HU220270B - Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszer hatótávolságának növelésére - Google Patents

Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszer hatótávolságának növelésére Download PDF

Info

Publication number
HU220270B
HU220270B HU9900941A HUP9900941A HU220270B HU 220270 B HU220270 B HU 220270B HU 9900941 A HU9900941 A HU 9900941A HU P9900941 A HUP9900941 A HU P9900941A HU 220270 B HU220270 B HU 220270B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
radio
time
pairs
relay station
standard
Prior art date
Application number
HU9900941A
Other languages
English (en)
Inventor
Achim Von Brandt
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of HUP9900941A2 publication Critical patent/HUP9900941A2/hu
Publication of HUP9900941A3 publication Critical patent/HUP9900941A3/hu
Publication of HU220270B publication Critical patent/HU220270B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B7/00Radio transmission systems, i.e. using radiation field
    • H04B7/14Relay systems
    • H04B7/15Active relay systems
    • H04B7/155Ground-based stations
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B7/00Radio transmission systems, i.e. using radiation field
    • H04B7/24Radio transmission systems, i.e. using radiation field for communication between two or more posts
    • H04B7/26Radio transmission systems, i.e. using radiation field for communication between two or more posts at least one of which is mobile
    • H04B7/2603Arrangements for wireless physical layer control
    • H04B7/2606Arrangements for base station coverage control, e.g. by using relays in tunnels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Time-Division Multiplex Systems (AREA)

Description

A leírás terjedelme 10 oldal (ezen belül 5 lap ábra)
HU 220 270 B
A találmány tárgya rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszernek a rádiós előfizetői állomásokat egy rádiós bázisállomással összekötő rádiós szakasza hatótávolságának növelésére.
Az ilyen rádiós reléállomás üzemeltetése iránt támasztott követelmény az, hogy a rendelkezésre álló rádiócsatornák összessége a lehető legjobban ki legyen használva. További követelmény, hogy a jelfutási idők akkor se legyenek túl hosszúak, ha több ilyen rádiós reléállomás kaszkádkapcsolásban van.
Végül arra kell törekedni, hogy az ilyen rádiós reléállomásokat a rádiós távközlési rendszer rádiós szakaszára vonatkozó szabványok maximális betartásával lehessen alkalmazni. Ilyen szabvány lehet például a DECTszabvány (Digital European Cordless Telecommunications), amelyet a European Telecommunications Standards Institute (ETSI) ír elő.
Az ETSI leírt továbbá két, ilyen rádiós reléállomásokra vonatkozó javaslatot. Ezek közül azonban az egyik csak a rádiócsatornák jó kihasználásának és a meglévő szabvány maximális betartásának tekintetében, a másik pedig csak a kis jelfutási idők betartása tekintetében jelent kielégítő megoldást. Erre később részletesebben kitérünk.
Az EP 0 637 144 számú dokumentumban olyan rádiós előfizetői állomások és rádiós bázisállomások között rádiós reléállomáson keresztüli átviteli eljárás ismerhető meg, amelynél a rádiós reléállomás a vett keretet egy következő időrésben továbbítja. A vételi és a továbbadást időrés az időkeretnek ugyanabban a felében foglalnak helyet. Az ilyen eljárással a reléállomások száma csak korlátozott mértékben növelhető, mert a reléállomások számának növekedésével az időrések kitöltik az időkeretet, és ez blokkolódáshoz vezet.
A találmányunk elé kitűzött feladat olyan rádiós reléállomás, amely az említett követelményeket jobban teljesíti.
Ezt a feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy a rádiós reléállomás
a) a rádiós előfizetői állomások és a rádiós bázisállomás felé egy relé nélküli rádiós szakasznál adott szabványos interfészekkel rendelkezik, amelyek szerint az ugyanazokhoz az összeköttetésekhez tartozó, felfeléirányú (up-link) és lefelé-irányú (down-link) rádiós átvitelekhez mindenkor egy periodikusan ismétlődő időkeretben lévő, egymástól az időkeret fél hosszával megegyező időközre lévő, azonos helyzetű időrés-pár van felhasználva, és az időkeret két felében azonos, egyik vagy másik átviteli irányú rádiós átvitelek mennek végbe, és
b) a rádiós reléállomás több, kaszkádba kapcsolt részből áll, amelyek között olyan interfészek vannak, amelyek szerint az ugyanannak az összeköttetésnek a felfelé-irányú (up-link) és lefelé-irányú (down-link) rádiós átviteleihez két-két kaszkádba kapcsolt rész között egy pár, az időkeret fél hosszával megegyező közhöz nem kötött, a teljes átviteli idő minimalizálása szempontjából kedvezően elrendezett, minden esetben azonban a szóban forgó átviteli irányhoz hozzárendelt időkeret-félhez tartozó időrés van felhasználva.
A találmány szerinti rádiós reléállomás eszerint egyrészt kifelé, vagyis a rádiós előfizetői állomások és a rádiós bázisállomás számára olyan interfészfeltételeket nyújt, amelyek megegyeznek a rádiós reléállomás nélküli rádiós szakaszon fennálló interfészfeltételekkel, másrészt - ha a rádiós reléállomás több, kaszkádba kapcsolt részből áll — az ezen részek közötti interfészekre, tehát belül, olyan interfészfeltételeket bocsát rendelkezésre, amelyek az ilyen kaszkádkapcsolásoknál kritikus jelfutási időket ésszerűen kis mértéken tartják, és emellett kizárják az alkalmas időrések hiánya miatti blokkolás veszélyét.
Találmányunkat annak példaképpeni kiviteli alakjai kapcsán ismertetjük részletesebben ábráink segítségével, amelyek közül az
1. ábra egy távközlési rendszer rádiós szakaszt tartalmazó részének blokksémája, a
2-5. ábra idődiagramok az időrésfoglalás szemléltetésére a találmány szerinti, valamint az említett ismert rádiós reléállomásokban.
Az 1. ábra szerinti rádiós rendszerben az előfizetői állomások - amelyek lehetnek RNT telepített előfizetői állomások vagy Hy mobil végberendezések - és egy központoldali RFP rádiós bázisállomás között rádiós szakasz van. Az említett rádiós szakasz hatótávolságának növelésére egy rádiós reléállomás két kaszkádba kapcsolt SREP része szolgál.
Szaggatott függőleges vonalakkal jelöltük az interfészeket az egyes említett rádiós reléállomások között.
A találmány szerinti rádiós reléállomás úgy működik, hogy az RFP rádiós bázisállomás és a rádiós reléállomás egyik SREP része, valamint a rádiós reléállomás másik SREP része és az RNT telepített előfizetői állomás, illetőleg a Hy mobil végberendezés között - a továbbiakban együttesen PP rádiós előfizető állomás között - szabványos interfészek vannak, amelyek megfelelnek azoknak a feltételeknek, amelyek akkor is adottak, ha a rádiós szakaszt reléelrendezés nélkül üzemeltetik. Ez konkrétan azt jelenti, hogy az ugyanahhoz az összeköttetéshez tartozó, felfelé-irányú (up-link) és lefelé-irányú (down-link) rádiós átvitelekhez egy periodikusan ismétlődő időkeretben lévő, egymástól az időkeret fél hosszával megegyező közre lévő, azonos helyzetű időrés-pár van felhasználva, és az időkeret két felében csak az ugyanazon átviteli irányú rádiós átvitelek mennek végbe.
Ezt a 2c. ábra szemlélteti, amelyen a találmány szerinti osztatlan rádiós reléállomás alkalmazásakor fennálló viszonyokat ábrázoltuk.
A 2c. ábrán a vastag nyilak szemléltetik, hogy egy hír hogyan juthat a leggyorsabb úton az RFP rádiós bázisállomástól az SREP rádiós reléállomáson át a PP rádiós előfizetői állomásra, és onnan a válasz hogyan juthat a leggyorsabb úton a rádiós bázisállomásra, mégpedig azokkal az előfeltételekkel, amelyeket az SREP rádiós reléállomás nyújt.
Ennek az oda- és visszaútnak az ideje a rádiós reléállomáson át 15 ms. Ezzel szemben az RFP rádiós bázisállomás és a PP rádiós előfizetői állomások közötti közvetlen rádióösszeköttetés esetén ehhez csak 5 ms-ra len2
HU 220 270 B ne szükség. Ily módon 10 ms összes késés áll fenn a rádiós reléállomás nélküli körülményekhez képest, ahogyan ez a 2c. ábrán látható.
A 2c. ábrán a szaggatott vonalak időréseket jelentenek, amelyeket ugyancsak használnak, mindenesetre olyan átvitelekhez, amelyek egy korábbi vagy későbbi időkeretben kezdődnek.
A 2c. ábrán látható SREP rádiós reléállomásnál így ugyanazok a körülmények állnak fel, mint az első ismert CRFP rádiós reléállomásnál, amelynek az interfészkörülményeit a 2a. ábrán ábrázoltuk.
A 2b. ábrán azokat az interfészkörülményeket ábrázoltuk, amelyek egy második ismert (ETSI ajánlás) REP rádiós reléállomásra vonatkozó javaslat értelmében állnak fenn. Ebben az REP rádiós reléállomásban csak az REP/PP interfész nyújt szabványos feltételeket, amennyiben a felfelé-irányú és lefelé-irányú átvitelhez egymástól mindenkor egy fél időkeretnyi közre, tehát 5 msre lévő időréseket alkalmaznak. Az RFP/REP interfészen ezzel szemben mindenkor periodikusan ismétlődő időrés-párokat alkalmaznak, amelyeknél azonban a felfelé-irányú és lefelé-irányú átvitelhez szolgáló időrések közötti köz nem szükségképpen egyenlő egy fél időkeret-közzel, hanem a köz inkább a minimális összes késés szempontjának felel meg. A rádiós reléállomás nélküli körülményekhez képest létrejövő összes v késés a legkedvezőtlenebb esetben 5 ms.
A szaggatott vonalak a 2b. ábrán olyan időréseket jelentenek, amelyeket az REP rádiós reléállomás ugyan foglal, de nem használ, ellentétben a 2a. és 2c. ábrán ábrázolt körülményekkel, ahol nem fordulnak elő kihasználatlan időrések.
A 3a. és 3b. ábrán két említett, ismert rádiós reléállomás és a 3c. ábrán a találmány szerinti rádiós reléállomás interfészkörülményeit ábrázoltuk arra az esetre, amelyben ezek két, kaszkádba kapcsolt részre vannak osztva.
Ahogyan ez a 3c. ábrán látható, ami a találmány szerinti rádiós reléállomásnál fennálló körülményeket illeti, a rádiós reléállomások két SREP része közötti interfésznél - az RFP/SREP és SREP/PP interfésztől különbözően - eltértünk a szabványos körülményektől, amennyiben a 2b. ábra szerinti körülményekhez hasonlóan foglalunk egy második időrés-párt, de - legalábbis ami a különböző párok felfelé-irányú és lefeléi-rányú átvitele időréseinek közét illeti - nem áll fenn az időkeret fél hosszára vonatkozó feltétel. Az időrés kiválasztásakor inkább arra ügyelünk, hogy a lehető legrövidebb teljes futási idő keletkezzen. A 3c. ábra mutatja továbbá, hogy ez a késési idő akkor sem haladja meg 10 ms-ot, ha a rádiós reléállomás két, kaszkádba kapcsolt SREP részre van osztva.
Az ismert CRFP rádiós reléállomásnál viszont a rádiós reléállomás által okozott járulékos teljes jelfutási idő 20 ms lesz, ahogyan ez a 3a. ábrán látható.
Az ismert REP rádiós reléállomásnál a teljes jelfutási idő ugyan maximálisan 5 ms marad (lásd a 3b. ábrát), viszont a blokkolás veszélye, vagyis annak valószínűsége, hogy több egyidejűleg lebonyolítandó összeköttetés esetén nem találnak alkalmas időréseket, jóval nagyobb, mint a találmány szerinti rádiós reléállomásnál, mivel a szóban forgó oda és vissza átvitelnek egyetlen időkereten belül, vagyis 10 ms-nál rövidebb idő alatt végbe kell mennie, ezzel szemben a találmány szerinti rádiós reléállomásnál összesen 15 ms áll rendelkezésre.
A 4a. és 4b. ábrán két említett, ismert rádiós reléállomás és a 4c. ábrán a találmány szerinti rádiós reléállomás interfészkörülményeit ábrázoltuk arra az esetre, amelyben ezek három, kaszkádba kapcsolt részre vannak osztva.
A találmány szerinti rádiós reléállomásnál a teljes jelfutási idő marad 10 ms (lásd a 4c. ábrát), míg az ismert CRFP rádiós reléállomásnál a teljes jelfutási idő 30 ms-ra növekszik (lásd a 4a. ábrát).
A találmány egy további kiviteli alakjában, amelyben a rádiós reléállomás több részre van osztva és az időkeretek szinkronitásának előfeltétele továbbra is érvényes, a rendelkezésre álló időréseket a különböző interfészek között úgy osztjuk el, hogy először is egyidejűleg több kétirányú összeköttetést lehessen folytatni a rádiós reléállomáson; másodszor, minden összeköttetésnél elérjük azt a célt, hogy a rádiós reléállomás a lefelé-irányú és felfelé-irányú átviteli időt csak egyetlen időkerettel (10 ms) hosszabbítja meg; és harmadszor, mindegyik foglalt időrés használva is legyen, és így ne pazaroljuk el az időréseket.
Ezt az 5. ábrán a rádiós reléállomás három része kaszkádkapcsolásának és három egyidejű összeköttetés fennállásának esetére ábrázoltuk. Itt az első összeköttetéshez használt időréseket folytonos vonalú nyilakkal, a második összeköttetéshez használt időréseket szaggatott vonalú nyilakkal, a harmadik összeköttetéshez használt időréseket pontvonalas nyilakkal jelöltük. Mint a legtöbb előző ábránál, itt is fennáll, hogy a vékony vonalvastagságú nyilak olyan oda-vissza átvitelekhez tartozó időréseket jelölnek, amelyek korábbi vagy későbbi időkeretekben kezdődnek azokhoz az időkeretekhez képest, amelyekben a vastag nyilakkal jelölt időréseket használó átvitelek kezdődnek.
Az 5. ábrán látható, hogyan használjuk a szokásos időrés-párokat a rádiós reléállomáson belül a különböző összeköttetésekhez, hogy a teljes késést minimálissá tegyük. Az RFP/SREP 1 interfésznél a TF1 első időkeretfélben látható három lefelé irányuló nyíl, amelyek az 1.,
2. és 3. összeköttetéshez ebben a sorrendben hozzá vannak rendelve. A TF2 második időkeret-félben a megfelelő felfelé irányuló nyilak láthatóak, amelyek szabványosan ugyanehhez az 1., 2. és 3. összeköttetéshez ebben a sorrendben vannak hozzárendelve.
Az SREP1/SREP2 interfésznél ugyancsak három pár felfelé és lefelé irányuló nyíl látható az előírásszerű 5 ms duplexközben. A TF1 első időkeret-félben a hozzárendelés az 1., 2. és 3. összeköttetéshez megegyezik a fentivel. A TF2 második időkeret-félben ez a sorrend azonban fel van cserélve a 2, 3, 1 sorrendre. Ezzel a felcseréléssel csökkentjük a teljes késést. Az SREP2/SREP3 interfésznél is csere van a TF2-ben, mégpedig a 3,1,2 alakra. Az SREP3/PP interfésznél viszont a sorrend az időkeretfelek között megint szabványszerűen azonos, vagyis 1,2,3.
HU 220 270 B
Az alábbiakban a táblázat alapján még egyszer ősz- lomás tulajdonságait az ismert CRFP és REP rádiós reszehasonlítjuk a találmány szerinti SREP rádiós reléál- léállomások tulajdonságaival.
CRFP REP SREP
időrés-párok száma; n=l,2,3,4; n=l,2,3,4; n=l,2,3,4;
n összeköttetés, 1 relé 2,4,6,8 pár 3,4,7,8 pár 2,4,6,8 pár
időrés-párok száma; n=l,2,3,4; n=l,2,3,4; n=l,2,3,4;
n összeköttetés, 2 relé 3,6,9,12 párra 5,6,11,12 párra 4,6,10,12 párra
teljes futási idő, 1 relé 10 ms <5 ms 10 ms
teljes futási idő, 2 relé 20 ms <5 ms 10 ms
teljes futási idő, 3 relé 30 ms <5 ms 10 ms
rendelkezésre ál időréspárok 5 relé után 5 1 5
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (4)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszernek a rádiós előfizetői állomásokat egy rádiós bázisállomással összekötő rádiós szakasza hatótávolságának növelé- 25 sére, amely a rádiós előfizetői állomások (Hy; RNT) és a rádiós bázisállomás (RFP) felé egy relé nélküli rádiós szakasznál adott szabványos interfészekkel rendelkezik, amelyek szerint az ugyanazokhoz az összeköttetésekhez tartozó, felfelé-irányú (up-link) és lefelé-irányú 30 (down-link) rádiós átvitelekhez egy periodikusan ismétlődő időkeretben lévő, egymástól az időkeret fél hosszával megegyező időközre lévő, azonos helyzetű időréspár van felhasználva, és az időkeret két felében azonos, egyik vagy másik átviteli irányú rádiós átvitelek mén- 35 nek végbe, azzal jellemezve, hogy a rádiós reléállomás több, kaszkádba kapcsolt részből (SREP1...SREP3) áll, amelyek között olyan interfészek vannak, amelyek szerint az ugyanannak az összeköttetésnek a felfeléirányú (up-link) és lefelé-irányú (down-link) rádiós átvi- 40 teleihez két kaszkádba kapcsolt rész között egy pár, az időkeret fél hosszával megegyező időközhöz nem kötött, a teljes átviteli idő minimalizálása szempontjából kedvezően elrendezett, és a szóban forgó átviteli irányhoz hozzárendelt időkeret-félhez tartozó időrés van felhasználva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti rádiós reléállomás, azzal jellemezve, hogy két kaszkádba kapcsolt rész (SREP1...SREP3) között legalább két pár, egymástól az időkeret fél hosszával egyenlő, szabványos időközben lévő, felfelé- és lefelé-irányú időrés van felhasználva az időkeret fél hosszával egyenlő időközhöz nem kötött párok képzéséhez oly módon, hogy az időkeret fél hosszával egyenlő időközhöz nem kötött párok időréseinek mennyiségét az időkeret fél hosszával egyenlő időközhöz kötött párok mennyisége tartalmazza.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti rádiós reléállomás, azzal jellemezve, hogy több egyidejű, 1,2,..., N összeköttetéshez a kaszkádba kapcsolt részek (SREP1...SREP3) közötti interfészeken legfeljebb N pár, egymástól az időkeret fél hosszával egyenlő, szabványos időközben lévő időrés kerül alkalmazásra az időkeret fél hosszával egyenlő időközhöz nem kötött időrés-párok képzéséhez úgy, hogy a szabvány értelmében foglalt valamennyi időrés ténylegesen ki van használva információátvitelre.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti rádiós reléállomás, azzal jellemezve, hogy a szabványos interfészek a DECT-szabvány szerinti interfészek.
HU9900941A 1996-02-09 1997-02-07 Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszer hatótávolságának növelésére HU220270B (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96101911 1996-02-09
PCT/EP1997/000562 WO1997029561A1 (de) 1996-02-09 1997-02-07 Funkrelaisanordnung zur reichweitenverlängerung auf der funkstrecke eines fernmeldesystems

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9900941A2 HUP9900941A2 (hu) 1999-07-28
HUP9900941A3 HUP9900941A3 (en) 1999-11-29
HU220270B true HU220270B (hu) 2001-11-28

Family

ID=8222471

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9900941A HU220270B (hu) 1996-02-09 1997-02-07 Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszer hatótávolságának növelésére

Country Status (5)

Country Link
US (1) US6424633B1 (hu)
EP (1) EP0879508B1 (hu)
DE (1) DE59708127D1 (hu)
HU (1) HU220270B (hu)
WO (1) WO1997029561A1 (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6422070B2 (en) * 1994-03-04 2002-07-23 Robert Bosch Gmbh Device for measuring the mass of a flowing medium
US6633559B1 (en) * 1999-08-11 2003-10-14 Ericsson Inc. Apparatus and methods for extended base station range using staggered uplink frame structures
DE19950005A1 (de) * 1999-10-18 2001-04-19 Bernhard Walke Verfahren zum Betrieb drahtloser Basisstationen für paketvermittelnde Funksysteme mit garantierter Dienstgüte
FR2809904B1 (fr) * 2000-05-30 2005-04-29 Cit Alcatel Procede de synchronisation du fonctionnement d'au moins deux interfaces
US11350349B2 (en) * 2018-12-10 2022-05-31 Panasonic Intellectual Property Management Co., Ltd. Base unit and repeater

