LT3138B - Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas - Google Patents

Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas Download PDF

Info

Publication number
LT3138B
LT3138B LTIP331A LTIP331A LT3138B LT 3138 B LT3138 B LT 3138B LT IP331 A LTIP331 A LT IP331A LT IP331 A LTIP331 A LT IP331A LT 3138 B LT3138 B LT 3138B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
sorbent
gas
measuring
unit
mercury
Prior art date
Application number
LTIP331A
Other languages
English (en)
Inventor
Kestutis Kvietkus
Jonas Sakalys
Andrius Urba
Original Assignee
Kestutis Kvietkus
Jonas Sakalys
Andrius Urba
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kestutis Kvietkus, Jonas Sakalys, Andrius Urba filed Critical Kestutis Kvietkus
Priority to LTIP331A priority Critical patent/LT3138B/lt
Publication of LTIP331A publication Critical patent/LTIP331A/lt
Publication of LT3138B publication Critical patent/LT3138B/lt

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)

Description

Artimiausias techninis sprendimas siūlomam'įrenginiui portatyvus gyvsidabrio dujų analizatorius . ΑΓΠ-01, susidedantis iš keturių pagrindinių funkcinių blokų: dujų srauto judėjimo magistralės, gyvsidabrio bandinio koncentravimo mazgo, optinio bloko ir elektroninio matavimo bei valdymo bloko. Dujų srauto judėjimo magistralę sudaro nuosekliai sujungti palyginimo koncentravimo mazgas, matavimo siurbimo sistema. Gyvsidabrio sudaro kvarciniame vamzdelyje kiuvetė, ·.··;. bandinio kiuvetė ir dujų koncentravimo mazgą patalpintas aukso sorbentas, sudarytas iš aukso vielos, apvyniotos apie nichromo kaitinimo spiralę.. Optinį •bloką sudaro optiškai susieti šviesos šaltinis, dvi aukščiau paminėtos palyginimo ir matavimo kiuvetės ir atitinkamai du . fotoelementai,' kurių elektriniai t .
išėjimai sujungti su elektroninio matavimo ir valdymo bloko įėjimu. ·
Prototipas veikia tokiu būdu.. Pradėjus matavimą, tiriamosiosrdujos (oras) paduodamos į optinį bloką, kur eina nuosekliai per palyginimo kiuvetę, sorbentą ir matavimo kiuvetę. Esantis dujose -gyvsidabris absorbuojamas ant sorbento paviršiaus. Abi kiuvetės· apšviečiamos rezonansinės šviesos srautais, kurie, ' praėję per palyginimo ir matavimo kiuvetes, patenka į fotoelementus. Matavimo blokas registruoja praėjusių per kiuvetes šviesos srautų intesyvumų skirtumą. Po nustatyto laiko tarpo valdymo signalas įjungia sorbento kaitinimą, nuo jo paviršiaus išgarinamas sukoncentruotas gyvsidabrio bandinys ir praeinančiu dujų srautu perkeliamas į matavimo kiuvetę. Iš šviesos srauto absorbcijos matavimo kiuvetėje pakitimo ir nustatoma' gyvsidabrio koncentracija tiiiamosiose dujose.
Prototipo trūkumai/ _
Kvarciniame vamzdelyje patalpintas sorbentas, sudarytas iš aukso vielos, apvyniotos apie nichromo kaitinimo spiralę, nesudaro tankaus filtro orui,, dėl to jo efektyvumas Hg garams P nedidelis: P < 50%. (Dujų debitas, naudojamas prototipe, yra D=1 1/min.). Tai lemia ne tik mažesnį jautrį, bet ir tikslumą. Iš tiesų, sorbentų efektyvumas priklauso nuo sąlygų, pvz., nuo oro drėgmės. Jeigu 98% sorbento efektyvumas dėl kokių nors priežasčių sumažės iki 91%, tai 30% sorbento efektyvumas tomis pat sąlygomis taps 20%, t.y. santykinė paklaida bus didesnė.
Didelio tūrio (vid. d ~ 5 mm, 1 ~ 40 mm)' sorbente išgarintas Hg nesuformuoja koncentruoto . (ir dėl to efektyviai sugeriančio šviesą) debesėlio; dar labiau šis debesėlis išsklaidomas dėl to, kad, dideliu greičiu (1 1/min.) tekant dujoms per serbentą, Hg garai nunešami sparčiau negu vyksta termodesorbcija, t. y. debesėlis tampa atskiestas ir vienu metu visas netelpa kiuvetėje. Tai mažina jautrį, didina rezultatų sklaidą. ·
Sudėtingoje, iš netinkamų medžiagų pagamintoje dujų magistralėje lengvai kaupiasi Hg, sukeldamas didelius liekamuosius efektus (po didelių koncentracijų matavimo) ; magistralės iškaitinti negalimą, '·- tik išardyti ir išplauti.
Dėl aukščiau minėtų trūkumų prietaisas tinka sanitarinei kontrolei ir Hg paieškai žemėje,· ' bet ekologiniams tikslams praktiškai nepritaikomas.
Ϊ
Išradimo tikslas - gyvsidabrio koncentracijos matavimo tikslumo ir įrenginio jautrio padidinimas, įrenginio konstrukcijos supaprastinimas. .
Papildomas tikslas - liekamojo efekto sumažinimas.
Išradimo tiksiąs pasiekiamas tuo, kad optiniame, absorbciniame gyvsidabrio garų koncentracijos matavimo dujose įrenginyje, susidedančiame iš optinio bloko, gyvsidabrio '.bandinio koncentravimo mazgo, dujų srauto.· magistralės ir elektroninio matavimo bei valdymo bloko,: kuriame optinis blokas susideda iš optiškai tarp savęs ..susietų ultravioletinės šviesos šaltinio, optinių.
palyginimo ir matavimo kiuvečių ir šviesos srauto registratoriaus, kurio elektrinis išėjimas sujungtas su matavimo ir valdymo bloko įėjimais, bandinio koncentravimo mazgas įmontuotas dujų .. srauto.' magistralėje prieš matavimo kiuvetę ir turi paviršinį;
gyvsidabrio sorbentą su nuosava . kaitinimo sistema,/ palyginimo kiuvetė užpildyta inertinėmis dujomis ir hermetiškai uždaryta optiniame bloke tarp šviesos . . šaltinio ir .kiuvečių pastatytos diafragmos ir šviesos srauto moduliatorius, elektriškai sujungtas su matavimo ir valdymo bloku, bandinio koncentravimo mazgas. ;·'·.' .pagamintas iš karščiui atsparios medžiagos vamzdelio, kuris apvyniotas kaitinimo spirale ir kurio viduje užfiksuotas tūrinis aukso vatos struktūros sorbentas,
- ·/ suformuotas iš aukso vielutės, kurios diametras d ir 30bendras paviršiaus plotas S apibrėžti:
μιη < d < 40 μιη ir 100 mm2 < S < 600 mm2.
Tikslas taip pat pasiekiamas tuo, kad 35 i bandinio koncentravimo mazge prie sorbento galų įrengtos papildomos kaitinimo spiralės;
- dujų. magistralėje įrengta kaitinimo spiralė;
- gyvsidabrio bandinio koncentravimo mazge aukso vatos sorbentas užfiksuotas _ vamzdelio/ susiaurėjime; . '' ’ m - gyvsidabrio bandinio koncentravimo‘ mazgas , sudarytas iš dviejų nuosekliai suoro tarpu tarp
- jų išdėstytų sorbentų, iš kurių antrasis yra difuzinis, ir jo paviršiaus plotas S apribotas 2 , mm2 < S < 10 mm2;
- antrasis sorbentas įmontuotas matavimo kiuvetės
15.· pradžioje.
Išradimą paaiškina brėžiniai, kur 1 fig. pateikta įrenginio struktūrinė schema, 2 fig. ·- bandinio koncentravimo mazgo konstrukcijų galimi variantai, 3 fig. - bandinio koncentravimo mazgo kaitinimo sistemų, fig. - bandinio koncentravimo mazgo, susidedančio iš dviejų sorbentų, konstrukcija.
Įrenginys susideda iš optinio bloko 1, gyvsidabrio bandinio koncentravimo mazgo 2, dujų srauto magistralės 3 ir elektroninio matavimo ir valdymo bloko 4.
Optinį bloką sudaro nuosekliai išdėstyti ir optiškai tarp savęs susieti šviesos šaltinis 5, dvi tarpusavyje 30 surištos diafragmos 6, šviesos moduliatorius 7, kampu išdėstytos kiuvetės: palyginimo 8 ir matavimo 9, ir
10. Palyginimo kiuvetę 8. su k
optiškai susieja kreipiančioji sistema 11. Fotodetektorius 10 elektriniu ryšiu 35 sujungtas su matavimo ir valdymo bloku 4. .
fotodetektorius fotodetektoriumi ·
Bandinio koncentravimo mazgą 2 sudaro karščiui , atsparios medžiagos (pvz., kvarco) vamzdelis, kuriame > fiksuotas tūrinis gyvsidabrio sorbentas 13, kartu veikiantis kaip dujų filtras. Sorbentas 13 suformuotas iš chaotiškai sulankstytos auksinės vielutės, kurios parametrai - skersmuo d ir bendras paviršiaus plotas S - apibrėžti eksperimentiškai nustatytose ribose pm < d < 40 pm, 100 mm2 * 4 < S < 600 mm2.
'i'.i ' ė·
Sorbentas 13 turi save kaitintuvą 14, pvz., ant vamzdelio 12 apvyniotą nichromo spiralę, sujungtą su maitinimo šaltiniu (fig. neparodyta).
·· i ·: Dujų. srauto magistralės 3 pagrindiniai elementai yra' bandinio koncentravimo mazgas 2, optinio mazgo 1 matavimo kiuvetė 9 ir dujų· siurbimo sistema 15.
fig. ; parodytas bandinio koncentravimo mazgo pjūvis, keli galimi aukso vatos fiksavimo variantai vamzdelio susiaurėjime, kuris suformuojamas skirtingais būdais: 2 a - vamzdelis temptas lydant; 2 b - vamzdelis stumtas lydant; 2c- vamzdelis formuotas kaip 2b atveju, po to gręžtas; 2d - vamzdelis storomis sienelėmis gręžtas. 3 fig. pateikta bandinio koncentravimo mazgo 2 konstrukcija, kai ant vamzdelio 12 sumontuotos dvi papildomos kaitinimo spiralės 16, išdėstytos iš abiejų pusių šalia pagrindines serbento 13. kaitinimo spiralės m 14. ' 30 -. ...
fig. pateikta bandinio koncentravimo mazgo 2 konstrukcija, kai naudojami du· nuosekliai su oro tarpu tarp jų išdėstyti sorbentai 13 ir 17. Abu sorbentai 13 ir .17 gali būti· fiksuoti tame pačiame vamzdelyje arba .dviejuose skirtinguose vamzdeliuose, įmontuotuose prieš matavimo kiuvetę 9,' t.y. abu išoriniai sorbentai. Galimas variantas, kai antrasis sorbentas 17 fiksuojamas' matavimo kiuvetės 9 pradžioje. Sorbentus 13 ir 14 naudinga imti skirtingų konstrukcijų. Pirmasis sorbentas 13 (dujų srauto judėjimo kryptimi) imamas mūsų siūlomos aukso vatos konstrukcijos, o antrasis 17
- difuzinis. Sorbentas 17 gali būti' trumpu ruožu iš vidaus paauksuotas vamzdelis arba iš aukso vielutės sulenktas žiedas vamzdelyje (žiedo diametras lygus vamzdelio diametrui). Abu sorbentai 13 ir 17, analogiškai kaip ir vieno sorbento atveju (3 fig.), iš 'abiejų galų šalia pagrindinių kaitinimo spiralių 14 ir 18 turi po porą papildomų spiralių 16.
Siūlomas įrenginys veikia taip.
Gyvsidabrio lempos 5 skleidžiama ultravioletinė šviesa (UV) per diafragmas 6 - ir moduliatorių 7 mažu kampu periodiškai krenta čia į palyginimo kiuvetę 8, čia į matavimo kiuvetę 9. Praeinantys šviesos srautai, priklausomai nuo kiuvetėse 8 ir 9 esančių dujų sudėties, · yra absorbuojami, ir fotodetektorius 10 registruoja jų intensyvumus. Juos atitinkantys elektriniai impulsai perduodami į elektroninį matavimo ir valdymo bloką 4, kuris valdo taip pat ir diafragmas 6 bei moduliatorių .7 Optinis blokas 1 veikia kaip dvispindulinis fotometras su . moduliavimu ir sinchroniniu detektavimu. Pradedant matavimus, įjungiamas matavimo bloko 4 maitinimas (neparodyta) ir šviesos šaltinis 5. Paleidžiama dujų· siurbimo sistema 15 (toliau trumpinimo dėlei vadinama siurbliu), turinti reguliuojamą siurbimo greitį. įjungiamas mažasis greitis, t.y. 10 ml/min. Per dujų magistralę eina dųj,ų srautas, reikalingas tam, kad magistralėje nesikauptų UV spindulių generuojamas ozonas tuo atveju, jeigu tiriamose dujose yra deguonies. Palaukiama 5 min., kad nusistovėtų Hg lempa 5. Su diafragmomis 6 subalansuojami šviesos srautai per palyginimo kiuvetę 8 ir matavimo kiuvetę 9 grubiai . įjungiamas sorbento' 13 kaitinimas 14, siekiant- desorbuoti gyvsidabrį, kuris· . susikaupė nenaudojant įrenginio. Po 1,5 min. siurbimas ir kaitinimas išjungiamas, sorbentui 13 leidžiama atvėsti. Įrenginys paruoštas matavimui.
. '5 ''' · .
Aprašysime Hgkoncentracijos aplinkos ore matavimo procedūrą, kai bandinio- koncentravimo mazge 2 yra tik vienas serbentas 13, . f
Siurblys 15 veikia didžiuoju greičiu . (1 1/min.), sorbente 13 vyksta gyvsidabrio bandinio koncentravimas.
: ; Po tam tikro laiko tarpo (turint galvoje prietaiso jautrio ribą <1 pg Hg ir tai, kad gamtinis fonas sudaro 2-8 ng/m Hg, daugeliu atvejų - pakanka 1 min.) sistemos 15 greitis keičiamas, dujų srautas juda. mažuoju greičiu, įjungiamas sorbento 13 kaitinimas 14 . Įvyksta gyvsidabrio desorbcija, oro srautu atominio gyvsidabrio garų debesėlis pernešamas į- matavimo kiuvetę 9, fotodetektorius 10 drauge su elektroniniu .
bloku4 užregistruoja absorbcijos signalo maksimalią vertę. Išjungiamas siurblys 15, išjungiamas sorbento 13 kaitinimas 14, sorbentas 13 vėsta.
Matavimo j autris ir tikslumas pasiekiamas tuo, kad mažo tūrio aukso vatos' struktūros sorbentas 1.3 (vamzdelio 12 vid. diametras 3 mm, aukso vatos, užimtas ilgis 10 mm) desorbuodamas sudaro mažą Hg garų debesėlį, kuris, .nešamas lėto dujų srauto (10 ml/min.), trumpu keliu (50' mm) patenka į ilgą ir siaurą kiuvetę 9 (vid. diametras
.. 3,3 mm, ilgis 150 mm), kurioje praktiškai, visas telpa · (> 90% viso kiekio) ir dėl to efektyviai sugeria šviesą. Tai lemia ne tik didesnį jautrį, bet ir tikslumą. Iš tiesų, kadangi debesėlis .kiuvetėje 9 atsiduria visas vienu metu, absorbcijos signalo amplitudė silpnai priklauso nuo dujų srauto greičio ,ir spiralės 14 vartojamos,galios (nominali galia 30 W, kai spiralės ilgis 3 cm): dujų srauto debitui D kintant ribose 6 ml/min. < D < 16 ml/min., rezultatas kinta mažiau kaip 5%. Kaitinimo galiai kintant 30%- nuo nominalios vertės, rezultatas kinta.mažiau kaip 5%.
Kai bandinio koncentravimo mazgas turi du serbentus: koncentravimo 13 ir analizavimo 17, matavimo procedūra tampa tokia:
siurblys 15 įjungiamas didžiuoju greičiu (1 1/min.). Vyksta ore esančių Hg garų koncentravimas koncentravimo serbente 13. Sumažinamas siurblio greitis /iki 10 ml/min'.), įjungiamas koncentravimo sorbento 13 kaitinimas 14. Įvyksta- desorbcija, oro srauto nešami Hg garai patenka į analizavimo sorbentą 17 ir absorbuojasi jame. Dalis ( < 0.5% viso kiekio) Hg garų praeina pro analizavimo sorbentą 17 ir patenka į matav±mo kiuvetę 9. Taip pat praeina pro analizavimo sorbentą 17' ir patenka į matavimo kiuvetę 9 įvairios dalelės (gal būt organinės kilmės), kurios, dideliu greičiu tekant orui, buvo neselektyviai adsorbuotos koncentravimo sorbente 13. (Neselektyvios adsorbcijos nepavyksta išvengti, net dujų magistralės 3 įėjime įrengus elektrostatinį aerozolių filtrą). Dėl neselektyvios adsorbcijos ir ,Hg likučio gautas elektrinis signalas neregistruojamas.. Praėjus 35 s nuo kaitinimo pradžios, koncentravimo sorbento 13 kaitinimas 14 išjungiamas, ir įjungiamas sorbento 17 < kaitinimas 18. Ima Hg garai, elektroninis blokas 4 užregistruoja absorbcijos signalo maksimalią vertę ir displėjuje pateikia Hg kiekį pikogramais. Matavimas baigtas. Tuo metu koncentravimo sorbentas 13 jau atvėsęs, ir galima pradėti naują koncentravimą. Pastaba: analizavimo metu, vesdamas koncentravimo sorbentas jau ima kaupti Hg garus. Bet, kadangi analizavimo dujų greitis 100 kartų analizavimo desorbuotis mažesnis už analizavimo dujų greitį, tas efektas nežymus, jeigu koncentravimo laikas ne mažesnis kaip 1 min. Priešingu atveju koncentravimo sorbentą 13 būtina kaitinti iki analizavimo pabaigos, o paskui palaukti, kol jis atvės.
Mažo tūrio . ir mažo paviršiaus ploto .S analizinis , difuzinis sorbentas 17 suformuoja minimalių matmenų Hg garų debesėlį, kuris lengvai, telpa kiuvetėje . 9.
Matavimo tikslumas ir selektyvumas geresnis negu vieno sorbento atveju. Analizinis sorbentas 17 taip pat gali būti įrengtas pačioje kiuvetėje 9, nes praktiškai neužstoja šviesos ( < 5%). Tuomet gaunami mažesni įrenginio gabaritai, ir debesėlis nesisklaido, kaip būtų, dujoms tekant iš atskirai sumontuoto sorbento 17 - 1 kiuvetę 9. ' '
Mūsų siūlomų sorbentų, pagamintų iš aukso vielutės (10 ųm < d <40 ųm) pranašumas, palyginti su serbentais, . pagamintais, padengiant auksu vidines . vamzdelio sieneles arba kvarco vatą, yra tas, kad čia nėra sunkumų, susijusių šu bloga adnezija ir plono sluoksnio erozija. Drauge jie pakankamai ekonomiški: koncentravimo sorbentui 13, kuriame vielutės diametras d=20 ųm ir paviršiaus plotas 200 mm2, sunaudojame tik mg aukso. Difuziniam - mažiau kaip ' 1 mg aukso. Vielutės diametrą d riboja ekonominiai sumetimai (didėjant d, blogėja santykis paviršius-plotas) iš vienos pusės ir tai, kad iš labai plonos vielutės (dėl mechaninio nepatvarumo) sunku suformuoti aukso vatos struktūrą - iš kitos.
Sorbentų paviršiaus plotas S parinktas, atsižvelgiant i pageidaujamą efektyvumą P iš vienos pusės ir į ekonominius· sumetimus bei readsorbcijos reiškinį - iš kitos.
Sorbento efektyvumas atominiams Hg garams P priklauso nuo sorbento konstrukcijos, paviršiaus ploto S ir dujų debito D.· Jis įvertinamas iš formulės: P=l-erp (kS/d); ' čia k - koeficientas, priklausantis nuo konstrukcijos . ir nustatomas empiriškai. Pvz., mūsų aukso vatos struktūros sorbento P > 0,98, kai S=200· mm2 ir D=1
1/min., o aukso vielutės žiedo struktūros sorbento, P > 0,99, kai S=4 mm ir D=10 ml/min.
Readsorbcijos efektas pasireiškia tuo, kad, sorbentui palaipsniui kaistąnt, dalis desorbuotų Hg atomų gali trumpam vėl adsorbuotis ant gretimų to paties sorbento paviršių. Tai lemia baigtinis atomų gyvavimo sorbento paviršiuje laikas ,t=to exp (Q/kT) , čia Q - adsorbcijos šiluma, T - absoliutinė temperatūra, k - Bolcmano konstanta-. Readsorbcijos efektas neleidžia staiga išgarinti visų Hg garų, dėl to Hg debesėlis išplinta, o matavimo charakteristikos blogėja. Readsorbcijos efektas priklauso nuo sorbento konstrukcijos ir didėja, didėjant plotui S. Antra vertus, mažėjant plotui, mažėja efektyvumas P. Mūsų sorbentai optimizuoti šxa prasme. Aukso vatos struktūros sorbentas 13, turėdamas efektyvumą P=0,98, duoda minimalų readsorbcijos efektą. Analizinio aukso vielutės struktūros sorbento 17 (P=0,99, 10 ml/min. greičiu) readsorbcijos efektas' eksperimentiškai nekonstatuotas.. '
Tuo pačiu, parenkant minimalų galimą so.rbentų - plotą, gaunamas ekonominis efektas ir mažiausia aerodinaminė varža. Aukso vatos struktūros sorbentas, fiksuotas vamzdelio susiaurėjime, sudaro tik 0,01-0,02 atm. slėgių skirtumą, esant debitui D=1 1/min. Tai leidžįa panaudoti paprastą· mažos galias siurblį, nekeliant didelių reikalavimų dujų magistralės hermetiškumui.
Aptarsime matavimo liekamojo efekto klausimą.
Nors nežymiai, Hg adsorbuoja.si ir ant neutralių dujų magistralės vidinių paviršių, pvz., ant kvarcinio stiklo. Ėmus kaitinti pagrindinę sorbento spiralę, šiluma plinta vamzdeliu, Hg ima garuoti ir duoda kylantį adsorbcijos signalą. Tai - liekamasis efektas, reikšmingas, pereinant nuo . didelių koncentracijų matavimo prie mažų. Liekamajam efektui panaikinti iš abiejų kiekvieno sorbento 13 ir 17 pagrindinės spiralės 14 ir 18 galų apvyniojame pagalbines spirales 16,
1.0 kurias pakaitiname esant reikalui. Matavimo metu j.os yra šaltos. . ., '
Buvus ypač didelėms koncentracijoms (pvz., kalibravus sočiaisiais Hg garais), Hg garuoja ne tik nuo įšylančių serbentų galų, bet ir visoje magistralėje, pvz., kiuvetėse. Šį efektą panaikiname, apvynioję pagalbinę spiralę' apie dujų magistralę, pradedant koncentravimo mazgo 2 įėjimu ir baigiant matavimo kiuvetės 9 išėjimu (siurblio 15 įėjime yra įrengtas aktyvuotos anglies filtras, brėžinyje neparodyta) kaitindami iki 150-200°C. pagaminti iš fluoro plastiko, ir inertiškas gyvsidabriui.
ir keliolika minučių ją Vamzdelių sujungimai kuris atsparus karščiui
Lyginant' -su prototipu, siūlomos konstrukcijos gyvsidabrio' garų koncentracijos dujose matavimo įrenginys turi šiuos pranašumus:
- dviem eilėm (100 kartų) didesnis jautris; .
- didesnis matavimo tikslumas, · mažesnė rezultatų sklaida;
- sumažintas, arba visai panaikintas liekamasis efektas; · . .
- geresnis selektyvumas gyvsidabrio garams;
- supaprastinta .konstrukcija.
IŠRADIMO APIBRĖŽTIS

Claims (6)

IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
1. Optinis absorbcinis gyvsidabrio garų koncentracijos matavimo dujose įrenginys, susidedantis iš optinio
2. Įrenginys pagal 1 punktą, bes i s k i r r antis tuo, kad bandinio koncentravimo mazge prįe sorbento galų įrengtos papildomos bandinio kaitinimo spiralės.
3. Įrenginys pagal 2 punktą, be-siskirią'nti s tuo, kad dujų magistralėje įrengta kaitinimo spiralė.
/ 13
4. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad aukso vatos sorbentas užfiksuotas vamzdelio susiaurėjime.
5 5. Įrenginys pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad gyvsidabrio bandinio koncentravimo mazgas sudarytas iš dviejų nuosekliai su oro tarpu tarp jų išdėstytų sorbentų, iš kurių antrasis yra difuzinis ir jo paviršiaus plotas S apibrėžtas: 2 mm2 < S < 10 mm2.
10/7/7/ /7/777'7+/7/77:-'7.7. 1 . /
5 · bloko, gyvsidabrio bandinio koncentravimo mazgo, dujų srauto magistralės ir elektroninio matavimo bei valdymo bloko, kuriame optinis blokas susideda iš optiškai tarp savęs susietų ultravioletinės šviesos šaltinio, optinių palyginimo ir matavimo kiuvečių ir šviesos srauto
10 registratoriaus, kurio elektrinis išėj imas.sujungtas su matavimo- ir valdymo bloko įėjimais, bandinio koncentravimo mazgas įmontuotas dujų srauto magistralėje prieš matavimo kiuvetę ir turi paviršinį gyvsidabrio sorbentą su nuosava kaitinimo sistema,
15 b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad palyginimo kiuvetė užpildyta inertinėmis dujomis ir hermetiškai uždaryta, optiniame bloke tarp šviesos šaltinio ir kiuvečių pastatytos -diafragmos ir šviesos srauto moduliatorius, elektriškai sujungtas su matavimo ir
20 valdymo bloku, bandinio koncentravimo mazgas pagamintas iš karščiui atsparios medžiagos vamzdelio, kuris apvyniotas kaitinimo spyrale ir kurio viduje užfiksuotas tūrinis aukso vatos struktūros sorbentas, suformuotas iš aukso vielutės, kurios diametras d ir
25 bendras paviršiaus plotas S atitinkamai apibrėžti: 10 ųm < d < 40 ųm ir 100 mm2 < S < 600 mm2.
6. Įrenginys pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad antrasis sorbentas įmontuotas matavimo /--7// kiuvetėje. /,,//· //77///
LTIP331A 1993-02-09 1993-02-09 Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas LT3138B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LTIP331A LT3138B (en) 1993-02-09 1993-02-09 Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LTIP331A LT3138B (en) 1993-02-09 1993-02-09 Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP331A LTIP331A (lt) 1994-08-25
LT3138B true LT3138B (en) 1995-01-31

Family

ID=19721096

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP331A LT3138B (en) 1993-02-09 1993-02-09 Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT3138B (lt)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT6207B (lt) 2014-11-11 2015-08-25 Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras Įrenginys, skirtas ore ar kitose dujose esančioms elementinei dujinei, oksiduotai dujinei ir aerozolinei gyvsidabrio komponentėms nustatyti
EP3032254A1 (en) 2014-12-12 2016-06-15 Valstybinis moksliniu tyrimu institutas Fiziniu ir technologijos mokslu centras Method and device for detection of elemental gaseous mercury in air or in other gases

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT6207B (lt) 2014-11-11 2015-08-25 Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras Įrenginys, skirtas ore ar kitose dujose esančioms elementinei dujinei, oksiduotai dujinei ir aerozolinei gyvsidabrio komponentėms nustatyti
EP3032254A1 (en) 2014-12-12 2016-06-15 Valstybinis moksliniu tyrimu institutas Fiziniu ir technologijos mokslu centras Method and device for detection of elemental gaseous mercury in air or in other gases
LT6321B (lt) 2014-12-12 2016-10-10 Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras Būdas ir įrenginys, skirtas ore ar kitose dujose esančiai elementinei gyvsidabrio komponentei nustatyti

Also Published As

Publication number Publication date
LTIP331A (lt) 1994-08-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2364862C2 (ru) Газовый хроматограф
US5597535A (en) Apparatus for detecting mercury
US5328851A (en) High-throughput liquid-absorption preconcentrator sampling methods
US8302458B2 (en) Portable analytical system for detecting organic chemicals in water
US4352779A (en) Chemiluminescent sulfur detection apparatus and method
Bruner Gas chromatographic environmental analysis: principles, techniques, instrumentation
JP2007517223A (ja) Phasedマイクロアナライザiv
WO2004113873A2 (en) Method and apparatus for sample analysis
US7244288B2 (en) Pulsed vapor desorber
US5173264A (en) High throughput liquid absorption preconcentrator sampling instrument
JP3597865B2 (ja) 有機化合物の環境的な監視方法及び装置
US8128873B2 (en) Gas analyzer cassette system
JP2000298094A (ja) フォトメータ及び水銀蒸気濃度を測定する方法
CN102661992B (zh) 氨气浓度检测系统及其检测方法
JP2011158451A (ja) 水銀測定装置
LT3138B (en) Optical absorption apparatus for measuring concentration of mercury stream in gas
US6469781B1 (en) Photoinduced nucleation: a novel tool for detecting molecules in air at ultra-low concentrations
Lee et al. A passive sampler for measurement of carbon monoxide using a solid adsorbent
WO1983001512A1 (en) Method and device for continuous, automatic air analysis
US3640624A (en) Air pollution determination by mercury air sampling
Toda et al. Micro-gas analysis system for measurement of nitric oxide and nitrogen dioxide: Respiratory treatment and environmental mobile monitoring
Yu et al. On-line monitoring of breath by membrane extraction with sorbent interface coupled with CO2 sensor
JP2002139431A (ja) 気体中の微量有機物の分析装置
Ohira et al. In situ gas generation for micro gas analysis system
Fung et al. Determination of volatile organic compounds in air using a dehumidified and ventilated diffusive sampler, thermal desorption and gas chromatography with flame ionization detection

Legal Events

Date Code Title Description
TK9A Rectifications: patents

Free format text: G01N 21/61, G01N 31/02, 19960616,

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20010209