energijos potencialas elektrai generuoti naudojamas ribotai dėl to, kad pati saulės energija yra išsisklaidžiusi, silpnai koncentruota, o jos parametrai chaotiškai kinta plačiose ribose priklausomai nuo paros ir metų laiko.
Žinomas ir kitoks patalpų apšvietimas, nenaudojant elektros, tik natūralią Saulės šviesą. Natūralios šviesos į uždarą patalpą galima įleisti savotiškais šviesos vamzdžiais arba tuneliais (šviesolaidžiais), praktiškai pro bet kurią jo atitvarą - stogą, sienas, padidinti natūralios šviesos srautą, šviesolaidį sudaro surinkimo, perdavimo ir pristatymo zonos. Natūrali šviesa pirmiausia patenka į pusiau sferinį kupolą surinkimo zoną, kurioje yra daugybė briaunotų lęšių. Šie būna sureguliuoti taip, kad šviesos spindulius nukreiptų j vamzdžio vidų. Sklisdama vamzdžiu šviesa daugybę kartu atsimuša ir atsispindi nuo jo paviršiaus ir taip sustiprėja jos intensyvumas. Pristatymo zonoje šviesa pasklinda po patalpas (http://lt.lt.allconstructions.com/portal/ (2013-07-03).
Europos patento paraiškoje EP2385297 aprašyta Saulės šviesos surinkimo sistema apšvietimui. Šią sistemą sudaro Saulės šviesos surinkimo modulis, pirmasis, antrasis ir trečiasis šviesos nukreipimo vamzdžiai. Šviesos surinkimo modulis turi pagrindinį ir antrinį reflektorius. Pagrindinis reflektorius sudarytas taip, kad atspindėjimo mazgo rinkinys gali sukoncentruoti ir nukreipti Saulės šviesą j antrinį reflektorių, kuris savo ruožtu Saulės šviesą nukreipia į pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį šviesos nukreipimo vamzdžius ir galiausiai į pastato vidų apšvietimui, temperatūros reguliavimui, energijos gamybai arba kaupimui. Sistema montuojama taip, kad būtų galimybė surinkimo modulį sukioti apie jo vertikalią arba horizontalią ašį, siekiant atitikti padėtį, geriausiai tinkančią Saulės spinduliams rinkti. Sistemą lengva įdiegti, ir ji efektyviai surenka ir nukreipia Saulės šviesą.
Didžiosios Britanijos patento paraiškoje GB2029883 aprašytas aparatas Saulės energijai panaudoti, siekiant apšviesti uždaras, Saulės spinduliams neprieinamas vietas. Šį aparatą sudaro Saulės spindulių telktuvas, viena arba kelios optinės skaidulos, esančios telktuvo zonoje, ir vienas arba keli difuzoriai, išsklaidantys per optines skaidulas ateinančią šviesą uždaroje erdvėje. Telktuvas gali turėti veidrodžius, o difuzorius gali būti suformuotas optinių skaidulų išskirstymu.
Jungtinių Amerikos Valstijų patento paraiškoje US4389085 aprašyta apšvietimo sistema, naudojanti Saulės šviesą. Šią sistemą iš esmės sudaro optinė sistema Saulės spinduliams fokusuoti taške, optinė perdavimo linija, turinti optinio laidininko priemones su šviesos išsklaidymo angomis, per kurias į reikiamus taškus nukreipiami sufokusuoti Saulės spinduliai, ir optinė sistema Saulės spinduliams, perduotiems optine perdavimo linija, perskirstyti į reikiamas vietas ar taškus.
Kitoje Jungtinių Amerikos Valstijų patento paraiškoje US5709456 aprašyta Saulės šviesos surinkimo ir perdavimo sistema, apimanti priemones Saulės šviesai surinkti ir konvertuoti į koncentruotą šviesą. Surinkimo priemonės optiškai sujungtos su perdavimo priemonėmis, pavyzdžiui, optiniu kabeliu. Tokiu būdu koncentruota šviesa perdavimo priemonėmis perduodama į pastato apšvietimo instaliaciją.
Kinijos patento paraiškoje CN 102305380 aprašytas šviesos surinkimo įrenginys, kurį sudaro reguliavimo, pasukimo ir apšvietimo įtaisai. Reguliavimo įtaisas sujungtas su pasukimo įtaiso pavaros mechanizmu bei apšvietimo įtaisu ir reguliuoja apšvietimo jtaiso pasukimą, kad būtų sudarytas reikiamas kampas su krintančia Saulės šviesa. Pasukimo įtaisas seka krintančią Saulės šviesą horizontalia kryptimi. Apšvietimo įtaisas turi išilginio sekimo įtaisą ir pasukamą optinį įtaisą. Optinis įtaisas sukamas išilginiu sekimo įtaisu, kad būtų sudarytas reikiamas kampas su krintančia Saulės šviesa. Šviesos surinkimo įrenginys keičia krintančios Saulės šviesos kryptį į reikiamą duotąją kryptį. Tokiu būdu šviesa nustatyta kryptimi gali būti visada nukreipta į pastato vidų.
Kitoje Kinijos patento paraiškoje CN 103090304 aprašytas šviesos surinkimo įrenginys, naudojamas nukreipti saulės šviesą į patalpas per šviesolaidį. Šviesos surinkimo įrenginį sudaro optinė skaidula ir šviesos surinkimo elementas, sumontuotas ant optinės skaidulos įėjimo galo. Šviesos surinkimo įrenginys per šviesolaidžius perduoda Saulės spindulius ne tik maistui gaminti, bet ir apšviesti patalpą, naudojant vos kelis konstrukcinius elementus. Šviesolaidis gali būti prilygintas elektros laidams, kuriais teka elektros srovė, o šiuo atveju - Saulės šviesa. Šviesos surinkimo įrenginys yra saugus, nekenksmingas aplinkai ir jam pagaminti reikalingos mažos gamybos išlaidos.
Europos patento paraiškoje EP2645011 aprašyta Saulės šviesos surinkimo sistema, kuri apima parabolinį šviesos kolektorių ir koncentruotos didelio tankio šviesos pluošto perdavimo įrangą į nutolusią vietą, taip pat didelio tankio šviesos generavimą, sujungiant daugiapakopiu būdu šviesos pluoštus nuo daugelio šviesos kolektorių.
Ispanijos patento paraiškoje ES2167257 aprašytas uždarų patalpų apšvietimas Saulės šviesa, naudojant šviesolaidžius. Apšvietimo sistemoje naudojami Frenelio lęšiai arba paraboliniai veidrodžiai. Nuolatiniam apšvietimui reikalingas lęšių arba veidrodžių suderinimas su Saulės padėtimi.
Aprašyti techniniai sprendimai skirti efektyviai ir saugiai naudoti Saulės šviesą uždaroms patalpoms apšviesti dienos metu, tačiau išlieka atvirų lauko erdvių apšvietimo tamsiuoju paros laiku problema.
Artimiausias techninis sprendimas patentuojamam išradimui yra iš šiaurės į pietus einančio tunelio apšvietimo Saulės šviesa sistema, aprašyta Kinijos patento paraiškoje CN 1013123085. Šią sistemą sudaro Saulės šviesos kaupimo įrenginys, parabolinis reflektorius, lęšiai, atspindžio plokštė, plokščias reflektorius, šviesą nukreipiantis vamzdis, pusiau atspindintys ir pusiau laidūs lęšiai, sklaidytuvas ir lempa su nukreipiamu spindulių pluoštu. Parabolinis reflektorius ir bendraašiai išdėstyti lęšiai sumontuoti ant Saulės šviesos kaupimo įrenginio. Atspindžio plokštė pritvirtinta lęšių suformuotų spindulių gale, o plokščias reflektorius pritvirtintas atspindžio plokštės suformuotų spindulių gale. Šviesą nukreipiantis vamzdis montuojamas ant vidinės tunelio sienos, o pusiau atspindintys ir pusiau laidūs lęšiai montuojami ant šviesą nukreipiančio vamzdžio, tuo tarpu sklaidytuvas ir lempa su nukreipiamu spindulių pluoštu montuojami žemiau pusiau atspindinčių ir pusiau laidžių lęšių. Tokiu būdu šias lęšiais atspindėta šviesa spinduliuojama per sklaidytuvą. Saulės šviesa tiesiogiai nukreipiama į tunelį per optinį elementą. Šviesa yra stipri prie abiejų tunelio įvažiavimo galų. Šviesos intensyvumas silpnėja tolstant nuo įvažiavimo. Apšvietimo būdas yra paprastas ir lengvai įvykdomas, apšvietimo energijos nereikia paversti elektros energija ir atitinkamai pagerėja energijos išteklių panaudojimo koeficientas.
