HU181455B - Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására - Google Patents

Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU181455B
HU181455B HUMA003269A HU181455B HU 181455 B HU181455 B HU 181455B HU MA003269 A HUMA003269 A HU MA003269A HU 181455 B HU181455 B HU 181455B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
maltobionic acid
complex
metal
complexes
solution
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Inventor
Bela Lakatos
Gyoergy Madi
Tiborne Meisel
Mihaly Varju
Peter Vinkler
Original Assignee
Mta Koezponti Kemiai Kutato In
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mta Koezponti Kemiai Kutato In filed Critical Mta Koezponti Kemiai Kutato In
Priority to HUMA003269 priority Critical patent/HU181455B/hu
Publication of HU181455B publication Critical patent/HU181455B/hu

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás az (I) képletü maltobionsav esszenciális fémionokkal képezett, vízben oldható új komplexeinek előállítására. A találmány továbbá az új fémkomplexeket tartalmazó, parenterálisan adagolható gyógyászati készítmények előállítására vonatkozik.
Ismeretes, hogy az oligogalakturonsavak és a közepes molekulasúlyú poligalakturonsavak esszenciális fémionokkal, így például vas-, réz-, magnézium-, kobalt-, mangán-, cink-, króm-, rnolibdén- és/vagy nikkel-ionokkal képezett komplexei igen előnyösen használhatók fel a humán- és 10 állatgyógyászatban a nyomelemhiánnyal összefüggő rendellenességek megelőzésére és kezelésére (172 831 sz. magyar szabadalmi leírás). E vegyületek hátrányos tulajdonsága azonban az, hogy kedvezőtlen oldhatósági jellemzőik miatt nem vagy csak nehezen alakíthatók át parenterálisan adagolható gyógyászati készítményekké, így nem alkalmazhatók olyan esetekben (például életveszélyes állapotban, kómában, emésztési és felszívódási zavarokban, újszülöttek fiziológiás anémiája esetén stb.), amikor nagy mennyiségű esszenciális elemet kell nagy sebességgel bejuttatni a szervezetbe.
Az esszenciális elemek parenterális úton történő pótlására eddig már számos fémvegyülettel és fémkomplexszel végeztek kísérleteket, anélkül azonban, hogy minden szempontból megfelelő hatóanyagokat sikerült volna találni [P. R. McCurdy: „Parenteral írón Therapy”, in „írón Deficiency”, Halberg és munkatársai, Acad. Press, London—New York (1970) 537. oldal].
A kezdetben alkalmazott szervetlen fémsók és a kis stabilitású fémkomplexek nagymértékű toxicitása miatt a gyakorlatban utóbb a komplex vegyületek alkalmazására tértek át. 30
Komplexképzőkként legelterjedtebben a neutrális poliszacharidokat alkalmazták. A szakirodalomban többek között a fruktóz vaskomplexeit (3 074 927 sz. amerikai egyesült államokbeli leírás), a dextrán vas(III)-komplexét [Brit. Med. 5 J. 75, 984 (1954)], a dextrin vas(III)-komplexét [Acta. Haemat. (Basel) 1, 193 (1948)], a vas(III)-oxiszacharátot (Láncét 1947 II. 49—51), a keményítő vas(III)-komplexeit [J. N. B. Miller: „Organic complexes and coordination compounds of carbohydrates” 309—329 (1970)], valamint a cellulóz réz(II)komplexét (1 140 314 sz. közzétett német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi bejelentés) ismertették. A gyakorlati tapasztalat szerint a felsorolt komplexek intravénás injekciós vagy infúziós beadagolása esetén még akkor sem észlelhető jelentős vasleadás, ha a bevitt vasmennyiség a plazma fizioló15 giás vaskoncentrációjának többszázszorosát is eléri [J. Clin. Path. 21,611 (1968)]. Ezek a vegyületek kedvezőtlen mellékhatásokat is válthatnak ki, például máj- és lépduzzadást, hemosziderózist, gyulladásos infiltrációt, ödémát, duzzadást és lokális szövetelhalást idézhetnek elő [J. Exp. Med. 109, 20 197 (1959); J. Láb. Clin. Med. 73 (2), 181 (1969); Arch. Path. Láb. Med. 103, 21 (1979); Path. Vet. 4, 58 (1967); Nutr. Métából. 17,236 (1974); G. W. Löhr és munkatársai: Hámatologie und Bluttransfusion, Blut, Suppl. 21, 35—94 (Springer Verlag, Berlin—Heidelberg—New York, 1978)]. A kol25 lóid vas(II)- és vas(III)-hidroxid poliszacharidával történő stabilizálásával előállított készítmények további hátránya, hogy nem egységesek, kémiai összetételük nem definiált, és vastartalmúk az előállítás körülményeitől függően jelentősen változhat. Ezek a készítmények előre meghatározható és reprodukálható biológiai hatás kiváltására tehát nem alkal181455
-1181455 masak [Láncét 1947 Π. 49—51; Brit. Med. J. 1954,1., 984; Scand. J. Haem. S. 32, 21 (1977)].
A laktóz oxidációjával előállított laktobionsavból — amely szerkezetileg hasonló a maltobionsavhoz — sikerrel állítottak elő egységes szerkezetű, kémiailag jól definiált vas(II)-komplexet [Przem. Chem. 47 (8), 489 (1968); 56 870 sz. lengyel szabadalmi leírás]. Ez a vegyület azonban vízben rosszul oldódik, így parenterális adagolásra kevéssé alkalmas. A vegyület gyógyászati felhasználhatóságát tovább korlátozza a komplex viszonylag kis stabilitása.
A találmány értelmében olyan új fémkomplexeket kívánunk előállítani, amelyek mentesek az ismert fémkomplexek hátrányaitól, azaz kémiailag és biológiailag jól definiáltak, vízben oldhatóak, és az élő szervezetbe parenterális úton bejuttatva rövid idő alatt hatásosan átadják esszenciális fémion-tartalmukat a szervezet megfelelő kelátorainak, anélkül azonban, hogy káros mellékhatásokat vagy toxikus tüneteket váltanának ki. Kísérleteink során azt tapasztaltuk, hogy az (I) képletü maltobionsav fémkomplexei maradéktalanul eleget tesznek a felsorolt követelményeknek.
A találmány tárgya tehát eljárás az (I) képletü maltobionsav Mm+ általános képletü fémionokkal képezett, vízoldható komplexeinek előállítására — ahol
M alkálifémiont, alkáliföldfém-iont és/vagy valamely 3dátmeneti fémiont jelent, azzal a feltétellel, hogy a komplex alkálifém-ion mellett mindig tartalmazza egy másik fém ionját is, és m az M fém vegyértékével egyenlő egész számot jelent.
A fenti meghatározás értelmében tehát a találmány szerint előállított új komplexek alkálifém-ionok mellett még egy vagy több fém (nevezetesen alkáliföldfém és/vagy 3d-átmeneti fém) ionjait is tartalmazzák.
A fenti fémkomplexeket úgy állítjuk elő, hogy az (I) képletű maltobionsav alkálifémsóját vizes oldatban egy vagy több Mm+ általános képletü fémion vízben oldható sójával vagy a kialakítandó maltobionsav-komplexénél kisebb stabilitási állandójú komplexével [például acetátjával (lóg K=0,3—3,3 szobahőmérsékleten) vagy formiátjával (lóg K=0,8—2,8 szobahőmérsékleten)] reagáltathatjuk.
A kialakult fémkomplex szerkezete a központi fémion vegyértékétől és koordinációs számától függően változik. A kétvegyértékü, négyes koordinációjú Mm+ fémiont tartalmazó komplexek egy lehetséges szerkezetét a (II) általános képleten mutatjuk be. Ebben a képletben M”' kétvegyértékű, négyes koordinációjú fémiont jelent, és a központi M ionból kiágazó, szaggatott vonallal jelölt két kötés további ligandum kapcsolódását jelzi. Szakember számára nyilvánvaló, hogy a kialakult komplexek szerkezete a (II) általános képleten bemutatottól el is térhet; a fémion egy vagy több vegyértékét például hidroxil-ion semlegesítheti, illetve a központi fémionhoz a koordinációs szám által meghatározott számú ligandum kapcsolódhat.
A találmány szerinti eljárásban kiindulási anyagként felhasznált maltobionsav-alkálifémsók és azok előállításmódja ismert (1 316971 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírás). Ugyanez a közlemény a maltobionsav ammónium-, kalcium- és magnéziumsóját is ismerteti. Az idézett közlemény szerint a maltobionsav-sókat ún. „instant” élelmiszerkészítményekben adalékanyagokként használják fel. A közlemény a maltobionsav-sóknak semmiféle gyógyászati vagy egyéb biológiai aktivitást nem tulajdonít.
A kiindulási anyagok előállításának egy előnyös módszerét a példákban közöljük. Megjegyezzük, hogy a maltobion2 sav alkálifémsóját nem szükséges elkülönítenünk a reakcióelegyből, hanem a maltobionsav semlegesítésekor képződött elegyhez közvetlenül hozzáadhatjuk a fémreagenst.
A találmány szerinti eljárásban kizárólag vízoldható fémreagenseket használhatunk fel. Amennyiben az alkálifémion mellett egynél több egyéb fémiont tartalmazó komplexeket kívánunk előállítani, a beépítendő többi fémion vegyületeit lépésenként adhatjuk a maltobionsav alkálifémsójának oldatához, a reagensek megfelelő arányú keverékét azonban egyszerre is beadagolhatjuk.
A kapott komplexeket szerves oldószeres kicsapással különíthetjük el a vizes reakcióelegyből. A kicsapás egyben a komplex tisztítására is szolgál. Kicsapószerként előnyösen használhatunk fel vízzel elegyedő szerves oldószereket, így rövidszénláncú alkoholokat vagy acetont.
A találmány szerinti eljárással, a beépített fémionok mennyiségének és minőségének megfelelő megválasztásával a legkülönfélébb gyógyászati célokra alkalmas fémkomplexeket állíthatjuk elő. A vas(III)-ionokat tartalmazó komplexeket különösen előnyösen használhatjuk fel anémiás állapotok megelőzésére és kezelésére. Az anémiás állapotok megelőzésére és kezelésére alkalmazott komplexek célszerűen az alkálifémion és a vas(III)-ion mellett egyéb ionokat, így réz(II)-, kobalt(II)-, mangán(II)- és cink(II)-ionokat is tartalmaznak; ebben az esetben a kezeléshez szükséges összes esszenciális elemet egyetlen készítmény formájában juttathatjuk a szervezetbe.
A találmány szerint előállított maltobionsav-fémkomplexeket a szokásos gyógyszerészeti hordozó-, hígító- és/vagy segédanyagok felhasználásával önmagában ismert módon alakíthatjuk parenterálisan adagolható gyógyászati készítményekké, például intramuszkuláris, szubkután vagy intravénás injekciókká vagy infúziókká. Ezek a gyógyászati készítmények hordozóanyagként célszerűen vizet tartalmaznak. A készítményekhez kívánt esetben egyéb gyógyhatású anyagokat, például vitaminokat, valamint szokásos segédanyagokat, így konzerválószereket, az ozmózisnyomást módosító sókat stb. is adhatunk. Kívánt esetben a készítményeket sterilizálhatjuk.
A találmány szerinti eljárást az oltalmi kör korlátozása nélkül az alábbi példákban részletesen ismertetjük.
A. példa
Maltobionsav-nátriumsó előállítása maltóz hipobromitos oxidációjával g maltózt 500 cm3 desztillált vízben oldunk, majd az oldathoz 14,5 g poralakú kalcium-karbonátot és 4,5 cm3 48%-os vizes hidrogénbromid-oldatot adunk. A kapott oldatot 20 mm átmérőjű szénelektródok között 300 mA erősségű egyenárammal elektrolizáljuk. 22 óra elteltével a reagálatlan kalcium-karbonátot kiszűtjük, és a szűrletet vákuumban 200 cm3 végtérfogatra bepároljuk. A bromid-ionok fölöslegét ezüst-ion szelektív membrán indikátor elektród jelenlétében 1%-os vizes ezüstacetát-oldattal távolítjuk el. A kapott oldatot hidrogén-ion ciklusban lévő kationcserélő gyantával (Varion KS) töltött oszlopon bocsátjuk át, és az oszlopot elhagyó oldatot fagyasztva szárítjuk. A kapott maradékot 100 cm3 desztillált vízben oldjuk, az oldat pH-ját 3 n vizes nátriumhidroxid-oldattal 5,5-re állítjuk, és a kapott oldatot fagyasztva szárítjuk. A kapott terméket a nátriumacetát nyomainak eltávolítása érdekében 400 cm3 etanollal mossuk. Ezután a mosott terméket tízszeres térfogatú (400 cm3) desztillált vízben oldjuk, és az oldatot fagyasztva szárítjuk.
-2181455
36,9 g (73%) maltobionsav-nátriumsót kapunk. A tennék elemzési adatait az 1. táblázatban, az infravörös abszorpciós spektrum jellemző sávjait a 2. táblázatban közöljük.
1. példa
Maltobionsav nátrium-vas(III) komplexének előállítása
0,6 g, az A. példa szerint előállított maltobionsav-nátriumsót 50 cm3 desztillált vízben oldunk, és az oldatba erélyes keverés közben 1,70 cm3 Vi mólos, vizes vas(III)-kloridoldatot csepegtetünk. A kapott oldat pH-ját 1,70 cm3 1 n vizes nátriumhidroxid-oldattal 7-re állítjuk; az oldat pH-ját üvegelektróddal méljük. Ezután a komplexet 300 cm3 76%os vizes etanollal kicsapjuk. A csapadékot centrifugálissal elkülönítjük, háromszor 30 cm3 metanollal mossuk, majd 20 cm3 desztillált vízben oldjuk, és az oldatot fagyasztva szárítjuk. 0,26 g (43,5%) sárgásbarna színű komplexet kapunk. A termék elemzési adatait az 1. táblázatban, az infravörös abszorpciós spektrum jellemző sávjait pedig a 2. táblázatban közöljük.
2. példa
Maltobionsav nátrium-vas(III) komplexének előállítása
0,6 g, az A. példa szerint előállított maltobionsav-nátriumsót 50 cm3 desztillált vízben oldunk. Az oldatba üvegelektródot helyezünk, majd az oldatba erélyes keverés közben 5,10 cm3 lA mólos, vizes vas(III)-klorid-oldatot és ezzel egyidőben 5,1 cm3 1 n vizes nátriumhidroxid-oldatot csepegtetünk. A két oldat beadagolásának ütemét úgy választjuk meg, hogy a reakcióelegy pH-ja 6 és 7 közötti érték legyen. A vas(III)-klorid-oldat beadagolása után az elegy pH-ját 1 n vizes nátriumhidroxid-oldattal 7-re állítjuk, majd a komplexet 300 cm3 etanollal kicsapjuk. A csapadékot centrifugálással elkülönítjük, háromszor 30 cm3 metanollal mossuk, majd 20 cm3 desztillált vízben oldjuk, és az oldatot fagyasztva szárítjuk. 0,62 g (85,9%) sárgásbarna színű komplexet kapunk. A termék elemzési adatait az 1. táblázatban, az infravörös abszorpciós spektrum jellemző sávjait pedig a 2. táblázatban közöljük.
3. példa
Maltobionsav-fémkomplexek előállítása
0,277 g, az A. példa szerint előállított maltobionsav-nátriumsó 3,0 cm3 desztillált vízzel készített törzsoldatához 17 cm3 desztillált vizet adunk. A kapott oldatba üvegelektródot merítünk, majd az oldatba 0,70 cm3 lA mólos, vizes kobalt(II)-klorid-oldatot, 0,70 cm3 mólos, vizes mangán(II)-klorid-oldatot, 0,70 cm3 lA mólos, vizes króm(III)-klorid-oldatot, 0,70 cm3 Vi mólos, vizes réz(II)-acetát-oldatot, vagy 0,70 cm3 Vt mólos, vizes cink(II)-acetát-oldatot csepegtetünk. A reagens beadagolása után a kapott oldat pH-ját 1,0 n vizes nátriumhidroxid-oldattal 7-re állítjuk, majd a reakcióelegyet fagyasztva szárítjuk. A kapott szilárd anyagot a nátriumklorid eltávolítása érdekében kétszer 25 cm3 metanollal, illetve a nátriumacetát eltávolítása érdekében kétszer 25 cm3 etanollal mossuk, majd a csapadékot vákuumban 45 C°-on szárítjuk. A megfelelő fémkomplexeket 75—90%-os hozammal kapjuk. A réz(II)-tartalmú komplex színe kék, a kobalt(II)-tartalmú komplex színe rózsaszín, a króm(III)-tartalmú komplex színe sötétzöld, a mangán(II)-tartalmú komplex színe halvány rózsaszín, a cink(II)-tartalmú komplex színe pedig fehér. A kapott komplexek elemzési adatait az 1. táblázatban, az infravörös abszorpciós spektrumok jellemző sávjait pedig a 2. táblázatban közöljük.
4. példa
Maltobionsav nátrium-vas(III)-réz(II) komplexének előállítása
0,277 g, az A. példa szerint előállított maltobionsav-nátriumsó 3,0 cm3 desztillált vízzel készített törzsoldatához 17 cm3 desztillált vizet adunk. A kapott oldatba üvegelektródot merítünk, és az oldathoz erélyes keverés közben 0,05 cm3 mólos, vizes réz(II)-acetát-oldatot, majd 0,65 cm3 Ά mólos, vizes vas(III)-klorid-oldatot adunk. A sóoldatok beadagolása után az oldat pH-jáí 1 n vizes nátriumhidroxid-oldattal 7-re állítjuk, és a kapott oldatot fagyasztva szárítjuk. A szilárd anyagot a nátriumsók eltávolítása érdekében kétszer 25 cm3 metanollal 4 órán át mossuk, majd a terméket vákuumban 45 C’-on szárítjuk. A sárgásbarna színű komplexet 80%-os hozammal kapjuk. A termék elemzési adatait az 1. táblázatban, az infravörös abszorpciós spektrum jellemző sávjait pedig a 2. táblázatban közöljük.
Azonos eredményhez jutunk, ha a réz(ü)-acetát oldat helyett azonos mennyiségű és molaritású réz(II)-fonniát oldatot használunk fel a reakcióban.
Jelmagyarázat az 1. és 2 táblázathoz:
(1) maltobionsav-nátriumsó (2) maltobionsav nátrium-vas(III) komplexe (a komplex 3 maltobionsav-egységre vonatkoztatva 1 vasatomot tartalmaz) (3) maltobionsav nátrium-vas(III) komplexe (a komplex 1 maltobionsav-egységre vonatkoztatva 1 vasatomot tartalmaz) (4) maltobionsav nátrium-kobalt(II) komplexe (5) maltobionsav nátrium-cink(II) komplexe (6) maltobionsav nátrium-mangán(II) komplexe (7) maltobionsav nátrium-króm(III) komplexe (8) maltobionsav nátrium-réz(II) komplexe, lóg K=5,07 (9) maltobionsav nátrium-vas(III)-réz(II) komplexe
1. táblázat
• Vegyület jele Elemzési adatok
Fém Na c H O
(1) 6,1 37,9 5,6 50,5
7,3 36,6 5,8 50,3
(2) 5,0 38,3 5,6 51,1
3,6 9,2 34,2 5,8 47,2
(3) 12,3 32,2 5,2 50,3
8,9 6,4 31,6 4,8 48,3
(4) 7,6 37,3 5,5 49,6
6,7 5,8 33,4 5,8 48,4
(5) 8,4 37,0 5,4 49,2
6,4 6,3 34,9 5,4 50,7
(6) 7,1 37,5 5,5 49,9
6,9 5,7 34,0 3,7 49,8
(7) 4,6 38,5 5,7 51,3
4,7 8,8 32,7 5,7 48,1
(8) 8,16 37,04 5,44 49,34
6,2 8,5 34,8 5,5 45,1
Fe: 4,9
Cu: 0,7 6,0 33,2 5,6 50,3
-3181455
2. tábládat
Csoport (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9)
H-hídban kötött —OH 3440 3410 3410 3410 3410 3410 3410 3410 3405
Alifás v—C—H 2922 2930 2930 2940 2930 2930 2930 2930 2930
Vegyérték —COOH 1745
Antiszimmetrikus —COO 1607 1610 1620 1610 1610 1610 1610 1610 1620
Szimmetrikus —COO 1410 1410 1410 1410 1415 1410 1410 1370
Deformációs β—OH 1370 1375 1370 1370 1345 1360 1370 1340
Deformációs β—COH 1360
Deformációs és vegyérték rezgés, — 1230 1230 1270 1230 1230 1230 1230 1230
C==O, —OH és —C—C— 1140 1145 1145 1145 1145 1140 1145 1145 1145
1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110
1080 1075 1075 1075 1075 1078 1075 1075 1075
1025 1030 1025 1025 1035 1025 1030 1030 1020
Váz és a(l—4) 0 925 925 925 925 925 925 925 930 925
Váz lélegző 0—C—0 865 875 865 870_ 880 880
775 780 780 780 780 825
700 700
Deformációs γ—OH 600 630 600 600 620 605 605 650 600
Szabadalmi igénypontok

Claims (1)

1. Eljárás az (I) képletü maltobionsav Mmt általános képletéi fémionokkal képezett, vízoldható komplexeinek előállítására — ahol
M alkálifémiont, alkáliföldfém-iont és/vagy valamely 3dátmeneti fémiont jelent, azzal a feltétellel, hogy a komplex alkálifém-ion mellett mindig tartalmazza a többi felsorolt fémion valamelyikét is, és m az M fém vegyértékével egyenlő egész számot jelent —, azzal jellemezve, hogy az (I) képletü maltobionsav alkálifémsóját vizes oldatban egy vagy több Mm+ általános képletü fémion vízben oldható sójával vagy a kialakítandó maltobionsav-komplexénél kisebb stabilitási állandójú komplexével reagáltatjuk.
30 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás továbbfejlesztése parenterálisan adagolható gyógyászati készítmények előállítására, azzal jellemezve, hogy az 1. igénypont szerint előállított komplexet a szokásos gyógyszerészeti hordozó-, hígító- és/ vagy segédanyagok felhasználásával, adott esetben egyéb
35 ismert, szinergizmust nem mutató biológiailag aktív vegyület jelenlétében ismert módon parenterálisan adagolható gyógyászati készítménnyé alakítjuk.
1 ábra
A kiadásért Felel a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igazgatója 84.5136.66-4 Alföldi Nyomda, Debrecen — Felelős vezető: Benkő István igazgató
181455 Nemzetközi osztályozás; C 07 Η 23/00 A 61 K 31/70
HUMA003269 1979-12-29 1979-12-29 Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására HU181455B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUMA003269 HU181455B (hu) 1979-12-29 1979-12-29 Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUMA003269 HU181455B (hu) 1979-12-29 1979-12-29 Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU181455B true HU181455B (hu) 1983-07-28

Family

ID=10999173

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUMA003269 HU181455B (hu) 1979-12-29 1979-12-29 Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU181455B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0219936B1 (en) Novel platinum complexes
KR900000448B1 (ko) 백금착염의 제조방법
US4452812A (en) Organic complex of platinum, its preparation and its use for treating malignant tumors
RU2621681C2 (ru) Способ
AU727524B2 (en) Creatine pyruvates and a method of producing them
GB2091731A (en) Platinum complexes
US3591616A (en) Organic complex ferric compounds
US3076798A (en) Process for preparing a ferric hydroxide polymaltose complex
EP0282672B1 (en) Novel platinum complexes
JPH0412277B2 (hu)
JP2731636B2 (ja) 抗潰瘍剤、抗生物質の錯体又はキレート及びその製造方法
US3830824A (en) Physiological organic acid silver allantoinates
US3686397A (en) Parenteral iron preparations
JPH09511991A (ja) ロバプラチナ三水和物
HU181455B (hu) Eljárás maltobionsav fémkomplexeinek előállítására
US3076830A (en) Vanadium compounds
CA2046313C (en) Platinum (ii) complex and agent for treating malignant tumor
US3151107A (en) Water-soluble iron complexes of carboxymethyl dextran
US4175133A (en) 1,2-Diaminocyclohexane platinum (II) complexes having antineoplastic activity against L1210 leukemia
US2660549A (en) Therapeutic gold-dimercapto reaction product
US3487046A (en) Novel pyrazolidone derivatives substituted on the 4 position with a phenolhcho-polyamine ion exchange resin
EP0376076A1 (en) Novel platinum complex
US2260870A (en) Medicinal preparation
US2824869A (en) Salt of streptomycin and phytic acid
EP0308910A2 (en) Novel platinum complex

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee