HU205805B - Device for measuring impedance of the samples of low conductivity - Google Patents

Device for measuring impedance of the samples of low conductivity Download PDF

Info

Publication number
HU205805B
HU205805B HU892103A HU210389A HU205805B HU 205805 B HU205805 B HU 205805B HU 892103 A HU892103 A HU 892103A HU 210389 A HU210389 A HU 210389A HU 205805 B HU205805 B HU 205805B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
amplifier
sample
sample holder
coil arrangement
coil
Prior art date
Application number
HU892103A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT52877A (en
HU892103D0 (en
Inventor
Barrie Blake-Coleman
Original Assignee
Health Lab Service Board
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Health Lab Service Board filed Critical Health Lab Service Board
Publication of HU892103D0 publication Critical patent/HU892103D0/hu
Publication of HUT52877A publication Critical patent/HUT52877A/hu
Publication of HU205805B publication Critical patent/HU205805B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N33/00Investigating or analysing materials by specific methods not covered by groups G01N1/00 - G01N31/00
    • G01N33/48Biological material, e.g. blood, urine; Haemocytometers
    • G01N33/483Physical analysis of biological material
    • G01N33/487Physical analysis of biological material of liquid biological material
    • G01N33/48707Physical analysis of biological material of liquid biological material by electrical means
    • G01N33/48735Investigating suspensions of cells, e.g. measuring microbe concentration

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Urology & Nephrology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Hematology (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Materials By The Use Of Electric Means (AREA)

Description

(57) KIVONAT
A találmány tárgya berendezés kis villamos vezetőképességű minták impedanciájának mérésére, ahol a minták szigetelt falú mintatartóban (12) vannak elhelyezve.
A találmány lényege abban van, hogy a mintatartó (12) közelében tekercselrendezés (10) van elhelyezve, míg a mintatartó (12) külső falára csatlakozó (14) van illesztve, amelyhez erősítő (24) van csatlakoztatva úgy, hogy az erősítő (24) visszacsatoló ágában van a tekercselrendezés (10), az erősítő (24) kimenetére pedig a minta impedanciájával arányos jelet kijelző elem van kötve. (1. ábra)
l.ábra
HU 205 805 B
A leírás terjedelme: 7 oldal (ezen belül 3 lap ábra)
HU 205805 Β
A találmány tárgya berendezés kis villamos vezetőképességű minták mérésére. A találmány szerinti berendezés előnyösén használható kisméretű mikrobák növekedésének a figyelésére különösen jól kihasználható elsősorban ott, ahol a minták villamos vezetőképessé- 5 ge 0,001-30 rns/cm-1 tartományba esik.
Ismeretes az, hogy a növesztő' illetőleg tápközegbe elhelyezett baktériumok villamos impedanciájának mérése hasznos információt szolgáltathat a baktériumok növekedésével és állapotváltozásával kapcsola- 10 tosan. Ezeket a méréseket úgy végzik el, hogy a mérendőmintába elektródothelyeznek és közvetlenülvégeznek el impedanciamérést. Ennek a mérésnek is vannak előnyei, azonban inkább használják az olyan mérést, amikor közvetett módon mérik az impedanciát, cél- 15 szerűen oszcillometriás méréssel, azaz amérés során a mérendő közeg és amérő elrendezés nincsenközvetlen érintkezésben egymással. Az oszcillometriás méréseknél a vizsgálandó mintát olyan rezonanciakörbe helyezik el, amelynek a rezonancia frekvenciája jellemző 20 lesz a minta impedanciájára.
Ez az ismert eljárás két nagy csoportba osztható:
Az egyik mérési módszer indukciós elven történő érés, amikoris a mérendő mintát egy mérőtekercsbe helyezik el, a másik mérés a kapacitív elven történő 25 mérés, amikoris a mérendő mintát két elektród közé helyezik el úgy, hogy azok egy kondenzátort képeznek.
Az induktív elven történő mérések leginkább a jó villamos vezetőképességű mintáknál alkalmazhatók, így a már fent említett területen, tehát baktériumok nőve- 30 kedésének a mérésénél ritkán alkalmazzák. A kapacitív elven történő méréseklegnagyobb hátránya a nem kielégítő felbontóképessége. A mikrobás közegei illetőleg szuszpenziók tanulmányozása során azt tapasztaltuk, hogy a legkedvezőbb az, ha a felbontó képesség 35 1 x 108 vagy annál is jobb. {
A találmány célja olyan berendezés kialakítása volt, amely kis villamos vezetőképességű minták impedanciájának a mérésére is alkalmas, és igen nagy felbontóképességű. 40
A találmány tehát berendezés kis villamos vezetőképességű minták impedanciájának mérésére, amely minta tartóelemben van elhelyezve, amely tartóelemnek megfelelően szigetelt fala van.
A találmány szerinti berendezés lényege abban van, 45 hogy a mintatartó közelében tekercselrendezés van elhelyezve, míg a mintatartó külső falára csatlakozó van illesztve, amelyhez erősítő van csatlakoztatva úgy, hogy az erősítő visszacsatoló ágában van a tekercselrendezés, az erősítő kimenetére pedig a minta impe- 50 danciája arányos jeletkijelző elem van kötve.
Atalálmányszerinti berendezés egy előnyös kiviteli alakja értelmében a kijelző egy, a renzonanciafrekvenciát mérő frekvenciamérő.
A találmány szerinti berendezés egy további el- 55 őnyös kiviteli alakja értelmében a tekercselrendezés és a csatlakozó között árnyékoló elektród van.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a -mintatartó egy cső, amelynekkét egymástól távol levő részén van a tekercselrendezés, illetőleg a csatlakozó 60 elhelyezve. Előnyös a találmány értelmében továbbá, ha a tekercsélíendezés legalább egy toroid tekercset’tartalmaz.
A találmány szerinti berendezés egy további előnyös kiviteli alakja értelmében a tekercselrendezés legalább egy olyan toroid tekercset tartalmaz, amelynek tengelye egy vonalba esik a mintatartó tengelyével.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha az erősítő változó, növekvő frekvencia esetén csökkenő erősítésű erősítőként van kiképezve.
Előnyös továbbá a találmány értelmében, ha az erősítő az 500 kHz - 4 MHz frekvenciatartományban 5 20 dB-el előnyösen 9 dB-el csökkenő erősítésűre van kiképezve.
A találmány szerinti berendezés egy további el- &
őnyös kiviteli alakja értelmében az erősítő a bemenő 1 jeltől függő visszacsatolással van ellátva. i
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a mintatartó a tekercselrendezésben és a csatlakozóban onnan kicsúsztathatóan van elrendezve.
Előnyös végül a találmány értelmében, ha az árnyékoló elektródot egy földelt lemez képezi, amelybe rugalmasan van a mintatartó elhelyezve.
A találmányt a továbbiakban példakénti kiviteli alakjai segítségével ismertetjük részletesebben, ahol az
1. ábrán a találmány szerinti berendezés vázlatos kialakításalátható, a
2. ábrán az 1. ábrán bemutatott elrendezés látható az egyes elemekhelyettesítő képével bemutatva, a
3. árán az 1. ábrán bemutatott kiviteli alakhoz tartozó erősítő erősítésének frekvencia függvénye látható, a
4. ábrán az 1. ábrán bemutatott elrendezés és berendezés kalibrációs görbéje látható, az
5. ábrán az 1. ábrán bemutatott berendezés egy további kiviteli alakja látható, a
6. ábrán pedig a találmány még egy további kiviteli alakja látható, amely alapjában véve az 1. ábrán bemutatott berendezéshez hasonlít.
Visszatérve az a
1. ábrára, az 1. ábrán látható a 12 mintatartó, amely I egy szigetelt falú cső, és amely 12 mintatar- jr tón egyrészt 10 tekercselrendezés van elhe- ?
lyezve, amely a példakénti kiviteli alaknál kettős toroid tekercsből van kialakítva.
Ugyancsak a 12 mintatartó mentén látható még a 14 csatlakozó, valamint a 16 árnyékoló elektród. A toroid tekercsek egyszeres tekercselésűek és 0,25 mm vastag szigetelt rézhuzalból vannak ferrit magra tekercselve. Maga a 12 mintatartó üvegcsőből van kialakítva, amelynek belső átmérője 4,5 mm, külső átmérője pedig 5,0 mm. A10 tekercselrendezés és a 14 csatlakozó a 12 mintatartó, jelen esetben üvegcső két végén van elhelyezve. A14 csatlakozó kapacitív csatlakozó elem, amely néhány menetből álló
HU 205805 Β tekercs, amely ezüstöt tartalmazó epoxigyantába van ágyazva és így lényegében egy vezetőhüvelyt képez. Aló árnyékoló elektród a 10 tekercselrendezéstől és a 14 csatlakozótól azonos távolságra, kb. középen van elhelyezve. Ez a távolság jelen esetben kb. 5 cm.
A10 tekercselrendezés 18 kivezetése 20 földcsatlakozóra van kötve, és ugyancak erre a 20 földcsatlakozóra van a 16 árnyékoló elektród is csatlakoztatva. A 14 csatlakozó és a 20 földcsatlakozó közé 22 potenciométer van iktatva, amely 22 potenciométer középső kivezetése egy 24 erősítő bemenetére van csatlakoztatva. A 24 erősítő három fokozatú erősítő, amelynek a későbbiekben részletesen leírandó erősítő karakterisztikája van. A 24 erősítő kimenete 26 ellenálláson és 28 kondenzátoron keresztül van a 10 tekercselrendezés másik 30 kivezetésére csatlakoztatva. A 26 ellenállás és a 28 kondenzátor közös pontjára van egy 32 frekvenciamérőcsatlákoztatva.
A2. ábránlátható az 1. ábrán bemutatott elrendezés helyettesítő képe, ahol a mérendő mintát a változó Rg ellenállás és Cs kapacitás képezi. A 22 potenciométer ellenállása RC és az a kapacitás, amely a 14 csatlakozó és a 20 földcsatlakozó között van, a Cp, illetőleg a Csh· A 10 tekercselrendezés L induktivitású. Látható tehát, hogy a mérendő minta Rj ellenállása lényegében párhuzamos rezgőkört képez az L induktivitással és a Cs kapacitásai.
A 24 erősítő úgy van méretezve, hogy 600 kHz frekvencia fölött változzon lényegesen az erősítése a frekvencia függvényében. A 3. ábrán három jelszintre adtuk meg az A erősítés és F frekvencia függvényét. Természetesen a 24 erősítő számos módon méretezhető még, a lényeg az, hogy az A erősítés megfelelő módon csökkenjen a vizsgálandó mintához tartozó frekvenciatartományban. A 24 erősítő A erősítése célszerűen úgy van megválasztva, hogy a bemeneti jel mV-kénti növekedésének hatására az A erősítés 1-10, előnyösen 2-5, ennél a példakénti kiviteli alaknál pedig 3%ot csökken, A 600 kHz - 3,9 MHz tartományban a 24 erősítő kimeneti impedanciája 0,02 kO -16,5 kO tartományban változik.
A találmány szerinti berendezés működése a következő:
A 10 tekercselrendezésbe, amely a példakénti kiviteli alaknál kettős torold tekercs, a zaj által létrehozott váltakozó áram a 12 mintatartóban levő mintában időben változó mágneses erőteret hoz létre, amely a mintában elektromotoros erőt generál, és ez utóbbi váltakozó töltéselmozdulást, azaz lényegében áramot hoz létre. A tiszta dielektrikumoknál a polarizációs jelenség egyértelműen ismert és le van írva, a kis villamos vezetőképességű minták pedig úgy tekinthetők, mint kvázi, kicsit sérült dielektrikumok, amelyben elektromos erőtér alakul ki, amelynek hatására mind a szabad töltések, mind pedig a polarizálható töltéscsoportok elmozdulnak. Ezt a töltésvándorlást érzékeli a 14 csatlakozó, amely az 1. ábrán látható kiviteli alaknál egy kapacitív érzékelő áramszedője.
A 24 erősítőt úgy kell méretezni, hogy kis vezetőképességek esetén is képes legyen oszcillációt létrehozni.
Ez azt jelenti, hogy kis vezetőképességnél is elegendően nagynak kell lenni az induktív térerőnek ahhoz, hogy egy előre megadott, és a 24 erősítő által jól érzékelhető küszöbfeszültséget hozzon létre. Nagy frekvenciáknál a mintába lasan hatol be az erőtér a skin10. effektus miatt, ez tehát azt jelenti, hogy a kezdeti frekvencia kicsi ahhoz, hogy az oszcillációt létrehozza, tehát elég nagy szintet kell elérnie ahhoz, hogy behatoljon a 12 mintatartón keresztül a mintába a megfelelő mélységig.
A mintát is tartalmazó LC-áraffikör rezonancián kívüli állapotot eredményez, ahogy a minta vezetőképessége változik, éspedig úgy, hogy a visszacsatoló jel növekszik, ha a vezetőképesség nő. A 24 erősítő nem válik telítetté, mivel a kimeneti impedancia növekedé20 se csak 600 kHz értéknél kezdődik meg. Az egész rendszer rezonanciafrekvenciája azonos vezetőképességű minták esetén ezzel az elrendezéssel igen jól reprodukálható. Mivel a mérések reprodukálhatók, így a mérőműszerek, illetőleg kijelző műszerek, amelyek a 24 erősítő kimenetére vannak csatlakoztatva, előre kalibrálhatok egy adott oldathoz.
A 4. ábránKCl -oldathoz mutattuk be a sűrűség és azF frekvencia közötti összefüggést. A villamos vezetőképesség változása 5,4 mS/cm volt.
A fent bemutatott elrendezéssel azt tapasztaltuk, hogy ha a felbontóképesség elegendően nagy, úgy 300 Hz/10'3 mS/cm frekvenciaváltozás tipikusan elérhető. Ennek a nagy felbontóképességnek az a magyarázata, hogy összehasonlítva az ismert induktív elven működő oszcillométerekkel, a minta nemcsak a mérőtekercs, jelen esetben a 10 tekercselrendezés önindukcióját, illetőleg ennek következtében az indukciós tényezőjét változtatja meg, hanem az által, hogy a viszszacsatolásban benne van, az egész rezonanciára na40 gyobb hatással van. A minta nemcsak egyszerűen megváltoztatja az áramköri elrendezésben az oszcillációs frekvenciát, de azáltal, hogy az LC és az RC áramkörökkel sorba van kötve, aktív szűrő szerepet is játszik, mégpedig úgy, hogy a 24 erősítő kimeneti impe45 danciáját a jel amplitúdója függvényében változtatja a visszacsatoló körben.
Mivel az elrendezéssel viszonylag nagy frekvenciaváltozás valósítható meg egy adott villamos vezetőképesség esetén, tipikusan 56-112 kHz változás 20050 400 mS változásra, kiváló felbontóképesség valósítható meg. A kísérleteink azt mutatták, hogy ez a felbontóképesség igen széles tartományban használható a mikrobás, baktériumokat tartalmazó szuszpenziók, enzimreakciók, illetőleg elektrolitoknak a vizsgálatá55 nál. Az a tény, hogy a mérés frekvenciamérésre vezethető vissza, különösen előnyös azáltal, hogy elkerülhetők a különféle interferenciák. Mivel a működési frekvencia viszonylag alacsony, így a jelfeldolgozás a multiplex eljárás alkalmazásával is megvalósítható, és ily60 módon egymás után, egy sorban elhelyezett sok minta
HÜ 205805 Β vizsgálható és mérhető.
Az 5. ábrán, egy-egy mintát tartalmazó két 12 mintatartó látható, de természetesen számos 12 mintatartó elhelyezhető egymás mellett és hasonló módon mérhető. Az 5. ábrán látható kiviteli alaknál tehát két 12 mintatartó van, mindegyikben megtalálható a 14 csatlakozó, a 16 árnyékoló elektród, valamint a 10 tekercselrendezés, és a 10 tekercselrendezések kimenetéi és a 24 erősítő bemenete, valamint a 14 csatlakozókés a 24 erősítő bemenete között egy 50 kapcsolóegység van elhelyezve, a 24 erősítő kimenete pedig 32 frekvenciamérőn keresztül van egy 52 szabályozóra csatlakoztatva. Az 50 kapcsolóegység szentén az 52 szabályozóról van vezérelve, ez az 52 szabályozó lehet például egy Hewlett Packard 86 típusúszemélyi számítógép. A 32 frekvenciamérő szintén önmagában ismert készüléklehet, például a Schlumberger 2720 típusú frekvenciamérő. Az 52 szabályozó és a 32 frekvenciamérő ahogy már említettük, szintén egymással össze vankapcsolva.
A 6. ábrán egy további kiviteli alak látható, ennél a kiviteli alaknál a 14 csatlakozó úgy van kiképezve, hogy tartalmaz két 60 elektródot, amelyek a 12 mintatartó falán van elhelyezve, és 62 nyomórugón keresztül vannak 64 házhoz csatlakoztatva. Az árnyékolást egy 66 földelt lemez képezi, amelyben 68 nyílásvankiképezve, amelybe a 12mintatartó szorosan illesztve elhelyezhető. Ennél a kiviteli alaknál a 12 mintatartó a B nyíl irányába kihúzható, ílymódon például eldobható, vagy előre megtöltött sterilizált 12 mintatartók alkalmazhatók és mérhetők egyszerűen, és könnyenmegvalósítható az egyébként veszélyesmintáknakmérése és tárolása.
A találmánynak az előzőekben néhány kiviteli alakját ismertettük, a 14 csatlakozó természetesen kialakítható másképp is, más kapacitív érzékelőként, ugyanúgy a 10 tekercselrendezés is kialakítható más geometriában.