Nenaudojant papildomų šviesos energijos kaupimo priemonių, minėta apšvietimo sistema gali funkcionuoti tik dienos metu.
IŠRADIMO ESMĖ
Siūlomu išradimu siekiama panaudoti Saulės šviesą gatvių, pastatų, vidaus patalpų apšvietimui, nenaudojant jokių kitų energijos šaltinių.
Apšvietimo sistema apimanti Saulės šviesos surinkimo priemones, optiškai sujungtas su šviesos perdavimo optiniu kabeliu, kuris sujungtas su šviesos paskirstymo priemonėmis arba lauko ir vidaus apšvietimo instaliacija. Nauja šioje apšvietimo sistemoje tai, kad optinio kabelio vienas galas optiškai sujungtas su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis vienoje laiko juostoje, o kitas galas - su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis kitoje laiko juostoje·
TRUMPAS BRĖŽINIŲ FIGŪRŲ APRAŠYMAS
Fig. 1 yra pavaizduota bendra apšvietimo sistemos schema, paaiškinanti išradimo esmę.
TINKAMIAUSI {GYVENDINIMO VARIANTAI
Vaizdumo dėlei schemoje dvi sąlyginės apšviečiamų objektų, esančių skirtingose laiko juostose, padėtys išdėstomos greta. Brėžinio kairėje pavaizduoti objektai, esantys laiko juostoje, kur yra dienos metas, brėžinio dešinėje - objektai, esantys laiko juostoje, kur tuo pačiu metu yra nakties metas. Šviesos surinkimo lęšiai (1) išdėstyti ant stogų namų, kurių kambariai apšviečiami, naudojant surinktą Saulės šviesą, ir virš gatvės žibintų. Šviesos perdavimo kanalas yra optinis kabelis (2). Vientisas optinis kabelis (2) jungia abiejose laiko juostose esančius objektus - namus ir žibintus.
Veikimo principas:
Pasirenkamos zonos apšvietimui, kurios yra skirtingose laiko juostose. Visos zonos yra sujungiamos optiniais šviesos kabeliais. Šviesa automatiškai perduodama iš šviesesniu zonų i zonas, kuriose yra tamsiau - korinis veikimo principas.
Privalumas - tas pats kabelis panaudojamas ne tik gauti šviesai, bet ir atiduoti. Šviesos atidavimas ir gavimas vyksta tuo pačiu optiniu kabeliu (abipusis grįžtamasis ryšys).
Giedrą dieną šviesos intensyvumas siekia nuo 25 000 iki 50000 liuksų. Pagal higienos normas patalpų apšvietimas turėtų būti nuo 100 - 1000 lx. Horizontalus apšvietimas šaligatviuose turi būti mažiausiai 5 lx. Intensyvaus eismo zonose, žmonių susibūrimo vietose, prie sporto, koncerto salių ir kitur apšvietimo stiprumas turi būti ne mažesnis kaip 10-15 lx.
Surenkamos šviesos kiekis būtų kelis tūkstančius kartų didesnis, nei reikalingas apšvietimui šviesos kiekis. Pvz., vienas lęšis virš gatvės šviestuvo, esant normaliam dienos apšvietimui (20 000 lx) gali surinkti šviesos, reikalingos apšviesti 1000-iui tokių pačių šviestuvų (apšvietimas 20 lx), esančių tamsiojoje zonoje.
Šviesa gali būti surenkama specialiais lęšiais, pvz., Frenelio lęšiais arba paraboliniai veidrodžiais ar kitais technikos lygiu žinomais irtam tikslui taikomais lęšiais, ir perduodama į optinį kabelį.

Claims (1)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Apšvietimo sistema, apimanti šviesos surinkimo priemones, optiškai sujungtas su optiniu kabeliu, kuris sujungtas su šviesos paskirstymo priemonėmis arba apšvietimo instaliacija, besiskirianti tuo, kad optinio kabelio vienas galas optiškai sujungtas su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis vienoje laiko juostoje, o kitas galas - su šviesos surinkimo priemonėmis, išdėstytomis kitoje laiko juostoje, kur tas pats kabelis panaudojamas ne tik šviesai gauti , bet ir atiduoti; tokiu būdu šviesa automatiškai perduodama iš šviesesnių zonų j zonas, kuriose yra tamsiau - korinis veikimo principas.
LT2013112A 2013-10-09 2013-10-09 Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą LT6174B (lt)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2013112A LT6174B (lt) 2013-10-09 2013-10-09 Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą
PCT/IB2014/059937 WO2015052594A1 (en) 2013-10-09 2014-03-18 Lighting system utilizing daylight

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2013112A LT6174B (lt) 2013-10-09 2013-10-09 Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2013112A LT2013112A (lt) 2015-04-27
LT6174B true LT6174B (lt) 2015-06-25

Family

ID=50513387

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2013112A LT6174B (lt) 2013-10-09 2013-10-09 Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą

Country Status (2)

Country Link
LT (1) LT6174B (lt)
WO (1) WO2015052594A1 (lt)

Citations (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2029883A (en) 1978-08-31 1980-03-26 Ente Naz Energia Elettrica Apparatus for utilizing solar energy for the purpose of illuminating enclosed spaces not accessible to sunlight
US4389085A (en) 1978-02-22 1983-06-21 Kei Mori Lighting system utilizing the sunlight
US5709456A (en) 1991-09-19 1998-01-20 Skydome Industries Limited Sunlight collecting and transmitting system
EP2167257A1 (de) 2007-07-06 2010-03-31 Otto Bihler Handels-Beteiligungs-GmbH Ringpresse
CN201916844U (zh) 2010-11-22 2011-08-03 龙驰幕墙工程有限公司 太阳能光纤照明系统
EP2385297A1 (en) 2010-05-05 2011-11-09 Marvels Solar Co., Ltd. Sunlight Collecting System for Illumination
CN102305380A (zh) 2011-05-20 2012-01-04 张晓东 光收集装置
US20120204945A1 (en) 2011-02-11 2012-08-16 Wintek Corporation Light collection module and solar energy device having the same
JP2012253154A (ja) 2011-06-01 2012-12-20 Toyota Industries Corp 集光装置
CN103090304A (zh) 2013-01-31 2013-05-08 李小波 用光纤传输太阳光的集光装置及其照明装置
CN103123085A (zh) 2011-11-18 2013-05-29 西安博昱新能源有限公司 一种新型南北方向隧道口的太阳光照明的光学系统
EP2645011A2 (en) 2010-11-27 2013-10-02 York Airconditioning Corporation Sunlight collection structure, multi light collection method, and sunlight transmission device

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH0954272A (ja) * 1995-08-14 1997-02-25 Shozo Yamaki 太陽光のグローバル光伝送方法
WO1999009350A1 (en) * 1997-08-20 1999-02-25 Seng Kong Chuan Day and night global solar lighting grid
ES2167257B1 (es) 2000-07-26 2003-04-01 Galeano Juan Luis Cancho Iluminacion de interiores con fibra optica utilizando la luz solar.

Patent Citations (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4389085A (en) 1978-02-22 1983-06-21 Kei Mori Lighting system utilizing the sunlight
GB2029883A (en) 1978-08-31 1980-03-26 Ente Naz Energia Elettrica Apparatus for utilizing solar energy for the purpose of illuminating enclosed spaces not accessible to sunlight
US5709456A (en) 1991-09-19 1998-01-20 Skydome Industries Limited Sunlight collecting and transmitting system
EP2167257A1 (de) 2007-07-06 2010-03-31 Otto Bihler Handels-Beteiligungs-GmbH Ringpresse
EP2385297A1 (en) 2010-05-05 2011-11-09 Marvels Solar Co., Ltd. Sunlight Collecting System for Illumination
CN201916844U (zh) 2010-11-22 2011-08-03 龙驰幕墙工程有限公司 太阳能光纤照明系统
EP2645011A2 (en) 2010-11-27 2013-10-02 York Airconditioning Corporation Sunlight collection structure, multi light collection method, and sunlight transmission device
US20120204945A1 (en) 2011-02-11 2012-08-16 Wintek Corporation Light collection module and solar energy device having the same
CN102305380A (zh) 2011-05-20 2012-01-04 张晓东 光收集装置
JP2012253154A (ja) 2011-06-01 2012-12-20 Toyota Industries Corp 集光装置
CN103123085A (zh) 2011-11-18 2013-05-29 西安博昱新能源有限公司 一种新型南北方向隧道口的太阳光照明的光学系统
CN103090304A (zh) 2013-01-31 2013-05-08 李小波 用光纤传输太阳光的集光装置及其照明装置

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
Retrieved from the Internet <URL:http://lt.lt.allconstructions.com/portal/>

Also Published As

Publication number Publication date
LT2013112A (lt) 2015-04-27
WO2015052594A1 (en) 2015-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100951737B1 (ko) 자연 채광 장치 및 이를 이용한 하이브리드 조명 시스템
US10374111B1 (en) Method and system for collecting and distributing radiation
US4389085A (en) Lighting system utilizing the sunlight
RU102747U1 (ru) Солнечное оптоволоконное осветительное устройство
Lv et al. Techno-economic evaluation of an optical fiber based hybrid solar lighting system
JP2012225611A (ja) 太陽光集光装置および太陽エネルギー利用システム
KR20110016839A (ko) 하이브리드 채광 및 전송장치
KR101036691B1 (ko) 태양광 전환 채광장치
CN104235743B (zh) 一种采光系统
CN210482794U (zh) 可进行光导照明及自然通风的建筑智能遮阳系统
KR101319288B1 (ko) 태양광 집광 장치 및 이를 이용한 하이브리드 조명 시스템
US9879842B2 (en) Sunny bright solar lighting
KR20100037912A (ko) 고효율 태양광 조명시스템
RU2468288C1 (ru) Солнечное самонаводящееся оптоволоконное осветительное устройство
KR20130012989A (ko) 태양 추적식 집광기와 보조 조명원을 이용한 혼합형 태양조명 장치
CN215808215U (zh) 照明系统
CN102486284A (zh) 一种新型太阳能照明装置
LT6174B (lt) Apšvietimo sistema, naudojant dienos šviesą
KR20120032200A (ko) 태양광 및 led 복합 조명 시스템과 그의 운용 방법
Mani et al. Energy saving hybrid solar lighting system model for small houses
CN113357604A (zh) 照明系统
KR101081406B1 (ko) 태양광과 엘이디를 병용한 하이브리드 램프 시스템
US20190093841A1 (en) Solar Tube
KR20100009093U (ko) 광섬유를 이용한 태양 광 조명시스템
CN209926235U (zh) 可进行光导照明的建筑智能遮阳装置

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20150427

FG9A Patent granted

Effective date: 20150625

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20151009