LT3354B - Method for making of wood frame - Google Patents
Method for making of wood frame Download PDFInfo
- Publication number
- LT3354B LT3354B LTIP721A LTIP721A LT3354B LT 3354 B LT3354 B LT 3354B LT IP721 A LTIP721 A LT IP721A LT IP721 A LTIP721 A LT IP721A LT 3354 B LT3354 B LT 3354B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- frame
- strips
- blind
- picture
- tenons
- Prior art date
Links
Landscapes
- Mirrors, Picture Frames, Photograph Stands, And Related Fastening Devices (AREA)
Abstract
Description
Išradimas priklauso rėmelių iš medžio, skirtų paveikslams ir nuotraukoms, gamybos sričiai.FIELD OF THE INVENTION The present invention relates to the production of wood frames for paintings and photographs.
Yra žinomas rėmelis veidrodžiams arba paveikslams, sudarytas iš tarpusavyje sujungtų tuščiavidurių profilių su tampriu suspaudimu tarp priekinės ir užpakalinės rėmelio sienelių ir paveikslo. Priešakinė paveikslo sienelė iš užpakalinės pusės turi bortelį, kuris su užpakaline sienele sudaro griovelį paveikslui įstatyti. Tokia rėmelio konstrukcija sudaro galimybę stipriai fiksuoti paveikslą rėmelyje. (a.l. SU Nr. 1510834)There is a known frame for mirrors or paintings consisting of interconnected hollow profiles with elastic compression between the front and rear frame walls and the image. The front wall of the picture has a curb on the back, which forms a groove with the back wall for inserting the picture. This frame design allows for a strong fixation of the image in the frame. (a.l. SU # 1510834)
Tokio rėmelio trūkumas yra tas, kad jo konstrukcija sudėtinga ir brangi.The disadvantage of such a frame is that it is complicated and expensive to construct.
Yra žinomas rėmelio kampo sujungimas, kai aliumininės profiliuotos juostelės su išilginiais grioveliais ir vidine ertme sujungiamos kampinukais. Didesnio patvarumo užtikrinimui panaudojamas dar vienas sujungimo elementas-kieta plokštelė su įsriegtomis kiaurymėmis, iškilusia ir įlinkusia dalimi su kiauryme ant įstrižainės. Jungiamasis kampinukas, turintis įsriegtą kiaurymę ant jo išilginių ašių susikirtimo ir gembinius galinėse plokštumose. Antrasis sujungimo elementas tvirtinamas juostelių susikirtimo vietose ir yra sujungtas su kampinuku vienu fiksatoriumi. Kitas fiksatorius įsistato į įsriegtą plokštelės kiaurymę, (a.l. SU Nr. 1699410)Frame jointing is known where aluminum profiled strips with longitudinal grooves and inner cavity are joined with corner pieces. For additional durability, another connecting element is used - a hard plate with threaded holes, protruding and curved part with a hole on the diagonal. Connecting bracket with threaded hole at the intersection of its longitudinal axes and end-plates. The second joint is secured at the junctions of the strips and is connected to the bracket by a single latch. The other latch engages in the tapped hole in the plate, (a.l. SU 1699410)
Tokio rėmelio trūkumas taip pat yra jo konstrukcijos sudėtingumas, darbo imlumas ir brangumas.The disadvantage of such a frame is also its complexity, labor intensive and expensive.
Yra žinomas kampo sujungimas, kai profiliuotos metalinės rėmo juostelės sujungiamos specialiu kampinuku su dviem pasvirusiais paviršiais, kuriuose yra įsriegtos kiaurymės, pasvirusios į priešingas puses. Kampinukas prie rėmelio tvirtinasi varžtaisfiksatoriais, kurių sriegių ašis yra statmena pasvirusiems kampinuko paviršiams, (a.l. SU Nr. 1697755)An angle joint is known, in which profiled metal frame strips are joined by a special corner with two inclined surfaces with threaded holes inclined in opposite directions. The bracket is fastened to the frame by screw fixers with the axis of the threads perpendicular to the inclined surfaces of the bracket (a.l. SU 1697755)
Tokio rėmelio trūkumas yra jo konstrukcijos sudėtingumas, brangumas ir darbo sąnaudų imlumas.The disadvantage of such a frame is its complexity, expensive and labor-intensive.
Yra žinomas kampo sujungimas, kai profiliuotos rėmelio juostelės su išilginiais grioveliais ir vidine ertme yra sujungiamos kampinuku, sumontuotu vidinėje ertmėje. Kampinuką prie juostelių fiksuoja specialūs varžtai su kūgine galvute. Varžtai yra simetriškai juostelių grioveliuose, o jų galvučių didesnis už juostelės griovelio plotį.Angle jointing is known in which the profiled frame strips with longitudinal grooves and the inner cavity are joined by a corner mounted in the inner cavity. Special screws with tapered head fix the corner to the strips. The bolts are symmetrically in the strip grooves and their heads are larger than the width of the strip groove.
galvutės dalimi išsidėstę diametras Tuo būdu j ie į išilginių remiasi savo kūgine griovelių kraštus (a.lthe diameter of the part of the head is thus based on its conical groove edges (a.l
SU Nr. 1704752)SU No. 1704752)
Tokio rėmelio kampo sujungimo trūkumas taip pat yra medžiagų ir darbo imlumas, brangumas bei konstrukcijos sudėtingumas.The disadvantage of such a corner joint is also the material and labor-intensive, expensive and complex construction.
Yra žinomas rėmelis paveikslams, sudarytas iš profiliuotų juostelių su grioveliais ir paveikslo laikiklio-elastingos plokštelės su dviem porom gembinių pakopų ir jungiamuoju galu. Profiliuotos rėmelio juostelės kampu tvirtai sujungtos tarpusavyje. Viena iš jų turi lygų išorinį paviršių ir statmeną vidinį išsikišimą, kita - dekoratyviai išlenktą išorinį paviršių ir analogišką išsikišimą. Ertmė paveikslui susidaro tarp profiliuotos juostelės statmenų vidinių išsikišimų ir paveikslo laikiklio vienos poros gembinių pakopų bei jungiamojo galo. (a.l. SU NR. 171802)There is a known picture frame consisting of profiled strips with grooves and a picture holder-elastic plate with two pairs of clamping steps and a connecting end. The profiled frame strips are firmly connected to each other at an angle. One has a smooth exterior surface and a perpendicular internal protrusion, the other a decorative curved exterior surface and an analogous protrusion. The cavity of the image is formed between the perpendicular internal projections of the profiled strip and one pair of bracket steps and the connecting end of the image holder. (a.l. WITH NO. 171802)
Ir šio rėmelio trūkumas yra jo konstrukcijos sudėtingumas, darbo imlumas ir brangumas.And the disadvantage of this frame is its complexity, labor intensive and expensive.
Yra žinomas surenkamas paveikslo rėmelis, sudarytas iš profiliuotų juostelių su grioveliais, jungiančiųjų kampinukų su kampu įsriegtomis kiaurymėmis ir srieginių elementų su skirtingomis sriegių kryptimis. Profiliuotos juostelės yra formos ir turi horizontalias atramines pakopas. Kampinukai turi gembinius išsikišimus vidinėse pusėse ir savo išoriniais kraštais remiasi įThere is a known prefabricated picture frame consisting of profiled strips with grooves, connecting angles with angled holes and threaded elements with different thread directions. Profiled strips are shaped and have horizontal support steps. The angles have cantilevered protrusions on their inner sides and their outer edges resting on
paveikslo laikiklių, išsidėsčiusių juostelių grioveliuose, ir fiksatorių, sujungtų su paveikslo laikikliais. Profiliuotos juostelės yra C formos ir turi horizontalias viršutinę ir apatinę dalis. Viršutinė dalis turi išorinį iškilimą. Paveikslo laikikliai - tai L formos kampinukai, vertikalia dalimi tvirtai sujungti su horizontalia profiliuotų juostelių dalimi. Fiksatoriais yra srieginiai elementai, įstatyti į horizontalią kampinuko dalį, savo išilgine ašimi sutampantys su išorinio iškilimo simetrijos ašimi (a.l. SU Nr. 1706552).the picture holders in the grooves of the strips and the latches connected to the picture holders. Profiled strips are C-shaped and have horizontal top and bottom sections. The upper part has an external protrusion. The picture holders are L-shaped angles, which are connected vertically to the horizontal part of the profiled strips. The latches are threaded elements inserted into the horizontal part of the bracket, coinciding with its longitudinal axis with the axis of symmetry of the external projection (a.l. SU No. 1706552).
Ir šio rėmelio didžiausias trūkumas yra jo konstrukcijos sudėtingumas, medžiagų ir darbo imlumas.And the biggest disadvantage of this frame is its construction complexity, material and labor intensive.