Claims (11)

SZABADALMI IGÉNYPONTOK
1. Berendezés kis villamos vezeíőképességű minták impedanciájánakmérésére,aholamintákszigeteltfalú mintatartóban (12) vannak elhelyezve, azzal jellemezve, hogy a mintatartó (12) közelében tekercselrendezés (10) van elhelyezve, míg a mintatartó (12) külső falára csatlakozó (14) van illesztve, amelyhez erősítő (24) van csatlakoztatva úgy, hogy azerősítő (24) kimenetére pedig a minta impedanciájával arányos jelet kijelző elem vankötve.
2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogyakijelző egy, a rezonanciafrekvenciát mérő frekvenciamérő (32).
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tekercselrendezés (10) és a csatlakozó (14) között árnyékoló elektród (16) van.
4. Az 1-3. igénypontokbármelyike szerintiberendezés, azzal jellemezve, hogy a mintatartó (12) egy cső, amelynek két egymástól távol levő részén van a tekercselrendezés (10) illetőleg a csatlakozó (14) elhelyezve.
5. Az 1 -4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tekercselrendezés (10) legalább egy toroid tekercset tartalmaz.
6. A 4. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tekercselrendezés (10) legalább egy olyan toroid tekercset tartalmaz, amelynek tengelye egy vonalba esik a mintatartó (12) tengelyével.
7. Az 1-6. igénypontokbármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az erősítő (24) változó, növekvő frekvencia esetén csökkenő erősítésű erősítőként van kiképezve.
8. A 7. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az erősítő (24) az 500 kHz - 4 MHz frekvenciatartományban 5-20 dB-el előnyösen 9 dB-el csökkenő erősítésűre van kiképezve.
9. A 8. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az erősítő (24) a bemenő jeltől függő viszszacsatolással van ellátva.
10. Az 1-9. igénypontokbármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a mintatartó (12) a tekercselrendezésben (10) és a csatlakozóban (14), onnan kicsúsztathatóanvanelrendezve.
11. A10. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a mintatartón (12) elrendezett árnyékoló elektródot (16) egy földelt lemez (66) képezi, amelybe rugalmasan van a minta tartó (12) elhelyezve.
HU 205805 Β IntCl.5: GOIN27/02
HU892103A 1988-03-08 1989-03-08 Device for measuring impedance of the samples of low conductivity HU205805B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB888805488A GB8805488D0 (en) 1988-03-08 1988-03-08 Measuring electrical impedance of low conductivity samples

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU892103D0 HU892103D0 (en) 1990-07-28
HUT52877A HUT52877A (en) 1990-08-28
HU205805B true HU205805B (en) 1992-06-29

Family

ID=10633040

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU892103A HU205805B (en) 1988-03-08 1989-03-08 Device for measuring impedance of the samples of low conductivity

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5003267A (hu)
EP (1) EP0406293B1 (hu)
JP (1) JPH02503473A (hu)
AU (1) AU616960B2 (hu)
BR (1) BR8906379A (hu)
CA (1) CA1322387C (hu)
DE (1) DE68909225T2 (hu)
FI (1) FI895297A0 (hu)
GB (1) GB8805488D0 (hu)
HU (1) HU205805B (hu)
WO (1) WO1989008838A1 (hu)
ZA (1) ZA891744B (hu)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5569591A (en) * 1990-08-03 1996-10-29 University College Of Wales Aberystwyth Analytical or monitoring apparatus and method
EP0546044B1 (en) * 1990-08-30 1997-01-02 University College Of Wales Aberystwyth Analytical method
JP3499315B2 (ja) * 1994-12-29 2004-02-23 アジレント・テクノロジー株式会社 電磁誘導式プローブの補正方法
WO1998046985A1 (en) * 1997-04-16 1998-10-22 Kaiku Limited Assessing the composition of liquids
FR2806799B1 (fr) * 2000-03-22 2002-06-21 Schlumberger Services Petrol Dispositifs de caracterisation d'un fluide polyphasique a phase conductrice continue
EP1816956A4 (en) * 2004-11-24 2010-04-07 Measurement Ltd TWO-WIRE DOSZILLATOR SYSTEM FOR BODY RESISTANCE DETERMINATION
US7279903B2 (en) 2005-05-02 2007-10-09 Invensys Systems, Inc. Non-metallic flow-through electrodeless conductivity sensor with leak and temperature detection
US7405572B2 (en) * 2005-05-02 2008-07-29 Invensys Systems, Inc. Non-metallic flow-through electrodeless conductivity sensor and leak detector
FR2914997B1 (fr) * 2007-04-12 2017-04-07 Alessandro Manneschi Dispositif d'analyse de la composition du contenu d'un recipient comprenant un recipient d'analyse
US7701229B2 (en) * 2007-10-15 2010-04-20 Halliburton Energy Services, Inc. Methods and systems for measurement of fluid electrical stability
CO6950087A1 (es) * 2012-11-15 2014-05-20 Univ Ind De Santander Sistema electrónico para la detención y monitoreo en línea del crecimiento/muerte de células presentes en un cultivo
CN105588873B (zh) * 2016-03-18 2019-04-19 中国计量学院 一种外穿过式低频电磁检测装置
DE102016122800A1 (de) * 2016-11-25 2018-05-30 Krohne Messtechnik Gmbh Verfahren zum Betreiben eines induktiven Leitfähigkeitsmessgeräts und diesbezügliches induktives Leitfähigkeitsmessgerät

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1307879A (fr) * 1960-12-14 1962-10-26 Wayne Kerr Lab Ltd Améliorations aux appareils pour la mesure de la conductibilité électrique d'un liquide
GB1073461A (en) * 1964-01-27 1967-06-28 Nat Res Dev Measuring composition of liquid mixtures
US3417329A (en) * 1965-06-25 1968-12-17 Beckman Instruments Inc Toroidal conductivity measuring system
SU593163A1 (ru) * 1970-08-20 1978-02-15 Научно-Исследовательский Сектор Всесоюзного Ордена Ленина Проектно-Изыскательского И Научно-Исследовтельского Института "Гидропроект" Им. С.Я.Жука Способ определени кондуктометрических характеристик вещества
US3735247A (en) * 1971-10-04 1973-05-22 Emme Comp Method and apparatus for measuring fat content in animal tissue either in vivo or in slaughtered and prepared form
GB1491207A (en) * 1973-11-12 1977-11-09 Atomic Energy Authority Uk Sensors for monitoring the electrical conductivity of electrically conductive fluids
SU879429A1 (ru) * 1978-08-15 1981-11-07 Волгоградское Специальное Конструкторское Бюро Научно-Производственного Объединения "Нефтехимавтоматика" Кондуктометр
US4376026A (en) * 1980-08-01 1983-03-08 The North American Manufacturing Company Oxygen concentration measurement and control
GB8408529D0 (en) * 1984-04-03 1984-05-16 Health Lab Service Board Concentration of biological particles

Also Published As

Publication number Publication date
GB8805488D0 (en) 1988-04-07
JPH02503473A (ja) 1990-10-18
EP0406293B1 (en) 1993-09-15
EP0406293A1 (en) 1991-01-09
WO1989008838A1 (en) 1989-09-21
HUT52877A (en) 1990-08-28
US5003267A (en) 1991-03-26
AU3355289A (en) 1989-10-05
CA1322387C (en) 1993-09-21
BR8906379A (pt) 1990-08-07
DE68909225D1 (de) 1993-10-21
HU892103D0 (en) 1990-07-28
FI895297A0 (fi) 1989-11-07
DE68909225T2 (de) 1994-02-03
ZA891744B (en) 1989-10-25
AU616960B2 (en) 1991-11-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU205805B (en) Device for measuring impedance of the samples of low conductivity
US4058765A (en) General displacement sensor
Callen et al. Dynamics of magnetic bubble domains with an application to wall mobilities
US6653841B1 (en) Device and method for carrying out a contactless measurement of the conductivity of a liquid situated in a flow channel
US4667158A (en) Linear position transducer and signal processor
US3944917A (en) Electrical sensing circuitry for particle analyzing device
EP0236434B1 (en) Wave shape chemical analysis apparatus and method
US6356097B1 (en) Capacitive probe for in situ measurement of wafer DC bias voltage
US4235243A (en) Method and apparatus for facilitating the non-invasive, non-contacting study of piezoelectric members
US20020024337A1 (en) Barkhausen noise measurement probe
US4864232A (en) Temperature compensation for displacement transducer
US2870541A (en) Tubing caliper
US20060010963A1 (en) Measurement of viscosity using magnetostrictive particle sensors
Barach et al. Magnetic measurements of action currents in a single nerve axon: A core-conductor model
US3644824A (en) Polarograph apparatus
SU577417A1 (ru) Способ динамической тарировки датчиков давлени и устройство дл его реализации
EP1057136B1 (en) Induction sensor
RU2030739C1 (ru) Устройство для измерения влажности сыпучих материалов
De Bisschop et al. Low-frequency electronic gate detection for the counting and sizing of cells, bacteria, and colloidal particles in liquids
RU10464U1 (ru) Устройство для измерения влажности
CN85102388B (zh) 电涡流位移振幅测量仪
SU1684724A1 (ru) Устройство дл измерени удельной электропроводности жидких сред
Wybourne et al. Frequency‐crossing phonon spectrometer techniques
US7352506B2 (en) Method and system for sensing environmental characteristics
RU2178985C2 (ru) Устройство для импедансометрии живых тканей биологического объекта

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee