LT4283B - Sėdlazdė - Google Patents

Sėdlazdė Download PDF

Info

Publication number
LT4283B
LT4283B LT97-061A LT97061A LT4283B LT 4283 B LT4283 B LT 4283B LT 97061 A LT97061 A LT 97061A LT 4283 B LT4283 B LT 4283B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
rod
seat
bracket
wand
leg
Prior art date
Application number
LT97-061A
Other languages
English (en)
Other versions
LT97061A (en
Inventor
Aloyzas Algirdas Varanavičius
Original Assignee
Aloyzas Algirdas Varanavičius
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aloyzas Algirdas Varanavičius filed Critical Aloyzas Algirdas Varanavičius
Priority to LT97-061A priority Critical patent/LT4283B/lt
Publication of LT97061A publication Critical patent/LT97061A/xx
Publication of LT4283B publication Critical patent/LT4283B/lt

Links

Landscapes

  • Special Chairs (AREA)

Description

Sėdlazdė skirta žmogui, ypač kojų negalios apsunkintam, pasiremti pasivaikščiojimų bei kelionių metu, o reikalui esant ir atsisėsti poilsiui, taigi, išradimas priskirtinas medicininei-kompensacinei technikai.
Sėdlazdė gali būti panaudota ir asmeniniam bagažui nešioti, kaip suoleliskėdė pailsėti, taip pat kaip bazinė atrama antrai lazdai pakabinti ir transportuoti, be to, kaip nuolatinių būtiniausių asmens vaistų bei daiktųsmulkmenų gabenimo talpykla, t.y. dėžutė-kišenė.
Žinomas sėdlazdės prototipas SU 1292720 Al yra gana sudėtingos konstrukcijos, reikalauja kelių rankos judesių pervesti sėdlazdę iš lazdos į suolelio arba kėdės pavidalą - ir atvirkščiai, t.y. iš suolelio j lazdos padėtį, apsiriboja tik dviejų funkcijų - atraminės lazdos ir suolelio paslaugų tenkinimu. Žinomi sėdlazdės prototipai tebėra nelabai patogūs naudoti.
Išradimu siekiama padidinti sėdlazdės patikimumą, supaprastinti jos pervedimą iš vienos funkcijos (atraminės lazdos) į kitą (suolelio arba kėdės) funkciją ir atvirkščiai, išplėsti įtaiso teikiamų paslaugų kiekį: patogiai nešiotis kasdien reikalingas smulkmenas (vaistus, akinius, šukas, rašiklį ir pan.), pernešti nedidelį bagažą, laikinai pakabinti ir nešiotis pagalbinę lazdą.
Šiuo tikslu sėdlazdėje, turinčioje vertikalų lazdos strypą su rankena bei antgaliu ir sėdynę, prie lazdos strypo pritvirtinti apatinis ir vidurinis kronšteinai, lazdos strypo atžvilgiu iš vienos jo pusės per vidurinį kronšteiną šarnyriškai yra prijungta sėdynė, kurios nutolusiame nuo viduriniojo kronšteino gale apatinėje jos pusėje yra lankstai su lizdu arba kronšteinu šarnyriškai atlenkiamos kojos praplatintam viršutiniam galui įtvirtinti, o kojos apatinėje dalyje yra pritvirtintas kronšteinas, kuris kartu su lazdos strypo apatiniuoju kronšteinu yra šarnyriškai sujungtas su traukės galais taip, kad sėdėjimui horizontaliai nuleista sėdynė ir minėta traukė apačioje su apatine lazdos strypo dalimi bei atramine koja sudaro trapeciją arba stačiakampį, kurio vienos kraštinės tęsinys yra viršutinės lazdos strypo dalis ir rankena. Šios lazdos dalies ilgis yra toks, kad rankena būtų po sėdinčiojo žmogaus pažastimi. Be to, trapecijos arba stačiakampio kronšteinai turi apribojančius elementus, trukdančius sėdynei leistis žemyn nuo savos išskleistos horizontalios padėties, tuo tarpu sėdlazdės kaip lazdos padėčiai fiksuoti lazdos strypo viršutinėje dalyje bei sėdynės nutolusiame nuo vidutinio kronšteino gale ir ties lazdos strypo viduriniuoju kronšteinu bei ant kojos apatinio kronšteino yra įtaisytos kontaktuojančių elementų dvi poros. Tarp sėdynės ir lazdos strypo įterptas elastingas amortizatorius girgždesiui eliminuoti einant.
Sėdlazdės lazdos ilgis yra reguliuojamas, ir ji ties lazdos strypo viduriu turi sėdynės kryptimi užlenktą spyruokliuojantį kronšteiną, o viršutinėje lazdos strypo dalyje, ant rankenos arba sėdynės krašto turi pakabinimo elementus pagalbinei lazdai, be to, prie sėdynės apatinės pusės pritvirtinta dėžutėkišenė, o prie lazdos strypo yra pritvirtintas reguliuojamas pagal aukštį ir kryptį nešulinis kablys.
Prie sėdlazdės lazdos strypo arba viduriniojo kronšteino nešulinio kablio kryptimi įtaisytas vienas arba du lizdai, įgalinantys statmenai lazdos strypo atžvilgiu įstumti arba ištraukti π formos vieną (arba du) skersinį, ant kurio ir dar vieno skersinio keturių pečių ankštai užmautos vamzdelių keturios atkarpos, o į gautas keturias skyles įvesti iš priešingų šonų dviejų atitinkamai sulenktų elementų keturi galai, taip suformuoto stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelio šonai turi darbinės padėties fiksatorių.
Sėdlazdės trapecijos arba stačiakampio, susiformuojančio po sėdyne, priešpriešiniuose kampuose prie kronšteinų arba ant jų įrengtų pakabų pritvirtinamos lanksčios atatampos taip, kad jos sudaro trapecijos arba stačiakampio įstrižaines, kurios susikirtimo taške yra sujungtos, o atatampos dalis, esanti tarp sujungimo taško ir atraminės kojos viršutinio galo šarnyrinio kronšteino turi papildomą ilgio reguliatorių ir gali būti užkabinama arba atkabinama, be to, atraminė koja iš abiejų priešpriešinių pusių turi dvi šarnyriškai arba fiksuotai pritvirtintas atsparas.
Išradimas paaiškinamas brėžiniais, kur Fig.l pavaizduota sėdlazdė atraminės lazdos padėtyje; Fig. 2 - sėdlazdė su kabliu suoliuko-kėdės padėtyje; Fig. 3 sėdlazdė su pakabinimo elementais pagalbinei lazdai pakabinti, dėžute vaistams bei asmeninėms smulkmenoms; Fig. 4 pavaizduotas sėdlazdės atraminės kojos šarnyrinės atsparos ir jų išskleidimo mechanizmas; Fig. 5 pateiktas papildomo sėdlazdės elemento, stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelio, dalių eskizas; Fig. 6 pavaizduotas rėmelio tvirtinimas.
Sėdlazdės konstrukciją sudaro rankena 1 (Fig. 1), vertikalus lazdos strypas 2, sėdynės viršutinio fiksatoriaus spyruokliuojantis kabliukas 3, vidurinis kronšteinas 4, prie kurio šarnyriškai pritvirtinta sėdynė 5 su elastingu amortizatoriumi 6, viršutinio fiksatoriaus plunksna 7, atraminės kojos šarnyrinis kronšteinas 8, prie kurio pritvirtinta šarnyriškai atlenkiama atraminė koja 9 su praplatintu viršutiniu galu ir atgaliu 10 bei atraminės kojos apatiniu kronšteinu 11, ant kurio įtaisytas vidurinio fiksatoriaus liežuvėlis 12 ir šarnyriškai prijungta traukė 13, pereinanti į apatinį kronšteiną 14 ant lazdos strypo 2 su antgaliu 15, vidurinio fiksatoriaus spyruokliuojančiu kabliuku 16 bei nešuliniu kabliu 17 (Fig. 2). Visi keturi kronšteinai 4, 14, 8, 11 turi sėdynės 5 judėjimo žemyn apribojimo elementus, trukdančius sėdynei leistis žemiau horizontalios plokštumos, nors lazdos strypą vertikaliai pakeltume net virš žemės.
Sėdlazdę patikimiau fiksuoti suolelio-kėdės padėtyje prie sėdynės 5 amortizatoriaus 6 arba kronšteino 4 ir atraminės kojos 9 apatinio kronšteino 11 yra pritvirtinta elastinga atatampa 18, o prie sėdynės 5 kitame gale esančio atraminės kojos šarnyrinio kronšteino 8 bei lazdos strypo 2 apatinio kronšteino 14 pritvirtintos elastinga atatampa 19 su jų pakabinimo elementais 20, 21, 22, 23 bei elastingos atatampos 19 įtempimo reguliatoriumi 24, o tų atatampų 18, 19 susikirtimo taške yra jų sujungimą fiksuojantis elementas 25.
Sėdynės 5 gale arba ant lazdos strypo 2 viršutinės dalies ar tiesiog ant rankenos 1 yra pakabinimo elementai 26 pagalbinei lazdai pakabinti, o prie vidurinio kronšteino 4 arba ant lazdos atrypo 2 vidurio yra sėdynės kryptimi užlenktas spyruokliuojantis kronšteinas 27. Asmeninėms smulkmenoms susidėti prie sėdynės apatinės dalies pritvirtinta dėžutė-kišenė 28.
Dar didesniam suolelio 5 eksploatacijos patikimumui jo šarnyrinė koja 9 viršuje turi slankiojantį fiksatorių 29 (Fig. 4), žemiau jo - fiksuotą movą 30, prie kurios iš atraminei kojai 9 priešingų dviejų pusių šarnyriškai prijungtos dvi atsparos 31, 32, kurios ties viduriu vėl šarnyriškai sujungtos su ant atraminės kojos 9 laisvai slankiojančia mova 33. Tarp viršutinės 30 ir vidurinės 33 movų yra spyruoklė 34, verčianti abi atsparas išsiskėsti. Minėtos atsparos 31, 32 turi savo antgalius 35, 36. Lazdos strypo 2 viršutinės dalies ir visos lazdos aukščiui reguliuoti pasinaudojama atitinkama lazdos strypo viršutinės dalies struktūrizacija.
Ant kablio 17 pakabinto bagažo svyravimams į šonus, pirmyn ir atgal sumažinti prie lazdos strypo 2 vidurinės dalies arba kronšteino 4 pritvirtintas stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelis 37 (Fig. 5, 6), suformuojamas iš vieno arba dviejų lizdų, į kuriuos statmenai lazdos strypui 2 įstatytas π formos vienas (arba du) skersinis, ant kurio ir dar vieno skersinio keturių pečių ankštai užmautos vamzdelių keturios atkarpos, o į gautas keturias skyles įvesti iš priešingų šonų dviejų atitinkamai sulenktų elementų keturi galai. Taip suformuoto stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelio 37 šonai turi darbinės padėties fiksatorių.
Sėdlazde naudojantis kaip atramine lazda (Fig. 1), jos sėdynė 5 būna pakelta į viršų ir pakabinama lygiagrečiai vertikaliam lazdos strypui 2 viršutinių 3, 7 bei vidurinių 12, 16 kontaktuojančių elementų dėka, lazdos girgždėjimui einant sumažinti tarp sėdynės 5 ir lazdos strypo 2 įterptas elastingas amortizatorius 6. Šioje padėtyje tiek atraminė koja 9, tiek traukė 13, tiek sėdynė 5 išsidėsto lygiagrečiai lazdos strypui 2, nes visi šie elementai šarnyrinių kronšteinų 4, 8, 11, 14 dėka yra šarnyriškai sujungti su lazdos strypu 2.
Sėdlazdei pervesti į suolelio arba kėdės padėtį pakanka atjungti viršutinius 3, 7 ir vidutinius 12, 16 kontaktuojančius elementus ir atsegti vieną atatampos 19 galą. Tuomet sėdynė 5 pati savo svoriu šarnyrinių kronšteinų 4, 8, 11, 14, kurie sėdynę 5, atraminę koją 9, traukę 13 ir lazdos strypą 2 šarnyriškai jungia į vieningą stačiakampį arba trapeciją, dėka atšoka į vieną pusę nuo lazdos strypo 2, nusileidžia į horizontalią padėtį ir sustoja tokioje padėtyje, nes stačiakampio arba trapecijos po sėdyne, o tuo pačiu ir sėdynės judėjimas žemiau horizontalios padėties yra ribojamas dėl kronšteinų 4, 8, 11, 14 specialią formą turinčių, jų judėjimą apribojančių elementų. Toks apribojimas yra naudingas ir sėdynės 5 apačioje pritvirtintai dežutei-kišenei 28 panaudoti asmeninių smulkmenų nešiojimui, kad tos neišbyrėtų, jei nebus uždarytas dėžutės dangtelis.
Sėdlazdei esant suolelio-kėdės padėtyje žmogus viena ranka gali laikytis už vertikaliai išliekančio lazdos strypo 2 rankenos 1, kita ranka atsiremti į pagalbinės lazdos rankeną arba į savo kojos kelį ir, spyruokliuojant rankos raumenimis, atsisėsti ant sėdynės 5 taip, kad iki atitinkamo žmogui reikalingo aukščio sureguliuota lazdos strypo rankena 1, kaip minėto stačiakampio arba trapecijos kraštinės tęsinys, atsidurtų sėdinčiojo pažastyje. Tuomet visa sėdlazdė lengvai ir patogiai pasiduoda stabilizuojančiai ir patikimai valdyti ir apriboti sėdlazdės svyravimų amplitudę sėdinčio žmogaus pažastimi, be to, rankena pažastyje visą laiką išlieka patogi ir tvirta atrama tuo atveju, kai sėdinčiajam staiga kyla noras pakilti ir atsistoti savo paties jėgomis, išlaikant patogią gclimybę delnu atsiremti į lazdos rankeną ir rankų raumenims padedant visam kūnui atsistoti ant savo kojų.
Sėdynės 5 horizontalią padėtį išlaikyti sėdint skatina ne tik minėto šarnyrinio stačiakampio arba trapecijos forma, ne tik valdymas sėdinčiojo pažastimi bei ranka, bet ir atraminės kojos viršutinės dalies perėjimas į šarnyrinį kronšteiną, kurio viršutinė dalis, prisiglaudžianti prie sėdynės apatinės dalies, pastebimai praplatinta ir čia slegiantis žmogaus svoris verčia stabilizuoti tiek sėdynės horizontalią padėtį žemės paviršiaus atžvilgiu, tiek atraminę koją 9 išlikti laikinai fiksuotoje padėtyje ir statmenai sėdynės plokštumos atžvilgiu.
Sėdėdamas ant sėdlazdės sėdynės 5, žmogus abiejų kojų pėdomis remiasi į žemę ir tuo užtikrina patogų sėdlazdės vertikalų stovėjimą. Dar stabilesniam sėdlazdės panaudojimui ir apsisaugojimui nuo šoninių svyravimų, prieš atsisėdant įtempiamos ir užkabinamos minėtam šarnyriniam stačiakampiui arba trapecijai įstrižainės atatampos 18, 19, panaudojant jų įtempimo reguliatorių 24.
Siekiant sumažinti ir eliminuoti sėdinčio žmogaus teoriškai galimus sėdlazdės svyravimus pirmyn ir atgal dėl natūraliai susiformuojančios šarnyrinės sistemos, kurioje šarnyrinių kronšteinų funkcijas iš dalies gali atlikti žmogaus pėdos, keliai, dubens sąnariai, sėdlazdės atraminės kojos 9 ir lazdos strypo 2 apatinės dalies tik santykinė fiksacija sąveikoje su žemės paviršiumi, atraminės kojos 9 patikimai vertikaliam fiksavimui atramoje į žemę, pirmyn ir atgal nuo atraminės kojos 9 išskleidžiamos dvi šarnyriškai su šia koja sujungtos atsparos 31, 32, turinčios antgalius 35, 36. Suglaudus atsparas 31, 32 lygiagrečiai su atramine koja 9, tarp atsparų 31, 32 viršūnių atsiranda erdvė, kurią užima šios padėties fiksatorius 29, o spyruoklė 34 tarp viršutinės fiksuotos movos 30 ir vidurinės laisvai slankiojančios movos 33 būna suspausta. Pakėlus fiksatorių 29 virš atsparų 31, 32 viršūnių, spyruoklė 34 pailgėja ir priverčia atsparas 31, 32 išsiskleisti ir pereiti į darbinę padėtį.
Sėdlazdė yra patogi asmeniškai naudoti dėl efektyvaus technologinio 5 sprendimo, įgalinančio momentiškai pervesti įtaisą iš lazdos į suolelį-kėdę ir atvirkščiai. Kablio 17 dėka sėdlazdė panaudojama kaip nedidelio bagažo transportavimo priemonė. Išnaudojant jos dėžutę-kišenę 28, pergabenamos būtiniausios asmeninės smulkmenos neperkraunant savo rūbų kišenių.
Panaudojant stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelį 37, savo pagrindu tvirtinamą prie lazdos strypo arba vidurinio kronšteino, galima sumažinti portfelio ir kitokio bagažo šoninius ir kitokio pobūdžio nepageidautinus judesius einant, sumažinti portfelio odos trynimąsi į sėdlazdės vidurinį kronšteiną ir pan. Sėdlazdė su elastingu kronšteinu 27 ties viduriniu kronšteinu 4 ir pakabinimo elementu 26 sėdlazdės viršutinėje dalyje įgalina greitai pakabinti arba, jei reikia, nukabinti pagalbinę lazdą, pavyzdžiui, išlipant iš autobuso arba lipant laiptais, kai patogiau išlaisvinti vieną ranką įsikibimui į turėklus.
Sėdlazdė pagal vartotojo norus gali būti supaprastinama iki paprastos atraminės lazdos, sudarytos iš rankenos 1, lazdos strypo 2 ir antgalio 15, arba apkraunama visais standartiniais stereotipiniais sistemos priedais su galimybe vykdyti visas išradimo apibrėžties punktuose minėtas funkcijas, be to, dar patogesnei įtaiso eksploatacijai galima išnaudoti ir konkrečios aplinkos daiktus, turinčius vertikalų paviršių, pavyzdžiui, savo nugara sėdintysis dar gali atsiremti į medžio, tvoros ar sienos paviršių, nors sėdlazdė įgalina patogiai atsisėsti ant sėdynės tiesiog sustojus ant bet kurio takelio, balos viduryje ar ant šaligatvio, nė kiek nerizikuojant sutepti rūbus, o juo labiau gali patogiai laukti koridoriuje kokioje nors eilėje, kur nėra laisvų kėdžių ar suolų atsisėsti.

Claims (8)

IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
1. Sėdlazdė, turinti vertikalų lazdos strypą su rankena ir sėdynę, besiskiri 5 anti tuo, kad prie lazdos strypo (2) pritvirtinti apatinis (14) ir vidurinis (4) kronšteiną·, lazdos strypo (2) atžvilgiu iš vienos pusės per vidurinį kronšteiną (4) šarnyriškai yra prijungta sėdynė (5), kurios nutolusiame nuo viduriniojo kronšteino (4) gale apatinėje jos pusėje yra lankstai su lizdu arba kronšteinu (8) šarnyriškai atlenkiamos kojos (9) praplatintam viršutiniam galui įtvirtinti,
10 o kojos (9) apatinėje dalyje yra pritvirtintas kronšteinas (11), kuris kartu su lazdos strypo (2) apatiniuoju kronšteinu (14) yra šarnyriškai sujungtas su traukės (13) galais taip, kad sėdėjimui horizontaliai nuleista sėdynė (5) ir minėta traukė (13) apačioje su apatine lazdos strypo (2) dalimi bei koja (9) sudaro trapeciją arba stačiakampį, kurio vienos kraštinės tęsinys yra viršutinės
15 lazdos strypo (2) dalis ir rankena (1), be to, šios lazdos dalies ilgis yra toks, kad rankena (1) būtų po sėdinčiojo žmogaus pažastimi, o trapecijos arba stačiakampio kronšteinai (4, 8, 11, 14) turi apribojančius elementus, trukdančius sėdynei leistis žemyn nuo savos išskleistos horizontalios padėties, tuo tarpu sėdlazdės kaip lazdos padėčiai fiksuoti lazdos strypo (2) viršutinėje
20 dalyje bei sėdynės (5) nutolusiame nuo vidutinio kronšteino (4) gale ir ties lazdos strypo (2) viduriniuoju kronšteinu (4) bei ant kojos (9) apatinio kronšteino (11) yra įtaisytos kontaktuojančių elementų dvi poros (3, 7; 16, 12), be to, tarp sėdynės (5) ir lazdos strypo (2) įterptas elastingas amortizatorius (6) girgždesiui eliminuoti einant.
2. Sėdlazdė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad lazdos ilgis yra reguliuojamas.
3. Sėdlazdė pagal 1 ir 2 punktus, besiskirianti tuo, kad ties lazdos
30 strypo (2) viduriu ji turi sėdynės kryptimi užlenktą spyruokliuojantį kronšteiną (27), o viršutinėje lazdos strypo (2) dalyje, ant rankenos (1) arba sėdynės (5) krašto turi pakabinimo elementus pagalbinei lazdai.
4. Sėdlazdė pagal bet kurį iš 1 - 4 punktų, besiskirianti tuo, kad prie 5 sėdynės (5) apatinės pusės pritvirtinta dėžutė-kišenė (28).
5. Sėdlazdė pagal bet· kurį iš 1 - 4 punktų, besiskirianti tuo, kad prie lazdos strypo (2) yra pritvirtintas reguliuojamas pagal aukštį ir kryptį nešulinis kablys (17).
6. Sėdlazdė pagal bet kurį iš 1 - 5 punktų, besiskirianti tuo, kad prie lazdos strypo (2) arba viduriniojo kronšteino (4) nešulinio kablio (17) kryptimi įtaisytas vienas arba du lizdai, įgalinantys statmenai lazdos strypo (2) atžvilgiu įstumti arba ištraukti π formos vieną (arba du) skersinį, ant kurio ir
15 dar vieno skersinio keturių pečių ankštai užmautos vamzdelių keturios atkarpos, o į gautas keturias skyles įvesti iš priešingų šonų dviejų atitinkamai sulenktų elementų keturi galai, taip suformuoto stačiakampio arba trapecijos pavidalo rėmelio (37) šonai turi darbinės padėties fiksatorių.
20
7. Sėdlazdė pagal bet kurį iš 1 - 6 punktų, besiskirianti tuo, kad sėdlazdės trapecijos arba stačiakampio, susiformuojančio po sėdyne (5), priešpriešiniuose kampuose prie kronšteinų (4, 11; 8, 14) arba ant jų įrengtų pakabų (20, 23; 21, 22) pritvirtinamos lanksčios atatampos (18, 19) taip, kad jos sudaro trapecijos arba stačiakampio įstrižaines, kurios susikirtimo taške
25 (25) yra sujungtos, o atatampos dalis (19), esanti tarp sujungimo taško (25) ir atraminės kojos viršutinio galo šarnyrinio kronšteino (8) turi papildomą ilgio reguliatorių (24) ir gali būti užkabinama arba atkabinama.
8. Sėdlazdė pagal bet kurį iš 1 - 7 punktų, besiskirianti tuo, kad atraminė koja (9) iš abiejų priešpriešinių pusių turi dvi šamyriškai arba fiksuotai pritvirtintas atsparas.
LT97-061A 1997-04-04 1997-04-04 Sėdlazdė LT4283B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-061A LT4283B (lt) 1997-04-04 1997-04-04 Sėdlazdė

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-061A LT4283B (lt) 1997-04-04 1997-04-04 Sėdlazdė

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT97061A LT97061A (en) 1997-10-27
LT4283B true LT4283B (lt) 1998-01-26

Family

ID=19721843

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT97-061A LT4283B (lt) 1997-04-04 1997-04-04 Sėdlazdė

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT4283B (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1292720A1 (ru) 1985-03-15 1987-02-28 Ленинградский научно-исследовательский институт протезирования Трость-сиденье

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1292720A1 (ru) 1985-03-15 1987-02-28 Ленинградский научно-исследовательский институт протезирования Трость-сиденье

Also Published As

Publication number Publication date
LT97061A (en) 1997-10-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7614414B2 (en) Convertible crutches
US5365621A (en) Invalid lift
CA1319939C (en) Combined trolley and seat unit
US5741020A (en) Collapsable combination chair walker
US4532948A (en) Walker with a flexible seat
US7108004B2 (en) Mobility aiding device
AU634050B2 (en) Convertible child carrier
US20050183759A1 (en) Walker with harness for an elderly, handicapped or convalescent person
US20040262865A1 (en) Portable adjustable sleep support device
US6056673A (en) Walking aid
WO1993002595A1 (en) Folding chair with storage bag and carrying straps
US5271422A (en) Safety walker
US5427438A (en) Restraint free ambulation device
US5443304A (en) Restraint free ambulation device
KR101177709B1 (ko) 환자 승강 장치
EP3145368B1 (en) Travel support device
US6615431B2 (en) Portable massage bed
WO2011021757A1 (ko) 의자를 앞뒤로 젖혀 타는 그네
EP0662292A1 (en) Baby/child carrier
KR101999921B1 (ko) 접이식 보행보조기
KR200486215Y1 (ko) 노약자와 환자 전용 전동안전보행기
JP2854788B2 (ja) 身体障害者搬送用装置
US5794284A (en) Apparatus for aiding persons in rising from a seated position to a standing position
KR101019660B1 (ko) 보행 보조기
LT4283B (lt) Sėdlazdė

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 19990404