Yra žinomas paveikslų rėmelis, sudarytas iš profiliuotų juostelių, kampinukų, fiksuojančių varžtų, įstatytų į kampinukus ir paveikslo laikiklio. Profiliuotos juostelės yra C formos, turi horizontalias apatinę ir viršutinę dalis, sujungtas tarpusavyje nuožulniomis priešpriešinėmis nuopjovomis, sudarančiomis tarpusavyje vidinį kampą. Apatinė horizontali dalis turi vertikalią briauną, nukreiptą į vertikaliąją dalį. Vertikalioji dalis, savo ruožtu, turi atraminį plotą, savo padėtimi opozicišką briaunai. Fiksatorius į kampinuką įstatytas taip, kad jo išilginė ašis sutampa su vidinio juostelių kampo aukščiu. Paveikslo laikikliai - tai plokštelės su įsriegtomis kiaurymėmis, užsidedančioms ant fiksatorių sriegelių, ir turinčios galimybę judėti išilgai ašies (a.l. SU Nr. 1706553) .There is a known picture frame consisting of profiled strips, brackets, fixing screws, mounted in brackets and a picture holder. The profiled strips are C-shaped, have horizontal lower and upper sections joined together by sloping countercuts forming an inner angle to each other. The lower horizontal portion has a vertical edge facing the vertical portion. The vertical portion, in turn, has a bearing area that is opposed to the rib in its position. The latch is inserted into the bracket so that its longitudinal axis coincides with the height of the inner corner of the strips. The picture holders are plates with threaded holes located on the locking threads and having the ability to move along the axis (a.l. SU # 1706553).
Ir šio rėmelio trūkumas yra jo konstrukcijos sudėtingumas, medžiagų ir darbo imlumas.And the disadvantage of this frame is its construction complexity, material and labor intensive.
Galiojantis Valstybinis standartas nurodo 11 kampo sujungimo būdų, kurie gali būti panaudoti medinių rėmelių gamyboje: su atviruoju, kiaurai einančiu dvigubu dygiu YK-1. atviruoju kiaurai einančiu dvigubu dygiu YK-2, atviruoju kiaurai einančiu trigubu dygiu YK-3, aklinuoju pusiau paslėptų dygiu YK-4, kiaurai einančiu pusiau paslėptu dygiu YK-5, aklinuoju paslėptu dygiu YK-6, kiaurai einančiu paslėptu dygiu YK-7, kiaurai einančiais ir aklinais įstatomais apskritais dygiais YK-8, įstrižąja sandūra su įstatomu aklinuoju apskritu dygiu YK-9, įstrižąja sandūra su įstatomu aklinuoju plokščiu dygiu YK-10, įstrižąja sandūra su kiaurai einančiu plokščiu dygiu YK-11.The current National Standard specifies 11 types of corner joints that can be used in the manufacture of wooden frames: with open, through-going double stud YK-1. open-sided double-seam YK-2, open-sided triple-seam YK-3, blind semi-concealed seam YK-4, open-sided semi-concealed seam YK-5, blind-concealed seam YK-6, concealed-seam YK-6 with blind and YK-8 circular studs, diagonal joint with YK-9 blind stud, YK-10 diagonal joint, YK-11 diagonal stud.
Artimiausias pateikiamam yra žinomas kampo sujungimas su atviruoju kiaurai einančiu dvigubu dygiu YK-2. (rOCT 9330-76 OCHOBHblE coejiHHeHHH aerajieft H3 jpeBecHHbi h jipeBecHbK MaTepuajioB. Τηπμ h pa3Mepbi)The closest to the given is the known angle joint with the open-through double-stud YK-2. (rOCT 9330-76 OCHOBHblE coejiHHeHHH aerajieft H3 jpeBecHHbi h jipeBecHbK MaTepuajioB. Τηπμ h pa3Mepbi)
Šis ir kiti aukščiau išvardinti kampo sujungimai yra sudėtingi konstrukciniu požiūriu, reikalauja daug darbo sąnaudų. Rėmelis su tokiu kampo sujungimu yra brangus, estetiškai neišvaizdus, nepakankamai patvarus.This and other angular joints listed above are complex in design and labor intensive. A frame with such an angle joint is expensive, aesthetically unattractive, not durable enough.
Pateikiamo išradimo tikslas - sukurti tokią rėmelio konstrukciją, kuri leistų pasiekti aukštą estetinį gaminio lygį, išlaikant didelį jo patvarumą, tuo pačiu užtikrinant gerą darbo našumą ir optimalias medžiagų energetinių resursų sąnaudas jo gamyboje.The object of the present invention is to create a frame structure that allows to achieve a high aesthetic level of the product, while maintaining its high durability, at the same time ensuring good work efficiency and optimal consumption of material energy resources in its manufacture.
Užsibrėžtas tikslas pasiekiamas tuo, kad rėmelio konstrukcijoje panaudojama iki šiol netaikyta tiesi kampo sandūra su atviruoju ir aklinuoju dygiais. Tokia sandūra leidžia patikimai eksploatuoti rėmelį, nebenaudoj ant kampo fiksacijai jokių papildomų konstrukcinių elementų, surinkus stačiakampį iš didelių plokštumų, supjausčius iki rėmelio storio, atlikti jo galutinį apdirbimą.The goal is achieved by using a straight angle joint with open and blind studs, which has not been used until now. Such a joint allows reliable operation of the frame, eliminating the use of any additional structural elements for corner fixation, and finishing the rectangle from large planes cut to the thickness of the frame.
Rėmelis sudarytas iš keturių profiliuotų medinių juostelių. Dviejų juostelių galuose išpjauti lizdai 1, kitų dviejų galuose yra po du dygius, sunertas ir suklijuotas medžio klijais. Vidinė sunertų juostelių pusė išfrezuota taip, kad sudaro įgilintą pakopą, į kurią eksploatacijos metu įstatomas paveikslas, o fasadinė pusė išfrezuota taip, kad rėmeliui būtų suteikiamas jo estetinę funkciją atitinkantis vaizdas.The frame consists of four profiled wooden strips. The ends of the two strips have slots 1, the other two have two stitches at each end, threaded and glued with wood glue. The inner side of the folded strips is milled to form a recessed stage into which the painting is inserted during operation and the facade side is milled to give the frame an aesthetic function.
Pateikiamoje grafinėje medžiagoje pavaizduota rėmelio konstrukcija iš šono (fig. Nr.l), iš priekio (fig. Nr.2), fasadinė pusė (fig. Nr.3), konstrukcinės detalės (fig. Nr.4,5), rėmelio užpakalinė dalis (fig. Nr.6).The presented graphic material shows the construction of the frame from the side (fig. 1), from the front (fig. 2), facade side (fig. 3), structural details (fig. 4,5), back of the frame. part (fig. 6).
Rėmelis surenkamas sekančiu būdų: x mm storio lentelės, supjautos iki matmens axb mm dviem detalėm 1 ir matmens cxb dviem detalėm 2, su nušlifuota viena plokštuma ir joje išpjautais grioveliais matmeniu dxc mm detalėms 1 ir dviem išėmom matmeniu g detalėms 2, sutepamos medžio klijais ir suneriamos. Gauto stačiakampio išorinės plokštumos nušlifuojamos iki matmens cxm mm. Stačiakampis supjaustomas į norimo storio ruošinius. Nupjauti ruošinių paviršiai nušlifuoti iki matmens H ir išfrezuoti pasirinkta freza, pavyzdžiui, radialine, palei ruošinio perimetrą R mm (eskizas 6) , o priešingoje pusėje esantis paviršius - palei ruošinio perimetrą n mm (fig. 6).The frame is assembled in the following ways: x mm thick boards cut to axb mm in two pieces 1 and dimension cxb in two pieces 2 with polished one plane and grooves in it for dxc mm details 1 and two removable dimensions g for parts 2, greased with wood glue and distressed. The outer planes of the resulting rectangle are ground to the dimension cxm mm. Cut the rectangle into workpieces of the desired thickness. The cut surfaces of the workpiece are sanded to dimension H and milled with a selected milling cutter, for example radial, along the perimeter of the workpiece R mm (sketch 6), and the opposite side along the perimeter of the workpiece n mm (Fig. 6).
Konstrukcijos patvarumas pasiekiamas tuo, kad panaudojama tiesi kampo sandūra su atviruoju ir aklinuoju dygiais.The durability of the structure is achieved by the use of a straight angle joint with open and blind tines.
Rėmelių gamybos našumas pasiekiamas tuo, kad rėmeliai pradedami ruošti ir rinkti ne po vieną, o tam tikru skaičiumi Y ir tik vėliau, jau surinkus ir supjausčius bloką, kiekvienam gaminiui yra atskirai paruošiamas profiliuotas paviršius ir vieta, skirta paveikslo ar nuotraukos įdėjimui.Frame production efficiency is achieved by starting the framing and assembly of frames, not one at a time, and then, after a block has been assembled and cut, a specific profiled surface and place for inserting a picture or photograph.
Tokia rėmelio konstrukcija leidžia labai taupiai naudoti medieną ir efektyviai eksploatuoti medžio apdirbimo stakles, tuo sutaupant elektros energiją. Siūlomas rėmelis dėl konstrukcijos nesudėtingumo ir aukšto darbo našumo yra labai tinkamas pramoninei gamybai.This frame design allows for very economical use of wood and efficient operation of woodworking machines, thus saving electricity. The proposed frame is very suitable for industrial production due to its simple construction and high productivity.
Originali rėmelio konstrukcija sąlygoja labai aukštą jo estetinį lygį.The original frame construction results in a very high aesthetic level.
Claims (1)
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP721A LT3354B (en) | 1993-06-29 | 1993-06-29 | Method for making of wood frame |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP721A LT3354B (en) | 1993-06-29 | 1993-06-29 | Method for making of wood frame |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LTIP721A LTIP721A (en) | 1995-01-31 |
LT3354B true LT3354B (en) | 1995-07-25 |
Family
ID=19721152
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LTIP721A LT3354B (en) | 1993-06-29 | 1993-06-29 | Method for making of wood frame |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT3354B (en) |
Citations (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
SU1510834A1 (en) | 1987-03-03 | 1989-09-30 | В. Н. Запорожцев и В. А. Козеровский | Frame for mirrors or pictures |
SU1697755A1 (en) | 1988-05-23 | 1991-12-15 | Саратовский государственный медицинский институт | Method for curing the vasomotor rhinosinusitis |
SU1699410A1 (en) | 1989-12-14 | 1991-12-23 | В.И. Борушнов, В.М. Голубков, В.И. Тимофеев и В.Н. Голубое | Corner joint of frame |
SU1704752A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-15 | В.И.Борушнов, В.Н.Голубков, В.И.Тимофеев и В.Н.Голубое | Corner joint |
SU1706551A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-23 | В.И.1 .. орушнов и В.И.Тимофеев | Assembled picture frame |
SU1706552A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-23 | В.ШЗорушноп и О.И.Тимофеев | Picture frame |
-
1993
- 1993-06-29 LT LTIP721A patent/LT3354B/en not_active IP Right Cessation
Patent Citations (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
SU1510834A1 (en) | 1987-03-03 | 1989-09-30 | В. Н. Запорожцев и В. А. Козеровский | Frame for mirrors or pictures |
SU1697755A1 (en) | 1988-05-23 | 1991-12-15 | Саратовский государственный медицинский институт | Method for curing the vasomotor rhinosinusitis |
SU1699410A1 (en) | 1989-12-14 | 1991-12-23 | В.И. Борушнов, В.М. Голубков, В.И. Тимофеев и В.Н. Голубое | Corner joint of frame |
SU1704752A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-15 | В.И.Борушнов, В.Н.Голубков, В.И.Тимофеев и В.Н.Голубое | Corner joint |
SU1706551A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-23 | В.И.1 .. орушнов и В.И.Тимофеев | Assembled picture frame |
SU1706552A1 (en) | 1989-12-14 | 1992-01-23 | В.ШЗорушноп и О.И.Тимофеев | Picture frame |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LTIP721A (en) | 1995-01-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3295283A (en) | Panel structure and frame member therefor | |
JP2002061322A (en) | Wall structure for building | |
LT3354B (en) | Method for making of wood frame | |
JP2001311251A (en) | Curtain wall structure | |
JPS5834917Y2 (en) | Corner joints of assembled handrails, etc. | |
JP3021988B2 (en) | Safety fence | |
JPS6035751Y2 (en) | Window frame | |
CN216740483U (en) | Environment-friendly decorative plate | |
CN211421701U (en) | Slate culture stone wall component | |
JPH0624549Y2 (en) | Sash window | |
JPH0536023Y2 (en) | ||
JPH05321538A (en) | Door | |
CN212078568U (en) | Integral bathroom wall and floor connection round corner buckling strip | |
JPS6337425Y2 (en) | ||
JPS6120231Y2 (en) | ||
JPH08463Y2 (en) | Corner window joining device | |
JPS6114553Y2 (en) | ||
JPS5918009Y2 (en) | partition | |
JPH0469511U (en) | ||
JPH0515006Y2 (en) | ||
JPH0671869U (en) | Joining frame joint structure | |
JPH0747534Y2 (en) | Panel unit | |
JPH0124303Y2 (en) | ||
JPH11303195A (en) | Pergola and method for assembling pergola | |
GB2292169A (en) | Closure member constructure |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 19960629 |