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH0629910A (ja) * 1992-07-09 1994-02-04 Nec Corp 無線基地局間同期方式
FR2702320B1 (fr) 1993-03-03 1995-04-14 Alcatel Radiotelephone Procédé pour allouer un intervalle de temps au sein d'une trame à un mobile accédant à une cellule de communication et station émettrice-réceptrice de base mettant en Óoeuvre ce procédé.
IT1266581B1 (it) 1993-07-30 1997-01-09 Italtel Spa Metodo per la ricetrasmissione di segnali digitali tra apparati mobili e stazioni fisse mediante dispositivi ripetitori in un sistema
SE9400722L (sv) * 1994-03-03 1995-09-04 Telia Ab Anordning för att förbättra funktion i radiokommunikationssystem
SE504044C2 (sv) 1994-03-29 1996-10-21 Telia Ab Anordning vid repeterare i radiobaserat kommunikationssystem
US5959980A (en) * 1995-06-05 1999-09-28 Omnipoint Corporation Timing adjustment control for efficient time division duplex communication
US6032033A (en) * 1996-12-03 2000-02-29 Nortel Networks Corporation Preamble based selection diversity in a time division multiple access radio system using digital demodulation

Also Published As

Publication number Publication date
WO1997029561A1 (de) 1997-08-14
DE59708127D1 (de) 2002-10-10
EP0879508B1 (de) 2002-09-04
HUP9900941A3 (en) 1999-11-29
EP0879508A1 (de) 1998-11-25
US6424633B1 (en) 2002-07-23
HUP9900941A2 (hu) 1999-07-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE69034093T2 (de) Datenübertragung über einen Zeitduplex-Kanal
US6584116B1 (en) Method of transmission in a UMTS mobile telephone network enabling preparation for handover to a GSM cell during a call in a UMTS cell
EP0712561B1 (de) Lokales isdn-funkübertragungssystem
US4731783A (en) Method and system for time division multiple access satellite telecommunications
EP0295227B1 (en) Digital time multiplexed mobile telephony system with an effective utilization of every time frame
EP2191588B1 (en) Method and network node for operating at least two radio access technologies and communication system comprising such device
NL8802798A (nl) Inrichting en werkwijze voor het verkrijgen van flexibele frequentietoewijzing van frequentie in digitale communicatiestelsels.
EP0444592A2 (en) Multidirection multiplex communication system
KR20080112077A (ko) Rach 프리엠블 구성방법 및 전송방법
MXPA97001965A (en) Transmission of control messages in telephone digi
WO2002013410A2 (en) System and method for transmitting control information between cascaded devices
KR20110023711A (ko) 중계국을 포함하는 무선통신 시스템에서 프레임 전송방법
US6233429B1 (en) VSAT satellite telecommunications system
US5889771A (en) Method for transmitting data packet blocks and subscriber unit therefor
KR101502922B1 (ko) 통신시스템에서 트래픽 채널을 할당하기 위한 방법 및 장치
HU220270B (hu) Rádiós reléállomás rádiós távközlési rendszer hatótávolságának növelésére
CN1167560A (zh) 用于无绳用户线路接口的无线系统
EP1879409A1 (en) Time frame structure of a multi hop radio communication system
KR20080035959A (ko) 다중 홉 중계방식을 사용하는 광대역 무선접속통신시스템에서 중계 서비스를 지원하기 위한 장치 및 방법
DE19526549B4 (de) Kommunikationsvorrichtung und Verfahren mit adaptiver Burstübertragungszeit
AU691338B2 (en) A method to adapt synchronous transmission
CN112019426B (zh) 一种信息交互系统
KR101194829B1 (ko) 임의 접속 제어 방법
KR20110031878A (ko) 중계국의 신호 송수신 방법 및 장치
KR100221018B1 (ko) 위성통신 시스템에서의 호접속시도 실패율에 따른 서비스채널 자동 절체방법

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee