HU193716B - Személyi pormintavevö készülék - Google Patents

Személyi pormintavevö készülék Download PDF

Info

Publication number
HU193716B
HU193716B HU441484A HU441484A HU193716B HU 193716 B HU193716 B HU 193716B HU 441484 A HU441484 A HU 441484A HU 441484 A HU441484 A HU 441484A HU 193716 B HU193716 B HU 193716B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cyclone
dust
sampler
sampling
lid
Prior art date
Application number
HU441484A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT41901A (en
Inventor
Judit Karpati
Gusztav Lakatos
Original Assignee
Judit Karpati
Gusztav Lakatos
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Judit Karpati, Gusztav Lakatos filed Critical Judit Karpati
Priority to HU441484A priority Critical patent/HU193716B/hu
Publication of HUT41901A publication Critical patent/HUT41901A/hu
Publication of HU193716B publication Critical patent/HU193716B/hu

Links

Abstract

A javaslat tárgya személyi pormintavevő készülék, amely légszívást biztosító tápegységből és a légzési körzetben elrendezhető mintavevőfejből áll. A mintavevőfej a felső légutakat terhelő durvaport leválasztani képes ciklonból és a tüdőt terhelő finomport leválasztani képes szűrőegységből áll, amelynél a szűrőegység a ciklonnal oldható kapcsolatban van. A javaslat lényege, hogy a mintavevőfej (1) ciklonja (10) a szívócsonkot (11) kivéve a külső légtértől tömítetten elzárt kialakítású, előnyösen levehető burkolattal (34) van ellátva. (3. ábra).

Description

A találmány tárgya személyi pormintavevő készülék.
Mint ismeretes, a munkahigienés porvizsgálat során a porok okozta egészségártalom megítélésénél feltétlenül szükséges a szállópor 25 μ alatti frakciónak, azaz á felső légutakat terhelő úgynevezett „totál por”, valamint a tüdőbe jutható finom frakció, azaz a 7,1 μ-nál kisebb, úgynevezett „respirábilis por tömeg szerinti koncentrációjának az ismerete. Ennek a két porfrakciónak a mérésére szolgálnak a személyi pormintavevő készülékek, amelyek mérőfejei a vizsgált munkatérben, például bányaüzemben, kohászati üzemben, vagy textilüzemben többnyire a nehéz fizikai munkáf'Vég^ő dolgozó légzési körzetében, például ‘a dolgozó munkaruháján, vagy vállszíján vámnak rögzítve.
Ilyen személyi pormintavevő készülékeket ismertet például K· Günther: „Praxis dér Staubmessung” c. könyve (Johann Ambrosius Barth kiadó Lipcse, 1964.), vagy P. Gspan és dr. E. Cadez: „Das Verhaltnis dér Gesamtzur Feinstaubkonzentration bei einigen typischen Staubquellen an Arbeitsplátzen —
c. dolgozata (Staub — Reinhalt. „Luft” c. szaklap 36. sz, 1976). A fenti nyomtatványokból ismert személyi pormintavevő készülékek közös jellegzetessége, hogy azok két önálló mintavevőfejjel rendelkeznek a totál por, illetve a respirábilis por gyűjtésére. A totálport gyűjtő mintavevőfej általában hengeres házban kiemelhetően elrendezett membránszűrőként van kialakítva. A szívott oldalán a membránszürő finom drótszövetből készült alátéten fekszik föl, hogy a nyomásváltozások következtében meg ne sérüljön.
Hiányossága a fenti megoldásnak, hogy csak a kiemelt szűrőn összegyűlt totál por tömegének mérését teszi lehetővé, a hengeres házon belül lerakodó pormennyiség így a kiértékelésnél figyelmen kívül marad, ami pedig korlátozott mérési pontossággal jár. Továbbá, mivel a mintavevőfejet a dolgozó a teljes műszak alatt hordja, gyakorlatilag elkerülhetetlen, hogy azt meg ne fogja és ezáltal azt ne szennyezze. Ily módon tehát a mintavevőfej házának utólagos lemérésével sem kaphatnánk ezzel a megoldással valósághű mérési eredményt.
A másik ismert mintavevőfej a finom, például. a munkahjgiénében elfogadott ún. „johannesburgi” görbének megfelelő 7,1 μ-nál kissebb porfrakció mérésére alkalmazott mikrociklonok. Ezeknek a lefelé kúposán szűkülő leválasztó-terébe felül radiális beömlőcsatorna ömlik. Ebben a körzetben a ciklon belső terével koncentrikusan merülőcső van elrendezve, amely fölött pedig a respirábilis port felfogó szűrőegység van elrendezve. A szűrőegységet a mérés előtt és után lemérve számítják ki a respirábilis por tömeg szerinti koncentrációját a készüléken keresztüláramoltatott légmennyiség ismeretében. Ezeknél a mintavevőfejeknél tehát a ciklon durva por2 leválasztóként működik, azonban az ezzel leválasztott durva porfrakciót jelenleg a kiértékelésnél nem vehetik figyelembe, mivel a ciklonház ugyancsak állandó külső szennyeződésveszélynek van kitéve, ami a mérési eredményt meghamisíthatja.
Az ismert megoldásoknál tehát a totálpor és a respirábilis por leválasztására két különféle mintavevőfejet alkalmaznak. Ezeket azután vagy úgy üzemeltetik, hogy mindegyiket külön-külön szivattyús tápegységgel hozzák kapcsolatba, vagy ehhez egyetlen tápegységet alkalmaznak, amelyről a két mintavevőfejet felváltva üzemeltetik. Az első változat lényegesen nagyobb ráfordítással, nagyobb tömeggel, fokozott viselési kényelmetlenséggel jár a két tápegység miatt, a másodiknál viszont a tényleges mérésidő kétszerese az előbbinek.
A fenti készülékeknél a hordozható tápegység légszivattyúját általában telepről működtetett villanymotor hajtja, amelynek fordulatszáma szabályozható. A membránszivattyúk pulzáló hatását gyakran nyomáskiegyenlítővel küszöbölik ki.
A találmánnyal célunk a fenti hiányosságok kiküszöbölése, azaz olyan személyi pormintavevő készülék létrehozása, amely a vi-. se'ését illetően könnyebb és praktikusabb, továbbá kisebb ráfordítást igényel és mindezek mellett pontosabb mérést tesz lehetővé, mint az ismert megoldások.
A találmány alapja az az eredti felismerés, hogy a ciklon önmagában kialakítható olyan kétlépcsős porleválasztóként, amellyel — ha kiküszöböljük a külső szennyeződés veszélyét —, a durva és finom porfrakciók egyetlen méréssel pontosan szétválaszthatok.
A kitűzött feladat megoldásához ennek megfelelően olyan ismert személyi pormintavevő készülékből indultunk ki, amelynek szabályozható légszívást biztosító tápegysége és ezzel összekapcsolt, a pormintavételt végző dolgozó légzési körzetében elrendezett mintavevőfeje van, ennél a mintavevőfej a felső légutakat terhelő durva port leválasztani képes ciklonból, valamint a tüdőt terhelő finom port leválasztani képes szűrőegységből áll, ahol a szűrőegység a ciklonnal szívófejként kiképzett fedélen keresztül oldható kapcsolatban van. Ezt a találmány szerint azzal fejlesztettük tovább, hogy a mintavevőfej ciklonja — a szívócsonkot kivéve — a külső légtértől tömítetten elzárt kialakítású.
Célszerű az olyan kivitel, amelynél a ciklon levehető burkolattal van ellátva, amely azt legalább részben körülveszi.
A találmány előnyös kivitelénél a mintavevőfej a fedél és a ciklon oldható csatlakoztatásához olyan hollandi anyával van ellátva, amely a fedél peremén ülve a ciklon felső részének külső palá^Jfelületén kialakított menettel kapcsolódik, továbbá a hengeres burkolat az anya alsó hengeres palástján legzáró illesztéssel ül. Ezzel különösen egyszerű és olcsó kivitelt teszünk lehetővé.
-2193716
A találmányt részletesebben a rajz alapján ismertetjük, amelyen a találmány szerinti pormintavevő készülék példakénti kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon:
az 1. ábra a találmány szerinti személyi pormintavevő készülék viselését szemlélteti;
a 2. ábra az 1. ábra szerinti készülék részletének viszonylag nagyobb léptékű nézete;
a 3. ábra a 2. ábrán látható kétlépcsős mintavevőfej metszete;
a 4. ábra a 3. ábrán IV-IV vonal mentén vett metszet;
az 5. ábrán a találmány szerinti pormintavev.ő készülék további részletének, nevezetesen a hordozható tápegység oldalnézete látható;
a 6. ábra az 5. ábra szerinti megoldás felülnézete (fedél nélkül).
Amint az 1. ábrán látható, a találmány szerinti személyi pormintavevő készülék 1 mintavevőfeje a készüléket viselő dolgozó légzési zónájában, a jelen esetben 2 vállszíjon a kulcs-csont körzetében van elrendezve. Az 1 mintavevőfej flexibilis 3 tömlőn keresztül a dolgozó 4 derékszíján hátul rögzített (ezért szaggatott vonallal jelölt) 5 tápegységre csatlakozik. A 3 tömlőbe önmagában ismert gumilapos 6 nyomáskiegyenlítő van iktatva a pulzálás kiküszöbölése céljából, azaz hogy egyenletes legyen az 5 tápegység szívása.
A 2. ábrán látható, hogy az 1 mintavevőfej a rögzítéséhez 7 csipesszel van ellátva, 8 fedelének pedig a 3 tömlő számára 9 csőcsonkja van. A találmány lényegét képező kétfokozatú 1 mintavevőfej részletei a 3. és 4. ábrán láthatók. Az 1 mintavevőfejnek a felső légutakat terhelő durva (7,5—25 μ közötti) porfrakció leválasztására szolgáló első leválasztó fokozatként ismert alapelvű 10 ciklonja van, amely a jelen esetben alsó 10a részből és felső 10b részből áll. A 10 ciklon alsó 10a részének 11 szívócsonkja a munkatér légterével van kapcsolatban. A 11 szívócsonk a ciklon 10a részének hengeres 12 terével tangenciális 13 átömlőcsatornán keresztül közlekedik (4. ábra). A 13 átömlőcsatornán érintőlegesen belépő levegő a hengeres 12 térben perdületet kap. A hengeres 12 tér lefelé szűkitílő 14 kúpban folytatódik, amely pedig a durva porfrakció számára 15 kiömlésben végződik. A 10 ciklon alsó 10a részének külső hengeres 16 palástjára levehető 17 portartály tömítetten van felhúzva.
A 10 ciklon alsó 10a részének hengeres 12 terébe koncentrikus helyzetű 18 merülőcső nyúlik, amelynek az a rendeltetése, hogy a ciklonba belépő poros légáramot külső palástjával terelje és egyúttal megakadályozza a poros levegőnek a ciklonból a felső szívás hatására történő azonnali távozását. A 18 merülőcső a jelen esetben a 10 ciklon kehelyszerű felső 10b részéhez, például menetesen kapcsolódik, amély pedig a ciklon alsó 10a részéhez például csavarozássai van rögzítve.
A 10 ciklon felső Kte része felül nyitott hengeres 20 térrel, külső palástján pedig a jelen-esetben 21 menettel rendelkezik. A szívófejként kiképzett 8 fedél 22 peremmel van ellátva, amelynél fogva a 8 fedelet hollandi 23 anya a 21 menettel kapcsolódva a felső 10b rész felső 24 homlokoldalára szorít tömítetten. A 8 fedelet a jelen esetben műanyagból, pél dául danamidból, a 10 ciklont és a 18 merülőcsövet pedig bronzból készítettük.
A 18 merülőcső 25 vállán 26 tömítőgyűrű ül, amelyre a második fokozatként szolgáló finom port leválasztó, kivehető 27 szűrőegység 28 tartótányérja tömítetten csatlakozik. A 23 anya felcsavart helyzetében tehát a 27 szűrőegység a 8 fedél 22 pereme és a 26 tömítőgyűrű közé tömítetten be van fogva. A 27 szűrőegység a 18 merülőcső felső végével van kapcsolatban, felülről pedig a 8 fedélnek a 9 csőcsonkkal közlekedő belső 29 terével.
A finom port leválasztó 27 szűrőegység feladata tehát a tüdőt terhelő respirábilis por leválasztása. A leválasztást a vastag szaggatott vonallal jelölt 30 szűrőréteg végzi, amely lehet például önmagában ismert membránszűrő, vagy üvegszálas szűrőréteg. A 30 szűrőréteget felülről 31 fémszita támasztja a szívóhatással szemben, amelyet vékony eredményvonallal jelöltünk.
A 23 anya felső részén a kézi ki-be csavarást megkönnyítő 32 recézettel, ezalatt pedig 33 tömítőgyűrűvel van ellátva, a lefelé folytatódó hengeres 35 palástján pedig a 10 ciklont a 11 szívócsonk kivételével tömítetten lezáró 34 burkolat illeszkedik.
A hordozható 5 tápegység (5. és 6. ábra) a 4 derékszíjon rugalmas 36 rögzítőfülbe nyíl irányába történő bevezetéssel rögzíthető, a dolgozó vesetájéban, így nem zavarja annak m,un ka végzését. Az 5 tápegységnek alaplemeze van, amelyre valamennyi részegység a jelen esetben csavarozással van rögzítve, amelyeket 39 fedél burkol. Az 5 tápegységnek ismert 40 membránszivattyúja van, amely 41 villanymotorral van hajtókapcsolatban. A 40 membránszivattyú szívócsonkját 42-vel jelöltük, amelyre a 3 tömlő csatlakozik. A 41 villanymotor 43 akkuval elektronikus 44 vezérlőegységen át van kapcsolatban, amely ismert módon fokozatmenles fordulatszám-szabályzásra is alkalmas. Az elektronikus 44 vezérlőegység egyúttal biztosítja, hogy a mintavételi sebesség a teljes műszakos mintavétel alatt a beállított állandó értékű legyen. A 44 vezérlőegységre 45 kapcsoló csatlakozik, amellyel az 5 tápegység ki-be kapcsolható. Ennek nyomógombja a fedélből kinyúlik. A 44 vezérlőegység a fordulatszám-szabályzáshoz 46 szabályzógombbal van ellátva.
A 6. ábrán jól látható, hogy a 40 membránszivattyú nyomóoldala ismert gumilapos 47 nyomáskiengyenlítőn keresztül 48 rotaméter3 re csatlakozik, amely önmagában ismert golyós műszer és a szállított levegőmennyiséget méri, 1/perc-ben. A 48 rotaméterből kiömlő levegő a 39 burkolatnak a nyílásain, például a 45 kapcsoló nyomógombja és a 42 szívócsonk körüli nyíláson keresztül lényegében elosztva jut a munkatérbe.
A találmány szerinti személyi pormintavevő készülék ábrázolt példakénti kiviteli alakjának működésmódja a következő:
A pormintavételt megelőző és követő laboratóriumi mérésekhez a készülék 1 mintavevőfejét szétszereljük, azaz a 34 burkolat levétele után a 23 anyát lecsavarjuk, majd leemeljük a 8 fedelet. Ezt követően a 10 ciklon felső ICfe részéből kiemeljük a 27 szűrőegységet, majd abból kivesszük a 30 szűrőréteget. Ezután 0,1 mg pontosságú mérlegen lemérjük a 30 szűrőréteget és a 10 ciklorit egészében (a_ 17 portartállyal együtt). Az adatok feljegyzése után a 27 szűrőegységet visszahelyezzük, majd felhelyezzük a 8 fedelet, felcsavarjuk a 23 anyát és felhúzzuk a 34 burkolatot. Ezzel az 1 mintavevőfej és annak tápegységre csatlakoztatása után a készülék mintavételre kész állapotban van.
Ezt követően az 1 mintavevő fejet a 7 csipesszel rögzítjük a dolgozó 2 vállszíján, az 5 tápegységet pedig a 36 rögzítőfüllel felhúzzuk a 4 derékszíjra. Ezután a 45 kapcsoló benyomásával kezdődhet a mintavétel.
A kísérleteink során az 5 tápegységet úgy állítottuk be a 44 vezérlőegységgel, hogy légszállítása állandóan 2 1/perc legyen. (A vizsgált légmennyiséget a mintavételi sebesség (1/perc) és a mintavétel időtartamának (perc) szorzatából kapjuk). Üzem közben a 6 és 47 nyomáskiegyenlítők gondoskodnak arról, hogy a szívás egyenletes legyen. Az 1 mintavevőfejben a méreteket úgy választottuk meg, hogy a szívás sebessége 1,25 m/s legyen, amelynél a készülékbe a munkahigienében megjelölt 25 μ alatti totál port tartalmazó levegő lép be.
A 11 szívócsonkon át a fent említett szívás hatására belépő levegő az érintőleges átömlőcsatornán keresztül jut a 10 ciklon hengeres 12 terébe, ahol az perdületet kap, miközben a 18 merülőcső külső palástja terelőként szolgál. A levegőben lévő durva porfrakció (7,1—25 μ közötti) a 14 kúp palástján lefelé spirálszerű mozgást végezve halad és részben a 17 portartályba jut, részben a kúp palástján rakódik le. A durva porfrakció mozgását vékony szaggatott vonallal jelöltük a 3. ábrán.
A durva frakciótól megszabadított levegő a finom porfrakcióval (7,1 μ-nál kisebb) a 18 merülőcsövön keresztül felfelé áramlik a felső szívás hatására és a 27 szűrőegység 30 szűrőrétegen önmagában ismert módon leadja a finom portartálmát is. így az 1 mintavevőíej 9 csőcsonkján keresztül a portalanított levegő jut a 3 tömlőn keresztül a 40 membránszivattyúba, majd onnan a 47 nyomáskiegyenlítőn és a 48 rotaméteren keresz4 tüí a 39 fedél alatti térbe, onnan pedig a fedél nyílásain keresztül a külső légtérbe.
A kísérleti tápegységünknél a tápegység tömege 1,3 kg-ra adódott, akkuként pedig 4 db 1,5 V-os Góliát elemet alkalmaztunk. A 10 ciklon tömege 100 g alatti értékű volt.
A durva porfrakció tömegének meghatározásához az 1 mintavevőfejet a fentiekben már ismertetett módon szétszereljük és a teljes 10 ciklont újból lemérjük. A mintavétel előtti és után ciklontömeg-különbségből adódik ki a durva porfrakció tömege mg-ban. A találmány szerinti kialakítással tehát a 10 ciklont a mintavétel során tökéletesen izolálunk mindenféle külső szennyeződéstől a 34 burkolattal, így a mérési eredmény feltétlenül hiteles. Továbbá, a finom porfrakció tömegének meghatározásához ugyancsak lemérjük a 27 szűrőegység 30 szűrőrétegét. A mintavétel előtti és utáni szűrőtömeg különbségéből egyszerűen számítható a finom porfrakció tömege.
Amint a fentiekből kitűnik, a találmány szerinti készülék eredeti módon egyetlen kétlépcsős mintavevőfejjel módot ad arra, hogy a durva és finom porfrakciókat egyetlen mintavétellel és nagyobb pontosságigénnyel határozzuk meg. Ezzel tehát az ismert megoldásoknál alkalmazott két különálló mintavevőfej egyikét kiküszöböltük, amivel egyrészt a ráfordítás, másrészt a viselési kényelmetlenség és tömeg jelentősen csökken. Továbbá, a találmány szerinti készülék egyetlen közös tápegységgel működtethető, amivel a ráfordítás és a tömeg tovább csökkenthető. A javasolt készülék tehát kisebb, tömegénél fogva kényelmesebb viselésre ad módot, ami tekintettel a teljes műszakos mintavételezésre, lényegesen kisebb fizikai megterhelést ró a mintavételt végző dolgozóra, mint az ismert megoldások. Számottevő előny még, hogy a két mérőfejes ismert megoldásokhoz viszonyítva a találmány szerinti készülékkel végzett mintavételezés időigénye mindössze a fele.
Végül megemlítjük, hogy tartós üzemnél — legalább 8 órás mintavételezésnél — és hideg légtérben végzett stacionárius vizsgálatoknál különösen előnyös lehet a találmány szerinti személyi pormintavevő készülék olyan kiviteli alakja, amelynél akku helyet! önmagában ismert hálózati tápegységet alkalmazunk.

Claims (3)

1. Személyi pormintavevő készülék, előnyösen szabályozható légszívást biztosító tápegységgel, és ezzel összekapcsolt, a pormintavételt végző dolgozó légzési körzetében elhelyezhető mintavevőfejjel, amelynél a mintavevőfej a felső légutakat terhelő durva port leválasztani képes ciklonból és a tüdőt terhelő finomport leválasztani képes szűrőegységből áll, azzal jellemezve, hogy a ciklonnal (10) szívófejként kiképzett fedélen (8) keresztül oldható kapcsolatban van és hogy a mintavevőfej (1) ciklonja (10) — a szívócsonkot (11) kivéve — a külső légtértől tömítetten elzárt kialakítású.
2. Az I. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a ciklon (10) levehető burkolattal (34) van ellátva, amely a ciklont (10) legalább részben körülzárja.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a mintavevőfej (1) a fedél (8) és a ciklon (10) oldható csatlakoztatásához hollandi anyával (23) van el5 látva, amely a fedél (8) peremén (22) ülve a ciklon (10) felső részének (10u) külső palástján kialakított menettel (21) kapcsolódik, továbbá a burkolat (34) az anya (23) alsó hengeres palástján (35) légzáró illesz10 téssel van rögzítve.
HU441484A 1984-11-29 1984-11-29 Személyi pormintavevö készülék HU193716B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU441484A HU193716B (hu) 1984-11-29 1984-11-29 Személyi pormintavevö készülék

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU441484A HU193716B (hu) 1984-11-29 1984-11-29 Személyi pormintavevö készülék

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT41901A HUT41901A (en) 1987-05-28
HU193716B true HU193716B (hu) 1987-11-30

Family

ID=10967904

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU441484A HU193716B (hu) 1984-11-29 1984-11-29 Személyi pormintavevö készülék

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU193716B (hu)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2005040767A2 (en) * 2003-10-17 2005-05-06 The Government Of The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Department Of Health And Human Services, Centers For Disease Control And Prevention Air-sampling device and method of use

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2005040767A2 (en) * 2003-10-17 2005-05-06 The Government Of The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Department Of Health And Human Services, Centers For Disease Control And Prevention Air-sampling device and method of use
WO2005040767A3 (en) * 2003-10-17 2005-07-21 Us Gov Health & Human Serv Air-sampling device and method of use
US7370543B2 (en) 2003-10-17 2008-05-13 The United States Of America As Represented By The Department Of Health And Human Services Air-sampling device and method of use
US8205511B1 (en) 2003-10-17 2012-06-26 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Department Of Health And Human Services, Centers For Disease Control And Prevention Air-sampling device and method of use

Also Published As

Publication number Publication date
HUT41901A (en) 1987-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4359057A (en) Apparatus for measuring oxygen consumption and the exchange of other breathing gases
US9746454B2 (en) Multifunctional breath analyzer
US4248245A (en) Method and device for determining and separating the alveolar air proportion from the breathing air
US8689648B1 (en) Compact aerosol sampler
US5739412A (en) Gas sampling system having a mouthpiece
US6126613A (en) Device and method to measure inhalation and exhalation air flows
US4078554A (en) Spirometric device
US4370986A (en) Method and apparatus for determining the deposition of particles in the respiratory tract and/or for checking the function of the respiratory tract
SE541748C2 (en) System for collecting exhaled particles
US5107860A (en) Method and apparatus of analyzing the functioning of the lungs
US20160338616A1 (en) Medical device for determining components of the expiration volume
US5320108A (en) Device for specific inhalation challenge, method of use and improved generator of particles
US9945768B2 (en) Method and apparatus for a portable PM2.5 monitoring device
CN209595789U (zh) 一种手持式呼气末采样装置
CN111225610A (zh) 附接设备和针对样本收集装置用于从呼吸空气获得样本的方法
JPS5718926A (en) Milk amount measuring apparatus for milking apparatus and measuring of total milk amount between milking periods
CN208988880U (zh) 一种运动心肺评测系统
US4717403A (en) Liquid trap for medical application
JPS6331732B2 (hu)
HU193716B (hu) Személyi pormintavevö készülék
CN106289889B (zh) 一种对口与鼻呼气分子同时采样与分析装置
CA1177278A (en) Compressed breathing air sampling device
Cloutier et al. Update on an exposure system for particles in the diagnosis of occupational asthma
CN113164096A (zh) 测量呼吸气湿度的装置
EP3561509A1 (en) Portable device for detection of biomarkers in exhaled air and method of biomarker detection in exhaled air

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee